ampe Afrika: de bakermat der gladiolen VOOR BULTHUIS Nederlandse kwekers staan met lmn produkt boven alle anderen FI M C VAN DEZE WEEK: „De 39 stappen": spanning en humor! XOHER" VOORDEEL Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 1 augustus 1950 Tweede blad no. 29810 (Van onze Hillegomse correspondent) Vanmiddag rijdt het bloemencorso vanuit Rijnsburg naar Leiden en vanavond zal de bloemenkaravaan langs de singels van de Sleutelstad duizenden toeschouwers in verrukking brengen. Neerlands kust zet de bloemetjes buiten en haar bewoners zetten ze binnen: de gladiolen of zwaardlelie. De gladiolencultuur reikt terug tot in een ver verleden en het is voor de bloemenliefhebber interessant de ontwikkeling van dit knolgewas te volgen. De bakermat van de gladiool ligt in zuidelijk Afrika, waar het klimaat uitermate geschikt is. Het aantal soorten was oorspronkelijk zeer beperkt en bedroeg een 160-tal, waarvan een vijftiental in Zuid- Europa en Zuidwest-Azië en alle andere in Afrika voorkwamen. Door import van deze soorten in West-Europa verkregen de kwekers door onderlinge kruising vooral van de kleurrijke, grootbloemige Afrikaanse soorten een zeer groot aantal cultuurvormen. Men onderscheidt vroeg- bloeiende in juni/juli en laatbloeiende in juli oktober. De onderlinge groepsverschillen vervaagden door de veelvuldige kruisingen steeds meer. Men spreekt thans vrijwel alleen nog van vroeg- en laatbloeiende èn van klein- en grootbloemige „gewone" en „primulinus" gladiolen. Bekend in kwekerskringen is de legen de, die verhaalt van het ontstaan der gladiool. Twee broeders bezaten samen een stuk land, dat voor hen beiden te klein was. Een duel met het zwaard vandaar de benaming zwaardlelie zou beslissen wie van hen als enig eigenaar de grond mocht betelen. Eén van hen dolf het onderspit en zyn rode bloed vloeide op de grond. Na een week ont dekte de overgebleven broer, dat op die plek een aar opschoot en weinige maanden later bloeide de zwaardlelie op, wier knol gevoed was door het bloed van de stervende. TEELTGEBIEDEN In ons land stond de wieg van de gladiolencultuur o.a. in Noordwijk en men beschouwt deze omgeving als het oudste gladiolengebied. Belangrijke teelt centra zijn de gebieden rondom de bol lenstreekgemeenten: Sassenheim, Lisse en Hillegom, terwijl in Noord-Holland resp. Anne Paulowna, Andijk en Bever wijk grote teeltgebieden vormen. Na de oorlog treft men grote velden aan in de westhoek van Brabant en de vakantieganger die fietsend de Noord- Oostpolder doorkruist wordt door de felle bloemkleur verrast. OPGEPAST! Het telen van gladiolen is echter geen eenvoudige zaak, daar gladiolus knollen zeer vatbaar zyn voor ziekten. Wanneer de Noordwykse kweker in september, dus volgende maand, aan het rooien gaat en niet de uiterste zorg hieraan besteedt, worden de knol len snel beschadigd. Wanneer de dro ging in de gaasbakken in de schuur niet in korte tyd achter de rug is, staat de invalspoort voor ziekten o.m. de „Botrytis gladiolorum", wagenwijd open. Voeg daarby de economische invloeden; het soort dat verleden jaar in het buitenland bij de reizende exporteur veel gevraagd werd, kan in 1960 zijn vraag aanmerkelijk zien teruglopen. De kweker moet niet alleen veel geld investeren in nieuwe soorten, wier kra len enkele honderden guldens per liter kosten, doch ook de schuur, die speciale voorzieningen eist, vraagt veel van zyn kapitaal. Hoewel men de gladiolencul tuur onder „het z.g. bijgoed" rangschikt, neemt de export thans naast de hoofd soorten, zoals tulpen, hyacinten en nar cissen een eervolle plaats in. Op de gladiolenkeuring in het Krelagehuis aan de Leidsevaart te Haarlem buigen in deze weken de tafels door van de tien tallen nieuwe soorten, die de keurings commissie te beoordelen heeft. Strenge eisen zoals het aantal kelken per steel, de bloeihoudbaarheid, de kleur en tint, ja zelfs de naamgeving spelen een grote Corso-wandeltochten IN TOTAAL GINGEN 518 DEELNEMERS OP STAP De corso-wandeltochten, die gister middag en -avond in het kader van het Rijnsburgse Bloemencorso werden geor ganiseerd door de Wandelkring Leiden e.o. zijn een groot succes geworden. Voor de middagtocht, die speciaal was uitgeschreven voor de jeugdige deelne mers tot en met 12 jaar startten in to taal 138 jongens en meisjes, die allen de 10 km. tocht yolbrachten. Voor de avondtochten over de afstan den van 10 en 15 km. verschenen 380 deelnemers (sters) aan de startplaatsen t.w. het Veilinggebouw te Rijnsburg en het Lugdunumterrein, zodat in totaal 518 wandelaars (sters) gisteren op pad zijn geweest. Dat ook de wandelsportver enigingen uit Leiden en omstreken veel belangstelling voor de tochten toonden, bleek wel uit het feit, dat was ingeschre ven door: DVO (Hillegom) met 2 groe pen, in totaal 45 leden, „De Zwieten" (Zoeterwoude) met2 groepen en 40 le den, „Sparta" (Leiderdorp) met 16 le den, „The Kamerikano's" (Kamerik) met 17 leden. „Verwo" (Woerden) met 177 leden, „Vlug en Kwiek" (Hazers- woude) met 19 leden, „Zwaantje" (Ha- zerswoude) met 14 leden. De oudste deelnemer, de heer W. Rijpma uit Was senaar was 77 jaar oud. Alle deelnemers ontvingen een spe ciaal ontworpen medaille, terwijl de groepsprijzen bestonden uit een fraai uitgevoerd standaardje. Onderweg wer den alle deelnemers voorzien van een boeket Rijnsburgse bloemen. SUBSIDIËRING GESPROKEN BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN VOOR BLINDEN De staatssecretaris van O. K. en W. heeft ingesteld een commissie die hem, in verband met de subsidiëring van ge sproken boeken en gesproken tijdschrif ten voor blinden, op zijn verzoek zal ad viseren met betrekking tot vraagstukken van technische aard, die met het ver vaardigen, het vermenigvuldigen en het verspreiden van gesproken boeken en gesproken tijdschriften voor blinden sa menhangen. In deze commissie is tot lid benoemd prof. dr. ir. H. Mol, alhier. Onze stadgenote, mej. M. A. Th. Paddenburg, is te Utrecht geslaagd voor de akte Frans L.O. rol. Mag Winston Churchill de 87 jaar gepasseerd zijn, zijn naamgenoot uit „het rijk der gladiolen" zal korter le venstijd beschoren zijn. „Benjamin Brit ten, Han van Meegeren, Kardinaal Spellman kunt u in het gezelschap tref fen van de Lustige Witwe en Nieuw- Europa". GOED PRODUKT Dat de export in een tiental Jaren met sprongen omhoog ging is naast de pres taties der exporteurs te danken aan de shows van oude en nieuwe soorten. De Nederlandse Gladiolusvereniging, die thans ruim 1800 kwekers als leden telt, organiseert shows in vele landen ter wereld. Haar collectieve inzending behaalde op de ..Bundesgartenschau" in 1958 te Keulen de eerste prijs en zoging het ook in Italië. Gisteren openden zich de poorten van een grote show in Malmö. Hoewel de inzendingen vanuit andere landen op hoog peil staan, overtreft de Neder landse kweker zyn buitenlandse rivalen. Ook hier geldt: Nederlandse kweker, let op Uw saeck! In de nieuwe staat Israël b.v. worden reeds enkele honderden ha. met gladiolen beplant. Per hectare stopt men ongeveer 470.000 stuks in de grond en hiervan komen 270.000 stuks boven de 10 cm. De tuinbouwscholen te Lisse en An dijk besteden in hun leerplan terecht veel aandacht aan dit gewas. Ook bui ten schoolverband dingen de toekom stige kwekers mee bij de z.g. soorten- kenniswedstrijden, waarbij sommige kna pen het presteren tientallen soorten te vernoemen, waaraan leken geen opmer kelijke verschillen plegen te zien. In een rede, gehouden op een gla diolen-tentoonstelling, de alom be kende Westfriese Flora, zei de onlangs vertrokken Duitse ambassadeur dr. Hans Mühlenfeld tenslotte: „Stuurt uw knollen als echte vrede- boden. Laat uw kleine spoetniks ook in de toekomst uw glorie uitbazuinen. Het kleurenpalet is in goede handen bij de Hollandse meesters!" LIDO Typisch Engels, ten dele Schots, is de thans voor de tweede maal verfilmde spionnage-geschiedenis „De 39 stappen", - eerder heeft Alfred Hitch cock er zich al mee beziggehouden waarin de bij de Engelsen uiterst ge liefde Kenneth More en het vroegere balletdanseresje Tania Elg, de hoofdrol len spelen. Het gaat in deze film werkelijk niet in de eerste plaats om het verhaal, dat eigenlijk bijzonder onbelangrijk is. Wél echter om de wijze, waarop het uitge werkt is en dat U in deze originele ver sie van A tot Z in spanning houdt. De man in het centrum is een rustige wandelaar, die plotseling midden in schokkende gebeurtenissen gedompeld wordt. Wie is de vrouw, die daar in Hy- depark met een kinderwagen bijna het slachtoffer wordt van een aanrijding? Het blijkt de wandelaar al gauw, dat er in de kinderwagen geen baby ligt, wel dat er onder het kussen een revolver verborgen is. En van dat moment beginnen de mys teries, waarin hij onwillekeurig betrok ken wordt. Van dat ogenblik af ontwik kelt de man zijn speurderskwaliteiten en rust hij niet. voordat het complot is opgerold, waar hij door allerlei toeval ligheden achter komt. Gemakkelijk gaat het niet! Er zijn zóveel vraagstukken op te los sen! De vrouw van de kinderwagen, in spionnagezaken ingewijd en op het punt hem alles te vertellen, wordt - net voor dat ze de sluier licht - door een on bekende met een kris doodgestoken. Wat de rusteloze speurder echter in haar handtas vindt, brengt hem op avontuur- Alias Jesse James Dwaze persiflage Trianon Het is allemaal even dol en dwaas in deze film. Bop Hope treedt op als een verre van snuggere verzeke ringagent, die als klap op de vuurpijl na een flink aantal enorme stommi teiten de blunder begaat een kapitale verzekering af te sluiten op het leven van een uiterst beruchte persoonlijk heid. Een man met erg brede schouders, een keiharde blik in de staalblauwe ogen en natuurlijk met de onafschei delijke grote zwarte hoed. Mijnheer is van beroep ..killer", een ambacht, dat in zijn dorpje in het nog wilde westen hoog staat genoteerd. Tenminste, ieder een doet erg beleefd tegen hem. En dan krijgt diezelfde Bop Hope de niet zo simpele opdracht als beschermengel te gaan optreden van die brute revolver- held, opdat de verzekeringsmaatschap pij voor een financiële debacle gespaard zal blijven. Hij doet dat. op zijn bekende onnozele manier, waarbij hij van de ene idiote situatie in de andere holt en rolt en tenslotte in de armen van een zeer aantrekkelijk roodharige schoon heid (Rhonda Fleming) tuimelt. Het is inderdaad een dolle en dwaze persi flage op een western, maar zoals altyd wisselen taaie flauwiteiten af met wer kelijk komische momenten. Als men echter de eisen in deze vakantiefcijd niet al te hoog wil stellen dan kan men aan dit vrolijke filmpje, waarin de dwaas heid hoogtij viert, nog wel plezier be leven. TANIA ELG lijke manier naar het Schotse meren- district - prachtige landschappen! -, waar zich bijna de ontknoping afspeelt. Zelf verdacht van moord, zitten zowel de mannen van het complot als de po litie hem op de hielen en een charman te onderwijzeres wordt zijn onvrijwillige deelgenote in deze kloppartij. Wanneer eindelijk ,.mr. Memorie", die alle feiten in zijn herinnering bewaart, tijdens een van zijn variété-séances de waarheid over de „39 stappen" en ..Boe merang" aan het licht brengt, loopt meteen ook de leider van het complot, de man, die een lid van zijn pink mist, in de fuik. Dit alles wordt met zóveel vaart ten tonele gevoerd, dat het U anderhalf uur bijzonder prettig bezig houdt. De frisse kleuren, waarin het geval vervat is, ver hogen het visuele genot! In de „39 stappen" heeft de humor een sterk aandeel. En daarvan weet speciaal de joviale Kenneth More met zyn levendig en pakkend acteertalent, profijt te trekken! Fanfare Nederlandse reprise Rex Het is vrijwel ondoenlijk om nog iets nieuws te vertellen over deze eerste speelfilm van de bekende Nederlandse cineast Bert Haanstra. Bij de gelijktij dige premiere in vele plaatsen in ons land waaronder ook Leiden zijn uitvoerig, ook in ons blad. de sterke en zwakke zijde van deze Nederlandse pro- duktie naar voren gehaald. Maar una niem was men van oordeel, dat hier nu eindelijk eens een speelfilm was ver vaardigd, die zich kon meten met de doorsnee buitenlandse. Tijdens het jongste filmfestival te Cannes is Fan fare niet in de prijzen gekomen, maar de critici waren mild in hun recenties. In vele opzichten was het vertoonde nog te conventioneel vonden zij, maar men had daarentegen bijzondere waar dering voor de kostelijke filmische grapjes, die Haanstra in zijn produkt verwerkt had. In ieder geval loont het de moeite kennis te maken met dit filmprodukt, dat bewijst, dat onze va derlandse cineasten beter kunnen. En men zal zich er zeker niet bij vervelen. Vrijheren van het woud Fantastisch LUXOR Het is geen wonder dat de film „Vrijheren van het woud", opgeno men in de Belgische Kongo, is gepro longeerd. Een zo fantastische film moét wel bezoekers trekken! Er zijn maar heel weinig films, die geen „verhaal", geen story hebben; zelfs in de meest realis tische oorlogsfilms wordt meestal nog een liefdesgeschiedenisje verweven om het geheel aantrekkelijker te maken. In de film. die ook deze week weer in Lu xor draait, vindt men helemaal geen verhaaltje, en toch is dit een film die van het begin tot het einde boeit. Men raakt diep onder de indruk van de prachtige natuur, die in fantastische kleuren is opgenomen. Een film die het dubbel en dwars waard is gezien te wor den. Visvergunning I Jen bekend* Rotterdams* ectoeep- vaartman was naar Schoonhoven ge trokken om er te gaan snoeken. Daar voor ging hij een eindje het waterrijke land in om er zijn hengel uit te gooien. Dit was al enige malen gebeurd en er was zelfs al een snoek van toegestane afmeting op de wal gehaald, toen een belangstellend voorbijganger bleef staan en met de gebruikelijke vraag startte „of ze nogal bijten wilden". Het gesprek verliep zo vlot en gezellig, dat de man er toe kwam een sigaartje aan te bie den. „Dat wil ik wel", zei de toekijker, .maar eigenlijk heb ik liever het hele doosje". Onze visser keek even verbaasd, maar aangezien de vraag niet brutaal klonk en het doo6je toch bijna leeg was, ter wijl zijn voorraad sigaren daarmee niet was uitgeput, streek hij de hand over het hart en reikte het doosje over. Nog verbaasder was zijn blik, toen hU een ogenblik later het doosje terugontving, waarin slechts één sigaar ontbrak. „Veel succes", zei de kijker en tippelde ver der. Onze visser keek de nu verdwijnen de man na, keerde het doosje om en om en las toen op de onderkant met inkt geschreven: „Hierbij verleen ik voor vandaag vergunning om in mUn gepacht viswater te vissen". De onder tekening ontbrak niet! BEGRAFENIS MEVR. E. A. C. v. d. BURG-GRIJM Gistermiddag vond onder grote be langstelling op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van mevr. E. A. C. v. d. Burg-Grijm, arts te Lei den en hoofd van de medische afdeling van de Universiteitsbibliotheek, die de vorige week in het recreatie-gebied „De Pan" nabij hert vliegveld Valkenburg op tragische wijze het leven liet. Onder de vele belangstellenden wa ren om. dr. A. Kessen, bibliothecaris van de Universiteitsbibliotheek, dr. W. A. L. Dekker, hoofd van het centraal laboratorium van het Acad. Ziekenhuis, prof. dr. S. E. de Jongh, directeur van het pharmacologisch laboratorium en vele personeelsleden van de Universi teitsbibliotheek. Nadat de kist met het stoffelijk over schot in het familiegraf was bijgezet, dankte een broer van de overledene voor de belangstelling bij dit overlijden uit zo ruime kring ontvangen. INTERVRIJZ. KERKDIENST Zondagochtend wordt in de Remon strantse kerk aan de Hooglandse Kerk- gracht een intervrijzinnige kerkdienst gehouden. In deze dienst zal prof. dr. P. A. H. de Boer, hoogleraar aan de Leidse Universiteit voorgaan. AVONDMUZIEK PIETERSKERK In het kader van de avondmuziek in de Pieterskerk geeft Halte van der Schaaf uit Amsterdam maandagavond een orgelbespeling. Het programma is als volgt samen gesteld: 1. A double Vers, J. Blow; 2. Variaties over Psalm 24, A. v. Noordt; 3 a. A Fancy, J. Stanley, b. Introduction and Trumpet Tune, M. Greene; 4a. Ga votte, D. Raick, b. Adagio, J. H. Fiocco; 5. Parafrase, Andante en Trio over Psalm 130, H. v. d. Schaaf en 6. Prae- ludium en Fuga in a, J. S. Bach. AANBESTEDING RIOLERING EN BESTRATING DA COSTASTRAAT Namens B. en W. heeft mr. ir. J. Westra gistermiddag in de Stadsgehoor zaal aanbesteed het uitvoeren van riole- rings- en bestratingswerkzaamheden in de Da Costastraat. Er werd als volgt in geschreven: firma Schouls en Verwater, Rotterdam f. 95.800; Langeveld, Alphen f. 92.800; Stam, Voorschoten f. 92.700; Kil jan, Gorinchem f. 92.200; Schouls, Leiden f. 92.000; Bunschoten, Noordwijk f. 92.000; Compier, Oegstgeest f. 90.750; Mens, Lisse f. 88.100; Stuifzand, Leiden f. 88.000; v. d. Geer, Leiden f. 87.900; Koster en Visser, Waddinxveen f. 84.900 en Lambert te Haarlem voor f. 55.747. Advertentie KARPETTEN LOPERS GORDIJNSTOFFEN Wij etaleren de NIEUWSTE DESSINS BOTERMARKT 23 The solid gold Cadillac Kostelijke spotternij Casino Volgens de gangbare nor men is Judy Holliday zeker geen mooie vrouw. Ze heeft bovendien een onwel luidende, scherpe stem. Maar toch is zij leuk om te zien en te horen. Ze heeft een uitgesproken komisch talent, het geen men opnieuw in dit kostelijke filmpje kan constateren. Met de dyna mische Paul Douglas is zij de hoofdfi guur uit deze levendige geschiedenis, die volgens de inleiding is opgedragen aan de kleine aandeelhouders en waar in op een nimmer stotende wijze met vele Amerikaanse toestanden de spot wordt gedreven. Judy Holliday is een alleenstaande vrouw, die enkele aande len van een gigantisch bedrijf heeft ge- erfd. Zij voelt zich geroepen een aan deelhoudersvergadering te bezoeken en maakt daar het leven van de voorzitter danig zuur door allerlei onverwachte vragen af te vuren over de abnormaal hoge uitkeringen aan de commissaris sen en het „werk", dat zij daarvoor ver richten. Nu zijn dat bepaald geen nette jongens. De zeer capabele directeur van de onderneming trekt zich uit de za ken terug om een ministerszetel te aanvaarden. Tot grote opluchting van het achtergebleven stelletje, die nu de weg vry hebben om zichzelf, hun fami lieleden en hun kennissen prettig te bevoordelen. Tenminste als onze strijd bare Judy er niet was geweest. Zij wordt in een baantje bij de firma ge stopt, maar het nietsdoen bevalt haar niet en zij zoekt intieme contacten met andere kleine aandeelhouders. Intussen worden de praktyken van de topleiding te bar en met de vroegere directeur bindt zy de stryd aan tegen deze wan toestanden. Het is een gezellig filmpje en dus moet dit tweetal de stryd win nen, maar eer zy in hun gouden Cadil lac een presentje van de dankbare aandeelhoudertjes kunnen wegryden heeft men heel wat vroiyke momenten beleefd aan hun veelal effectieve ca priolen. De vaart, die het verhaaltje onmiddeliyk na het begin neemt, heeft men niet steeds kunnen handhaven, maar dankzy het duo Holliday-Douglas biyft er nog voldoende over om zich van de eerste tot de laatste meter cel luloid te vermaken. VVlNTERBONT'. Bij Lampe speciale zomerprijzen: tot 31 augustus extra 10kor»nn. .R. .H °0kbJn voorradig. hebben rt eeld-tot 31 augustus #wienukoopt,^(feensroethlmov« 10% korting. Vraat ga maar ki|Ken b."TÊL Leiden Breestraat 161 Verontwaardigde vader wil proces tegen GGD Smartegeld voor verlies van zijn dochter (Van onze Amsterdamse redacteur) De heer Van der Baan uit de Ko renbloemstraat te Amsterdam-Noord heeft contact opgenomen met een jurist om in een civiele procedure smartegeld te eisen voor het verlies van zyn dochter, wier dood hy wijt aan een fout van de GGD, die het verzoek van de verloskundige om een ambulance te zenden, niet onmiddel lijk inwilligde. Deze tragische zaak heeft naar bekend twee gemeente raadsleden vragen doen stellen aan B. en W., die na een uitvoerige schrif- telijke uiteenzetting tot de conclusie zyn gekomen, dat de GGD geen en kele schuld treft en dat de ziekenauto zelfs binnen tien minuten na het alarm ter plaatse was. De heer Van der Baan steekt zyn verontwaardiging over het antwoord van B. en W. niet onder stoelen of banken. Volgens hem heeft de verlos kundige om kwart over negen om een ambulance gebeld en deze zou eerst om tien minuten over half elf zijn gearri veerd. Zyn 20-jarige dochter, die 's middags een baby er wereld had ge bracht, was by aankomst van de zie kenauto reeds aan een bloeding over leden. ,.Myn hele familie is getuige van het feit, dat de verloskundige om kwart over negen om een ziekenauto heeft ge vraagd". aldus de heer Van der Baan. die dit College over het geval aan de gemeenteraad heeft gegeven. De verloskundige wenst zich even min neer te leggen bü deze uitleg. Zy heeft het gebeuren van die avond eveneens in een uitvoerig rapport be schreven en de door haar genoemde feiten kloppen geen van alle met die van de GGD. Inmiddels heeft het raadslid me vrouw E. van der Sluis-Fintelman B. en W. doen weten geen genoegen te nemen met het antwoord op de door haar gestelde vragen. Zij heeft een interpellatie aangevraagd, die in ver band met de vakantie van de raad eerst in september kan worden ge houden. Ook het wereldrecord van Ada den Haan op de 220 yards in gevaar Op de eerste dag van de zweminter- land Groot-BrittanniëHongarye heeft Anita Lonsbrough, die onlangs het we reldrecord op de 200 meter schoolslag van de Nederlandse Ada den Haan over nam, de 220 yards schoolslag gezwom men in 2 min. 53,0 sec. Zy verbeterde daarmee het Engelse record met een halve seconde en bleef met hetzelfde fractionele verschil boven het wereld record van Ada den Haan, dat de P5V- zwemster op 18 mei 1957 te Blackpool vestigde. Het 15-jarige Schotse zwein- stertje Nan Rae behaalde een zege op de 440 yards vrye slag in 5 min. 3,2 sec. Het enige nummer, dat door Honga rye werd gewonnen, was de 4x110 yards wisselslag-estafette heren met een tijd van 4 min. 27.7 sec. Na de eerste dag leidt Groot-Brittannië met 54 tegen 34 punten. WATERPOLONIEUWS Maandagavond zullen in De Zijl twee interessante wedstryden gespeeld wor den. Eerst wordt een promotiewedstryd dames gespeeld tussen de ploegen van Haarlem en SVH, terwyi daarna de zeer belangryke beslissingswedstrijd ge speeld zal worden tussen AZC uit Al phen en Haarlem, de ploeg die enkele jaren geleden nog hoofdklasser was, geleidelijk afzakte en nu in een beslis- singswedstryd zal uit moeten maken of zy zelfs niet naar de nieuw te vormen vierde klasse zal moeten gaan. LZC 2Pinquins 2. Een wedstryd in stromende regen gespeeld, wat niet al leen voor de scheidsrechter ongemak opleverde, maar ook voor de spelers die door het gordijn af en toe de bal moei lijk konden volgen. De Leidenaren wa ren iets in de meerderheid maar kon den dit onvoldoende in doelpunten uit drukken. Een gelyke stand 33 was het resultaat. LZC 3LGB l; 33. Een aardige wedstryd van de jonge ploeg van de Leidse Golfbrekers tegen een voorname lijk uit veteranen bestaande ploeg van de LZC. Doelpunten van Henk en Jan van Staden gaven LGB een voorsprong die Henk Versluis niveleerde, evenals na het derde doelpunt van Jan van Staden. Prin e'oraya, die binnenkort ook een bezoek zal brengen aan Noord wijk, verscheen donderdag plotse ling in Diisseldorf om er te winke len. Men ziet haar hier in gezel schap van haar broer in de hoofd straat van Diisseldorf.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7