Mr. Zandhuis: „Aan snelbromrage moet maar eens een einde komen Geniet dubbel De weg wordt als kermiscourse beschouwd door snelbrommers boeten van 30 en 40 gulden UITBREIDING ELEKTRISCHE CENTRALE KOST 6 MILJOEN Douwe Egberts Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 11 augustus 1959 Tweede blad no. 29818 Voor de Leidse kantonrechter Het aantal verdachten, dat fisteren verstek liet faan. brak alle records, die tot heden in de vakantietijd werden behaald. Onder hen was weer een groot aantal jpugdige bromfietsers, dat de weg met snelbrommen onveilig had gemaakt en bij verstek werd veroordeeld tot f. 30 en f. 40 boete, conform de eisen. „Zij beschouwen de weg als een kermis-course en aan deze rage moet in Leiden maar eens een einde komen", aldus mr. H. J. F. Zandhuis. Een 18-jarige snelbrommer, die wel was verschenen, voerde aan, dat hij geen kilometerteller had en toch moeilijk achter zo'n langzame Solex kon gaan ryden om zijn snelheid te bepalen. Hij kon bovendien de boete niet betalen, omdat hij geen geld had. „Als U op een bromfiets kunt rijden, heeft U ook wel de middelen om de boete te betalen", aldus de officier. De kantonrechter vond dat ook en vonniste conform met f. 30 subs. 10 dagen. Joy-riding gestimuleerd De handelingen van een 30-jarige vertegenwoordiger uit Zoeterwoude on dervonden evenmin weinig goede woor den bij de magistraten. Deze verdachte deed het 9-jarig zoontje van een collega graag een plezier en liet het ventje daarom op de Zoeterwoudse Singel maar eens een eindje zijn auto besturen. „Dat was toch niet zo erg, wamt er was wei nig verkeer en wij reden stapvoets" aldus trachtte verdachte de ernst van de zaak te kleineren. „Hoe is het moge lijk, dat U de ernst van de zaak niet inziet. Wat U deed was niet alleen levensgevaarlijk voor andere wegge bruikers, maar ook uit opvoedkundig oogpunt afkeurenswaardig; als dat ven tje de smaak te pakken krijgt, zal hij al vroeg uit joy-riding" gaan met alle gevolgen van dien", aldus de officier in zijn scherp gesteld requisitoir. Hij eiste dan ook f. 50 boete subs. 10 dagen en waarschuwde verdachte voor een her haling. Nadat ook de kantonrechter ver dachte had gewezen op de ernst van de zaak, antwoordde deze. dat er geen druk verkeer was geweest, anders had hij het niet gedaan en bewees met deze opmer king, dat hij wel hardleers is en de waarschuwing niet overbodig was. Dit keer werd het vonnis nog f. 40 subs. 10 dagen. Alibi klopt niet Europaweg Het verkeer, dat onder Zoeterwoude de z.f. Europaweg op wil, moet aan het tegemoetkomende verkeer voor rang verlenen. Het feit, dat vele auto mobilisten zich hieraan niet storen, hetgeen de nodige aanrijdingen ver oorzaakt, heeft mede tot gevolg ge had, dat men dit punt „het slachtveld van Zoeterwoude" is gaan noemen. Een van de overtreders was een 41- Jarige secretaris, die links af wilde en een bromfiets aanreed. De bromfiets sloeg over de kop en de berijder was een week en diens eohtgenote 6 weken op non actief. De bromfiets kreeg ruim f. 400 schade. Er moest inderdaad maar eens een einde komen aan deze over tredingen. aldus de officier, die f. 40 boete subs. 10 dagen eiste. De kanton rechter vonniste met f. 30 subs. 10 dagen, doch waarschuwde toekomstige overtreders voor de gevolgen. Een 21-jarige scootertoerijder was op een zondag belast met de controle bij een betrouwbaarheidsrit voor scooters. Op Rijksweg 4 moest hij aan de over zijde van de weg zijn, keerde dus om en reed door een open gedeelte van de midden-haag de linkerrijbaan op, het geen hem op een proces-verbaal kwam te staan. Verdachte begreep maar niet wat hij had misdaan. „U weet zelf niet hoe het moet, dus hoe kon U nu con troleur bij een betrouwbaarheidsrit zijn. Ik moest U de rijbevoegdheid maar eens een tijdje ontzeggen", aldus de officier. Zo ver kwam het deze keer echter niet en werd de eis uiteindelijk f. 25 subs. 10 dagen. Het vonnis luidde f. 15 subs. 5 dagen. Niets gemerkt Een 52-jarige chauffeur uit Amster dam schramde bij het passeren met zijn 5-tons m-ilitaire vrachtauto een tegen ligger en was doorgereden. Hij had niets gemerkt en trok in twijfel, of hij de schuldige wel was. De hoogte van de deuken in zijn spatbord kwam echter overeen met de deuken bij de tegenlig ger. Deze stille getuigen, alsmede zijn kentekennummer waren zeer overtui gend. „Er zitten zoveel deuken in de spatborden" aldus verdachte. ..Dat is wel treurig, want dat bewijst het roeke loos omgaan met geld van de gemeen schap in dit geval de belastingbetalers" aldus de officier. De eis werd f. 20 subs. 5 dagen. Vergezeld van een ernstig ver maan. liet de kantonrechter het bij f. 15 subs. 3 dagen. Een Haagse scooterberijder verleende op Hemelvaartsdag in Rijnsburg geen voorrang aan een auto. De bestuurder voorkwam een aanrijding door krachtig af te remmen hetgeen tot gevolg had, dat zyn auto van achteren werd aan gereden door een Leidse motorrijder, die onvoldoende afstand bewaarde. De scoo- teiberijder kon zich niets meer herin neren en stond perplex over de onver wachte tenlastelegging. De motorrijder was van mening, dat de scooterberijder alle schuld droeg. De bumper van de auto was ingedeukt en de schade be droeg f. 37. „Wel wat veel voor zo'n klein deukje" vond één dei' getuigen. Het klopte echter wel. Beide verdachten kregen f. 20 boete subs. 4 dagen en zullen tevens, na een „Salomon's-oor- deel" van de kantonrechter, de schade samen moeten betalen. Commissie voor Statuut op Ned. Antillen De minister-president van de Ned. Antillen, mr. A. Jondkheer heeft een commissie ingesteld, die de Antilliaanse regering zal moeten adviseren over toe passing en interpretatie van 't Statuut van het Koninkrijk der Nederlanden en aanverwante regelingen. In het bij zonder zullen deze adviezen zich moeten richten op de wijzigingen die er even tueel in deze Rijksreglementen moeten worden aangebracht. Alle groeperingen in het Antilliaanse Parlement zijn in de commissie verte genwoordigd. Een Haagse advocaat negeerde het rode stoplicht aan het Haagsche Schouw en reed rustig door. Zijn kentekennum mer werd genoteerd en proces-verbaal volgde. Verdachte ontkende, dat hij de schuldige was geweest, want hij be vond zich op dat tijdstip in Brussel. De verbalisant bleef echter bij zijn verkla ring, het kentekennummer en de kleur van de auto klopte, dus moest een veroordeling volgen. Conform de eis. luidde het vonnis f. 20 boete subs. 5 dagen. Een 22-jarige varensgezel bereed een scooter, zonder daartoe de bevoegdheid te bezitten. Op de Herenweg te Noord- wijk kreeg hij geen voorrang van een 51-jarige bromfietsberijdster, remde krachtig af en vloog tegen een paal. „De scooter is in de prak" aldus de zee man en de verzekering betaalt niets. De bromfietsberijdster kwam ten val moest vier weken op bed blijven. Deze verdachte vond. dat de weg onoverzich telijk was en zij daarom de scooter niet had gezien. De eis tegen haar was f. 20 subs. 5 dagen, doch rekening houdend met haar letsels, maakte de kanton rechter er f. 15 subs. 3 dagen van. De zeeman hoorde f. 50 subs. 10 dagen tegen zich eisen. Dat was wel wat veel. vond hij en wie betaalde hem nu de schade aan de scooter. „U reed zonder rijbewijs, dus verspeelde U elk recht op schadevergoeding" aldus de kantonrechter. Het vonnis werd f. 35 subs. 7 dagen. „Mag ik mijn in beslag genomen scooter bij de politie terug halen", vroeg verdachte tot slot. Hiertegen bestond geen beswaar. Voorstellen aan Leidse raad Montessorischool aan Roodenhurgerstraat wordt m.i.v. 18 augustus opgeheven Nu het zich laat aanzien, dat de omvang van de levering van elektrische energie in het verzorgingsgebied van de S.L.F. in de komende jaren nog aan zienlijk zal toenemen, doen B. en W. van Leiden de raad een voorstel om over te gaan tot de uitbreiding van het 50 kV-schakelstation te Leiden, het leggen van 50 kV-kabelverbindingen naar Wassenaar en Katwijk en het bouwen van een transformator- en schakelstation in deze gemeenten. De kosten van de uitbreidingen worden geraamd op zes miljoen gulden. De werkzaamheden zullen enige jaren in beslag nemen. Stichting kleuterschool in Leiden-Noord Ter motivering van dit voorstel, wijzen B. en W. de raad erop, dat dank zij de voorzieningen, die sinds 1954 werden getroffen en waarbij een 50 kV-trans- portnet werd gelegd en twee hoofd ver deelstations. resp. te Lisse en te Alphen aan den Rijn. werden gebouwd, de toe nemende belasting in het noordelijke en oostelijke deel van het verzorgingsgebied van de Leidse Centrale geheel kon wor den opgevangen. In dit deel kan ook in de komende jaren aan de toenemende vraag van elektrische energie zonder moeilijkheden worden voldaan. De belasting van het westelijke deel van het kabelnet is thans zo groot ge worden, dat de grens van de transport capaciteit van het bestaande 10 kV-net in deze richting eveneens is bereikt. De voeding van dit gebied zal dan ook in de naaste toekomst moeten geschieden door middel van transportkabels voor 50 kV en twee te bouwen onderstations. Behalve het voordeel, dat hierdoor weer voor een groot aantal jaren aan de toe nemende vraag naar elektrische energie kan worden voldaan, wordt verder be reikt dat door het energietransport onder hogere spanning een verlaging van de transportverliezen wordt ver kregen. Bovendien opent de noodzake lijke transformatie van 50 kV in 10 kV mogelijkheid tot een goede spannings regeling in dit gebied. OPHEFFING MONTESSORI SCHOOL Hetgeen de voorstanders van Montes- sori-onderwijs reeds lang hebben ge vreesd, zal thans vermoedelijk een realiteit worden: in de raadsvergade ring van maandagmiddag a.s. zal een voorstel van B. en W. in behandeling komen om de openbare lagere school voor Montessorie-onderwijs aan de Roodenhurgerstraat (voormalig Joodse Weeshuis) met ingang van de volgen de dag (18 augustus) op te heffen. Zolang de openbare lagere school voor Montessori-onderwijs aan de Rooden- burgerstraat. bestaat, aldus B. en W. in hun voorstel tot opheffing, is het moei lijk gebleken voor de sohool onderwij zend personeel aan te trekken, dat niet alleen voldoet aan de eisen, die in het algemeen worden gesteld om voor be noeming in aanmerking te komen, maar tevens in het bezit is van de speciale bevoegdheid voor het Montessori-onder wijs. Met name is het niet mogelijk ge bleken een voordracht aan te bieden voor het benoemen van een hoofd van die school, zulks ter voorziening in de vacature, die op 15 november 1958 is ontstaan door het vertrek van de heer Van Weizen. GEEN LEERKRACHTEN VOOR SCHOOL De taak van het onderwijzend perso neel van de school werd verzwaard door de omstandigheid, dat slechts vier leer krachten aan de school konden worden verbonden voor het geven van het onderwijs in zes leerjaren. Het aantal leerlingen van de school was namelijk niet voldoende om meer onderwijzers aan de school te benoemen Het waar nemend hoofd van de school, mej. De Haan. werd met ingang van 18 augustus 1959 benoemd tot hoofd van een Mon tessorischool in Oegstgeest. Mej. Lut, die als onderwijzeres aan de school was verbonden, vroeg overplaatsing naar de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Marnixstraat. Tot deze overplaatsing besloot de raad op 22 juni j.l. De ouders van de op de school inge schreven leerlingen zijn op 'n ouder avond van deze ontwikkeling in ken nis gesteld, nadat terzake eveneens met de aan de school verbonden oudercommissie overleg was gepleegd. De sombere vooruitzichten voor de school, het ontbreken van de nodige zekerheid, dat aan de school op ver antwoorde wijze het Montessori- onderwijs zou kunnen worden gege ven en de mogelijkheid om de leerlin gen van de eerste tot en met de vijfde klas op de vier andere in het zuid oostelijke stadsdeel aanwezige open bare lagere scholen te plaatsen en voor de leerlingen van het zesde leer jaar een parallelklasse te vormen aan de school aan de Du Rieustraat, heb ben er toe geleid, dat de meeste ouders besloten hun kinderen op andere scholen te laten inschrijven. Onder deze omstandigheden kan de Montessorischool aan de Roodenhur gerstraat niet in stand worden gehou den. De twee onderwijzeressen. die tijdelyk aan de school waren verbon den, hebben inmiddels een andere betrekking aanvaard. In verband met deze gang van zaken geven B. en W. de raad in overweging om de school op te heffen. STICHTING KLEUTERSCHOOL Zal er een Montessori-school verdwij nen. in dezelfde zitting komt een voor stel aan de orde om over te gaan tot Advertentie. van elk vrij ogenblik Rustig, onbezorgd in gezelschop van een fijne pijp tabak. in handige plastic tabakszak de stichting van een openbare kleuter school in Leiden-Noord. De voortschrijdende bebouwing in Leiden-noord heeft er n.l. toegeleid, dat het aantal kleuters van de openbare kleuterschool aan de Atjehstraat per 1 juli j.l. is toegenomen tot 229. Op grond hiervan is er aanleiding door af splitsing van deze school in het Kooi- kwartier een tweede openbare Kleuter school te stichten. Tot deze stichting mag de gemeenteraad ingevolge artikel 10 van de Kleuteronderwijswet niet be sluiten, wanneer niet blijkt, dat de school zal worden bezocht door ten minste 60 kleuters, waarbij niet mogen worden medegerekend de kinderen, die de school Atjehstraat zullen verlaten, terwijl voor hen in die school plaats ruimte beschikbaar blijft. Het gebouw Atjehstraat bevat drie klasselokalen en een speellokaal en biedt normaal huisvesting aan ten hoogste 120 kleuters. Het voor de stichting van de nieuwe school vereiste aantal kleuters wordt dus, ook bij een volledige bezet ting van de oude school, ruimschoots bereikt. Het is de bedoeling de nieuwe kleuter school te huisvesten in het thans in aanbouw zijnde gebouw van de open bare school aan de Sumatrastraat. Het nodige meubilair en speel- en ontwikkelingsmateriaal kan voor het grootste deel uit het gebouw Atjehstraat en de voormalige dependance aan de Timorstraat worden meegenomen. Op deze wijze zijn er aan de stichting van de kleuterschool voorlopig geen finan ciële consequenties verbonden. VERGADERLOKAAL APOSTOLISCH GENOOTSCHAP Het Apostolisch Genootschap geves tigd alhier, heeft verzocht van de ge meente te morjen kopen het perceel bouwterrein, groot pl.m. 820 m2. ge legen aan de Sumatrastraat. teneinde hierop een vergaderlokaal met bijzalen op te richten. Met adressant is overeenstemming bereikt omtrent de verkoopprijs van f 32.50 per m2 (bouwrijp en opgehoogd tot n.a.p.) .terwijl aan de verkoop de algemeen gebruikelijke voorwaarden zullen worden verbonden. Tegen deze verkoop bestaat naar de mening van het College geen bezwaar. Voor de eerste maal hebben de 231 inwoners van het dorp Opiaref op Oost-Biak (Nieuw Guinea) voor de verkiezing van de streekraad hun stem uitgebracht. Er moesten zeven kiesmannen gekozen worden. Alle inwoners boven achttien jaar namen aan de stemming deel. Zij fluisterden de naam van hun kan didaat toe aan een commissie van drie. De stemming droeg een fees telijk karakter, met muziek en dans. Op de foto schrijft de voorzitter van het stembureau op de kandi datenlijst de volgorde van de geko zen kiesmannen. I.B.B. spreekt gemeente voor f. 250.000 aan Zoals bekend werd bij raadsbesluit van 13 oktober 1958 de bouw van 221 woningen c-a. in plan Noord VI on dershands aanbesteed aan de firma A. Ph. Kuyl te Voorschoten. De N.V. Ingenieursbureau voor Bouw nijverheid (IBB), te Oegstgeest heeft zich niet met de gunning van het werk aan de firma Kuyl kunnen ver enigen. hetgeen uiteindelijk ertoe heeft geleid, dat zij de gemeente heeft gedagvaard tot betaling van een schadevergoeding van f250.000, Met de rechtsgeleerde raadsman der gemeente zijn B. en W. van mening, dat tegen de door het I.B.B. gestelde eis tot schadevergoeding verweer dient te wor den gevoerd. B. en W. stellen de raad dan ook voor tot het voeren van verweer, zo in eer ste aanleg, als zo nodig in hoger beroep en in cassatie, tegen de door de N V. Ingenieursbureau voor Bouwnij verheid. te Oegstgeest. ingestelde rechtsvordering inzake de gunning van de bouw van deze woningen. ONBEWOONBAAR VERKLAREN VAN WONINGEN Ten aanzien van 13 woningen, gelegen aan de Sint-Jorissteeg, de Krauwelsteeg, öc Korte Raamsteeg en de Korevaar straat is geconstateerd, dat deze in zo danige toestand verkeren, dat zij niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbare staat kunnen worden ge bracht. B. en W. zijn daarom van oor deel, dat deze woningen onbewoonbaar dienen te worden verklaard, zulks overeenstemming met het standpunt van de Hoofdingenieur-Directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zuid-Holland. Het be treft hier de woningen St.-Jorissteeg 8. 10. 20. 34, 36. 38. 42. Krauwelsteeg 11. 11a en b. 13. Korte Raamsteeg 16 en Korevaarstraat 15. De termijn van ont ruiming wensen B. en W. te stellen op zes maanden. Voorts komen in deze zitting de vol gende voorstellen aan de orde: het ver nieuwen van de vloeren in de prot. chr. kleuterschool' aan de Oude Rijn 174, idem van het aanschaffen van olieka chels voor deze school, het aanbrengen van verduisteringsgordijnen en van een sirene, alsmede het veranderen van ra men t.b.v. de geref. school voor g.l.o. aan de Hooglandse Kerkgracht, het afwijzen van het bezwaarschrift van mevr. de wed. W. de Vries-Jansen tegen een aan- nemingsrecht 1959 1960. idem van een dergelijk bezwaarschrift van de heer H. Klemman, het resp. intrekken, dan wel verlenen van een vergunning tot het hebben van een luchtbrug over de 3de Groenesteeg. het instellen van een rechtsvordering - zonodig ook in hoger beroep en cassatie - tot vergoeding van de schade f. 1.119) aan de gemeente veroorzaakt ten gevolge van het op 7 september 1958 aanrijden van de adju dant der gemeentepolitie H. Wilschut door mej M. L. Zandstra, het beschik baar stellen van grond in het uitbrei dingsplan ..Leiden-Zuidwest (IX)" voor de bouw van een tweetal transformator gebouwtjes, verkoop van een strook wa ter van de Trekvliet aan de heer S. A van Leeuwen, de aankoop van gronden e a. van het vroegere tracé van rijksweg 4b, het vaststellen van een verordening voor de commissie van toezicht op de gemeentelijke Bedrijfstechnische School, het aanbrengen van een wijziging in de begroting voor het jaar 1958, het goed keuren van de rekeningen over 1956 en 1957 van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis en het aan de he ren B. J. Huurman en J. Ravestein, te Leiden verkopen van de percelen bouw terrein, groot 28 m2 en 1269 m2, gelegen aan de Du Rieustraat voor de prijs van f. 36.000, teneinde hierop een zevental woningen te bouwen. ONDER WIJSBENOEMINGEN Tenslotte komen in deze zitting ook weer vele onderwijsbenoemingen aan de orde. Zo stellen B. en W voor om met ingang van 1 september 1959, tot weder- opzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1959-1960, te benoemen aan het Rembrandtlyceuma. mej. A. J. van den Broek tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letterkunde; b. mej. A. K. de Buck tot tijdelijk lerares ln de klassieke talen; c. de heer C. Kivit, tot tijdelijk leraar ln de handelswetenschap pen; d. de heer mr. Sidney Lopes Car- dozo, tot tijdelijk leraar in de geschiede nis; e. de heer J. Meijs, tot tijdelijk le raar in de Duitse taal en letterkunde; f mej. G. C. A. Pot,, tot tijdelijk lerares in de Nederlandse taal en letterkunde; g. de heer J. van der Steen, tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal en letter» I knndet Idem een de Hogere Burgee» edhooi aan de Da Coeteetraat. Rode Kruis-tocht Langs Rijn, IJssel en Lek naar Schoonhoven De patiënten aan boord van de „J. Henry Dunant" waren geroerd door hefc hartelijk afscheid, dat hen gistermorgen in Leiden geboden werd. Met de tonen van de „Rode Kruis-mars" en de feest- potpourri van het Leids Politiemuziek- gezelschap nog in de oren, bereikte men de Rijn en hier was er voor de toeristen al dadelijk veel te zien. Men passeerde Leiderdorp en Koudekerk en bekeek in tussen de steenfabrieken, die hier langs het water liggen. In Alphen aan den Rijn kon men een blik op Avifauna werpen en na Waddinxveen werd Gouda links gepasseerd. Via sluizen bereikta men de Hollandse IJssel, waarna Bos koop en de kwekerijen in het centrum van de aandacht stonden. Voorbij Moordrecht voer men langs een dijk, die gedeeltelijk van huisvuil is gelegd. Men overwoog, dat dit een goede oplossing voor Leiden zou zijn, dat ook met een huisvuilprobleem te kampen heeft. Bij Krimpen voer men langs de werven van Feyenoord en Verolme. Hier zag men onder meer hoe de twee helf ten van het Zwitserse schip „Noyon" aan elkaar gelast worden. In Schoon hoven viel het anker en hier kwamen de afdelingsbestuursleden van het Rode Kruis aan boord. Een van hen had sou venirs meegebracht. Alle zieke opvaren den mochten een geschenk uitzoeken, uit een collectie, welke was verzameld door leden van het Jeugd Rode Kruis. De pa- tienten, die een prachtige reis hebben gehad maken het allen uitstekend. Staking in Amerikaanse koperindustrie In de fabrieken van Kennecott, de grootste Amerikaanse koperproducent, ligt het werk stil als gevolg van een staking van de 11.500 arbeiders, die hogere lonen en betere sociale voorzie ningen eisen. Vorig jaar produceerden de betrokken fabrieken ruim 318.000 ton koper. De vakbonden hebben gedreigd, de staking tot de andere koperfabrieken te zullen uitbreiden als tegen 20 augus tus geen overeenstemming over een nieuwe CAO is bereikt. De bonden willen een loonsverhoging van 45 dollarcent per uur; de werkgevers hebben een ver hoging van 18 cent aangeboden. Intussen duurt de staking in de Ame rikaanse staalindustrie, die vier weken geleden begon, nog voort. De grote Russische tentoonstelling in New York is maandag gesloten. In 42 dagen tijds hebben meer dan 1.100.000 mensen de expositie bezocht school voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool: a. de heer H. H. Buurman, tot tijdelijk leraar in de muziek; b. de heer N. S. Zondervan. tot tijdelijk leraar in do handelswetenschappen; c. de heer M. H. C. Paardekooper. tot tijdelijk leraar in de wis- en natuurkunde; mej. M. F. Boersema, tot tijdelijk lerares in de En gelse taal en letterkunde; de heer R. M. Velthoek, tot tijdelijk leraar in de biolo gie; idem met ingang van 1 september 1959. tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot 1 januari 1960, aan de Hogere Bur gerschool voor meisjes met 6-jarige cur sus en afdeling middelbare meisjes school: a. de heer K. F. Flippo, tot tij delijk leraar in de Duitse taal en letter kunde; b. de heer G. J. P. van Megche- len tot tijdelijk leraar in de Duitse taal en letterkunde; alsnog met ingang van 1 augustus 1959. tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cur sus 1959-1960. aan de Hogere Burger school voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool de heer H van den Eertwegh, tot tijdelijk leraar in de wiskunde, idem aan de Ge meentelijke Bedrijfstechnische School te herbenoemen tot leraren in tijdelijke dienst voor de periode van 1 augustus 1959 tot en met 31 juli 1960: a. de heer A. A. M. Walter, alhier, voor de alge meen vormende vakken; b. de heer W. G. Visser, alhier, voor het vak metselen; c. de heer B P. Uittenbogaard. te Al phen aan den Rijn. voor de vakken na tuurkunde en rekenen. Eervol ontslag wensen B. en W. te verlenen aan mej. S. Engelsma als on derwijzeres aan de openbare lagere

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3