Hogeschoolzeilen van Klomp in de Drakenklasse was een verrassing KF.F.S KOCH WERPT KOGEL NAAR NIEUW RECORD Belgen wonnen landenwedstrijd met flinke voorsprong Vicus Oriëntis-series luidden korfhalseizoen goed in PIJNLIJKE TENNISNEDERLAAG TEGEN DUITSE B-PLOEG MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 Record aantal deelnemers Alkmaardermeeriveek (Van onze zeilmedewerker) Licht weer was het ook op de eerste twee dagen van de Alkmaar- dermeerweek. Een record aantal deelnemers verscheen aan de start en zonder ophef is de Alkmaardermeerweek een van de belangrijke zeilontmoetingen geworden. Vooral in de Stemklasse was er een grote opkomst, hetgeen niet te verwonderen is omdat dit jachtje de Zaan streek als bakermat heeft. Een bijzondere verrassing was de hoge school, die Wim Klomp in de Draken- klasse demonstreerde. Niet alleen stuur de Klomp zeer tactisch, maar ook het werk van zijn bemanning, vooral op de spinnakerrakken, droeg in hoge mate by tot zijn successen. De Draken voeren drie races die alle zeer spannend waren. Zaterdag was Cor Groot de beste starter, maar in het eer ste rak kreeg Jan Bier de gelegenheid vlak by hem te komen. In het kruisrak in de Dodde langs de munitieschepen, liep Klomp aan lij van Bier hard in. waarop deze laatste een poging deed achter langs te gaan, teneinde de gun stige boeipositie te verkrijgen. Deze ma noeuvre mislukte, omdat Klomp juist iets te hard liep. Klomp hied de leiding, maar kort voor de finish moest hy toch zwichten voor een hevige aanval van Bier. Groot werd derde en F. Jansma vierde. In de ochtendwedstryd van zondag, met zwakke wind, was de start van Groot weer prachtig. Hy loefde een aan tal tegenstanders boven het merkteken en viel op het schot vol. Maar de marine zeiler, Tom Kasemier, liep in de eerste rakken harder en had lange tijd de lei ding. Klomp en Bier waren slecht ge start en lagen in de achterhoede. In de 2e ronde ging de leiding over naar Paul Poorter met Groot in 2e positie en daarachter Klomp, die zich dus fraai opgewerkt had. Tenslotte kre gen zowel Groot als Poorter de spiegel van het jacht van Klomp te zien en de volgorde van aankomst was: 1. Klomp, 2. Groot, 3. P. Poorter, 4. J. Bier. In de laatste race ging de stryd tus sen Groot en Klomp en het zag er tot kort voor de finish naar uit, dat de over winning naar Groot zou gaan. Door goede tactiek in het laatste rak evenwel finishte Klomp juist even voor Groot, Poorter en Jansma. Klomp doet door dit sterke zeilen een goede gooi naar de hoofdprijs. In de zo specifiek Zaanse Sternklasse vertegenwoordigde mej. Koosje v. d. Stadt haar streek zeer goed. Na een spannende strijd moest zy zaterdag ge noegen nemen met een tweede plaats achter H. v. d. Rest, terwijl T. Amons derde werd. In de wedstrijd van zondag werkte mej. v. d. Stadt zich uit het midden van het grote veld geleidelijk naar de kop, waar H. Boeye en W. H. Schutjes afwis selend aan de leiding lagen. Tenslotte ging Koosje v. d. Stadt in de laatste rak ken onweerstaanbaar naar voren en zy finishte als eerste vóór H. Boeye, M. Du- dok van Heel en E. H. A. Hofkes Toen J. R. de Vries zich in het Vry- heidsveld zaterdag in de baan vergiste, verspeelde hy daardoor zijn koppositie aan Bouw van Wijk die daarvan na een slechte start, dankbaar profiteerde. Maar zondag toonde Van Wijk, dat hij het ook zonder Vrouwe Fortuna af kon. Hij werd eerste voor H. Schmitz en J. H. Aarts, d.w.z. dezelfde uitslag als zaterdag. De strijd in de Valkenklasse was on gemeen fel en culmineerde in de wed strijd van zondag in een aantal protes ten. H. Kirkenier won zaterdag voor mej. A. de Wit en J. M. Snijders. Egon Rolf v. d. Baumen ging in deze race uit de strijd wegens een overtreding by een merkteken. Zondag was het mej. A. de Wit, die het reglement schromelijk over trad, hetgeen haar een protest bezorgde. Wat later ontstond er by een merkteken HENGELSPORT Concours von DVS Zaterdag hield DVS voor de jeugd leden een jubileumwedstryd die in alle opzichten geslaagd genoemd kan wor den. De uitslag: 1. L. Vlasveld 495 gr., tevens winnaar van de jubileumbeker, wisselbeker en medaille grootste voorn; 2. L. Vernet 485 gr. en gr. voorn; 3. H. W. Schuchhard 480 gr.; 4. C. Zandvliet 435 gr.; 5. G. Beekman 250 gr.; 6. H. Filippo 160 gr.; 7. Th. Schuchhard 135 gr.; 8. Elfrink 135 gr.; 9. G. v. d. Lin den 60 gr.; 10. H. Schuchhard 45 gr. Zondag volgde een concours in de Vliet, waaraan door 16 verenigingen werd deelgenomen, die totaal 372 vissen verschalkten. Held van de dag werd W. de Vink met 17 stuks. Uitslag: 1. De Bliek 40 stuks; 2. DVV 39 st.; 3. Sport en Genoegen 36 st.; 4. Zaalberg 34 st.; 5 Ruisvoorn 32 st.; 6. KNG 24 st.; 7. De Brasem 22 st.; 8. De Voorn 21 st.; 9. De Forel 21 st.; 10. Sportvrienden 17 st.; 11. Hengelsport 16 st.; 12. Vios 16 st.; 13. On der Ons 16 st.; 14. De Sportvisser 15 st.; 15. De Zinker 15 St.j 16 De Leede 8 st. Vrijheidsklassers voor de wind op het Alkmaardermeer. een situatie waaruit maar liefst zeven protesten voortvloeiden. De volgorde van aankomst onder voorbehoud van protes ten was: 1. Rolf v. d. Baumen, 2. H. Kir kenier (die er dus het beste voorstaat), 3. J. Prins, 4. J. M. Snijders. W. Spaargaren had in de 16 M2 klasse zaterdag spoedig de leiding voor A. W. Endstra en hij wist deze ook te behou den. Endstra bleef tweede voor P. Spaar garen en A. Zegwaard. Zondag had lange tüd E. W. v. d. Veen de koppositie, maar was niet bestand tegen de aanval van P. Muusse en P. A. Booy. Mej. H. F. Hageman behaalde in de race van zaterdag (12 Voetsjollen) een fraaie zege en in de wedstrijd van zon dag werd zy derde achter J. Nouwen en F. Speekman. In deze klasse zijn er ver schillende kanshebbers voor de hoofd prijs, zodat de resterende wedstrijden zeer spannend beloven te worden. In de Flying Dutchmanklasse staat Jan Jongkind er met een tweede plaats op zaterdag achter Jaap Helder en een eerste op zondag voor Heike Blok het beste voor. maar Helder zal stellig geen gemakkeiyke tegenstander zyn in de verdere races. De twee lichtweerspeclalisten in de Finnjollen, Jack Huurman en D. Way- boer, gaven elkaar bitter weinig toe. Beiden wonnen een wedstryd en werden eenmaal tweede. PAARDESPORT Prins Bernhard naar St. Gallen Voor het CDIO (Concours de dressage international officiel) van de Federation Equestre Internationale dat van 913 september te Sankt Gallen in Zwitser land wordt gehouden en als een der laatste grote wedstryden vóór de Olym pische Spelen beschouwd mag worden, heeft de Stichting Nederlandse Hippi sche Sportbond de volgende équipe in geschreven: Prins Bernhard met Ar- quebuse, kol. A. E. Pantchoulidzew met Lascar (tevens chef d'equipe), mevr. F. Benedictus-Liftinck (Putten) met Ko bold en Lorbas, mevr: I. Siem-Roder- wald (Bilthoven) met Barcelona en de beide zusters Annie en Tiny van Doorne (Deurne) met Favory Elbina, Meastoso Bresia en Hamlet. Zuidhollandse atletiekkampioenschappen Kees Koch heeft zondagmiddag op de tweede dag van de Zuidhollandse atle tiekkampioenschappen op de Nenyto- baan te Rotterdam het Nederlands record kogelstoten verbeterd en ge bracht op 16.30 m. Het oude stond met 16.16 m. sedert 3 mei van dit jaar reeds op zyn naam en werd op de zelfde baan gevestigd. De Pro Patria-atleet kwam tot dit fraaie resultaat by zyn 5e poging. Van zyn zes worpen waren er drie boven de zestien meter. By de laatste poging kwam de kogel boven op het paaltje van de vijfde worp terecht, mogelijk was het record anders nog een keer verbe terd. Was Kees Koch goed op dreef, by de dames kon Corrie Huygen byzonder goed met de discus overweg. Zij kwam tot 46.30 en dat betekende een nieuw Zuidhollands record. Gerda Kraan, de Leidse internationale, won de 800 meter in 2 min. 22 sec. vóór haar zusje Willie, die 0.3 sec. later over de streep ging. De titel hoogspringen heren ging naar Van Yperen (Minerva), die 1.83 m. haalde. Ook op de eerste dag had Koch met een discusworp van 52.76 de beste prestatie geleverd. Marius Bos zegevier de op de 200 meter. De Vlug en Lenig - sprinter maakte een tyd van 21.9 sec. Meindert Blankenstein (Trekvogels Den Haag) won de 1500 meter in 3 min. 57.8 sec. De verdere prestaties van de kam pioenen op de verschillende nummers waren zeer matig, evenals bij de dames, waar Gerda Kraan de gunstige uitzon dering was. Zy liep de 400 meter in 56.6 sec. en diende zich daarmee aan als eerste belaagster van Ine Terlaak's nationale record. Enkele verdere uitsla gen: kogelstoten: 1. Corrie Huygen (Hollandia, Rotterdam) 12.05 m.; 200 meter: 1. Margret Fènton (Meeuwen, Den Haag) 25 7 sec. Heren: kogelspingeren: 1. Jan Romanl (Vlug en Lenig) 52.59 m.; polsstokhoog springen: 1. Wim Elenga (Trekvogels) 3.30 m.; 400 meter horden: 1. Harm Hendriks (Trekvogels) 57.7 sec.; 800 meter: 1. Steylen (Shell) 1.56 8; 400 meter: 1. Bart Verwey (Trekvogels) 50.7 sec: 100 meter: 1. Jaap Noordenbos (Minerva) 10.9 sec.; 110 meter horden: 1. Peter Nederland (ALO) 14.7 sec. Waterskiën op Braassem (Van onze correspondent) Reeds enige jaren is Oude- Wetering het domein van de Ne derlandse Waterskibond. Daar worden de grote wedstrijden ge houden. Dit weekeinde stonden de na tionale waterskikampioenschappen en de eerste officiële landenwed strijd tussen België en Nederland op het programma. Onze landgenoten hebben zich in deze landenontmoeting dapper geweerd, maar wisten niet te voor komen, dat de Belgen met een totaal van 543.7 punten tegen Ne derland 417.2 punten wonnen. Deze landenwedstrijd werd mede mo gelijk omdat men sedert augustus 1957 ook in ons land de show in de waterski- sport afgeschaft en meer het wedstryd- element naar voren heeft gebracht. De Belgen beoefenen de wedstryden in deze sport reeds meer dan zeven jaar, van daar ook de voorsprong die zij hebben op ons. By het schansspringen lieten de Belgen sprongen noteren van om dc dertig meter, waarby de springers met snelheden van rond zestig km. per uur over het water werden getrokken. Het maken van de figuren is het sierlijkste onderdeel, waarby de deelnemers (sters) een keuze mogen maken uit 50 figuren, die naar moeilijkheid gewaardeerd wor den. Tot slot is de slalom het snelste onderdeel, dat veel vraagt van het reactievermogen van de skiërs. Na het hijsen van de landsvlaggen en het spelen van de beide volksliederen, werden de deelnemers aan deze eerste landenwedstrijd voorgesteld, waarna be gonnen werd met het onderdeel figuren, waarin mej. Juliane van Drooge bij de dames de meeste punten verzamelde. Bij de heren was het de Belg Stevens die het byzonder goed deed, maar meerdere Nederlandei's zorgden voor voldoende punten, zodat dit onderdeel gelijk bleef. De slalom, evenals het springen, was een Belgische aangelegenheid wat de heren betreft. Onze dames. mej. Van Drooge en Marjanne Roerade zegevier den over de beide Belgische dames, De Corte en Johnson. Bij het springen lie ten de Belgen, zoals gezegd, afstanden noteren van even onder de dertig me ter, terwyi Woltering als beste Neder lander tot een sprong kwam van 20.33 meter. KAMPIOENSCHAPPEN Zondagmorgen werd een aanvang ge maakt met de wedstryden om de Neder landse waterskikampioenschappen 1959. De wedstryden waren tevens een gene rale repetitie, omdat Nederland begin september zal deelnemen aan de we reld- en Europese kampioenschappen, die te Milaan gehouden worden. Leidse prestaties Verheugend is dat ook de atleten en atletes van de afd. Leiden op meer dan uitnemende wijze getoond hebben dat ook in ons district de atletiek met spron gen vooruit gaat. Liefst acht titels eisten zy voor zich op, waarvan Gerda Kraan er twee voor haar rekening nam. Haar eerste was wellicht haar fraaiste. Op de 400 meter dames, geheel zonder stryd in de buitenbaan lopende, noteerde zy een tyd van 56.6 sec., hetgeen een nieuw Zuidhollands record betekende en slechts 0.5 sec. lag boven het Nederlands record van Ine TerlaakSpyk. Natuurlijk won zy ook de 800 meter in de voor haar matige tyd van 2.22.-, maar hier liep ze kennelijk om haar zusje Wil Kraan aan een 2e plaats te helpqn 2.22.3. De A.V. „Holland" kwam met vier titels zeer goed voor de dag. En hier waren het juist die talentvolle jongeren die het presteerden. In de allereerste plaats Jan Brandt, die de 1500 meter jun. A met grote voorsprong en soepel lopend, won in 4.26.3. Een dag later bewees deze jon geman nogmaals zijn kunnen op de 800 meter jun. A door tweede te worden in 2.08.2. By het hoogspringen jun. B meldde zich de 15-jarige Piet v. d. Haak waar- schynlijk als de nieuwe Pommée aan. Met 1.67 meter behaalde hy de titel, maar de manier en de styi waarop hy dit deed, geeft voor de toekomst uitste kende perspectieven. Lange tyd zag het er naar uit, dat de Hollandman, Joop v. Leeuwen, niet los kon komen van zyn felle belager en Zuidhollands veldloopkampioen v. d. Steenhoven (Pro Patria) op de 3000 me ter jun. A, maar 4 ronden voor het ein de rukte v. Leeuwen zich resoluut los om te zegevieren in 9.26.8, hetgeen voor hem een nieuw clubrecord betekende. Frans Beker won, hoe kon het ook anders, de 100 meter jun. A in 11.- rond, maar dat in deze knaap nog meer talen ten schuilen, bewees wel zyn 3e plaats op de kogel jun. A met 11.85 en zyn 4e met discus jun. A 35.13. Het Wassenaarse WIK-meisje, Truus Cruiming, liet weer eens haar sprintklasse zien by de 80 me ter meisjes B. In 10.2 behaalde zy de titel. De laatste en achtste titel van de afd. Leiden werd behaald door de MS V-dame Lieneke Zoet. Met de goede sprong van 5.30 meter nam zy by het verspringen dames de titel mee naar Noordwijk. Conny Dane, succesvol bij water skiën. Juliane van Drooge uit Loosdrecht, die tevens lid is van de Braassem, werd by de damesfiguren winnares met Marjanne Roerade van de Braassem op de tweede plaats. Bij de heren (figuren) zegevierde G. Roerade. Slalom dames bracht het kampioen schap eveneens by Juliane van Drooge en by de heren werd Joop Berg kam pioen. Conny Dane toonde zich by de junio ren op alle nummers de sterkste en werd dan ook in het algemeen klasse ment Nederlands kampioen jun. 1959. Peter Alsem slaagde daar eveneens in by de jun. jongensafdeling. Kampioen slalom heren werd Joop Berg, met achter zich G. Roerade. B. Woltering werd kampioen springen 1959. In het algemeen klassement kwam by de dames mej. Van Drooge als kam pioene uit de bus en by de heren G. Roerade, André Hermsen won in de Schie BERGMAN OP TWEEDE PLAATS In de Delfshavense Schie zyn zondag nationale lange afstandwedstryden over 3 km gehouden. Winnaar by de heren werd André Hermsen. Het Haagse meisje Erica Terpstra zegevierde bij de dames. De uitslag was: Heren: 1. André Hermsen (Robben) 42 min. 55 sec; 2. Bergman (De Zyl) 44.15; 3. Bontekoe iHPC) 44.21; 4. Van Spingelen (HZPC) 45 15. Dames: 1. Erica Terpstra (HZPC) 49.53; 2. Bianca Sitters (IJ) 51.10; 3. I. May (HZC) 53.04 Henk Groot (rechts), de nieuwe aanwist van Ajax, scoort het eer- I ste Amsterdamse doelpunt in de I wedstrijd tegen NAC. Rondom de korf Het weer, dat Vic. Oriëntis nogal eens parten gespeeld heeft by de jaar- lijke seriewedstrijden ,was onze stad genoten dit keer goed gezind. Wellicht was het voor vele te warm en dat was aan de samenstelling van diverse ploe gen ook wel te merken, doch degenen, die wel speelden, hebben dit met veel enthousiasme gedaan Een zeer spannend verloop had de eerste afdeling, waarin niet minder dan 3 van de 5 ploegen met gelijk aantal punten bovenaan kwamen. Straf worpen brachten de beslissing ten gunste van Ons Eibernest, dat nog nimmer deze „Eendracht"-wisselbeker had gewonnen. Vicus Oriëntis zelf was niet bijster ge lukkig deze keer en eindigde op de on derste plaats. In de 2e afdeling won Luto II „De Kooi"-wisselbeker en in de samenstel ling van gisteren was dit team verreweg de sterkste ploeg. KNS werd een goede tweede; Fluks en De Algemene bleven buiten de prijzen. Zuiderkwartier I won in de 3e kl. KNVB-afdeling opnieuw de wisselbeker, doch naar onze mening stond dit team als 2e klasser in deze afdeling te laag geklasseerd. In deze afdeling behaalde Fluks 2 de vierde prijs en vielen Cres cendo I en Vic. Oriëntis III niet in de prijzen in de 4e afdeling (Ie kly. Erk. Bonden) kwamen geen Leidse ploegen onder de prijswinnaars voor. Bij de A- adspiranten behaalde de KNS-A-ploeg een tweede prijs, terwijl by de B-adspi- ranten Vic. Oriëntis zelf als overwinnaar te voorschijn kwam. De organisatie was bij J. Beyer c.s. weer in uitstekende handen en het ge hele programma kon dan ook geheel vol gens schema op tijd afgewerkt worden. De voornaamste resultaten waren: Afdeling I (le kl. KNKB)Ons Eiber nestVic. Oriëntis 64; Blauw Wit HKV 6—3; Luto—Vic. Oriëntis 1—1; Blauw WitOns Eibernest 5—4; HKV— Luto 2-3; Vic. OriëntisBlauw Wit 5-5; Ons EibernestLuto 52: Vic. Oriëntis —HKV 1—3; HKV—Ons Eibernest 3—3; LutoBlauw Wit 20. le prys (na strafworpen) Ons Eibernest; 2e prys Luto; 3e pr. BI. Wit. Afdeling II (2e kl. KNKB): Groep A: AlgemeneReady 32KNSOlym- piaan 43; ReadyKNS 23; Olym- piaanAlgemene 32ReadyOlym- piaan 31; KNSAlgemene 75. Groep B: FluksLuto II 25; Oranje Wit—Achilles 0—2; Achilles—Luto II Matig spel in Noordwijk (Van onze tennismedewerker) Hoe bescheiden de plaats is die Nederland vandaag in de tennis wereld inneemt is dit weekeind in de interland tegen Duitsland te Noordwijk weer eens pijnlijk benadrukt. Voor de twaalfde maal kreeg onze tennis-elite een dikke nederlaag te incasseren (413). En dat tegen een Duitse formatie, die bij lange niet de sterkste is welke onze oosterburen binnen de witte lijnen kunnen brengen. Het herencontingent bestond uit Stuck, de nationale kampioen, Feldbausch, no. 3 op de Duitse ranglyst, Peschanel. een jonge speler, die ervaring op moet doen, en Brunner. een routiné, no. 7 of 8 op genoemde ranglijst. Mocht dan de herenafvaardiging niet teleurstellen, de dames-afvaardiging telde niet de natio nale kampioene, doch twee speelsters, die ternauwernood de eerste tien halen. Van Dalsum heeft de beste resultaten geboekt van onze tennisvertegenwoor- digers. Hy won zyn beide enkelspelen. Van Peschanel in drie sets. 63, 46, 63, dankzy een in de derde set slim Ingezette vertraging met als verrassing de uitschietende forehand, van Brunner. door hoger tempo, in twee sets, 75. 6—4. WONDERLIJK VERLOOP Een wonderlijk verloop had de party van Karamoy tegen Feldbausch. De variatie van de nationale kampioen was de Duitser in de eerste set teveel. Hy verloor die ln koud een half uur met 60! Hij kwam 20 achter in de tweede set, Karamoy 4030 op zijn service. Verloren leek hy. toen Kara moy een door hem gehaalde dropshot voor het afmaken kreeg. In plaats van een slag in het open veld, speelde Karamoy echter een lob- colley over Feldbausch backhand. Te- 11FluksOranje Wit 41Achilles Fluks 31; Luto nOranje Wit 81. Finales: AchillesReady 25; Luto 2 KNS 51; FluksOlympiaan 31: Oranje WitDe Algemene 25. le prys: Luto 2; 2e prys KNS; 3e prys Ready; 4e pr. Achiles. Afdeling III (3e kl. KNKB) Groep A: Fluks 2BI. Wit 3 32; Zuiderkwartier O. Eibernest 3 52; Oosterkwartier 2 BI. Wit 3 23; Zuiderkwartier-Fluks 2 10; O. Eibernest 3Oosterkwartier 2 01; BI. Wit 3Zuiderkwartier 15; Fluks 2Oosterkwartier 2 30; BI. Wit 3Ons Eibernest 3 22; Oosterkwartier 2Zuiderkwartier 22; Ons Eibernest 3 —Fluks 2 2—2. Groep B: CrescendoVic. Oriëntis 3 3—3; Ready 2—HKV 3 0—3; Luto 3— Vic. Oriëntis 3 02; Ready 2-Crescendo 1—1; HKV 3—Luto 3 7—2; Vic. Oriëntis 3Ready 2 05; CrescendoLuto 3 42 Vic. Oriëntis 3—HKV 3 1—2; Luto 3— Ready 2 0—3: HKV 3Crescendo 63. Finales: ZuiderkwartierHKV 3 83; Fluks 2—Ready 2 1—3. le prys Zuider kwartier; 2e prys HKV 3; 3e prys Rea dy 2; 4e prys Fluks 2. Afd. IV: le prys O. Eibernest 4; 2e prys Oosterkwartier 3; 3e prys Olym piaan 2. Adsp. afd. A: le prijs HKV; 2e prijs KNS; 3e prijs Olympiaan. Adsp. afd. B: le prijs Vic. Oriëntis; 2e prijs HKV; 3e prijs Achilles. ARC in bekerfinale tegen Genemuiden De bekerfinale voor de KNVB zater dagbeker wordt zaterdag a.s. in Putten gespeeld. ARC zal daar dan, evenals vorig jaar. in de finale uitkomen tegen Genemuiden. Laatstgenoemde ploeg won zaterdag de demi-finale tegen Achilles Enschede met 60. De wedstryd vangt zaterdag om 4.30 uur aan en wordt gespeeld op een bij zonder fraai terrein van de vereniging S.D.C.P. Jo de Roo heeft zondag een weg wedstrijd voor professionals om de Grote Prijs van Kerkrade gewonnen. Hij ver sloeg in de sprint o.a. Coen Niesten en G. Keulers, die resp. tweede en derde werden. Zondagmiddag is op De Pan (by Utrecht) de tweede selectiewedstrijd ge speeld om de tweede Nederlandse speler voor de wedstryden om de Canada-cup, die half november a.s. in Melbourne worden gespeeld, aan te wyzen. De uit slag was: 1. J. Ruhl (Kennemer) 142 (71 en 71); 2. K. Cramer (Twente) 143 (72 en 71). Het team voor Melbourne be staat dus uit Gerard de Wit (winnaar van de eerste selectiewedstrijden) en Joop Ruhl. kort en afgestraft. Daarna lukte Kara moy niets meer, 6—0 2—6, 3—6. Tegen Stuck ook weer een 40 voor sprong in de eerste set en dan 46, 36. Goris en Van Eysden stelden hevig teleur. Beide verloren hun enkelspelen kansloos in twee sets. De dames boekten één winstpunt. Fredy Marinkelle versloeg in een vlotte partij, waarin zij veel beter speelde dan in de nationale, mej. Foerstendorf64. 8—10, 6—3. De Nederlandse kampioene mevrouw VletterTettelaar, oud-speelster van de Leidse Hout, vocht op de van haar zo welbekende wijze, had mej.. Foersten- i dorfs sterke drive bijna ontzegeld, maar verloor met 16. 810. De aanval van mej. Herisch, prachtig soepel serveren en volleren was echter voor haar teveel, 7—5, 6—2. De andere winstpunten voor Neder land, naast de boven besprokene van Van Dalsum en Fredy Marinkelle, zaten in de gemenddubbel van het nationale kampioenspaar, Fredy Marinkelle en Lex Karamoy tegen mej. Herisch en Stuck Een pittige partij, waarin de Nederlandse combinatie eerst in de tweede set goed los kwam De volley van Fredy Marinkelle was vaak verbluffend. De veteranen Hughan en Karsten be vochten het vijfde winstpunt in de dub bel tegen Tuebben en Pfahl, 75, 75. De overige Nederlandse verrichtingen kunnen als povertjes worden betiteld. Doelman Swinkels (VVV) onder schept een aanval van Spel. En schede.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6