Lex Karamoy verliet de Mets-banen met drie nationale titels Katwijkers helpen UVS aan zege op Wnppertai DVS WINT L.D..WISSELBEKER Mej. Rollin Couquerque vond liaar Waterloo tegen mevr. Vletter SMOOR Lugduniim had verrassende start MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 Nederlandse tenniskampioenschappen „Ben je van plan om de drie jaar op het heren enkelspelkam pioenschap beslag te leggen?" was de vraag, die men Lex Karamoy na zijn overwinning op Van Eysden stelde. Een verlegen schouder ophalen was het enige antwoord. In 1953 en 1956 veroverde hij de titel en zondag (1959) ging hij wederom als kampioen van de baan. Bescheiden is de Leidse student in dit toernooi beslist niet geweest. Zaterdag verdedigde hij samen met Goris de titel in het heren dub belspel met succes; zondag werd hij kampioen in het enkelspel en samen met Fredy Marinkelle won hij ook de finale in het gemengd dubbelspel. Fraai is de eindstrijd tussen Karamoy en Van Eysden niet geweest. Het werd een vlak baseline-duel. waarin Karamoy zijn wil aan zijn tegenstander oplegde. Hij wist van tevoren, dat hij het spel tegen Van Eysden moest vertragen wil de hij de partij winnen. Dat deed hij dan ook. Vanaf de baseline bevocht hii Van Eysden, voortdurend wachtend op een fout van de slanke, donkere Hage naar. Met 61 won Karamoy de eerste set. In de 1ste game van de 2de set door brak v. Eysden de service van Karamoy. De kansen keerden. Het werd 20, 21, 31, 41 voor Van Eysden, dank zij de grotere vaart en druk, die hij op zijn te genstander uitoefende. Karamoy deed er daaraan iets meer aan en liet de set aan Van Eysden (61). De laatste twee sets gaven hetzelfde beeld als van de eerste te zien. Karamoy bleef op de ba seline hangen. Met 62 ging ook de derde set naar hem. In de vierde set voltrok het vonnis zich over Van Eys den snel. By 53 voor Karamoy moest Van Eysden serveren. Hij begon met een double fault, daarna sloeg hij een bal ver buiten de lijnen. Vervolgens scoorde hij een punt met een ace. Een smash in het net, gevolgd door een double fault waren de laatste fouten, die hy maakte Met 6—3 won Karamoy deze set. Lex Karamoy in actie tijdens de eindstrijd van heren enkelspel. hoefde mej. Rollin Couquerque niet. Zij wist waar de returns zouden komen en daar stond zij gewoon te wachten. On begrijpelijk was het dat Rietje Tervoort niet méér variatie in haar spel bracht. Was zij soms zo geïmponeerd door het feit, dat zij tegen een zeer geroutineerde tegenstandster moest spelen? Als vast genageld bleef zij op de baseline staan en backhand- en forehanddrives be landden veelvuldig in het net. Met 6--1 won mej. Rollin Couquerque de eerste set. En de tweede set schreef zij met 6-2 op haar naam. Zelf ietwat verwpnderd over dit behaalde resultaat verliet, zij Rietje Tervoort, omarmend, de baan. Juiste tegenspel In het dames-enkelspel is er dan toch nog één speelster geweest, die mej. Rollin Couquerque een nederlaag kon toebrengen. Mevr. Vletter vond het Juiste tegenspel. Door een grote spreiding) stichtte zij verwarring in het spel van mej. Rollin Couquerque en met 64, 61 won zij deze finale, Fotogafen stormden op het tweetal af. Mej. Rollin Couquerque wilde echter niets van foto's weten. Met de rug naar de persfotografen verliet zij snel het centre court. Dat de zege in het gemengd-dubbel spel door de combinatie Fredy Marin- kelle-Karamoy zou worden behaald, was vrijwel met4 zekerheid te zeggen, on danks het feit, dat Karamoy een neder laag voorspelde. Hij was moe en dat was aan zijn spel duidelijk te zien. Aan het uitstekende volleren aan het net van Fredy Marinkelle heeft hij echter een enorme steun gehad. Aan de andere kant van het net ging het in het geheel niet goed. Maris moest alles alleen doen, aangezien zijn partner, Ineke Comman deur zeer zwak speelde. De cijfers waar mee Fredy Marinkelle en Karamoy won nen waren 64, 16. 63. In een impasse Dat het Nederlandse tennis in een impasse is geraakt was reeds bekend, doch dat vooral het damesspel tot een laag niveau is gezonken, bleek zater dagmiddag tijdens de halve finales overduidelijk. Aan de prestatie van mej. Rollin Couquerque willen wij niet tornen, doch dat zjj erin slaagde de 37 jaar jongere Rietje Tervoort in slechts 35 minuten te verslaan .geeft toch wel te denken. In 1947 had mej. Couquerque voor de laatste maal de titel in het enkelspel behaald Men sprak er al de gehele week over. Mej. Rollin Couquerque was als het wa re van de ene naar de andere ronde „gewandeld". Zij zegevierde over mej. Van Rijn in twee sets (64, 60), mevr. Reus werd in drie sets (46, 62, 61) haar tweede slachtoffer en daarna volg de mevr. Kampschmidt. Voor deze over winning had de ex-internationale speel ster ook slechts twee sets nodig. Men twijfelde aan een finaleplaats voor haar. doch zaterdagmiddag nam zij deze twijfel weg. Reeds in de eerste Bet van de partij tegen Rietje Vervoort werd haar zege voorzien. Met haar zui ver geplaatste slagen nam zij een 30 voorsprong. Pas daarna eindigde ten game in het voordeel van Rietje Ter voort. Zich veelvuldig verplaatsen be lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Gesprek met nieuwe kampioen Lex Karamoy „Ik heb mij terdege voorbereid voor deze „nationale". Alle toer nooien, die ik hiervoor heb ge speeld, „Roomburg", Eindhoven en Hilversum, zyn louter training ge weest". „Gaf je de tweede set tegen Van Eysden cadeau?" „Inderdaad. Na 31 liet ik die lopen". „Wat is het plan de campagne geweest tegen Van Eysden?" „Niet steeds achterin blijven. Onverwacht het net zoeken". „Verdedig je je titel volgend jaar?" „Als ik nog in Nederland ben, zeker". „Ga je terug naar Indonesië?" „Misschien, het is nog niet zeker. Maar als ik nog hier ben, dan Karamoy lachte veelbetekenend. „Wat is je zwaarste partij ge weest?" „Tegen Maris. Dit was een op gave!" Mevr. Vletter Verwacht in de finale te komen en de titel te winnen?" „Neen absoluut niet" is het ant woord. „Ik heb er zelfs nog over in twijfel gezeten of ik wel mee zou doen. Gaandeweg heb ik in het toernooi het gevoel gekregen, dat er voor mij misschien wel een kansje inzat". „Hebt U een plan de campagne gehad voor de finale". „Nou, ik heb me wel voorgeno men om de dropshot veel te ge bruiken. Daar heb ik volgens mij de zege wel aan te danken. Maar wat een groot speelster is mej. Rol lin Couquerque geweest. Daar kan ik eerlijk nog niet aan tippen. Als ik op haar leeftijd nog zo kan spe len, ben ik dik tevreden". „Vond U de plaatsing van speel sters in deze kampioenschappen juist?" „Och, tennis is tennis. Je kunt als keuzecommissie zo moeilijk een plaatsing maken, die geen kritiek ontmoet. D.w.z. kritiek na de wed strijden. Begrijpt U?" We begrijpen en wij zijn het met mevr. Vletter eens. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Spannend duel In de andere halve finale vochten Henriëtte Ruinen en mevr. Vletter een spannend duel uit. De eerste set ging met 9—7 naar Henriëtte Ruinen, doch door een 63 overwinning voor mevr. Vletter in de tweede set waren de kan sen weer gelijk. Punten scorend niet haar sterke backhanddrive en verras sende dropshots doorbrak Henriëtte Ruinen daarna de service van haar te genstandster. Zy won vervolgens haar eigen servioe-game en zo leidde het Hil- versumse meisje met 20. Deze voor sprong was echter van korte duur. Mevr. Vletter liep op haar concurrente in en tot 6—6 ging de stryd gelijk op. De der tiende game eindigde in het voordeel van mevr. Vletter (76). Mej. Ruinen moest serveren en dat ging helemaal verkeerd. Zij raakte met 3040 achter, Twee ivedstrijden in één weekeinde Blauw Wit moest shirts en speler lenen.... Mevr. VLETTER Een double fault veroorzaakte haar ne derlaag (86). De titel in het heren-dubbelspel werd op gemakkelijke wijze door Karamoy en Goris behaald. In de eerste set verloren Van de Weg en Maris beiden hun ser vice game. En het leek er zelfs op dat Maris noch Hans van de Weg veel moeite deden om op het kampioenschap beslag te leggen. Belde spelers sloegen de eenvoudigste ballen tegen het net of ver buiten de lijnen en zo wonnen Karamoy en Goris met 6—1, 6—3, 6—4. Advertentie een sensatie t Zie advertentie op pagina 4, 2e blad. (Van een onzer verslaggevers! Tegen half acht zaterdagavond blies scheidsrechter W. Schalks voor de laatste maal. De spelers van de UVS/Quick Boys-combinatie en van Wuppertal Sport Verein zochten ver moeid de kleedkamers van Nieuw Zuid op. De ruim 4000-koppige me nigte verliet tevreden het fraaie sportpark. Ze had waar voor haar geld gekregen: een levendige, aan trekkelijke wedstrijd, een verdiende overwinning van de „thuisclub" en niet minder dan zeven doelpunten, waarvan enkele van uitstekend ge halte (43). Maar wat de talrijke Katwijkers voor al deugd had gedaan was, dat Arie van den Oever en Floor van Duyn de show hadden „gemaakt". Wat dit Quick Boys duo aan techniek tekort kwam werd ruimschoots gecompenseerd door enorm sjouwen, een verbluffend uithoudings vermogen en een weldadig aandoende schotvaardigheid. Nog voordat de drie Leidse voorwaartsen iets byzonders had den laten zien, had Floor van Duyn reeds enkele daverende schoten afge vuurd en een doelpunt gescoord en had Arie van den Oever met een van zijn karakteristieke verrassende omhalen het tweede „Leidse" doelpunt onhoudbaar gefabriceerd. En ook tijdens de reste rende tijd bleef dit tweetal uitermate actief. Tot groot enthousiasme van de Katwfjkse kijkers NIET ZO TEVREDEN Het was echter maar de vraag of de mensen, die verantwoordelijk z{jn voor de samenstelling van UVS ook zó tevre den waren. Trainer Ben van Duyl zag zijn grootste troef in de aanval, de altijd lachende lange Surinamer André Kilian al na enkele minuten naar zich toeko men. De tegen DWS-A opgelopen bles sure was nog te hinderlijk. Jan Verkuy- len kwam in het veld en nam in de middenlinie de plaats over van Fl. van Duyn, die naar de aanval werd gediri geerd. En toen was er weinig meer te peilen van de kracht van het blauwwitte zorgenkindje, de voorhoede, waarin nu twee Katwijkers domineerden en Leo van den Toorn op de linksbuitenplaats teleurstelde, ondanks zijn beheerst doel- Amateurs kwamen in actie Zware nederlaag van Roodenburg: 7-2 (Van een onzer verslaggevers) Het was in feite nog te mooi weer om - als amateur althans - te gaan voetballen. Aangezien óók voor de amateurverenigingen de nieuwe competitie over enkele weken van start gaat, is het voor de elftalcom missies kort dag. Vandaar dan ook, dat gisteren vele voetballers de groene grasmat werden opgestuurd Leidse Heugelcompetitie jftYtihn De Leidse Hengolsportcompetitie werd zondagmorgen beëindigd met de laatste wedstrijd over drie maal één uur vissen. De strijd was zeer hevig, hetgeen bleek uit de einduitslag waarbij Sport en Genoegen, de Sportvrienden en de Bliek allen 14 punten hadden behaald zodat besloten werd een half uur ex tra te vissen. Sport en Genoegen be haalde tenslotte de eindoverwinning. Het kampioensvijftal bestond uit de heren C. Jongeleen; J. Slingerland; P. Stafleu; N. de Roode en J. Brakxhoven. In totaal werden 9 wedstrijden ge organiseerd. met een vangst van 889 vissen, die weer direct in vrijheid wer den gesteld. Dus niet om de vis, maar uitsluitend om de sport. DVS won met 129 vissen de Leidsch Dagblad beker en L. Vernet werd per soonlijk kampioén met 38 vissen. De di verse uitslagen waren; (Gevangen vissen per vereniging): 1. DVS 129 vissen (Leidsch Dagblad be ker); 2, de Bliek 125; 3. S. en G. 117; 4. DVV 111; 5. de Sportvrienden 104; 6. Ruisvoorn 78; 7. de Sportvisser 66; 8. Hengelsport 64; 9. Vios 60; 10. de Leede 35 vissen. Volgens de puntentelling werd de uit slag: 1. Sport en Genoegen; 2. de Sport vrienden na verlenging van een half uur; 3. de Bliek; 4. DVV; 5. DVS; 6. de Ruisvoorn; 7. Vios; 8. Hengelsport; 9 de Sportvisser; 10. de Leede. Het persoonlijk Kampioenschap luidde als volgt: 1. L. Vernet 38 vissen (kam pioen); 2. O. Jongeleen 35; 3. P. van Egmond 34; 4/5 J. Schouten 33; K. Het team van DVS, dat in de Leidse Hengelcompetitie de Leidsch Dagblad-wisselbeker veroverde. Staande v.l.n.r. J. van Loon, L. J. Vernet, A. Filippo, M. Schuchard, H. W. Schuchard; knielend: H. W. Schuchard jr., W. van Loon en W. van Berkel. (Foto LD/Van Vliet) Schouten 33: 6. C. Schouten 29; 7. J. Verstraaten 23; 8. W. Teegelaar 23; 9. J. Voskuil 18; 10 N. van der Voort 16; 11 J. Veltenaar 11 vissen. Voorzitter J. Wansink dankte tot slot alle verenigingen voor de medewer king aan deze geslaagde competitie. genoegens moesten en de zomerse wijken. LFC deelde met DHC De Kanaries, die het, zoals bekend, zonder de beide Van Kampens en Hey- mansen zullen moeten stellen, gingen aan de Boshuizerkade van start tegen een sterke DHC-comb. De geelzwarten sleepten er een (1—1) gelijkspel uit. Aan de Haarlemmervaart verraste het naar de laagste klas van de KNVB ge degradeerde Lugdunum vriend en vijand door 2de-klasser Slikkerveer, dat heus niet zomaar een elftal de wei had inge stuurd, met niet minder dan 51 te kloppen. Een prachtig resultaat van de jonge Kikkers, waarvoor de oud-inter national en trainer van Slikkerveer, Leen Vente, diep respect toonde! De andere Leidse tweedeklasser, Roo denburg, toog naar Heemstede, als te genstander van een zeer sterke combi natie van de semi-profs van RCH. De Leidse Houtbewoners kregen een zware 72 nederlaag te incasseren en dan te weten dat een kwartier na de thee de balans nog in evenwicht was:22. LFCDHC-comb. DHC ging tegen LFC vlot van start en reeds na 4 minuten vloog onhoudbaar 10 achter doelman Van Leeuwen. Mid- voor Van Miert benutte daartoe een voorzet van de Delftse linksbuiten Zee- gers. De groenzwarten bleken achteraf voor deze veelbelovende openingstreffer al hun kruit te hebben gebruikt, want meerdere treffers vertrokken niet van de Delftse schoenen. LFC verweerde zich tegen de wèl iets bekwamer spelen de gasten heel verdienstelijk. Al spoedig had doelman Van Rijswijk geluk, want een inzet van W. Nagtegeller vloog nèt voorlangs de palen. Na een minuut of twintig kwam 11 op het bord. Jilles v. d. Heyden besloot nl. zijn solo met een juweel van een treffer. Na de thee bleef het voor beide doelen by enkele hache lijke momenten - by LFC redde een maal het houtwerk en voor DHC haalde linksachter Stikkelman een kopbal van v. d. Heyden uit de doelmond - en zo kwam de eindstand dus met 1—1. Een stand, die reeds na 20 minuten spelen in de eerste helft was bereikt. De Kanaries brachten de volgende spelers in het veld: Van Leeuwen, W. Siera, N. de Jong, G. Nagtegeller, L. de Jong, J. Neuteboom, T. Eradus, v. d. Heyden, H. Siera, D. Franke en W. Nag tegeller. RCH-comb.—ROODENBURG De zeer zwakke bezetting van de spil- plaats gaf by RCH—Roodenburg de ba lans wel een heel forse tik in het voor deel van de byzonder sterke Haarlemse semiprofs. Een kwartier na de thee n.l. namen de Racings de leiding( 3—2) en aangezien de blauwzwarte stopper (een probeersel) het tempo toen helemaal niet meer by kon benen zakte de zaak by Roodenburg als pudding in elkaar. Zo kon RCH de score in het laatste half uur opvoeren tot 7—2. Overigens heeft de heus niet slecht spelende Leidse ploeg in dit duel als zy de les begrepen heeft, nog wel het een en ander kunnen leren. De blauwzwarten, die met inval lers moesten aantreden zagen in de eer ste minuut 1—0 al achter Keereweer vliegen. Er ontwikkelde zich tot aan de rust een aantrekkeiyk en op en neer gaand duel, waarin Zitman, die een jaar op de ziekenlyst heeft gestaan, voor 11 zorgde. Dank zij medewerking van Gul- de mond. Na de rust opende wéér RCH: 21, doch Choufours solo bracht 22 op het bord. Byna nam Roodenburg zelfs de leiding, maar het schot van Rietker ken faalde. Toen passeerde de RCH- linksbinnen Keereweer voor de derde maal: 32, waarna zich verder met de regelmaat van een klok - de oorzaak weet U reeds - het vonnis over de blauwzwarten voltrok. punt. De rechter Wimmen-vleugel, Bek kering en Van Kampen, wisselde goede met zwakke momenten af. maar veel stootkracht ging er over het algemeen niet van uit. GOEDE DEFENSIE Gunstiger zal de beoordeling zyn uit gevallen wat betreft de verdediging, waarin stopper André Hak en doelman Frits van Duyl zich voortreffeiyk weer den. goed gesecondeerd door de rustige Katwijker Aandewiel op rechts en Jac. van Leeuwen links. De kanthalf Verkuy- len en De Haas werkten verdienstelijk, maar konden de gaten tussen voor en achter toch niet altyd opvullen. De Duitsers verschenen niet zo sterk als tevoren was opgegeven. Volgens onze informatie waren de twee nieuwe aan winsten van Rot Weiss geblesseerd en kon ook de sterke stopper Elzner niet van de party zyn. Op hun plaatsen wer den jongeren geprobeerd. Over het al gemeen was het een technisch bekwame, hard werkende en op winst beluste ploeg, een uitstekende oefenpartner. Maar toch niet geheel opgewassen tegen een verbeten vechtende „thuisclub", die eerst door Fl. van Duyn tot 10 uit liep en na de geiykmaker, toen door Arie van den Oever weer tot 21. Na rust werd het door Leo van den Toorn en Wim v. Kampen 42, maar door een vermeend buitenspel konden de gasten de eindstand op 43 brengen. GEEN WAAR Kreeg men In Katwyk dus waar voor zyn geld, dit was bepaald niet het ge val gisteren aan de Wassenaarseweg, waar UVS opnieuw aantrad voor een oefenwedstryd, ditmaal tegen Blauw Wit. Toen de ploegen een kwartier te laat het veld opkwamen, waren er nog geen grensreohters, geen ballen en lie pen de jongens voor het scorebord nog vergeefs naar de cijfers te zoeken. Het leek wel of er by UVS niet op een wed- stryd gerekend was. Trouwens bij Blauw Wit ook niet. Want niet alleen kwamen er slechts twee spelers van het eerste elftal binnen de ïynen, men moest bij UVS nog enkele shirts en zelfseen speler lenen, Hennie Bekkering speelde midvoor in het „Amsterdamse" team. Dat dit alles - gevoegd by het feit, dat de meeste UVS-ers de wedstryd te Kat wyk nog danig in de benen hadden - niet stimuleerde tot een pittig partijtje laat zich gemakkeiyk raden. Als oefen wedstryd had deze ontmoeting nauwe lijks waarde, als kykspel nog minder. UVS was veel sterker dan het hetero gene team der gasten en won gemakke iyk met 20 door doelpunten van Wim Bekkering, na 10 minuten, en Wim van Kampen, tien minuten voor het einde. Eén voorval typeerde deze „stryd" uit stekend. Kort voor tyd had een Blauw witter moeiiykheden met zijn schoenen. Toen hij van de scheidsrechter niet op z'n kousen mocht verder spelen, zocht hy alvast de kleedkamer maar op Leidse voetbal jeugd in KNVB-sportkamp Zes dagen in Vierhouten Vierenvyftig UVS-ertjes, in de leeftijd van 10 tot 15 jaar hebben met vier lei ders het twaalfde jeugdsportkamp van de K.N.VB., dat van 10 tot 15 augustus voor de eerste maal in Vierhouten werd georganiseerd, meegemaakt. Ook een zestiental jongens van ZLC waren van de party. In totaal had de Voetbalbond er zo"n 250 jongens verzameld, die een heerlyke week hebben gehad. Door ge brek aan goede accommodatie moest de Jeugd zioh een beetje behelpen, hetgeen echter aan het plezier geen afbreuk heeft gedaan, temeer daar het weer redeiyk heeft meegewerkt. Natuurlyk werden er dag- en avondwandelingen gemaakt in de fraaie omgeving, maar de hoofdschotel bestond toch uit sport, on danks het gemis aan een voetbalveld. Men heeft toen zelf maar iets geïmpro viseerd en op dat „sportveld" werd on der leiding van de kampchef, de heer Dalema, een zeskamp afgewerkt, welke bestond uit doelschieten. vertrappen, in gooien, hardlopen,, dribbelen en hinder nislopen. Na barrage werd de UVS-er W. v. d. Linden derde. De veldloop over ongeveer een kilometer werd by de jon gens van 1013 jaar gewonnen door de blauwwitter R. Sival. Zijn clubgenoot M. Kantebeen werd tweede. UVS introdu ceerde in dit kamp ook het voetbalten- nis. Onmiddellyk werd een toernooi ge organiseerd waaraan zestien teams deel namen. Hoe snel de anderen het onder de knie hadden, biykt wel uit het feit, dat alleen het 2e team van jongens van 10 t/m 13 jaar de tweede plaats bereik ten. Nog een Leids succes. Het team van UVS bleek van de acht verenigingen uit alle delen van het land, die aan dit kamp deelnamen, het best de voetbal spelregels te kennen. Het won tenmin ste de quiz daarover. By het tafelten nis viel men buiten de pryzen. De organisatie van dit kamp was voor- treffelyk, op alle mogelyke manieren was voor de jongens gezorgd. Er was nog een filmvoorstelling, cabaret en nog andere evenementen. Het was voor de jeugd een heerlyke tyd. Zaterdag arri veerden de jongens enthousiast weer in de Sleutelstad, de leiders eveneens enthousiast, maar doodmoe LUGDUNUM—SLIKKERVEER De vroede vaderen van Lugdunum waren in hun nopjes. Terecht, want de jonge ploeg deed het tegen het sterke, doch wat „oude" elftal van Slikkerveer werkelyk uitstekend. Bovendien liegt de 51 score er niet om, dunkt ons. Mid voor Pet presenteerde zich op deze eer ste voetbaldag voortreffeiyk en nam alle 5 de Leidse treffers voor zyn reke ning. Voor de rust - met wind mee - liep Lugdunum tot een 30 voorsprong uit. Vooral de derde treffer van Pet (een kopbal) was van uitstekend gehalte. Na de rust produceerde de groenwitte aan valsleider nog twee goals: 50 en eerst daarna wist Slikkerveer de eer te red den. De „jongens" die deze verdiende 5—1 zege voor de Kikkers binnenhaal den kwamen in de volgende combinatie in het veld: Kerkvliet, Martens, v. Leeu wen, Bavelaar, Crama, Robyn, De Kier, Vermond, Pet, Leget en Robbers. Resumerend: een hoopgevend resul taat voor de a s. competitie en we heb ben zo'n idee dat de elftalcommissie van de groenwitten niet zo heel veel hoofd brekens behoeft te hebben inzake de sa menstelling van het eerste elftal.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7