£sso) benzine Hoofdpijn? Tulleken favoriet in toernooi Leidse Hout Vermoeide ministers beëindigden Veluwe" conferentie op de „Ho ge Hansaplast Lalisang versloeg van Ommen Harmonisatie van landbouwbeleid zal actief voortgezet worden meer kilometers uit een liter 7><i Nederland gezien door de ogen van een Australische radioman Neem wat extra in voorraad WOENSDAG 29 JULI 1959 (Van onze tennismedewerker) De Hagenaar Tulleken toonde gisteren tegen Machenius, dat hij een zeer serieuze kandidaat is voor de hoogste eer in het Leidse Houttoernooi, te weten de eerste plaats in het herenenkelspel B. Vloeiend was zijn backhand, laag en sterk gesneden, de forehand, gevaarlijk de topspin. Service, volley en smash werden los en gemakkelijk geslagen. Het werd voor Machenius een snelle execu tie, 6—1, 6—0. De man, die dit spel zou kunnen ont regelen met zijn dropshots en lobs. Lali sang had Van Ommen tegenover zich. Ook al een improvisator, maar met minder ervaring dan de Leidse Hout speler. De eerste set liep vlot voor Lali sang, 61. In de tweede set had Van Ommen meer kijk op zijn variaties. Tot een set kon de dapper volhoudende Van Ommen het echter niet brengen. Korteweg, van Dongen en Engelen burg wonnen conform de verwachting van respectievelijk Wolff, v. Wijngaar den en Meijer. Zü deden dat zonder setver lies. Geduchte tegenstand Bij de dames kreeg mej. Overdijkink, finaliste in het dames enkelspel B. op „Roomburg" geduchte tegenstand van mevr. Westerhout. Met 6—1, 3—6 was de strijd volkomen open en leek een grote surprise in de maak. Enkele onge lukkige missers in de eerste spellen van de beslissende set benamen mevr. Wes terhout echter het geloof in eigen kun nen. Zij ging haar slagen op de kansen inhouden en daardoor raakte de fut uit haar spel. Mej. Overdijkink, jong als zij is toch al een geroutineerd wedstrijd speelster, voelde die stemming bij haar tegenstandster goed aan. Onmiddellijk zette zij mevr. Westerhout onder druk en die capituleerde onvoorwaardelijk, 6—1, Mej. Kengen vond in C haar Wa terloo tegen mej. Laurens. Niet echter dan na verwoede strijd., 46, 46. Het heren dubbelspel B gaf een pittige party te zien tussen v. Dongen-Ten Bosch en v. d. Kruk-Tinbergen. Laatst genoemden waren overdonderend be gonnen. V. d. Kruk manoeuvreerde uit stekend en Tinbergen was op volley en smash nagenoeg onweerstaanbaar. Met 63, 51 leek de zaak bekeken. „Nog één spel om de nederlaag wat draag lijker te maken", schenen Ten Bosch en Van Dongen toen met een gebaar bij het begin van het zevende spel af te spreken. En ineens lukte het. Van 5—1 werd het 86 voor Ten Bosch-van Don gen. Het was Tinbergen, die telkens weer verrassend uitschoot in de derde set en die zijn partner v. d. Kruk meenam in een onstuitbare finish, 60. Belangrijke uitslagen H.E.§. TullekenMachenius 61, 6—0; Mol—Ripassa 3—6, 6—0, 6—2; v. Dongenv. Wijngaarden 63, 67; Wolff—Korteweg 6—2, 6—0; Meyer— Nederlandse internationale amateur-golfkampioenschap Het Nederlandse internationale ama teur-golfkampioenschap zal dit jaar op 31 juli, 1 en 2 augustus worden gehou den op de baan van de G.C. Toxandria bij Breda. Vele sterke spelers uit bin nen- en buitenland zullen aan dit be langrijke evenement deelnemen. Hierbij zijn o.m. de Nederlandse in ternationals, J. F. Dudok van Heel en A. F. Knappert, de Britse international D. W. Frame, de bekende Amerikanen Anthony J. Cullinane en colonel Robert West, en de Belgen Leon Velge en G. Emsens. In totaal zullen 38 spelers deel nemen, zodat reeds vrijdagmorgen a.s. met de wedstrijd begonnen wordt. CRICKET Engeland won ook vierde testmatch Ook de vierde testmatch tussen Enge land en India, die te Manchester is ge speeld, heeft een grote overwinning voor de Britten opgeleverd. De Engel sen wonnen met 171 runs. De totalen waren: Eerste innings: Engeland 490 runs, India 208; tweede innings: Engeland 265 voor 8 gesloten, India 376 all out. Drie uren voordat de speeltijd ver streken was, viel het laatste wicket van India. Twee batslieden van de gasten hebben zich in deze vierde wedstrijd bijzonder onderscheiden. Dat waren Ab bas Ali Baig, de 20-jarige debutant die mandag door een verwonding tijdelijk werd uitgeschakeld, en Polly Umrigar. Zowel Baig als Umrigar scoorde een century, Baig zorgde dinsdag nog voor 27 runs en ging op 112 runs out. Baig had voor zijn 112 runs 4 uur en 20 mi nuten nodig. Umrigar deed over de 118 runs één minuut korter. Het was zijn zevende century in testcricket. DEENS CRICKETTEAM STAAT WEER OP VERLIES De kans dat het Deense cricketteam in de tweedaagse wedstrijd tegen de Flamingo's, die op het terrein van de Hilversumse Cricketclub wordt gespeeld, revanche zal nemen voor de grote ne derlaag, die de ploeg het afgelopen weekeinde tegen het Nederlandse elftal leed, is heel erg klein. Na de eerste dag van deze wedstrijd hebben de Denen al een achterstand van 97 runs, waarbij komt dat de Flamingo's nog vijf eerste inningswickets in handen hebben. Denemarken was all out voor slechts 116 runs. Bij het trekken van de stumps gaf het score-bord voor de Flamingo's 213 runs voor 6 wickets aan. De Nederlandse bowler, die het mees- Ie succes had, was Arie Terwiel. Hij ham 4 wickets voor 21 runs. De cijfers fan de overige bowlers waren: H. J. van Weelde 3 voor 30, Aim 1 voor 20, Van der Bosch 1 voor 23. Voor de runs van het Flamingo-team zorgden hoofdzakelijk: Herklots 16, Aim 37 Marseille 17. Onstein 18. Leeftink 17. Grijseels 32 not out en H. J. van Weelde 49 n.o. Engelenburg, 4—6, 1—6; Hofstede—den Holder 36, 26; v. OmmenLalisang 1—6, 4—6. H. E. NieuwenhuyzenOost 61, 61; TielemanHofstede 36, 68; Swart Donker 6—4, 6—2; v. d. Voort—v. wyk 6—2, 6—0; Wolff—Oost 1—6, 3—6. G.D.C. mej. v. d. Moortel/Nyhoff— mevr. Wyckerheld 'y. d. Bijl 3—6, 4—6. H.D.C.: v. d. Bijl/v. Beek—Walraven/ Kengen 60, 61; Ter Haagen/Frtfters —Meyer/Swart 64, 3—6, 4—6. H.D.B.: Tinbergen/v. d. KrukTen Bosch/v. Dongen 6—3, 68, 60. Mej. Overdijkinkmevr. Westerhout 61, 36, 61; Mej. de Rooymej. v. Ulden 63, 36, 63; mevr. Kranen burg—mej. Bakker 8—10, 46; Mej. v. d. Weterinkmevr. Zandvoort 16, 0—6. D.E.C.: Mej. v. d. Moortelmej. Bruy- nen 46, 62, 79; Mej. Kengenmej. Laurens 46, 46. „DE REISDUIF" „De Reisduif" hield een wedvlucht met 67 oude duiven vanaf Orleans, pl.m. 508 km waar de duiven om 5-15 werden gelost met n.o. wind. De eerste duif meldde zich om 13.40.22, de laatste of 17e prijswinnaar was er om 14.27.31. De uitslag der eerste 10 luidt: 1. W. Siera; 2. H. V. de Haas; 3. J. de Dunne; 4-7- 10; Gebr. Kok 5; F. W. Bouwman 6; A. v. d. Hulst 8-9 J. van Alphen. Tevens een wedvlucht met 300 jonge duiven vanaf Vilvoorde pl.m. 138 km. Deze werden gelost om 7.55.00 uur met n.o. wind. De eerste was er om 9.57.51, de laatste duif of 60e prijswin naar meldde zich om 10.11.41. De uit slag der eerste 10 luidt: 1 S. Koster 2-5; A. van der Hulst 3; F. Bouwman 4-7; J. van Alphen 6-8-10; W. Kapaan, 9 N. Mank. HENGELSPORT P.B.O-V. hield zijn vakantie viswed strijd te Nieuwe-Wetering. Het weer was goed en de vangst viel ook mee. Er werd pl.m. 21 pond op de schaal ge bracht. Uitslag als volgt: 1. J. Vincourt 1535 gr; 2. H. v. d. Mark 1280; 3. W. Nachtegaal 1145; 4- Verver 930; 5. P. Eradus 905: 6. H. de Hogen 850; 7. A. van E.vgen 750; 8. I. Hoppen brouwer 720; 9. W. Vervark 445; 10. P. Pikaar 290 gram. SCHAKEN Onze landgenoot Kuypers heeft in de eerste ronde voor de finale-poule van 'het wereldkampioenschap schaken ver loren van de Brit Rumens Het toernooi wordt zoals bekend in Münchenstein gehouden. In de tweede ronde ging het echter beter. Toen won de Nederlander in 39 zetten van de Zwitser Erny. WIELRENNEN Stolker tweede in Omloop van Westen De eerste etappe van de Omloop van het Westen, waaraan wordt deelgeno men door een Nederlandse ploeg onder leiding van Klaas Buchly, is gewonnen door de Belg Frans Schoubben. Hij legde de 247 km. van Deauville naar Le Mans af in 6 uur 50 min. 29 sec. Onze land genoot Michel Stolker werd tweede in dezelfde tijd. De uitslag was verder: 3. Simpson (Eng.), 4. Elliott (Ierland), 5. Rosseel (België), 8. Everaert (Fr.), 10. Forestier (Fr.), 11. Rolland (Fr.) allen in dezelfde tijd als Schoubben, 14. De Haan (Ned.) 6.51.11, 18. De Roo (Ned.) z.t., 20. Van den Brekel (Ned.) z.t. Het peloton met de overige Nederlan ders - o.w. de Rotterdammer Schalk Verhoef, die te elfder ure de plaats van Gerrit Schulte innam - kreeg dezelfde tijd toegewezen als De Haan: 6.51.11. In het ploegenklassement na de eer ste dag heeft de Beugeotploeg de leiding met een totaal tijd van 20 uur 31 min. 27 sec. Rapha-Geminiani waarvan o.a. de Nederlander De Haan deel uitmaakt, is tweede. De Nederlandse ploeg bezet met Stolker, De Roo en Van den Brekel de vijfde plaats in 20.32.51. De waakzaamheid van de verschillen de ploegen, alsmede de harde wind en het slechte weer waren er de oorzaak van dat de strijd in de eerste etappe een rustig verloop had. Alle uitlooppo gingen liepen op niets uit en men had zich reeds verzoend meteen massasprint toen 10 km. voor de finish Everaert het nog eens probeerde. Hij kreeg gezelschap van tien renners. Dit groepje slaagde er in een beslissende voorsprong op het peloton te nemen en in Le Mans won Schoubben de sprint voor Stolker, Simp son (Eng.) en Elliott. „Swift"-prestaties Tydrit A-klasse (34 km): 1. A. v. d. Kaay, 50 min. 57 sec.: B-klasse (34 km) 1. P. Kooyman, 51 min. 11 sec; 2. Kar- sten, 51 min. 56 sec: C-klasse (17 km): N. Coolen 27 min. 21 sec; 2. W. Zomer- veld 29 min. 58 sec: D-klasse (17 km): 1 C. Schyff 25 min. 53 sec; 2. Fr. Brit- tjjn 26 min. 52 sec. Pelotonrit: A- en B-klasse (51 km): 1. A. v. d. Kaay 1 uur 18 min. 57 sec; 2. J. Riethoven: C-klasse (51 km) 1. A. Kloosterman 1 uur 20 min. 25 sec.; 2. Fr. v. d. Broek: D-klasse (34 km) 1. Fr. Brittyn 52 min. 35 sec; 2. Fr. Leemans. Zondagcomp. A. en B-klasse (40 km) 1. J. Riethoven 1 uur 2 min. 25 sec.; 2. A. v. d. Kaay: C-klasse (40 km) 1. P. v. d. Berg 1 uur 2 min. 40 sec; 2. Zo- merveld: D-klasse (40 km) 1. Fr. Brit- tijn. 1 uur 2 min. 40 sec.; 2. Schaverius. Veteranen (40 km)H. Lepelaar 1.07.25. P. Kooyman werd 1ste in een nieuwe lingenwedstrijd in Zuidland, Bertus Zoet werd 6e. WATERPOLO GZC verslaat Z.-Afrikanen In een harde en in de laatste fase zelfs onaangename wedstrijd, die de Rotterdamse arbiter Louis volkomen uit de hand liep, heeft GZC gisteravond ;n Gouda met 3-2 van het Zuidafrikaanse waterpoloteam gewonnen. De ruststand was 1-1. GZC was versterkt met de Robben-speler Harry Lamme. SPARTA CONTRACTEERDE NOG EEN IERSE SPELER Sparta heeft de 22-jarige Ierse voor hoedespeler Peter Fitzgerald gecantrac- teerd. De besturen van de kampioen van Nederland en van Waterford FC heb ben overeenstemming bereikt over de transfersom. Maandag sloot Sparta reeds een contract af met de Ier John Crossan. Het totale transferbedrag ligt iets boven de f. 100.000. Ook Fitzgerald zal in dienst treden van een Amster damse firma voor werkzaamheden in Rotterdam. De 22-jarige Ier speelde in zijn club mid voor of rechtsbuiten. Sparta heeft voorts alle spelers, die vorig seizoen deel uitmaakten van het eerste elftal, alsmede oud-aanvoerder Visser een garantiecontract aangeboden, waardoor zij er zeker van zyn dat zij - volgens de bij Sparta geldende regels - de maximale vergoeding zullen ontvan gen. Ook Schop, Hofstee, Villerius, Hen driks, Allart, De Boer (ex-Xerxes), Lugthart en Van Leeuwen zijn gecon tracteerd. Voorts is aan twee jeugdspe lers een contract toegezegd. Van de spelers, die vorig seizoen uit kwamen voor de top-teams van Sparta is De Jonge weer amateur geworden, Verbeek heeft zijn voetballoopbaan we gens een blessure moeten beëindigen, Geel en Van Linstee zijn respectievelijk naar Xerxes en DFC overgegaan. WATERPOLONIEUWS Evenals De Zijl maandag j.l. speelde LZC gisteravond - op bezoek bij VZV te Velsen - zijn laatste wedstrijd in va kantiestijl. Met dit verschil, dat maan dag één van de ploegen in het water nog belang bij de uitslag had, terwijl hier twee ploegen lagen, die louter voor hun plezier konden spelen. Het werd dan ook een allergenoegelijkst partijtje, waar in LZC tenslotte toch aan het langste eind trok. De eerste aanvallen waren verkennen. Daarna trok Siem Ouwerkerk er tussen uit, verknoeide aanvankelijk zijn kans door treuzelen, maar kreeg via een vrije worp een herkansing, die hij benutte: 01. De hele eerste helft leverde verder geen doelpunten op. Na rust scoorde eerst het handige midvoortje van de Velzenaren 11 en daarna nogmaals 21. Hans Slooter zorgde echter dat beide partijen weer gelijk kwamen: 2-2. Oaarna liep VZV weer uit ditmaal door een strafworp: 32. Maar wederom was het Hans Slooter, die ditmaal met een afstandsschot gelijk maakte: 3—3. Het vele zwemmen van Dick Timmermans ging - daarna toch - effect afwerpen, enkele malen kwamen Leidenaren vrij. Uit één van die kansen doelpuntte Hans Slooter voor de derde maal in deze wed strijd en haalde daarmede voor LZC de' punten binnen: 34. LGB 1LZC 3: 32 De twee laag geplaatsten in de le-klasse Kring speel den gisteravond in De Zijl een pittig partijtje, waarin ditmaal LGB aan het langste eind trok. LGB-meisjesAZC-meisjes: 111 De Alphense meisjes waren geen partij voor hun Leidse leeftijdgenootjes wat uit de stand wel duidelijk wordt. De Hilversumse eerste divisie-club ,.'t Gooi" is weer twee contractspelers rijker geworden. Het zijn de DOS-spe- lers Luuk Flad en Piet Wolf. De be sturen van de Utrechtse eredivisieclub en de Hilversumse vereniging kwamen na een langdurige bespreking tot een overeenkomst. Griep Aspirin Verkoudh^j^gB hoort in huis. Gunstige behandeling Beneluxpartners Huidig stelsel condeusnielk tot oktober Naar gemeld, zijn de ministers van de drie Beneluxlanden op de Hoge Veluwe bijeen gekomen ter bespreking van verschillende pro blemen op het gebied van de landbouw in de Benelux. Tijdens deze besprekingen hebben de drie regeringen opnieuw de wil uitgesproken, in overeenstemming met art. 233 van het verdrag van Rome, de Benelux Unie te voltooien zonder de etappes van de integratie inge volge het EEG-verdrag af te wachten. Hieruit vloeit voort, dat de Benelux- partners elkaar een gunstiger behan deling mogen toekennen, dan die welke aan de andere EEG-partners wordt ver leend. Vastbesloten de harmonisatie van het landbouwbeleid actief voort te zet ten ter bereiking van een verdergaande vrijmaking van het handelsverkeer heb ben de drie regeringen geconstateerd, dat het hoofdpunt van deze harmonisatie gevormd door de harmonisatie van het beleid op het gebied van de voortbren ging, de verwerking en de afzet van de landbouwprodukten. Deze harmonisatie kan volgens de drie regeringen beperkt blijven tot het geen noodzakelijk is voor de vrijmaking van hst handelsverkeer. De toenadering van de aan de producenten betaalde prij zen zal voortvloeien uit de bedoelde har monisatie, die echter niet de gelijkma king of zelfs de harmonisatie van de kostprijzen vereist als voorafgaande voorwaarde voor de vrijmaking van het handelsverkeer. De harmonisatie en de vrijmaking van het handelsverkeer moe ten volgens de drie regeringen een we derzijdse ontwikkeling van het handels verkeer in landbouwprodukten bevorde ren. De voorzitters van de raad van presi denten hebben nu opdracht gekregen zich te baseren op deze algemene richt lijnen, concrete voorstellen uit te wer ken voor de harmonisatie van het be- De sportvlieger Harry Bruijs, voor zitter van de Westbrabantse Aeroclub, heeft de hoofdprijs voor buitenlandse deelnemers gewonnen in de sport vliegersrally te Calais, waaraan hij sa men met zijn dochter Gonnie heeft deelgenomen. In zijn klasse waren 75 vliegtuigen ingeschreven. De prijs be stond uit een Blériotbeker van een hal ve meter hoog, die was uitgeloofd door de stad Calais. De wedstrijd was geor ganiseerd door de Aeroclub de France. leid en de vrijmaking van het handels verkeer binnen de Benelux voor wat be treft groente en fruit, aardappelen en voedergranen, voor de vergadering van het comité van ministers van 12 oktober 1959. Gezien de doelstellingen van het harmonisatiebeleid, zoals dit is vast gelegd in het ministeriële besluit van 3 mei 1955, zjjn de drie regeringen overeengekomen by de toepassing van de stelsels voor het goederenver keer in landbouwprodukten. die ge reglementeerd zyn ingevolge de tus sen hen gesloten protokollen, geen maatregelen te nemen, die leiden tot een achteruitgang op het gebied van de integratie van hun markten.. Regeling gecondenseerde melk Tijdens de conferentie hebben de drie regeringen tevens het vraagstuk onder zocht van de invoer in de Bleu van Ne derlandse gecondenseerde melk. Zij hebben in beginsel een nieuwe regeling aanvaard ten aanzien waarvan zij zich voorbehouden de wyze van toepassing goed te keuren, nadat de technische aspecten van het probleem door hun deskundigen zijn bestudeerd. Inmiddels hebben de Belgische en de Luxemburg se regering zich bereid verklaard het huidige stelsel tot eind september voort te zetten. De Nederlandse regering heeft dit voorstel aanvaard. Vooruitgang Vermoeid en, naar het scheen, nog niet geheel voldaan, hebben de Bel gische, Nederlandse en Luxemburgse ministers gisteravond twee uur later dan voorzien was, het jachtslot Sint Hubertus op de Hoge Veluwe verla ten. Toch, en daarop wees minister president prof. De Quay, is by deze besprekingen vooruitgang geboekt. Op het punt van de harmonisatie zyn richtlijnen aanvaard, die nadere concretisering mogelijk maken. Definitief is nu op landbouwgebied afgestapt van harmonisatie van kost prijzen en beleid, om over te stappen op harmonisatie per produkt. Dit heeft vooral betekenis voor de produkten van de tuinbouw, de aardappelen, de voe dergranen en de zuivelprodukten. We derzijdse deskundigen zullen van dit principe uit werken, waarna de presi denten van de Raad van de Benelux nadere voorstellen voor het comité van ministers zullen doen. welk comité op 12 oktober zal vergaderen. Tot dan. al dus prof. dr. G. Brouwers, een der pre sidenten van de raad, neemt men aan, dat aan het Belgische contingent van 5100 ton Nederlandse gecondenseerde melk wordt vastgehouden en dan niet de globale EEG-contingentenregelingen van 3% der nationale produktie voor Nederland zal gelden. Proefgeval De kwestie met de gecondenseerde melk is in dit opzicht een proefgeval geweest. Nederland is bereid nadere garanties te geven, opdat de invoer 37? ESSO EXTR.A is super zuinig Rond één procent van de bevolking J. Murray Gordon, producer van de Australische radio-omroep is dol op de Hollandse keuken. Zijn vrienden hadden hem trouwens thuis in geuren en kleu ren verteld dat by een bezoek aan Ne derland, een bord dampende snert met kluif niet versmaad mag worden. Mur ray Gordon heeft de snert nog niet kun nen proeven en hij heeft nog minder kans gezien de verrichtingen van de Ne derlandse televisie op het beeldscherm te volgen. Hij heeft er eenvoudig de tyd nog niet voor kunnen vinden, in beslag genomen als hij is met het op de band „inblikken" van zyn belevenissen hier in Nederland. Want met zijn bandrecorder is hy doende om de stem van .Holland" vast te leggen. In twee programma's van elk 30 minuten, en nog enkele korte bandjes, laat hij straks de Australische luisteraar beleven hoe het in Nederland reilt en zeilt en bekijkt hij het lage landje aan de Noordzee door de ogen van een Australiër. Zijn bezoek aan Nederland dankt hij aan een invitatie van de We reldomroep Nederland, die gezien de culturele en andere zakelyke banden, waarvan de emigratie wel de belang rijkste is, het plan opvatte. Nederland eens te laten zien en „beschrijven" door een Australiër. DUIDELIJK In Australië is één procent van de totale bevolkingssterkte afkomstig uit Nederland, zegt Murray Gordon. Ten einde de Australiër een duidelijk inzicht te geven, wie toch die Nederlander is, kunnen deze programma's een onschat bare dienst bewijzen. Over Nederland heeft de Australiër slechts vage voor stellingen, die meestal samenhangen met klompen klotsende boeren in wijde zwarte broeken van het meer dan over bekende Volendammer-type. Hij denkt dan aan veel water, vette koeien en gra zige weiden met kaasfabrieken, als enig zaligmakende industrie. Boter, melk en eieren zijn synoniemen van Nederlandse welvaart, maar voor de rest heeft hij van Nederland niet het minste begrip. Dat er vooral in de na-oorlogse jaren de in dustrialisatie is toegenomen, dat er in Nederland nog zo iets bestaat als het Deltaplan, dat zal hem ongetwijfeld in teresseren. TWEE DOCUMENTAIRES Twee documentaires zullen de Austra lische luisteraar de achtergronden van de Nederlander*moeten belichten: waar hij vandaan komt, wie en wat hij van oorsprong is, zijn opvoeding, godsdienst en andere historische feiten, die het be grip van de .Hollander" dienen te ver- In België van Nederlandse condens, waarvan de prys door een heffing met de Belgische wordt geegaliseerd, niet door bijzondere kunstgrepen via de ingewikkelde zuivelfondsen tot prijsontduiking zal kunnen leiden. Van Nederlandse zyde zal daartoe overleg met de producenten plaatsvin den, teneinde dezé garanties waterdicht te maken. Hiermede dient de Belgische beduchtheid tot prysontduiking te wor den weggenomen. Prof. Brouwers ge looft. dat 'harmonisatie van de zuivel- markt per produkt speciale regelingen op den duur overbodig zal maken. Harmonisatie op basis van kostprij zen voor bederfelijke tuinbouwproduk- ten noemde prof. Brouwers eigenlijk onzinnig, omdat de prijsvorming op ge heel andere basis plaatsvindt, dan bijv. die van granen. Ook op dit punt dient een nieuwe harmonisatieregeling per produkt te worden uitgewerkt. De kost prijsbasis voor harmonisatie is op agra risch gebied dus in feite verlaten. Men werd het er over eens, dat de harmoni satie beperkt kan blijven tot. hetgeen noodzakelijk is voor de vrijmaking van het handelsverkeer. Belangrijk is voorts, aldus zeide prof. De Quay met nadruk, dat Beneluxre- gelingen, ook de agrarische, zullen moeten prevaleren boven de regelin gen van het EEG-verdrag, waartoe dit verdrag bovendien het recht heeft. Er mogen geen maatregelen worden genomen, die tot achteruitgang van de voortschrijdende integratie der markten kunnen leiden. klaren. In een andere documentaire wordt de aloude strijd behandeld van Nederland tegen zijn vriend en vyand: het water. De inpolderingen, de droog legging van een gedeelte van de Zuider zee, het boeiend ontstaan van de Wie- ringermeerpolder en het koene Delta plan worden door Murray Gordon ver werkt tot een pakkende reportage van Nederland zoals het in werkelijkheid is. Daarnaast komen nog een aantal korte reportages (new-reels) over hoe de Ne derlander leeft en woont. Interviews met de gewone man, waarbij vooral het ac cent zal vallen op het probleem van de emigratie. WONDVERBAND Verkrijgbaar op 4, 6 en 8 cm breedte en in de lengtes van 10 cm - 500 cm. Uitgevoerd in plastic, elastische of gewone stof. Spannende jacht op dief in stadsriolen van Ravenna De Middenitaliaanse stad Raven na heeft maandag en dinsdag een mensenjacht beleefd zoals men eigenlijk slechts uit films of detec- tiveboeken kent: vier en veertig uur lang achtervolgden agenten een dief van een vrachtwagen door de dool hof van de stinkende stadsriolen. Toen zij tenslotte de man, de 24- jarige Ivo Calzolari wisten te vatten, bleek deze geen kleren meer aan zijn lijf te hebben en van honger en uitputting een flauwte nabij. Tijdens een achtervolging door de politie zondagavond was Calzolari in een kanaal gesprongen en een riool buis binnengezwommen waarbij hij zich van zijn kleding had ontdaan. De politie richtte twee schijnwerpers op de opening van de hoofdbuizen en zocht in patrouilles met lan taarns de riolen af. Met luidsprekers geboden zij de man zich over te ge ven maar hij zag kans twee dagen lang de agenten te ontlopen. Dezen, zelf met dikke wallen onder de ogen, noemden het een wonder dat Cal zolari het verblijf in de kwalijk rie kende onderwereld had overleefd. Maandagnacht had men hem even zien opduiken uit een straatput voor een hap frisse lucht, maar hij was weer verdwenen voor men goed en wel reageerde. Dr. A. A. L. Rutgers heeft gister avond tijdens een receptie in Den Haag afscheid genomen als lid van de Raad van State. Van links naar I Fürstner, nir. J. R. H. van Schai. rechts dr. J. Schouten, prof. dr. en dr. A. A. L. Rutgers. L. J. M. Beel, vice-admiraal J. Th.\

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4