Eef Kamerbeek verbetert in Londen het Nederlands record tienkamp Theo messidor de beste der nederlandse paarden lfc versloeg in katwijk gehavend quick boys Herman Timme op de tweede plaats Roodenburg gaf uvs goed partij en Lugdunum deelde met gsv Arsenal start met nederlaag, evenals Nottingham Forest Hypnotiseur MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 Successen in drietanden wedstrijd De drielandenwedstrijd tienkamp en vijfkamp tussen Engeland, België en Nederland, die in het Hurlingham Park te Londen werd gehouden, is een groot succes geworden voor onze landgenoten. Niet alleen verbeterde de 25-jarige Eindhovenaar Eef Kamerbeek met een totaal van 6985 punten zijn oude Nederlandse record met 96 punten, maar tevens werd Nederland, zowel bij de dames als bij de heren, winnaar van het landenklassement vóór de Belgische en de Britse vertegenwoordigers. Met kop en schouders stak de natio nale tienkamp recordhouder, Kamer beek boven zijn concurrenten uit. Hij had op de eerste dag reeds een kleine puntenvoorsprong op Herman Timme, op de tweede dag won hij niet minder dan vier van de vijf nummers, namelijk de 110 meter horden in 14.8 sec., het discuswerpen met 42.77 meter, het pols stokhoogspringen met 3.60 meter en het speerwerpen met 61.17 meter. Hy bleef slechts 15 punten verwyderd van een totaal van 7000 punten. Maar dat is een kwestie van tijd. Want had hij bijvoorbeeld de 110 meter horden slechts 0.1 sec. sneller gelopen, dan had hij ruimschoots boven de grens, die hy zichzelf dit jaar gesteld heeft, gezeten. verbeteren, een geduchte concurrent van zijn vriend en rivaal Kamerbeek zijn. Dames Bij de dames werd zoals verwacht het 18-jarige Engelse meisje Mary Bignall winnares met 4516 punten. Zij won vier van de vyf onderdelen met pres taties van internationaal formaat. Zij kwam op de 200 meter tot 25.3, het hoogspringen tot 1.67 meter, de 80 meter horden tot 11.5 sec. en het ver springen tot 5.70 meter. Slechts haar kogelstoten is matig te noemen. Dat Nel Zwier en Corrie van den Bosch zulk een uitstekende tegenstand hebben geboden, valt te loven. Na de eerste dag had Nel Zwier de leiding, maar de terugslag kwam vooral op de 80 meter horden, een nummer wat zij nog zeker niet beheerst. Overigens werd zij bil het verspringen (5.48), het hoog springen (1.62 meter) en op de 200 meter (26 sec.) een uitstekende tweede. Corrie van den Bosch liep een goede hordenrace in 119 sec. en ook haar kogelstoot van 12.89 meter betekende een tweede plaats, ofschoon zij op dit laatste nummer kortgeleden het Neder landse record verbeterde tot 14.38 meter. De KNAU-officials hebben ongetwijfeld reden na dit weekeinde met een trots gezicht rond te lopen, want onze meer- kampers hebben een uitstekende indruk achtergelaten. De eindstand werd: Tienkamp heren: 1. Kamerbeek (Ned.) 6985 punten; 2. Timme (Ned.) 6214 pnt; 3. Marien (Belg.) 6017 pnt; 5. Anarews (G.-B.) 5742 pnt; 5. Williams (G.-B.) 5458 pnt; 6. Shoufs (Belg.) 5370 pnt; 7. Thissen (Ned.) 5303 pnt. Landenklassement: 1. Nederland 18.502 pnt; 2. België 16.661 pnt; 3. Engeland 16.427 pnt. Vijfkamp dames: 1. Mary Bignall (G..-B.) 4516 pnt; 2. Nel Zwier (Ned.) 4308 pnt; 3. Corrie van den Bosch (Ned.) 4258 pnt; 4. Decort (Belg.) 3992 pnt; 5. Adamson (G.-B.) 3873 pnt; 6. Saenen (Belg.) 3333 pnt. Landenklassement: 1. Nederland 8566 pnt 2. Engeland 8389 pnt; 3. België 7325 pnt. wv: jrr^ y ry ;.-w yr, - Vriendschappelijke wedstrijden (Van onze sportredacteur) Roodenburg heeft zaterdagmiddag in de Leidse Hout UVS lof waardig partij gegeven. De blauwwitte semiprofs wonnen deze oefen wedstrijd, waarin haast vanzelfsprekend de grote prikkel ontbrak, met 3—0, een zege welke echter pas in de tweede helft gestalte kreeg. Voor rust noteerden de UVS'ers welis waar langdurige perioden een vrij stevig veldoverwicht zij speelden „gemakke lijker" en waren vooral op het midden veld sterker (Devilee en Verkuylen!) maar in de blauwwitte aanval ontbrak het toch teveel aan maatgevoel om de Roodenburg-defensie meer dan éénmaal te passeren. Overigens waren in de blauwzwarte verdediging doelman Mat Keereweer en de beide backs, Hensen en Eef Kamerbeek in actie bij het dis cuswerpen. Een bijzondere prestatie van Eef Kamerbeek betekende dit record, want op de eerste dag hebben zijn verrichtingen ongetwijfeld geleden onder de tropische regen, welke in Londen viel. Ook Herman Timme kan met gepaste trots op zijn tweede plaats terugzien. Met zijn totaal van 6214 punten kwam hij tot zijn beste persoonlijke resultaat. Hij zegevierde bij het kogelstoten met 13.78 meter en het hoorspringen1..79 meter. De Maastrichtenaar zal, wanneer hij zijn hordennummer, het polsstok- hoogspringen en het discuswerpen kan Paard dat de liaver j verdient „Round Table", een vijfjarige vol bloed is .hard. op weg een legen darisch paard te worden. Zaterdag behaalde de volbloed, gereden door Willie Shoemaker, te Chicago zyn 40e overwinning. Die zege leverde eigenaar Travis Kerr het lieve som metje op van 125.000 dollar, dat is bjjna een half miljoen. Doch dat bedrag was niet de voornaamste oorzaak van de opwinding rond de renbaan. Ook de omstandigheid dat Round Table het drie jaar oude record over de ruim 1900 meter met 0,8 sec. verbeterde, was daar niet de schuld van. De voornaamste reden daarvan was, dat Round Table als eerste paard in de ge schiedenis meer dan anderhalf mil- joen doilar voor zijn eigenaar had gewonnen. De totale „verdiensten"' T van Round Table bedragen 1.541.889 dollar, dat is ruim 5.850.000 gulden. X En dan te bedenken dat het paard 4 zijn „loopbaan" pas in 1956 begon. WIELRENNEN Ronde van Polen De tweede etappe van de Ronde van Polen, van Chelmza naar Gdynia over 180 km, werd gewonnen door de Pool Paradowski. De Nederlandse amateur Huub Zilverberg werd tweede en nam daarmede de leiding in het algemeen klassement. Zondag zakte Zilverberg echter ver af, evenals trouwens Enthoven en Van Eg- mond. Er werden gisteren twee etappes gereden De algemene rangschikking na vier etappes: 1. Podobas (Polen) 15.26.37; 2. Gazda (Polen) 15.32.02; 3. Snyder (Ned.) 1534.18; 23. Zilverberg (Ned.) 15.48.26; 25. Enthoven (Ned.) 15.51.27; 28. Van Egmond (Ned.) 15.54.14. Vele verrassingen te Hilversum Wanda won 4-jarigen Criterium (Van onze medewerker) Er vielen in de gisteren te Hilversum gehouden koersen vele verrassingen te noteren, doordat in diverse nummers de favorieten faalden. Dit was echter niet het geval in de strijd om de kampioenstitel der Nederlandse paarden. Marten Vergay bracht met een uitgekookte start Quick Hollandia G direct aan de kop van zijn 7 tegenstanders. Hij kreeg spoedig Quicksilver S, met Wagenaar op de sulky, naast zich en voor de tribune werd dit duo gevolgd door Sammy Mars en de grote favoriet Theo Messidor. In snel tempo hield Vergay zuinig de reling en toen het veld voor de tweede maal de tribune passeerde, was er nog weinig veranderd, alleen had Theo Messidor de derde plaats op Sammy Mars veroverd. De laatste bocht uit had Quick nog de leiding, doch toen sprintte Theo Messidor onweerstaanbaar en dit bracht in 1.21.6 km.-tijd de zege aan onze ongetwijfeld beste inlander. De eindspurt van Sammy Mars resulteerde in een fout en ook Quicksilver raakte met dit tempo van de benen, zodat Quick Hollandia G wel verdiend het tweede geld kon incasseren vóór Quicksilver S en Sammy Mars. De eerste afdeling der gesplitste ope ningsdraverij werd van de kop af ge wonnen door de favoriet Wilster S in 1.28.2 km.-tijd vóór Wanda Axkit (Ver gay) en Verité D. Doch in de tweede afdeling toonde de zegevierende Wanita van Barke (Blokdijk) met 1.27.8 nog een betere prestatie. Hier werd de wegens springen door het stek uitgeschakelde tweede (Willie Messidor) vervangen door Winny Cliff en bezette Ulevel de derde plaats. Bij de tweejarigen zijn altijd verras singen te verwachten en ook gisteren was dit het geval door de zege van Youthful Nora Spencer (v. Dooyeweerd), die gekoppeld met de tweede "aanko mende Yewel Boy (J. v. Leeuwen), covercal f32.70, niet minder dan f50.40 bracht. Imponerend was de wijze waarop Jan de Vlieger met Wanda het Criterium der 4-jarigen won. De favoriet Way Jewel (Smit) viel herhaaldelijk in ga loppades en droeg de rode lantaarn. Walküre (v. Dooyeweerd) leidde steeds, doch op de eindspurt van Wanda had de leidster, die naar de vierde plaats afzakte, geen antwoord en achter de in 1.26.4 km.-tijd zegevierende Wanda, be zetten Whirlwind en Wilma Zora de tweede en derde plaats. Enige galoppades in de draverij dei- driejarigen, waarin Xalisko door meer dere fouten zeer teleurstelde, waren voor Xanthos Narciso (Wagenaar jr.) geen bezwaar om Xetra en Xitha Hanover achter zich te houden. In de KRO-prijs moest de jonge Wagenaar met Unique Spencer echter met miniem verschil de zege aan de verrassende Victor van Oranje (Verhoeve) laten, die zich meer en meer als een goede en betrouwbare stayer ontpopt. Hier werd Upper Ten derde. In de AVRO-prys, voor amateurs, stuurde Zeeman Wybo K in 2.26.8 als eerste voorby de rechter met een on verwachte tweede plaats van Sofien B (pl. f5.90< cov. f 16.50) en een eveneens verrassende Vite Hollandia als derde. In het lange afstandnummer (2900 meter) raakte de leidende Sonja Belwin (Nottelman) even voor de laatste bocht Theo Messidor passeert met grote voorsprong de finish. in de knoop. Toen trachtte Simone het stuk te redden, doch ook deze galop peerde bij een aanval op Vlekloos Ha nover, tot door het stek en als lachende derde ging Unworthy (Vergay) met de buit strijken. Q Bascom (v. Dooyeweerd) had na twee valse starts nog juist voldoende reserves om in 1.21.3 km.-tijd de met 30 meter handicap vertrokken Pretty Boy (Nottelman) in de Mijlrecordprijs ach ter zich te houden. Uitslagen Radioprijs, 1ste afd.: 1. Wilster S (J. Wagenaar Jr.) (2.56.4); 2. Wanda Axklt; 3. Verité D. Tot. win. 1.50; pl. 1.30, 2.—; 1.70; gek. 8.30; cov. 5.50. Televisieprijs: 1 Youthful Nora Spencer (J. van Dooyeweerd) (2.07.1); 2. Yewel Boy; 3. Yvonne Hollandia. Tot. win.: 7.40; pl. 2 60; 8 50; 2.—; gek. 50.40; cov. 32.70. 1 Criterium der 4-jarlgen: 1 Wanda (J. P. de Vlieger) 3.27.3; 2. Whirlwind; 3. Wllma Zora. Tot. win. 4 70; pl. 2.30. 3.50, 4.50; gek 25.10; cov. 8.90. Varaprljs; 1. Xanthos Narciso (J. Wa genaar) 2.57.1; 2. Xetra: 3. Zlta Hanover. Tot. win. 7.40; pl. 2 70, 2.70. 5.20; gek. 17.50; cov. 6.30. KRO-prijs: 1. Victor van Oranje (P. J. Verhoeve) 3.24 6; 2. Unique Spencer; 3. Upper Ten. Tot. win. 11.pl. 2.30. 1.50. 1.30; gek 12.60; ccv. 5.10 Kampioenschap Nederlandse paarden: 1 Theo Messidor (F J. Eerenberg) 3.19.1; 2. Quick Hollandia G; 3. Quicksilver S. Tot win. 1.30; pl. 1.10 1.80. 2.50; gek. 5.20; cov. 4.90. Avro-prijs: 1 Wybo K (J. Zeeman) 3.28 2; 2. Sofien B; 3. Vlte Hollandia. Tot. win. 2 70; pl. 1.60, 5.90. 2.70; gek. 19.60; cov. 16.50. Wereldomroepprljs: 1. Unworthy (M. Vergay) (4.07.8); 2. Vlekloos Hanover; 3. Troubadour. Tot. win. 5 80; 3 50; gek. 4 50; cov. 4.20. Hilversum's rekordprljs: 1. (J van Dooyeweerd) (2.084). Bov; 3 Over again. Tot. win. 4.60; 1.70 1.60 2.10; gek. 6 80; cov. 4.70. Radlonrlls 2e afd 1. Wanita van Bar ke (C. D. Blokdyk) 2.57 4; 2. Winny Cliff; 3 Ulevel. Tot. win. 6.20; pl. 2.80, 2.30. 2.60; gek. 13.40: cov. 6 60. Totallsator-omzet f213.359. pl. 1.70, 1.40. Q Bascom Pretty pl. (veelbelovende junior) uitstekend op dreef. Het enige doelpunt van UVS in de eerste helft was een presentje, want de effectvolle bal, die in de tiende minuut van Wim Bekkerings schoen vertrok en tot verrassing van Keereweer plotseling rechtsaf in het doel draaide, was duide lijk als een scherpe voorzet bedoeld. Roodenburg, dat in de aanval Van Weer- lee, Van Heek en Choufour miste er waren hierdoor enkele omzettingen noodzakelijk moest het in hoofdzaak van uitvallen hebben. Midvoor Bart Ouwerkerk was hierbij de grote man. maar zijn spel en ook dat van zijn mede aanvallers was te onbesuisd om het stop per Theo van Kampen c.s. al te moeilijk te maken, ook al dienden zich enkele kansen aan. In de tweede helft ging UVS-midvoor Coen Ryshouwer, die voor rust wat rondgewandeld had het was zijn eer ste wedstrijd na een gebroken midden voetsbeentje zich daadwerkelijk met het spel bemoeien en kwam er meer sa menhang in het blauwwitte aanvalsspel. De tegenstand van Roodenburg werd krampachtig en het was duidelijk, dat doelpunten niet konden uitblijven. Wel iswaar kon de voortreffelijk keepende Keereweer nog heel wat moeilijke ballen stoppen in het bijzonder Wim van Kampen had weinig succes bij hem kreeg werd het toch 02 en tenslotte maar toen Wim Bekkering een vrije kans gaf Rijshouwer nog een schoolvoorbeeld van hoe een doelpunt gemaakt moet worden weg: 03. Felle pogingen van Ouwerkerk c.s. om voor Roodenburg de eer te redden liepen door onbesuisdheid op niets uit. Lugdunum De jeugdige ploeg van Lugdunum oefende gistermiddag tegen de Goudse derde klasser GSV. Zo vlot als vorige week, toen de Kikkers met 51 van tweede klasser Slikkerveer wonnen, is het ditmaal niet gegaan. Na een veelbe lovende start, waarbij midvoor Pet, zon dag j.l. vijf treffers, even liet zien dat hij een goed schot in de schoenen heeft, begon het te haperen. De passes werden onnauwkeurig en tekort spel drukte het Olympisch bassin is snel Het Olympisch zwemstadion te Rome, waar volgend jaar de grote strijd om de begeerde titels geleverd zal worden is zaterdag geopend met een drielanden wedstrijd zwemmen en schoonspringen tussen ploegen van Italië, Groot Brit- tannië en Zweden. Al op de eerste dag is wel duidelijk geworden, dat de wedstrijd om de Olympische medailles over een jaar weer ettelijke recordtijden zullen gaan ople veren. Het bassin (50x25 meter) bleek bij zonder snel te zijn en het heeft zaterdag niet veel gescheeld of de Nederlandse Het eerste doelpunt van Volendam een razendharde kopbal van Pelk in de wedstrijd tegen DWS/A. vrUe slag-estafette damesploeg was het in Boedapest veroverde Europese record kwijt geweest aan Zweden. Het Zweedse Kwartet Kate Jobson, Karin Larsson, Barbo Andersson, Bibbi Segerstrom, won het nummer in 4.22.9, waarmee het re cord van Nederland werd geëvenaard. De landenwedstrijden werden bij de dames gewonnen door Groot Brittannië met 93 punt.. Zweden behaalde 83 pnt. en Italië 42 pnt. De Italiaanse ploeg was de sterkste bij de heren. Italië behaalde 96 pnt., Groot Brittannië 77 pnt en Zweden 67 pnt. Geen imponerende strijd (Van een onzer verslaggevers) Quick Boys en LFC hebben de afgelopen zaterdagmiddag gebruikt voor het spelen van een oefenwedstrijd met het oog op de definitieve samenstelling van hun competitie-elftallen. Ofschoon het vertoonde spel de weinige toeschouwers geen moment heeft kunnen imponeren, kan men toch zeggen dat het, vooral voor de Leidenaren, een nuttige ontmoeting is geweest. Vóóral voor de Leidenaren, omdat de selectie- heren van LFC nog eens duidelijk hebben kunnen constateren, voorzover ze dat nog niet wisten, waar de zwakke plekken in hun team zitten. De thuisclub was door diverse om standigheden gedwongen met maar liefst vijf invallers te verschijnen, zodat het duel voor haar meer een test voor de reserves betekende. Waren ze volledig uitgekomen dan zou het. overwicht, ge let althans op de resultaten van de laatste weken, waarschijnlijk te groot geweest zijn. Het verband in de Leidse ploeg was namelijk gedurende de gehele eerste helft volkomen zoek. Alleen de achterhoede bleek de vuur proef tegen de, in de eerste helft vol- tempo, waardoor de aanvallen van Pet c.s. bij de stevige GSV-defensie weinig effect sorteerden. Aan de andere kant ging het precies zo: Ook de GSV-aanval kreeg bij de so lide en resoluut ingrijpende groenwitte defensie stopper Crama staat beslist zjjn mannetje weinig in de melk te brokkelen. Het resultaat van deze ont moeting was dan ook 0—0. Overigens een verdienstelijke prestatie van de jeug dige Kikkers, die in de aanstaande com petitie hun partijtje wel flink zullen meeblazen. Wat meer beheersing bij het afwerken van de kansen na rust en kele zeer behoorlijke en de wedstrijd had in winst omgezet kunnen worden. Verrassingen in Engelse league Arsenal op eigen terrein verslagen door het pas gepromoveerde Sheffield Wednesday, bekerhouder Nottingham Forest geklopt door Manchester City, de ploeg die zich verleden seizoen nog maar juist in de eerste divisie kon handhaven. Dat waren de verrassingen van de eerste dag van het Engelse voetbalseizoen. Met groot enthousiasme hebben de Engelsen koning voetbal ingehaald. In het bijzonder in de omgeving van Stamford Bridge, het domein van Chelsea, heeft men geweten dat het voetbalseizoen weer begonnen is. Meer dan 40.000 toeschou wers hebben daar het opwindende duel tussen Chelsea en Preston North End gevolgd. Chelsea moest wel gaan winnen, was de bijna algemene mening. Dank zij een voortreffelijke hat-trickv an de 18-jarige rechtsbinnen Jimmy Greaves, leidden de Londenaars kort kort na de rust met 41. Maar Preston North End gaf zich niet gewonnen. Een vertwijfeld slot-of- fensief volgde. Drie maal werd Reg Mat thews, de Chelsea doelman, gepasseerd, zodat Chelsea op deze eerste competitie dag toch nog met een gelijk spel genoe gen moest nemen. Manchester United stelde in de uit- wedstryd tegen West-Bromwich Albion teleur. De mannen van Matt Busby ver loren met 3—2 en de cyfers waren nog geflatteerd voor de Mancunians. Rechts binnen Dave Burside was de grote man bij West Bromwich. Hij scoorde eenmaal en had in de overige twee doelpunten een werkzaam aandeel. Kampioen Wolverhampton Wanderers voor het eerst sinds vele jaren in een competitiewedstrijd zonder record international Billy Wright behaalde een benauwde zege op Birmingham City. Voor het enige doelpunt in deze wed strijd zorgde rechtsbinnen Bob Mason, halverwege de eerste helft. De grootste overwinning ging naar Tottenham Hotspur, met 180.0Ó0 pond sterling meer dan 2 miljoen gulden aan transfer-waarde de duurste ploeg in Engeland. Het versloeg Newcastle United met 51. De vyf doelpunten kwamen van de produktieve linkervleugel Cliff JonesJohnny Brooks. litslagen Eerste divisie: /nownal-Sheffield Wednesday 01; Birmingham City— Wolverhampton Wanderers 01Black- Burn Rovers—Fulham 4—C; Blackpool— Bolton Wanderers 32; ChelseaPres ton North End 44; Everton—Luton Town 2—2; Leeds United—Burnley 2—3; Het was om doodzenuwachtig van te worden. Blitzlampen flitsten aan, filmcamera's zoemden. En midden in de kring van de spelers van Gloucester City deed Henry Bly- the, de 61-jarige hypnotiseur die zich tot taak heeft gesteld de Welse non-league club naar het 'kam- pioenschap te voeren, zijn werk. Bijna fluisterend klonk het: „Wan neer jullie eenmaal op het veld zul len zijn, zullen jullie volmaakt rus tig zijn. Jullie zullen een voortref felijke wedstrijd spelen, het veld zal vandaag voor Gloucester City zijn en dit wordt de eerste overwinning. En onthoudt dit: ik zal langs de lijn staan". Een voor Gloucester City onge kend hoog aantal toeschouwers heeft vervolgens de ploeg met 3—1 van Merthyr Tydfil zien winnen. Gereserveerd, maar toch bijzonder trots verliet Henry Blythe, de man die naar zijn zeggen meer dan dui- zend mannen van het roken heeft afgeholpen, het terrein. Albert Lindon, de manager van Merthyr, had weinig ontzag voor de grijze zonderling met zijn „myste rieuze krachten". „Allemaal onzin", was zijn commentaar. „Gloucester speelde gewoon beter voetbal dan wij, dat was alles Manchester CityNottingham Forest 21Newcastle UnitedTottenham Hotspur 1—5; West Bromwich Albion- Manchester United 3—2; West Ham United—Leicester City 3—0. ledige Quick Boys aanval, met succes te kunnen doorstaan, hoewel dat in de beginperiode nogal eens met kunst en vliegwerk moest gebeuren. Doelman Gijsman greep in die periode enkele malen lelijk mis op hoge inzetten, maar naarmate de wedstrijd vorderde raakte men beter op elkaar ingespeeld en tegen de rustige goed spelende spil L. de Jong, die prima geassisteerd werd door de backs Jerry Neuteboom en N. de Jong, konden Van den Oever en de zijnen niet tot scoren komen. In de Leidse voorhoede ging het ech ter heel wat minder soepel. Ondanks het ijverige en dikwijls niet ongevaarlijke werken van midvoor Siera, kon de ver zwakte achterhoede der Katwijkers voor de rust geen enkele maal in werkelijk gevaar worden gebracht, omdat de L.F.C.-ers elkaar niet vonden voor de juiste combinaties. In de Quick Boys- aanval liep het al evenmin van een leien dakje, ondanks enkele solo-acties van Van de Oever die besloten werden met keiharde schoten welke echter alle hun doel misten. Van deze kant viel dus ook weinig opwindends te vermelden, zodat de eerste helft een saai en rom melig karakter kreeg, nog ontsierd door vele mistrappen, botsingen en valpar tijen, het geheel uitgevoerd in een bij zonder laag tempo. TWEEDE HELFT De tweede helft was nog maar juist begonnen toen linksbinnen Slinger land de Leidse ploeg geheel onver wacht aan een 10 voorsprong hielp na een actie waarbij h(j naar de mening van velen zijn handen zou hebben gebruikt. Tot die velen be hoorde echter niet scheidsrechter Kruyt. zodat de gastheren dus tegen een achterstand aankeken. Dit doelpunt had intussen tot gevolg dat de aanvalsacties van LFC heel wat beter gingen verlopen. Dit resulteerde al in de tiende minuut tot een tweede doelpunt, nu van de schoen van mid voor Siera. die een pass van de lang zaam aan beter op dreef komende Willy Nagtegeller keurig afrondde (0—2). Nadat Eradus nog eenmaal dicht bij een doelpunt was geweest, zijn schot werd door de lat gekeerd, waren het de gastheren, die het initiatief overnamen. Na een buitenspeldoelpunt van Floor van Duyn, was het even later toch raak, toen rechtsbuiten Van der Plas een solorun vanaf de zijlijn ondernam en de bal achter Gysman deponeerde (12). Nadat er nogmaals een doelpunt van de thuisclub was afgekeurd wegens buiten spel werd het uiteindelijk gelijk, via Floor van Duyn (2—2). De strijd werd iets feller, nu het er om ging het win nende doelpunt te maken en de Leide naren werden geheel op eigen helft te ruggedrongen. De enkele uitvallen die zij nog ondernamen, bleken echter niet van gevaar ombloot. wat in de 38ste minuut duidelijk werd. toen invaller- spil Schoneveld bij een van die uitval len niets beters wist te doen dan de bal met de hand te spelen, wat hem op een strafschop kwam te staan. Linkshalf G. Nagtegeller voltrok het vonnis en bracht aldus zijn ploeg de zege. omdat de Kat- wykse aanval in de resterende minuten de kracht niet meer kon opbrengen om de stand te wijzigen (2—3). Al met al dus een party, die als oefenwedstryd zeker aan zijn doel be antwoordde, maar die nog geenszins de problemen voor de elftalsamenstellers van LFC heeft kunnen oplossen. Dodelijk ongeluk bij motorraces Tijdens de zondagmiddag gehouden internationale motorraces in het Ge- meenteiyk sportpark te Alkmaar zijn twee renners ten val gekomen, van wie er één, de Amsterdamse renner Henk Verhoef, om het leven kwam. In zyn val sleurde hy de renner G. Muts uit Hil versum mee. Beiden werden naar het centraal ziekenhuis vervoerd, waar Ver hoef, die een dubbele beenbreuk, een rib- fractuur en een hersenschudding had opgelopen, kort daarna overleed. Muts liep een gescheurde kult op.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7