J RIVELLA Bewondering, erkentelijkheid en trots gisteravond op Rotterdam veel gerookt drink: Met een enkel woord Twee doden bij auto-ongeval Agenda V VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 Droomschepen (Van onze t.v.-medewerker) Wy, Nederlanders, zijn een echt zee varend volk en we willen het weten ook. Zelfs de landrotten onder ons de meerderheid, als we goed schatten zijn er altijd mede een beetje trots op. Daarom was het een goed idee van de AVRO om in de actualiteitenrubriek plaats en tijd te geven aan het nieuwe vlaggeschip van de Holland Amerika Lijn, dat we aan het eind van de avond nogmaals bezoeken zouden. plaats voor een kolderachtige handeling met betrekking tot liefdesperikelen, die zwaar doortrokken waren van de jacht naar materieel gewin. Aangezien de reis naar de nieuwe wereld ging, spreekt het vanzelf, dat er enige schilderachtige rijkelui aan boord waren, maar zij wer den ook in spelkwaliteit duidelijk overtroffen door nog zwieriger avontu riers, die het op de miljoenen begrepen hadden. Het was een lichtelijk overdre ven, maar ook licht aansprekend geval, een pleizierig amusement, waarin vooral Pim Dikkers een goede reis had. We BET REIZEN IN DE SOVJET-UNIE De regering der Sovjet-Unie heeft donderdag de Westelijke ambassades in Moskou meegedeeld, dat vijf Russische steden, die tot dusver verboden gebied zijn geweest, voortaan voor vreemdelin gen toegankelijk zullen zijn. Aan de an dere kant zijn vijf steden, die tot dus ver toegangelijk waren, nu voor vreem delingen verbóden. Verder mogen in Moskou verblijven de vreemdelingen thans met hun auto naar de grens rijden in plaats van, zo als tot dusver, eerst per trein naar Wiasma (200 km van Moskou) te reizen en vervolgens verder per auto. Jaag die ondragelijke Rheumatiek uit Uw leden. Begin vandaag nog 'n Kruschenkuur. Iedere dag die kleine dosis Kruschen en U voelt zich al gauw weer een ander mens. Dat komt omdat Kruschen Uw bloedzuiverende organen nieuwe kracht bijzet, ze als 't ware versterkt. Onzui verheden in het bloed krijgen dan geen kans meer zich vast te zetten. Ze worden afgevoerd langs natuurlijke weg. En zo is daar nu de oorzaak weggenomen van het lijden en de pijn, die nu Uw leven vergallen. Vervolg van pag. 1 Vlaggeschip van de Ned. Koopvaardij „Ambassadeur van ons land Korte tyd, nadat het vlaggeschip van de Holland Amerika Lyn onder de welwillende stralende glimlach van de weergoden, zijn neus in zee had gestoken volgde de overdracht. Hon derden ogen keken vol belangstelling naar de ceremonie. Ergens op het achterdek had Prinses Margriet een plaatsje gevonden om de verrichtin gen van haar moeder gade te slaan. Onder applaus hees de glimlachende vorstin de rederijvlag naar het topje van de mast. Prins Bernhard was de eerste, die de heer De Monchy met „zijn" nieuwe schip gelukwenste. Men feliciteerde elkaar en toen nam de minister-president het woord. „De vlaggen zijn verwisseld", zo sprak hij. De bouw is beëindigd." Hij had er behoefte aan een enkel woord te spre ken en wilde een eresaluut brengen aan allen, die aan de bouw hebben meege werkt. Prof. de Quay richtte zich daarna tot ir. K. van der Pols. directeur RDM en deelde hem mee dat hij was benoemd tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw. De heren C. J. Engelen en ir. G. van Veen. respectievelijk chef van de Architectenkamer en inspecteur van de nieuwbouw van de Holland Amerika an. vernamen, dat zij tot ridder in de orde van Oranje Nassau waren be noemd. Koningin en Prins waren de eersten om hen te feliciteren. Vóór het galadiner, dat in de eerste klas eetzaal werd gereserveerd, om streeks halftien een aanvang nam maakten de ambassadeurs en zaakgelas tigden. die aan boord waren in de eerste-klas rookzaal hun opwachting bij de Koningin en Prins. De eetzaal bood een schitterend gezicht.. De avondrobes van de dames en het stemmige zwart en wit van de rokkostuums van de heren gaven aan dit bezegelingsfeest van de overname van het schip een bijzonder cachet Een Shell-film kwam daarna onze aandacht vragen en tegelijk om enkele kanttekeningen. Velen vinden dit soort produkten een verkapte reclame en be kritiseren op dit punt de NTS, die be slist heeft, dat de films van een doch teronderneming van de Shell, zijnde voortbrengselen van een filmmaat schappij. aangekondigd mogen en moe ten worden op dezelfde wijze als andere films, met naam en toenaam van de vervaardigers. Het is dan ook niet de Shell, die rechten betaalt voor de ver toning, maar de uitzendende omroep, die volgens de geldende tarieven de films van de Shell huurt. Wel een handige redenering, maar vooral een handige handelwijze van oliezijde, dunkt ons. In het oliedom zyn ze bepaald niet oliedom. „Over die olie gesproken" was opgehan gen aan een jubileum, de herdenking van ingenieur Drake's eerste olieboring in Pennsylvanië op 27 of 28 augustus 1859. Prof. Forkes was naar de studio gekomen om via een vraag van de er- verder-voor-spek-en-bonen bijzittende Siebe van der Zee een uiterst deskundig causerietje te houden over olie-wel-en- wee. Het speelde voornamelijk in de •tegenwoordige tyd, maar we hadden het graag was anekdotischer gehad, geënt op de rauwe dagen van weleer, toen men het gevaar voor oliebranden weerde met opschriften zoals „Rokers worden doodgeschoten". De film, waarvoor men kosten noch moeiten gespaard had, was buitengemeen boeiend en instructief, een schoolvoorbeeld voorschool televisie. Daarna stapten we onder leiding van regisseur Walter van der Kamp over op het droomschip „Ile de France", de Gevaarlijk „strandje" Bij de z.g. „peilbuis", waar de Don- ge in de Amer uitmondt, zijn gister middag twee jongens verdronken van resp. 7 en 9 jaar. Het zijn kinderen van de families De Vries en De Rooy, beide uit de Molenstraat te Geertruidenberg. Op de plaats van het ongeluk wordt, sinds Geertruidenberg geen zwembad meer heeft, vooral op warme dagen druk gebruik gemaakt van een geïmpro viseerd „strandje", waar gezwommen en bij laag water pootjegebaad wordt. De jongens zijn vermoedelijk al spe lend te ver gegaan. Niemand heeft door de drukte het ongeluk zien gebeuren. Eerst toen een zusje van een der jon gens, zonder haar broertje thuis kwam, ls men gaan zoeken en vond men de kleertjes van de kinderen aan de kant. Het lerarentekort bij bet v.h.m.o. Begin september zal er op de scholen voor voorbereidend hoger en middel baar onderwijs een enquête worden ge houden om vast te stellen of gedurende de cursus 1959-1960 in de hoogste klas se van sommige van deze scholen in derdaad geen les kan worden gegeven in een of meer vakken van het eind examen bij gebrek aan leraren. Volgens de staatssecretaris van O.K. en W. kan deze enquête niet eerder worden ge houden. aangezien vóór de aanvang van het nieuwe schooljaar alsnog in een vacature kan worden voorzien. Boven dien kan het aantal klassen van een school dan nog wijziging ondergaan. In de besprekingen met de z-g. com missie v.h.m.o. zal de staatssecretaris dan ook bijzondere aandacht besteden aan te nemen maatregelen, opdat leer lingen, die in dergelijke omstandig heden komen te verkeren, toch volgend jaar hun einddiploma zullen kunnen behalen. Lies Franken en Pim Dikkers in de hoofdrollen van „Goede reis" van Jacques Deval, dat gisteren voor de t.v. werd gegeven. bedoelen niet zozeer hetgeen hy in zijn armen sloot, maar meer op hetgeen hem in woord en gebaar zo vlot afging, zijn acteren. De jonge rollen waren echter nogal zwak bezet. Tot slot weer over naar het droom schip „Rotterdam", officieel overgedra gen in bijzyn van het Koninklijk Paar, vergezeld door het petekind van de Handelsmarine, Prinses Margriet. We kregen veel te horen (van directeur De Monchy en premier De Quay aan gesproken met professor en niet één maal met excellentie, kennelijk een af spraak) en veel fraais op technisch en artistiek gebied te zien. Er was waar schijnlijk pech met de film opgetreden, want de reportage ging de mist in met een paar statische foto's, zonder ook maar één close-up van de Prinses. Jammer. Wie er aan boord waren gisteren Onder de zeer talrijke gasten aan boord van de „Rotterdam" bevonden zich naast de burgemeester van Rotter dam. mr. G. E. van Walsum, en alle directeuren en commissarissen van de Holland-Amerika Lijn en de Rotterdam- sche Droogdok Maatschappij, o.a. de vice-president van de Raad van State, prof. dr. L. J. M. Beel, de voorzitter van de Eerste Kamer. mr. J. A. Jonkman, de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, de ministers mr. A. C. W. Beer man (Justitie), mr. J. M. L. Th. Cals (Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen), mr. J. van Aartsen (Volkshuis vesting en Bouwnijverheid), de heer J. W. de Pous (Economische Zaken), mr. V. G. M. Marynen (Landbouw en Vis serij). mr .dr. Ch. J. M. A. van Rooy (Sociale Zaken en Volksgezondheid) en mej. dr. M. A. M. Klompé (Maatschap pelijk Werk)de gevolmachtigde minis ter van Suriname, mr. dr. R. H. Pos. de staatssecretarissen dr. G. M. J. Veld kamp. dr. W. H. van den Berge en kapi tein ter zee P. S. J. de Jong, de secre tarissen-generaal prof. G. Brouwers en mr. A. H. C. Gieben, de directeur-gene raal voor Kunsten en de Buitenlandse Betrekkingen van het ministerie voor O. K. en W„ mr. H. J. Reinink; de sous chef der directie Kabinet en Protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken. mr. H. F. C. Hardenberg; de commissaris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, de burgemeesters van Amsterdam, Den Haag en Delft, mr. G. van Hall, mr. H. A. M. Th. Kolfschoten en D. de Loor; de ambassadeurs van Argentinië, Bra zilië, Italië, Ierland. Luxemburg, Mexico. Portugal. Spanje, de Unie van Zuid- Af rika. Venezuela en Zweden, de zaak gelastigden van Canada. Cuba. Dene marken. Groot-Brittannië, Oostenrijk. Peru. Uruguay, de Verenigde Staten van Amerika en Zwitserland. Tafelspeeches Ir. K. van der Pols, hield de eerste tafelspeech. Hij dankte allereerst de Koningin, dat zij, na destijds de tewa terlating te hebben verricht, thans het voltooide werk in ogenschouw heeft willen nemen en daadwerkelijk heeft meegeholpen bij de vlagwisseling, het uiterlijke symbool van de overdracht. Hij zag hierin een bewijs van de grote belangstelling van HM voor het Neder landse bedrijfsleven in het algemeen en voor de scheepvaart en scheepsbouw in het bijzonder. Ook bracht spreker dank aan de regering. Tenslotte gaf hy de beste wensen aan commodore Bouman en onderschreef deze wensen met een heildronk. De directeur van de Holland-Ame- rikalijn, de heer W. H. de Monchy. wees er onder meer op, dat in de scheepvaart de moeilijkheden zich opstapelen, ook voor zijn maatschappij. Hij baseerde zijn rede op de spreuk „laat uw leven sober zijn, doch rijk aan feesten" en spreker meende, dat dit voor de Hol- land-Amerikalijn wel opging. Immers Advertentie trfndeió dan andelö U EEN fRIESCHE VLAG-DOMO PRODUCT BINNENLAND Gistermiddag heeft in de gemeente Son en Breugel (ten noorden van Eind hoven) in een natuurreservaat een heide brand gewoed, waarbij 2 hectare bos en heide verloren ls gegaan. De brandweren van Son en Eindhoven en die van Best. geassisteerd door 30 militairen uit Oir- schot hebben de brand geblust. De twaalfde beurs voor mode en huishouding ..Femlna". zal op 11 septem ber a.s. door deechtgenote van de burge meester, mevr. mr. J. M. van Walsum Qulspel, in het Ahoycomplex te Rotterdam worden geopend. Als nieuwii gebracht zullen worden, worden genoemd gheden. die o.a. de expositie „variatie in de Europese keukens", waar keukens uit diverse Euro pese landen worden getoond. Voorts een Nederlands plastic bungalow met garage. De „Drulventuln" zal het visitekaartje zijn van het Westland. Een attractie ls ook de wedstrijd om de titel „Femlna Hulsvrouw 1959". De televisieomroepsters Karin Kraaykamp en Ans van Branden berg zullen deze wedstrijd van commen taar voorzien. Gisteren is bij werkzaamheden aan het Twenthekanaal bij Almelo de 20- jarige W. Kloek uit Oldenbroek te water geraakt en verdronken. De Jongen stond onder de spoorbrug en had de opdracht schippers te waarschuwen, dat er hoog spanningskabels over het kanaal werden getrokken. Terwijl hij met één der schip pers praatte, liep hQ pardoes het water In. De schipper, die de man onder water zag verdwijnen, maakte direct zijn roei boot los. maar eerst na zeven minuten gelukte het hem de Jongen uit het water te halen. Daarna is vergeefs getracht de levensgeseten op te wekken. De U-Jarige Cor Hiemstra uit Oudendijk is gistermiddag omstreeks half één op weg naar zijn nabij de onbewaakte overweg Lutjes Schardam (gem. Beets) gelegen ouderlijk huis door de dleseltreln van Hoorn naar Amsterdam gegrepen. De Jongen werd op slag gedood. De machinist zag de knaap op zijn fiets wel aankomen, maar aangenomen moet worden dat de longen de trein niet heeft gezien. Hij keek de andere kant uit. De trein had 23 minuten vertraging. BUITENLAND In de V.S., waar reeds stakingen in de staalindustrie en de kopermijnen gaande zijn. dreigt nu een staking in de vleesverwerkende industrie, die 200.000 ar beiders betreft. Enige bonden hebben al toestemming gegeven tegen 1 september het werk neer te leggen. De betrokkenen, die nu gemiddeld 2.50 dollar per uur ver dienen, willen hogere lonen. Irak heeft een akkoord met de Sov jet-Unie gesloten op grond waarvan 34 deskundigen en 10 vertalers naar Irak komen om dit land te helpen bij de uit voering van de agrarische hervormingen. Twee kassiers van een plaatselijk blad te Marseille, die een som van 3 600.000 franken van de bank hadden gehaald, werden donderdag door twee ge maskerde mannen, die uit een auto spron gen. aangehouden. Eén der kassiers slingerde de aktentas. waarin het geld was geborgen onder een geparkeerde auto. maar de overvallers wisten deze toch te bemachtigen en gingen er met hun gestolen auto vandoor. In Denemarken is de massaproduk- tle begonnen van bruine melkflessen. De melk in deze flessen zou. naar de ge leerden menen, veel beter beschermd zijn tegen zonlicht en verlies van vitaminen. Koning Saoed van Saoedi-Arabië heeft een uitnodiging van president Nas ser om een bezoek aan de Verenigde Ara bische Republiek te brengen, aanvaard. De koning zal op 31 augustus in Cairo aankomen. Het Amerikaanse vakverbond AFL- CIO heeft besloten het komende bezoek van de Russische premier Kroesjtsjef aan Amerika officieel te negeren. Niet. alle lei ders van de bond zijn het met dit besluit eens. Zeker twee ondervoorzitters Wal ter Reuther en James Carey hebben te kennen gegeven, dat zij met de RubsI- sche leider zullen spreken als zij er de gelegenheid toe krijgen. in twee-en-een-halfjaar werd bij deze rederij viermaal het feest gevierd van ons Koninklijk huis, nl. het dopen van de „Statendam" door Prinses Beatrix, de tewaterlating van de „Rotterdam" door de Koningin, nu de proeftocht met Koningin en Prins en over enkele weken de eerste reis van het schip naar New York met als eregaste Prinses Beatrix. Franse inspiratie Ook deze spreker bracht dank aan de regering. In het Frans richtte hij zich tot de buitenlandse gasten. Frans om dat. zo zeide hy, Frankrijk het algeme ne plan voor het schip heeft geïnspi- reed. Hij wees op de dubbele schaar- trap. zoals die ook voorkomt in het kas teel van Chambord, waardoor de hori zontale indeling der dekken naar klas sen mogelijk is geworden. Verder bracht hij dank aan allen, die aan de bouw hebben meegewerkt, waarbij hij speciaal lof toezwaaide aan de RDM, die het schip een maand eerder afleverde dan was bedongen. Tenslotte vroeg hij Koningin, Prins en alle gasten te willen drinken op allen, van hoog tot laag, die hun energie, be kwaamheid en toewijding gaven aan de bouw van „ons vlaggeschip. nee. het vlaggeschip van de Nederlandse koop vaardij". De laatste spreker aan boord van de „Rotterdam" tydens het diner was de minister-president De Quay. Spreker zei trots te zijn op het in de vaart komen van dit schip en wel om dat wij een zeevarend volk zijn. In dit schip zag spreker een samengroeien van scheepvaart en industrie in al zijn fa cetten. De „Rotterdam" was niet alleen als welvaartsbron gewaardeerd, maar ook als goodwill-ambassadeur van Ne derland. VOOR HEDENAVOND VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse no tities. 18.20 Gram. 18.50 V. d. Jeugd. 19.00 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Geloven in deze tijd. caus. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Sopr. en piano. 20.35 Wereldfederalisten, rep. 20.45 Daar gaat een dominee voorbij caus. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Buitenl. overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15 24.00 Tenor en piano. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.05 Gram. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Regeringsultz.Emlgra- tierubr.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 VVD: Pol. caus. door T. H. Hulsman, lid van het College van Gedeputeerde Staten v .d. prov. Groningen. 19.35 Gram. 20.30 Viool en piano. 20.55 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Kamermuz. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Weekjourn. 20.20 Film- progr. 21.0022.40 Eurovisie: Die Meister- singer von Nürnberg, Opeja. Turkse miljonair zonder geld... Gisteren is van Schiphol vertrokken de 32-jarige Turkse mechaniciën Meh- met Turan Sokullu, die maandag j.l.met het. s.s. „Seyhan" van de Turkish Cargo Lines te Rotterdam was aangekomen. HU is op weg naar Cairo, want zo schijnt zijn zuster hem geschreven te hebben dan wordt de erfenis verdeeld van grootvader, die in Egypte groot grondbezitter en bouwer was geweest, een erfenis van twee miljard Turkse ponden. Die zou onder een dertigtal familieleden moeten worden verdeeld. De man bezat niet meer dan enkele tientallen guldens en moest om tijdig in Cairo te zijn, n.l. voor 24 augustus, de reis per vliegtuig maken. Hij heeft zich tot de agente van de lijn gewend en daar tal van papieren en kranteknipsels getoond. Bij deze firma kon men alleen constateren, dat de namen klopten en ook het bedrag van twee miljard heeft men zien staan, zonder echter wegens onbekendheid met de taal te kunnen nagaan, of dat bedrag ontvangen, dan wel betaald moest worden. Toch heeft men aan de Turk in goed vertrouwen het geld voor de vliegtocht verstrekt. Men wacht nu in spanning af of het verhaal juist blijkt te zijn en of men het voorgeschoten geld terug zal ontvangen. Volgens verklaring van Sokullu liep deze erfeniskwestie al jaren en jaren. De grootste moeilijkheid schijnt geweest te zijn het feit, dat grootpapa Egyptisch onderdaan was en de familie voor het merendeel Turks is. Er moesten dus heel wat formaliteiten vervuld worden. De echte Engelse sigaret van distinctie en goede smaak Vanmorgen omstreeks zeven uur zijn een kleine autobus van het Aanne mingsbedrijf Lesterhuis, uit Apeldoorn, en een vrachtauto met oplegger op de Lochemseweg te Markelo in volle snel heid met elkaar in frontale botsing ge komen. By dit ongeluk zyn twee perso nen gedood, twee ernstig gewond en is er één, de 19-jarige bestuurder van de vrachtauto, uit Tilburg, minder ernstig gewond. Van de vier inzittenden van het auto busje zijn de 52-jarige bestuurder, uit Hardenberg, en een mede-inzittende om met leven gekomen. Twee inzittenden werden ernstig gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Lochem vervoerd. Omtrent de toedracht van het onge luk is de politie nog weinig bekend. Het autobusje naderde uit de richting Diepenheim en de trekker met opleg ger, eigendo mvan een wolfabriek in Tilburg, kwam uit de richting Lochem, toen de vrachtauto door onbekende oor zaak plotseling naar links uitweek. Met een vernietigende klap vlogen beide wa gens op elkaar. Door de schok werd het busje vervolgens tegen een boom gesme ten, terwijl ook de vrachtauto tegen een boom tot stilstand kwam. VRIJDAG Den Burcht: Oliekacheldemonstratles. 2.30-5 en 7-9.30 uur nam. Speeltuin „Ons Eiland" (Kortenaer- straat)Tuinfeest 7 uur nam ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Speeltuin „Ons Eiland (Kortenaer- straat)Tuinfeest 3 en 7.30 uur nam. ZONDAG WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning .12.501.20 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.308 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: „Kijk-race" voor Kinderen >lm. 12 Jaar; augustus) Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam.: zond 1—5 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee. (Dagelijks van 10 tot 5 uur; 's zondags van 15 uur) t.e.m 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Vroom en Dreesmann: Tentoonstelling ..Het Rijksdeel Suriname" (t.e.m 29 aug.) BIOSCOPEN Trianon „Ein Lied geht um die Welt" (De levensroman van Joseph Schmidt) a.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. I.uxor „Waar Iedere man wapens draagt" (Warlock) 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Overval In de Pacific" (up perl- scope) 14 Jaar. Werkdagen: 2,30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Kop op. borst vooruit", a.l. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „De dochter van de ambassa deur" 14 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. 's Middags 2.30 uur „Donald Duck en zijn vriendjes ".Donderdagcyclus: „John ny knapt het op". 18 Jaar. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend Apotheek „Tot hulp der Menschheid". Hooigracht 48. BU geen gehoor bjj üw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222, VOOR ZATERDAG 22 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V .d. Jeugd. 9.05 Gym. v d. vrouw. 9.15 Gram. (9.309.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uitge schakeld, caus. 10.05 M RA: 10.20 V. d .vrouw. Cabaret .11.25 Buitenl. weekoverz. 11.40 Harpkwint. 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Muziekrevue. VARA: 14.20 Streekultz. 14.45 Gram. 15.05 Boekenwijsheid. 15.25 Koren, Resi- dentie-ork. en sol. 16.25 Vers van de pers. 16.55 Vakantietips. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt, moet B zeggen, caus. 19.40 Het Bijbelse Pa- radijsverhaal door de eeuwen, caus. 19.56 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Dansmuz. 21.15 Soc. comm. 21.30 Hoe was het ook weer? 22.00 Sport- nws. 22.30 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Taptoe Delft 1959. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8^0 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d .zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer 13.20 Gram. KRO: 14.00 V .d .Jeugd. 14.10 Lichte muz. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Residentie vrouwenkoor en orgel. 15.15 Gram. 15.30 Boekbespr. 15.40 Gre goriaanse zang. 16.10 Rep. Europese roei- kampioenschappen te Macon. 16.20 V. d. jeugd. 16.50 Lichte muz. 17.10 Amus.- progr. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Filmmuz. 18.30 V. d .Jeugd. 18.45 Vra- genbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Omr.ork. 20.35 Gram. 21.10 Licht progr. 21.40 Gram. 22.35 Wij luiden de zondag in. Daarna: Avondgebed en lit .kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. In Esperanto. 23.3224.00 Nouveau- té's. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.0020.20 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Trio, litt. progr. 20.50 Tele- recording v. Louis Armstrong and his All Stars. 21.15 Quizprogr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Ilome Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. en lnterv. 14.10 Hoorsp. 15.10 Ork.conc. 15.55 Caus. 16.10 Ork.conc. 16.45 V. d. kleuters. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Litanie. 23.00 Nws. 23.06 23.36 Lichte muz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en lichte muz. 12.45 Sportoverz. 13.10 Cricket. 13.35 Lichte muz. 13.45 Sport overz. Rep. zwemwedstrijden. Italië Zweden: cricket. 17.00 Sportber. 18.00 Cricket. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.30 Nws. Daarna: Dansmuz. 20.00 Henry Wood Promenade concerts. 21.00 Gevar. muz. (Om 21.30 Nws.) 22.30 Nws. 22.40 Gevar .muz. 23.00 Popul. gram. (Om 23.30 Nws.) 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus.- muz. 15.30 Volksliederen. 16.30 Dansmuz. en comm. 19.00 Nws. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork.conc. en sol. 23.00 Jazzmuz. 24.00 Nws. 0.05 Gram. 1.00 Ge var. progr. 2.15 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Festival v. Sceaux. 13.10 Gram. 16.00 Hoorsp. 17.30 Festival v. Roy- aumont: Instrum. ensemble .19.35 Kamer muz. 20.30 Festival v. Bergen. 22.45 Ka mermuz 23.05 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonrecital. 15.15 Volksliederen 15.45 Accordeonrecital. 16.00 Gram. 16.45 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit .kal. 17.20 Lichte muz. 18.00 Orgel recital. 18.30 V .d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05— 24.00 Jazzmuz. 484 m.: 12.15 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 14.00 Festival v. Saint-Malo 1959: Barabbas, hoorsp. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 en 17.20 Gram. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. GERAAMTE OP DAK Een bewoner van de Minahassastraat in Amsterdam-Oost zag gisteren in de vooravond tot zijn grote ontsteltenis op het dak van zijn buren een geraamte zonder schedel liggen. Ijlings waar schuwde hij de politie. Het bleek, dat het niet complete skelet de nieuwste aanwinst was van zijn 12-jarige buur jongen, wiens hobby natuurlijke histo rie is. Deze had de skeletdelen op het dak afgewassen en „botje by botje" in de zon te drogen gelegd. Aan de politie vertelde de jongen, dat hij de beende ren in het Flevopark van een man had gekregen. Daar vlakbij is enige tyd ge leden een deel van een voormalige Is- raëlietlsche begraafplaats opgeruimd. De politie heeft de knekelcollectie voorlo pig onder haar berusting genomen om de herkomst nader te onderzoeken. Nederlander handelde uit zelfverdediging De zaak tegen de Nederlandse inge nieur A. de Zeeuw, directeur van een kunstzijdefabriek in Sankt Pölten (Oos tenrijk) is gisteren gesloten. Ir. De Zeeuw had in juni een man, die in zijn villa wilde inbreken, doodgeschoten. De rechtbank te Wenen heeft erkend, dat de heer De Zeeuw uit zelfverdediging handelde. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam onbewolkt Den Helder onbewolkt Ypenburg onbewolkt Vlissingen onbewolkt Eelde onbewolkt De Bilt onbewolkt Twente onbewolkt Eindhoven licht bew. Z.-Limburg licht bew. Helsinki geh. bew. Stockholm onbewolkt Kopenhagen onbewolkt Aberdeen mist Londen geh. bew. Brussel onbewolkt Luxemburg onbewolkt Parijs zwaar bew. Bordeaux zwaar bew. Grenoble zwaar bew. Nice Berlijn Frankfort Mlinchen Ztirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist zwaar bew. regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt cL £s d s 3 e c C tc Cc O 4 29 16 0 OZO 5 27 18 0 o 2 28 15 0 o 3 26 17 0 o 3 30 15 0 o 4 28 17 0 o 4 29 17 0 o 3 29 18 0 ozo 4 28 16 0 no 1 27 15 0 zw 1 31 14 0 w.stll 26 16 0 w.stll 2.1 11 0 no 2 30 17 0 w.stil 29 15 0 o 2 26 13 0 w.stll 30 15 0 w.stll 27 16 0 w.stil 14 0 nnw 3 28 19 0 o 4 28 17 0 no 2 28 16 0 zzo 2 24 11 0 w^tll 23 11 0 w.st>il 27 15 8 ZO 1 25 15 2 w^til 26 13 0 w 1 25 0 z 1 25 14 0 nnw 3 32 24 0 w.stll 29 17 0 ono 3 27 15 0 w.stll 34 18 0 no 2 30 17 0 n 6 16 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2