KENNIS IS MACHT £sso Zeldzame takin- Sweet potatoe- eindelijk in Europa aangekomen Loop der bevolking te Leiden Volg die vrouiv" - een nieuwe speelfilm met klinkende namen 0LIEST00K IS IDEAAL! G. A. A. NOUWE] R. J. C. PULLt pbstic^ Stewnzoien VENDUHUIS DER NOTARISSEN DINSDAG 28 JULI 1959 Buffel, ivilde berggeit, schaap of koe? In een keurig met zeildoek overdekt dierenhok zat de zeldzame takin, een berggeit uit de Himalaya, die vanwege diverse avonturen in de afgelopen maan den al zovele pennen in beweging heeft gezet en intussen nog steeds niet op de plaats van bestemming, het Bronx-dierenpark in de V.S., is aangekomen. Het dier arriveerde gisteravond in een Super Constellation van de KLM op Schiphol. Deze takin - één exemplaar van dit zeldzame dier bevindt zich in de Pe- kingse dierentuin - is door allerlei om standigheden meer dan een half jaar in Rangoon geweest, alvorens de mogelijk heid werd geschapen het dier met de KLM via Schiphol naar Hamburg te vervoeren, waar het gisteravond nog is aangekomen. De dierensteward van de KLM, de heer J. A. van de Weghe, heeft de takin verzorgd van Rangoon tot Schiphol. Hij heeft erop de Amsterdam se luchthaven wonderlijke verhalen van verteld. .Sweet potatoe" - zoete aardappel had de dierenoppasser van Rangoon de takin genoemd en inderdaad: hy luister de naar die naam. Trouwens, in dat halve jaar was de wilde berggeit al aan mensen gewend geraakt. Als er geen mensen in de buurt waren, weigerde hij zelfs te eten, wel een bewijs, dat deze reeds aardig van de beschavingsvormen op de hoogte is gekomen. Het hok kreeg in de Super Constellation een plaats tussen de stuurhut en de passagiersca bine in. Het sprak wel vanzelf, dat er tijdens de lange reis veel belangstelling voor het dier bestond. In Rangoon had men het dier een zak met koolraap mee gegeven. Dierensteward Van de Weghe sneed deze rapen in schijven. „Als ik de schijven in het hok wierp weigerde de takin het voedsel op te eten. Alleen uit mijn hand at de berggeit de rapen op. Melk lustte de takin graag en hij zou ze ker geen gek figuur hebben geslagen bij een of andere „brigade". De takin was handig ook. In Rangoon klom hij een bamboetrapje op, maakte met zijn neus een ijskast open en haalde op die ma nier de gekoelde groente te voorschijn. Ik weet eigenlijk nog niet, wat voor dier of het is. Als ik hem van voren bekeek, dacht ik dat het een buffel was. Keek ik van op zy, dan was het een schaap en keek ik van achteren dan leek het dier op een kleine koe. Ik ben vertederd door de trouwe blauwe ogen van de takin en hij heeft een blauwe tong ook". Op Schiphol stond de KLM-Dakota PH-DAA gereed. Het dier werd met kist en al van de Super Constellation overge heveld naar de Dakota. Niet lang daar- Dr. Patijn opende Wehate De secretaris-generaal van het Mi nisterie van Landbouw, Vissery en Voed- selvoorziening, dr. J. H. Patijn, heeft vanmorgen de elfde Westlandse Han delstentoonstelling Wehate officieel ge- openil. De expositie is ingericht in en om de gebouwen van de Coöperatieve Centrale Westlandse Snijbloemenveiling te Honselersdijk. Dr. Patijn zeide ge troffen te zijn door de vele technische hulpmiddelen, waarover de tuinder he den ten dage kan beschikken. Tal van nieuwe ontwikkelingen vol trekken zich in snel tempo, zeker op het gebied van intensieve glastuinbouw, zo constateerde dr. Patijn. Hij noemde de glastuinbouw, een bedrijfstak waar men steeds oog gehad heeft voor het belang van de toepassing van technische hulp middelen. De heer Patyn wees voorts op de mogelijkheden tot automatisering van bepaalde onderdelen van het bedrijf, zoals het stoken, het stomen en het luchten. Er is geen reden om te veron derstellen, dat de tendens van deze voor uitstrevende tuinders om hun bedrijven telkens aan te passen aan de nieuwste vindingen zal verslappen, zo zeide hy. Hij wees op het belang van de beurs voor de tuinders, die zich zo breed mo gelijk moeten kunnen oriënteren by hun aankopen. Subsidie provinciale culturele raden By beschikking van de Staatssecreta ris van O. K. en W., mr. Y. Scholten, is een regeling vastgesteld betreffende de Rijkssubsidie voor de provinciaal cul turele raden. In deze regeling wordt de Rijkssubsidie bepaald op een basisbe drag vermeerderd met een bedrag per hoofd van de bevolking van dé provincie. De gehele subsidie zal ten hoogste 40% van de exploitatielasten bedragen en eveneens niet hoger zijn dan de provin ciale subsidie. Zowel het basisbedrag als het bedrag per hoofd van de bevol king zal jaarlijks door de minister wor den vastgesteld. De regeling wordt met ingang van 1 januari 1960 van kracht. Zy is vastgesteld na overleg met ver- tegenwoordgers van de colleges van Ged. Staten der provincies. Jacob Marisstichting behoudt haar naam De Haagse gemeenteraad heeft gis termiddag buitengewoon lang gespro ken over een voorstel van B. en W. om geen gevolg te geven aan een ver zoek van mej. M. Biezeveld en enige andere nabestaanden van Jacob en Willem Maris om de naam Jacob Maris van de Jacob Marisstichting te verwijderen. In januari jl. hadden deze nabestaan den van de schilder een adres aan de gemeenteraad gestuurd, waarin zij zei den van mening te zijn dat de Jacob Marisstichting door de wijze waarop deze thans te werk gaat in gebreke is gebleven eer te betonen aan de nage dachtenis van Jacob Maris zoals dat indertijd in de bedoeling heeft gelegen van de oprichters van de Stichting. Het voorstel werd tenslotte aangeno men met 28 tegen 7 stemmen (allen V.VX).). Verstoring zondagsrust LAAGVLIEGERS WAREN CANADEZEN <Van onze Haagse redactie) Naar aanleiding van klachten over laagvliegen door straalvliegtuigen boven het strand tussen Hoek van Holland en Katwijk op zondag j.l. deelt de Lucht machtstaf mee, dat het hier straalvlieg tuigen betreft van de Kon. Canadese Luchtmacht, gestationeerd in West- I'uropa. Terzake is reeds contact opge nomen met de Canadese autoriteiten, die op korte termyn maatregelen tegen de betrokken vliegers zullen nemen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de operationele straalvliegtuigen van de Nederlandse Luchtmacht 's zondags niet oefenen en dus niet aansprakelijk gesteld kunnen worden voor laagvliegen en andere verstoringen van de zondags rust. na vertrok de Dakota, die al spoedig de „takin-special" werd genoemd, naar Hamburg, nieuwe avonturen tegemoet. Want voorlopig zal de takin 60 dagen in quarantaine in de dierentuin van Hamburg-Ruhe moeten verblijven, waar na pas verscheping naar New York ge schiedt. De Bronx-dierentuin heeft f. 4500 voor dit dier betaald. Reis- en verblijfkosten van „Sweet potatoe" zul len tezamen wel een hoger bedrag uit maken, om maar te zwygen over de extra kosten aan telefoongesprekken, te legrammen enz., die er de laatste maan den zijn bygekomen! Rotterdam spoedig in KLM-net Dienst op Londen en Hamburg? De KLM heeft het voornemen om, zo mogelijk reeds met ingang van de a.s. winterdienst, Rotterdam met een of meer Viscountdiensten in het gewone verkeersnet op te nemen. Er worden reeds besprekingen met alle betrokken instanties gevoerd om een KLM-verbin- ding met Londen en wellicht later ook met Hamburg tot stand te brengen. De-relaties van de KLM met Rotter dam dateren al van 1920. In dat jaar van 26 juli af, ging men op de lyn Am sterdamLonden (de eerste vaste lucht lijn ter wereld) facultatieve landingen maken op een terrein te Rotterdam. Op 14 april 1921 opende Prins Hendrik de diensten van Waalhaven naar Londen en Hamburg met Fokker F 3-toestellen. Tot september 1939 bleef de KLM op Waalhaven vliegen. Kwaliteitsvoorschriften tomaten voor binnenland Met ingang van gisteren traden op de Nederlandse veilingen kwaliteits eisen in werking voor tomaten welke bestemd zijn voor de binnenlandse markt. Hiertoe is besloten door het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen in Nederland en ze gelden voor alle hierbij aangesloten veilingen. Vast gesteld is dat met ingang van gisteren geen tomaten mogen worden geveild waarin voorkomen grauwe vruchten, ge scheurde vruchten, vruchten met steel- en ander botrytis, waterzieke en aard- appelkwade vruchten, vruchten met neusrot en noodrijpe vruchten. Indien er partijen tomaten op de veilingen worden aangevoerd waarin zich derge lijke vruchten bevinden dan moeten deze eerst worden verwijderd. Verder mogen ook tomaten welke kleiner zijn dan de cc-sortering niet worden ver kocht. Tot deze maatregel zijn de veilingen overgegaan om te voorkomen dat er tomaten van mindere kwaliteit op de binnenlandse markt worden verkocht. Men gaat namelijk uit van het stand punt dat tomaten voor het binnenland zowel als voor export van goede kwali teit moeten zijn, wat de vraag zal be vorderen. Bij export van tomaten gel den er ook vastgestelde kwaliteitsvoor schriften. De Davis Cupwedstrijd Canada— Australië (finale Noordamerikaanse zone), welke te Montreal werd gespeeld, is door Australië met 5—0 gewonnen. Australië zal nu tegen Cuba uitkomen. Italië heeft de finale van het toernooi om de Davis Cup (Europese zone), waar in het Spanje als tegenstander had, met 41 gewonnen. Waar een wil is, is een weg, zegt Nixon Voor zijn vertrek naar Nowosibirsk verklaarde de Amerikaanse vice-presi dent Nixon hedenochtend op het vlieg veld van Leningrad, dat de Verenigde Staten zich ervan bewust zijn, dat de verschillen tussen V.S. en de Sovjet- Unie niet zo eenvoudig weg te werken zijn. Hij voegde er aan toe. dat het no dig is besprekingen te hebben aan de conferentietafel, „zodat wij tot een door beide partijen aanvaarde oplossing kun nen komen". Nixon sprak als zijn overtuiging uit. dat als dergelijke conferenties gehouden zouden worden, manieren gevonden zoude nworden om verschillende te re gelen en de vrede te bevorderen. Hij merkte op dat Kroesjtsjef, Kozlof en andere Russische leiders hem verze kerd hadden van hun verlangen om dit doel te bereiken. Nixon verklaarde op zijn beurt te kunnen zeggen dat men van Amerikaanse zijde tot vriendschap en vrede door middel van onderhande lingen wil geraken. „En waar een wil is. is een weg", aldus de Amerikaanse vice-president. Soekarno eist: Hoge Indonesische ambtenaren partijloos President Soekarno heeft een be sluit uitgevaardigd, waarbij het aan hooggeplaatste burgerlijke landsdie naren en commanderende militairen en politie-ambenaren verboden wordt, lid te zijn van een politieke party. Eveneens heeft Soekarno 17 augus tus vastgesteld als de datum, waarop de leden van het Indonesische Parle ment de eed op de grondwet van 1945 moeten hebben afgelegd, op straffe van verlies van hun zetel in het par lement. Van de 268 leden van het Parlement hebben 32 dit nog niet gedaan. Van de ze 32 vertoeven er vijf in de rimboe, van wie twee bij de opstandelingen, twee verblijven in een gevangenis en de ove rigen hebben hun ontslag als parle mentslid ingdiend. Van het lidmaatschap van een poli tieke partij zijn de hoogst bezoldigde ambtenaren uitgesloten, tot en met di recteuren van bureaus en onderbureaus alsmede de directeuren van ondernemin gen, die geheel of ten dele eigendom van de staat zijn. Vlootschouw in Alexandrië In Alexandrië is gisteren een vloot schouw gehouden ter gelegenheid van het feit, dat Koning Faroek zeven jaar geleden is weggejaagd. President Nas ser zag aan boord van de torpedoboot- jager „El Nasser" de vloot voorbijvaren. Zondagavond heeft hij in Alexandrië ter gelegenheid van de derde jaardag van de nationalisatie van het Suez-ka- naal gezegd, dat de V.A-R- e®n beslis sende slag met Israël wenst. „Ditmaal zullen wij Israël uitroeien", verklaarde hij. Hij noemde Israël „een misdaad, gepleegd door verraad en imperialisme", aldus het persbureau Reuter. Communistisch succes in een Argentijnse provincie De communisten hebben zondag jl. bij gemeenteraadsverkiezingen in de Ar gentijnse provincie Santa Fe winst ge boekt. Hun stemmenaantal steeg van 4784 in 1958 tot 24.411 thans. In de pro vinciale hoofdstad Santa Fe werden zy met slechts gering verschil door de re geringspartij verslagen. Regeringsfunctionarissen vrezen dat deze verkiezingsuitslag tot ongerustheid onder de bevelhebbers van de strijd krachten zal leiden. Laatstgenoemden hebben president Frondizi voortdurend gewaarschuwd voor het gevaar van communistische vooruitgang. Dr. Rutgers Commandeur Nederlandse Leeuw De minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus, heeft vanochtend te zynen departemente ontvangen de vice- voorzitter van de Raad van State, dr. A. A. L. Rutgers, die 1 augustus dat col lege gaat verlaten. De minister deelde hem zijn bevordering mede tot Com mandeur in de Orde van de Neder landse Leeuw. GEVESTIGD In week van 16 t.m. 22 juli 1959 O. Lauper en itan.. Burggravenlaan 224: S. D. van Ploeg en lam., verkoper, Haar- lemmerstr. 25; P. J A. Ruljs en arts, v. Swletenstr. 13; A. Sloos en fa«J- huisschilder. Senngenstr. 33a^ H Beke ma en fam.. conducteur NZH, Marmx str. 113; R. Salomons en fam., gouverne mentsambtenaar, MariënP°®ls.tJ; 9S-' Bakker ij lam., arts, v Swletenstr 25. H. Pomstra en fam., militair, Stieltjes str. 42; J. H. Pietersen .arts v. Swleten str. 39; J. J. Groeneweg, arb. Zllverfabriek, Aloëlaan 34; L. G. J. van der Hoeven geb. Van der Wielen, a/b w.s. ligg. in Ipoorhaven; H. E. G. Gleske geb. Van de Sande. Churchilllaan 19; C. J. T. de Groot, hulp i/d. huish.. Rijnkade 13; M. Cohen geb. Van der Horst correctrice, Riinkade 2; C. van Ingen Schenau geb. Verhoogt, Hogewoerd 84; C. H. Westerink. Zoeterwoudse Singel 42, M. C. T. BeKKe ring geb. Rijnbeek, v. Rlebeeckhof 6, J. M. Somsen, huishoudster, Steenschuur 16. P H Wessels, arb. benzlnepompfabr., su- matrastr, 52a; W. Meijer geb. Brouwer, Jan v. Houtkade 3: W. Hartland, Papen- grt. 23; M. H. Goedhart geb. Van Hasselt, diëtiste, v. Swletenstr. 35; A. Mol geb. Marck. Huizingastr. 18; J. D. van Unen, adsp. commies NS, Oosterdwarsstr. 4, M. Sanders, arts. Maredijk 161 i Piet Paaltjenspad 3; J. G.de H»op g<eb. Monster, onderwijzeres, Kapteynstr28, C. A. M. van der Geest geb. Van Dam, Pie- terskerkgrt. 6a; A. J. Brattinga, chauffeur Munnlkenstr. 36; A D H Wehrens ver- 'rfKSVSÏÏS: fandtlaan 9; H. A. D. van der Wall Bake, Witte Singel 101a; H. W. Floor, Lellestr. 53- W. Wols, doktersassistente, Ryn- en Schiekade 7; L. J. J. Nolten, Isoleerder, Lage Ryndljk 66. VERTROKKEN K. F. Vaas en fam., Cobetstr. 28 nr. Yerseke, Oude Boogaert 2a; L. Ouwerkerk en fam., Balistr. 58, nr. Voorschoten, Rijndijk 90; F. E. M. Mitraslng en fam.. Merelstr. 14. nr. Suriname; M. van der Meij en fam., Lombokstr. 3, nr. Voor schoten, Chr. Huygensstr. 21; T. Uuldriks en fam., Marnixstr. 113, nr. Utrecht, Bosb. Toussaintstr. 14 bis; W. Scharloo en fam., Maarsmansstg. 12a, nr. Leiderdorp, Julia- nastr. 3; A. J. Schrelj en fam., Nieuw- steeg 41, nr. Rotterdam, Ramlehweg 19c; W. J. M. Zandvliet en fam., Roodenb.str. 11, nr. Bloemendaal, W. Pyrmontln. 6; J. Wielder6 en fam., de la Reystr. 1, nr. Voorschoten, Chr. Huygensstr. 23; C. G. E. Wasch geb. Lammers Llsnet en fam., Meerhof 25, nr. Schiedam. D. Curtiusstr. 66; H. M. W. T. van Wetten en fam., J. P. Coenhof 25, nr. Rotterdam, Maas kade 28a; P. Buijs en fam., Lammensch.- weg 180 .nr. 's-Gravenhage, Meppelweg 814 G. Fuschs geb. Massaar, Herenstr. 145, nr. •s-Gravenhage, Balistr. 12; N. Samsom, Witte Singel 27, nr. Alphen a/d. Rijn, Wilhelminalaan 26; W. M. C. Gerrits geb. Van der Voort, Morsweg 103, nr. Voor schoten, Leldseweg 376; G. C. Roelofsen geb. Braxhoven. Trompstr. 57, nr. Voor schoten, Stadwijkstr. 25; E. Dool, geb. Reijken, Driftstr. 19a, nr. Amsterdam, V. v. Goghstr. 59; A. M. van Resteren. H. de Vrlesstr. 13b. nr. Zwolle, S. v. Slinger- landtplein 13-14; R. J. J. van Heijnlngen, de Sltterlaan 10a, nr. 's-Gravenhage. Groenteweg 60; A. F. W. van Kempen geb. Van Veen, Pr. Wllhelminastr. 47. nr. Zoeterwoude. salonwagen nabij Hoge Rijndijk 313; B. T. Fransz, Morsstr. 8, nr. Groningen. Oude Ebblngestr. 43a; C. T. Bruin, Rijnsburgerweg 10. nr. 's-Graven hage. Om-en-BiJ 1; A. A. Ulterwaal. Rijns burgerweg 10, nr. Bunnlk, Jullanastraat 5; A. de Bruijn. Rijnsburgerweg 86. nr. Zeg veld. Hoofdweg 177; I. J. L. Mooijman, Rynsburgerweg 86, nr. Velsen, Zwaanstr. 8; J. van de Lagemaat, Rijnsburgerweg 86 nr. Haarlem, Minahassastr. 69; W. van Maanen, Rijnsburgerweg 86, nr. Vleuten- De Meern, Pr. Hendrikweg 27; J. G. Tho massen. Rijnsburgerweg 86, Zeist, Anton- laan 14; W. A. Bastlaan, Rijnsburgerweg 86. Zaandam, Wlbautstr. 90; H. M. H. Smit, Rijnsburgerweg 86, nr. Velsen, Tuinderstr. 48; L. van wyngaarden, Ryns burgerweg 86. nr. Haarlemmermeer. Bad- hoeveln. 69; M. A. Dfjkshoorn, Rijnsbur gerweg 86, nr. Texel. Eierland C 37; F. Maessen geb. Dijt, Heemskerkstr. 104, nr. Helden. (L), Roggelseweg 12; E. J. van der Meer, Tapenburg 131. Wassenaar, Kie vietslaan 32; J. Schoneveld, Plantsoen 37a, nr. 's-Gravenhage. Beeklaan 454; B. Elliot v. Vollenh.pleln 55. nr. 's-Gravenhage, Columbusstr. 119; M. Maaren, Thorbecke- str. 35, nr. Heerenveen, J. v. Damweg 18; H. B. P. Sips, Krt. Galgewater 8, nr. Oegstgeest. v. Wassenaerln. 9; J. M. A. M. Elshof. Krt. Galgewater 8, nr. Oegstgeest v. Wassenaerln. 9; E. van Vee geb. Har deman Boerhaaveln. 35, nr. Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 2; J, A. J. Spaas, Me relstr. 7, nr. Krimpen a/d. IJssel, Rand weg 110; H. C. Verkuijlen geb. Tegelaar, Janvossensteeg 44, nr. Voorschoten, Chr. Huygensstr. 19;J. D. van der Borden. Ver- ver6tr. 31, nr. Amsterdam, Bllderdykkade 7; H. W. A. van Oordt, Donkersteeg 19, nr. 's-Gravenhage, Zuldwal 83; J. J. Ploeg geb. Uit den Boogaard, Hooigrt. 100, nr. Lohmanstr. 12; N. Wa- .ilkmaar, de Sav. geveld geb. De Graaf. Langestr. 37, nr Rockanje, Schapengorsedijk 13; A. J. van Mourik. Sumatrastr. 94a, nr. 's-Graven hage, Nunspeetln. 289; J. C. Verkuyien, v .d. Duynstr. 10 ,nr. Voorschoten, Chr. Huygensstr. 19; A. van den Burg. J. P. Coenhof 25. nr. Rotterdam, Maaskade 28a; P. de Haan. Marnixstr. 94. nr. Ned. Nieuw Guinea; J. Jense geb. Apaolaza Bernedo, Fagelstr. 30, nr. Nootdorp, H. v. Dinterstr. 17; J. Belt geb. De Jong, Witte Singel 27 nr. Rotterdam. Buttervlietstr. 10; M. Koopmans geb. Van Klaveren. Leliestr. 90 nr. Rotterdam, Achterdonk 36; A. C. van der Kraan geb. Grotenhuls, Hoge Ryn dljk 12, nr. Dordrecht, Verhulststr. 75. Het was warm in het Haags Bezuidenhout- kwartier, maar het leek er de eerste draaidagen beslist koel in vergelij king met de temperatuur in de Profilti-Studio aan de Boslaan, waar de batterijen schijnwerpers brandden voor een nieu we speelfilm, die er in een entourage van gulzig geledigde limonadeflesjes in produktie is genomen. Een speelfilm van be scheiden lengte: men behoeft straks maar 20 minuten in het donker te zitten om te ontdek ken, wat achter de intri gerende titel „Volg die vrouw" verscholen gaat. Maar wèl een film met klinkende namen: Kees Stip schreef het scenario, een andere bekende Kees achternaam Brusse werkt er aan mee als ac teur èn regisseur, terwijl zijn vrouw Mieke Ver- straete en de elastieken komiek Bueno de Mes- quita de andere hoofd rollen voor hun rekening hebben genomen. In de décors, die te midden van de studio- chaos zijn verrezen een woonkamer, een keu ken, een douchecel zijn wel ongeveer alle elektrische apparaten, die een vrouw zich in haar huishouden kan wensen, bijeengebracht Zij spelen dan ook een prominente rol, want „volg die vrouw' wordt gemaakt in op dracht van de gezamen lijke provinciale elektri citeitsbedrijven en dit brengt mee, dat het nogal irreële verhaaltje een heel reële achtergrond heeft. Een argwanende man, gespeeld door Kees Brusse, laat zijn vrouw door een zotte privé- detective schaduwen om te ontwaren, hoe het komt, dat zij zoveel vrije tijd heeft. De speurhond, die zioh op een wonder lijke wijze van zijn taak kwijt, komt natuurlijk tot de conclusie, dat dit aan het gemak van de elektriciteit te danken is. Bueno de Mesquita, die de persiflage op de privé- detective ten beste geeft, zorgde op de derde draai dag onbedoeld voor een bijzonder effect, dat in het draaiboek niet was terug te vinden. Dit wil de, dat hij in een der scènes uit een grote koel kast, waarin hij zich had verborgen, te voorschijn kwam met een grote worst bengelend aan een knoop van zijn jasje. Hij moest dit broodbeleg nij dig van zich afslaan, en dit nu deed hij met zo veel élan, dat de worst namaak, naar goed ge bruik in een filmstudio in tweeën brak en de in houd, in bruine verf ge dompeld zaagsel, alle kanten uitspatte. De van top tot teen met zaagsel bedekte komiek keek even verbaasd om zich heen en riep toen ad- rem uit: „Nu is het een bruin-zeil-keuken!". De verwachte toegift kwam wel op het celluloid, maar zal door produktie- leider Jan Moonen toch wel niet in zijn fi'lim wor den opgenomen. Dezelfde middag was de grote filmploeg enkele uren in touw voor een scène (vertoning^uur: ongeveer één minuut) waarin de detective, juist ontsnapt uit een draaien de centrifuge, de douche cel binnen tolt en in een wasmand ploft om ver volgens, als de vrouw des huizes arriveert, te pro beren. met wand en al weg te wippen. Toen ca meraman Ruurd Fenen- ga deze manoeuvres ten slotte precies zoals regis seur Brusse het begeerde, op de fumband had ge vangen, informeerde De Mesquita („filmen lijkt veel gemakkelijker dan het werken voor de tele visie, maar ik denk daar nu toch wel anders over"), hoe vaak hij de tuimeling in de mand had gemaakt. Dat bleek zeven keer het geval te zijn geweest. „Ik voel het", was zijn commen taar. Er wachten hem in de komende veertien dagen echter nog wel zwaardere beproevingen, want het scenario wenst hem ook nog als een door zijn kooi slingerende aap en als een papegaai-op-een- stokje in de Diergaarde Blij dorp te zien. „Maar", zei hij, na het zoveelste koude flesje grijpend, „daaraan denk ik nu lie ver nog maar niet". In het kader van het Jordaan- jeugdfestival werd gisteren in de Jordaan een standwerkersconcours voor jongeren gehouden. Rob Ster- kenburg in actie bij de verkoop van zelf gemaakte poppen. naf Niets gaat boven 'n centrale verwarming met oliestook. Comfortabel, hygiënisch en efficiënt! Juist in ons grillige klimaat moet de verwarming snel geregeld kunnen wor den, naar de buitentempera-('tb tuur. Met 'n centrale verwar an ming met oliestook regelt i in een handomdraai de bin- e f nentemperatuur.Geen verliesen van brandstof bij het aanma ken en uit laten gaan. Iedere druppel huisbrandolie komt ten volle tot zijn recht! Vraag inlichtingen betreffen de deze ideale doelmatige verwarming bij de installa teur. Centrale verwarming Oliestookinstallatiebedryf Telefoon 22634 en 20338 Techn. Bureau v. Centrale Verwarfloe en oliestookinstallaties F. J. VOSSEN ZN., GEVERSSTRAAT 31 - OEGSTG1 Telefoon 23483 N.V. „CETRA". OLIESTOOKSPECIALISTEN DE CARPENTIERSTR. 254, DEN HE Telefoon 070 no. 852280 - 8523 ro >e N.V. INSTALLATIE BUREA^ ZWARTEWEG 8 - DEN Hi TELEFOON 116617 en 185268 Specialisten ombouw op oliestook F c.v. installaties. rj; le Bankrovers actief in Londv Terwijl zondag jl. eerlijke Britten warme hoofdstad ontliepen en el verkoeling zochten, sloegen bankra Z hun slag in Londen. Zij voerden intwe ken in drie banken uit, stalen kaarijl en reischeques in de „American Exwa: Company" en maakten zich meaus van het geld van een ijsfabriek. Inpoc taal werd voor een bedrag van ènz vierhonderdduizend gulden gestolen, bgc van de inbraken in een bank levjaa niets op. De door de dieven, na i D van noeste arbeid, geopende brandle bleek namelijk leeg te zijn. jn De plannen voor al deze inbraken iac den zijn opgesteld door één persjru met de bijnaam „de professor", die speciaal materiaal voor het openen j brandkasten aan de benden ter besc) king zou stellen. Hij zou hiervoor, i der zelf risico te lopen, grote bedr?11111 opstrijken. Onvoldoende toezicht Tijdens een debat in het Lagerl over de dood van elf Mau Mau-ge« genen in een kamp in Kenia, in mi j.l., eisten socialistische afgevaardig het aftreden van de minister van K niën Lennox Boyd. Het debat, dat teravond iaat begon en tot bijna uur in de ochtend voortduurde, eind zonder een stemming. Donderdag jl. is in Londen een boek gepubliceerd, waarin werd klaard dat een disciplinaire commJ van onderzoek klachten tegen de gel zen commandant van het kamp gerei vaardigd had bevonden. De Mau R( aanhangers waren door bewakers d< geslagen. De commandant werd vei ten dat hij niet voldoende toezicht uitgeoefend. Gebr Pacs naast Stadsgehoorzaal Breestraat 58 Bootartikelen ZEILMAKERIJ TROOST HAVEN 14 Leiden - Telefoon 21664 (Wegens sterfgeval) Bij de veiling van donder- 30 juli a.s. 2al o.m. pu bliek worden verkocht: Antiek kabinet (Style Empire), Oudholl. kast, fraai koperwerk, ronde mah. tafel met bladen. Gouden en zilveren voor werpen, enz. Kijkdag woensdag a.s. van 104 uur. De vendumeester, T. BEEUWKES. MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL OPGERICHT 1876 Door het Rijk erkende Middelbare Handelsavondschool, bevoegd tot het uitreiken van het Rijksdiploma 3- en 5-jarige cursus. LEIDEN Pieterskerkstraat 3 - Tel. 21676 Opleiding voor RIJKSDIPLOMA 3- en 5-jarige cursus Rijksdiploma 3-jarige cursus, tevens geldig als Middenstandsdiploma.1 Rijksdiploma 5-jarige cursus met u.l.o.-opleiding in 2 jaar te behalen.1 Cursussen in Handelswetenschappen Omvattende boekhouden, handelsrekenen, handels kennis, wetskennis en bedrijfsleer. Tevens omvattende de handelsbriefwisseling. Nederlandse Taal Engelse Taal Franse Taal Hoogduitse Taal Spaanse Taal Stenografie Schrijven, handverbeteren, reclame- en etalageschrift Machineschryven Een unieke gelegenheid om de SPAANSE TAAL te leren biedt U de cursus aan onze Handelsavondschool. LESGELD, incl. stichtingsbijdrage, f30.per cursusjaar.^ Tevens opleiding voor het ASSOCIATIE-DIPLOMA voor hen, die in het bezit zyn van het Rijksdiploma 5-jarige cursus of einddiploma h.b.s. Het cursusgeld hiervoor bedraagt f 50. INSCHRIJVING voor de nieuwe cursus op 31 augustus en 1 september 1959 des avonds van 7 tot 9 uur op het adres: Pieterskerkstraat 1, Leiden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de directeur van de school.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 8