N.O.C. nog in geldnood BRIT TOMMY SIMPSON WON DE VIERDE ETAPPE Tour de France om het jaar? Mej. Bakker versloeg in 3 felle sets mevr. Wijckerlield-Bisdom F.D.-wereldkampioen Capio derde in eerste race van Hollandweek deze week was voor Leïtten «evi^asiaacjde) bloemen week Noord wijkerli out heelt totmet 8 auq. mooie expositie o ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1959 Omloop van het Westen Nederlanders weer in voorste gelederen De Engelsman Tommy Simpson heeft de vierde etappe van de Omloop van het Westen, van Lorient naar Quim- per over een afstand van 180 km, ge wonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement genomen. De Nederlanders deden zich ook nu weer gelden- Bij de eerste vijftien plaat sten zich Geldermans (8), Stolkcr (10) Post (11) en De Haan 15). In Bretagne. op een moeilijk en zwaar parcours, is de slag ontketend en te vens heeft de Omloop van het Westen een nieuwe leider gekregen, namelijk de Engelsman Tommy Simpson, die het leiderstricot overnam van zijn ploeg genoot Everaert. In de eindsprint te Quimper toonde hij zich superieur aan zijn vier concurrenten, met wie hij in de eindfase uit het peloton was ge vlucht. ER STEEDS BIJ Van het begin af aan heeft Simpson, die tot tweemaal toe een aanbod om in de internationale ploeg voor de Ronde van Frankrijk te worden opgenomen heeft afgeslagen, daar hij zich nog niet rijp achtte voor de Tour, slag geleverd en bij elke ontsnappingspoging en dat waren er tussen Nantes en Quimper talrijke stak hij zijn hoofd op. Aan zijn zijde vond hii meestal Schoubben, Stablinsky, Scodeller, Elliott en de Ne derlanders Stolker en De Haan die even eens van een grote activiteit blijk gaven. Profiterende van een snelle afdaling slaagden na 120 km de Belg Sweeck en de Fransman Bihannic erin. te ontsnap pen en toen er nog 45 km waren te rij den. bedroeg hun voorsprong 2 min 50 sec.' Bihannic kon zich evenwel niet handhaven en toen Sweeck gezelschap kreeg van Mathys. Simpson, Scribante en Geneste met nog 20 km voor de boeg, lag het in de lijn, dat Simpson de overwinning tot, zich zou trekken. Het geen geschiedde. Vijf man, onder wie Geldermans en Stolker, die kort voor de finish uit het peloton waren ont- 6naDt, streden om de volgende vijf plaatsen. WIELRENNEN. De Ronde van Frankrijk zal met vier dagen worden ingekort, als de andere organisatoren van grote wielerronde evenzo handelen. Bovendien zal het ene jaar de Ronde van Frankrijk worden ■gehouden voor merkenteams en het andere jaar zal er geen enkele ronde zijn, nooh in Frankrijk, noch in Spanje, Italië en andere landen. Daarentegen zal er in dat jaar een Ronde van Europa worden gehouden voor nationale ploe gen ook met landen van achter het i.jzeren gordijn die open is voor zowel professionals als amateurs. De verdien sten van de amateurs zullen ten goede komen aan de wielerbonden, die zij ver tegenwoord igen. Deze verklaring, afgelegd door de directeur-generaal van de Tour de France, Jacques Goddet, en onderte kend door de secretaris-generaal van de U.C.I. (internationale wielerorganisa tie). René Ohesal, is afgedrukt in het laatste nummer van La France Cycliste. het officiële orgaan van de Franse wie lerbond. Naar aanleiding van een ge sprek ,dat deze week in de Luxemburgse ambassade te Parijs is gehouden en waarbij ook aanwezig waren de heren Rodoni, de president van de U.C.I, Wll- wertz en Doreau, ls deze verklaring op gesteld. Europees kampioenschap tweemans zwaardboten De twee races, die gisteren te Juels- minde in de buurt van Kopenhagen voor het Europees kampioenschap twee- manszwaardboten in de Flying Dutch man zyn gehouden, zijn beide gewon nen door de Westduitsers Kreidel en Möller met Butzeman. Onze landgenoot Jager (bemanning Rodenhuis) werd niet Good Luck vierde in de derde race en negende in de vierde race. Het algemeen klassement luidt na vier races: 1. West- Duitsland 746 punten; 2. Italië 630; 3. Oostenrijk 613; 6. Nederland. De vroegere wereldkampioen zwaar gewicht, de Amerikaan Ezzar Charles werd te Doise (Idaho) verslagen door zijn landgenoot George Logan, die hem knock-out sloeg in de achtste ronde, voordien was Charles reeds tweemaal neergegaAi en wel de 1ste en 3e ronde Het gevecht was vastgesteld op tien ronden. George Logan heeft tot dusver 14 gevechten geleverd, waarvan hij er dertien won. Eén party eindigde onbe slist. VERDERE UITSLAGEN Verdere prestaties van Nederlanders: De Roo (20). Schalk Verhoef (25), Cap- teln. van den Brekel, Niesten en Ver- goossen (ex aequo 32). Het algemeen klassement, na de vier de etappe: 1. Simpson (GB) 22 uur 42 min 17 sec; 2. Elliott (Ierland) 22.42.50 3 Schoubben (Belg) z.t.; 4. Stolker (Ned.) z.t. 5. Forestier (Fr.) z.t.; 11. Geldermans Ned.) 22.43.32: 18. Post (Ned.) 22.44.06 21, De Haan (Ned.) 2244.13; 26. Capteln (Ned.) z.t.; 27. De Roo (Ned.) z.t.; 29. Schalk Verhoef (Ned.) z.t.; 35. Van den Brekel (Ned.) z.t.; 43. ex aequo: Niesten (Ned.) en Vergoossen (Ned.) z.t. Hugens rijdt sterk in Zuid-Slavië De Limburger Jan Hugens heeft gis teren zijn slag geslagen in de Ronde van Zuid-Slavië. Onder zeer slechte weersomstandigheden er stond een storm, die gepaard ging met zware re genbuien won hy het eerste gedeelte van de zevende etappe, de 40 km van Banjaluka naar Bosanka Gradiska in 56 min. 55 sec. vóór zijn landgenoot Steu- ten (58.32) en de Belg Van der Veken (België) in 58 min. 44 sec. Het tweede gedeelte, dat oorspronke lijk 236 km lang zou zyn. maar wegens het slechte weer was ingekort tot 140 km. werd gewonnen door de Belg Baget. Omdat Hugens ditmaal slechts een ge ringe achterstand had. werd hy dus eerste in de rangschikking van gisteren. Hij schoof in het algemeen klassement op van de zesde naar de tweede plaats achter de Belg Van der Veken. Na de zevende etappe ziet het algemeen klas sement er als volgt uit: 1. Van der Ve ken (België) 31.07.44; 2. Hugens (Ned.) 31.08.55; 3. Kristof (Bulgarye) 31.08.55; 7. Steuten (Ned.) 31.12.59: 8. Doek (Ned.) 31.15.25. In de ploegenrangschik- king hebben Nederland en Zuid-Slavië de leiding met elk 93 uur 36 min. 8 sec. Ronde van Oost-Duitsiand De wereldkampioen der amateurs, de Oostduitse Gustav Adolf Schur heeft ook de tweede etappe van de Ronde van Oost-Duitsland gewonnen. Hij - zegevier de na de 166 km van Güstrow naar Stendal in de sprint van een groepje van negen renners. De Nederlander Piet Steenvóorden eindigde als tiende en Zil verberg als veertiende, beiden op 1 min 42 sec. van de winnaar. Steenvooraen zat op 10 km van de finish nog in de kopgroep, maar werd teruggeroepen om Zilverberg, die zich bij de eersten tracht ten te voegen, te helpen. De Nederlan ders werden vlak voor de finish ingelo pen door het fel jagende peloton. Het algemeen klassement na twee etappes luidt: 1. Schur (O.-Dld.) 9.40.52, 2. Tlustochowicz (Polen) 9.42.22, 3 Ha gen (O.-Dld.) 9.45.30. 4. Zilverberg (Ned.) 9.46.02. 15. Jansen (Ned.) 9.50.00. 31. Bal- vert (Ned.) 9.53.13, 36. Steenvoorden (Ned.) 9.55.20. 50. ex aequo o.a. Van Straten (Ned.) 9.56.46. 76. Sluis (Ned.) 10.10.23. In de algemene ploegenrangschikking, die wordt aangevoerd door Oost-Duits land (29.14.47) staat Nederland zesde met een totaaltyd van 29.29.15. Het Nederlands Olympisch Comité is één Jaar voor de Olympische Spelen in Rome nog lang niet uit de geldzorgen. Het ligt in de bedoeling een ploeg van 130 sportsmensen en officials naar de Italiaanse hoofdstad uit te zenden, het geen f330.000 zal kosten. Daarbij komt. dat het NOC voor de jaren 1959 en 1960 reeds aan trainingssubsidies een bedrag van f250.000 heeft toegezegd. Aan het totaalbedrag van byna f 600.000 komt het NOC echter nog wel wat tekort. Aldus vertelde mr. J. Th. H. van Lier. hoofd van het secretariaat van het NOC. gistermiddag by de trekking van de Olympische lotery in Amsterdam. Die lotery, waarvoor 300.000 loten k f 1.in omloop zyn gebracht heeft maar een klein steentje bijgedragen in de totale onkosten voor Rome. „Niet teleurstellend, gezien de concurrentie van andere grote loteryen, maar toch wel een kwart beneden de raming", noemde mr. Van Lier de geschatte op brengst van ongeveer f90.000. Ten overstaan van notaris mr. E. Bennink Bolt werden de 100 prijzen, waaronder drie auto's getrokken. Toptennis in Hilversum Het gemengd dubbel moest vervallen Gisteren zyn de internationale wed- stryden van de Hilversumse Tennisclub voortgezet onder nog minder gunstige omstandigheden dan op de openingsdag. Men heeft reeds moeten besluiten de mixed-wedstryden geheel te laten ver vallen. Thans kwamen ook de dames op de banen. Een flinke internationale be zetting met als geplaatste speelsters mej. Nettleton (N.-Zeelandmej. Tode (D.), mej. Marsh (Austr.» en mej. Riedi (It.), van Nederlandse zijde oa. de zusjes Joyce en Fredy Marinkelle, mevr. Pe ters. mevr. Thung en mevr. Blaisse. Philips Moore, de geplaatste speler uit Australië, die zoals reeds gemeld, niet fit is en op de eerste dag moeizaam van Stradmeyer won, moest nu in de Hil- versumspeler Frederikse met 6—2. 62 zijn meerdere erkennen. Enkele uitslagen: Herenenkelspel: Brichant (België) sl. Kupper (Did.) 61, 61, Hainka (Oos tenrijk) sl. Levine (Eng.) 6—0, 63, Bock (Oostenrijk) sl. Kloezen 61. 46. 62, Nette (Austr.) sl. Van Meegeren 6—2, 6—3. Bey (Rhodesia) sl. Van Dal- sum 108, 64. Van Eysden slaat Bitter 63, 63, Baco (Did.) sl. Thorns (Did.) 64, 6—2. Dames enkelspel: mevr. Peters slaat mevr. Salome 61, 62, mej. Warnke (Did.) sl. mevr. Schepens 6—3. 6—0. mej. Seven slaat mej. J. Marinkelle 61. 36 63. mej. Tode (Did.) sl. mej. Gibson (Austr.) 63. 26. S4, mej. Marsh (Austr.) sl. mej. Tervoort 60, 64 Australië heeft op de eerste dag van de wedstrijd tegen Cuba te Mon treal voor de finale van het toernooi om de Davis Cup 'Amerikaanse zone) een voorsprong genomen van 20. In pre cies een uur versloeg Rov Emerson in het eerste enkelspel de Cubaan Rey- raldo Garrido in drie sets: 60. 6—4, 64. De eerste set duurde tien minu tenIn het tweede enkelspel stond Neale Fraser tegenover Revnaldo's broer, Irlando '61 .75. 63). ZILFA PLEET modern bestek I. HOOGERVORST Morsstraat 9 P. J. MAARTENSE Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Donkersteeg 14 I. du PON Breestraat 89 v. ROSSEM du CHATTEL Breestraat 95 DRIESSEN Voetbaltranf ers Om de Hengelose tweede divisieclub Tubantia financieel te steunen is opge richt de stichting .Hengelose voetbalbe- langen" waarin in de eerste plaats de plaatseiyke industrie is vertegenwoor digd. Van het aanzienlyke bedrag, dat ter beschikking van de clubleiders is ge steld, heeft Tubantia nog juist voor het sluiten van de transfermarkt gecon tracteerd de Hongaar Andreas Beres van Sportclub Enschede en de Surinamer Dolf Degenaar van het Zwolse PEC. De Duitser Sep Seemann, die enkele jaren geleden zyn entree in het Neder landse voetbal maakte bij Enschede en daarna overging naar GVAV, zal in het nieuwe seizoen uitkomen voor de eerste- divisieclub Alkmaar, die hem van de Groningers heeft overgenomen. Voorts zullen G. A. Akkermans voor Wageningen en W. Steigerwald voor Wil- helmina gaan spelen. Akkermans was verbonden aan Helmondia en Steiger wald aan Vitesse. Amateurkampioenschap van Nederland Op de golflinks van de Golf Club Toxandria te Breda is gisteren een be gin gemaakt met de wedstryden om het internationaal amateurkampioenschap van Nederland. De uitslagen luiden: Eerste ronde. Sohuchard (Royal Ant werp) wint van R. Pearson (Prestbury) w. o.. P. J. M. Fruytier (Amsterdam) wint met 7 en 6 van jhr. P J. v. Swin- deren (Hilversum), G. Emsens (Royal Antwerp) wint op de 20ste hole van Xavier Peten (Royal Antwerp). A. F. Knappert (Eindhoven) wint met 7 en 5 van col. George van Way (Den Haag). J. F. Gregory 'Kennemer) wint met 3 en 2 van T. Schmitz du Moulin (Toxan dria). E. J. Deen (Ashridge) wint met 3 en 2 van J. R. van Reekum (Amster dam). Tweede ronde: D. W. Frame (Worp- lesdon) wint met 3 en 2 van T. van Dijck (Toxandria). W. Ch. van Lanschot (Eindhoven) wint van Antho ny J. Cullmane (U.S. Forces) w.o„ J. M Zwanenberg (Sunningdale) wint met 5 en 4 van Jean Speeckaert (Tervueren), A. A. R. Roland van Holst (Hilversum) wint met 5 en 4 van Peter Dodd (Ken- nemer). F. Wiegers (Amsterdam) wint met 2 en 1 van O. van Zinnicq Berg- mann (De Dommel) .Olaf Mohn (Ken- nemer) wint van D. P. Hudig (Rotter dam) w.o., Sohuchard (Royal Antwerp) wint met 4 en 2 van P. J. M. Fruytier (Amsterdam). A. F. Knappert (Eind hoven) wint mpt 3 en 2 van J. F. Gre gory (Kennemer). E. J. Deen (Ashridge) wint van William R. Kirkland III (Ge neve) w.o.. R. E. van erven Dorens (Hilversum) wint met 2 en 1 van G. W. Holst (Amsterdam). A. M. Borren (Eindhoven) wint van col. R. Sangster (British Forces) w.o.. W. van Moorsel (Eindhoven) wint met 6 en 5 van col. Robert W. West (Den Haag). Leon Velge (Le Zoute) wint met. 6 en 5 van H. G. Mignot 'Eindhoven). F. Glaze- ner (Eindhoven) wint op de 19e hole van R Rahusen (Salland), J. F. Dudok van Heel (Hilversum» wint met 3 en 1 van G. J. Verhoef (Noordwijk). SCHAKEN Het toernooi om het wereldkam pioenschap schaken voor de jeugd is te Münchenstein voortgezet met de vierde ronde, waarin onze landgenoot Kuypers won van de Westduitser Clemens. Tennistoernooi Leiclse Hont (Van onze tennismedewerker) Mej. Bakker zal zelden zo biy geweest zijn met een overwinning als gisteren na de partij tegen mevr- Wycker- held-Bisdom. Tot de laatste slag heeft deze ontmoeting de halve finale in het damesenkelspel B, geboeid. Geboeid omdat beide speelsters een behoorlijke controle over hun slagen paarden aan durf, fantasie en een onblusbare wil om te winnen. Het heeft in feite van enkclle punten af gehangen, wie morgen in de finale zal verschijnen. Mej. Bakker verdien de tenslotte die finaleplaats, omdat zy in de eindfase van de strijd door- dachter was in haar acties dan de impulsieve spelende mevr. Wijcker- held-Bisdom. Bar natte inzet Sterk zeilen van mevr. F. v. Dnyl-Hoekstra (Van onze zeilmedewerker) De inzet van de Hollandweek I vormde wat het weer aanging wel een schrynende tegenstelling met de zo geslaagde Braassem- en Kaag- week. In de ochtend toen de A-klas sen op het water waren, viel de regen constant in alle toonaarden. Uit de bolle lichtweertuigen kwamen iedere keer bij het overstag gaan liters hemel water in de jachten. De bemanning moesten zeer geconcentreerd zeilen, omdat de wind steeds neigingen had te ruimen naar het noordoosten, het geen op een zeker moment inderdaad en toen nog plotseling gebeurde. Toen klaarde het weer gelukkig wat op, maar toen was voor de meeste klassen de finish reeds in zicht of be reikt. De internationale deelname aan deze Hollandweek is niet groot. In de Flying Dutchmanklasse kwam de Italiaan Ma rie Capio, die pas het wereldkampioen schap veroverd heeft in Whitestable aan de start en voorts de Fransman Cl. Pi- goreau. Gezien de grote deelname in diverse klassen was in de wedstrydbepalingen opgenomen, dat bij een te vroege start geen terugroepnummers getoond zou den worden. Wel werd door een geluid signaal aangegeven dat er een of meer dere deelnemers te vroeg waren. Dit sys teem werkte natuurlyk uiterst voorzich tig starten in de hand. In de Flying Dutchman was Jacques Kraan al in het eerste rak aan de kop en hy wist zyn eerste positie te behou den. Het veld bleef vry compact, omdat de wind zelden boven de planeergrens uitkwam. Ulbe de Vries lag vrijwel steeds in tweede positie met H. J. Schipper, die echter terugviel tot de vierde plaats achter Capio. De volgorde van aankomst was: 1. J. Kraan; 2. U. de Vries; 3. M. Capio (It 4. H. J. Schipper; 5. Coen Gülcher; 6. J. Jongkind. Een beeld van de eerste dag van hef Sh'tsiesilenin Grauw. Dicht opeen Vyfendertig jachten der 16 m2 streep- klasse gingen dicht opeen van start en kruisend naar het merkteken by de Driesprong ging zich een kopgroep vor men. waarin zich J. G. v. d. Bosch. Fok- ke Jansma. A. A. Taselaar bevonden. Later voegden zich hierby H. Molenaar, Wim Grimm en J. F. Dwarshuis. Een kopgroep, die niet weg kwam van de rest van het veld en waarin vooral op de ruimschootse rakken constant wyzigin- gen in kwamen. Tot kort voor de finish had v. d. Bosch de leiding, maar Tase laar liep juist iets sneller. Loeven hielp niet meer en Taselaar won de wedstryd voor v. d. Bosch, H. Molenaar, J. F. Dwarshuis en Fokke Jansma. In het eveneens grote Vryheidsveld leek de zaak voor Jan Romke de Vries gewonnen, totdat hij op weg naar het merkteken by de Driesprong, op het voorlaatste rak de verkeerde doorgang koos. Lager hield C. de Haas jr snelheid, bereikte als eerste het merkteken en daarna de finish. De Vries werd tweede gevolgd door H. Schmitz jr, J. F. Kes- ting en S. H. de Jong. Meesterlijk In een veld van 26 Pampussen stuur de mevr. F. van Duyl-Hoekstra, de echt genote van de bekende Drakenzeiler W. P. van Duyl (die nu als fokkenist dienst deed) meesterlijk in een voor haar vreemd jacht. Zij nam van start af de leiding en zeilde een tactische hoog staande wedstryd. De verdediging tegen zeilers als L. A. L. van Dyken en G. Bic- sot was zeker niet gemakkelyk omüat de onverwachte windschiftingen ieder ogenblik handelend optreden eisten. De volgorde van aankomst was: 1. Mevr. F. van Duyl-Hoekstra; 2. L. A. L. van Dyken; 3. G. Biesot; 4. J. B. Ree- der: 5. E. van Essen; 6. H. A. Kuylman. Verdere uitslagen: Sternklasse: 1. mej. K. v. d. Stadt; 2. P. v. d. Winden. 3. H. Coops; 4. K. Kruyer; 5. D. Dudok van Heel. ,aeo 12-m2 Sharpies: 1. B. Kraan; 2. J. H. Wuyts; 3. G. A. Hellemans; 4. A. J. Piers; 5. Ch. van Swol Int. Olympiajollen: 1. B. Tournier: 2. Sj. H. H. Haaksma; 3. W. H. Stelling werf. Int. 12-voetsjollen: 1. J. J .van 't Hoo- gerhuys; 2 J. W. M. Boelhouwer; 3. T. Muntinga; 4. mej. M. Bootz. Valkenklasse: 1. mej. A. de Wit; 2. Rolf v. d. Baumen; 3. C. van Schie; 4. G. Staartjes; 5. J. P. J. Bakker. Int. Finnklasse: 1. J. J. Huurman Jr.: 2. Bob Maas jr.; 3. D. Waijboer. Jeugdklasse: 1. mej. A. Vunderink; 2. M. van Calcar; 3. L. van Tienhoven; 4. J. Oerlemans; 5. H. Ozinga. Jeugdklasse (katoen): 1. W. F. Stut- terheim. MADEN-AUTOMAAT Voor de ras-vissers, de hengelaars by nacht en ontij heeft een Hengelose sportzaak een automaat laten construe ren, waaruit de vroegerds die by het ochtendgloren uit vissen trekken, leven de maden en wormen kunnen bekomen. Het levend aas zit in plastic doosjes, die van luchtgaatjes zyn voorzien. Van Ommen had in zyn herenenkel- spei C ditmaal een tegenstander aan de overzijde van het net, die zich door zyn onorthodoxe spelletje niet van de kook liet brengen. 3-6, 6-2, 6-4 voor Hendrik- sen. De speelsters en spelers hadden weinig consideratie met de zorgen, waarmee de wedstrydleiding thans door de vele attAties van Pluvius zit! Er kwamen legio 3 sets partyen uit de bus. GRIMMIG En wat zo byzonder in het oog sprong was dat zeker lijkende overwinningen in eens in grimmige gevechten werden omgebogen. Wat te zeggen van de partij tussen Koekebakker en V. d. Kruk. Met 6-1, 5-2 stond Koekebakker, vlot en royaal spelend, om zo te zeggen met anderhalf been in de volgende ronde. V. d. Kruk dacht er eohter niet over om zich over te geven. Zijn taai vol houden vroeg en kreeg de beloning. Spel na spel won hij. Tot 9-9 hield hij Koekebakker in balans. Toen drukte de jeugd door, 6-1, 12-10 voor Koekebak ker. Mej. Overdykink en Fetter, winnaars van het gemengd dubbelspel B op ..Roomburg" werden ingeschakeld door het Leidse-Hout duo mevr. van Berge- Henegouwen en Lalisang in een door laatstgenoemden werkelyk voortreffe- lyk gespeelde party, 6-1, 5-7, 6-2. Tinbergen, partner van V. d. Kruk in het Herendubbelspel B, moet tenslotte nog even worden genoemd voor zyn uitstekend tennis tegen Janssen. Alles lukte, service, drive, volley. Janssen speelde waarlijk niet slecht, maar kon tegen dezp overrompeling niet staande blyven. Hij werd weggespeeld. 6-2, 6-0. BELANGRIJKSTE UITSLAGEN ILE.B V. d. KrukKoekebakker. 1-6 10-12. SwartMol, 5-7, 7-5, 1-6, Bonte- Ten Bosch, 6-2, 9-7. D.E.B.: mevr. Wijckerheld-Bisdom mej. Bakker. 6-4, 1-6. 4-6. G.D.B.: mevr. v. Berge-Henegouwen Lalisangmej. Overd ij kink-Fetter, 6-1, 5-7, 6-2. Mej. van Reg te ren AltenaKranen burgmevr. Zandvoort-van Werkum, 4-6, 6-4, 6-2. mej. van KregtenBleyé- mevr. Westerhoutden Holder, 5-7, 4-6. H.E.C.: van Ommen-Hendnkse, 6-3, 2-6. 4-6, van WyngaardenNieuwenhul- zen. 5-7, 3-6. D.E.C.: mej. Ottomej. Tieleman, 6-4, 2-6, 7-5. „Tour der V.N." had „melkfinish" (Van onze Haagse correspondent) De „Tour der Verenigde Naties" was gisteren, komende uit Leiden, in Den Haag. Gistermiddag om tien voor vier reden de eerste zeven jeugdige coureurs met een voorsprong van enkele minuten over de finish op de Scheveningse Bou levard voor het Seinpostduin. Deze zeven waren erin geslaagd een behooriyke voorsprong te nemen en van die zeven was Peter Verdaas (15) uit Arnhem de snelste. Hy behoort tot de ploeg van de M-brigadiers en de door het Neder lands Zuivelbureau met grote M's en melkslagzinnen aangeklede finish in spireerde hem biykbaar voldoende tot het behalen van de overwinning. Een fraaie vaan, een bos bloemen en een hartelyke kus van een by de zuivel werkzame dame werden zyn deel. Het peloton kwam voorafgegaan door de lawaaiige reclamewagens, rustig over de finish, waar verfrissingen werden uit gereikt. Dat was dan in de vorm van, hoe kan het anders, melk. Vervolgens trokken „Ome Joop" en zyn jongens naar een schoolgebouw in de Vlierboomstraat om er de nacht door te brengen. Coureurs moeten vroeg naar bed, en zeker jeugdigen. Vandaar dat er na een stevige maaltyd niet zo heel lang meer werd nagepraat over de etappe. Met vroag naar bed en vroeg op kun je in Ome Joops algemeen klassement trouwens ook een aardig eind komen. vooral Viet kinder - bloemencorso was een succes in Leldse Hout kon U weercowcours- Vuppique.zieu 8£ELD HOUW WERK HAAIOWERK- KUNST 8L0EM SCHIK- kUNST trok Van daaqmei bioeme»over daad naar Lelden. Soms neemt de mens een loopje met de bewaking, die andere mensen in stellen. Op een RAF-basis, waar raketten opgeslagen worden, werden maatregelen genomen opdat nie mand het terrein zou kunnen betre den. Dat was een kolfje naar de hand van een groep studenten, zy namen luchtfoto's, gebruikten wal kie-talkies en slaagden er inderdaad in op zekere nacht door de versper ringen heen te komen. Van het ter rein namen zy alleen de vlag mee om de draak te kunnen steken met de „afdoende bewaking". De RAF- mensen probeerden zioh er uit te redden, want zo zyn ze nu ook wel weer. Er waren nog geen raketten en daarom was de bewaking nog maar zo zo geweest. Maar veel ge loof hechtte de grote „men" niet aan deze bewering

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5