LEIDEN RIJNSBURG SPROOKJE IN FLORA Zaterdag 1 augustus 1959 Op deze pagina tonen wij enkele beelden van het voortref lelijke Rijnsburg se bloemencorso, dat gisteravond door vele honderden in de Florahallen werd be zichtigd, en daar klaar stond om vandaag als een rijdend sprookje van kleur, lijn en charme naar en door Leiden te trekken. De prijs voor de origineelste groep ging met vlag en wimpel naar het aller aardigste stelletje, dat U links boven aan de pagina ziet afgebeeld, een eigen ontwerp en arrangement van Albert Paauw, die ook in vele andere praalwagens zijn kunnen toonde. Rechts boven aan de pagina de bloemenfee zoals deze in een weelde van bloemen en gazen natuurmotieven werd gebracht door de Rijnsburgse grossiers en exporteurs. Tussen deze beide foto's de personenauto van de Veiling vereniging Flora, die een eerste prijs in zijn klasse verwierf. Links ter halve hoogte van de pagina de genoeglijk breiende Miss Holland, die als deelneemster namens de Boerenleenbank te Rijnsburg een eerste prijs ver wierf. Wat een ooievaar met een „Miss" te maken heeft is ons niet recht duidelijk geworden. We zouden zelfs kunnen zeggen, dat dit niet helemaal klopte, dat er dus iets „mis" was, maar dat zou „miss"chien als een „mis"plaatst grapje kunnen worden opgevat weshalve we die opmerking maar achterwege laten. U moet ons overigens niet „mis" ver staan: het was een bijzonder aardige wagen. Onder deze foto een beeld van de uitreiking van bloemen door de zeer ijverige heer Straathof uit Leiderdorp aan de deelnemers van de wandelmarsen, wier weg langs de bloemenpracht in Flora leidde. Rechts in het midden van de pagina een detail van de bijzonder sierlijke praal wagen van de kwekers van Katwijk en Valkenburg, die onder de titel „De bruid" meereed. Een ereprijs voor deze wagen was tenvolle verdiend. Tenslotte onder aan de pagina links de personenauto van het assurantiekan toor Den Haan te Noordiuijk, die een eerste pr*s verwierf, daarnaast Made moiselle de Paris die de Rijnsburgse kwekers op allercharmantste wijze vertegen woordigde en een pluim van de jury verwierf in de vorm van een eerste prijs, en geheel rechts onderaan uiteindelijk de mooiste praalwagen van het corso, dus winnaar van een ereprijs, de majesteitelijke „Flora" van de personeelsvereniging van de veiling van die naam, die tevens gastvrouwe was van deze overweldigende schoonheid, waarvan duizenden hebben genoten.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9