D.TESKE Verstandige moeders PRESBURG koop het eens in glas! Dienst Sociale Zaken te Hillegom nu eindelijk in een ander pand DDD „Regering deed water in de wijn" Langgekoesterde wens ging gistermiddag in vervalling ZORG NU REEDS SPAANSE WIJN Fa. L. A. KNEGTEL 'HUIDUITSLAG*! £aa*c meé kun ma/t BR£SBuR6- Adverteert in het Leidsch Dagblad TRÏJDAG 7 AUGUSTUS 1959 Talrijke postduiven waren in de lucht VILVOORDE Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde, gelost te 7.50 uur met kalme noordoosten wind. Afstand plm. 137 km. De Vriendenclub In concours 212 vogels; le duif te 9.58.59 uur. R. Pet 1-2- 10, v. Dijk-v. d. Luit 3-8, J. Verhaar 4, J. v. Duuren 5, J. Mulder 6-9, J. P. Nijs 7. Leidse Postd ui venclub In concours 285 vogels; le duif te 9.59.45 uur. H. Fa- sel 1-3-8, J. Kukler 2-4-6, J. de Groot 5. H. Sterk 7, D. v. d. Nieuwendijk 9, M. de Lange 10. De Bonte Duif In concours 130 vo gels; le duif te 9.57.59 uur. F. Bink 1-3- 10, M. Noordervliet 2-4-6. P. J. Fasel 5, A. J. v. d. Meys 7-8, N. Oudshoorn 9. Columba. le duif te 9.56 uur. H^. Schoo 1-3-4-7; H. v. Kampen 2; R. P. de Graaf 5, G. Oude Elferink 6, A. Hen driks 8, M. Nyssen 9. De Snelvliegers In concours 224 vogels, le duif te 10.01.46 uur, F. Hof man 1. H. Brand 2, Gebr. v. Schie 3-4, J. Staffeleu 5-9, N. Bemelman 6, F. Heemskerk 7, H. Noord 8, N. Dijssel- bloem 10. ORLEANS Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans, gelost te 5.15 uur, afstand plm. 500 km. De Vriendenclub C. Castelijn 1-7- 13-15, R. Pet 2, J. Beekman 3, C. P. Gijsman 4-5-6-8-14, C. Vlaardingerbroek 9-12, Chr. Borst 10-11. Leidse Postduivenclub D. v. d. Nieuwendijk 1-2-6, D. v. Mosseveld 3-5- 8, H. Fasel 4-9, J. de Groot 7, W. Tes- kc 10. De Bonte Duif J. Krekelaar 1, N. Oudshoorn 2, G. v. Albada 3-5-8-9-10, M. Noordervliet 4-6, J. Krekelaar won de beker door 2x le te draaien. Columba J. W. Wolters 1-3-7, G. Oude Elferink 2-4-5-9-10, R. P. de Graaf 6-8. De Snelvlieger Gebr. v. Schie 1-10, C. v. Cleef 2-4-7, N. Dijsselbloem 3. P. Warmerdam 5-6, J. Staffeleu 8, N. Be melman 9. DE VRIENDENCLUB Uitslag wedvlucht Duffel. In concours 230 vogels, le duif te 10.09.05 uur. L. Gijsman 1, R. Pet 2, W. Vijlbrief 3-4, J. Mulder 5, C. Castelijn 6-9, Van Dijk-v. d. Luit 7, Dekker-Uljee 8, J. van Duuren 10. Uitslag wedstrijd Bordeaux: 1. C. Cas telijn, 2-3 Dekker-Uljee, 4. R. Pet, 5. C. Vlaardingerbroek. KAMPIOENSCHAP OUDE DUIVEN Kampioen le toer (Vitesse)1. C. P. Gijsman 495.66 pnt., 2. J. Beekman 350.47 pnt., 3. R. Pet 330.27 pnt. Kampioen 2e toer (fond)1. R. Pet 198.87 pnt., 2. C. Castelijn 196 pnt, 3. C. P. Gijsman 151.21 pnt. Kampioen oude duiven totaal: 1. C. P. Gijsman 610.87 pnt., 2. R. Pet 529.14 pnt, 3. C. Castelijn 513.18 pnt., 4. J. Beek man 474.41 pnt., 5. H. Wansink 455.07 pnt. ST.-GHISLAIN-HORNU Wedvlucht met jonge duiven vanf St- Ghislain-Hornu. Gelost te 11 uur met zuidwesten wind. Nulpunt 196.819 uur. Een aparte kamer voor o.a. bestuurs vergaderingen van Maatschappelijke Zorg, is tevens overdag werkkamer voor de directeur. Het kantoor voor het per soneel is eveneens sober, doch smaak vol ingericht. Er is een behoorlijke ar chiefruimte. Een ruime hal geeft toe gang tot de verschillende vertrekken. N.V.V. secretaris Korte: Zwichtte voor gerechtvaardigde kritiek Tijdens het jubileumcongres van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond Mijnindustrie, dat gistermorgen te Brunssum is begonnen, heeft de alge mene secretaris van het N.V.V., de heer H. Korte jr uit Amsteram een toe spraak gehouden, waarin hij het stand punt van het NVV inzake de huidige loonpolitiek nog eens uiteen heeft ge zet. Wij staan aan het begin ener pe riode, aldus deze NVVsecretaris, waarin een ander sociaal economisch beleid zal worden gevoerd dan tot voor kort het geval was. Spreker meende geen geheim te ver klappen met te constateren dat de re gering mede onder de druk van de vak- centralen, ook ten aanzien van de toe passing der vrjjere loonpolitiek, nog al wat water in haar wijn heeift moeten doen. Voor de gerechtvaardigde kritiek van de werknemerscentralen, aldus de heer Korte, heeft de regering moeten zwichten. Weliswaar hebben haar Tijdelijke stijging der werkloosheid DOOR BEËINDIGING SCHOOLOPLEIDING In de werkloosheid deed zich in de maand juli enige stijging voor. Het aan tal werkloze mannen steeg van 41.836 tot 44.737. De bezetting van de aanvul lende werken verminderde in verband met de seizoenwerkzaamheden in de landbouw van 11.114 tot 9.803. De gere gistreerde arbeidsreserve nam dienten gevolge - gelijk gemeld - toe van 52.950 tot 54.540, aldus het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid. De stijging werd veroorzaakt doordat een groot aantal jongelui zich na be ëindiging van de schoolopleiding als werkzoekende bij een arbeidsbureau heeft laten inschrijven. Het aantal inge schrevenen in deze categorie - jeugdi gen - steeg hierdoor van 1164 tot 5305. Het aantal oudere ingeschreven werk zoekenden daalde dus met ruim 2500. Deze daling is behalve aan de bijzon dere gunstige seizoenomstandigheden toe te schrijven aan een verdere verbetering van de algemene werkgelegenheidssi tuatie. Het voor het normale seizoen ge corrigeerde cijfer van de geregistreerde arbeidsreserve daalde dan ook van 71.000 tot 68.000. Leidse Postduivenclub In concours 260 vogels, le duif te 15.26.47 uur. J. Kukler 1-2-3-4-5, J. Filippo 6-8, R. Pet 7, M. de Lange 9-10. De Vriendenclub In concours 205 vogels, le duif te 15.21.56 uur. Chr. Borst 1, W. J. Mark 2, J. Rietbroek 3, Dekker-Uljee 4, J. Beekman 5, L. Gijs man 6, J. v. Duuren 7, R. Pet 8-10, W. Vijlbrief 9. Columba In concours 211 vogels; le duif te 15.25 uur. A. Hendriks 1; R. P. de Graaf 2-3-4-7, H. Schoo 5-8, J. W. Wolters 6, H. van Kampen 9. De Snelvliegers In concours 222 vogels; le duif te 15.30.18 uur. G. van Cleef 1-2, J. Staffeleu 3-5, F. Hofman 4, P. Warmerdam 6, N. Bemelman 7, H. "F'rand 8, S. N. v. Leeuwen 9, J. J. Bax 10. De Bonte Duif In concours 127 vo gels; le duif te 15.30 uur. F. N. Bink 1- 6-7, G. v. Albada 2-10, M. v. d. Meys 3, N. Oudshoorn 4-8, P. J. Fasel 5, M. Noordervliet 9. woordvoerders het doen voor komen, dat de regering om het popu lair uit te drukken in het overleg met de Stichting de poot stijf heeft ge houden, doch wie de oorspronkelijke aanwijzingen vergelijkt met de huidige, zal aanstonds kunnen zien, dat daarin nogal wat gewijzigd is en dat de rege ring op dit stuk bepaald niet zo'n stoe re houding heeft aangemomen als zij ten gerieve van haar liberale aanhang wel wil doen geloven Andere opvatting Wij zullen het toejuichen als de re gering niet slechts bij de formulering maar vooral ook bij de toepassing der huidige richtlijnen een open oog toont te hebben voor de rechtvaardige ver langens van de werknemersvakbewe- giaig, aldus de heer Korte, die recht matige verlangens ,ten aanzien waar van de drie vakcentral en volstrekt eensgezind van opvatting zijn, komen hierop neer, dat de ruimte in onze na tionale economie in de eerste plaats dient te worden aangewend om de ge volgen der bestedingsbeperking voor de werknemers op te heffen en de arbei ders mede te laten delen in de gestegen welvaart. Dat houdt dus in dat de werknemersvakcentralen op het, ook door de S-E.R. in meerderheid ingeno men standpunt staan, dat de huurver hoging en de afschaffing van de melk- subsidie bij de verdeling van deze ruim te op 't tweede plan behoren te komen. De regering wenst deze zaken echter toch min of meer aan elkaar te koppe len, in feite betekent dit dus, aldus de heer Korte, dat de regering ten aanzien van de prioriteiten bij de verdeling van de ruimte een andere opvatting huldigt dan de meerderheid van de S.E.R. en de werknemerscentralen. De heer Korte hoopte dat de regering zich ook op dit stuk minder stoer zal gedragen dan zij het wil doen voor komen. De NVV-secretaris uitte ver der nog bezorgdheid omtrent de po sitie der werknemers in die bedrijfs takken, welke niet zullen kunnen vol doen aan de voorwaarden, welke voor het toestaan van een loonsverhoging in de aanwijzingen van het college van rijksbemiddelaars zijn gesteld. In de wachtkamer Die bezorgdheid is er bepaald niet minder op geworden, nu men kennis heeft kunnen nemen van de interpre tatie van Staatssecretaris Roolvink. De Staatssecretaris heeft nogal duidelijk te kennen gegeven, dat de werknemers in die bedrijfstakken er zich maar op moeten voorbereiden voor de herzie ning van hun lonen tot 1961 „in de wachtkamer" te moeten verblijven. De heer Korte noemde zulks een schrome lijke onbillijkheid, welke zich toch wel heel moeilijk laat rijmen met het christelijk sociaal karakter, dat het nieuwe regelingsbeleid pretendeert te hebben. Bovendien lijkt deze interpre tatie, aldus de NV V-bestuurder, niet in overeenstemming te zijn met hetgeen terzake in het overleg met de Stichting van de Arbeid is overeengekomen. De heer Korte wilde dan ook wel dui delijk uitspreken, dat het NVV (en hij verwachtte ook de beide andere vakcentralen) de nu door de Staats secretaris genoemde wachttermijn bepaald niet voor hun rekening wen sen te nemen. Nadat men jaren gezocht had naar een gebouw, waarin de Dienst van Sociale Zaken te Hillegom in haar geheel kon worden ondergebracht, werd onlangs in het pand Julianastraat 6 de ruimte gevonden. De verbouwing en alles wat daar onder te verstaan ls werd uitgevoerd door en onder leiding van de Bedrjjfsdienst van Openbare Werken te Hillegom. Gistermiddag had de officiële ingebruik neming plaats. schikbare middelen is hier een gebouw tot staind gekomen, dat aan de eisen van de tijd beantwoordt en met de be schikbare ruimte is gewoekerd. Geschenk De burgemeester van Hillegom, Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pan- nerden hierna het woord voerend, uitte zijn grote vreugde over de totstandko ming van dit gebouw, dat het zwervers bestaan van deze dienst opheft en haar thuis brengt in een pand haar werk waardig. De burgemeester sprak de wens uit, dat de gehele staf voor Maat schappelijke Zorg ten bate van de be volking, die in nood verkeert, vrucht baar werkzaam mocht zijn. Namens de gemeente Hillegom zegde d.e burge meester een cadeau toe: een nog aan te brengen muurschildering met als op schrift: „Ik zeg je, geef je hand; ik ben toch net als jij; laten we samen iets doen: de wereld bewoonbaar maken voor mensen zoals wij!" Veel belangstelling In de hal van het gebouw was een groot aantal genodigden aanwezig. Wij merkten o.m. op het voltallige college van B. en W., de gemeentesecretaris, de heer J. Th. M. Punt, de gemeente-ont vanger J. G. van Wijnen, de directie van Openbare Werken, enkele raads leden. de staf van Sociale Zaken; de heren D. van der Waals, voorzitter der vereniging van directeuren van Sociale Zaken W. Verstege en H. Koekebak- ker, vertegenwoordigend het ministerie van Sociale Zaken en Maatschappelijke Zorg, de plaatselijke sociale werksters, de dames E. M. ter Weijde, W. Tilanus en A. Soetekouw-van der Staay en het bestuur voor Maatschappelijke Zorg te Hillegom. De voorzitter van genoemd bestuur en wethouder van Sociale Zaken de heer W. F. van Dam. heette de aanwezigen welkom in dit hernieuwd dienstgebouw, dat de plaats is, waar mensen in nood geholpen moeten worden. Met de be- Een hoekje van de directeurskamer. (Foto L.D./Van Vliet) Voldoende ruimte De directeur van de Dienst van So ciale Zaken, de heer A. C. Zaat, wees er in zijn toespraak op. dat er vooral na de laatste wereldoorlog in nog meer soorten gevallen hulp moet worden ver leend dan daarvoor. Men begint te be grijpen, dat het niet meer kan gebeu ren op de wijze van liefdadigheid en bedeling, zoals men dat eerder gewoon was. Men is er nu niet meer met hulp verlening in financiële vorm; er komen op het sociale vlak andere en ingrijpen de vragen aan de orde. Spreker bracht dank aan het college van B. en W. voor de medewerking tot verbouw en ingebruikneming, en com plimenteerde de Dienst van- Openbare Werken, die meer had verricht dan ver langd mocht worden. Tenslotte uitte de heer Zaat zijn vreugde over de verkre gen ruimte, die het verrichten van ieders taak zonder dat men elkaar in de weg zit of loopt, zoals het in vroe gere kantoren het geval was, tot een vreugde maakt. Keurig ingericht Na dieze officiële plechtigheid was er gelegenheid het nieuwe gebouw te be zichtigen. De vertrekken zijn alle keurig inge richt. De beide spreekkamers zijn ge- luiddicht gemaakt, hetgeen de vereiste discretie ten goede komt. Rotanmeube len, planten en bloemen vormen in deze kamers een rustige sfeer. DOEZASTRAAT 5 - LEIDEN Tel. 26164 (na 6 uur 33878) voor Uw wintervoorraad ontspanning en neem een PHILIPS TELEVISIE in huis. Dan bekijkt U 't goed. Vanaf f 695.of f 5.p. w. n lust voor 't oog de nieuwe PHILIPS RADIO'S en een waar genot voor 't oor om ernaar te luisteren. Vraagt U een geheel vrijblijvende demon- tratie en laat voor Uw oude radio eens de inruilwaarde bepalen. Met KNEGTEL'S Rode Zoete is 't of we in zonnig Spanje zijn f Per liter f 2.50. Alléén: Haarlemmerstraat 213 Wegens vakantie GESLOTEN van 916 augustus. Faillissement de vennootschap onder firma „DE KROON" en haar firmanten A. Ouwe hand, A. Ketting en C. van Duivenbode, allen gevestigd te Katwijk. Verificatievergade ring op 19 september a.s. des vm. te 9.45 uur in het Ge rechtsgebouw, Jan van Nas- saustraat 112 te 's-Graven- hage. Indiening der vorderin gen vóór 1 sept. 1959 bij onder getekende. Curator Mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt Breestraat 81, Leiden. Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeiba re D.D.D. dringt tot diep onder de huid, zuivert de poriën, ontsmet en ge neest. f 1.20 per flacon. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden tl.— 130 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 let ters). Bewijsnummer f 0.10 extra. Toezending nummer- brieven f0.20 meer. „Sleuteltjes" worden behou dens gebrek aan plaatsruimte dagelijks opgenomen. Want ze weten, dat ze daar de grootste en mooiste kollektie Kinder schoenen vinden. De nieuwste snitten. De beste pasvorm. V/at de prijzen betreft weten ze, dat deze altijd ver rassend laag zijn. Schattig Kindermo- lièrtje, in beige, rood of blauw leder. Italiaanse leest. Porozool. Maten: 22-23...5.95 I 28-31... 7.95 24-27... 6.95 32-35... 8.95 Noors Trekkertje, het zo gewilde Kinderschoentje. In beige leder, met poro zool. Maten: I 24-27 7.95 22-23 6.95 28-31 8.95 Bijzonder leuke Meisjes molière, in licht- of don- ker-beige leder, met pro- fiel-rubberzool. Maten: I 33-35 9.95 32... 8.95 36.. 10.95 Maten: 31 IJzersterke Jongensmolière, in prachtig bruin of zwart rundleder met dikke rubberzooi en leder tussenzool. 32-359.95 8.95 36-40. 10.95 Donkersteea 13 - Leiden AMSTERDAM ALKMAAR HAARLEM LEIDEN DEN HAAG - 6USSUM HILVERSUM AMERSF00RI UTRECHT ARNHEM NIJMEGEN BREDA GRONINGEN in één handomdraai open in één handomdraai dicht iedere dag weer verse koffie f2,20 poederkoffie van Bil

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4