In Leiden 23 gevallen van para-tyfus geconstateerd Regen van processen-verbaal voor een Amsterdamse winkelier Pre-season sale no. 1 Nederlandse padvinders terug van Jamboree in Manilla Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 7 augustus 1959 Tweede blad no. 29815 gaat natuurlijk VAN «UW illCUfTJ- SN TOfrCCTAINCKCN N.V. Echter geen reden tot ongerustheid! Wat men wel en niet moet doen Hoewel er geen sprake is van een epidemie en er geen enkele reden tot ongerustheid bestaat, zijn bij de G.G. en G.D. op dit ogen blik 23 gevallen van para-tyfus in Leiden bekend. Terwijl drie personen ernstig ziek zijn geweest, zijn er door de G.G. en G.D., waar men het ziekteverloop van dag tot dag volgt, geen gevallen van acuut levensgevaar geconstateerd. Er is echter wel degelijk aanleiding, aldus vernemen wij van de wnd. direc teur van de G.G. en G.D., mej. dokter H. E. Daamen, om de vele on?)hygië nische gewoonten eens even kritisch te bezien. Wassen alle inwoners van Lei den, aldus deze medicus, hun handen met water en zeep na elk gebruik van de w.c.? Dat is altijd noodzakelijk, maar om het nu na te laten is niet verant woord! Groenten, fruit, haring, paling, makreel en dergelijke dienen voor het gebruik flink gewassen te worden. Dus geen pruimpje gezellig uit de zak voor de kinderen bij het naar huis gaan! Alg. Bond van Ouden van Dagen EERSTE AUTOTOCHT VAN LEIDSE AFDELING WERD GROOT SUCCES De reisclub van de afdeling Leiden van de Alg. Bond van Ouden van Da gen heeft met 85 personen haar eerste en alleszins geslaagde autotocht ge maakt. Om acht uur vanaf het sociëteitsge bouw aan de Pieterskerkgracht vertrok ken, werd eerst via de badplaatsen naar Bloemendaal gereden, waar een kop koffie werd aangeboden. Van hier ging het via een prachtige omweg naar Hil versum. waar de ouden van dagen zich uitstekend vermaakten in Anna's Hoeve. Na de lunch werd een bezoek aan Soest- dijk en het 700-jarige Amersfoort ge bracht. Ook Austerlitz was deze middag nog in het programma opgenomen. In Doorn volgde tenslotte een geanimeerd diner. Tijdens dit diner heeft de voor zitter, de heer J. G. van der Zeeuw, het bestuur van de reisclub bedankt voor deze voortreffelijk verzorgde en afwis selende tocht. Hoewel spreker waarde ring had voor de diverse autotochten en sociëteits middagen, welke door anderen voor ouden van dagen worden georgani seerd. wees hij erop, dat de afdeling van de Alg. Bond van Ouden van Dagen het initiatief liever zelf in handen houdt. Wij willen, aldus spreker, niet „bemoe derd" worden. Wij aanvaarden gaarne de financiële steun van de gemeente en van particulieren, doch de bejaarden zorg houden wij het liefst in eigen hand, omdat wij, ondanks onze hoge leeftijd, daartoe nog best in staat zijn. Als voor beeld hiervan zag de heer Van der Zeeuw het onderhoud en de exploitatie van het sociëteitsgebouw, dat in handen is gelegd van leden, die in leeftijd va riëren van zeventig tot tachtig jaar en ouder. Spreker, die ook een woord van dank sprak tot de verpleegsters van de GG en GD, die de tocht hadden mee gemaakt, doch echter niet in actie be hoefden te komen, was er van overtuigd, dat ook het volgend jaar een dergelijke tocht zal worden georganiseerd. Het suc ces van deze dag is daarvoor garant. RESTAURATIE VAN HET KERKJE UBBERGEN-BEEK Het gemeentebestuur van Ubbergen- Beek heeft besloten 10% bij te dragen in de kosten van de restauratie van het kerkje van de Herv. Gemeente te Ubbergen, als de Provinciale Staten van Gelderland dit eveneens zullen doen. Het Rijk zal 55% van de kosten op zich nemen. De totale kosten worden ge raamd op f. 37.000. De restauratie om vat o.a. de herschepping van de oor spronkelijke toestand. De fundamenten van het kerkje werden in 1339 gelegd. Het kerkje is o.a. in de 80 jarige oorlog beschadigd en tijdens het beleg van Nijmegen door de Fransen in 1794. Onder Napoleon werd in 1806 het ge bouwtje echter weer in orde gebracht. In de laatste oorlog lag het kerkje zes maanden in de frontlijn en zijn er scheuren in de muren ontstaan. In de afgelopen jaren is het verval geleidelijk voortgegaan. Het kerkje speelt een rol in het ver haal van de familie Stastok, in de „Camera obscura" van Nic. Beets. Eerst flink wassen dan pas eten! En voor het eten flink handen wassen. Gehakt tot in het binnenste goed ver hit, dus gaar, gebruiken. Zo min moge lijk kliekjes laten staan tot de volgende dag. Zijn die er toch, dan flink ver hitten (doorkoken, opbakken) voor het nuttigen ervan. Vliegen e.d. dienen ook met grote ijver van voedsel en eetgerei verjaagd te worden. Niet bang zijn, maar schoon zijn!, aldus dokter Daamen. Echtpaar bij verkeersongeval gedood. Op het kruispunt van de Rijksweg GroningenNieuweschans met de Noordbroeksterstraat te Sappemeer is gisteravond om kwart over zeven een ernstig verkeersongeval gebeurd, dat aan twee personen het leven heeft gekost. Een autobus van de Gado en een scooter kwamen op genoemd kruispunt met elkaar in botsing. De bestuurder van de scooter, de 54-jarige heer H. J. Smid, onderwijzer te Finsterwolde en diens 52-jarige echtgenote, die op de duo meereed, werden over de weg ge slingerd. De heer Smid overleed vrijwel onmiddellijk aan de opgelopen verwon dingen. Zijn vrouw werd naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar zij korte tijd later over leed. Gisteravond werd voor de t.v.\Claudia (Kitty Janssen) en David, het stuk ..Claudia'' opgevoerd on-\ haar echtgenoot (Will van Seist), der regie van Willy van Hemert. Kruidenier of niet Niet genoeg van dit en niet van dat! (Van onze Amsterdamse redacteur) De Amsterdammer Louis Koopman verwacht dezer dagen zijn 25ste proces verbaal in enkele weken tijds. Hij zal het met een zucht op het stapeltje leggen. Maar hij denkt er niet aan zich neer te leggen bij de gemeentelijke vakantie regeling voor kruideniers. De heer Koopman heeft in de hoofdstad zes grote win kels, die hij zelf „speciaalzaken" noemt.. Bij het Bedrijfschap Koffie en Thee staat hij als koffiebrander genoteerd en de Kamer van Koophandel heeft hem ingeschreven als kruidenier. En er is een tijd geweest, dat hij als melkboer te boek stond. „Ik doe in comestibles", zegt Louis Koopman, maar dat is een bezig heid, waarvoor in de bureaucratische wereld nog geen rubriek is geopend. „Ik heb zes zaken, maar dat schijnt niet voldoende te zijn om het een groot winkelbedrijf te noemen. Kruidenierswaren? Jawel, ze vormen tien procent van m'n omzet. Maar daarom ben ik nog geen kruidenier Louis Koopman wil zijn eigen baas zijn. Hij heeft het land aan regelingen en verordeningen, die hem door anderen v;orden opgedrongen. Hij heeft dikke dossiers met correspondentie uit een tijdvak van jaren, maar dit heeft er nooit toe geleid, dat hij in een vakgroep werd ingedeeld. „Ik ben niet genoeg van dit en niet genoeg van dat. Feitelijk hoor ik thuis in de vakgroep speciaal zaken. Maar die bestaat niet De vakantieregeling die B. en W. van Amsterdam voor kruideniers hebben vastgesteld, houdt in dat kruideniersza ken de eerste drie dagen van een be paalde week gesloten moeten zijn. De aanschrijvingen, die de heer Koopman hierover ontving, legde hij naast zich neer, want ,uk ben geen kruidenier". Zijn uit ruim dertig personen bestaande personeel kreeg inmiddels wel veertien dagen vakantie. En Louis Koopman Emigratie uit Israël baart zorg De Israëlische politieke partijen ma ken zich ongerust over de ontwikkeling by de emigratie in Israël. Bij een debat op verzoek van de He- roethpartij (oppositie» heeft het parle ment de regering gevraagd de maatrege len om emigratie tegen te gaan, uit te breiden. In 1958 werd toestemming ver leend voor het definitief vertrek van 7451 mensen uit Israël. Als de voor naamste oorzaken, die voormalige im migranten ertoe brengen emigranten te v/orden, noemden verschillende sprekers de hoge belastingen, het lage salarisni veau in verhouding met het buitenland en het ontbreken van economische coördinatie. Bij het debat kwam tot uiting, dat de emigratie vooral schijnt voor te komen onder welvarenden en intellectuelen. fcgefee Passiespelen in gevaar 7 Het voortbestaan van de Tegelse Passiespelen is zeer onzeker geworden tengevolge van een beslissing van de Tegelse gemeenteraad. Aan de orde was namelijk het voorstel van B. en W. om goedkeuring te hechten aan het z.g. „Drinkhaandertplan". In dit plan is een nieuwe verkeersweg ge projecteerd, vanaf de Duits-Nedee» landse grens onder Tegelen, pal langs het Passiespeltheater lopend en met een tunnel onder de spoorweg doos, aansluitend op de bestaande verkeers weg die naar de Maaskade loopt. Tegen dit plan heeft het Passiespel- bestuur ernstige bezwaren ingebracht, omdat tengevolge van het verkeer op deze drukke internationale weg, repeti ties en ook de opvoeringen in het theater, onmogelijk worden geacht. Het bestuur heeft doen weten, dat de Tegelse Passiespelen zouden ophouden voort te bestaan als het plan in deze vorm gerealiseerd zou worden. Desondanks heeft de Tegelse gemeen teraad niet 9 stemmen voor en 7 tegen zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. gehecht. Een van de mogelijke gevolgen van dit raadsbesluit is nu, dat de voor 1960 ontworpen reeks Passie spelopvoeringen geen doorgang zal vin den. Ten aanzien daarvan zal het Passiespel-bestuur nog nader een be- sluit te nemen hebben. vraagt zich af, waarom men hem dan niet zijn gang laat gaan. De zes winkels bleven open. Maar op de dagen dat de zaken volgens het sche ma gesloten moesten zijn, werden geen kruidenierswaren verkocht, dat wil zeg gen de waren, die in het kruideniersbe- sluit zijn vermeld. En dus verkocht de heer Koopman wel artikelen als vlees- en visconserven, zuivel en vleeswaren. Tussen de klanten door verschenen de politieagenten. Het regende proces sen-verbaai, soms vijf per dag in een zaak. De politie dreigde voorts de win kels te zullen sluiten, maar die dreige menten zijn nooit ten uitvoer gelegd. Omdat de Justitie zwak staat? Louis Koopman wacht af wat de ge volgen zullen zijn. In zijn hart hoopt hij dat hij straks een dagvaarding krijgt voor de economische politierechter. Hij wil nu wel eens zien uitgemaakt, wat hij nu eigenlijk is, „kruidenier" of geen „kruidenier". PROCAINE-PENICILLINE IN MENGVOEDERS De Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek N.V. heeft zich de laatste jaren bezig gehouden met het wetenschappelijk onderzoek omtrent het effect van anti biotica toegevoegd aan Nederlandse mengvoeders. In het buitenland worden reeds lang antibiotica in geringe hoe veelheden aan mengvoeders toegevoegd. In ons land is dit gebruik tot voor kort zeer beperkt gebleven en wel tot het voer van slachtkuikens, omdat de over heid het gewenst achtte, de uiterste voorzichtigheid te betrachten, zolang niet alle consekwenties van het gebruik van antibiotica met zekerheid vastston den. De overheid heeft thans besloten, het Kerkelijk Leven NED. HEBV. KERK: GEREF. KERKEN: Benoemd tot hulppred. te Zuidlaren G. Gommer. Rand. te Schoonebeek, die deze benoeming ook aannam. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP: Zendingsvrienden in Driebergen bijeen GROTE BELANGSTELLING VOOR TOOGDAG GER. ZENDINGSBOND IN NED. HERV. KERK Duizenden zendingsvrienden uit alle delen van het land trokken gisteren op naar het Rijsenburgse Bos te Drieber gen om daar de Landelijke Zendingsdag van de Ger. Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk bij te wonen. Schatte men 's morgens het aantal bezoekers op zeven a achtduizend, in de middagsamenkomst waren het er circa tienduizend. Talrijke predikanten waren met hun gemeenteleden meegekomen om deze hoogtijdag der gereformeerde gezindte by te wonen. Ds. A. Meijers uit Utrecht sprak een openingswoord, waarin hij wees op de opdracht van Christus om vrije genade te verkondigen aan hen. die in de duis ternis van het heidendom, hetzij in Toradjaland of elders, wandelen. „Mijne getuigen tot aan het uiterste der aarde", was het onderwerp waar over ds. J. J. Poot te De Bilt sprak. De Here zou op slag de zaken in kerk en zending, aldus spreker, recht kunnen zetten, doch Zijn weg is strijd. Het plan voor de opmars ligt gereed, ook voor de zending, met als enig wapen: „En gij zult Mijne getuigen zijn". Als de Kerk naar andere wapens grijpt, dan kan dit wel eens voordeel lijken, maar het lijdt altijd bot verlies. Het getuigenis der apostelen wordt nog altijd voortgedragen! Het zendingswerk gaat langs een pad van bloed en tranen, doch toch zijn het des Konings gangen. De opmars van het Evangelie is, tegen stand en verdrukking ten spijt, niet te stuiten. Ds. J. R. Cuperus uit Waddinxveen sprak vervolgens over „Dageraad in het Westen" en ds. P. Westland uit St - Annaland, naar aanleiding van de ge schiedenis van Nehemia, over „God zal het ons doen gelukken". In de middagbijeenkomst hield prof. dr. H. Jonker uit Utrecht een toespraak, die via de N.CR.V. werd uitgezonden. Het thema voor zijn rede luidde: „De Volkeren en Israël zullen komen" en was ontleend aan de profetie van Jesaja. Niet te Moskou of te Washington, maar op de berg Sion, daar wordt het lot der wereld beslist, aldus prof. Jon ker. Niet in Genève, maar op de berg Sion wordt de vrede geproclameerd. Wij moeten het- zendingswerk, aldus spreker, niet beoordelen vanuit de hui dige situatie, nu wij een steeds toene mende ontkerstening en verharding zien. Wij moeten het heden beschouwen vanuit de toekomst. Indien gebieden voor het zendingswerk worden toege sloten, hebben wij naar nieuwe streken uit te zien. Voorts hebben wij als Kerk aandacht te schenken aan het gesprek met Israël. Deze bijeenkomst, aldus prof. dr. Jonker, van enkele duizenden, hoe in drukwekkend ook. betekent niets ten opzichte van de miljoenen aardbewo ners en toch is zij van wereldwijde be tekenis. gezien vanuit het heilsmysterie Gods. Geen macht ter wereld, die Zijn werk kan tegenhouden. Jezus Christus heeft de wereld overwonnen. Zijn werk gaat door! ia Nederland introduceerde „House of BogUnd" ia bet voorjaar met succes het Afnesikaenee ipstcem veo „voorstizotn-vtrkopen". Ook nü bent In de gelegenheid om uitslui tend ia de maand augustus enkele nouveauté's uit de nieuwe najaarscollectie se kiezen tegen een speciale prijs. Onze eerste aanbieding is een gloednieuw Supra Twist colbertkostuum van Robert Noble uit Schotland voor 189.50 Nieuwe nuances in „Oude Meester"-tinten. Chique streepdessins. Internationaal 1-rij model. Spuistraat 2, hoek Veenestrast Tel. 111722 AMSTERDAM - EINDHOVEN HILVERSUM BUSSUM Watertekort: Zweedse padvinder kon zich wel in zepenmaar niet a fspoelen Met een chartervliegtuig van Britavia, waarin zoch ook verkenners en pad vinders, afkomstig uit Zweden, Noorwegen, Denemarken en Finland bevonden, is gistermiddag op Schiphol de delegatie van vijf Nederlandse deelnemers aan de Wereldjamboree op de Philippijnen teruggekomen. De Nederlandse deelnemers waren de verkenners Hein van Meerten uit Hilversum (17 jaar) en Paul Rouf- faer uit Arnhem (18 jaar), de hoofdcommissaris van de Vereniging „De Neder landse Padvinders", de heer E. J. Volkmaars uit Zandvoort, hopman P. J. Pos uit Amsterdam (27 jaar) en commissaris mr. P. A. M. E. van Velzen uit Wasse naar van de verkenners van de katholieke jeugdbeweging. De beide kroonverken- ners Van Meerten en Rouffaer waren geloot uit een groep van dertig Neder landse kandidaten. De heren Volkmaars en Van Velzen waren van mening dat de verhalen over watertekort en het gebrek aan sanitaire voorzieningen op de Wereldjamboree sterk overdreven waren. In de eerste da gen was er inderdaad een waterpro bleem. Men moet niet vergeten dat het kamp was neergezet in een natuurpark, zestig kilometer buiten Manilla, in een bergachtige streek en reeds door die omstandigheden kon de watervoorzie ning niet zo vlot verlopen. Een Zweedse padvinder had zich he lemaal ingezeept, maar toen hjj zich wil de afspoelen bleek er geen druppel wa ter te zijn. Het waterprobleem en het sanitaire vraagstuk bleek na enkele dagen echter te zijn opgelost. Weinig zieken Er waren opvallend weinig zieken. De Nederlandse delegatie had het buitenge woon getroffen, omdat voor hen door re laties midden op het uitgestrekte terrein een Philippijnse hut van bamboe was gebouwd. Het was er heerlijk koel. het geen in het hete klimaat met vochtige lucht zeer geappricieerd werd. Voedsel was er meer dan voldoende. Het aantal deelnemers bedroeg 12.000. Drie duizend padvinders kwamen uit het buitenland. Japan was er met een groot contingent. nJ. vijf honderd man en ook de Ver. Staten hadden een flinke groep gezonden. De deelnemers waren van 55 verschillende nationaliteiten. Er waren ook drie Papoea-padvinders uit Nederlands Nleuw-Guinea. Zij sliepen in een tent en zij hebben het wat moeilij ker gehad dan de Nederlandse padvin ders. De belangstelling van de zijde van de Philippino's was buitengewoon groot. Op de eerste zondag bezochten niet minder dan 500.000 bewoners van de Philippijnen het kamp. Nederlander in bestuursraad De heer E. J. Volkmaars is tijdens de zeventiende wereldconferentie, welke na de Jamboree in New Delhi werd gehou den, gekozen tot lid van de bestuurs raad van de „International Boy Scouts Movement". In 1961 zal de volgende conferentie in Lissabon worden gehou den, waar dan tevens zal worden be paald waar de volgende Wereldjamboree (in 1963) wordt georganiseerd. De heer Volkmaars is voor zes jaar in de be stuursraad benoemd. Nog steeds rumoer om Blokker-Festival Lou van Rees stond op de „zwarte lijst" Gistermiddag hebben de raadslieden van de Ned. Toonkunstenaarsbond (N.T.B.) en van de organisator van het Blokker-Festival, de heer Ben Es- sing opnieuw de degens gekruist, dit maal in hoger beroep voor de presi dent van het Gerechtshof te Amster dam. De N.T.B. kon zich niet vereni gen met de uitspraak van de presi dent van de rechtbank, die in april Ds. Roetman uit Wier den hield deze dag een toespraak over „Eén Naam voor al den Volcke". Ds. G. Boer uit Lunteren sprak een bezielend en ern stig slotwoord naar aanleiding van het thema „Strijden voor een gewonnen zaak". Muzikale medewerking verleende de Chr. Muziekvereniging uit Huizen. Britse „Raad van Wijzen" rapporteert Inzake lonen en prijzen (Van onze Londense correspondent) De door de Britse regering ingestelde raad van drie wijzen, bestaande uit een vooraanstaand jurist, een econoom en een accountant, welke advies moet uit brengen over prijzen, produktiviteit en inkomens, publiceert vandaag haar der de rapport, dat optimistischer is dan de voorafgaande en waarin voorstellen worden gedaan om verdere prijsverho ging te voorkomen of zelfs een zekere prijsverlaging te bereiken, terwijl te vens een geringe loonsverhoging tot de mogelijkheden behoort. In het rapport worden maatregelen genoemd om onverantwoorde loonsver hogingen te voorkomen, namelijk door het tegengaan van prijsverhogingen, welke de eerste moeten dekken. Men wil dit doen door het aan banden leggen van winsten, rechtstreekse prijscontrole en de instelling van een commissie, wel ke een onderzoek moet doen naar een bepaald soort prijsverhogingen. Verder wordt een centraal coördinerend orgaan bepleit, dat lonen en winsten zal moeten beinvloeden. Een andere mogelijkheid is dat voorwaarden geschapen worden, gebruik van lage doseringen procaine- penicilline ook toe te staan voor var kens. waarin de beslissingen over prijzen en lonen meer dan totnutoe in het ge meenschapsbelang zijn. Een ander voor stel is een prijzen en lonenconferentie van werkgevers, vakbonden, genationa liseerde industrieën en de regering. De hoofdstrekking van het rapport is, dat de Britse economie thans sterk ge noeg is om de inflatie voor goed de rug toe te keren. De tegenwoordige toene ming van de produktiviteit biedt een kans om de prijzen werkelijk te verlagen, welke het afgelopen jaar stabiel zyn gebleven. Daarom kan het levenspeil worden verbeterd zonder verhoging van de inkomens en daardoor van de alge mene kosten. Het rapport laat de oude klacht horen dat er in Engeland veel verbruiksgoe- deren worden geproduceerd ten koste van kapitaalbelegging, welke slechts 16 procent bedraagt, vergeleken met 18 pro cent in de Verenigde Staten, 23 procent in West-Duitsland, Nederland en België en vermoedelijk 25 procent in de Sovjet- Unie. In de afgelopen jaren ls het be roep van de regering op het bedrijfs leven om prijzen te verlagen in de mees te gevallen in de wind geslagen, vooral door het toedoen van firma's welke door onderlinge prijsafspraken en uitschake ling van concurrentie de prijzen kunst matig hoog houden. De Britse vakbewe ging wilde totnutoe niets met de Raad van de Drie Wijzen te maken hebben. j.l. had bepaald dat deze Bond zijn actie ter verhindering van Victor Silversters komst naar het Festival te Blokker moest staken op straffe van een dwangsom van flO.OOO voor iedere dag dat de bond hiermee in gebreke bleef. Het dansorkest van Victor Silvester heeft een avond gemusiceerd op het Blokker-Festival, dat van 7 tot en met 10 mei in het Noord-Hollandse dorp is gehouden. Mr. K. Jansma, die namens de N-T.B. het woord voerde, betoogde dat de pre sident van de rechtbank niet voldoende van de zaak op de hoogte was geweest. De NTB had niets tegen de komst van Victor Silvester, aldus de raadsman, maar hij had alleen bezwaar tegen be middeling van de imDresario Lou van Rees. die dit volgens ae raadsman wet telijk niet doen mocht. Hoewel de te genpartij destijds had aangetoond dat niet de heer Van Rees, maar Jean Mik kende als impresario is opgetreden, meende mr. Jansma toch dat in feite de heer Van Rees hier het impresariaat heeft vervuld. Deze laatste staat n.L bij de British Musicians Union, een zusterorganisa tie van de NTB. op de z.g. „zwarte lijst", hetgeen betekent dat hij niet als officiële bemiddelaar wordt er kend. Mr. Jansma voerde vqf grieven aan, o.m. dat de president van de recht bank in april ten onrechte aan de NTB heeft verboden een actie te voe ren, die erop gericht was om Victor Silvesters komst naar Nederland te verhinderen. Pleiter meende ook. dat de rechter toen zowel ten onrechte de stelling van de NTB had verworpen, dat de bemid deling niet door Mikkenie maar door Van Rees was verleend en als ten on rechte heeft aangenomen dat de Ned. Bond zijn Britse zusterorganisatie heeft bewogen om het optreden van Victor Silvesters orkest onmogelijk te maken. Mr. C. Berkhouwer, voerde namens de heer Ben Essing aan, dat Mikkenie voor de heer Van Rees opkwam, omdat laatstgenoemde wist dat hij bij de BMU op de „zwarte lijst" staat en dus bij zijn bemiddelingspogingen om Vic tor Silvester naar Nederland te krijgen geen succes zou hebben. „Men had toch moeilijk kunnen verwachten, dat de president van de rechtbank in zijn von nis had gezegd, dat Van Rees de im presario was" aldus mr- Berkhouwer. Hij meende dat de NTB niet de compe tentie had om in samenwerking met de Britse Unie deze actie te voeren. Het gerechtshof zal op 17 september uitspraak doen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3