mnl. personeel NETTE MEISJES Kerkelijk Leven AANK. KAPSTER VOGELKOOI Loop der bevolking te Leiden vrl. kantoorbediende VRL. ADMINISTRATIEVE KRACHT Advertenties voor onze vrijdag- en zaterdagnummers ERKENDE CHR. MIDDENSTANDSCURSUS 7 sept. 7 uur U.L.O. T Kaasmarkt nette MEISJES (boven 16 jaar) WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1959 Besprekingen over het landbouwbeleid (Van onze Haagse redactie) De minister van Landbouw en Visserij, mr. Marijnen, heeft gisteren met verte genwoordigers van het Landbouwschap overleg gepleegd, o.m. over het te voe ren garantiebeieid. Tijdens deze - maan delijkse - bespreking heeft het Land bouwschap opnieuw zijn bezwaren tegen het gedeelde marktrisico naar voren gebracht. Vorig jaar werd door de toenmalige minister Vondeling het gedeelde markt risico ingevoerd. Deze maatregel houdt in, dat de veehouder een gedeelte van het marktrisico voor zijn rekening neemt bij een ongunstige situatie op de zuivelmarkt. Tegen deze gedeeltelijke overdracht van het marktrisico heeft de landbouw zich steeds verzet. Minister Vondeling kreeg in oktober vorig jaar slechts met moeite het fiat van de Tweede-Kamer voor z'n prijsbeleid. Het kabinet-De Quay heeft zich nog slechts in vage termen uitgelaten over de te voeren landbouw politiek. maar in agrarische kringen vreest men, dat mr. Marijnen het ge deelde marktrisico zal willen handha ven. Onderzoek naar dood van Algerijn De Franse autoriteiten hebben een tweede onderzoek gelast naar de dood van de Algerijnse vakbondsfunctionaris, Aissat Idir, die de vorige maand in ge vangenschap overleed. De officiële ver sie van zijn overlijden was, dat Idir was omgekomen door verwondingen, die hij had opgelopen doordat zijn beddegoed in brand was gevlogen.. Dit was het gevolg geweest van roken in bed. Vak bondsorganisaties en linkse bladen had den echter deze versie in twijfel getrok ken en een onderzoek geëist naar berichten, dat Idir was mishandeld Het onderzoek zal geschieden door de officiële commissie ter bescherming van de individuele vrijheden. Idir, secretaris-generaal van de Fede ratie van Algerijnse Vakbonden, was in januari vrijgesproken toen hij op be schuldiging van samenzwering terecht 6tond. Hij werd na de uitspraak echter onmiddellijk weer gearresteerd en naar een interneringscentrum gezonden. Rotsgravures in Nieuw-Guinea Nabjj het dorp Dojo Lama in het ge bied van het Sentanimeer in Ned. Nieuw Guinea heeft dr. K. VV. Galis, wd. advi seur voor bevolkingszaken, een aantal grote rotsblokken aangetroffen, waarop waarschijnlijk eeuwenoude, afbeeldingen zijn ingekrast. Dit is de eerste maal dat in Ned. Nieuw-Guinea iets dergelijks werd ont dekt. De zgn. rotsgraveringen stellen voornamelijk vissen voor, veelal reeds onduidelijk, maar ook een vrij diep in- gekerfde slang. Dr. Galis kon de gra veringen fotograferen door ze met wit krijt over te trekken. Er bestaat een technisch verschil tus sen deze ingekraste afbeeldingen en pre historische rotstekeningen. Deze laatste zijn reeds op enkele plaatsen in dit ge biedsdeel bekend. De ouderdom van de nieuwste ontdek king is volgens dr. Galis voorlopig niet te bepalen. Daarvoor dienen meer ge gevens voorhanden te zijn. Hij zal een verhandeling over deze vondst publice ren. ONTSLAGEN IN ZUIDAFRIKAANS PARLEMENT Zeven volksvertegenwoordigers van Kaapstad, leden van de liberale een heidspartij (oppositie) hebben hun ont slag genomen. Men verwacht dat er nog enkele zullen volgen. Deze ontslagnemingen zijn het gevolg van langdurige besprekingen tussen de vertegenwoordigers van de oppositie in het parlement en hun leiders over de weigering van de congrespartij om een eenheidsparlement voor blanken en kleurlingen te aanvaarden, zoals reeds geruime tijd beloofd was, en om meer gronden te schenken aan de Bantoe- stammen. In de nacht van maandag op dinsdag is er brand gesticht in een naturellen- school te Plessislaer in Natal. De school werd zwaar beschadigd. Elders in Na was het rustig. VERONGELUKTE BERGBEKLIMMERS Vier jonge bergbeklimmers hebben de dood gevonden op de 3.564 meter hoge Wiesbachhorn in de Oostenrijkse Alpen na een sneeuwstorm; twee anderen wor den vermist. Drie Alpinisten, die naar de eerstgenoemden zochten, zijn in uit geputte toestand aangetroffen. Zij heb ben zeer van de koude geleden; voor hun leven wordt gevreesd. Volgens de politie zijn zondagochtend twee groepen voor een beklimming van de Wiesbachhorn vertrokken: een groep bestond uit twee meisjes en drie jonge mannen uit Linz en de tweede uit twee Duitsers. De thans gevoerde besprekingen heb ben een oriënterend karakter. Aan be slissingen is men nog niet toe. Vermoe delijk zal minister Marijnen het land- bouwprijsbeleid na de begroting in een nota uiteenzetten, evenals zijn voorgan ger vorig jaar heeft gedaan. Het belangrijkste probleem naast het garantiebeieid betreft de toepassing van de gedifferentieerde loonvorming in de landbouw. Ook hierover vinden voorbe reidende besprekingen plaats tussen het ministerie en het Landbouwschap. Soekarno's politiek is waanzin De „Sydney Morning Herald" be schrijft de politiek van president Soe- karno en de chefstaf van het leger generaal Nasoetion als „gevaarlijke idiotie". „Indonesië behoeft buitenlands kapi taal. Dreigementen het resterende Ne derlandse kapitaal in Indonesië over te nemen zijn volkomen onrealistisch. Te dreigen alle buitenlandse kapitaal over te nemen is welhaast „economische waanzin". „Nu de Nederlanders niet onder de reeds uitgeoefende economische druk zijn bezweken is het weinig waarschijn lijk dat zij door nieuwe inbeslagneming in beweging zullen komen". Men moet sympathie hebben voor de taak die Soekarno en Nasoetion op zich hebben genomen, „maar deze sympathie kan zich niet uitstrekken tot de metho den die zij toepassen". Het doen herle ven van nationale gevoelens is bewon derenswaardig, „maar het is gevaarlijke idiotie dit te doen door economische isolering". MINISTER PINAY VRAAGT AMERIKAANSE LENING De Franse minister van Financiën en van Economische Zaken, Antoine Pinay, heeft bevestigd, dat hij tegen het emd van de maand september hoopt te ver trekken voor een bezoek aan Wash ington. Tijdens dit verblijf aldaar zal Pinay met de bestuurders van de Wereldbank De Franse atoombom De verslaggever voor luchtvaart- en militaire zaken van het Britse socialis tische blad „Daily Herald", Gilbert Car ter, heeft meegedeeld, dat hij een uit nodiging van het Westduitse ministerie van Defensie tot een bezoek aan de Bondsrepubliek heeft aangenomen. Carter schreef onlangs in zijn blad, dat Westduitse geleerden helpen bij de vervaardiging van de atoombom, die Frankrijk van plan is in de Sahara tot ontploffing te brengen. De bedoeling is dat de journalist in de Bondsrepubliek een onderzoek instelt naar de juistheid van zijn bewering. Twee dagen geleden schreef de „Daily Herald", dat een uitnodiging van De Gaulle tot een bezoek aan zijn proef ter rein in de Sahara van meer waarde zou zijn, aangezien daar het werk wordt ver richt. De raad voor solidariteit van de Afri kaanse en Aziatische volkeren heeft voor 7 september een conferentie uitgeschre ven om uiting te geven aan het verzet van de Afrikaanse en Aziatische volke ren tegen de komende Franse kemproe ven in de Sahara. De conferentie zal naar verwachting één dag duren. Goud en deviezen onveranderd Blijkens de weekstaat van de Neder - landsche Bank per 17 dezer is in de goud- en deviezenreserve geen verande ring gekomen. Deze rekening onderging een lichte stijging van f. 5187 miljoen tot f. 5188 miljoen. Het goud bleef onveran derd op f. 4397 miljoen. besprekingen voeren over een lening van 50 miljoen dollar voor de aanleg van olieleidingen in Algerije en over de mogelijke lening van 65 miljoen dollar voor de uitrusting van ijzermijnen in Mauritanië. Van de zijde van het Franse ministe rie werd verklaard, dat bij het komende onderhoud tussen president Eisenhower en generaal De Gaulle geen enkel vraagstuk van financiële aard zal worden aangesneden. Pijprokers-echtpaar wordt gehuldigd (Van onze Limburgse correspondent) Maastricht gaat zaterdag a.s. de gou den bruiloft vieren van het echtpaar Sjo en Betje Zegers. De stad zal dat doen met de gepaste gevoelens van trots om het feit, dat de mannelijke helft van dit gouden huwelijkspaar ook nog wereldkampioen Is! Want Jozef Zegers is wereldkampioen pyproken. Hij haalde vorig jaar dit re cord met een tijd, welke vér boven de 120 minuten lag. Maar niet alleen Sjo rookt een zware, zij het langzame, pijp, ook zijn 71-jarige gade Betje rookt in de Maastrichtse pijprokersclub ,,'t Pie- peköpke" zeer bedachtzaam in een langzaam-aan-actie, welke haar tijden van 115 minuten hebben opgeleverd. Sjo Zegers is een gepensioneerde ma chinedrijver van de Ned. Spoorwegen in de tijd van de met kolen gestookte lo- komotieven, zodat hij met rook en smook wel weg leerde weten. De tijd van zijn levensavond - hy is ook 71 jaar oud - verdeelt hy tussen werk in zyn volks tuintje en het pyproken, al of niet in wedstrijdverband. Betje behoorde vroe ger als marktkoopvrouw tot het illustere gilde van de Maastrichts „Mooswiever", dat op de markt aldaar zo prachtig is vereeuwigd in een standbeeld van Char les Vos. Het gouden echtpaar met zyn vyf kin deren en tien kleinkinderen zal zater dag op een heel bijzondere wyze ook in de brede Maastrichtse pyprokerskringen gehuldigd worden. Verzoek van Stichting Recreatie aan O. K. W. De Stichting Recreatie heeft zich tot de Staatssecretaris van O. K. en W. gewend en uitdrukking gegeven aan haar bezorgdheid over het door het ministerie van Defensie gevolgde beleid by het uitzoeken van terreinen voor militaire doeleinden. By voorkeur, zo zegt de Stichting, worden daarvoor woeste grondgebieden gekozen. Echter zullen, gelet op de nog steeds toenemende recreatiebehoeften van het Nederlandse volk en de daar mede evenredig groeiende noodzakelyke vraag naar meer recreatieruimte, juist deze nog beschikbare woeste gronden ten behoeve van de recreatie gereser veerd moeten worden. De Stichting Recreatie verzoekt de Staatssecretaris dan ook met klem te willen bevorderen, dat in eerste instan tie voor de recreatie geschikte gebieden niet voor militaire doeleinden worden aangewezen. Keizer Haile Selasie van Üthiopië I Poela aangekomen. Hij werd be is voor een tiendaags bezoek aan qroet door president Tito. Joego-Slavië op de luchthaven NED. HERV. KERK: Beroepen te Amsterdam (Elthetokerk- gem. B) J. Hoogenkamp te Leeuwarden te Opheusden T. Langerak te Vinke- veen te Hellendoorn (toez.) E. J. N. Kronenburg te Luttelgeest (N.O.P.). Aan- fenomen naar Zuldzande Joh. Eilgendaal e Hoofdplaat. GEREF. KERKEN: Beroepen te Nordhorn (Altreformierte Gemelnde) H. Kuiper, kand. te Keulen te Eernewoude H. Makklnga. kand. te Almelo. Bed. voor Buitenpost J. N. Nam- mensma te Roodeschool voor Ferwerd J. Rlnzema. evang. pred. te Baarn. GER. KERKEN (Vrljgem.): Aangenomen naar Oldenzaal A. Kooy, kand. te Driebergen, die bedankte voor Ferwerd-Hallum. CHR. GEREF. KERKEN: Beroepen te Lutjegast en te Steenwijk M. Rebel. kand. te Hilversum. BAPT. GEM.: Beroepen te Nieuw-Weerdlnge C. van Wier te Leeuwarden. Bedankt voor Sneek Ph. Lindeman te Stavoren. BARCHEMBEWEGING De Barchembeweging zal van 31 augustus tot 5 september in het Wood- brookershuis te Barchem een cursus houden speciaal voor jongeren en stu derenden. De cursus zal geleid worden door ds. W. P. ten Kate, hervormd studentenpredikant te Delft en heeft als thema: commuun leven. Als sprekers zullen optreden de heren Frere Adrien van de protestantse kloostergemeen schap te Taizé in Frankrijk, mevrouw Waardenburg-Llndeyer, onderwerp: „De Schotse 'Jona Community" en een Israëlisch student, die over de Kibboets in zyn vaderland zal vertellen.. Ds. P. Groot te Utrecht, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk, viert morgen zyn 80ste verjaardag. Kardinaal Antonio Caggiano, bis schop van Rosario, is door de Paus tot aartsbisschop van Buenos Aires be noemd. Op initiatief van het comité ..Rem- brandtplein weer Rembrandt plein" te Amsterdam, dat wil voorkomen, dat het plein een buurt van minder allooi zal worden, zijn enkele kunst schilders in het plantsoen van het plein begonnen met het exposeren van hun werken. Zij werken er ook aan nieuwe schilderijen. Op de foto de jonge Amsterdammer J. H. Boe- ree aan het werk met op de achter grond enkele leden van het comité. In week van 6 tot en met 12 augustus 1959 GEVESTIGD A. J. Pastma en fam„ administrateur, Marlënpoelstr. 61; A. TlmmerlJe en faun.. Inkoper, Corn. Schuytlaan 92; C. J. Stoute en faun., onderwijzer, Corn. Schuytlaan 86; J. Söhleohter en fam., leraar, Modder manstraat 12; S. W. Hicks en fam., voor man wegenbouw, Tltus Brandsmalaan 53; J G. L. Llppits en fam., onderwijzer. Houtlaan 29; H. A. Heinrleh en fam., ohemigraaf, J. P. Coenhof 25; M. Bout hoorn en fam., chauffeur. Hansenstr. 16; E. M. Franken. Groenhovenstr. 10; F. M. van der Ark, ohauffeur, v. Limb. Stirum- str. 19; H. Bentum, handzetter. Ed. v. Beinumstr. 69; A. de Vries geb. Postel, fotograaf, Oude Singel 112; J. M. Dikken geb. Bos, Hoflaan 165; H. Hesper, Rijns burgerweg 75a; Jonkheer N. van Foreest, Burggravenlaan 5; G. G. Benjamins, kin derverzorgster, Melohlor Treublaan 1; J. Paauw, militair, Noordelnde 2 a; W. M. F. ae Die. 11. verpleegster, Verdamstraat 44; H. A. G. Rietveld, elektro teohniker, Rijnsburgerweg j 44; K. Vreeken, employé B.P.M., Meldoornstr. 14; J. P. van den Hoek. kunstvormer, Tomatenstr. 56; C. van der Burg geb. Souveryn, v. Stuyve- santhof 33; C. B. Veerman, Garenmarkt 8; W. G. Wlessimg, elektro-technicus. Roodborststr. 46; C. M. A. Schaap geb. Konlngs, Schelpenkade 55 a; G. M. Ver berg, Kanaalweg 41; L. S. A. Rougoor geb. van Swieten. onderwijzeres, Sterrenwacht 2; C. H. M. Noort geb. Verhoeven, Korte Mare 24; A. van Rpijen, ass. accountant. Hoge Morsweg 126; J. van Helden, ver koopster, L. de Colignystr. 5 a;; T. Raatsle maoh. bankwerker, Rijnzlchtstr. 23; A. J. Voskuil, kantoorbediende, Van 't Hoff- straat 42 a; K. T. Nilsson, Hoge Rijndijk 107; H. J. Palmbeng. Stieltjesstr. 3; J. P. ten Braak, verpleegster, Mezenstr, 2; F. Zondag. 11. verpleegster. Johan de Witt- straat 34; C. A. Theuns, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. W. MekkTing, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; R. M. van den Ing, werkster, Morsweg 87; E. Snater, secretaresse. Rijn- en Schiekade 116a; T. R. de Jong, Kloksteeg 19; H. M. Knieriem hulp 1. d. huishouding, Rijnsburgerweg 88 A C. Wagenaar, Journalist, Zoeterwoudse Singel 87; I. M. Schweitz, verpleeghulp, Rijnsburgerweg 10; P. J. Theuerzelt geb. Repping, wolopmaakster, Nassaustr. 2; W. R. Pitlo. v. d. Brandelerkade 13; W. Rijs- dam, bedrljfsassistent, Hogewoerd 142; M. Rosenqulst, kantoorbediende, Prlnsenstr. 8 VERTROKKEN J. W. M. den Dubbelden en fam., van G. Kasteinstr. 52 nr. Roosendaal en Nispen (NB), Galvanistraat 21; C. A. Korevaar en fam., van Kastanjekade 17 nr. Sassenheim, Menneweg 34; N. Azier en fam., van Kanaalstr. 40 nr. Australië; C. Vrij en fam., Oude Singel 112 nr. Amsterdam, Meeuwenlaan 261; J. C. Bijleveld en fam., van Sterrenwacht 5 nr. Rhoon, Weth. Barendrechtlaan 15; L. W. Döll en fam., van Clarensteeg 30 nr. Nieuw Zeeland; A. van der Zeeuw en fam., van Groenoordstraat 36, naar 's-Gravenhage, Troelstrakade 383; P. H. J. van der Zanden en fam., van Maris- laan 13 nr. België; W. V. R. de Schepper .s-Gravenhage, Netscherstr. 2; W. H. van Nieuwkerk en fam., Burgsteeg 14 nr. Leiderdorp, Resedastr. 9; H. O. Kamp- schuur en fam., van Scholtenstr. 68 nr. Indonesië: I. M. Mellëzer geb. Holl- mann, van Boerhaavelaan 18 nr. Assen, Marconistr. 7; W. Wlersma en fam., van Zoeterw. Singel 86 nr. Abcoude, Kop- pelland 2; H. J. van Randwijk geb. Tem pelaar en fam., van J. v. Houtkade 29 nr. Ede (Geld.) Buurtmeesterweg 60; C Quarles van Ufford geb. Loeber, van Papengracht 22 nr. Maasdam. Parallel- nr. 's-Gravenhage, Gentsestr. 203; J. A weg 4; G. A. Sedee, van Witte Singel 8 Knuppe, van Zfjlslngel 80 nr. Rotter dam. Spanjaardstr. 19b; J. A. G. Heins- bergen, van Roodenburgerstr. 8 nr. Voor hout, Boerhaavestraat 9; N. J. Brouwer, Plantsoen 1 nr. Dordrecht, Borneostr. 8; J. A. A. Bosman geb. Ooljendijk, van Vaartkade 1 nr. Rotterdam, Spangse- kade 36d; R. D. Surlnga, van v. Vollen- hovenpleln 73 nr. Argentinië; J. Verha- f;en, van Hogewoerd 84a nr. Oud-Beijer- and, Oostdyk 105; L. M. Klein geb. Sandel, Pietersk.hof 2a nr. Ede (Geld.), Kastanjelaan 11; G. W. C. Broekhuis, van Boerhaavelaan 7 nr. Hilversum, Soestdhkerstr.weg 68; A. A. J. Sinner, Noordelnde 52 nr. 's-Gravenhage, Nun- speetln. 184; I. Souman, van Rijnsbur gerweg 10 nr. Eindhoven, Zilvermeeuw laan 13; E. F. van der Vloodt, vanBree- straat 133 nr. 's-Gravenhage, Sprietlaan 1; R. T. R. Salomon, van Morsstr. 62 64 nr. 's-Gravenhage, Flakkeesestr. 31; T. S. Llem, van P. Paaltjenspad 1 nr In donesië; A. van der Veen geb. Huijs- man, van Wasstr. 55 nr. Verenigde Sta ten v. N.-Amerika; J. de Waal geb. Pul leman, van Zoeterw. Singel 57b nr. Den Bommel, Kronendijk 88; F. V. M. Schwe- den, van Rapenburg 87 nr. Verenigde Staten v. N.-Amerika; J. Meertens, van Lage Morsweg 75 nr. Oegstgeest. Regen- tesseln. 48; E. M. J. Hudepohl, van Rynsburgerweg 10 nr. 's-Gravenhage. v. d. Broekstr. 7; C. T. Bruines geb. Overmeer, van Mauritsstr. 14 nr. Zoeter- woude. Stadhouderslaan 6; J. C. Nieu- wenhuis, van Burggravenlaan 209 nr. Australië; T. Rietkerk geb. Borsjes. van Haarlemmerstraat 209 nr. Leiderdorp, Hoofdstr. 94; G. H. de Groot, van Oude Vest 223 nr. Groningen, 2e Willemstr. 50b; E. D. van Pol geb. Poissonnier, van Witte Singel 87 nr. 's-Gravenhage. Winkelstede 74; A. J. Kroon geb. Van Rangelrooij, van Noordeindeplein 8a nr. Nieuwkoop, Koekoekstraat 92; C. M. Ko- lenburg geb. Stadt, van Mauritsstr. 63 nr. Maastricht, Jhr. Ruysstr. 92; M. L. van Dinten, van Haarlemmerstr. 257 nr. Duitsland: C. Hendriks geb. Van der Nat van Hansenstr. 43a nr. Utrecht, v. d. Steenstr. 18; C. Vermeer, van Schelpen kade 57a nr. Apeldoorn, Amersfoortse- weg 192; L. J. E. P. van Breemen, van Pioenstraat 32a nr. Beunlngen, Juliana- plein 23; J. Kessener, van Noordelnde 50 nr. Heerlen, Kerkraderweg 1; J. L. Web ster, van a/b. ws. Langegrt., t/o. 117 nr. Haarlem. Brouwerstr. llrd; C. Hutjs- kens, van Morsstr. 6264 nr. Vlaardin- gen. Boslaan 25; T. C. van Boven, van P. Paaltjenspad 6 nr. Voorburg, Pr. Ma- riannelaan 172; M. M. Berger geb. Dijk stra. van Morsweg 125 nr. Oegstgeest, Mauritslaan 14; M. J. Gouwenberg, van Bilderdijkstr. 15 nr. Oegstgeest, Dulven- voordestr. 39; H. A. Delfos, van Gerecht 5 nr. Laren (NH), Velthuysenlaan 4. Kamerleden naar Warschau (Van onze Haagse redactie) Negen leden van de Tweede en twee van de Eerste Kamer zullen het Ne derlandse Parlement vertegenwoordi gen op de jaarlijkse vergadering van de interparlementaire unie, die van 27 augustus tot 4 september in Warschau (Polen) wordt gehouden. Het is de eerste maal, dat deze bijeenkomst van parlementsleden uit tal van landen achter het „ijzeren gordyn" plaats vindt. De neg«en Tweede Kamerleden, die naar Warschau gaan, zyn de socialisten Burger, Blom en Van Lier, de liberalen mevrouw Stoffels-van Haaften, Berk houwer en Cornelissen, de KVP-ers Van Meel en Roolvink, en het CHU-lid Die penhorst. De twee senatoren zyn de so cialist Kapteyn en de KVP-er Roebroek. Als secretaris zal de griffier der Tweede Kamer, mr. Schepel, de delegatie ver gezellen. COÖP. RAIFFEISEN BANK, KatwUk aan den Rijn, vraagt per 1 oktober 1959 een Leeftyd 18 20 jaar. Vereisten: m.u.l.o.-diploma, diploma typen en enige kennis van boekhouden. Schriftelyke sollicitaties te richten aan bovengenoemd adres. CURTISS-WRIGHT EUROPA N.V. vraagt voor haar kantoor te Leiden, Middelste- gracht 77, per 1 oktober of eerder Vereisten: diploma m.u.l.o., goed kunnende typen, behoor lijke kennis van de Engelse taal, in staat zelf standig eenvoudige administratieve werkzaam heden te verrichten. Schrift, soil, aan Curtiss-Wright Europa N.V. Personeelsafd., Schiphol-Airport Amsterdam. By de PHARMACEUTISCHE HANDELSONDERNEMING DUTIM N.V. te Oegstgeest is nog plaats voor enige in de leeftyd van 16 jaar. Prettige werkkring - moderne sociale verzorging - 's zater dags afwisselend vry - gratis bedryfskleding - behoorlyk loon met gratificaties en tantième. Aanmelden: ten kantore GEVERSSTRAAT, hoek de Kempe- naerstraat. gevraagd. DAMESKAPSALON AMERICAIN Van 't Hoffstraat 35 OlievervJrsen Doorsmeren Schrijvers ServiceStation Hogewoerd 56-58 Telef. 20206 VOOR EEN slaagt U D. P. v. d. Nat Zn. zeker by: MORSSTR. 25 - TEL. 24410 ^Jlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Om teleurstelling te voorkomen, herinneren wij eraan, dat advertenties voor onze vrijdagnummers uiterlijk VRIJDAG OCHTEND 9 UUR in ons bezit moeten zijn. Advertenties voor de ZATERDAGNUMMERS worden aangenomen tot VRIJDAGMIDDAG 3 UUR. Later binnenkomende advertenties worden alleen dan opgenomen als tijd en ruimte daartoe nog beschikbaar zijn en krijgen anders, behoudens tegenbericht, een plaats in het eerstvolgend nummer van ons blad. Directie LE1DSCH DAGBLAD N.V I ^1 IIIIIIIHIU N.V. Vleeswaren- en Conservenfabriek VAN DEN BERG CO - Wassenaar vraagt voor spoedige indiensttreding voor diverse afdelingen. Aanmelden: Ryksstraatweg 103 - Wassenaar. Aanvang van de lessen voor het examen '60 Aangifte by J. SMID - Lammenschansweg 58 - Telefoon 22760 D, STREEFKERK - Groenhovenstraat 25 - Tel. 32291 Banketfabriek „OTHELLO" N.V. vraagt voor haar produktie-afdelingen. Aan hen, die een onbesproken gedrag hebben, bieden wy, naast een vaste werkkring een zeer hoog loon; goede bedryfs- sfeer met uitstekende verzorging. Reiskosten worden vergoed. Lonen van f32.— tot f44— per week. Aanmelden: aan de fabriek Wasbekerlaan 6, Sassenheim, van 818 uur en van 1921 uur. Leiden: mevr. M. van der Reyden, Anna v. Burcnhof 60. Lisse: mej. H. Slattje, Kanaalstraat 97. Noordwykerhout: mej. Q. van der Togt, Emmastraat 10. Hillegom: mej. N. van Lierop, Treslongstraat 10.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4