Piet Damen tiende in Zandvoort en daardoor Nederlands wegkampioen Nieuw -Loosdrechtweek begon met ideaal weer 0SHODR ONBEVREDIGENDE FORMULE Coen Niesten ivon ook derde rit Bahamontes niet naar Zandvoort LOCOMOTIEF alwéér: De winnende fiets LOCOMOTIEF €ovpó€tcAóez! K.L.M.-dag te Duindigt Sammy Mars klopte Theo Messidor MAANDAG 2T JULI 1959 „Waarom moeten wij de Italianen navolgen? In België» Frankrijk, Spanje en Duitsland rijdt men toch ook niet drie ritten om de nationale kampioen aan te wijzen. En neem dan eens het wereldkampioenschap. Dat wordt ook in één rit beslist. Deze woorden van toeschouwer Gerrit Schulte onderstreepten gis termiddag op het zonovergoten Zandvoortse circuit het gevoel van onbehagen van allen, die zich de moeite hadden getroost om de derde rit van het Nederlandse professional kampioenschap bij te wonen. Hinsen, tien op Joop Oaptein en elf op Piet van den Brekel, dit waren zijn voornaamste concurrenten. Dat Piet van Est al na 35 km alleen op stap ging en wat later gezelschap kreeg van Van der Borst, Jonker en Idema deerde Damen en zijn makkers niet. Want Piet van Est had een niet in te lopen achter stand van 35 punten en mocht wat Damen betrof zo ver uitlopen als hij wilde. De tijd was immers niet belang rijk. Na eerste rit reeds beslist Men was onvoldaan over het door de Sportcommissie van de KNWü ingstel- de puntensysteem om de winnaar aan te wijzen. Op de achtergrond zweefde weliswaar de beslissing door de totaal tijden, bij een eventueel gelijk eindigen in punten, maar in wezen had dit niets te betekenen. Door het puntensysteem was de aantrekkelijkheid eigenlijk al na de zege van Piet. Damen in de eerste rit op het Adsteegcircuit verdwenen Want de Brabander kon daarna met de hulp van de sterke Loeomotiefploeg zijn positie dermate consolideren, dat Piet Damen tijdens zijn ererondje op het Circuit te Zandvoort. de anderen er niet meer aan te pas kwamen. Zowel in Groesbeek als giste ren in Zandvoort drukten de gele rij ders van deze fabriek hun stempel op de koers. En zo kon het gebeuren, dat Coen Niesten in Zandvoort zijn tweede zege behaalde ook in Groesbeek won de Beverwijker maar dat zijn stal- genoot Piet Daimen de ereronde in de nationale trui reed. Met ere Ongetwijfeld is Damen op dit moment een van onze beste coureurs, die de rood-wit-blauwe trui met ere zal dra gen. Dat hebben zijn prestaties in de Ronde van Frankrijk wel aangetoond. Maar toch zal ook Damen niet geheel tevreden zijn over de wijze, waaróp hij Jef Lahave heeft onttroond. Uiteindelijk waren de drie ritten in gesteld om onze profs meer startgele genheid in eigen land te verschaffen en bovendien om de strijd voor de toe schouwers aantrekkelijker te maken. En juist in dit laatste opzicht heeft men de roos voorbijgeschoten. Piet Damen kwam in Zandvoort aan de start met een voorsprong van vijf punten op Jef Lahaye, zeven op Bram Kool, acht op Jo de Roo, negen op Jos Frederico Bahamontes, de winnaar van de Ronde van Frankrijk, zal geen deel uitmaken van de Spaanse ploeg, die zal uitkomen in het wereldkam pioenschap op de weg op zondag 16 augustus te Zandvoort. Het vlakke par cours ligt hem, de „bergkoning" niet. Van de zijde der Spaanse wielerbond is echter geen enkele officiële verkla ring over het niet opstellen van Baha montes gegeven. De ploeg ziet er nu als volgt uit: Mi- lot .Chacon. Bover, Segu, Manzaneque, Suarez en Botalla. Voor de baankampioenschappen zijn slechts ingeschreven de stayers Guiller- mo Timoner en Pedro Gomila. FRANSE AMATEURS De Franse amateurploeg voor de we reldkampioenschappen op de weg te Zandvoort op zaterdag 15 augustus ziet er als volgt uit: Sauvage (kampioen van Frankrijk), Claud. Lacombe, Bon- nargent, Boudort en Hemont. Reserves: Duez, Le Greves, Viot, Gestraud, Reaux en Jacquelin. Gebrek aan klasse Dat het groepje Van Est na 57 km toch weer ingelopen werd was meer aan het gebrek aan klasse van zijn me destrijders dan aan de activiteit van de anderen te wijten. Piet van Est vocht niet voor de titel, maar voor een plaats in de Nederlandse ploeg voor het we reldkampioenschap. De Brabander wil de opvallen en daarom ging hij er na 63 km weer alleen vandoor. Hij kreeg nu gezelschap van Leo van der Pluym, Tonnie Bergmans, Schalk Verhoef en weer Van der Borst en met dit viertal ging het beter. In elke ronde liepen de leiders iets meer uit tot er in de 23e ronde na ongeveer 95 km even een rustpunt kwam. Toen werd door een groep, waarbij zich Captein, Jo de Haan Peter Post, Jef Lahaye en Piet Damen bevonden, een jacht ingezet en verloren Van Est c.s. tien 6econden van him voorsprong, die 1 min 50 seconden had bedragen. De jacht verflauwde en de koplopers wonnen opnieuw terrein. Lange tijd re den zij ongeveer 2 min voor het pe loton uit. Na 35 ronden 145 km kwam er een kentering in de strijd. In elke ronde wonnen de koplopers, die in middels „gezinsuitbreiding" hadden ge kregen door de komst van de op twee ronden achterstand doorfietsende Schip per, tien seconden. En na 164 km leek de voorsprong van 2 min 50 seconden voldoende waarborgen in te houden om het tot een goed einde te kunnen bren gen. Niets is echter veranderlijker dan een peloton. Plotseling kwam er meer vaart in de gedunde grote groep en in een ommezien vochten Van Est en zijn makkers voor een verloren zaak. Tonnie Bergmans was de eerste, die zich liet terug vallen en nog voordat de 48e ronde inging, waren ook Van Est. Ver hoef, Van der Borst en de zich tot het laatst fel verwerende Van der Pluym in de handen van de hongerige meute ge vallen. Nieuwe episode Een nieuwe episode begon. Jo de Haan, die zich totnogtoe slechts af en toe in de voorste gelederen had laten zien en zijn stalgenoot Ab Geldermans beiden zijn ingelijfd door Geminiani demarreerden beurtelings om aan de aandacht van de Locomotieven te ont snappen. Geldermans kwam met Jaap Kersten nog het verst. Hun voorsprong van 12 seconden na 215 km bood echter te weinig zekerheid, vooral omdat de Locomotieven gezamenlijk de tegenaan val inzetten. Alles kwam weer bijeen. Vlak voor het ingaan van de laatste ronde in de Tarzanbocht kwam de beslissende sprong van Coen Niesten. Hij pakte nog voor de tribune hon derd meter en slaagde erin die geringe voorsprong in de vier laatste kilometer te behouden. Het was ook niet van be lang voor het klassement. Dat was wel de spurt van het peloton, waarin vol gens de jury Martin van den Borgh triomfeerde. Er waren echter velen, die Jo de Haan eerder over de streep had den zien gaan. Het voornaamste was, dat Piet Damen als tiende binnenkwam en daardoor zijn eerste nationale titel veilig stelde. De uitslag 1. Coen Niesten (Beverwijk) 252 km in 6 uur 15 min 43 sec: 2. Van den Borgh (Echt) op 8 seconden: 3. Jo de Haan (Klaaswaal); 4. Joop van der Putten (Den Haag); 5. Gerrit Voorting (Roosendaal): 6. Joop Captein (Amster dam): 7. Gijs Pauw (Utrecht); 8. Bram Kool (Delft); 9. Jos Hinsen (Rijckevor- sel): 10. Piet Damen (Lieshout): 11. Koch en Jan Derksen winnen te Nijmegen Koch en Derksen waren de grote win naars bij de wielerwedstrijden die gis termiddag in het stadion De Goffert te Nijmegen zijn gehouden. Voor ruim drieduizend toeschouwers won Noppie Koch achter gangmaker Wiersma twee van de drie manches van de wedstrijd achter grote motoren, beide malen op de tweede plaats gevolgd door Wagt- mans, die echter in de derde manche na een fascinerend duel met Koch de eer ste plaats voor zich opeiste. Derksen ze gevierde ln een omniumwedstrijd, waar in zijn tegenstanders waren de Belgi sche sprintkampioen Debacker en Adri Schotman. MALIEPAARD WINT DE RONDE VAN OVERIJSSEL De Ronde van Overijssel, een wieler wedstrijd over 220 km voor amateurs met start en finish te Rijssen, is zater dag gewonnen door Maliepaard uit Wil lemstad in 5 uur 36 min 15 sec. Malie paard heeft zich even voor de finish van zijn 11 concurrenten, waarmede hij vanaf Deventer ongeveer 55 km voor de eindstrijd had opgetrokken, kunnen ontdoen. Van Enthoven. Balvert, de animator van de wedstrijd Snijder en Zilverberg hebben enkele pogingen on dernomen om zich van de kopgroep jos te rijden, evenwei zonder succes. Twaalf man stormden tenslotte op de finish te Rijssen af en Maliepaard bleek de snel ste sprinten Wim van Est (St.-Willebrord): 12. Jo de Roo (Schore); 13. Stolker (Breda); 14. Piet Steenvoorden (Heemstede); 15. Groot (Beverwijk); 16. Jaap Kersten (Siebengewald); 17. Van der Zande (Al- steren); 18. De Groot (Amsterdam) 19. Van Sluijs (Vlissingen); 20. Geurt Pos Vreeland); allen in de zelfde tijd als Van den Borgh. Het eindklassement van het kam pioenschap van Nederland op de weg voor professionals luidt: 1. Piet Damen (Lieshout) 17 pt; 2. Bram Kool (Delft) 22 pt; 3. Joop Cap tein (Amsterdam) 23 pt; 4. Jos Hinsen (Rijckevorsel) 25 pt; 5. Coen Niesten (Beverwijk) 26 pt: 6. Jo de Roo (Scho re) 27 pt; 7. Gijs Pauw (Utrecht) 33 pt. JAN HUGENS LEIDT IN RONDE VAN ZUID-SLAVUÉ De tweede etappe van de Ronde van Zuid-Slavië, een rit over 105 km van Ryeka naar Pula, werd zaterdag gewon nen door de Belg Klas, die toen leider werd in de algemene rangschikking. Zijn landgenoot Roman eindigde als tweede en de Limburger Hugens bezette de der de plaats. De Belg René Vandervecken won gis teren de derde etappe (PulaNova Go- rica). Hij legde de 210 km af in 5 uur 48 min 58 sec. Elf renners gingen in de zelfde tijd als de winnaar over de fi nish. Daarbij bevond zich de Nederlan der Jan Hugens, die daardoor de leiding in het algemeen klassement overnam van de Belg Klas. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. Hugens (Ned.) 13 uur 31 min 49 sec; 2. Petrovic <Zd-Sl) 13.32.44; 3. Vander- Vecken (België) 13.32.46; 9. Steuten (Ned.) 13.35.17; 12. Doek (Ned.) 13.38.16; 32. Nelis (Ned.) 14.08.20. Het algemeen ploegenklassement ziet er nu als volgt uit: 1. Zd.-Slavië 40.38.18; 2. Bulgarije 40.38.24; 3. Nederland 40.44.22. Piet Dames en Coen Niesten bevochten een dubbele zege Ook üw Locomotief de snelste op alle wegen Rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks J verkeer. (Van onze medewerker) De koersen te Duindigt stonden gisteren in het teken van de KLM. Een attractie was, dat men door het voorspellen van de winnaars van de derde, vierde en vijfde koers een vliegreis ter waarde van f 500.kon winnen. De heer L. H. Habricht, uit Rotterdam bleek de enige van de vele honderden deelnemers te zijn, die de juiste uitslag had voorspeld. De prijs werd hem persoonlijk door de directeur der KLM, de heer Aler, uitgereikt. De koers om de Grote KLM-prys bracht een verrassende nederlaag van de byna onoverwinnelijke Theo Messidor. Jan de Vlieger nam met Sammy Mars de kop voor zijn 8 tegenstanders. Voor de tribune volgden Notekraker S, Sorento en Sandra. Aan de overzijde begon de met 40 meter handicap vertrokken Theo Messidor zijn opmars. Sammy Mars hield de leiding echter stevig in handen en zegevierde tenslotte in 1.21.5 km.-tijd voor Theo, die 1.20.8 toonde, en Quick Hollandia G. Dit was overigens niet de enige zege, die het entrainement-De Vlieger boekte óp deze dag, dié nogal rijk aan verrassin- was. In de openingsdraverij won Joop Ham met Wilfield, het paard van de Voorschotense eigenaar G. A. Koning, in een veld van 21 paarden. Hij kreeg op het laatst nog een felle aanval te verduren van Xalisko (B. de Jong), doch op foto bleef hij in 1.27.8 km.-tijd de meerdere, waarbij Wilfield zijn re cord met niet minder dan 4 seconden verbeterde. In de Pegasusprijs zegevierde Jan de Vlieger zelf met Vlieger D. Walter Hol landia (Geersen» maakte enige foutjes, doch ging aan de overzyde snel op de koppaarden Tea, Upper Ten en Victor van Oranje af. Voor de tribune had Vlieger D echter met een snelle tus- sensprint de leiding genomen. Walter, die bij zijn aanval wederom fouteerde, werd uitgeschakeld en Vlieger D stelde zijn zege in 1.25.8 km.-tijd veilig vóór de verrassende Tilda O (J. Oosting) en Upper Ten. Een verrassende overwinning boekte Ylite Rose (J. Wagenaan bij de twee jarigen. Yensi (Smit) bedreigde haar lang, doch kon toch niet verder dan de tweede plaats komen, met Ysselmonde (De Vlieger) als derde. In de amateurskoers had Sweetheart Julia B (v. Mourik) van de start af de leiding. Voor de tribune volgde Uitloper (die later uitgeschakeld werd), Sjakie Scott en Peter Karnac. Op het doel af gaande lag Sweetheart nog steeds op de ereplaats, doch toen zette G. v. d. Wal met Uferlooper S zijn eindsprint in en deze won tenslotte, zy het in slechte draf, op foto in 1.26.- km.-tijd. Sjakie Scott (Joossen) werd derde voor Ru- dolf G. In de Schiphol-prys waren Xylo- phoon en X Henny D door startfouten direct kansloos. Xanthi Con Dios (Ver gay) wees het veld gedurende het ge hele parkoers de weg, doch werd op de streep op foto geklopt door zyn entrai- nementgenoot Van H (Eerenberg). Phrolic (Burrell) verraste in de ren om de Vliegende Hollander-prijs. Hij liet Patachou (v. d. Harst) 11lengte achter zich, terwyl de favoriet Spoet- nig op vijf lengten met de derde plaats genoegen moest nemen. De vierde aan komende, Anwar, bereden door A. van Dijk, brak na de finish, vermoedelijk door een misstap, zijn rechtervoorbeen. Een hevig duel in de Daidalos-prys tussen Bagarre (Vandeuren» en Jolly Peter (v. d. Kraats), werd op foto in het voordeel van eerstgenoemde beslist. Hier werd First Trial op 3 lengten derde. Drie amatrices en een amateur stre den om het Korthals van Schooten- Memoriaal Mej. Beissel v. Gymnich leidde steeds met Meteoor, doch werd in het laatste rechte eind door haar mannelijke college G. C. Dekkers met East Wyn gepasseerd, die met l\i lengte zegevierde. De uitslagen luiden: Ui ver-prijs: 1. Wilfield (J. Ham) (1.27.8) 2. Xalisko; 3. Wita Pluto. Tot.: w. f3.30; pl. f 1.50. 1.60. 3.10; gek. f 11.30; cov. f 5.60. Golden Circle-prijs: 1. Ylite Rose (J. wagenaar) (1.28.1); 2. Yensy; 3. Yssel monde. Tot.: w. f 18.pl. f5.40, 2.90, 2.80; gek. f48.20; cov. f9. Grote KLM-prijs: 1. Sammy Mars (J. P. de Vlieger) (1.21.5); 2. Theb Messidor; 3. Quick Hollandia G. Tot.: w. f5.60; pl. f 1.40. 1.10, 1.40; gek. f9.10; cov. f7.—. Pelikaan-prijs: 1. Uferlooper S (G. v. d. Wal) (1.26.-); 2. Sweetheart Julia B; 3. Sjakie Scott. Tot.: w. f3.70; pl. f 1.70, 2.30, 4.30; gek. f 5.80; cov. f 6.20. Pegasus-prijs: 1. Vlieger D (J. P. de Vlieger) (1.25.8); 2. Tildo O; 3. Upper Ten Tot.: w. f2.— pl. f 1.20, 2.80. 1.40; gek. f 18.40; cov. f 17.20. Schiphol-prijs: 1. Van H. (E. J. Eeren berg) (1.26.4); 2. Xanthi Con Dios; 3. Vicaline. Tot.: w. f 10.10; pl. f 5.30, 5.70, 3.60; gek. f 10.90; cov .f 8.90. De rennen: Vliegende Hollander-prijs: 1. Phrolic (A. Burrell) 2. Patachou; 3. Spoetnik. Tot.: w. f7.—; pl. f3.50, 4.90; gek. f22. cov. f 2.50. Daidalos-prijs1. Bagarre (F. Vandeu ren); 2. Jolly Peter: 3. First Trial. Tot.: w. f2.90; pl. f 1.80, 1.90; gek. f6.40; cov. f5.70. Korthals van Schooten Memoriaal-prijs. 1. East Wyn (G. C. Dekkers); 2. Meteoor; 3. Cold Water. Tot.: w. f2.pl. f 1.10, 1.20: gek. f3.30; cov. f2 70. Totalisatoromzet f 142.849. (Van onze seilmedewerker) Het mooist denkbare zeilweer troffen de zeilers weer op de Nieuw Loosdrechtweek. In het weekeinde stond er op beide dagen een lopend windje zodat de lange banen vrij vlot afgezeild werden, temeer omdat er door de baan- keuze en draaiingen van de wind weinig te kruisen viel. Het talrijke publiek had natuurlijk verwacht in de Flying Dutchman - zo als de laatste tyd gebruikelijk is - Jacques Kraan met grote voorsprongen te zien winnen, maar deze verwachting ging alleen gistermiddag op. De wed strijd van zaterdag en die van gister morgen werden gewonnen door Ulbe de Vries. Jan Jongkind was steeds in de kop. Hij werd zaterdag tweede en zon dagmorgen op de finish geklopt door Frits Kamerling, die in het laatste rak enorm hard ging. Jongkind werd ook in de middagwedstrijd tweede achter Kraan. De beste papieren heeft tot op heden nog steeds Ulbe de Vries. Bart Kraan deed het beter in de 12 m2 Sharpies waar hij tweemaal over winnaar werd en eenmaal tweede ach ter D. Hoekstra. Mej. A. de Wit, die de laatste tijd van zich doet spreken door haar sterke zei len in de Valkenklasse, toonde zich ook nu weer een rivale waarmee de Valken cracks rekening moeten gaan houden. Nadat zij zaterdag achter Egon Rolf v. d. Baumen tweede was geworden, slaag de zij er in de zondagochtendrace in, onder de eilanden op de tweede en derde plas door te steken en voor Rolf v. d. Baumen om het merkteken te gaan. Daarna wist zij haar eerste positie met succes te verdedigen. Advertentie een sensatie! Zie advertentie op pagina 4, le blad. De strijd om de K.L.M.-prijs te Duindigt werd gewonnen door Sammy Mars, die hier in eerste positie ligt. Lage totalen bij NederlandDenemarken Nederland wint met 6 wickets De tweedaagse cricketwedstryd tus sen Nederland en Denemarken op het VRA-terrein in het Amsterdamse bos ge speeld, is door het Nederlandse team met 6 wickets gewonnen. Zaterdag was Denemarken in de eerste innings reeds all out voor slechts 85 runs, Nederland scoorde toen 109 runs. Ook in de tweede innings stelden de Deense batslieden teleur. Zij kwamen niet ver der dan 103 all out, zodat het KNCB- team in de tweede innings voor een overwinning genoeg had aan 80 runs. In nog geen uur had het Nederlandse elftal dit aantal al gescoord, zodat aanvoerder de Villeneuve 4 uur voordat de offi ciële speeltijd verstreken was op 83 voor vier de tweede innings kon sluiten. De scores waren Denemarken; 1ste innings 85, waarvan Paul Jansen 15, Eliaser 14, Krestian Mo- rild 10, Egon Jensen 10 en Bjarae Lund Petersen 24 not out. Bowlingcijfers Nederland: Maas 5 voor 18, Vriens 3 voor 31 en de Ville neuve 2 voor 23. Nederland 1ste innings 109, W. v. Schuur 11. Van Arkel 20, W. v. Weelde 44 en de Villeneuve 17. Denemarken 2de innings: 103, w.v. Paul Jensen 31, Erik Madsen 24, Morild 10 en Petersen 14. Bowlingcijfers Nederland: Maas 1 voor 21, Van Arkel 1 voor 5, Bakker 2 voor 37, Vriens 1 voor 21, de Villeneuve 3 voor 11 en Van Weelde 2 voor 0. Nederland 2de innings: 83 voor 4, w.v. Gallois 20 not out, Stolk 17 en de Ville neuve 17 not out. NEDERLAND - ENGELAND (DAMES) De eerste wedstrijd tussen de verte genwoordigende cricketteams van Ne derland en Engeland, zaterdag te Was senaar gespeeld, is geëindigd in een draw. De Engelse aanvoerder sloot op 139 voor 5, Nederland scoorde 67 runs voor het verlies van 5 wickets (tyd). Bowlingcijfers Nederland: U. van Galen Last 3 voor 38, I. Huisveld 1 voor 29. L. Schnitger 1 voor 30. Battingcyfers Nederland: H. Mok 11, L. Roos 8 n.o. VIERDE TESTMATCH ENGELAND - INDIA Colin Cowdrey's besluit, de Indiase cricketploeg niet te dwingen tot de fol- low-on. heeft de vierde testmatch tus sen Engeland en India, die donderdag op Old Trafford te Manchester is be gonnen, in feite gemaakt tot een farce. Als antwoord op het Engelse eerste inningstotaal van 490 scoorden de In diase batslieden 208 runs. Hoewel En geland dus een voorsprong had van 282 punten op de eerste innings, besloot Colin Cowdrey de ploeg uit India niet opnieuw het veld in te sturen. Dit uit wedstrijdtechnisch oogpunt vreemde besluit heeft de Engelse aanvoerder genomen, zo zei hij later, om de beslis sing niet al te vroeg te laten vallen opdat de vele vakantiegangers in Man chester tenminste nog een dag van aantrekkelijk cricket zouden kunnen genieten Op de derde dag begonnen de Engel sen dus aan hun tweede innings. Zij scoorden 265 runs voor het verlies van acht wickets, zodat de voorsprong op India thans 547 runs bedraagt. COMPETITIE-UITSLAGEN lste-klasse B: Quick (N)Sparta: gew. door Sparta met 51 runs (Quick 147, Sparta 198). 2de-klasse C: LCCSparta II: gew. door LCC met 82 runs (LCC 181, Sparta 99); HCC IV'41 Grn Hook: gew. door Grn Hook met 4 wickets (HCC 128, Grn Hook 135 voor 6); HDVS II—CCG: gew. door HDVS met 72 runs (HDVS 126, CCG 54). 2de-klasse E: CVHWAjax: gew door Ajax met 9 wickets (CVHW 67 en 29, Ajax 64 en 34 voor 1); Excelsior II HDVS III: gew. door HDVS met 14 runs (Excelsior 41. HDVS 55); Haarlem II— RW IVgew. door RW met 9 runs (Haarlem 73, RW 82); HBS II—Con cordia: gew. door Concordia met 7 wickets (HBS 110, Concordia 115 voor 3). 3de-klasse D: Ajax L II—VUC II: gew. door Ajax met 5 wickets (VUC 170, Ajax 176 voor 5). LCC—SPARTA Derde zege in successie Er viel op deze warme zondag van prachtig cricl^t te genieten. Vooral de LCC-er Nico den Hoed onderscheidde zich door 's ochtends eerst 63 runs te scoren en later 7-60 te bowlen, waar mee h« tevens de grondslag legde voor In de middagrace van de Valken gaf Rolf v. d. Baumen op en de zege ging naar J. v. d. Jagt en mej. De Wit was tweede en zy staat er dus uitstekend voor. GROOT VRIJHEIDSVELD In het grote Vrijheidsveld kon C. de Haas jr. alleen zaterdag de overwinning behalen. In de beide wedstrijden van gisteren moest hij genoegen nemen met een tweede plaats. In de ochtendrace was het Romke de Vries die hem te snel af was en in de middagwedstrijd werkte Jan van Balkom zich geconcen treerd zeilend uit een derde positie prachtig naar de kop, die hij niet meer prijs gaf. Bijzonder spannend beloven de laatste wedstrijden in de 16 m2 streepklasse en de Pampusklasse te worden omdat hier nog vele mogelijkheden zijn. Nadat G. Timmer in de Pampusklasse de wed strijd van zaterdag gewonnen had, ging gisteren de strijd tussen J. B. Reeder en H. A. Kuylman. In de ochtend won Kuylman voor Reeder en des middags was het juist omgekeerd. In de 16 m2 streepklasse kwam in iedere wedstrijd een andere overwinnaar naar voren; het beste staat evenwel J. A. de Haas er voor, die zondag een maal eerste en eenmaal tweede werd. UITSLAGEN Flying Dutchman: zaterdag: 1. U. de Vries. 2. J. Jongkind; zondagochtend: 1. U. de Vries. 2. F. Kamerling; zondag middag: 1. J. Kraan, 2. J. Jongkind 12 M2 Sharpies: zaterdag: 1. B. Kraan 2 T. Vlek; zondagochtend: 1. D. Hoek stra, 2. B. Kraan; zondagmiddag; 1. B. Kraan, 2. F. Udo. Valkenklasse: zaterdag: 1. E. Rolf v. d. Baumen, 2. mej. A. de Wit: zondag ochtend: 1. mej. A. de Wit, 2. E. Rolf v. d. Baumen; zondagmiddag: 1. J. v. d. Jagt, 2. mej. A. de Wit. 16 M2 Streepklasse: zaterdag! 1. B. N. Ooms, 2. H. Molenaar; zondagochtend: 1. A. A. Taselaar, 2. J. A. de Haas; zondagmiddag: 1. J. A. de Haas, 2. F. W. D Grimm. Finn jollen: zaterdag: 1. G. J. Lever- land, 2. H. Willems; zondagochtend: 1. H. Willems, 2. J. C. de Winkel; zondag middag; 1. J. C. de Winkel, 2. G. Lever- land. Int. Olympiajollen: zaterdag, zondag ochtend en zondagmiddag: 1. B. Tour nier, 2. W. Stellingwerf. Vrijheidsklasse: zaterdag: 1. C. da Haas, 2. B. P. Oudhaarlem; zondagmor gen: 1. J. R. de Vries, 2. C. de Haas; zondagmiddag: 1. J. N. A. v. Balkom, 2. C. de Haas. Pampusklasse: zaterdag: 1. G. Timmer e 2. J. Sijtema; zondagochtend: 1. H. A. Kuylman, 2. J. B. Reeder; zondagmid dag: 1. J. B. Reeder, 2. H. A. Kuylman, 12 Voetsjollen: zaterdag: 1. J. J. van 't Hoogerhuys, 2. T. Muntinga; zondag ochtend: 1. W. H. v. t' Hoogerhuys, 2. J. J. v. 't Hoogerhuys; zondagmiddag: 1. J. J. v. 't Hoogerhuys, 2. W. H. van 't Hoogerhuys. Jeugdklasse: zaterdag: 1. H. Ozinga, 2. mej. A. Vunderink; zondagochtend: 1. mej. A. Vunderink (na diskw. van A. A. Hofland); zondagmiddag; 1. J. Oerle- mans, 2. H. Ozinga. Sternklasse: zaterdag: 1. H. v. d. Rest, 2. H. Boeye; zondagochtend: 1. H. v. d. Rest, 2. D. Dudok van Heel: zondagmid dag: 1. H. v. d. Rest, 2. H. Boeye. de derde Leidse overwinning. LCC batte dus eerst en kwam tot een bij zondere hoge score n.l. 181 all-out. Be halve de uitstekende innings van Den Hoed was het vooral Tonny Kantebeen die groots cricket liet zien. Zijn 77 runs bevatten maar liefst 10 vieren en één zes. Later was het nog Laman, die met 11 runs weerstand bood. Sparta ging daarna direct voor de runs. Dit scheen aardig te lukken want op een gegeven moment wees het scorebord een stand van 70-1 aan. Maar plotseling scheen Nico den IHoed de juiste richting gevonden te hebben en de wickets tuimelden met de regelmaat van een^klok. Bowler G. Wondergem kreeg met zijn 2-30 geen loon naar werken en de cij fers van Den Hoed zijn reeds in de aanhef gememoreerd. Het totaal van Sparta werd 99, zodat LCC een prachti. ge overwinning behaalde van 82 runs. DRIEVOUDIGE OVERWINNING VAN AJAX (L) Zaterdag jl. speelde het HCB-pupil- lenelftal tegen Olympia in Gouda. Het won na een spannende wedstrijd met 1 run. Olympia 19: H. de Goey 57; R. Jansen van Mantgem 20: J. Koudija 22; H. de Jongh 13. Ajax scoorde daarna 20 runs met R. Janse van Mant gem 5 not out als topscorer. Het eerste elftal speelde 'n bijzondere wedstrijd tegen CVHW. Ajax won de tcss en verkoos te fielden. De sterke Leidse aanval zette CVHW aan de kant voor 67 runs met Kuenen 41 G. Spiering 721; C. Bouman 329. Ajax scoorde daarna 64 runs: De Jongh 28, maar de overige batsmen konden de aanval van CVHW niet weerstaan, aldus 3 runs achterstand met nog bijna 3 uur speel tijd. Terecht wilde de Ajax-skipper De Jongh nog een poging wagen om het gety na de tweede innings te doen ke ren. Dit lukte dank zij Spiering en Bou man, die zeer snel bowlden, waarop CVHW geen antwoord wist. Alle Haar lemmers waren uit voor slechts 29 runs! G. Spiering 64; C. Bouman 422. Met nog bijna 2 uur voor de boeg was achterstand van 32 runs voor De Jongh (24 not out) en Spiering niet zo moei lijk meer, waardoor een overwinning in de 2e innings werd bevochten.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6