Viercle Katwijkse corso was weer een evenement van de eerste orde Gehalte van de wagens was over het algemeen beter dan in 1958 BRYLCREEM Opgericht 1 maart 1860 Maandag 17 augustus 1959 Tweede blad no. 29823 Duizenden schaarden zich langs de route (Van een onzer redacteuren) Het vierde Katwijkse V.V.V. bloemencorso is wederom een groots evenement voor de badplaats geworden. Een lange rij wagens, totaal 37 nummers, en ideaal zomerweer lokten honderden naar Katwijk en de badgasten evenals de inwoners schaarden zich langs de route om „Flora's kleurenpracht aan zee" voorbij te zien trekken. Katwijks corso staat in de schaduw van het grote Rijnsburgse corso en is daar mede dan ook niet te vergelijken. Het Katwijkse corso is in de eerste plaats bedoeld als een evenement voor de badgasten. Het kan niet zoveel geld kosten en noodgedwongen moet men dus wel reclame in ruime mate toelaten. Het toelaten van reclame wordt echter ook posi tief gezien: men heeft het zeer bewust gedaan ten gerieve van de Kat wijkse middenstand en enkele grote landelijke bedrijven. In vergelijking met voorgaande jaren kan men zeker van een verbetering spreken. Katwijks V.V.V. wil een esthe tisch verantWoorcïfe bloemenstoet laten rijden en daarin is men voor het groot ste gedeelte geslaagd. Er waren helaas enkele bedrijfswagens en één praal wagen. die beslist onder de maat waren en niet in deze rij thuishoorden. Het is moeilijk deze wagens op het laatste ogenblik te weigeren, maar toch gelo ven wij, <iat dat goed zou zijn. Misschien is het mogelijk vooraf een tekening te laten indienen, aan de hand waarvan men kan beoordelen of een wagen al of niet past in het geheel. Die enkele uit gesproken slechte wagens doen afbreuk aan het overigens aantrekkelijke geheel Nieuwe wagens Er waren alleraardigste praalwagens bij dit jaar, die in het Rijnsburgs corso geen gek figuur geslagen zouden hebben. Het waren wagens met een geheel nieuwe opbouw. Het aantal wagens, waarvan de opbouw op 1 augustus ook in Rijnsburg werd ge bruikt, was naar wij menen geringer dan vorig jaar en dat achten wij een winstpunt. Hieruit blijkt bovendien, dat men „iets in dit corso gaat zien" en er wat extra's voor over heeft. Van de praalwagens willen wij noe men het gezellige Hollandse boeren gezin in een prachtige oude omgeving met oude meuibelen en antiek koper werk. Op een andere wagen hadden kaboutertjes de plaats ingenomen van de op 1 augustus meerijdende Carmen. De Sportvereniging Katwijk aan den Rijn had een alleraardigste wagen, die tot titel had „De opgaande lijn", die was uitgebeeld in de verschillende turntoe- stellen. .Een bijzonder frisse wagen, die terecht een eerste prijs kreeg. Veel aan dacht trokken ook de ponywagentjes en het kleine praalwagentje, dat al eerder succes boekte. Bijzonder grappig was ook de wagen Hans en Grietje: Hans achter slot en grendel, Grietje or Het Oudhollandse boerengezin in een aantrekkelijke omgeving. (Foto LD/Jaap van Duyn, Katwijk) grasveld er voor en de boze en afzich telijke heks in haar huisje. Een aardige wagen was ook die van de voetbalver eniging U.V.S. uit Leiden, die echter niet gekeurd werd, omdat men niet tijdig klaar was voor de keuring. Nog juist voor het vertrek van de stoet legde men de laatste hand aan de aardige wagen. Een betere organisatie had mis schien wel een prijsje opgeleverd. V.V.V. liet zichzelf ook niet onbetuigd en kwam met de bloemenkoningin met haar gevolg. Mej. Van Zuylen toonde zich de koninklijke waardigheid alles zins waardig. De boot in deze groep demonstreerde de verbondenheid van Katwijk met de zee Personenauto's Van de personenauto's willen wij er twee even noemen.. In de eerste plaats die prachtige wagen, opgemaakt met siervruchten, maiskolven en bloemen, die de ere-prijs van het corso wegdroeg: de mooiste wagen van het corso. Een andere opvallende auto was de trouw- auto, opgemaakt met witte anjers. De aangebrachte versiering konden wij niet in alle opzichten waarderen, maar als geheel deed deze wagen het toch. vooral door het charmante bruidje en de par mantige bruidegom binnen in de auto. Grappig was tenslotte de kleine houten jeep, die met een eerste prijs ging strijken. Stimulans De belangstelling voor dit corso was enorm. Vooral in het centrum van Katwijk aan Zee en met name op de Boulevard stonden dc t ;s'"/»uwers vele rijen dik. Dat was ook 's avonds het geval toen het verlichte corso door de straten aan zee reed. Uit -'eze overweldigend® belangstelling Een overzicht van de Boulevard tijdens het voorbij trekken van het corso. (Foto LD/Jaap van Duyn, Katwijk) gebleken hoezeer badgasten en in woners dit evenement op prijs weten te stellen. Het zal een stimulans zjjn voor V.V.V. op de ingeslagen weg voort te gaan. Het karakter van dit corso zal onge twijfeld blijven zoals het nu is, maar misschien kan men in de toekomst nog iets strengere maatstaven aanleggen. Zoiets komt niet ineens: dat moet groeien, zoals het de afgelopen drie jaar is gegroeid.. Dit vierde corso was beter dan enig voorgaand en daarom zien wij ook met vertrouwen de volgende corso's tegemoet. Het bloemencorso is een feest en daar hoort muziek bij. Nu die was er genoeg! Vijf korpsen zorgden voor de nodige afwisseling. Het waren Chr. Muziekver eniging U NJ„ Harmonie Katwijk, C.J. M.V. Tamboer- en Pijperskorps DVS. drumband van de Wandelsportvereni ging Amicibia en de Muziekvereniging St..-Laurentius uit Voorschoten. Zij heb ben in belangrijke mate er voor gezorgd, dat dit corso een echt feestelijke stoet werd. De dag werd besloten met een groots vuurwerk, dat eveneens door duizenden is Ds. P. Beijerman 80 jaar Onze oud-stadgenoot, ds. P. Beyer- man uit Epe, emeritus predikant van de Remonstrantse Broederschap, hoopt don derdag de leeftijd van de zeer sterken te bereiken. Ds. Beijerman werd op 20 augustus 1879 te Leiden geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Groningen en studeerde daarna verder aan de Leidse Universiteit. Nadat ds. Beijerman in 1903 proponent was geworden bij de I Remonstrantse Broederschap werd hy I op 24 juli van het daaropvolgend jaar door zijn vader te Meppel in het ambt bevestigd. Deze, zijn eerste en enige, ge meente diende de jubilaris tot 23 febru ari 1930, toen hij zijn ambtsbediening als predikant bij de Remonstrantse Broe derschap neerlegde. Daarna was ds. Beijerman tot zijn pensionering op 1 september 1942 nog ruim twaalf jaar secretaris en tevens ook directeur van het Centraal Bureau van het „Groene Kruis" te Utrecht. Na zijn pensionering vestigde hij zich te Epe, van waaruit hy nog tal van preekbeurten heeft vervuld. Tydens zyn langdurige ambtsbedie ning te Meppel was ds. Beijerman ook ongeveer vijfentwintig jaar predikant van de remonstrantse gemeente van Hoogeveen en verder heeft hy zich in die periode in Drente zeer veel op soci aal en sociaal-hygiënisch terrein bewo gen. Installatie pastoor v. Rijn Morgenavond om half acht heeft in de Leonarduskerk aan de Haagweg de plechtige installatie plaats van pater Barnabas van Rijn o.f.m. tot pastoor van de Leonardusparochie en bouw pastoor van de Antoniuskerk, die in zw.- Leiden aan de Boshuizerkade zal moeten verrijzen. GESLAAGDE VISWEDSTRIJD T.b.v. ouden van dagen Zaterdagmiddag had in de Vliet onder grote belangstelling een viswedstrijd plaats ten bate van de Ouden van Da- gentocht, voor bewoners van het Haag- wegkwartier, welke woensdag aanstaan de voor de dertiende maal gehouden wordt. Er waren 124 vissers opgekomen om te trachten een van de prijzen te winnen. De wedstrijd duurde anderhalf uur. De leiding was bij de heren H. ter Haar en H. Veltenaar; de heer Kerk vliet had het terrein uitgezet. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in Café Cronesteyn. De uitslag was: 1. G. Kop (met 8 vissen), 2. W. van Zoon (met 5 vissen), 3. W. van de Bres (met 5 vissen). Voorts kregen allen die één of twee vissen hadden gevangen ook nog een prijs. Na afloop dankte voorzitter A. van Polanen de jury en de vissers voor hun belangstelling. BRYLCREEM voor mooi gezond haar Beecham (Nederland) N.V. Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hairdress - g Voor engros: Jacq. Mot N.V.- A.dam Leitlse Pluimveever. „De oude Leidsclle', Tafelkeuring voor konijnen Zaterdagmiddag hield de Leidse Pluim vee vereniging de Oude Leidsche een ta felkeuring voor konijnen in de zaal van Café van Meizen aan de Nieuwe Bees tenmarkt. Keurmeester was de heer J. Westhoek uit Wassenaar. Met Vlaamse reuzen kwam de heer A. Goede reclame De zomer is nog niet om, en de evene menten in Katwijk zijn nog niet uitge put. Het is daarom moeilijk te zeggen, dat dit dè dag van het badseizoen is geweest. Dit is des te moeilijker omdat op 27 augustus het carillon in de Oude Kerk in gebruik zal worden genomen. Zyn wy wel ingelicht dan staan daar voor ook grootse festiviteiten op het programma. Welke van beide dagen het dan uiteindelijk zal winnen is tenslotte niet zo belangrijk. Belangrijker is. dat het zaterdag een bijzonder geslaagde feestdag voor Katwijk is geworden, waaraan duizenden de aangenaamste herinneringen bewaren. Dit corso zal de naam van Katwijk in het buitenland ongetwijfeld veel goed doen. Iedere foto, die zaterdag in Katwjjk is genomen en in het buiten land wordt getoond, is een gratis reclamefolder, waarbij een warm woord van aanbeveling wordt gespro ken. En daar gaat het Katwyk toch maar om> Prijzen De jury, bestaande uit de heren A. Zandbergen uit Rijnstourg, H. Eradus uit Leiden en G. v. d. Heyden uit Alphen, kende de volgende prijzen toe in het corso: Groe<p 1, personenwagens: 1. mevrouw Van der Plas; 2. S. Zwaan. Veel bekijks trok deze kleine jeep. (Foto LD/Jaap van Duyn, Katwijk) Groep 2, praalwagens: 1. Sportver eniging Katwijk aan den Rijn; 2. Wan delsportvereniging Amioitia. Groep 3, praalwagens met reclame: 1. N.V. Melkinrichting en Zuivelfabriek „De Hoop"; 2. Goemaat's manufactu- renhandel; 3. Schoenhandel vh. Kr. Haasnoot: 4. L. Oudshoorn. Groep 4, bedrijfsauto's: 1. Fa. Schui temaker; 2. Fa. J. Durieux; 3. Van Duijn's kolenhandel; 4. Fa. Van der Jagt. Groep 5, personenwagens met recla me: Ere-prijs Assurantiekantoor H. Beek en Zonen, mooiste wagen van het corso; 1. Kr. Haasnoot; 2. Garage Poot; 3. Van Dijk; 4. Accountantskantoor Van Ommen; 5. P. Zuyderduyn. Groep 6, sportverenigingen: 1. Groep van de Sportvereniging Katwijk aan den Rijn. Groep 7, groepen en vereniging: 1. Jeepje; 2. Ponyclub; 3. Ponywagen Beuk. De gymnastiekvereniging uit Kat wijk aan den Rijn kwam met een alleraardigste wagen. (Foto LD/Jaap van Duyn, Katwijk) Fasseur uit de bus met 3 maal G en twee maal G.G. W. Wolvers noteerde le Z.G. tevens de beste VI. reus. J. Pet had een inzending wit en noteerde in deze A. klasse G.G. en Z.G. A. klasse Franse hangoren had J. A. Otten met 2 konijn- grijze voedsters 2 maal Z.G. 1 witte ram G: 1 witte ram ZZG en witte voedster ZG. Wit Weners W. Wolvers niet GG; J. Stemfoord met wit Wener ram ZG. en een GG. L. van der Plas met een witte Wener ram eveneens ZG. H. !e Mair met twee wit Weners een VG en een G. Met twee Rijnlander rammen kwam de heer J. Kort goed uit de bus nl. een ZG en een ZZG. Wim Koreman kwam met Marter aan een G een moeilijke fok voor een jong liefhebber. Eveneens in de A. klasse kwam P. v. d. Kwaak met Klein Zilvers eenmaal G tweemaal GG en een ZG. In de B. klasse bracht J. Pet twee rammen VI. reus. een konijngrljze met GO en een witte met ZG. Deze fokker beschikt over goede dieren. L. Seriie bracht drie wit VI. reuzen in deze klas se met GG ram en ZG en G voedster, hetgeen een goed resultaat is te noemen. Het nieuwe lid J. van Laar kwam met drie wit VI. reuzen allen voedsters en behaalde tweemaal G en een ZG waar bij vooral de goede bouw opviel. W. Wolvers had met Fr. hangoor witte ram een le ZG, zodat ddt nieuwe lid even eens een goed resultaat behaalde. L. v. d. Plas behaalde met Wener witte ram zelfs een ZZG, P. v. d. Kwaak in de B- klasse met Klein Zilvers 2 maal G, en een V.G., J. Bosch behaalde met Hol lander. kn- grijs een ZG en met een fraaie Pool, konijngTijs een ZZG. In de A-klasse werden de hoofd-ere- pryzen gewonnen door J. Kort met Rijnlander; J. Bosch met Pooi en J. A. Otten met Fr. hangoor. In de B-klasse werden deze prijzen gewonnen door L. van der Plas; met Wener: W. Wolvers met Fr. hangoor; wit De medailles in de verschillende ras sen werden als volgt gewonnen: W. Wolvers in de VI. reuzen; J. A. Otten in Fr. hangoren; L. van der Plas in de Wener. J. Kort in de Rijnlanders; P. v. d. Kwaak in de KL Zilvers. In de B-klasse werden de medailles gewonnen door L. Seriie met VI. reus; W. Wolvers met Fr. hangoor en P. v. d. Kwaak met KI. Zilver. In september zal een keuring worden gehouden voor pluimvee, hetgeen ver band houdt met de komende Kringten toonstelling, welke door de diverse aan gesloten verenigingen dit Jaar in Flora te Rijnsburg wordt gehouden. Rode Kruistocht met nieuw hospitaalschip ten einde Zaterdagmiddag om ongeveer twee uur kwam de „J. Henry Dunant" de haven weer binnen met aan boord ze ventig voldane passagiers, die zes dagen vaargenot achter de rug hadden. Het waren de chronische zieken en invali den uit Leiden en omgeving en Gouda, die maandag vertrokken waren voor deze Rode Kruistocht, 's Ochtends was men vanuit Kinderdijk vertrokken om na nog een laatste prachtige tocht door de Hollandse binnenwateren in Lei den aan te komen. De ontscheping ging bijzonder vlot. In drie uur tijds waren alle passagiers in de auto's en ambulan ces. die hen naar huis vervoerden. Alle opvarenden kregen nog een mooie bos bloemen aangeboden van de afdeling Rijnland van het Rode Kruis en op de valreep werd door de afdeling Bodegra ven een kaasje aangeboden. Deze Rode Kruistocht met het nieu we hospitaalschip ,.J. Henry Dunant" is bijzonder geslaagd geweest. Zonder twijfel zullen velen van de invaliden zich al verheugen op de tocht van het volgend jaar. Vlieger belemmerde treinverkeer De Ned. Spoorwegen hebben zondag middag gedurende een kwartier de lyn naar Utrecht by de Haagweg over enkel spoor moeten leiden, daar er op de bo venleiding een vlieger hing. Enkele jongelui waren aan het vlie geren op de speelweide bjj de Toussaint- kade, toen de vlieger verward raakte in de bovenleiding. De storingsdienst van de Ned. Spoorwegen heeft de vlieger ver wijderd, zodat het treinverkeer spoedig weer normaal doorgang kon vinden. In de kantine van UVS aan de Wassenaarseweg is in de nacht van za terdag op zondag ingebroken, doch er wordt niets vermist. De inbrekers heb ben zich toegang verschaft door een ruit te verwijderen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3