Sikkens werd lionkbalkampioen Sportsplinters Kerkelijk Leven Dutch Swing College Band gaf concert in Katwijk a. d. Rijn Brand bij Oosthoek-Zoeterwoude MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 Met inzet van al zijn krachten heeft Sikkens, zonder een ogenblik te verslap pen, een verdiende 147 overwinning op Haarlem behaald. Haarlems werper, Klaassen, die in de vorige ontmoeting een uitstekende partij speelde, was niet opgewassen tegen de vastberadenheid waarmee Sikkens deze middag aan slag kwam. Jan Sint en Henk Biesbrouck, Sikkens beste allround spelers, vormden de kop van de slagploeg. Via vier wijd kwamen de beide cracks op de honken. Hierna plaatste Richardson een honkslag waar op de snelle Sint de thuisplaat kon be reiken. Hierbij bleef het in de eerste in ning. Wim Groen, die voor Sikkens op de plaat stond, moest lijdelijk toezien, hoe Haarlem over goede hitters beschik te, die direct twee honkslagen plaatsten. Groen kon echter rekenen op zijn mede spelers, want op spectacula ire wy ze wer den de Haarlemmers tussen de honken uitgetikt. In de tweede inning vergrootte de Sikkensploeg de voorsprong tot 40. Haarlem had echter zijn antwoord klaar, want toen Biesbrouck met een fraaie vangbal de Haarlemmer de derde doel bezorgde, was de 40 achterstand ln een 64 voorsprong omgezet. Opnieuw waren het Sint. Biesbrouck en Richardson, die, zoals later bleek, de basis voor de overwinning legden. Met krachtige, forse slagen joegen zij de bal door het spergebied van de verre vel- ders. Het gevolg van dit slaggeweld was, dat Looylnga en Nordsiek. die via vier wijd op de honken stonden, de thuis plaat aantikten. Toen Sint en Biesbrouck ook zelf scoorden, was de stand 85 in het voordeel van Sikkens. Opnieuw kwa men de Haarlemmers terug, de spanning Bteeg ten top, toen zij de achterstand door honkslagen van Mica en Koning tot 87 verkleinden. In de voorlaatste inning plaatste Kloos een harde slag die Haarlems verre velder Van Daalen niet onder controle kon krijgen, waarop Kim man de Sikkens voorsprong tot 97 kon verhogen. Hierna kwam Haarlem weer aan slag, doch het Sikkens' team bewees over een in uitstekende vorm verkerende verdedi ging te beschikken en wist de Haarlem mers verder scoren te beletten. Toen Klaassen, die eerst als werper had ge faald en daarna als eerste honkman Onze landgenoot Mies Stolker is saterdag tweede geworden in een weg wedstrijd over 120 km. Bij de Belgische plaats Lokeren. Arthur Decabooter won de race in 2 uur 40 min. Stolker had een achterstand op de Belg van onge veer 20 meter. Een Nederlandse ploeg, bestaande uit vier amateurs en onafhankelijken, T. W. Frits Knoops (Koningsbosch), Joop Wuurman (Amsterdam), Joop van der Putten (Den Haag) en Emil Verstraete (Ede> zal uitkomen in de Ronde van Zweden, die wordt gehouden van 3 tot en met 8 september. De wedstrijd gaat over zes etappes en eindigt met een tijdrit over 14 km. De Nederlandse amateur-wielren ner Doktor heeft zondag in Duitsland de ronde van Bocholt gewonnen. Hij reed de 160 km in 3 uur 52 min. 35 sec De Duitser Meyer werd tweede en diens landgenoot Masannek derde. De atletieklandenwedstrijd tussen Zuidslavië en Frankrijk dames en heren zaterdag en zondag te Belgrado gehou den is bij de heren geëindigd in een zege voor de Fransen (114 5 tegen 95.5 pnt) en bij de dames wonnen de Zuid- slavische dames met klein verschil (54 tegen 52 pnt). De Brit Stirling Moss heeft zondag te Lissabon de Grote Prijs van Portugal, een wedstrijd voor formule-1 -wagens die meetelt voor het wereldkampioenschap der coureurs, gewonnen. De Brit legde met een Cooper van het Walker racing team de 337.280 km (62 ronden) af in 2 uur 11 min. 55.42 sec. De zondag gehouden motorcross om de Grote Prijs van Zweden, de laatste wedstrijd voor het wereldkampioenschap 1959, is gewonnen door de Zweed Bill Nilsson op Crescent. De Zweed Sten 1/undin, die zich de wereldtitel reeds had toegeëindigd, eindigde op de vierde plaats met een achterstand van 2 min. 11 sec. Onze landgenoot Broer Dirks met BSA klasseerde zich als zesde met een ronde achterstand. De Amerikaanse zeiler Lowell North is zaterdag te Newport Beach wereld kampioen in de Star-klasse geworden. Hij vergaarde in vyf races 143 punten. De tweede plaats was voor de Amerikaan Gary Comer met 137 punten. In de Festhalle te Frankfort zijn zaterdag internationale turnwedstrij- den gehouden waaraan ook enkele Ne derlandse keurtumers deelnamen. Nel Fritz werd bij de dames derde met een totaal van 26.80 punten achter de Duitse dames Rosi RiederFottnex (28.50) en Marie Louise Krutmeyer (27 pnt). Willy Jaegers bracht het er bij de heren minder goed af. Hij werd achtste ln totaal met 26 punten. De wedstrijd werd gewonnen door de Jonge Fin Otto i ,(28.85 pnt). blunderde, was het moreel van Haarlem te zwaar op de proef gesteld. Dit bleek overduidelijk, toen Biesbrouck en Sint nogmaals een honkslag voor hun reke ning namen en op speelse wijze de thuis plaat bereikten. Richardson, Groen en Gradorst volgden hun goede voorbeeld, zodat de stand 147 in het voordeel van Sikkens werd. Strak en verbeten trok Sikkens hierna voor de laatste keer het veld in. Het team was zich ten volle be wust, dat het kampioenschap binnen zijn bereik lag. Toen Sint de eer te beurt viel de hoge bal van Mica te vangen, was Een beeld uit een beslissingswed strijd Haarlem 2—Sikkens. Rob Kimman bereikt het eerste honk. het kampioenschap van de 4e klasse C een feit. Groot was daarna het enthousiasme van spelers en supporters, die hun club in het eerste jaar van haar bestaan als kampioen konden begroeten. Haarlem was als sportieve verliezer de eerste die de kampioenen toesprak en de felicita ties van bloemen vergezeld liet gaan. Advertentie NED. HERV. KERK GEREF. KERKEN Beroepen te Rijswijk (Z.-H.) (3de pred. pl.) L. J. Boeijinga te 's-Gravenzande. Be noemd tot hulppred. te Ellm (Dr.) K. van der Meulen. a.s. em. pred. te Landsmeer. Wereldraad van kerken wil stopzetting kernproeven Het „ministerie van Buitenlandse Za ken" van de Wereldraad van Kerken heeft zaterdag een beroep gedaan op de VB, Engeland en de Sovjet-Unie om de kernproeven niet te hervatten en daardoor de conferentie te Genève over het staken van de proeven meer tijd te geven om tot overeenstemming te komen. Het „ministerie" de kerkencom- missie voor internationale zaken van de Wereldraad dringt er op aan een verdrag te sluiten, dat het doen van kernproeven verbiedt en doet voorts een beroep op alle andere landen en in het bijzonder Frankrijk, die kemproeven voorbereiden, deze voorbereidingen te staken. Het „ministerie" heeft het centrale comité van de Wereldraad dat zoals bekend in Rhodos bijeen is, nog een andere verklaring voorgelegd. Hierin wordt aangedrongen op spoedige onder handelingen over een vreedzame rege ling van de Algerijnse kwestie. De verklaring over de kernproeven zal alle betrokken regeringen worden toe gezonden en de volgende maand op de zitting van de Tweede Kamer voetbalt weer tegen België De voetballiefhebbers onder onze Tweede-Kamerleden gaan zich weer voorbereiden op een wedstrijd tegen het Belgische parlement Twee jaar geleden vond reeds zo'n treffen plaats in Ant werpen. De ..return-match" zal in Den Haag worden gehouden. In beginsel is men het eens geworden over de datum: zaterdag 26 september a.s. Zodra de vakanties achter de rug zijn, hopen de kandidaten voor het Tweede-Kamerelftal in training te gaan. Wellicht zal evenals in 1957 eerst een oefenwedstrijd worden ge speeld tegen de parlementaire pers. van de V.N. aan alle afgevaardigden worden versterkt. Het „ministerie" sprak zich voorts uit voor het overleg tussen Kroesjtsjef en Eisenhower. Het ziet hierin een mogelijkheid om oorlog te voorkomen. WERELDRAAD VAN KERKEN EN DE VLUCHTELINGEN De Wereldraad van Kerken heeft er zaterdag bij alle 173 aangesloten kerken en kerkgenootschappen op aangedron gen het vorige maand begonnen wereld- vluchtelingenjaar volledig te steunen. Het wereldvluchtelingenjaar is een initia tief van de Verenigde Naties. De Wereldraad verzoekt de kerken te streven naar wetten in de afzonderlijke landen waarbij de grenzen in grotere mate dan thans worden geopend voor vluchtelingen en bovendien te werken voor ruime bijdragen van de regeringen tot de plannen in h< t kader van het algemene vergadering wereldvluchtelingenjaar. Feest van klank en ritme Onder auspiciën van de Oranjever eniging concerteerde zaterdagavond in de grote hal van de groenteveilings vereniging „Katwijk en Omstreken" te Katwijk a. d. Rijn de Dutch Swing College Band onder leiding van Joop Schrier. Hoewel slechts een gedeelte van de enorme hal was gevuld, be droeg het aantal toehoorders ruim 1500, van wie uiteraard het grootste gedeelte uit jongelui bestond, die van ver uit de omtrek naar Katwyk wa ren gekomen om dit festjjn van klank en ritme mede te maken. En een fes- tyn werd het! Weinig behoeven wij uit te welden over de kwaliteiten van dit ensemble, bestaande uit Dim Kesber, klarinet en sopraan-sax. Jan Morks, klarinet en drums, Wybe Buma, trompet, Wil Mol- ATLETIEK HONKBAL Nederland verloor en won van Italië Het Nederlandse honkbalteam, drie jaar achtereen Europees kampioen, heeft zaterdag op het terrein van UW in Utrecht voor 3500 toeschou wers de tweede na-oorlogse nederlaag geïncasseerd: een 38 nederlaag in de (vijfde) wedstrijd tegen Italië, dat reeds vorig jaar tijdens de Europese kampioenschappen te Amsterdam de meest geduchte tegenstander voor de Oranjeformatie was en dat zich gedu rende ruim een week tijdens een spe ciale trainingscursus nauwgezet op dit prestige-duel had voorbereid. Het was een veelzeggende score, die aantoont dat de positie van Nederland in het Europese top-honkbal zeer kwetsbaar is geworden. Vooral de Ne derlandse aanval faalde: in de eerste vijf innings werden slechts drie honk slagen op de Italiaanse werper Giukoi Glorioso geproduceerd, honkslagen, die in feite slechts één punt tot resultaat hadden. Later volgden weliswaar nog vier „ongrijpbare" slagen, maar van be slissende invloed waren deze niet meer. De Italianen bekwamere „long-ball"- hitters plaatsten daartegenover op de werpers Jan Smidt en Nico Brands tien honkslagen. w.o. homeruns van Glorioso, Goldstein en Giandini, die tot de acht runs leidden. Ook defensief was het spel van Ne derland, hoewel slechte drie veldfouten werden gemaakt, weinig imponerend. Het deprimerende scoreverloop had duidelijk een gebrek aan interesse en een nau welijks gecamoufleerde matheid tot ge volg en de acties misten dan ook veelal het flitsende, dat de Oranje-formatie in voorgaande jaren aan de top heeft ge bracht. Contrast Het Nederlandse honkbalteam re vancheerde zich zondag op het terrein van HFC Haarlem echter zeer knap. De Oranje-formatie behaalde name lijk in dit tweede duel voor ruim 5000 toeschouwers een onbetwistbare 102 zege, onbetwistbaar, gezien de grotere strijdlust, de hechtere defensie en sterkere, hoewel beslist niet impone rende aanval. Het grootste contrast met de wedstrijd van zaterdag was de prestaties der wer pers. In de eerste ontmoeting konden de Nederlandse pitchers Jan Smidt en Nico Brands de Italiaanse slagploeg zeer beslist niet afdoende bedwingen; zondag gelukte dat wel aan de jeugdige Herman Beidschat, op het ogenblik de be kwaamste werper in Nederland. Tot de zesde innings werd niet op hem ge scoord, al had hy zichzelf in de derde Italiaanse slagbeurt in moeihjkheden gebracht door een infield-hit van Mo- relli tactisch niet juist te verwerken. Hy loste toen echter de situatie bekwaam op. De Italiaanse werpers daarentegen faalden. Gehandicapt door het ontbre ken van een „pitchersmound" op het Haarlem-terrein, lieten zij hun worpen moeizaam en veelal onzuiver op de Ne derlandse slagploeg los en de twaalf keer 4-wtfd, die CHancarlo Folli en Cricket-uitslagen HCC 1 LANDSKAMPIOEN lste-klasse: A: HCC IIHCC I: gew. door HCC I met 5 runs (HCC I 125, HCC II 120); HCC I kampioen van Ne derland. HDVSRWgew. door RW met 137 runs HDV 158. RW 295 voor 7, w. v. Van Lient 100; VOC—VRA: gew. door VRA met 6 wickets (VOC 34, VRA 136 voor 4, gesl.); Quick HACC: gew. door Quick met 58 runs (Quick 147, ACC 89). lste-klasse B: HaarlemQuick N.-H.: gew. door Haarlem met 4 wickets (Quick 99, Haarlem 100 voor 6). Haarlem is door deze uitslag kampioen van haar afdeling. PW—HBS: gew. door PW met 60 runs (PW 186, HBS 126); VVV—Excelsior draw (VVV 176 voor 8, gesl., Excelsior 99 voor 4, tyd). 2de-klasse: Krekels—LCC: gew. door LCC met 37 runs (LCC 95, Krekels 58) Sparta IIGroen Geel: gew. door Spar ta met 5 wickets (Groen Geel 68, Sparta 77 voor 5); HDVS IIGrn Hook: gew. door HDVS met 65 runs (HDVS 174, Grn Hook 109). 2de-klasse E: Excelsior IIConcordia: gew. door Excelsior met 2 runs (Con cordia 74, Excelsior 78 voor 9; HBS II CVHW: gew. door HBS met 4 wickets (CVHW 153 voor 9. gesl. HBS 160 voor 6) LCC besloot seizoen met overwinning Dezel aatste wedstrijd voor LCC ein digde in een verdienstelyke overwin ning van Kantebeen c.s. die het zonder Tonny Kantebeen moesten stellen. LCC batte eerst en dit leek niet zo'n gelukkige keuze toen Den Hoed voor 13 en P. Kantebeen voor 8 runs waren ver dwenen. Maar gelukkig voor LCC had Henk Laman er goed het oog in. Op de zeer snelle bowlery der Krekels scoorde hy in aantrekkelijk tempo een harde 43 (5x4, 1x6). Hierdoor steeg het totaal tot 95. mede door toedoen van Hans Beekman 10. Fastbowler L. B. v. Dijk 5-23, v. d. Chijs 4-57. Daarna bowlde Guus Wondergem zo goed, dat de Krekels voor 58 riïns aan de kant zat. Verder bowlde N. den Hoed vry con stant al kreeg hy geen loon naar wer ken met zijn 5-31. G. Wondergem zeer fraai 5-8. Zodoende had LCC een voor sprong van 37 runs en Krekels zond LCC voor de tweede maal naar dg wic kets. Wel vielen spoedig de wickets van het openingspaar N. den Hoed 0 en Wondergem 7. maar daarna speelden P. Kantebeen en Henk Laman zo goed. dat Krekels het by de stand 35 voor 2 opgaf en LCC dus een verdiende over winning behaalde. P. Kantebeen en H. Laman bleven beiden met 12 not out. Nederlaag van Lauer in Moskou De atletiek landenwedstryd tussen de dames, en herenploegen van Rusland en Duitsland die in Moskou werd ge houden, is in tegenstelling tot verleden jaar in Augsburg, toen de Duitse heren met een verschil van tien pun ten de Russische atleten versloegen, geëindigd in een grote nederlaag voor de Duitsers. De Russische heren won nen met 129 tegen 91 punten en de Russische dames zegevierden met een wel zeer groot verschil, namelyk 82 tegen 39 punten. Ruim 40.000 toeschouwers hebben deze wedstryd by gewoond. Kwamen de Duitse heren op de eerste dag nog tot vijf overwinningen (loopnummers), op de tweede dag boekten zij alleen een dubbele zege op de 200 meter en bereik ten zy een eerste plaats op de 4x400 meter estafette, terwyl de Russen acht maal als overwinnaar te voorschyn kwamen, waarbij zelfs zeven maal de eerste en de tweede plaats werd bezet. Bij de dames kwamen de Duitse meisjes geen enkele maal tot een over winning. De grootste verrassing van deze wed stryd was ongetwijfeld de nederlaag van Martin Lauer op de 110 meter horden. De wereldrecordhouder moest in Anatoly Mikhailov zyn meerdere erkennen. Van start tot finish gingen zy gelijk over de horden en de film van aankomst moest dan ook de be slissing brengen. Dat Mikhailov eerste werd had hij vooral te danken aan zyn sterke finishen op de laatste paar meters. GEWICHTHEFFEN LKV Tijdens wedstrijden in Den Haag om de Vogel-beker ,zyn er weer 2 records gebroken. S. Stokkel heeft zyn record van 350 kg. op 355 kg. gebracht en kreeg hiervoor de prestatieprijs toe gewezen. De jonge F. v. Buuren ver beterde zijn record van 210 kg. op 21212 kg. De verdere prestaties luiden: J. J. de Romyn 275 kg., J. van Kampen 287*2 kg. W. Turenhout en H. Zirkzee moesten wegens blessures de wedstryd staken. WIELRENNEN Swift Uitslag rit zondagcompetitie: A- en B-klassers: 1. H. v. Gent, de 60 km. in 1.26.50, 2. H. Grimbergen; C klasse: 1. Ab. Steenbergen 1.27,50; 2. P. v. d. Berg; D-klasse (34 km.): 1. F.Lee- mans 54.35, 2. H. Boelee. Henny v. Gent. werd vyfde in een 100 km.-wedstrijd te Monster. Hij wist tevens beslag te leggen op de prestatieprys. stee, trombone en piano. Joop Schrier, piano, Arie Ligthart, banjo en gitaar, Bob van Oven bas en Martien Beenen, drums en trompet. De grote populariteit die de band, zowel in Nederland als ver over de grenzen, geniet, vormde een voldoende waarborg, dat men op deze avond zou worden vergast op een pro gramma van jazz in New Orleans- en Dixielandstijl dat de toets der meest verwende critici volkomen kon door staan. Hierby komt dat de veilinghal een verrassend goede akoestiek bleek te bezitten waardoor tot zelfs in de uiter ste hoeken van de enorme ruimte het gebodene volkomen tot zyn recht kwam. Ook dit moet wel stimulerend gewerkt hebben op de acht musici, waardoor zy, zowel in het samenspel als in de veel vuldige soli tot prestaties kwamen, die het gehoor opzweepten tot een wild en thousiasme. Het programma omvatte een negen- tiental nummers en werd in een vlot tempo afgewerkt. De keuze was zeer ge varieerd en bestond, naast enkele zeer bekende en populaire nummers van het jazz-repertoire. ook uit minder bekende werkjes. Hoogtepunten waren wel Fid gety Feet, waarmede het programma werd geopend, het melodieuze Summer Time en de South Rampart Street Pa rade. „When the Saints go marching in" besloot het programma en bezorgde de uitvoerenden een ware ovatie, waar aan geen einde scheen te komen. Tot slot mogen we dan ook vaststel len dat het bestuur van de Oranjever eniging met het organiseren van dit evenement een zeer goede greep heeft gedaan en wy hopen dan ook dat dit experiment, ook in financieel opzicht, dermate geslaagd is dat in de toekomst meerdere van deze concerten zullen vol gen. De hal van de groenteveiling heeft in ieder geval bewezen voor dit doel uitermate geschikt te zyn. Carillon-spel en taptoe-parade in Katwijk aan Zee De reeks e\enementen. georgani seerd door V V V. Katwijk voor de badgasten nadert het einde. Nog even en het badseizoen behoort tot het ver leden. De reeks wordt besloten met de grote jaarlijkse taptoeparade, wel ke oorspronkelijk was vastgesteld op woensdag, 26 augustus doch nu op donderdag 27 augustus a.s. wordt gehouden, in verband met de inwijding van het carrillon, dat in do toren van de Oude Kerk is aange bracht- De ingebruikstelling van het carillon zal. zoals gemeld, door de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land 's namiddags 3 uur worden ver richt. Om 4 uur namiddag volgt een carillon-concert en om 4.30 uur wordt een luisterwedstrijd georganiseerd. Van 77 30 uur wordt wederom een carillon concert gegeven, waarna om 8 uur de grote taptoeparade een aanvang zal nemen. Dit evenement is iets anders georganiseerd dan vorige jaren. De deelnemende korpsen zullen arriveren op het Emmaplein en vervolgens opmar cheren naar het parkeerterrein tussen Voorstraat en Emmaplein. om zich daai aan de autoriteiten en het publiek voor te stellen. Vanaf dit parkeerterrein zul len de korpsen naar Noord- en Zuid- Boulevard worden gedirigeerd en zo een muzikale parade over de gehele Boule vard brengen. Om ongeveer halftien verzamelen de korpsen zich dan weer in het centrum voor een gezamenlijk optreden. De Trommelaere van Roesen- oaele uit Roosendaal zullen een muzi kale show geven en daarna volgt ven- aelzwaaien. waarna Ahoy uit Rotter dam op zal treden. De directeur van de Ohr. Muziekver eniging UNI. de heer K. F. Kokelaar, zal het gezamenlijk optreden leiden. Gespeeld worden: 1. Feestmars van Van der Glas; 2. Saimttriphon; 3. Flo rida en 4. Wilhelmus. Reeds thans staat de deelneming van acht korpsen vast: 1. Trommelaere van Roesendaele uit Roosendaal, 2. Chr. Muziekvereniging „UNI", 3. Harmonie „Katwijk", 4. CJ.M.V. Tamboer- en Pijperkorps „D.V.S.", 5. Drumband „Amicitia", 6. D.W.S. „Rynsburg", 7, Ahoy uit Rotterdam, 8. Excelsior Bos koop. Om kwart voor elf Is de taptoe afge lopen en worden de belangstellenden in ae gelegenheid gesteld zich onder de tonen van het nieuwe carillon naar de Zuid-Boulevard te be,geven, waar om elf uur een vuurwerk wordt afgestoken. Na afloop van het vuurwerk wordt nog maals van 11.2011.30 een oarillon- concert gegeven. Ziekelijke aanmatiging De Griekse minister van Buitenlandse Zaken, Averoff, heeft zaterdag van de leider van de vroegere Cyprische ver zetsbeweging EOKA, generaal Grivas, gezegd dat deze is bezeten door „een ziekelyke aanmatiging". Minister Averoff zei dit in een com mentaar op een verklaring van generaal Grivas waarin werd gezegd dat de Griekse regering wykt voor Turkse en Britse eisen ten aanzien van Cyprus. Griekenland is, aldus minister Averoff, nooit afgeweken van de overeenkom sten van Ziirich en Londen over Cyprus en het zal nooit een afwyking van deze akkoorden aanvaarden. Generaal Grivas kan het alleen dan niet met de Griekse regering eens zyn indien hy thans besloten heeft deze overeenkomsten niet te erkennen, aldus de Griekse minister. Gianni Pesce gezamenlijk toestonden, waren in feite reeds de basis voor een ruime marge. Vooral Henk Keulemans profiteerde van dit opmerkelijke gebrek aan controle: viermaal kwam hij door 4-wijd op de honken envier keer had zyn geraffineerd honklopen een Nederlands punt tot gevolg. VIJFDE TESTMATCH ENGELAND—INDIA India zal alle moeite hebben om in de vijfde en laatste testmatch tegen Enge land een innings nederlaag te ontgaan. Op derde dag van deze wedstrijd, die op de Oval te Londen wordt gespeeld, zorgden de Engelse ba telleden voor een eerste inningstotaal van 361 all out. Om niet met innings te worden verslagen moest India, dat in de eerste innings 140 runs had gescoord, een totaal van 221 punten bereiken. De wedstryd werd, ten gevolge van een hevige donderbui, een half uur voor tijd gestaakt. Op dat mo ment hadden de Indiase batslieden 146 runs gescoord voor het verlies van viif wickets. In het begin van de tweede innings zag het er voor de gasten heel erg som ber uit. De eerste vier wickets leverden slechts 70 runs op. Nadkarni. die op deze derde dag met 69 not out bleef, zorgde er echter voor dat het totaal van India toch nog een enigszins redeiyk aanzien kreeg. In de nacht van zaterdag op zondag, te omstreeks halftwee, ontstond brand m een grote loods van de fa. Oosthoek te Zoeterwoude-Hoge Rijndyk. De brand is vermoedelijk ontstaan in de timmer manswerkplaats, die is gevestigd op de eerste verdieping van de 20 by 30 meter grote loods. Op de begane grond is de afdeling betonbouw ondergebracht. Om trent de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De loods, die tegen de Ryn staat, brandde geheel uit. De ach terfrontgevel is ingestort. De nablus sing ging de gehele nacht door. Het blussingswerk werd verricht door de Leidse brandweer, die te omstreeks kwart voor twee werd gewaarschuwd. In zes minuten was de Leidse brandweer ter plaatse. Verschillende machines gin gen verloren. De omvang van de schade is niet bekend. Aan de overzijde van de Rijn ligt de boerderij „Dijkzicht" van de heer A. Bos. De vonkenregen dreigde ook daar brand te doen ontstaan, doch de heer Bos zag kans met eigen middelen zijn ge bouwen nat te te houden. De brandweer van Durisol kwam hem spoedig as sistentie verlenen. (Foto De Groot).

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 8