Vliegtuigreclame goede bril kantoorbediende (vrl.) WONINGRUIL Sassenheim liep uit om kampioen Arie van Houweliiigen te huldigen Kroonprinses 14 sept. de gast in het Witte Huis 1000 lol 2500 ra2 GROND J.J.v.d. Wiel Ontvangst ten stadlmize en triomftocht door dorp Ticker-tape parade op Broadway Feijenoord overwon in de finale amateurkampioen Gouda: 2-1 Sneekweek BETONTIMMERLIEDEN a. actieve verkoopster b. leerling-verkoopster VRL. HULPKRACHT DINSDAG 18 AUGUSTUS 1959 ,.Het Bruine Paard was te klein" (Van onze correspondent) Na de triomftocht van 'donderdagavond in het Olympisch Stadion te Amster dam, reed wereldkampioen Arie van Houwelingen gisteravond met zyn gang maker Frits Wiersma, een ereronde door zijn geboorteplaats Sassenheim. Vooraf gegaan door de drumband Adest Musica werd Van Houwelingen, gestoken in de regenboogtrui, in een open auto naar het gemeentehuis gereden, waar hij ont vangen werd door het gemeentebestuur. In de fraaie raadzaal werd het duo Van Houwelingen-Wiersma verwelkomd door loco-burgemeester, wethouder A. Vogelaar. De heer Vogelaar memoreerde de grote gebeurtenis welke jl. donderdag plaats vond en waardoor niet alleen gro te vreugde heerste in de kring van de wielerenthousiasten maar tevens in de gehele gemeente. Het behaalde succes noemde de heer Vogelaar het resultaat van ijver en de wil iets te bereiken. ..Alleen al te bedenken, dat je 24 ronden eindigde voor de laatst geplaatste, is een bewijs van je grote prestatie". De BELGIË—NEDERLAND OP 6 SEPTEMBER Het Nederlandse cricketelftal zal zon dag 6 september op het prachtige ter rein van Grobendonk (België) de tra ditionele wedstrijd tegen België spelen. Het Belgische team zal weer voor een groot deel bestaan uit in België geleger de Engelse militairen. De samenstelling van het KNCB-team is: H. Sonneveld (HTCC), aanvoerder, D. Ingelse (Quick-N), wicketkeeper, V. Borrani (Sparta), A. van der Ende (Hermes DVS), A. van der Linde (Spar ta), Apul en Max Maas (beiden Haar lem). E. W. C. Vriens (HCC), J. B. van Weelde, Wally v. Weelde (beiden VOC) en ir. H. van Meurs (Hermes DVS). FLAMINGO-TEAM TEGEN COMBINED SERVICES Het Flamingo cricketteam, dat woens dag 26 en donderdag 27 augustus op het terrein van Rood en Wit aan de Span jaardslaan te Haarlem tegen de Com bined Services - twee dagen later tegen stander van het Nederlandse elftal - zal uitkomen, is als volgt samengesteld: L. Sillevis (HCC), aanvoerder, D. Ingelse (Quick-N) wicketkeeper, jhr. J. van den Bosch, C. Bakker. J. van Staay (allen HCC), P. Bouwman, R. Onstein (beiden Rood en Wit), H. J. van Weelde (ACC), J. B. van Weelde (VOC). H. Herklots (UD) en P. Maas (Haarlem). ZEILEN Vinnige strijd op Nieuwkoopse Plas Het stralende zeilweer is ook op de laatste dag van de Nationale zeil wedstrijden van „Noord-Zuid" op de Nieuwkoopse Plassen een factor ge weest. welke bijzonder heeft meege werkt om deze wedstrijden, die een grotere deelname dan vorige jaren hadden, tot een onverdeeld succes te maken. Ook deze dag werd er weer vinnige strijd geleverd. In de Valkenklasse moest mej. de Wit die tweemaal als eerste was geëindigd, ditmaal de eer laten aan J. de Leeuw, en bij de Olym- piajollen ging ditmaal H. Worst als eerste door de finish, hetgeen echter Blok niet van de klasseprijs kon afhou den. In de zeer grote 16 M2 klasse moest J. Blonk in de Nieuwkoopse crack J. N. Bodegraven zijn meerdere erken nen, doch Blonk kwam in bezit van de wisselbeker en de door Paviloen Pias- zicht beschikbaar gestelde extra club- prijs. In de jeugdklasse, waarin ook ditmaal een verheugend grote deel name te noteren viel. bleef de jonge Ozinga onbedreigd winnaar. In de handicapklasse, waarin schepen van verschillende grootte startten, ging de klasseprijs naar P. Smink, waarmede deze Amsterdammer een voortreffelijke prestatie leverde. De gedetailleerde uitslagen waren: Valkenklasse: Klasseprijs mej. A. de Wit. 12 M2 Sharpieklasse: Klasseprijs W. Guldemond. Olympiajollen: Klasseprijs A. P. Blok. 16" M2: Klasseprijs J. Blonk. Vrijheidsklasse: Klasseprijs P. Im- hoff. Jeugdklasse: KI. prijs H. Ozinga. Handicapklasse: KI. prijs P. Smink. De uitslagen van de gisteren gezeild© Arie van Houwelingen en gang maker Wiersma op de Sassemse wethoudersstoelen tijdens de ont vangst op het gemeentehuis. In het midden loco-burgemeester A. Vo gelaar. (Foto Leidsch Dagblad) heer Vogelaar wees erop, dat Sassen heim al iets had gepresteerd op wieier- gebied, daarbij doelend op de verrich tingen van Van 't Hof en Van der Lans, doch dit wereldkampioenschap is de kroon op het werk. Hij waardeerde het in Van Houwelingen, dat hij onder dit alles de rustige en eenvoudige sportman bleef. Na Arie's verloofde, mej. Annie Slingerland, zijn ouders en a.s. schoon ouders in de hulde betrokken te hebben, bracht de heer Vogelaar een dronk uit op de Sassenheimse wereldkampioen. Intussen hadden zich vele honderden belangstellenden voor het gemeentehuis verzameld en toen Arie op het bordes verscheen werd hem een ware ovatie ge bracht. Het enthousiasme kwam ook tot uitdrukking tijdens de tocht, die de suc cesvolle wielrenner na de huldiging in het gemeentehuis door de gemeente maakte. Het eindpunt was ,.Het Bruine Paard", waar vele sportvrienden zich verzameld hadden. De belangstelling was echter zo groot, dat velen genoe gen moesten nemen met een staanplaats buiten de zaal, waar via luidsprekers het gebeuren gevolgd kon worden. In samenwerking met de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek had de supportersvereniging De Achtervolger hier een huldigingsavond georganiseerd. Op verzoek van de voorzitter van de supportersvereniging, de heer Van Vee- len, luisterde de aanwezigen eerst naar een bandopname van de radioreporta ges, uitgezonden tijdens de kampioens wedstrijden en het is begrijpelijk dat de juiste stemming er toen direct in was. Op het moment dat Arie van Houwelin gen met Frlts Wiersma dan ook op het podium verschenen, steeg er een donde rend applaus op. dat minutenlang aan hield. De heer Van Veelen complimen teerde het gelukkige tweetal met het fraaie succes, waarna de heer Van 't Oever, voorzitter van de Ren- en Toer vereniging De Bollenstreek, als geza menlijk cadeau een prijzenkast aanbood Namens het Sassenheimse bedrijfsle ven mocht de stralende wereldkampioen een keukenuitzet en een fraaie casette in ontvangst nemen waarvoor vooral zijn verloofde grote belangstelling, toon de. De heer Wiersma werd in deze hul diging evenmin vergeten, hij mocht een kist sigaren in ontvangst nemen. De stroom van gelukwensen en geschenken bleek niet stil te staan, toen achtereen volgens naar voren kwamen een depu tatie van bewoners van de Floris Schou tenstraat. de voorzitter van de Ren- en Toervereniging Sassenheim en Omstre ken, de voorzitter van de Voetbalvereni ging Ter Leede, die mede namens sport- minnend Sassenheim sprak en de voor zitter van Swift uit Leiden, de vereni ging waarvan Van Houweling tot kort geleden lid was. Na een korte pauze kre gen de aanwezigen gelegenheid de we reldkampioen persoonlijk geluk te wen sen, waarvan zeer velen gebruik maak ten. De Munck kan niet naar andere club Naar aanleiding van het conflict DOS De Munck en het bericht als zou de KNVB het verzoek hebben gekregen te beslissen of De Munck dispensatie kan worden verleend om in de aanstaande competitie voor een andere vereniging uit te komen, deelt men ons van de zijde van de voetbalbond mede, dat een der gelijk verzoek niet is binnengekomen. Er werd van bondszjjde aan toege voegd, dat overgang van een contract speler naar een andere vereniging op dit moment (na 1 augustus) onder geen enkele voorwaarde meer mogelijk is. Koers naar S.C. Enschede (Speciale berichtgeving) Doelman Wim Koers van Hengelo en het Nederlands amateur-elftal zal voor Sportclub Enschede gaan spelen. Hen gelo en Rigtersbleek voor welke club Koers enkele jaren geleden ook is uit gekomen verlenen volledige mede werking, zodat overschrijving op korte termijn mogelijk is. Hij zal de plaats innemen van Van der Wint, die naar DOS vertrekt. UVSRest van Leiden Woensdag 26 augustus speelt UVS een lichtwedstrijd tegen een elftal samenge steld uit spelers van de overige vereni gingen uit Leiden. Deze wedstrijd wordt op het LFC-terrein aan de Boshuizer- kade om 8 uur gespeeld. PAARDESPORT Europees kampioenschap springen amazones Het bestuur van de Stichting Neder- landsche Hippische Sportbond, heeft de Nederlandse vertegenwoordigsters aan gewezen voor het Europees kampioen schap springen der amazones. Dit wordt tij'dens het Ohio te Rotterdam van 1 tot en met 6 september gehouden. Voor ons land komen uit Mady Koster (Bussumi met Axel en Irene Jansen (Ubbergen) met Icare F II. HENGELSPORT Visvereniging De Brasem hield zijn tweede wedstrijd te Lisse. Hoewel het weer meeviel was de vangst slecht. Na 2x1% uur gevist te hebben was de stand als volgt: 1. J. Vos 940 gr: 2. N.N. 275 gr: 3. H. Vos £60 gr: 4- S. Singerling 205 gr; 5. G. Hundersm 195 gr: 6. J. Keizer 175 gr: 7. J. W. Planjer 155 gr; 8. J. Har- tevelt 155 gr; 9. I. Florijn 140 gr; 10. G, Lakervelt 100 gr. Programma voor Amerikaanse reis Thans staat vast, dat Prinses Beatrix tijdens haar tiendaags be zoek aan Amerika op maandag 14 september de gast zal zijn van president Eisenhower in het Witte Huis te Washington. De ontmoe ting zal volgens het gisteren uitgegeven officiële communiqué een louter persoonlijk karakter dragen. Zoals bekend maakt onze Kroon prinses deze reis naar de Nieuwe Wereld om de feestelijke viering bij te wonen van de 350ste verjaardag van de Britse ontdekkingsreiziger Henry Hudson, die in dienst van de Oost-Indische Com pagnie met zijn schip „Halve Maen" op de rivier terecht kwam, die nu zijn naam draagt. Het bezoek van de Prinses begint op vrijdag 11 september, wanneer zij met de „Rotterdam" bij de haven van New York arriveert, daar overstapt op de torpedojager „Gelderland", welke haar brengt naar de ontschepingsplaats op pier 1 aan het Battery Park. Na de be- goeting volgt dan de ticker-tape parade" over Broadway, waaraan be halve muziekkorpsen van elk der Amerikaanse strijdkrachten ook een detachement van 48 matrozen en mari niers plus tamboer en pijper van de .Gelderland" zal deelnemen. Het is dus mogelijk, dat Prinses Beatrix in een confetti regen naar de City Hall zal rijden, waar zij officieel zal worden ontvangen door burgemeester Wagner. Tijdens haar verblijf in New York woont de Prinses als gast van de ge meente in het Waldorf-Astoria Hotel. Ook particulier Reeds de volgende dag volgt de ont moeting met de Nederlandse gemeen schap. Naar verwachting 1500 Neder landers en oud-Nederlanders zullen in het park van ..Governors Island" hun opwachting maken. Bij de samenstelling van het pro gramma van het bezoek is getracht Zilveren Molentoernooi Talrijk publiek liatl wedstrijden waren: Valkenklasse: L. J, de Leeuw: 2. mej. A. de Wit. 12 M2 Sharpies: 1. C. Vroege: 2. W. Guldemond. Olympiajollen: 1. H. B. J. M. Worst; 2. A. P. Blok. 16 M2 klasse: le groep 1. J. G. v. d. Bosch; 2. P. Verhoeven; 3. J. Botter- weg; 4. J. v. d. Bosch; 5. A. van Agt- maal; 2e groep: 1. J. N Bodegraven; 2. J. de Haas; 3. J. Blonk; 4. J. Bourguig- non; 5. P. Hom an. Vrijheidsklasse: 1. B. Saur; 2. J. de Ruyter; 3. J. H. Aarts; 4. C. Wolzak; 5. L. J. Pierrot. Jeugdklasse: 1. H. Ozinga; 2. mej. Vunderink; 3. F. Nefkens. Handicapklasse: 1. J. v. d. Bosch; 2. N. Boersma; 3. P. Sluis; 4. R. Koudijs; 5. H. Meijer. Piratenklasse: 1. J. Lefebre; 2. mej. de Meijer. De prijzen werden 's avonds in Pavil joen Plaszicht uitgereikt door de heer de Klerk. Alle deelnemers ontvingen tenslotte een herinnering aan deze welgeslaagde wedstrijden. Een matige noordwestenwind beheer ste de derde dag van de Sneekweek. Er was een grote baan uitgezet, die niet afgekort werd, zodat er zeer langdurige wedstrijden werden gezeild. In de Flit-s ki asse duurde het b.v. meer dan 4% uur. De hevigste strijd ontbrandde dins dag in de vrijheidsklasse. Het hele veld ging vlak bij elkaar van 6tart. Bouw van Wijk vroeg ruimte voor de wal en prompt ontstond, een noodsituatie van kettingbotsingen en groot gedrang, Ex Een feestelijk versierd Sassenheim heeft gisteravond wereldkampioen Arie van Houwelingen op vorste lijke wijze gehuldigd. In een open auto maakte Arie een triomftocht door zijn woonplaats, toegejuicht door duizenden dorpsgenoten. Op de foto ziet men verder gangmaker Wiersma, mevr. Wiersma en mej. Annie Slingerland, Van Houwelin- gens verloofde. (Foto Leidsch Dagblad) kwamen hieruit echter geen protesten voort. C. de Haas ging voor het veld weg. Bouw van Wijk zeilde echter zeer sterk en liet De Haas voor het eerst in de Sneekweek zijn spiegel zien. C. J. de Jong zegevierde voor de der de maai bij de Regenbogen. Ditmaal met een voorsprong van ruim vijf mi nuten op J. Alberda. L. A. L. van Dij ken in de Pampusklasse en ir. Bonne- ma in de 22M2 klasse waren eveneens voor de derde maal winnaar. De voornaamste uitslagen luiden: Olympiajollen: l. T. W. van Meizen, Rotterdam. 12 M2 Sharpieklasse: 1. F. Udo, Am sterdam. 12-Voetsjollen: 1. W. Huisingh. Am stelveen; 2. A. W. Reyers, Sassenheim. Sternklasse: 1. W. H. Schutjes, Am sterdam. Finnjollen: 1. N. v. d. Zee, Almelo. Pampusklasse: 1. L. A. L. van Dijken, Alkmaar. 22 M2 klasse: 1. ir. A. Bonnema, Leeuwarden. Vrijheidsklasse A: 1. Bouw van Wijk, Woubrugge; 2. C. de Haas, Breukelen. Valkeinklasse: 1. B. Staartjes, Huizen. Regenboogklasse: 1. C. J. de Jong Jr., Joure. Flying Dutchmanklasse: 1. U. Jager, Lammer. leuke slotavoiid (Van een onzer verslaggevers) Voor de eerste maal in de geschie denis van het Zilveren Molentoer nooi van L.F.C. gaat het fraaie kleinood naar Feijenoord. Overigens hebben de Rotterdamse roodwitten het in de finale, ondanks de klin kende namen in hun elftal - o.a. H. v. d. Hoek, Bak, Meerman, Meijers, Temming en Van Woerden - tegen de landskampioen der amateurs, Gouda, het niet cadeau gekregen. Slechts met 21 wisten de Rot terdamse semi-profs de fel en op winst belust spelende Gouwenaars van het lijf te houden. Een en ander gebeurde in een pittig en aantrek kelijk duel, dat door ongeveer 2500 toeschouwers werd bijgewoond. Een strijd waarin de moedig partijgeven- de Pijpenstadbewoners met ere sneu velden! AFSCHEID Voor de aanvang vond er eerst een plechtigheid op het middenveld plaats: dc ook in Leiden bekende Gouda-speler Walthie nam na ruim 300 wedstrijden afscheid. Een en ander ging met toe spraken, vergezeld van cadeaus gepaard. Feijenoord kwam met het gedenkboek. LFC met een aquarel en Gouda zelf met bloemen en de. ingelijste kampioensfoto. VERRASSEND BEGIN Nauwelijks had arbiter Schalks het startsein gegeven of 10 lag achter de Gouda-doelman Vreeswijk. Een zuivere toevalstreffer van de Rotterdammers van de voet van linksbinnen v. d. Hei den, die, dank zij een lelijke blunder van de Gouda-doelman, na een achterwaart se kopbal van Temming, voor open doel vrij spel had. Gouda herstelde zich echter rap van deze enigszins ontmoedigende ouverture en ging fel terugbij ten. De Rotterdam mers hadden verdedigend alle moeite zich de resoluut spelende Gouda-aanval van het lijf te houden. Er kwamen zo na een minuut of 20 spelen enkele kans jes en een vijftal corners aan de orde. Bij de vierde corner kopte Ravenstein fraai in, maar doelman Kutterink tipte het leer even fraai tot de 5de hoekschop. Uit deze in de 31e minuut door Walthie goed voor het doel getrokken corner, kopte linksbuiten Luxen voor Gouda dit maal raak: 11. Daar bleef het bij, want goed verdedigen aan beide kanten bepaalde de ruststand op 11. TEMPO Na de thee gooide Feijenoord er direct een hoger tempo uit en de eerste kans was voor linksbinnen v. d. Heiden, doch doelman Vreeswijk stond op de goede plaats. Vervolgens kroop Gouda door het oog van de naald en daarna - in de zes de minuut - loeide de Rotterdamse linksbinnen onhoudbaar 21 in de tou wen. Bijna scoorde v. d. Heiden de hat trick, doch het leer wipte van de schoe nen en in de achtste minuut knalde Temming tegen de deklat. naast de officiële gebeurtenissen ook ruimte te laten voor tochtjes en bezoeken meer in de particuliere sfeer. Zo zal de zondagmiddag b.v. ter be schikking zijn voor een vaartochtje rond Lowes Manhattan met het door de heer Laurance Rockefeller ter beschik king gesteld jacht, de ..Dauntless". Maandags na het dejeuner in het Witte Huis staat er ook nog een gala diner op de „Rotterdam" op het pro gramma. Donderdag 17 september verlaat de Prinses New York en brengt eerst een bezoek aan Sterling Forest, waar zij de eerste tulpenbol zal planten in de nieuw aan te leggen tuinen, geïnspireerd op de Nederlandse „Keukenhof", die Z9als gisteren gemeld plaats zullen bieden aan twee miljoen Nederlandse tulpen. De Prinses logeert dan een nacht op het buiten van mevr. Eleonora Roosevelt. Gesprek mef studenten De volgende morgen gaat het door naar Kingston voor een bezoek aan de Old Dutch Reformed Church, welke haar 300-jarig bestaan viert. In deze kerk zal de Prinses een gift aanvaarden voor de Leidse Universiteitsbibliotheek. Tijdens en na de lundh in deze plaats zal de Kroonprinses de gelegenheid hebben vrijelijk van gedachten te wis selen met een twaalftal leeftijdsgenoten, studenten, die een aantal vooraan staande colleges vertegenwoordigen. Later op de dag wordt een bezoek gebracht aan Hudson, waarna met de „Dauntless" over de Hudson naar Albany wordt gevaren, waar H.K.H. bij aankomst begroet wordt door gouver neur Rockefeller. Zy is ook de verdere, dag de gaste van de gouverneur op „Executive Mansion". Ook zaterdag blijft onze Prinses in Albany, waar zij o.m. de Henry Hudson- parade zal zien langstrekken. Zondag middag eindigt het officiële gedeelte van de reis met een tocht door de stad Schenectady, doch eerst maandagavond 21 september vliegt de Prinses per KLM terug naar Nederland. Minnekozende zwemmer liet kleren achter Gisteravond is de politie omstreeks half negen in actie gekomen omdat be woners van de Machineweg in Alphen aan den Rijn een bundeltje kleren en een fiets langs de waterkant vonden, terwijl in velden en wegen geen zwem mer te zien was. Vermoedend met een verdrinkingsgeval te doen te hebben werd onmiddellijk de politie gewaar schuwd, die met schijnwerpers het don kere water afzocht naar de eventuele drenkeling. Hoe en waar men ook in het water zocht noch van een zwemmer noch van een drenkeling viel iets te bespeuren. Toen echter een der agenten eens wat verder van de vindplaats in de gras berm keek, ontdekte hij een tweetal jon gens en meisjes waarvan een der jon gens in badkostuum was. Kennelijk was hij de eigenaar van het gevondene. Hij was zich na het zwemmen met andere liefhebberijen, die meer op het pad der liefde liggen, bezig gaan houden. Omdat de temperatuur dit toeliet had hy nog geen behoefte gevoeld zich aan te kle den. De politie stak tegenover de jongeman haar mening over zijn gedrag niet on der stoelen of banken. Doelpunten kwamen er echter niet meer, alhoewel byv. Temming daartoe toch wèl enige kansjes heeft gehad. Aan de andere kant zag óók Gouda, dat hard bleef werken, geen kans om nog een treffer te produceren en alzo een ver lenging uit het vuur te slepen. Een goe de kans daartoe liet Ravenstein kort voor tijd liggen. Zo won Feijenoord dit goede duel toch wèl verdiend en kon na afloop aanvoerder Hans v. d. Hoek in de kantine de ere-prys - uitgereikt door de LFC-voorzitter F. van Waveren - in ontvangst nemen. Bootartikelen ZEILMAKERIJ TROOST HAVEN 14 Leiden - Telefoon 21664 Voor een IN ELKE PRIJS naar NIEUWE RIIN 62 TEL. 24108 LEIDEN De Administratie van de ORTHOPAEDISCHE WERKPLAATS van de Anna Kliniek heeft plaats voor een Leeftijd 16—18 jaar. U.l..o-opleiding gewenst, doch niet noodzakelijk. Vlot typen vereist. Sollicitaties te richten aan de Administrateur van de Anna Kliniek, Mezcnstraat 2 te Leiden. Ned. Bouwmaatschappij Zaandam N.V. vraagt voor het werk Laboratorium SIKKENS Lakfabrieken, SASSENHEIM. Aanmelden bij de uitvoerder op het werk. VALKENBURG Z.-H. te koop gevraagd 4 voor vestiging INDUSTRIE Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 12990. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden f 1. 130 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 let ters). Bewijsnummer fO.10 extra. Toezending nummer- brieven f 0.20 meer. „Sleuteltjes" worden behou dens gebrek aan plaatsruimte, dagelijks opgenomen. Aangeboden: Heemstede vrij huis op goede stand, 5 kamers, douchecel, grote zolder en achtertuin, huur f 66.— per maand. Gevraagd: omgeving Sassenheim, Warmond, kleiner huis op goede stand. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 12985. RECTIFICATIE Voor deze zeer doeltreffende reclame wende men zich tot J. v. ROOIJEN 6 Zn., Hoge Rijndijk 188, Leiden telefoon 20721, Woonark De Paerl, t.o. Zijlsingel 56. C. JAMIN N.V. vraagt voor haar nieuw te openen winkel aan de Vijf Meilaan te Leiden Vast loon en provisie. Aanmelden dagelijks van 8.30—6 uur, Haarlemmer straat 239 en Steenstraat 6 te Leiden. GEVRAAGD voor de middagen een voor het spoelen van glaswerk en eenvoudige laboratorium - werkzaamheden. Aanmelden donderdagmiddag 20 augustus: Laboratorium voor Stralen Genetica p.a. Fysiologisch Laboratorium, Wassenaarseweg 60, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4