Harry Boda (70) in het goud en de bloemetjes Met een enkel woord Agenda MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 Lof voor Henk Bodings In Salzburg zijn de operaprjjzen uit gereikt, die ztjn uitgeloofd door de stad Salzburg. De eerste prijs werd toegekend aan de opera „Passencontrole" van Paul Angerer, met tekst van Hans Friedrich Kühnelt. De Nederlandse componist Henk Ba- dings, kreeg speciale lof van de jury voor zijn opera „Salto Mortals", de eerste elektronische opera. Advertentie heeft alles mee •v. .-io Meegenomen (Van onze t.v.-medewerker) Het drieledig programma van de Vara werd zaterdagavond tot een vijfledig omgebouwd. De verrassingen, die daar bij werden bereid, waren van een eigen soort. Daar was in de eerste plaats me vrouw Annie M. G. Schmidt, die er ken nelijk niet mee ingenomen was, dat haar opgewarmde Hommeles in het wa ter was gevallen. Ze stak tenminste al lerminst onder stoelen of banken, dat de Vara de technische storing, welke zondagavond Jl. was opgetreden, al wel heel ongelukkig had opgevangen. We kregen dus het staartje alsnog voorge zet, een beetje opgewarmd kliekje als men het ons vraagt. Maar alla, aan de eer was voldaan en mevrouw Schmidt had haar zin gekregen. Of de kijkers er nu zoveel van hebben meegenomen, is de vraag. Voor de tweede maal ver scheen een trio scenario- en andere za ken schrijvende scribenten, niet de al lergrootsten en -bekendsten, maar toch zeer de moeite waard. Peter Jaspers, de bedenkster en uitvoerster van de be faamde en charmante Annemarieke- serie, liet haar dochter in het centrum staan, die zich ter gelegenheid daarvan een enorme serie vrindjes had aange meten. Het was aardig. Daarop kwam Jaap van der Merwe, schijnbaar wat verward, maar zich als een uiterst slim liedjesschrijver ontpoppend. Of hij aan de getoonde zangkwaliteit voldoende hebben zal om een eigen zaak in Am sterdam te gaan exploiteren, is de vraag. Piet Heil tenslotte bracht zonder pre tentie zijn kostelijke produkten, die zich overigens naar onze smaak beter laten lezen dan horen. Een leuk programmal Verrassing nummer twee was de 13-ja- rige Jan van de Pol, die een uitgekien de playback-techniek tot zijn beschik king bleek te hebben, waarmee hij ook op het Loosdrechtse talentenconcours furore maakte. Het gesprekje van Net ty Rosenfeld was een beetje zwaarwich tig en schoolmeesterachtig en bovendien wat aan de kleingeestige kant, omdat het voorbeeld van (NCRV-) Bueno de Mesquita zo hoognodig moest worden omgebogen naar Vara's Dorus. Louis Armstrong, onvermoeibaar op de geduldige film (ons te lang, maar an deren stellig te kort) werd door een pri ma cameraregie begeleid. Dat was dan toch in ieder geval meegenomen voor hen, die daarop enige kijk of er wat ge voel voor hebben. Tot slot drie oude en één nieuwe mee- nemer. De manier, waarop Eerdmans deze quiz blijft leiden, toegewijd, tactvol en fris, dwingt keer op keer onze be wondering af. En doet ons bovendien steeds weer hartelijk meeleven met de gelukkigen, die er wat van weten mee te nemen. De opzet van de quiz achten we waardevoller dan de scherts van Mies Bouwman. We vinden het steeds jammer, dat de Vara niet wat meer aandacht aan de produktiekant be steedt, omdat dan de kijkers er meer van zouden meenemen. We menen dat het best te kunnen aantonen door onze kritische loep eens even te richten op een paar van de slachtoffers van zater dagavond. Daar was nu de sympathieke „rozeloog" uit Weesp, die na veel scha de en schande er achter was gekomen, dat in het boze en barre klimaat van de stad zijner inwoning alleen rozen het in zijn tuintje tegen storm en regen konden houden. Wat doet deze toege wijde eigenaar van een pieterpeuterig rozarium nu? Hij gaat rozekunde stu deren in de tijd, waarin de natuur haar stille werk aan zijn tuinbouwprodukten doet. Hij geeft blijk zijn hobby grondig beoefend te hebben, maar de vragen, die hij weet te beantwoorden, blijven dode dingen, omdat de „producer" ver zuimt gebruik te maken van de uitbeel ding van de antwoorden. Waarom de verschillende soorten niet in beeld ge bracht? Ook zonder kleur heeft elk een eigen karakter. Een ander voorbeeld. Over Napoleon zijn we nu uitgepraat. We weten het: ieder kent de afbeeldin gen van de kleine keizer, maar spelen we t.v. of niet? Geen enkele, maar dan ook geen enkele keer hebben we de ver overaar van 1% eeuw geleden op het scherm ontmoet. Eerdmans' vakman schap is onmiskenbaar, maar het ren dement van zijn quiz zou aanzienlijk vergroot worden en het allerwege iets ervan meenemen gestimuleerd, indien aan de voorbereidende produktie meer visuele zorg zou worden besteed. Hard en zacht (Van onze t.v.-medewerker) De vijfde „Tele-dubbel", die een suc ces had kunnen worden, is nadat de helft van het parcours was afgelegd in het zand terecht gekomen. Dat was jammer, want het schilderachtige on derwerp over schilderijen en persoon van de schilder Pieter Paul Rubens had be ter verdiend. Maar het is een hard spel en het moet, wil het eerlijk gaan en spanning houden, ook hard worden ge leid. Er was een Belgische meneer, die reeds eerder blijk had gegeven, (in een Belgische quiz) tegen lampen en vragen te zijn opgewassen, die het Rubenshuis kwam binnenwandelen en heel wat over zijn voormalige bewoner bleek te weten. Veel meer dan hem werd gevraagd. Hij was er kennenlijk bijzonder op gebrand daarvan ook te getuigen. Maar dat mocht helemaal niet, want als Paul van de Velde het antwoord nog maar net te pakken had, beet hij af en kwam er rond voor uit, dat de rest hem geen zier interesseerde. Het leek ons, dat hij ook best zo nu en dan zich eens even had mogen afvragen of het de kijkers misschien belang zou inboezemen nog iets naders te vernmen ,maar dat kwam niet in zijn hoofd op. De Rubenskenner struikelde over een nogal onbenullig vraagje, dat niets te maken had met de wezenlijke waarde van de schilder, noch ook iets met zijn persoon. Toen ging het over naar Amsterdam, waar een stoere boogschutter rustig stond te popelen om zijn bijdrage te le' veren. Hij slaagde er niet in 7 van de 10 keer de roos te raken, maar won toch ieders sympathie en bewondering door prestatie en houding. Inplaats toen de Belgische expert iets te laten vertellen over het onderwerp van zijn studie en liefhebberij, kwam de KRO met een dik aangekondigde Petti Page-show. Dat was ook al na een kwartier bekeken en dat was voor velen geen bezwaar. Want al verstaat dat keiharde vrouwtje met een wespentaille haar vak, zonder onder schriften gaat te veel van het discours verloren, voor velen zelfs alles. Vreemd tussenspel was het daarop voor een mi nuut of zeven ingelaste „Vreemd tussen' spel". Zonder zin ook, omdat het de leemte maar voor de helft vermocht te vullen. Tenslotte brak dan toch het gre tig verbelde moment aan, dat het Nij meegse studentencabaret de t.v.-doop zou ondergaan. Hier moeten ons toch eerst een paar inleidende opmerkingen uit de pen en van het hart. Hoewel Nijmegen nooit en te nimmer Leiden zal worden, zijn we de tijd 'toch wel voorbij, waarin de Leidse oud-alum nus bij het horen van de naam van een instelling van hoger onderwijs verwon derd vragen kon: Kan men tegenwoor dig ook ergens anders dan in Leiden studeren? Daarover zijn we dus wel heen en daarin moeten we dan maar berusten .Maar een Nijmeegs studenten cabaret? Als men dan nog in de door de KRO verstrekte aankondiging lezen moet: teksten .muziek, artistieke leiding en medewerking van pater Mittelmeyer, dan krabt men zich achter het oor en moet men zich als beoordeler wel dege lijk schrap zetten om een uur lang rechtvaardig te blijven. Na het wat erg langdurige openingslied van de groep van zes, die „Ha'k zo gedacht" bracht, kwam de pater in een vol woordspelin gen vervatte inleiding zijn troepje pre senteren. Het bleek, dat een lustrum viering de schuld van alles had, want toen was er een cabaret nodig en daar van wilde de KRO dan wel een bloem lezinkje, geschikt voor een algemeen pu bliek uitzenden. „Wij hebben daarop ons programma moeten afroom (s) en". Toen we dat hoorden hebben we het potje azijn, waarin we onze pen dopen wilden, van de tafel geveegd, omdat naar onze smaak hieruit bleek, dat Joop Mittel meyer er heus wel wat van begreep. Be halve onze waardering over de ontwape nende eerlijkheid, hebben we feitelijk nog geen oordeel over de prestaties gegeven, Het waren leuke jongens en meisjes, er waren aardige wendingen en puntige beel den in de teksten, maar het was ons niet spits en scherp genoeg ,er zat niet voldoende vaart in. Het waren wel stu denten, maar het was onvoldoende caba ret. Een uitzondering maken we graag voor het navrante stukje existentialisme, dat geladen was met protest, vanen over de vrouw, half in het Frans ,half in het Nederlands. Maar de rest was ons wat te onrijp onbegrijpelijk maar ook wat te kinderlijk. We hadden liever ge had, dat de jongelui zich eens wat ver tilden dan zo duidelijk te toeven in een Romy-sfeer. De camera-regie tijdens de veel te lange persiflage op de dagslui ting was meesterlijk. En de stem, die het eerste Franse liedje aankondigde, was van een timbre en kracht, die hem zeker in Hilversum het epitheton „goud" zal bezorgen. Het is echter gemakkelijker te studeren, dan je in Hilversum voor de microfoon te boksen. Ons advies luidt dus: „Blijf waar je bent". 0 Vervolg van pag. 1 Parijs, Algerije en de bondgenoten Onze Par ijse correspondent telefo neerde ons hedenochtend Ten overstaan van de landbevolking van het plaatsje Bléré in het departe ment van de Indre et Loire heeft de Franse minister-president Michel Debré gisteren opnieuw het brandende pro bleem van de relaties tussen Frankrijk en zijn bondgenoten aangesneden. Na dat hij een week tevoren in het alge meen al de steun van de Westelijke wereld eiste voor de politiek, welke Frankrijk in Algerije voert, stelde hij nu een bondgenootschap zelfs afhankelijk van een akkoord op dit zelfde punt. Frankrijks politiek in Algerije mag niet worden betwist of in twijfel getrokken door enig land, dat een bondgenoot schap met ons wil onderhouden, zo riep hij uit. Zijn functie van minister-presi dent omschreef Debré in deze zelfde rede als een post van strijdbaarheid. In de zienswijze en uitlatingen van Debré nog het standpunt in te nemen ontwikkeling te constateren. In het be gin van zijn carriière als premier scheen debré nog het standpunt in te nemen van alle vorige regeringen der Vierde Republiek, dat Algerije een Frans de partement was en dat een opstand in zo'n gebied daarom een binnenlandse Harry Boda tijdens de huldiging in „Krasnapolsky". Harry Boda, toneelman van de oude garde, destijds met zijn lied van de Westertoren in ,31eke Bet" een van Nederlands populairste zangers, is zaterdagavond in Krasnapolsky te Amsterdam voor een tot de laatste plaats toe bezette zaal door zjjn collega's gehuldigd omdat hij een gouden jubileum vierde: 50 jaar op de planken. Bijna alle sprekers spraken er hun verbazing over uit dat de jubilaris thans 70 jaar oud is, hoewel hjj er geen dag ouder uit ziet dan een goede vijftiger. Voor de pauze zag de zaal de revue ,,'t Zit in de lucht" van Gerard Walden en Berry Kievits, waarin Boda de afge lopen negen jaar en ook zaterdagavond zelf meespeelde. Daarna volgde de hul diging. Gerard Walden noemde hem een voorbeeld voor de jongere artiesten, de heer H. A. v. d. Poll, adjunct-direc teur van de K.R.O. roemde de blijheid die deze revue-artiest, zanger en komiek 50 jaar lang heeft uitgedragen, en de administrateur van het gezelschap Johan Kaart, waaraan de Jubilaris vroe ger verbonden is geweest, kwam hem een cadeau brengen van Johan Kaart, die zelf pas later op de avond arriveer de, omdat hij bezig was Potasch en Perlemoer in De Kleine Komedie op te voeren. Hetzelfde gold. voor Johan Boskamp, wiens zoon namens hem in Krasnapols ky de jubilaris toesprak. Dankzij de medewerking van een Amsterdamse firma kon de recette van de volle zaal in een enveloppe aan Boda worden overhandigd. Boda noemde zich in zyn dankwoord „overgelukkig". De avond werd besloten met het belangeloze- optreden van vele gast- artiesten, zoals operazanger Johan v. d. Zalm, de operette-zangeres Truce Speyk, Aaf en Herman Bouber, Silvaln Poons en Willy Albert!. aangelegenheid, waarmee verder geen enkel ander land ook maar iets had uit te staan. Debré is, volgens zijn laatste uitla tingen, nu nog een paar stappen ver der gegaan. Algerije blijft in theorie nog altijd een binnenlandse kwestie, maar hij verlangt van alle landen, die met Frankrijk normale betrekkingen willen blijven onderhouden, dat ze ieder woord van kritiek achterwege zullen laten op de wijze, waarop de Fransen dit probleem tot een oplos sing denken te kunnen brengen. Dat de Franse premier bij de aan staande assemblee der Verenigde Naties niettemin heftige kritiek moet verwach ten, zou kunnen blijken uit de steeds hartstochtelijke en dreigende toon, waarop hij zijn eisen aan de bevriende bondgenoten meent te moeten stellen. Sinds gisteren heeft de regering boven dien de minister voor Cultuur, de Nobel prijswinnaar André Malraux, naar Zuid- Amerika gestuurd om daar in de voor naamste hoofdsteden een goed woordje voor de Franse stellingen inzake Alge rije te gaan doen. Filmfestival in Venetië geopend Het internationale filmfestival te Venetië is zondag officieel geopend met de vertoning van de Britse film „The boy and the bridge". Onder de honder den gasten bevonden zich Gina Lollo- brigida, Mylene Demongeot (Frankrijk), Raf Vallone (V.S.), Dara Lyclof (S.U.) en de Franse regisseur René Clair. De politie kon de vele bewonderaars met moeite terughouden en een actrice, Bobo Sigrist, werd zo door de fotografen in het nauw gebracht dat zjj van de Ita liaanse politie twee permanente lijf wachten kreeg toegewezen. Twee persfotografen, die Gina Lollo- brigida en andere sterren bij hun aan komst in motorboten op de gevoelige plaat wilden vastleggen, verloren hun evenwicht en vielen hevig gebarend in het water. Sommige bezoekers waren in hun eigen jacht gekomen die in „zij straten" van de lagunenstad werden ge parkeerd. Elf landen hebben films ingezonden. De eerste prijs is de gouden leeuw van San Marco. Slachtoffers van verkeer en water In het.Lunapark te Doetinchem heeft gisteravond een dodelijk on geval plaats gehad. Toen de cou- reur-van-de-stijle-wand zijn motor op het podium liet proefdraaien, schoot deze motor uit de home trainer midden tussen het publiek. Het achtjarige meisje Buyl uit Doetinchem kreeg zo'n klap van het gevaarte, dat zij vrijwel on middellijk overleed. De coureur bleef ongedeerd. Maar ook het gewone verkeer heeft in het afgelopen weekeinde weer slachtoffers geëist. Vermoedelijk door de mist is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks een uur een scooter in het Groningse plaatsje Haren uit de bocht gevlogen. De scoo ter kwam tegen de linkerzijde van de bovenbouw van een brug terecht. De 22-jarige bestuurder H. B. Posma was op slag dood. De 21-jarige duorijder A. van Rijn, eveneens uit Groningen, overleed enkele uren later in het ziekenhuis. Voor de ogen van zijn moeder is gis terochtend om kwart voor elf de 7-jarige Rudi Ganzert uit Bussum bij het over steken van de Rijksweg te Huizen door een personenauto gegrepen. Met zware verwondingen aan het hoofd werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij in de loop van de avond overleed. In het Julianaziekenhuis te Apeldoorn overleed de 11-jarige Piet Heerding, die vrijdagochtend op de Zwolseweg door een aanhangwagen van een vrachtauto was overreden en in het stadsziekenhuis te Hoorn bezweek gisteren de 48-jarige heer G. Honigh uit Winkel aan de ver wondingen, die hij enkele uren tevoren nad opgelopen, toen hij met zijn auto tegen een boom vloog. Zaterdagavond omstreeks half elf raakte een personenauto nabij de brug te Vreeswijk van de weg en reed met grote vaart naar beneden. De auto kwam daarna eerst terecht op een betonnen rand, die de Kromme IJssel markeert, sloeg over de kop en kwam tenslotte aan de overkant van de vyf meter brede Kromme IJssel op de oever terecht. De wagen was uiteraard totaal vernield. Uit de wrakstukken heeft men later de 37- jarige bestuurder en zijn 17-jarige pas sagier gehaald. Beiden zijn in zorgwek kende toestand naar het ziekenhuis te Utrecht gebracht. Gisterochtend haalde de politie het stoffelijk overschot van de 40-jarige M. van der Meyden uit Vuren uit de Nas- sauhaven te Rotterdam. Vermoedelijk is hij bij schilderwerk op een schip in het water gevallen. De 3-jarige Hans Peter Roest viel gisterochtend van het ach terdek van een woonschip in de Vlot- haven te Amsterdam en verdronk. Ook bij het zwemmen zijn enkele mensen verdronken. De 20-jarige H. Arts ver dronk gistermiddag in de Waal bij Nijmegen. De 9-jarige H. Vonken, die zich aan de overzijde te ver in het water waagde werd door de stroom meege trokken en verdronk eveneens. Zijn jongere zusje, dat hem was gevolgd, kon ternauwernood gered worden. Gistermorgen vedronk ook de 23- jarige Bussumer J. J. de Ruiter, die met 3 meisjes met een bootje op het LJssel- meer was gaan baden. De jongeman, die niet kon zwemmen, hield het scheepje vast, doch dit raakte plotseling los van de boei. De meisjes hebben vergeefs gepoogd hem te redden. Hedenmorgen heeft de politie onder Mook de lykjes geborgen van de 14- jarige H. A. Lenssen en zijn 12-jarige broertje, die gisteren bij het zwemmen in de Maas zijn verdronken. BINNENLAND De Amsterdamse politie heeft een extra surveillance in geschakeld, o.a. met re cherche-auto's, om de ruitentlkkerij tegen te gaan. In zeer korte tijd deden zich in Amsterdam vijftien gevallen van ruiten tikken voor, meest bij juwelierszaken, maar ook bij andere winkels met kost bare artikelen in de etalages. In de afge lopen week zijn twee ruitentikkers be trapt en opgesloten. De luchtpostsluitingen voor de op varenden van HM De Ruyter, HM Lim burg en HM Zwaardvis zijn vastgesteld op 26 augustus te 16 uur en 3 september te 13 uur. Voor de opvarenden van HM Drenthe op 27 en 31 augustus alsmede 3 en 7 september, dagelijks te 13 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn: p.a. Amsterdam-CS, Marine. BUITENLAND Ongeveer 200 bewoners van de ge vangenis te Nicosia op Cyprus hebben zondag tevergeefs gepoogd te ontsnappen. Zij hadden meubilair en olievaten tegen de muur gestapeld, maar de eerste die er over klommen werden direct aangehou den. Met behulp van traangasbommen werd de orde hersteld. Keizer Haile Selassie is na een be zoek van negen dagen aan Joego-Slavlë naar zijn land teruggekeerd. Met president Tito heeft hij gesproken over de moge lijkheid van meer Joegoslavische hulp bij de economische ontwikkeling van Ethio pië. Dit land heeft van Joego-Slavlë al een lening van tien miljoen dollar gekre gen voor het aanschaffen van machine rieën. Vele Joegoslavische technici zijn in Ethiopië werkzaam. In het afgelopen weekeinde zijn in de Beierse Alpen vier bergbeklimmers ver. ongelukt. Een 18-Jarig meisje uit Gar- misch-Partenklrchen wordt vermist. De Sovjet-Unie heeft de plannen klaar voor een ondergrondse oliebulslei- dmg van 4000 kilometer lengte van de Sovjet-Unie naar Polen, Oost-Duitsland, Tsjecho-Slowakije en Hongarije. De buis leiding begint bij Koelbisjef aan de Wol- ga en splitst zich in Wit-Rusland in twee takken, een noordelijke voor Polen en Oost-Duitsland en een zuidelijke voor Tsjecho-Slowakije en Hongarije. Een groep Algerijnse opstandelingen heeft zaterdagavond bij een overval op een boerderij tien km ten noordoosten van Moezalaville vijf Algerijnse arbeiders vermoord. In het stadhuis van Wenen is zon dag de strijd begonnen om het wereld kampioenschap machineschrilven, waar voor 230 kandidaten uit 24 landen zich hebben laten inschrijven. De winnaars zullen donderdag bekend worden ge maakt. Een 39-Jarige Chinese boer zou een kruising van een tomaat en een aardap pel hebben gekweekt, die onder de grond aardappels vormt en boven de grond to maten voortbrengt, zo heeft het commu nistische persbureau „Nieuw China" be kendgemaakt. De man is secretaris van het communistische partijcomité in een volkscommune in Zuid-China. Negen mannen zijn verdronken door het vol water lopen van een deel van de elektrische centrale, die bij India's Gant- Bachradam in Pendsjaab in aanbouw is. Oorzaak was het falen van de apparatuur voor het sluiten van de sluisdeuren. Er bevonden zich toen het water in het bouwwerk stroomde, ongeveer 300 arbei ders in de centrale. Velen werden door middel van touwen en kranen uit hun netelige positie verlost. De Amerikaanse hartspecialist dr Paul Du'.ley White, die vier Jaar geleden president Eisenhower heeft behandeld toen deze een hartaanval had gehad, heeft zaterdag te Denver het staatshoofd een „zeer gezond man" genoemd. De directeur van de Israëlische olie maatschappij heeft bekendgemaakt, dat een door Israël in Japan bestelde tanker van 47.000 ton in oktober in Israël zal aankomén In het westen van Japan zijn elf mensen door grondverschuivingen om het leven gekomen Frederick Evans, het vroegere „fi nanciële brein" van de bende van Al Ca- pone, is zaterdag in Chicago door twee bandieten doodgeschoten. De Israëlische premier Ben Goerion verblijft op het ogenblik aan de Franse zuidkust en wordt op 31 augustus in Tel Aviv terugverwacht voor een grote ver kiezingsbijeenkomst van zijn partij. De Franse minister voor Culturele Aangelegenheden. André Malraux, is zon dag per vliegtuig uit Parijs naar Zuld- Amerlka vertrokken, waar hij bezoeken zal brengen aan Brazilië, Peru, Chili, Ar gentinië en Urugay. Volgens Franse func tionarissen zal hij „belangrijke politieke, culturele en economische besprekingen" voeren. De minister heeft boodschappen van president De Gaulle bij zich voor de staatshoofden van de genoemde landen. De Sjah van Perzië zal in oktober een officieel bezoek van een week aan Jordanië brengen, waartoe hij door Ko ning Hoessein is uitgenodigd, zo is te Amman bekendgemaakt. Sir Thomas Beecham, de 80-jarlge beroemde Engelse dirigent, is op 10 augustus te Ztlrlch in stilte met zijn 27- Jarlge secretaresse gehuwd. Het is Sir Thomas' derde huwelijk. Nepal heeft bij communistisch- Chlna geprotesteerd tegen een decreet, waarbij is bepaald dat het Chinese geld voortaan het enige wettige betaalmiddel in Tibet zal zijn. Volgens functionarissen te Katmandoe. de hoofdstad van Nepal hebben de Chinezen de Nepalese hande laars niet bijtijds gewaarschuwd, waardoor deze zich voor een bankroet zien ge- geplaatst. VOOR HEDENAVOND Hilversum 402 in. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mond-kwintet. 18.50 Act. 19.00 Zang en piano. 19.15 Regeringsultz.: De B.B. van binnen en van buiten. Mr. L. Tlelenius Kruythoff, directeur v. d. Stichting Be vordering Bescherming Bevolking, vraagt de aandacht van de Nederl. noodwacht. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.30 Klankb. 21.00 Un Giorno di Regno, opera. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Friese uitz. 18.45 Jazzmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Radiophilharm. Ork. 19.30 Radio krant. 19.55 Gram. 20.00 Verz.progr. 20.30 De vlucht, hoorsp. 21.40 Musette-ens. en solist. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Mil. ork. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15— 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00—17.30 V. d. kind. VOOR DINSDAG 25 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek v. li. geestelijk leven, caus. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 RVU: Vorm en kleur in de moderne kunst, door P. van 'tZelfde 11.30 V. d. zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Gram. 12.30 Land -en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Gram. 14.45 Zang en piano. 15.15 V. d. jeugd 16.15 Gram. 16.30 Caus. 16.45Pianospel. 17.15 De dierenwereld en Wij, caus. 17.25 Gram. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Het ontstaan en de ontwikkeling van de sterren, door dr. C. de Jager, 19.00 Dansmuz. en gram. 19.45 Toneel- besch. 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz. 20.35 Caleb mijn zoon, hoorsp. 21.55 Lichte muz. 22.10 Journ. 22.15 Festival v. Salz burg: bariton en piano. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York .23.1724.00 Gram. Hilversum II, 298 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V ,d .vrouw. 9.40 V. d. Jeugd. 10.00 V. d. kind. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pla- tennleuws. 13.30 Metropole Ork. 14.00 V. d. kind. 14.30 Gram. 14.35 V. d. platte landsvrouwen. 14.45 Gram. 15.30 Gram. of regenprogr. v. d. Jeugd. 16.00 V. d. zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.Rijks delen Overzee: Australisch Nieuw-Gulnea, door J. J. van der Laan. KRO: 18.00 Gram. 18.20 Regeringsultz.: Natuurbescherming en wetenschap, door dr. M. F. Mörzer Bruljns, hoofd van het Rijksinstituut voor veldblologisch onder zoek ten behoeve van het natuurbehoud. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Vocaal ens. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Sportpraatje. 19.35 Gram. 20.30 Vakantie- (wetenswaardig heden. 21.00 Omr.ork. en solist. 22.10 Bas en piano. 22.30 Gram. 22.45 Avondgebed en lit.kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 21.50 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Lichte muz. 13.40 Caus. of voordr. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 Klankb. 14.30 Planorecital. 15.00 Hoorsp. 15.30 Lichte muz. 16.00 The Brains Trust. 16.45 Caus. 17.00 V .d .kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Operamuz. 19.30 Hoorsp. 20.30 Twintig vragen. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Kamermuz. 22.15 Caus. 22.45 Idem. 23.00 Nws. 23.06—23.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.30 Nws. en progr. v .d .arb. 13.00 Crlcket-testmatch. 13.30 Nws. en gevar. muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 Voordr. 14.15 Pianospel. 14 30 Nws. en hoorsp. 15.00 Mil. ork. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitslagen v. races en orgelspel. 17.00 Verz.progr. 17.15 Pianospel. 17.30 Nws. en samenzang. 18.00 Cricket-testmatch. 18.35 Weerber. en nws. 18.38 Act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en lichte muz. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 Nws.) 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Liederen 14.00 Klankb. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Piano a quatre mains. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.35 Amus.muz. 20.30 Klankb. 21.15 Gram. 21.45 Nws. 23.15 Mo derne muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Voor Leiden en omstreken Gebr. B. H en J. Huisman Wielmakerst. 23 hk. Levendaal 80 telefoon 22962 Teeltrecht bollen kan uitgebreid In antwoord op een schrijven van het Produktschap voor Siergewassen heeft het bestuur van het Landbouwschap zijn mening bekend gemaakt over de omvang van het teeltrecht voor bloembollen voor het teeltjaar 1959/1960, zulks in overeen stemming met de inzichten van de afde ling Bloembollenteelt. Ten aanzien van de narcissen is de laatste jaren het areaal van 7 tot 9% onbenut gebleven. Uit dien hoofde zou gesteld kunnen worden, dat er geen be hoefte is aan uitbreiding van het teelt recht. Toch stelt het Landbouwschap een kleine uitbreiding voor, en wel van 3%, opdat er voor de kwekers wat meer armslag komt. Het is niet uitgesloten, dat daardoor ook voor de jonge kwekers het stichten van een bedrijf gemakkelij ker zal worden. Ten aanzien van de hyacinten is het Landbouwschap van oordeel, dat een uit breiding met 3% verantwoord is aange zien de export over de laatste jaren een gezonde stijging vertoont. Ten aanzien van de tulpen tenslotte meent het Landbouwschap, dat een uit breiding met 5% verantwoord is. Het Landbouwschap stelt derhalve aan het Produktschap voor Siergewassen voor het teeltrecht voor narcissen, hyacinten en tulpen vast te stellen op resp. 103%, 103% en 105% van de omvang van het teeltrecht van het voorafgaande jaar. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Jan Marinus. zn v. M. H. Sierink en J. A. Santman: Anna Cornelis. dr. v. D. M. Olie en A. C. Morgenrood: Bob. zn v. W. J. de Jong en M. T. Galiaard: Ro nald Edmond Alexander, zn v. L. G. A. van der Voort en J. A. E. van Dijk: Pe tra. dr v. J. T. P. de Bruiin en A. Ver- nède. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Gram. 13,55, 14.10, 17.00 en 18.30 Gram. 20.00 Festival v. Dlvonne- les-Balns, 22.00 Lichte muz. 22.30 en 23.13 Gram. 23.5224.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.34 Planorecital. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Orpheus und Eurldyce, opera (Festival v. Salzburg). 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. Jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 19.50 Be- roepsbelangen v. d. Middenstand. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Ork.conc. 21.55 Gram. 2.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.00 Amus.muz. 14.45 Ork.conc. 15.30 Orgelrecital. 15.40 Operamuz. 16.05 Lichte muz. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.20 Gram. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.10 VriJetiJd. 22.55 Nws MAANDAG Geregracht: Openluchtb(jeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. Middelstegracht 3Opwekkingssamen komst. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondmuzlek. Organist Joop Brons. 8.30 uur nam. Warmond. Meerrust: Receptie Van Hoekens Houthandel. 46 uur nam. DINSDAG Den Burcht (Grotezaal): Demonstratie kolen-, olie- of gasverwarmlnig fa. de Nle. Geregracht: Openluchtbijeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. Middelstegracht 3Opwekkingssamen komst. 3 en 8 uur nam. Prediker: Spr.: Evangelist J. Maaabach. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning .12.501.20 uur nam. Den Burcht (Grotezaal): Demonstratie kolen-, olie- of gaaverwarmln^ fa. deNie. Geregracht: Openluchtbijeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.30—8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht (Grote zaal): Demonstratie kolen-, olie- of gasverwaaming fa. de Nle. BoshofOpenluchtbijeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht (Grotezaal): Demonstratie Kolen-, olie- of gasverwarmlnig fa. de Nle. Boshof: Openluchtbijeenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. HTM-station: Avondwandeling langs strand en duin. Ned. Chr. Reiaver. 6.20 uur nam. uu^nam* Doorbraalc: Tuinfeest. 7.30—12 Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Taptoe Delft. 7 uur nam. ZATERDAG Boshof: Openluchtbijeenkomst Baptis tengemeente. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia8 uur nam. Om de Doorbraak: Tuinfeest. 2-6 en 7- uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- verenlging naar de Llnnaeushof. 2.15 uur Stadszaal (vestibule): Inschrijving uit deling haring en wittebrood 3 oktober 6io uur nam. ZONDAG 19: yoli. Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN nS Ii?7ih,i! Ioor Naderen (plm. 12 Jaar) 1012 uur voorin. (t.e.m. 31 augustus). Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur yoonn.-5 uur nam.: zond. 1—5 uur nam (tot 31 augustus). Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur: s zondags van 1—5 uur) t.ejn. 5 oktober. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2—4. Zon- en feestdagen 2—4 uur. Vroom en Dreesmann: Tentoonstelling „Het Rijksdeel Suriname". (t.e.m. 29 aug.) BIOSCOPEN Trianen „Ein Lied geht urn die Welt" (De levensroman van Joseph Schmidt) a.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Waar Iedere man wapens draagt (Warlock) 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Overval in de Pacific" (up perl- scope) 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en uur UUr' ondaB: 2'3°' 4-45- 7 en 915 Rex „Kop op, borst vooruit", a.l. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur, Zondag* 2.30, 4.45. i. 15 en 9.15 uur *onaaB* Casino „De dochter van de ambassa- I4 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. s Middags 2.30 uur ..Donald Duck en zijn vriendjes ".Donderdagcyclus: „John ny knapt het op". 18 Jaar. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend apotheek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136. B(1 geen gehoor bjj Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) IsJ5!. Amsterdam mist Den Helder mist Ypenburg mist Vllssingen mist Eelde geh. bew. De Bilt mist Twente mist Eindhoven mist Zuid-Limburgmist Helsinki zwaar bew. Stockholm half bew. Oslo geh. bew. Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen regen Londen geh. bew. Brussel half bew. Luxemburg onbewolkt Parijs Kc"" zaw 1 w.stll w.stil 0 Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Ztlrlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. onbewolkt zwaar bew. onweer onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist licht bew. zwaar bew. onbewolkt geh. bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew onbewolkt S a al a Ss zzo 2 25 13 0 z 4 22 15 0 ZW 1 23 11 0 22 16 0 26 15 0 24 15 27 13 26 14 26 15 0 30 16 0 30 17 0 27 16 0 25 15 7 16 14 7 26 16 0 24 13 0 25 16 0 25 14 0 25 16 0 20 16 0 27 17 11 29 17 0 29 18 0 26 14 0 25 14 7 21 16 0 22 15 8 28 15 0 28 13 7 w wzw 3 wzw 5 nno 2 wzw 3 z 4 w 4 w.stil nno 2 nnw 1 w.stil w.stll nnw 5 nnw 2 nno 1 z 2 W-Stil no 3 w.stll ono 2 nno 3 ruw 4 nno 5 21 0 27 16 42 29 15 0 15 0 34 23 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2