Tulleken en Korteweg vormen voortreffelijk sluitend dubbel Koersen Duindigt „Snowman"" - gisteren vertrokken springt zondag a.s. in Amerika HEINZ SANDWICH SPREAD Heintje Davids omannt Leidse oranje-truidrager Wim Zaalberg Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 30 juli 1959 Derde blad no. 29808 Tennistoernooi Leiclse Hout Mevr. van Berge Henegouwen uitgeschakeld (Van onze tennismedewerker) Tulleken en Korteweg lieten gisteren tegen Moens en Koekebakker waar lijk geen slechte combinatie zien hoe een dubbelspel gespeeld moet worden. De service-returns werden niet met bo venmatige vaart geslagen, maar wel diep en geplaatst. De volley was niet dadelijk af, doorgaans niet tenminste, maar zij brachten Moens en Koekebak ker wel in een zo moeilijke positie, dat wat in eerste instantie niet gebeurde, in tweede instantie afdoende geschiedde. De service was van beiden sterk, con stant en met veel spin geslagen. Het werd een gemakkelijke zege, 6—2, 64 voor TullekenKorteweg. Een verrassing van formaat was in het damesenkelspel B de uitschakeling van mevr. v. Berge Henegouwen, de no. 1 van de Leidse Hout. Het was mej. Bakker, die voor deze verrassing zorg droeg. In een gelijkopgaand, fel gevecht was zij telkens als het erop aan kwam door te drukken, de iets beheerster speel ster met een goed oog voor de geboden kansen. Van het damesenkelspel C moet even worden vermeld de marathonpartij tus sen mej. Bruynen en mej. Willems Floet. Techniek viel er in deze ontmoe ting niet teb ewonderen, wel een hart verwarmend vechten om elke bal, om elk punt. Hoe de bal werd geretourneerd kwam er niet op aan, als hij maar over het net ging. Om lOuur gingen beide het net ging. Om 10 uur gingen beide speelsters de baan op, om kwart over één, 3 uur en een kwartier later, kwa men ze eraf. Mej. Willems-Floet was de gelukige winnares met de cijfers 36, 6—4, 11—9. Bedachtzaam Aardig was de wijze waarop de be dachtzame ouderdom zegevierde -over de onbesuisde jeugd in het herendub belspel C tussen Hierneis-Mulder en Hartog-Bouhuys, 6—1, 62. Geen knal als een rustig tikje het gewenste punt geven kon. Overdijkink is zo langzamerhand be kend om zijn langdurige partijen, waar in hy doorgaans de winst wel weet te grijpen. Zo ook in het herendubbelspel C tegen de Leidse Hout-praeses H. Mul der. Twee uur en een kwartier had hij nodig om met 911, 62. 63 de vol gende ronde in te stappen. W. van Wijk leverde in hetzelfde nummer een kra nige prestatie door J. v. d. Voort uit te schakelen. 64, 62. Het slot van deze wedstrijddag viel in 't water. Om plm. halfzeven stonden de banen zo blank, dat er aan spelen niet meer gedacht behoefde te worden. Des ondanks heeft de wedstrijdleiding geen achterstand. En dat terwijl het aantal inschrijvingen dit jaar groter is dan in vorige jaren. Hulde! Belangrijkste uitslagen Damesenkel B: Mevr. v. Berge-Hene- gouwen—mej. v. d. Berk 7—5, 6—0; me vrouw v. Berge-Henegouwenmej. Bak ker 57, 46: mevr. WijckerheldBis dom—mevr. Zandvoort 7—5, 6—3. Damesenkelspel C: Mej. Bruynen— mej. Willems-Floet 6—3, 4—6, 9—11. Herenenkelspel C: W. v. Wijk—J. v. d. Voort 64, 6—2; H. Mulder—J. Over dijkink JJ—9, 2—6, 3—6; v. Ommen- Hofstede 61, 63. Damesdubbelspel B: Mevr. Busser en mej. Bakkermej. Overdijkink en mej. Tieleman 46, 36. Herendubbelspel B: Moens en Koeke bakker—Tulleken en Korteweg 26, 4—6. Gemengddubbelspel B: mej. Goekoop en Noordmanmevr. Wijckerheld-Bis- dom en v. d. Bijl 6—4, 6—2. Kranige prestatie. Herendubbelspel C: Hierneis en Mul der—Hartog en Bouhuys 6—1, 6—2. JEUGDIG ROODENBURG NAAR W.-DUITSLAND Een Roodenburg-elftal bestaande uit jeugdige spelers zal van 31 juli3 aug. a.s. een bezoek brengen aan Bergisch Gladbach. Ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van deze voetbalvereniging wordt een internationaal toernooi voor Jeugdspelers georganiseerd, waaraan deelgenomen zal worden door elftallen uit Frankrijk, Oostenrijk, Zweden, De nemarken en Duitsland. De blauwzwarten komen in de voor ronden uit tegen Denain Athletique Club (Frankrijk); Admira (Oostenrijk) en Bayer 04 Leverkussen (Duitsland). De finales van dit internationale toer nooi zullen zondag 2 augustus worden verspeeld. Het startschot van deze buitenlandse trip valt morgenochtend op het Stad huisplein: 9.30 uur. Locomotiva naar ons land De Zuidslavische voetbalclub „Loco motiva" uit Zagreb zal in augustus een toernee door ons land maken. Er zullen vijf wedstrijden worden gespeeld. Drie wedstrijden zijn reeds bekend, nl. op 5 augustus in Zwolle tegen een versterkt Zwolsche Boys, op 8 augustus in Utrecht tegen Elinkwjik, dat dan juist zijn toernee door de West achter de rug heeft, en de wedstrijd tegen „Locomo tiva" zal spelen in het kader van zijn 40-jarig bestaan en op 11 augustus in Rotterdam tegen Feyenoord. ZWEMMEN Voor de derde maal Japan Ver. Staten In de Japanse stad Kure is gisteren de derde zweminterland JapanVer enigde Staten sinds 20 juli jl. gehouden. De zwemmers kwamen, wellicht nog ver moeid van de reis van drie dagen door Zuid-Japan, niet tot recordprestaties. De Japanner Yamanaka, die een paar dagen geleden de wereldrecords op de 200 meter en 400 meter vrije slag op zijn naam heeft gebracht, liet gisteren op de 400 meter vrije slag verstek gaan om zich geheel te concentreren op de 800 meter. Yamanaka miste echter op dit nummer de prikkel om zich geheel te geven. De Australiër Murray Rose, die hem zondag op de 400 meter sterke te genstand boocj, startte niet, evenmin als de jonge Amerikaan Somers. Yama naka kwam nu, na een race zonder enige spanning niet verder dan 9 min. 13.2 sec. ruim boven het wereldrecord van Jon Konrads (8.59.6). De Amerikaan Breen werd tweede in 9.32.3. Ook de po ging van de Japanse ploeg om het we reldrecord op de 4x200 meter vrije slag scherper te stellen, mislukte. Yamanaka. Fukui, Fujomoto en Kenjo bleven met 8.24,7 precies 6 seconden boven het re cord, dat dezelfde ploeg zondag jl. in Osaka vestigde. De derde wedstrijd JapanVerenigde Staten eindigde in een gelijke stand 2121 punten. Nieuw Europees record qp 800 m. vrije slag De Fransman Guy Montserret heeft gisteren tijdens zwemwedstrijden in Al giers het Europese record op de 800 m. vrije slag verbeterd en gebracht op 9 min. 22,7 sec. Montserret bleef hiermee 2.8 sec. beneden het oude record, dat sinds 31 juli 1958 op naam staat van de Schot Ian Black, die deze tijd in New Brighton maakte. Guy Montserret was voordien reeds recordhouder met een tijd van 9 min. 28,6 sec. Barke-prijs: 1. Winnie H (L. J. van Harlingen) (1.29.6); 2. Wielewaal S; 3. Wings. Tot.: w .f5.50; pl .f2.20, 1.60, 5.90; gek. f 12.80; cov. f 3.50. Best Girl-prijs: 1. Yewel Boy (S. J. van Leeuwen) (1.39.5); 2. Ybe van Papenhoef; 3. Y Sunshine Hollandla. Tot.: w. f 10.90; pl .f2.40, 2.80; gek. f 13.60; cov. f3.90. Clemence-prijs: 1. Volann O (J. van Dooyeweerd) (1.28.5): 2. Volann Erebus; 3. Vico BS. Tot.: w. f3.30; pl S 1.50, 1.70, 2.60; gek. f7.60; cov. f4.50. Gonny D-prijs: 1. Urban Hollandla (M. Verg.'.y) (1.26.3); 2. Quadrupes; 3. Vain- quer. Tot.: w .f7.90; pl. f2.30, 1.70. 1.80; gek. f 13.70; cov. f3.60. Ju-Ju-prijs 1. en 2. Ugoldman K (M. Vergay) (1.3t'-.6) dead heat met Ruby Spencer (F. J. Eerenberg) (1.24.8); 3. Ru- dolf G. Tot.: w. f 1.60, 1.30; pl. f 1.50, 1.20, 1.80; gek. f3.20 en 2.50; cov .f2.en 2.10, De rennen: Martine-prijs: le afdeling: 1. Early Sun (G. W. Groos); 2. Bold Cavalier; 3. Ice Age. Tot.: w. f4.60; pl. fl.80, 1.30; gek. f4.30; cov. f 3.10. 2e afdeling; 1. Chaffy (D. J. Bockholt) 2. Wundeslampe; 3. Monpti .Tot.: w. f 1.60 (stal); pl. f 4.60, 2.90; gek. f 13.90; cov. f3.40 Viticulture-prijs: 1. Quasi (A. Burrell); 2. Good Books; 3. Balcunnin. Tot.: w. f 8.30; pl .f 6.90, 4.60; gek. f 18.40; cov. 15.—. Totalisatoromzet 177.206.60, lamMiiiï Dure gast op Schiphol Vliegenschimmel van 150.000.., De tienjarige schimmelruin „Snow man", eigendom van de in 1950 naar de Ver. Staten geëmigreerde Bra bander Harry de Leyer uit St.- Oedenrode, is gisteravond iveer met de vrachtmachine van Pan Ameri can naar Nero York vertrokken, be geleid door zijn baas en diens zeven jarig zoontje Sjef. Voor het vertrek heeft Harry de Leyer nog eens uitvoerig verteld over „Snow man". Hoe hij het thans in Amerika be roemde springpaard drie jaar geleden op een sneeuwdag uit het abattoir, klaar voor de slacht, had weggekocht voor slechts f. 250. Vorig jaar heeft een Ame rikaanse dame een bod op de vliegen schimmel gedaan van niet minder dan f 150.000 met de bedoeling het paard ten geschenke te geven aan de Ameri kaanse Olympische ploeg, die in 1960 in Rome aan de start zal verschijnen. Eén keer heeft De Leyer een paard van hem „St.-John" getraind en verkocht aan de Olympische ploeg der Ver. Staten. „NOOIT VERKOPEN" Haar Harry de Leyer wil „Snowman" niet verkopen nu niet en nooit niet, zo als hij op Schiphol nog eens met klem herhaalde. Niet alleen dat „Snowman" veel geld opbrengt op de concoursen hippique in Amerika, waar het dier vrij wel voortdurend in de prijzen valt, maar ook omdat de gehele familie De Leyer, man, vrouw en vijf kinderen zich volko men aan het dier hebben gehecht en omgekeerd. De zevenjarige Sjefke demonstreerde dat nog even op het platform van de Amsterdamse luchthaven, toen het dier uit de veewagen werd gehaald en hij zo op de rug van het machtige springpaard klom. De draaiende en gierende motoren van de vele machines op Schiphol deden „Snowman" niets als de baas en de jongen maar in de buurt waren. „SNOWMAN-FILM" Er wordt een film gemaakt van „Snowman" door een speciaal daarvoor opgerichte filmmaatschappij, waarin het leven van het dier van veulen tot springpaard - het vorig jaar won „Snowman" het kampioenschap sprin gen van de Ver. Staten - is vastgelegd. De mogelijkheid is groot dat een Neder lands-Belgische combinatie de film ook in West-Europa zal uitbrengen. Intussen heeft Harry de Leyer, sinds enkele ja ren tot Amerikaan genaturaliseerd, in een betrekkelijk korte periode in St. James (staat New York) een stal opge bouwd, waarin 37 paarden zijn onderge bracht. Hierbij bevinden zich spring paarden, maar ook jachtpaarden en rij paarden voor het lessen van kinderen. Met de springpaarden trekt De Leyer in het seizoen van concours naar concours en natuurlijk is „Snowman" daar altijd by. KAMPIOENSCHAP Het vliegtuig van Pan American arri veert vandaag in New York en reeds zondag zal „Snowman" uitkomen op een concours in Barnsfield. Het kam pioenschap van Amerika voor spring paarden omvat tien wedstrijden met het concours in Madison Square Garden in november aan het slot. Er is een pun tentelling voor deze serie wedstrijden samengesteld volgens een geheel ander systeem dan in Europa gebruikelijk is. De 21-jarige rechtsbinnen van PEC, Gerrit van de Weerthof, die en kele seizoenen voor de Zwolse semi- profclub speelde en gedurende die tijd een bekwame kracht betekende, heeft een contract getekend bij de eerste-di- visieclub Wageningen. Over de transfer som zijn geen inlichtingen verstrekt Het Indonesische persbureau An- tara meldt dat Rusland aan Indonesië een lening heeft verstrekt ter grootte van 12.500.000 dollar (bijna 50 miljoen gulden) voor de bouw van een stadion in Djakarta. In de Indonesische hoofd stad zullen de Aziatische Spelen van 1962 worden gehouden. Elinkwijk heeft in een avondwed strijd met 4—2 op Aruba verloren van een vertegenwoordigend elftal van de Arubaanse voetbalbond. Bij ruet den de Arubanen met 2—0 voor. Het paard heeft gedurende het korte verblijf in Nederland in Enschede ge sprongen, maar toen was „Snowman" nog maar 24 uur in ons land. Daarna was St.-Oedenrode aan de beurt waar een eerste prijs werd gewonnen. En ook naar Sevenum, waar het oogstfeest werd gehouden, heeft De Leyer, die altijd het paard springt, het dier meegenomen en laten bewonderen. Nederlandse ploeg tegen Frankrijk-B De Nederlandse atletiekploeg, die zon dag 9 augustus aa. te Lille tegen een B- ploeg van Frankrijk uitkomt is samen gesteld. De 17-jarige Jan van Uden uit Schaes- berg, die twee weken geleden het Neder landse juniorenrecord 800 meter op 1 min 51,3 sec bracht, start voor het eerst in een senioren landenwedstrijd op dit nummer, terwijl de Nederlandse kam pioen op de 800 meter Henk Heida door de KNAU-leiding is aangewezen voor de 1500 meter. De ploeg ziet er als volgt uit: 100 meter: Hans Smit (V en L) en Bob Vos (PSV). 200 meter: Hans Smit (V enL) en Ma- rius Bos (V en L). 400 meter: Fred Moerman (PP) en Arend Karenbeld (Pegasus). 800 meter: Wim Essajas (AAC) en Jan van Uden (Schaesberg). 1500 meter: Mjjndert Blankenstein (Trekvogels) en Henk Heida (AV 1923). 5000 meter: Joep Delnoye (Kimbrla) en Frans Kunen (Sprint). 10.000 meter: Jan Keesom (AV 1923) en Piet Bleeker (Lycurgus). 3000 meter steeple: Anton Jonkers (Sprint) en Roland Spierenburg (Mem phis). 110 meter horden: Eef Kamerbeek (PSV) en Peter Nederhand (ALO). 400 meter horden: Jan Parlevliet (V en L) en Ed Boere (Minerva). Verspringen: Henk Visser (AAC) en Gerard Weisscher (Estafette). Hoogspringen: Wim Nummerdor (Olympic) en Rood Knol (Thor). HinkstapspringenHuub Fischbuch (Minerva) en Jan Verschoor (Volt). Polsstokhoogspringen: Servee W ij sen (Kimbria) en Chris Gelens (Kunst en Kracht) Speerwerpen: Eef Kamerbeek (PSV) en Jaap Brouwer (Olympic). Discuswerpen: Kees Koch (PP) en Herman Timme (Kimbria). Kogelstoten: Kees Koch (PP) en Cees van Wees (AAC). Kogelslingeren: Jan Romani (V en L) en Piet Hamer (V en L). 4 x 100 meter estafette: Wim Bruin (Olympia), Marius Bos (V en L), Bob Vos (PSV) en Hans Smit (V en L). 4 x 400 meter: Fred Moerman (PP), Arend Karenbeld (Pegasus), Frans Be ker (Holland), Jan Parlevliet (V en L) en Jan Honselaar (Blauw Wit). Reserve: Vissers (Haarlem). Gisteren vertrok van Schiphol een groep van zeven jongedames, die in Istanboel mee zullen dingen naar de titel „meest ideale vrouw van de wereld". Hierboven zes van deze schoonhedent.w. van links naar Advertentie. de nieuwe broodbelegging MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.45 GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indlea een Heinz 57 product niet voldoet. Omloop van het Westen Captein tweede in de tweede etappe De Fransman Everaert heeft in een massale eindsprint de rustige tweede etappe van de Omloop van het Westen, van Le Mans naar Nantes over 191 km, gewonnen in 5 uur 21 min. 49 sec. Onze landgenoot Captein eiste de tweede plaats voor zich op en zijn grootste triomf moet zeker geweest zijn, dat hij in de sprint de Belg Rik van Steenber gen achter zich liet en terugwees naar de derde j>laats. De uitslag van de tweede etappe was: 1. Everaert (Fr) 5.21.49; 2. Captein (Ned.) z.t.; 3. Van Steenbergen (Belg.) z.t.; 4. Mathys (Belg.) z.t.; 5. Schalk Verhoef (Ned) z.t.; 6. Demulder (Belg) z.t.; 7. ex aequo andere renners, onder wie ook de overige Nederlanders, die dezelfde tijd kregen toegewezen als de winnaar: 5.21.49. Ofschoon de totaaltijd van Everaert en de winnaar van de eerste etappe, de Belg Frans Schoubben, gelijk is, heeft Everaert toch de leiding in het alge meen klassement genomen, namelijk door een hoger puntenaantal. Neder land won met Captein, Schalk Verhoef en De Roo het dagploegenklassement. Het algemeen klassement na de twee de etappe luidt: 1. Everaert (Fr) 12 uur 12 min. 18 sec. (9 pnt); 2. Schoubben (Belg) z.t. (40 pnt); 3. Stolker (Ned) z.t. (41 pnt); 4. Simpson GB) z.t. (42 pnt); 5. Elliott (GB) z.t. (42 pmt); 6. Rosseel (Belg) z.t. (44 pnt); 7. Colette (Fr) z.t. (45 pnt); 8. Cerami (Belg) z.t. (46 pnt); 9. Beuffeuil (Fr) z.t. (48 pnt); 10.. Forestier (Fr) z.t. (49 pnt): 13. Captein (Ned) 12.13 (50 5 pnt); 17 De Haan (Ned) z.t. (53 pnt); 18. Schalk Verhoef (Ned) z.t (53.5 pnt); 23 De Roo (Ned) z.t. (57 pnt); 25. Van den Brekel (Ned) z.t. (59 pnt); 26. ex aequo: Geldermans (Ned), Niesten (Ned), Post (Ned) en Vergoossen (Ned) met nog een aantal renners, allen met 12 uur 13 min. en 87 punten. Het dagploegenklassement: 1. Neder land (Captein, Schalk Verhoef en De Roo) 16.05.27 (46 pnt); 2. Groene Leeuw (Mabhys, Demulder en De Cabooter) 16.05.27 (49 pnt); 3. Ploeg Geminiani (Everaert, Scodeller en De Haan) 16.05.27 (79 pnt). Het algemeen ploegenklas Peufeot, J$6.36.Ö4|_ 2V £loeg rechts de vertegenwoordigsters van Frankrijk, IJsland, Luxemburg, Ne derland (mej. Mimi Methorst uit Eindhoven), Denemarken en Bel gië. Tour der V.N." in Amsterdam Slechts 6 mensen.... (Van onze Amsterdamse correspondent) Twee ferme zoenen van Henriette Davids waren de beloning voor de leider in het algemeen klassement van de „Tour der VN", die maandag in Arnhem onder leiding van Ome Joop Legerstee begon en die gisteren de derde dag, eindigde binnen de hekken van het Olympisch Stadion t« Amsterdam. En die leider in het al gemeen klassement de knaap, die door de populaire revuester in de oranje-trui werd gehesen, was de zes tienjarige Wim Zaalberg uit Leiden. ,.Een hoeraatje voor Heintje Davids", klonk het over het stadionterrein uit de kelen van 120 Jonge renners. „Een hoeraatje voor Dorus", klonk het even later, boen Heintje Davids, die thans in het cabaret „Saint Germain des Pres" van Tom Manders op het Rembrandt- plein optreedt, bekendmaakte, dat Do- rus alle jongens 's avonds graag in zijn cabaret wilde begroeten. Overigens stak mevrouw Davids haar kritiek niet on der stoelen of banken. Tot organisator Ome Joop Legerstee zei ze: „Van deze organisatie deugt niks. Ik had gedacht dat jullie voor honderden mensen had den gezorgd. Enfin, ik ben blij. dat ik ben gekomen, want de jongens zijn het waard". Er waren welgeteld zes mensen bin nen de Stadionhekken om de aankomst van de „Tour der V.N." bij te wonen. Er was zelfs geen fotograaf om de kus voor-de-winnaar te vereeuwigen. Maar de jeugdige deelnemers vonden het al lemaal niet erg. Er werden al plan netjes gemaakt om 's avonds Amsterdam te bekijken, waarbij de uitnodiging van Tom Manders uiteraard goed van pas kwam. De sprint, die gistermiddag op het programma stond, moest een dag wor den uitgesteld, omdat de wielerbaan van het stadion in gebruik was voor de training van de Nederlandse wieler- 1 ploeg, die naar de Europese kampioen schappen wordt uitgezonden. Maar sta diondirecteur Dick van Bessem had een verrassing in petto voor de jongens van-Ome-Joop, die zich van Amersfoort af in het zweet hadden gefietst om de hoofdstad te bereiken: alle renners mochten op de tribunes kijken naar het trainen van hun volwassen collega's. En hij gaf er de belofte bij, dat wie zich in de toekomst als een goed wielrenner zou ontpoppen, altijd een baantje in het Amsterdamse stadion mag komen rij den. De „Tour der V.N." heeft thans in totaal vier uitvallers. Vandaag gaat de reis naar het Antonius Clubhuis aan de Mare te Leiden om morgen verder te gaan naar Schevenlngen. RONDE VAN ZUID-SLAVIË De Belg Roman heeft gisteren de vyfde etappe van de Ronde van Zuid- Slavië gewonnen. Hij legde de 127 km. van Ljubljana naar Zagreb af in 3 uur 13 min. 20 sec. In het algemeen klasse ment behield de Belg Vandervecken de leiding met een totaal tijd van 22 uur 38 min. 44 sec. De plaatsen van de Ne derlanders in de vijfde etappe waren: 9. Steuten 3.13.34, 19. Nelis z.t., 24. Hugens 3.14.10, 28. Doek z.t. In het algemeen klassement bezetten onze landgenoten nu de volgende plaat sen: 6. Hugens 22.45.37, 10. Steuten 22.49.15, 12. Doek 22.49.54, 24. Nelis 23.22.44. In het alg. ploegenklassement is Ne derland achter Bulgarije en Zuid-Slavië derde in 68.24.16. Flamingo's verslaan Deens cricketteam De tweedaagse cricketwedstrijd tus sen de Flamingo's en Denemarken, die te Hilversum werd gespeeld, is door de Flamingo's met acht wickets gewonnen. Op de tweede dag zetten de Hollanders hun eerste innings voort, die dinsdag bij 213 runs voor het verlies van 6 wic kets beëindigd was. Grijseels bleef op 32 staan, doch Van Weelde veerde zijn score van 49 op tot 72 (9x4), waarmee 'hij not out bleef. Het totaal van de Flamingo's was hiermee gestegen tot 249 voor het verlies van acht wickets. Op dit totaal besloot aanvoerder Van der Vlugt de innings te sluiten. Hij wilde namelijk een inningszege beha len. maar slaagde niet in zijn opzet, daar de Denen in hun twee innings voor een herstel zorgden. Bij de thee had den ze reeds 158 runs bijeen, voor het verlies van 9 wickets. Het laatste, dat 63 runs opleverde deed het totaal tot 196 stijgen. Aanvoerder A. Morild, die na de thee het batten handig aan zich wist te houden, bleef met 62 not out. De bowlingcijfers van de Flamingo's waren: Onstein 1 voor 10, Leeftink 2 voor 13. Van Weelde 1 voor 24, Terwiel 2 voor 45 en Aim 3 voor 54. Er restten de Flamingo's toen nog 1 uur en 40 min. om de benodigde 64 runs voor de overwinning t@ maken. SCHAKEN Na de tweede ronde is de stand in de finale van het toernooi om het wereld jeugdkampioenschap schaken te Mün- chenstein 1. Bielicki 2 pnt; 2/3. Stefanof en Tomson 1% pnt.; 4 t/m 8 Rumens, Cle mens, Hamann, Naranja en Kuypers (Ned), allen 1 pnt; 9/10. Phillips en Par ma >2 pnt en 1 afgebr. partij; 11/12. Küttner en Erny beiden 0 pnt. DUIVENSPORT Fondclub Leiden en Omstreken Wedvlucht met oude duiven vanaf Ruffec. In concours 164 vogels, gelost te 6 uur met z.w. wind. Nulpunt 751.157 km. le duif te 19.09.27 uur. A. v. Leeuwen 1; Gebr. Oosterman 215; J. Wolters 3—6—20—34; R. de Graaf 4—17; H. de Vries 5—32; J. v. d. Niet 7—18; H. Moe- nen 8; J. Passchier Zn 9; H. v. Vegten 1013—2441; T. Tijsterman 1140; Gebr. de Wit 12—2126—30; G. Oude Elferink 14—23—25—29; H. Martens 16 19—35; G. v. Klaveren 22; J. Plug 27 31; Gebr. Kok 28; J. v. Alphen 33; P. v Wissen 36; G. v. Albada 37; H. v. Leeu wen 38: A. de Graaf 39; W. Ravensber- gen 42. Wedvlucht vanaf St.-Vincent. In concours 88 vogels, gelost te 11 uur met noorden wind. 1041.644 km. le duif te 9.24.19 uur. R. P. de Graaf 112; G. Oude Elferink 2—3—7—20; H. Moenen 4; W. Ravens- bergen 5—22; H. Martens 616; G. v. Albada 8—17; J. Plug 9; J. Verkade 10; P. Schenkeveld 11; H. v. Vegten 13; H. de Vries 14—18; J. v. d. Niet 15; J. Wol ters 19; M. Jongeleen 21. DE RIJNKLIEVERS Wedvlucht met jonge duiven vanaf Duffel. Afstand 117 km, gelost te 8.10 uur met w.n.w. wind. In concours 343 vogels; le duif te 10.08.00 uur. M. v. d. Wilk 14; M. Jongeleen 2; Lolkes de Beer 3; P. v. Griensven 56; A. v. d. Dop 7; Cbr. v. d. Pluym 8; Truyers en Zn 9; H. Kettenis 10 LEIDSE POSTDUIVENCLUB In concours 319 vogels; le duif te 10.04.34 uur. D. v. Mosseveld 12; J. Kukler 369; P. Groenendijk 4; J. de Groot 5; R. Pet 7; B. C. Schouten 8; J. Laterveer 10. Uitslag Bordeaux: D. v. Mosseveld 1; J. Kukler 2; W. Teske 3; D. v. d. Nieu- wendijk 4—6; J. Flippo 5—7; H. v. Al phen 8 DE BONTE DUIF In concours 134 vogels; le duif te 10.06.54 uur. G. v. Albada 1; F. N. Bink 2—9; A. J. H. v. d. Meijs 3—568; P. ,w fcffV D, de Romijn Ij N, Oude- TENNIS Baclgastentoeruooi te Noordwijk Van 3 tot 9 augustus a.s. worden op de tennisbanen van het Casino te Noordwijk de traditionele wedstrijden om het tenniskampioenschap van Noordwijk en de badgastenwedstrijden gehouden. De winnaar van de kampioenswed strijden wacht de vooroorlogse massief zilveren wisselbeker van de Noordwjjkse Sportvereniging, welke driemaal achter een of vijfmaal in totaal gewonnen moet worden, wil men zich defintief bezitter kunnen noemen. Thans is de trofee in handen van de bekende Duitse speler Baco. Hij komt de beker verdedigen. Daar meerdere prominenten, o.a. de sterke Australische speler Phillips, aan de kampioenschappen deelnemen, be looft de strijd spannend te worden. Behalve de wedstrijden in de A-klasso, worden de badgastenwedstrijden gehou den, verdeeld ln een B- en C-klasse. Deze tenniswedstrijden op de banen van de Noordwijkse Sportvereniging zul len zeker even belangrijk 2ijn als vorig jaar. Er zijn reeds veel Inschrijvingen, waarondier van talrijke buitenlanders. Minstens zullen er driehonderd partijen gespeeld moeten worden. De finales vinden plaats op 8 en 9 augustus. ZEILEN Nationale kampioenschappen Voor de nationale kampioenschappen in de Valken-, 16 m2 streep-, Regen boog- en Vrijheidsklasse, die op 8, 9 en 10 augustus op het Sneekermeer worden gehouden, hebben 45 deelnemers inge schreven. De wedstrijden worden uiter aard gezeild onder het nieuwe wed strijdreglement. De volgende zeilers schreven in: Valkenklasse: (8 inschrijvers): E. Rolf van den Baumen, mr. G. F. Hepkema, J. H. de Wilde. J. Prins, A. Wester, H. Ktr- kenier, B. Staartjes en C. Scherpel jr. 16 m2 streepklasse (11 inschrijvers)! S. van der Steeg. Th. de Haan, A. W. Endstra, S. Olde Agterhuis, P. H. Am sterdam, J. Bodegraven, H. A. Minks, J. van Rietschoten, A. A. Taselaar, H. Wester en R. Siebrand. Regenboogklasse (11 inschrijvers): E K. Hoekstra. G. A. Bakker. J. Alberda, T. Zwart, L. de Wit, J. de Wilde, G. Ooms, V. Hofland. J. H. C. Sieverts, ir. C. J. de Jong en C. v. Kist. Vrijheidsklasse (15 inschrijvers): L. Amons, H. Repko, D. F. Driesens, C. da Haas jr., J. R. de Vries, J. F. Kesting, B. P. de Reuver, J. R. Tepe, S. H. de Jong, J. H. Aarts. F. H. W. Olland, H. Prin», W. Elhorst Jr.. E. van der Zijp en B. van Wijk. Weer tabaksproces te Bremen Het gaat om 10 miljoen gulden Het Oberlandesgerioht Gerechts hof van Bremen zal morgen in twee de aanleg de pleidooien horen in hefc door de Verenigde Deli-maatschappij- en en de Senembah-Maatschappij aan hangig gemaakt kort geding waarin wordt verzocht om bewaargeving van een partij Indonesische tabak aan een beheerder zolang over de eigendom van de party nog ge>n gerechtelijke uit- spraak is gedaan. Het gaat om een par ty Sumatra-«abak van ongeveer 4.000 pakken ter waaxde van tien miljoen gulden afkomstig van in Indonesië ge nationaliseerde ondernemingen. Deze partij is door de Deutsch-Indonesische Tabak-Handelsgesellschaft, waarin het Indonesische beheersinstituut voor :e- nationaliseerde ondernemingen en een aantal tabakshandelaren paritair zijn vertegenwoordigd, naar Bremen ver-

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5