Voor uitbreiding „Metamorfose" behoeft Oud-Poelgeest grond WESTDUITSE AUTOBAHNEN IN SNELLER TEMPO GEREED Zoeterwoude krijgt een hogere uitkering uit gemeentefonds Bouw 34 woningen aan Rijndijk nu mogelijk DONDERDAG 30 JULI 1959 Oegstgeester raadsstukken Recreatieterrein voor jeugd bij Hofwijck Voor de stichting van het slaappaviljoen ..Metamorfose" heeft de gemeente destijds aan de Stichting ..Oud Poelgeest" grond in erfpacht jegeven met recht van opstal. Het bestuur van de stichting heeft zich thans tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek een groter terrein in erfpacht te krijgen. De bedoeling is te trachten een dekking te krijgen van de hogere exploitatiekosten van het gebouw Metamor fose. Er moeten namelijk meer mandagen worden gemaakt. De enige mogelijkheid daartoe is een aparte conferentie-eenheid te scheppen, waardoor los van het conferentiewerk in het Kasteel, het aantal groe pen vergroot zou kunnen worden. De bedoeling is aan het slaap paviljoen twee vleugels (van één verdieping) aan te bouwen. Daarin zullen komen een conferentie- en een eetzaal. 15 slaapkamers, een lounge en een gespreksgroepkamer. van een speeltuin en verzocht toen om een bedrag van f. 10.000.—. Deze aan vraag kon teen niet in behandeling worden genomen omdat nog geen ze kerheid bestond of men de beschikking kon krijgen over een terrein, dat eigen dom is van de woningbouwvereniging „Buitenlust". B. en W. stellen voor f. 10.000.voor eventuele verwezen lijking te reserveren. Om verschillende redenen is 'het bo vendien wenselijk het Kasteel zelf min- der intensief dan totnutoe het geval was. Het aantal bedden wordt dan ook niet uitgebreid, maar betreft een ge deeltelijke vervanging van de in het kasteel beschikbaar zijnde bedden. De van meet af geplande conferentie-een heid blijft beperkt tot ca. 40 personen, omdat het uidrukkelijk niet de bedoe ling is van „Oud-Poelgeest" een groot conferentieoord te maken voor talrijke en omvangrijke groepen. De uitbreiding komt op het sportterrein, zodat het bos hierdoor niet wordt aangetast. Het is niet de bedoeling op dit terrein nog meer te bouwen. Het in erfpacht uitge geven terrein zou met ca. 1743 m2 ver groot moeten worden. B. en W. stellen voor tot deze vergroting te besluiten en de erfpacht tot 14 mei 1997. op welke datum de bestaande erfpacht eindigt, te laten voortduren. VERBOUW GEMEENTEHUIS In verband met het besluit de afde ling sociale zaken ter gemeentesecreta rie te reorganiseren wil men deze af deling onderbrengen in het nog be schikbaar zijnde lokaal aan de zuid zijde van de secretarie. De reorganisatie houdt in, dat voor taan twee ambtenaren, in hoofdzaak met sociale zaken (waaronder begre pen maatschapelijke zorg) zullen wor den belast Het aantal ambtenaren zal met één moeten worden uitgebreid. De vertrekken, die nu bestemd zullen wor den voor sociale zaken waren ter be schikking gesteld van de Bescherming Bevolking, die daar haar administratie voerde en er cursussen gaf. Daar dit nu niet meer mogelijk is, zal hiervoor een oplossing gezocht moeten worden. B. en W. menen deze te hebben gevonden door aan de afdeling financiën een lo kaal bij te bouwen, dat in de eerste plaats voor de B.B. gebruikt kan wor den. maar waarvan ook de chef van de afdeling financiën gebruik zal kunnen maken. RECREATIETERREIN In het uitbreidingsplan Oegstgeest Noord-Oost heeft het terrein nabU het bejaardencentrum, begrensd door de Hofbrouckerlaan en de Piet Hein- laan de bestemming van openbaar groen of plantsoen. B. en W. stellen voor dit terrein zodanig te doen aan leggen, dat dit als recreatieterrein kan worden gebruikt. Het plan om vat het maken van een speelweide groot 6500 m2, een speelweide voor de kleuters groot 1100 m2, alsmede een daarop aansluitend verhoogd ge legen plateau groot 600 m2. Op dit plateau komen enkele vaste speel- werktuigen, zoals klimboog en tul- melrekken. alsmede een modern uit gevoerde zandbak groot 80 m2. Het plateau komt 1 meter boven de aangrenzende speelweide te liggen en wordt verhard met sierstraatwerk. Het overtollige hemelwater wordt hiervan afgevoerd via een drainstelsel naar de waterparty. Het krijgt een flauw hel lend talud naar de aangrenzende speel weide voor de kleuters. Voor bejaarden die deze helling misschien moeilyk kun nen belopen is een brede trap gecon strueerd met zeer grote treden. In de speelweide voor de kleuters komen en kele vaste speelwerktuigen, zoals klim- stelling, vliegtuig en maanraket. Deze weide wordt door een passende beplan ting gescheiden van de speelweide voor de groteren. Het verhoogde plateau is ook bereikbaar vanaf de Hofbrouck- laan langs een flauw oplopende trap met een breedte van 6 meter. Op een breed horizontaal gedeelte van deze trap kan de door de Oranjevereniging aangeboden sierbank worden geplaatst. Aan weerszyden hiervan komt een ro- zenborder, die oploopt met de helling van de trap. Deze borders worden 7 me ter breed. Op gepaste plaatsen komt een dertigtal banken. Het beplantings plan wordt gemaakt door de tuinarchl- tecte mevrouw M. Ruys, met wie het gehele plan is ontworpen. Het is niet de bedoeling openbare speel tuinen te creëren, maar slechts aan de Jeugd gelegenheid te geven uit te leven onder toeziend oog van de ouders. Daar om is een vaste bewaking niet nodig. De bedoeling is voor dit gehele plan f. 86.000,— uit te geven. Dit bedrag kan betaald worden uit het fonds voor uit breiding der gemeente. Bij de bespre king in de commissie van dit belang- ryke en interessante object kwam naar voren dat tevens aandacht geschonken dient te worden aan de reeds bestaande plannen van de Speeltuinvereniging Oegstgeest in verband met de aanleg van een speelterrein bij Buitenlust. Deze vereniging diende destyds een aanvraag in voor het in orde maken DIPLOMA NED. OPLEIDINGS INSTITUUT VOOR HET BUITENLAND Aan het Ned. Opleidingsinstituut voor het Buitenland, (kasteel Nyenrode) heb ben de heren C. W. Hebley, N. van der Vlist, J. A. F. M. van Mierlo en C. J. M. Langezaal, allen uit Leiden en K. van Ameron en J. H. Menten uit Warmond het diploma behaald voor de twee-jarige cursus A. De heren Hebley, Van Ame- rom en Van der Vlist kregen by het di ploma het predikaat „goed". BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ingrid, dr. van W. A. de Voogd van der Straaten en U. Schlattmann: Aart. zn. van A. Rljsbergen en J. Rysbergen; Bar- tholomeus. zn. van C. J. van den Vijver en J. van Duyvenbode; Petronella Patricia dr. van J. P. van den Hoek en M. Hols- wllder; Cornelia, dr. van W. J. Honing en C. van Rijn OVERLEDEN W. Zandbergen. 62 Jr.. weduwe van D. van Egmond; D. Bergshoeff, 35 Jr., man. GRONDAANKOPEN Aan de gemeente zyn te koop aange boden enkele percelen grond langs de Abtspoelweg. eigendom van mevrouw A. M. Grullemans - Speelman. Deze percelen, die een gezamenlijke opper vlakte hebben van 8.23.80 ha zijn gele gen in het uitbreidingsplan Oegstgeest- Noord-Oost. terwyi destijds werd beslo ten tot hun onteigening. De totale prijs bedraagt f. 200.000.—De aan de pach ters toe te kennen schadevergoedingen zijn hierin niet inbegrepen. Desondanks willen B. en W. de aankoop van deze gronden niet uitstellen, zoals door de Commissie voor openbare werken werd geadviseerd. Deze commissie achtte het wenseiyk ingelicht te worden omtrent de namen der pachters en over de ge raamde bedragen de te betalen schade vergoedingen. (Deze pag. is gedeeltelyk gecorrigeerd) LEIDERDORP HARMONIE KREEG EEN VAANDEL Gisteravond heeft de harmoniekapel een bezoek gebracht aan de heer A. Buys, directeur van Durisol, die in Voorburg woont. Het bezoek stond in verband met het feit, dat de heer Buys het beschermheerschap van de harmo nie heeft aanvaard. De Muziekvereni ging bracht hem een serenade. De voorzitter. de heer Spaargaren, bracht de heer Buys dank voor het feit dat hij beschermheer heeft willen wor den. Een grote verrassing was het toen de heer Buys de Harmonie een prach tig vaandel aanbood. Zaterdag zal de Harmonie meelopen in het Rynsburgs corso en natuuriyk gaat het vaandel dan mee. De ere-voorzit ter van de Harmonie, burgemeester Van Diepeningen, woon de het feesteiyk gebeuren by. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren: Alida M. P.. dr. van J. G.van Beek en S. M. L de Water. OEGSTGEEST De Europese gemeenschap van hout en gips Aan het achtste Europees Oecume nisch Jeugdcongres op „Oud-Poelgeest" wordt, zoals gemeld, deelgenomen door 66 jongeren uit 13 verschillende landen in Europa, die zich bezighouden met de vragen rondom de culturele, economi sche en politieke ontwikkelingen in Europa sinds 1945. Zoals dat ieder Jaar de gewoonte is geweest stelt de leiding van Oud-Poelgeest er prys op ook plaatsgenoten, vrienden en belangstel lenden op enigerlei wyze in dit congres te betrekken. Men kan nu een bezoek brengen aan de tentoonstelling van klei ne zelfgemaakte gipsbeeldjes - betrek king hebbend op de Eur. ontwikkelingen en een zelfgemaakt poppenspel. Deze vormen samen „De Europese gemeen schap van hout en gips". Degenen, die hiervoor belangstelling hebben worden verwacht op zaterdagavond a.s. om kwart voor acht in het Koetshuis van het kasteel. Het congres wordt besloten met een kerkdienst in de Pauluskerk op zondag morgen a.s. Deze dienst, waarin voorgaat ds. J. M. Hoekstra, vormingsleider van Oud-Poelgeest, wordt door het IKOR uitgezonden. RAADSAGENDA De raad van Oegstgeest komt woens dag 5 augustus te 19.30 uur in de raad zaal by een ter behandeling van o.m. de volgende punten: Benoeming van een plaatsvervangend voorzitter der Huurcommissie, ter voor ziening in de vacature C. Oosterom. Burgemeester en wethouders stellen voor te benoemen de heer N. van Wei zen; benoeming van een onderwyzeres aan de 2e openbare lagere school; vast stelling van een gemeenschappeiyke re geling voor het regionale woonwagen kamp; wyziging van de algemene poli- tie-verordening; beschikbaarstelling van kredieten voor het treffen van voorbe reidingen voor een nieuwe zweminrich ting en voor aanleg van sportvelden: verhoging van het krediet voor de ver breding van het voorste gedeelte van de Hoge Morsweg; aanleg van een trottoir aan de Wyttenbachweg; uitgifte van grond in erfpacht aan de Stichting Oud-Poelgeest"; beschikbaarstelling van een krediet voor verbouw van het ge meentehuis en voor uitbreiding secreta rie-personeel; aanleg van een recreatie terrein naby de Hofbrouckerlaan; aan koop van grond van mevr. A. M. Grul- lemans-Speelman: voorstel van de commissie voor overbruggingsuitkerin gen aan pachters tot vaststelling van uitkeringen, met voorstel van burge meester en wethouders tot opheffing der commissie; aanbieding van de gemeen terekening en van de rekening van het grondbedrijf over het jaar 1958; mede werking voor aanschaffing van leermid delen voor het 5e leerjaar der Hofdijck- school: inrichting van een lokaal voor filmprojectie, handenarbeid en nuttige handwerken t.b.v. de Mr. G. Groen van Prinstererschool. BURGERLIJKE STAND Geboren: Katja, dr. van C. Brennlnk- meijer en G. A. M. Verschueren; Augus- tinus C.. zn. van Phlllppo en J. H. Kool; Anna E., dr. van A. de Leeuw en B. Bak ker; Adrlenne F. A. A., dr. van J. E. J. Hogenhuls en H. G. H. A. Linders. Ondertrouwd: J. H. van der Lult, 24 Jr. en M. L. M. C. Sol. 26 Jr.; H Heeren. 26 jr. en S. J. Taffijn. 22 Jr.; K. J. Hil- genga, 21 Jr. en J. W. van der Meij. 19 Jr.; M. E. Ponson, 21 Jr. en E. I. Willemsen, 17 Jr. Getrouwd: H. J. Bark, 26 jr. en P. M. Ploeger. 24 Jr.; O. M. Luinenburg. 28 Jr. en M. J. Hoeve. 20 Jr.: A. M. Driessen. 20 Jr. en J. Minnaar. 23 Jr.; R. R. Cloes- meijer, 28 Jr. en H. Hulsman, 23 Jr. Overleden: G. Oorthuys, 83 Jr. Sergeant-majoor bedroeg vrouw van overledene (Van onze Haagse redactie). „Ik ben door de kolonel gestuurd om de papleren van Uw overleden man in orde te maken". Met deze woorden wist een 41- Jarige Haagse sergeant-majoor door te dringen by een jonge weduwe, wier man onlangs is overleden in het mili tair hospitaal te Den Haag. De ser geant-majoor was daar als admini strateur werkzaam. Hij had geld no dig. Als ..kapitein van Berkel" wist hij de weduwe met allerlei leugens een bedrag van meer dan f200 afhandig te maken. De weduwe was aanvankeiyk nog te zeer verdoofd door de klap van het plotseling overluden van haar echtge noot om argwaan te krijgen. Maar later lekte de zaak toch uit en nu stond de administrateur van het Militair Hos pitaal voor de Krijgsraad te velde West te Den Haag om z;oh te verantwoor den. Hij kende de zittingszaal nog. want enkele maanden geleden had hij er tereoht gestaan wegens het achter houden van gelden, die hy aan zieke militairen moest uitbetalen. Even voor dat hij ter zake van dit feit tot een half jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, werd veroor deeld. pleegde hij de oplichting waar voor hij thans terecht stond. De f200 had hy nodig om enkele schulden af te doen. De Auditeur Militair noemde het ..buitengewoon te laken om iemand die pas haar man heeft verloren, zo te be nadelen". Hij vroeg dan ook vier maan den onvoorwaardelijke gevangenisstraf, waarbij begreoen de drie maanden voor- waardelyk, die by de vorige zaak nog openstonden. De Krijgsraad vonniste de sergeant- majoor met een gevangenisstraf van drie maanden voorwaardelqk, met een proeftijd van drie jaar. motive rende dat dit feit gepleegd werd vóór zijn berechting in de vorige zaak. Rechtstreekse verbinding van Oberhansen naar Arnhem hangt nu van Nederland af Holland-Linie bijna klaar (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister van Verkeer, Seebohm, heeft op een persconferentie in de Westduitse hoofdstad medege deeld, dat de bouw van de Duitse auto bahnen in hoger tempo kan geschieden dan men oorspronkelijk had verwacht. Twee voor de verbinding met Nederland en voor Nederlandse toeristen belang- ryke wegen komen voor het grootste deel b.v. reeds het volgende jaar klaar. Het gaat hier allereerst om de z.g. „Holland-linie", die het Westduitse au- tobahnsysteem, dat samenkomt uit Hannover en München in 't noorden van het Roergebied by Oberhausen. verbin den zal met Arnhem Het stuk Wesel- Oberhausen zal namelijk niet. zoals voorgenomen in 1961 of 1962, maar reeds in de herfst van het volgende Jaar klaar komen. Het hangt zo deelde See bohm mede. nu van de Nederlanders af wanneer precies de Autobahn Oberhau- sen-Arnhem geheel voor het verkeer kan worden vrij gegeven. Komt hierme de alles op tijd in orde. dan zal men op korte termyn van Den Haag, Rotter- De raad dezer gemeente vergaderde gisteravond onder leiding van de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer J. van Vliet. Bij de ingekomen stukken bevond zich een beschikking van de ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën, waarbij de uit tering per inwoner uit het gemeentefonds m.i.v. het jaar 1958 werd verhoogd tot f 35.59. Dit houdt in, dat het geraamde tekort voor de dienst 1958 kon worden verlaagd met f49.271.04. waardoor dit tekort f 13.728.96 wordt. Het tekort op de begroting 1959 kon worden ver minderd met f66.607.23 en bedraagt dan nog f51.460.76. Ged. Staten hebben een verzoek om een geldlening groot f 221.000.— met gunstig advies doorgezonden aan de minister van Binnenlandse Zaken. Deze gelden zijn bestemd voor de verbetering van de Wei poortseweg. WASSENAAR TREKKER MET OPLEGGER OMGESLAGEN. Gisteravond is een zware trekker met oplegger op de Wassenaarseweg vlak bij het dierenpark omgeslagen. De wagen moest plotseling stoppen voor het op rood springend stoplicht. Door de glad heid van het natte wegdek sloeg de wa gen om. Het gevaarte kon vrij spoedig naar de kant van de weg worden ge sleept. zodat het verkeer spoedig weer ongehinderd door kon gaan. Persoonlyke ongevallen deden zich niet voor. ZOETERWOUDE GEVONDEN VOORWERPEN Rode plastic portemonnee inh. f. 30.95, twee bossen sleutels, beurs inh. f.10.-, gouden trouwring, kinderportemonnee inh. f. 1.25, zilveren dames polshorloge met zwarte armband, een paar glacé handschoenen, een paar regenpypen. een herenpolshorloge met lederen band, een dubbele rywieltas, een portemonnee inh. f. 0.10. Inlichtingen op het bureau van de Rijkspolitie, Raadhuis Zoeterwoude. Stroperij Door de Rykspolitie alhier v/erden dezer dagen twee personen aan gehouden die in jagende houding in het jachtveld werden aangetroffen. De buit, twee hazen, alsmede het jachtgeweer werden in beslag genomen, terwyl tegen deze twee stropers proces-verbaal is op gemaakt. De jacht op hazen is n.l. nog niet geopend. Waarschuwing De laatste tyd komt het herhaaldelyk voor. dat ver keersborden in de omgeving van de Schenkelweg door baldadige jeugd wor den vernield of weggenomen. Dit kan voor het verkeer gevaarlijk zijn en na delige gevolgen voor hen die met het verkeer te maken hebben. De Rijkspoli tie waarschuwt hiertegen ernstig en ver zoekt omwonenden en vooral de ouders erop toe te zien, dat dit euvel zich niet herhaalt, waartegen alsdan streng zal worden opgetreden, terwijl de schade op rekening komt van de daders. De voorzitter deelde nog mede, dat aan het Instituut Stad en Landschap opdracht is gegeven tot herziening van het uitbreidingsplan Zuidbuurt. De heer Van Mill was van mening, dat alleen de raad opdracht kan geven tot het maken of herzien van een uitbreidingsplan. De voorzitter wees erop, dat de raad j medewerking heeft verleend tot het bou wen van een kleuterschool in de Zuid- buurt. In verband hiermede moet dit uitbreidingsplan worden herzien. Het betreft hier dus de uitvoering van een raadsbesluit. De speeltuin aan de Korte Miening wordt momenteel voorzien van zand,, waarna de afrastering zal worden ge plaatst. Hiervoor worden gecreosoteerde palen gebruikt. In verband hiermede zal een circulaire worden verspreid om de ouders te waarschuwen, dat de kinderen niet aan deze palen komen. In een bespreking met de onderwijs- vereniging van de LTB en de inspecteur voor het landbouwonderwys is gebleken, dat voor de uitbreiding van de landbouw school aan de Hoge Ryndyk niet met één lokaal kan worden volstaan. Nodig zullen zyn 3 lokalen. Te zyner tyd zul len hierover nadere mededelingen en voorstellen worden gedaan. Aan de Rykswaterstaat is verzocht de toegangs- trap naar het voetpad over de Oude Ryn, langs de brug in de Ryksweg 4A, af te maken, zoals by contract van mei 1948 is overeengekomen. Met algemene stemmen werd besloten met de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest. Rijnsburg, Sassenheim, Voorschoten en Warmond een gemeen schappeiyke regeling aan te gaan in zake het regionaal woonwagenkamp te Leiden aan Broekweg. Aan de R.-K. Woningbouwver. „St- Willibrord" alhier werd 9715 m2 grond verkocht voor woningbouw tegen de prijs van f. 25,— per m2. UITBREIDINGSPLANNEN Burgemeester en wethouders stelden vervolgens voor vast te stellen twee par- tiël3 uitbreidingsplannetjes aan de Hoge Dr. ir. F. den Hollander algemeen voorzitter Verbond Ned. Werkgevers In de heden gehouden ledenverga dering van het Verbond van Neder- landsche Werkgevers te Utrecht is be sloten tot de instelling van een pre sidium. teneinde het mogelyk te ma ken, dat de taak van de voorzitter over meerdere leden van het dagelijks bestuur kan worden verdeeld. Het alg. bestuur heeft tot algemeen voorzitter benoemd dr. ir. F. Q. den Hollander. Hy neemt dus de leiding over van ir. A. J. Engel, die na het overiyden van de heer Twynstra tot voorzitter werd be noemd. Reeds by zyn benoeming had de heer Engel te kennen gegeven, in verband met zijn drukke werkzaamhe den, het voorzitterschap slechts voor korte tyd te kunnen bekleden. De heer Engel is in dezelfde vergadering van het algemeen bestuur benoemd tot lid van het presidium. dam en Utrecht over de Nederlandse autowegen naar Arnhem en de grens in één ruk kunnen doorryden via de Duit se Autobahnen naar, wat het oosten be treft Hannover en Berlyn, wat het zui den aangaat naar het Roergebied, Frankfort, Karlsruhe, München en Oos- tenrijk en later Stuttgart en Zwitser- i land! Om het stuk Wesel-Oberhausen is de laatste jaren nogal wat te doen geweest omdat de Duitsers er steeds weer van werden beschuldigd geen haast te willen betrachten met de bouw van dit gedeelte uit handelspolitieke overwegingen. Van even groot belang voor Neder landse automobilisten zal het feit zijn dat de Autobahn Keulen—Aken. die thans voor ongeveer de helft gereed is, niet einde 1962, maar einde 1961 klaar zal zyn. Van Vaals en Heerlen uit krygt men daardoor het volgende jaar via Aken een directe Autobahnverbin- ding naar het grote systeem door bet Roergebied. Ook voor de Belgen is deze verbinding van belang: de weg wordt namelijk doorgetrokken tot de Belgi sche grens. Ook op andere wyzen wordt er vaart gezet achter de bouw van de Westduitse Autobahnen, voornamelyk is dit een gevolg van de buitensporig snelle groei van de hoeveelheid auto's op de West duitse wegen. Zo wordt in koortsachtig tempo gewerkt aan het plan om de Au tobahn van Baden—Baden naar de Zwitserse grens gereed te krygen. waar door men van de Oostzee (Lübeck) dwars door de Bondsrepubliek in één ruk naar Zwitserland zal kunnen ryden. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 29 Juli. Leldse Coöp. groente en Fruitveiling. Per 100 kg.: appelen 13 80. andyvle 2040. augurken 649, pronkbonen 3252, snijbonen 2699. stambonen 58114, stokbonen 122, kro ten 1039. rode kool 47, groene kool 25, postelein 1428. prei 3136. spinazie 12 34, stoofsla 1327. tomaten A 2539, B 3645. C 20—28, CC 20, uien 18—21, waspeen 1922, zllverulen 41. Per 100 stuks: meloenen 37109, perzLken 636. bloemkool A 1060, B 1635, komkom mers A 13—32, B 8—12. sla 5—21. Per 100 bos: boepeen 1239, peterselie 4.106.90. selderie 57.50. BARNEVELD, 30 juli Coöp. Veluwse Elervelllng Barneveld-EdeWeekaanvoer circa 950.000 stuks. Handel vlug. Note ring: eieren van 43 tot 50 gram 16.41 8.49. 50 50 gr. f8.87—11.54, 55/60 gr. f 12.02—13.88 60/66 gr. f 14.11—15,12, alles per 100 stuks. Elervelllng S.B.E.: Aanvoer 400.003 st. Handel redelijk. Notering- - RR/«n gr. f 11.90—13.65. 60 64 14.87, eende-eleren 56/62 64 71 gr. f 12.30—13.41, t..._ Eiermarkt: Aanvoer 2.000.000 stuks. Handel vlug. Notering: Eieren van 60/65 gr. f 14.2515.10, algemene prijs f 14.70 per 100 stuks, kiloprijs f2.39, basis 61,5 gr., henne-eleren 44/54 gr. f711.50, kiloprijs f 1.50—2.13. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver eniging van Bierhandelarengrote eieren f 14.6015.25, gewicht 62/68, kleine eieren f 12.5014.50, gewicht 56 61 gr. henne- eleren f 6.5010.50, gewicht 42/52 gr GOUDA. 30 lull. Kaasmarkt. Aange voerd 184 partijen. Eerste kwaliteit per kilo f2.14—2.21, 2e kw. f2 03—2.13, extra kwaliteit f2.22—2.38. Handel kalm Eieren 55/60 rr. f 13.80— 32 gr. f 8.049.47, alles per 100 st. Ryndijk. Het betreft hier de herziening van het uitbreidingsplan Ryndijk, waar uit twee kleine gedeelten zyn gelicht om eerstens de bouw van 34 woningen mo gelyk te maken en tweedens om een be staande industrie de gelegenheid tot uitbreiding te geven. Tegen het tweede ,a.. uc neer van «ui w plan is o.a. bezwaar ingebracht door de pesteund door de heren De Graaf rromoonla T oi'Jon Mo fn" voor een wijziging van het uitbreidings plan Rijndijk voor te bereiden, waarbij de onderhavige grond bestemd wordt voor bouwterrein. De heer Van der Ploeg wilde zeker de woningbouw niets in de weg leggen. Het behoud van een be staande industrie is echter ook veel waard. Er is nog wel andere grond te vinden voor woningbouw. De voorzitter deelde mede, dat de La- texfalt (de industrie waarover het hier gaat) op de plaats waar deze fabriek nu staat niet kan uitbreiden. Teneinde Ceze industrie, die in de laatste jaren een zeer grote vlucht heeft genomen, tege moet te komen, is dit perceel uit het grote plan gelicht. Wethouder van Hofwegen voegde hier aan nog toe, dat het de bedoeling is op het onderhavige terrein een kantoorge bouw met woning te zetten en het rol lend materiaal onder te brengen. Fabri- kage heeft daar dus niet plaats. De heer Van Mil meende, dat ook de Rijkswaterstaat nog wel bezwaren zal hebben. Het voorstel van de heer Van Mil werd BEURSO VERZICHT Olies vast; andere internationals lager Amsterdam, 30 juli Hoewel de affaire in aandelen Kon. Olie vandaag geringer was vergeleken by die van de beide vorige dagen, was de tendens wederom vast. Vanzelfsprekend was de houding van New York voor het oliefonds een stimu lans voor Amsterdam en de overige Europese beurzen. De aandelen kwamen belangryk boven de slotkoers van giste ren uit en wel op f. 169.10 by opening. Er volgden daarna wat winstnemingen waardoor de koers daalde tot f. 168.50 tegen de vorige slotprys van f. 164.50. Tegen het einde liep de koers echter weer op tot f. 169.-. Evenals gisteren lagen ook vandaag de overige internationale waarden vrywel verwaarloosd. AKU daalde van 368% tot 365 3/4 tegen gisteren 371 3/4. Philips en Unilever verloren een paar punten. Alle KLM-papieren werden onveran derd geadviseerd. Voor Scheepvaarten lagen de koersen merendeels een frac tie beneden die van gisteren. In Cultures moesten certificaten Deli enig verlies incasseren. In HVA's en Amsterdam Rubber gebeurde niets van betekenis. Verlaging van de daggeldrente (call mo ney) met een kwartprocent tot 1 1/4 had een stimulerende invloed op de Staatsfondsenmarkt. De stemming was hier doorelkaar vast. Bankaandelen vry wel onveranderd. Aandelen Rotter- damsch Beleggingsconsortium (Robeco) kregen een iets hogere adviesprys. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 30 JULI Londen 10.60y4-10.60%, New York 3.77%-3-77%. Montreal 393%-3.93%. Pa rijs 76.90-77.00. Brussel 7.55%-7.56%, Frankfort 90.17-90.22, Stockholm 72.93- 72.98. Zürich 87.53-87.58, Milaan 60.78%- 60.83%, Kopenhagen 54.78%-5483%, Oslo 52 98-53.03. Wenen 14.62-14.63, Lis sabon 13.21 %-13.23%, Ankara 3.76%- 3.77y4, Praag 52.84-52.94. Beurs van Amsterdam Donderdag 30 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— gemeente Leiden. Na de termijn van ter inzage ligging is echter van Leiden nog een schrijven ontvangen, waarin naast het hiervoor bedoelde bezwaarschrift ook nog enige bezwaren worden naar voren gebracht tegen het eerste wyzi- gingsplan. Nader overleg wordt nog verzocht onder verwyzing naar een door Leiden gemaakte tekening. Van deze te kening was Zoeterwoude echter niet op de hoogte gebracht. Leiden beweert dat de toegangsweg naar het toekomstige industrieterrein door de bouw van 34 woningen niet meer aan de te stellen eisen zou voldoen. B. en W. delen echter mede, dat deze weg geheel gehandhaafd blyft en geen ver andering ondergaat door de bouw van deze 34 woningen. Aangezien de hier be doelde grond geheel ligt in het uitbrei dingsplan en de toegangsweg naar het industrieterrein geen enkele verandering ondergaat, hebben B. en Wrt geen be hoefte gevoeld om met het Industrie schap overleg te plegen. Met algemene stemmen werd dan ook besloten dit plan ongewijzigd vast te stellen. Het tweede plan dat alleen de grond omvat langs de 5 Meilaan en dus nu als industrieterrein wordt aangewezen gaf de heer Van Mil aanleiding het volgende op te merken. De agrarische bestemming van deze grond kan inderdaad niet als zodanig gehandhaafd biyven. Men zou dan mogen verwachten, dat deze grond zou worden aangewezen als bouwgrond. Ook door Stad en Landschap is al op gemerkt. dat Zoeterwoude niet over veel bouwgrond beschikt. Daar komt nog by, dat Zoeterwoude binnen afzienbare tyd zal kunnen beschikken over 60 70 HA Industrieterrein. Spreker stelde dan ook Koek en werd dan in stemming gebracht en met negen tegen drie stemmen ver worpen. Met 9 stemmen voor en drie tegen werd het ontwerpplan van uitbrei ding vastgesteld. COMMISSIES leden van de Waterleidingcom- Tot missie werden herbenoemd de heren J. van Vliet, C. J. van Leeuwen en J. B. N. van Diemen. De zitting hebbende leden van de Woonruimte-adviescommissie t.w. de he ren P. Koning, H. J. van Mil, J. H. van der Ploeg, A. M. Schinkel en H. J. M. Sieverding werden allen herkozen. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van een inwoner dezer gemeen te werd besloten aan Ged. Staten te ver zoeken ook de Vrouwenweg onder de be bouwde kom te brengen. Op voorstel van de heer Van der Ploeg zal eenzelfde ver zoek worden gedaan voor Zuidbuurtse- weg tot aan de R.-K. Kerk. Het voorstel van B. en W. om 4301.1 m2 grond tegen f. 1.30 per m2 aan te kopen en om niet over te nemen 8796 m2 water, berm en weg werd met algemene stem men aangenomen. Deze overname is nodig in verband met de voorgenomen verbetering van de Weipoortseweg. By de rondvraag verzocht de heer Van der Ploeg in samenwerking met het be stuur van de Geerpolder de verbetering van de toegangsweg naar het recreatie gebied aan de Noord Aa te bezien. De voorzitter zegde toe dit in B. en W. te zullen bespreken. De heer Van Diemen vroeg een basis te vinden voor de over name van het onderhoud van het Grote Kerkepad. Ook dit zal in de vergadering van B. en W. aan de orde worden gesteld. Vorige Slotkoers koers v. heden 100* 100* Ned. '59 4% 100* 99f| 93% 93% Grootboek obl. 3% 80% Ned. '47 3% (3) 92% 93* Ned. '51 3% 93'2 B 92%B 93%B 92% 92% 87% 87% 98 98* 87% 87% 87% 87%GB Ned. '55 II 3% 89% 89% 90% 90% Dollarlng '47 3 90GL 89% Investeringscert. 3 97GB 97* Ned. 62-64 3 98% 98% Indië '37 A 3 93%GL 83% Grootboek '46 3 89%OB Ned. W3. 6% 111% 111 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmy Amst. Rubber H.VA Senembah 208% A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft eert. Deli My .en (Ver.) Kon. Pap v. Gelder Hoogovens eert Müller en Co. NB. Ned. Kabelfabr Wilton Feyenoord Biliton 2de r271% Dordtse Olie gew. Kon. Olie (f 20.—) idem (50 f.20.—) Holl. Amer. lyn Java China Paket K.L.M Kon Ned. Stmv My Kon Paket My. Stmv mij .Nederl." Nievelt Goudr eert v Ommeren eert. Kon. Rott. Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen 40%GL 40% 152% isi% 252 254 150% 150% 208% 208% 371% 365% 268 272% 560% 562 181.50 179.50 229% 229% 569% 561 318% 316 397% 396 661GB 657 %GB 251% 254% 584 581 210 210 271% 275GB 726 736 166.70 171.20 164.50 168.60 157% 157% 148% 148% 134.50 134. 158 %GB 158GB 123% 121 153 153% 125% 125% 251 251 136% 137% 134% GL 134GL A'dam '47 (3%) 3 idem '48 (3%) R'dam '52-1 (4%) idem "37 I-III (3%> Idem *38-1 (3%) 94% 94', 93 93', 94% 94 104 104 9711 95% 95% 96L 94L 86% 86% 81 80% 99% 81 82 80% 80% 89% 88% 88% 89% 88% 88% 90 101 99% 89% 89% 96% 97% Bankwezen Bank N. O. "58 (5%) ld. N.WJ. '52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam *56 I 2% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2%.... Den Haag '52 I 2% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstelllngen Robeco 213 Amst. Bank H.B.U. eert Rott. Bank 309% Twentsche Bank Industrie Ondernemingen Albert Heyn Borneo Sum. H.My. Ned. G. en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm. Internatio Int. Kunststoffenind. Leidse Wolspinnery Rott. Droogdok My. Slkkens Lakfabr. '53 Ned. My Walv.vrt. Zaalberg Ing. bur. v.Bouwnyv. Spoorwegen Dell Spoorweg My. Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 213 213% 332 334 253 253 309% 309 267 269% ten 403 400 71 70% 293L 285 149L 146% 133% 130% 43% 44% 360 362 603 604 565 569% 114 116% 108 107% 247 250 8% 8% 29% 29 fl 102% 103 63% 63% 56 56 58 56% 56% 102% 103% 78% 77% 77% 79% 33% 33% 103 103% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet. Kon. AA Pref. w.a idem Electrolas B Holl Constructie Ver Touwfabrieken Wernlnk's Betonm. Van wyk Textiel VK. 73% 81GB 330 419 270 135%GB 136%GL 82L 80L 29/7 75 83 331 421 26712

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9