KEURSLAGER v. d. MEER Tentoonstelling beeldhouwwerken, liandweefkuiist en bloemschikkunst -:!1 Prijzenswaardig initiatief van Y.Y.y. van Noordwijkerhout Drie Zuidslaven als verstekeling Weer tal van bos- en heidebranden Weer pyromaan aan het werk 1 ZOEK JE EEN ECHT VROUWELIJKE BAAN MET SFEER N.V. Nederlandsche Rotogravure Mij. KANTOORBEDIENDE (MNL.) Aanbesteding woonhuis Grote vakantie-reclame KOREVAARSTRAAT 4 MAANDAG 27 JULI 1959 (Van een onzer redacteuren) Noordwijkerhout wordt meer en meer een badplaats, waar vele honderden een prettige vakantie doorbrengen. Het is er op het ogen blik gezellig druk. Druk is het ook bij VVV en met name bij de secretaris, die zorgt voor het onderbrengen van de vele gasten. De activiteiten van VVV beperken zich echter niet alleen tot het onder brengen van badgasten, maar hebben zich uitgebreid met werkzaam heden die ten doel hebben de gasten het verblijf in Noordwijkerhout zo aangenaam mogelijk te maken. Een van die activiteiten was de inrichting van een tentoonstelling van beeldhouwwerken, handweef kunst en bloemen. De kleine tentoonstelling is ingericht in de Leeuwenhorstschool aan de Dr. Poelslaan, waar men de beschikking heeft gekregen over de hal beneden en boven. Men vindt er beelden van de Noord wij kerhoutse beeldhouwer Lo Molenaar, handweefkunst van „De Gouden Spin" uit Leiden en bloemen van de fa. Sal man uit Noordwyk, die gearrangeerd zijn door de fa. J. v. d. Berg Smit. De ten toonstelling mag dan klein zijn, niette min staan er 33 kunstwerken van de heer Molenaar. Het geëxposeerde geeft een beeld van de ontwikkeling van deze kunstenaar, want 33 beelden e.d. kan men niet in een of twee jaar maken. Lo Molenaar, die zich altijd sterk aange trokken heeft gevoeld tot het naaktfi guur, is in de beginperiode sterk gebon den geweest aan de natuurlijke vormen. Later is hij tot het abstracte overgegaan, doch vond daarin uiteindelijk ook geen bevrediging en is zodoende teruggekeerd tot een meer natuurlijke vorm. De ab stracte periode is echter niet onopge merkt voorbij gegaan en zo hebben zijn nieuwste kunstwerken een gestyleerde vorm gekregen. Zyn laatste werken vin den wy doch dit is uiteraard een zeer persoonlijke mening het mooist, het geen niet wil zeggen dat wU zijn vroe gere werken van minder gehalte vinden; ook daaronder zijn enkele prachtige beeldjes. Men vindt van hem ook en kele maskers, enkele „composities" in steen en tenslotte wat keramiek. De op stelling van deze kunstwerken is zó dat men niet de indruk heeft dat er 33 voor werpen staan. De hal leent zich prachtig voor deze tentoonstelling. Behalve het werk van Molenaar vindt men de voorbeelden van handweefkunst, zowel groot als klein. Het handweven wordt, dachten wij nog lang niet alge meen erkend als kunst, en dat is dan toch een miskenning van dit handwerk. Wie de tentoonstelling heeft bezocht en kennis heeft genomen van de hier uitge spreide voorbeelden zal ongetwijfeld tot de erkenning komen dat ook dit kunst is. Soortgelijke opmerking als bij de handweefkunst zou men ook kunnen maken bij de bloemschikkunst. Van den Berg Smit is een bekende arrangeur die prachtig werk levert. De bloemstukken, die op deze expositie staan, voorna melijk gladiolen zijn daarvan weer treffende voorbeelden. Het initiatief van de VVV is zeer prij zenswaardig en het resultaat is ver rassend. Noordwijkerhout heeft hier mede de gasten en zichzelf een grote dienst bewezen. Een voorbeeld dat na volging verdient! OPENING De tentoonstelling, die tot en met 8 augustus dagelijks van 4 tot 6 uur en van 7 tot 10 uur is te bezichtigen, is za terdagmiddag geopend door de echtge note van de burgemeester, mevrouw E. van der Weijden-de Wert. Voor deze opening was een aantal ge nodigden, onder wie wij wethouder H. Een hoekje van de tentoonstiïling. (Foto LD/Van Vliet) Th. Janssen en de gemeente-secretaris, de heer J. A. M. Pijnenburg opmerkten, bijeengekomen in een lokaal van de school. Zij werden welkom geheten door de voorzitter van de VVV de heer K. A. van Praag, die er zijn vreugde over uitsprak, dat het bestuur van de VVV er in is geslaagd, dank zij de medewerking van velen deze tentoonstelling tot stand te brengen. Het is de bedoeling gasten en inwoners van Noordwijkerhout te laten zien. welke schone zaken er in Noord wijkerhout zelf en de directe omgeving worden gemaakt en gekweekt. Spreker dankte de exposanten. Mevr. Van der Weijden wees in haar openingswoord op het belang van een cultureel evenement als deze tentoon stelling voor gasten en inwoners. Nadat thee was geserveerd bezichtigde het gezelschap de tentoonstelling en het was duidelijk, dat hetgeen er te zien is in de fraaie hal van het moderne schoolgebouw, bij allen bijzonder in de smaak viel. De geste van het schoolbestuur en het hoofd der school, de heer J. Smithuis om de hal beschikbaar te stellen werd dan ook. niet alleen door de organisato ren maar stellig door iedereen, die de tentoonstelling bezoekt, bijzonder ge waardeerd. Dertig uur in de internationale trein (Van onze Haagse redactie) Uitermate vermoeid, zwart bestoven en ietwat krom gebogen, arriveerden vrijdagavond drie Zuidslaven (33-35 jaar) aan het Haagse Staatsspoorsta tion. Dertig uur daarvoor waren deze drie mannen op het station van Ryeka, in Zuid-Slavië, ongemerkt in de Zuid-Sla- vië-express gekropen, om de reis naar Den Haag te maken. Voor hun reis als verstekeling had het drietal een wagon van de N.S. uitge zocht. Zij hadden zich in een soort bak, waarin accu's bewaard worden en die onder deze wagon is aangebracht, ver stopt. Een benauwde kleine ruimte, waarin deze Zuid-Slaven, die hun land om politieke redenen ontvlucht zijn, de lange reis gemaakt hebben. De hoofdconducteur van de trein zag hen op het station te Den Haag uit de bak kruipen. Dadelijk ging hij naar hen toe. om te vragen wie ze waren en wat ze op het Haagse perron deden. Ze vertelden, dat ze gedurende de reis hadden geleefd op wat cognac en worst. Het tijdschema van deze express had het drietal goed in het hoofd. Op een hor loge controleerden zij gedurende de reis de vordering van de trein. Toen hun horloge dan ook 21.35 aanwees en de trein stopte, wisten zy vrijwel met 100 zekerheid dat zij in Den Haag waren. Na hun wederwaardigheden aan de hoofdconducteur en de stationschef te Den Haag zo goed mogelijk verteld te hebben, is het drietal overgegeven aan de politiepost aan het SS-station. De recherche werd daarop gewaarschuwd, die de ongewone reizigers meenam naar de vreemdelingenpolitie. De Haagse politie deelt mede, dat het nog niet officieel vaststaat dat deze drie mannen Zuidslaaf zyn. Geconstateerd is dat zij geen papieren bij zich hebben. Het is dus moeilyk om een en ander te verifiëren. Momenteel wordt onderzocht of de drie met een en dezelfde trein de reis gemaakt hebben en wat het doel van hun komst hier is. Als inderdaad vast komt te staan dat deze mensen om politieke redenen uit Zuid-Slavië gevlucht zijn. zal de minis ter van Justitie moeten beslissen wat er met hen staat te gebeuren. Brandkast geplunderd: buit 3000 gulden (Van onze Haage redactie) Opnieuw is in Den Haag een brand kast op vakkundige wijze opengesne den met een lasbrander. De buit un van deze inbraak, welke veel overeen komst vertoont met de grote diefstal van enkele weken geleden b(j de Ne derlandse Reisvereniging, waarbij voor f. 100.000 uit de opengesneden brand kast werd gestolen, bedraagt f. 3000. Deze keer moest een fabriek aan de Weteringkade het ontgelden. Men ver schafte zich toegang door een reeds ka potte ruit van een deur in een zijgang. Eenmaal binnen, barricadeerde men zo veel doenlijk alle deuren teneinde onge stoord te kunnen werken. Uit een ma- gazijntje werden 'n zuurstoffles, een gas fles en een lasbrander weggenomen. In een der wanden van de kluis werd ver volgens een gat gebrand, waarna een geldkistje, inhoudende f.3000 kon wor den ontvreemd. Ook bij de NRV werd de kluis destijds met een lasbrander geforceerd, tenvyl het „werkterrein" was omgeven met ter plaatse gevonden kar tonnen dozen, welke als isolatie dienst deden. Ongeveer 15 bos- en heidebrandjes. allemaal van minder ernstige aard (ook al dank zy het feit, dat er geen wind was) hebben in het afgelopen weekeinde op de Veluwe gewoed. Za terdagochtend brak op vyf plaatsen brand uit in de omgeving van het Ve- luws eiland by Beekbergen. Het vuur kon zeer snel bedwongen worden. De Apeldoornse brandweer heeft het ver moeden uitgesproken, dat deze brand jes zyn aangestoken, evenals drie brandjes die gisteren uitbraken tussen Kootwijk en Assel en waarbij ander halve hectare verloren ging. Op de Solseberg te Garderen werd anderhalve ha heide en vliegdenen een prooi der vlammen. Voorts kwamen nog diverse kleine brandjes voor in de om geving van Beekbergen, Wolfheze, Hoenderlo, tussen Elspeet en Staverden entussen Elspeet en Uddel. Deze laatste branden kostten ongeveer 2300 vierkan te meter bos en heide. In de staatsbossen tussen Nijmegen en Groesbeek heeft zich gistermiddag een felle brand ontwikkeld ten zuiden van het sanatorium „Dekkerswald". De brandweren van Nijmegen en Groes beek, geassisteerd door 50 militairen van het in Heumen gevestigde kampement, konden door snel ingrijpen het vuur beperken tot een oppervlakte van onge veer 15 ha. Merendeels heide en struik gewas werden door het vuur aangetast, doch ook jonge aanplant ging verloren. Een uiterst felle en gevaarlijke bos brand heeft zaterdagmiddag in Tilburg in de sector tussen de Dongenseweg en de Loonseweg zeker 25 ha kapitaal bos in vlammen doen opgaan. Het toeval wilde, dat de commandant van de Tilburgse brandweer, de heer A. H. Haarmans, zich op het tijdstip van het uitbreken van de brand in een he likopter bevond, die van de tentoonstel ling „Hart van Brabant" een rondvlucht maakte. Hij zag vlak beneden zich de brand als het ware ontstaan. Onmiddel lijk naar de heliport teruggekeerd gaf hij per mobilofoon de inmiddels ge waarschuwde Tilburgse brandweer de nodige instructies. Met zeventig man en nevelspuiten en met hulp van burgers, reservepolitie en militairen van de Kromhoutkazerne te Tilburg werd het laaiend vuur aange pakt. dat na uren van ingespannen beid bedwongen werd. Op de ..Kruidenteelt" te Roggel, een bos- en heidegebied van 300 tot 400 ha is zaterdagmorgen brand uitgebroken. Het vuur in dit waterarme gebied, werd bestreden door de brandweren uit Rog gel, Helden en Heythuysen. 100 militai ren uit de garnizoenen van Roermond en Weert verleenden assistentie. Door de snelle hulp heeft men de op pervlakte van de brand betrekkelijk be perkt kunnen houden. In naar schatting 8 11 ha bos en bouwland deed het vuur zijn vernielend werk. Een tank wagen van de Heidense brandweer kon op vele bedreigde punten erger voor komen. Wielrijder kwam onder galopperend paard In ziekenhuis overleden (Speciale berichtgeving) Zaterdagavond is in de bocht van het Zevncnd in Laren (N.-H.) de 68-jari ge wielrijder W. Koterus, wonende te Laren, onder een galopperend paard gekomen. Kort na aankomst in het ziekenhuis is hy overleden aan de opgelopen verwondingen- Het paard werd bereden door een 15-jarige boe renzoon, eveneens uit Laren. Met een groot aantal boerenruiters deze deelgenomen aan de intocht van een pasgewijde priester, die in zijn ge boorteplaats Laren feestelijk was ver welkomd. De jongen reed met enkele ruiters na afloop in galop huiswaarts. Het werd nogal een wilde rit. De be rijder zat op een hem nagenoeg vreemd paard en raakte de macht over het dra vende dier kwijt. Het paard galoppeerde over het linker weggedeelte door de bocht. Uit tegenovergestelde richting naderde de heer Koterus op zijn fiets die niet meer kon uitwijken en onder het paard terecht kwam. Hoewel zijn toestand zich aanvankelijk niet zo ern stig liet aanzien, overleed hij al spoedig na aankomst in het ziekenhuis. Commandowisseling bij Indonesische Marine De nieuwe stafchef bij de Indonesi sche Marine, kolonel R. E. Martadinata, heeft gisteren, bij aankomst uit Dja karta in de Marinebasis Soerabaja, ver klaard dat het niet waarschijnlijk is, dat er op korte termijn ingrijpende wijzigingen zouden komen in de plan nen voor de opbouw van de Indonesi sche Marine. Martadinata's voorganger, vice-ad- miraal Soebijakto, is reeds naar de In donesische diplomatieke dienst overge plaatst. Er hebben zioh naar bekend, in de laatste dagen van zijn commando wanordelijkheden in de Marinebasis Soerabaja voorgedaan. Luchtvaartbesprekingen met Australië begonnen „Ik kan niets mededelen over de be sprekingen tussen de Nederlandse en Australische luchtvaartdelegaties, die vandaag in Den Haag begonnen zijn, al dus het hoofd van de Australische dele gatie, de heer D. G. Anderson by aan komst op Schiphol. „Hetenige wat ik wel kan zeggen is dat het niet in onze bedoeling ligt een lyn te openen op Amsterdam, al wil ik daarmede niet zeg gen dat zoiets in de toekomst nimmer het geval zou kunnen zyn". De Nederlandse delegatie voor de Haagse besprekingen wordt gevormd door de heren J. W. F. Backer directeur- generaal van de Rijksluchtvaartdienst, mr. J. C. Nieuwenhuysen, P. van der Tuuk Adriani en dr. A. H. Wassenbergh, als leden. De heer D. G. Anderson is directeur- generaal van de Australische burger luchtvaart en was eveneens hoofd van de delegatie tijdens de onderhandelin gen in februari en maart van het vorig jaar te Melbourne, waarbij geen over eenstemming werd bereikt. Vanmorgen zijn beide delegaties ont vangen door de minister van Verkeer en Waterstaat de heer H. A. Korthals, waarbij o.a. aanwezig waren de Austra lische ambassadeur in Den Haag Sir Edwin Mc Carthy, de secretaris-gene raal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat mr. A. H. C. Gieben, de verkeèrsadviseur van het ministerie van Buitenlandse Zaken, mr. C. J. M. Schaepman en de president-directeur van de KLM, de heer I. A. Aler. Morgenavond biedt de Nederlandse re gering de Australische delegatie een di ner in het Kurhaus aan. De besprekingen tussen beide delega ties zullen tot en met zaterdag a.s. du ren. Zondag vertrekt de Australische de legatie naar Parijs. Honderdduizendste bezoeker luxebad Scheveningen Zaterdagmiddag om tien minuten over drie is de honderdduizendste bezoeker van het luxebad in Scheveningen aange komen. Het was mevrouw F. Swager- man-Guillot, die met haar echtgenoot in Den Haag met verlof uit Casablanca vakantie houdt. De heer Swagerman werkt daar op een scheepvaartbureau. Het echtpaar werd gehuldigd door de directeur van het luxebad, de heer M. J. D. van Roon, die hun enkele geschen ken aanbood. Het is dit jaar uitzonderlijk vroeg, want vorig jaar ging de honderddui zendste bezoeker pas op 28 augustus door de controle. De enige keer sinds 1946, dat de 100.000ste zich reeds in de maand juli aanmeldde, was in 1947. In de jaren 1954 en 1956 werd de honderd duizend niet bereikt. Conferentie Jeugd Rode Kruis Vrydag en zaterdag is in het Henri Dunanthuis te Zeist de nationale Jeugd Rode Kruisconferentie gehouden, waar aan door 45 deskundigen op dit terrein uit het hele land werd deelgenomen. De conferentie werd geopend door de voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, mr. F. H. A. de Graaff, die ver klaarde dat het hoofdbestuur met grote belangstelling enerzijds en met waarde ring anderzijds de ontwikkeling van het Jeugd Rode Kruis volgt, omdat deze ar beid van zo groot belang is zowel voor de opgroei van de jeugd als voor het voortbestaan van het Rode Kruis. Onder voorzitterschap van het hoofd van het Jeugd Rode Kruis, de heer D. van Kleef, werd gesproken over de praktische organisatie van deze Rode Kruistaak, over de vernieuwing van het werkterrein in het onderwijs en de jeugdbeweging, en over de internatio nale samenwerking. Vier jongeren gaven voorts hun visie op de wijze, waarop het Jeugd Rode Kruiswerk wordt uitgevoerd. Besloten werd na te gaan hoe aan jonge mensen een grotere eigen verantwoordelijkheid in dit werk kan worden gegeven. Ridderkruisdragers M.W.O. te Amsterdam gehuldigd In de Koningszaal van Artis te Amsterdam is zaterdag voor de 30ste maal de jaarlijkse Ridderdag gehou den van de Ridderkruisdragers der Militaire Willemsorde, leden van de Kon. Bond van Ridders der M.W.O- Ook ditmaal was de reünie georgani seerd en gefinancierd door de Ver eniging Fonds Ridderdagcn onder de zinspreuk „Moed, beleid en trouw", wier voorzitter, de oud-ambassadeur en oud-lid van de Raad van State F. C. baron van Aerssen Beqeren van Voshol, de aanwezigen mededeling deed dat alle Bondsleden een extra gift van f 50 zullen ontvangen ter ge legenheid van de 50ste verjaardag van H.M. de Koningin. Na de huishoudelijke ledenvergade ring van de Bond huldigde de vice- voorzitter van de Vereniging Fonds Ridderdagen, de heer R. Hoegen, twee ridders die beiden 60 jaar in het bezit zijn van deze hoogste militaire onder scheiding, n.l. de 86-jarige heer G. C. G. Sluijk uit Hilversum en de 87-jarige heer S. van der Meulen uit Amsterdam. Beide ridders kregen een gift van de vereniging. De ridderdag is geëindigd met een ge zamenlijke lunch van de aanwezige ridders en hun dames alsmede een aantal gasten. Koeien vergiftigd Te St.-Jacobi Parochie (Fr.) zijn g termiddag zes koeien van de veehou J. S. Rienks door arsenicumvergiftij om het leven gekomen. De dieren wai uit het weiland gebroken en gaan g zen op een aardappelveld, dat da tevoren met arsenicum was doo<i sproeid. De schade bedraagt tussen f. 4800 en f. 6000. „Andenken!" (Speciale berichtgeving) Uit de vuurtoren Brandaris op Ti schelling werd een bordje „verboden spuwen" gestolen. De dochter van torenwachter zag er in het dorp Duitser mee lopen. Ze waarschuw haar vader, die zijn spuuwverbod tei haalde. De Duitser had het als „A denken" meegenomen. Vergelijking Amerikaanse, buitenlandse onderneming* De eerste grootste winstdalng In het Amerikaanse tijdschrift „F tune" wordt een lyst gepubliceerd de 100 grootste niet Amerikaanse dustriële ondernemingen en wor de resultaten van deze ondernemini z vergeleken met die van de 500 groot ti Amerikaanse ondernemingen. Volg het tydschrift hebben de niet-Anu kaanse ondernemingen over 1958 bet resultaten geboekt dan de Ami kaanse ondernemingen. De verko der 100 buitenlandse maatschapp stegen namelijk in het afgelopen met 1.6 terwijl die der 500 Ami kaanse ondernemingen als gevolg de recessie zijn gedaald met 6.1% netto-winsten der buitenlandse onds. nemingen gaven in 1958 een daling zien van slechts 1.9 terwyl de Ai rikaanse ondernemingen een winj, daling te zien gaven van 17.6 In het tydschrift worden de volgdp buitenlandse ondernemingen als de grootste genoemd: 1. Koninklijke Shell met verkopen in totaal 5.472.934.000 dollar, activa 7.623.879.000 dollar en een netto-wik over 1958 van 421.913.000 dollar. 2. Unilever met verkopen .535.015.000 dlr, activa van 1.926.104" en een netto-winst van 130.988.000 3.British Petroleum met verkopen 1.675.198.000 dlr, activa van 1.589.174JC dlr en een netto-winst van 173.31" dir. 4. Imperial Chemical Industries ij< verkopen ad 1.295.496.000 dlr, activa (1 2.027.396.00 dlr en een netto-winst V 64.380.000 dir. J1 5. Nestlé met verkopen van 1.238.318* dlr (raming van Fortune), activa i< 172.683.00 dlr en een netto-winst 1 15.117.00 dlr (niet geconsolideerd). 6. Philips Gloeilampenfabrieken i verkopen ad 946.053.000 dlr, activa 1 1.099.571.000 dlr en een netto-winst i 64.161.000 dir. 7. Siemens met verkopen van 794.524. dlr, met activa van 667.619.000 dlr een netto-winst van 19.881.000 dlr geconsolideerd) 8. Fr. Krupp met verkopen j 764.048.000 dlr, activa en winsten 1 beschikbaar. 9. British Motor Corporation met V kopen van 742.000.000 dlr, activa 1 338.443.000 dlr en een netto-winst v 25.812.000 dir. 10. British-American Tobacco meti kopen van 725.000.000 dlr (raming Fortune), activa van 1.002.038.000 dlrig een netto-winst van 72.021.000 dir. Casl-ro blijft premier j De Cubaanse premier Fidel Caic heeft besloten premier te blijven; zal dus niet president worden, zoals en daar verwacht werd. In een spraak tot een geweldige menigte Mo klaarde Castro dat zyn beslissing gel aan het volk te danken is. Hij was m dan ooit overtuigd van de macht j, onoverwinnelijkheid van de Cubaajf revolutie. j Fidel Castro, leider van de opstaj tegen het regime van Batista, trad It 17 juli af omdat ex-president Urrutia revolutie zou hebben gesaboteerd. Ui tia trad onmiddellijk af maar Castro geerde sindsdien de vele demonstra van trouw en verzoeken dat hij ig functie zou hervatten. President Don cos deelde Castro's besluit mede op bijeenkomst, welke door een grote nigte werd bijgewoond. De Cuba vierden gisteren op grootscheepse v do zesde verjaardag van de eerste van Castro's strijdkrachten. In Hai na werd een militaire parade gehoui en elders schiet- en bombardemei oefeningen. Bij de wilde viering wer^b 15 mensen door verdwaalde kogels wond. In Argentinië nieuwe minister van Marine De gepensioneerde schout bij najv Gaston Clement is tot Argentijns nister van Marine benoemd. Hij v< f als zodanig op de 25 dezer afgetre vice-admiraal Adolfo Estevez. Estevez was vrijdag afgetreden na marine-eenheden hadden geweigerd i bevelen op te volgen. Clement nam aan de zijde van ge raai Lonardi deel aan de revolutie 1 september 1955, welke een einde maa aan het regime van Peron. Hij ga een groot prestige in marinekringei Wij vragem Leerling-verkoopster met belangstelling voor ons boeiend vak, dat wij haar onder bekwame leiding geheel zullen leren. Wij bieden* een salaris en een .werkkring waar (allebei) toekomst In zit I Je kunt schriftelijk of telefonisch solliciteren bjjt KORSETTENMAGAZIJN ,Spuistraat 38 Den Haag telefoon 110957 JE SLAAT ER EEN GOED FIGUUR MEE GALGEWATER 22 LEIDEN heeft op de afdeling Loonadministratie plaats voor een Leeftijd 16 17 jaar. Uitvoerige sollicitaties te richten aan ons kantoor. Namens opdrachtgever zal op 7 augustus 1959, 4 uur n.m. in een zaal in gebouw „FLORA", Kerkstraat 2628 te Noord- wyk-Binnen, in het openbaar worden aanbesteed: HET BOUWEN VAN EEN WOONHUIS aan de Hoogwakersboschstraat te Noordwijk aan Zee. Bestek en tekeningen na contante betaling ad f 15.per stel af te halen na 28 juli a.s. aan het bureau van de architect. Architecten-bureau JOH. VAN TUBERGEN, Plckéweg 1, Noordwyk aan Zee. DINSDAG Runderlappen f. 1.581.78 150 gr. Boterham worst f. 0.44 WOENSDAG Gehakt met kruiden f. 1.58 150 gr. ham f. 0.68 DONDERDAG 3 gehakte biefstuk f. 1.48 3 slavinkenf. 0.98 150 gr. plokworst f. 0.54 WEEKRECLAME VOOR DE BOTERHAM 2S0 gr. ROOKWORST f. 0.68 100 gr. PEKELVLEES f. 0.42 VERSE WORST f. 1.28 per 500 gr. - VERSE VARKENSLEVER 35 ct. p. 100 gr. LAMSVL' .ES vanaf f. 1.50 per 500 gr. (zonder been)

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 8