„Taptoe Delft" in het teken van liet 130-jarig bestaan der K.M.K. Ouders van Wimpie stonden terecht OVER ENKELE WEKEN! Nu ook de vrouw in het spel A ONMENSELIJKE MISHANDELING Vijf en vier jaar geëist tegen twee ontaarde mensen Kurt Henkels naar het Westen Populairste dansorkest-diligent ontvlucht rood Oost-Duitsland VRIJDAG 24 JULI 1959 Illuster feest voor oor en (Van een onzer redacteuren) oog Voor de zesde maal zal van 21 augustus af de gerenom~ meerde „Taptoe Delft", gedurende een week weer duizenden en duizenden op de pittoreske en stijlvolle marktplaats der aloude Prin- senstad verenigen. Door uitbreiding der tribunes thans 1000 meer dan vorige jaren en dus 8000 mensen per voorstelling! Dat het avond aan avond uitverkocht zal zijn, staat bij voorbaat vast. Er mogen sinds september 1953, toen deze symfonie van klank, kleur en licht van grootse allure voor het eerst van zich deed spreken, vele andere taptoe's elders gevolgd zijn, die te Delft slaat toch altijd alle records. Dit jaar zal zy, in verband met het 130-jarig bestaan van de Kon. Mil. Ka pel, waarover majoor Rocus van Ype- ren nu 14 jaar de scepter zwaait, een wel zeer bijzonder karakter dragen. Die K.M.K. is steeds geleid door voortreffelijke musici; namen als van de beide Dunkiers, Völlmar, Van der Lin den, Bouwman en dr. Walther Boer spreken in dit opzicht boekdelen. Rocus van Yperen zet de hoge traditie voort. Deze heeft ons ter persconferentie te Delft, het een en ander over het pro gramma, waarin vele nieuwe nummers voorkomen, verteld. Zoals gezegd: het feest van de K.M.K. vormt het leidend motief. De historie leeft op! Speciale aandacht verdient het ge schiedkundige nummer: een selectie werken o.a. van Beethoven en Schubert, ten gehore gebracht door het Grena diers-, Jagers- en Stafmuziekkorps van 1829, waaruit later de K.M.K. is ge groeid, in de oorspronkelijke samenstel ling van 18 man. Daarbij worden diver se oude blaasinstrumenten als de ophi- cleïde, de serpent en de bassethoorn tot klank gebracht. De musici zullen gekleed zijn in de originele gala-unifor men. De huidige K.M.K. komt ook met een ganse serie nummers voor de dag. Zij speelt o.a. in première Hugo de Groots ..Taptoe Holland" en, in verband met- het Handeljaar, een Gavotte van deze grote componist. De Marinierskapel der Kon. Marine, de Johan Willem Friso Kapel en de Ka pel van de Kon. Luchtmacht brengen o.a. Goldman's in 1923 in Amerika ge componeerd „On the Mali" ten gehore. Uiterst spectaculair zal het optreden zijn van niet minder dan zeven Tam boerkorpsen, t.w. van de Mariniers, Kon. Marechaussee, Garde Grenadiers, Garde Jagers, Garde Fuseliers Prinses Irene, Johan Willem Friso Kapel en Kon. Luchtmacht, met hun bes- en es-klari netten. Deze ruim 150 tamboers, kla roenblazers en trompetters spelen een aantal nieuwe marsen en gaan in bre de. kleurrijke formatie over de markt. Na een demonstratie en exercitie van het Luchtmacht Instructie Regiment volgt als apotheose een schitterende fi nale, waarin alle medewerkenden (ook het Fanfarekorps der Limburgse Jagers en het Trompetterkorps der Cavalerie, die het programma openden, optreden. De Taptoe begint met een speciaal door Kapitein H. C. van Lijnschoten, directeur der Marinierskapel, gecompo neerde „Fanfare". Het uitgebreide „con cert" wordt besloten met het „Wilhel mus". Wij wezen er reeds op, dat de unifor men van weleer zo natuurgetrouw mo gelijk nagebootst zijn. Daar is een uit gebreide historische studie aan vooraf gegaan. Beremutsen, chaco's enz. verle vendigen het geheel. De Schooltechni- sche Dienst was met de vervaardiging van een en ander belast. Als bijzonderheid zij vermeld, dat in het historische nummer voor het eerst De uniformen worden reeds nu in gereedheid gebracht. een tweetal marketentsters - een Luva en een Marvameisje - intrede doet in dit geheel van mannen. Zij verschijnen in de originele dracht met luifellioeden, bonte schorten en brengen natuurlijk het onontbeerlijke vocht, dat vermoede lijk wel brandewijn geweest zal zijn, mee! Er zijn tekeningen van de origine le kostuums dezer vrouwen in Vught ontdekt. Alles zal historisch volkomen verantwoord weergegeven worden. Overste D. baron Mackay, hoofd van de afdeling Ceremonieel, die tot dusver met de algehele leiding was belast, heeft, zoals bekend om gezondheidsredenen, zijn ontslag genomen. Thans is de lei ding in handen van majoor R. van Ype ren en kapitein H. J. van Dongen. Al te zamen zult U ook dit jaar weer kunnen genieten van een pro gramma, dat ditmaal rond „130 jaar K.M.K." is opgebouwd en dat qua vormgeving en stijl alle voor gaande Taptoes hoopt te slaan! Wat wij er, tot in detail, over hoorden, doet ons vermoeden, dat de organisatoren daarin tenvolle zullen slagen, temidden van een onbe schrijfelijk schone entourage. Toen Koning Willem I op 7 juli 1S29 zijn K.B. uitvaardigde ter op richting van een afdeling Grena diers en een afdeling Jagers met een staf van 18 muzikanten en een ka pelmeester, had hij niet kunnen denken, dat de grandiose K.M.K. dit feit in 1959 zó luisterrijk zou gaan vieren! Men kan zich ook nu op een illus ter feest voor „oor en oog" voorbe reiden. GESPREK OVER SCOELDE-RIJN-VERBINDING? Gistermiddag heeft de Belgische mi nister van Buitenlandse Zaken, Wigny, de Nederlands zaakgelastigde in België, baron van L.vnden, in een officiële nota namens de Belgische regering aan de Nederlandse regering gevraagd de ge sprekken over de Schelde-Rijn-verbin- ding te hervatten. Die gesprekken waren sinds de over handiging van het verslag Van Cauwe- laert-Steenbergen onderbroken. natuurlllk VA* HEUTS BISCUITS- EN TOfFUfAMIEKCH N.V. 5 Jongetje werd maandenlang gefolterd (Speciale berichtgeving) „Er is één straf, die ik in het wetboek mis, maar die tegen deze verdachten de juiste zou zijn: de lijfstraf. Hun handen deden beulswerk, het zijn twee ontaarde mensen, die de erenaam van ouder duizendvoudig onwaardig zijn. Ik mag en wil de rechtbank niet vragen de tolk van de volkswoede te zijn. Maar ik mag wél vragen dat achter het vonnis de schim zal staan van een klein jongetje, drie, vier jaar, dat om pijn niet meer huilen kon, dat maandenlang gefolterd en gemarteld werd". Dit felle requisitoir van het O.M. by de rechtbank te Rotterdam mondde uit in de zware eis tegen het Rotterdamse echtpaar, dat in een tydsverloop van anderhalf jaar zyn driejarig zoontje Wimpie heeft afgeranseld en mishandeld en zwaar lichamelyk letsel heeft toegebracht: vyf jaar gevangenisstraf met aftrek tegen de man, een 29-jarige fabrieksarbeider en vier jaar tegen zijn 24-jarige, in Duitsland geboren vrouw. „Het is een wonder dat het kind is blijven leven", sprak de president van de rechtbank, mr. C. W. de Visser tijdens de behandeling gistermiddag, die een uur en drie kwartier duurde. Martelwerktuigen Op de tafel lagen de martelwerktui gen waarmee het ouderpaar zijn kind in de kleine woning aan de Oostervant- straat had geradbraakt: de armlegger van een leunstoel, een stuk hout van 53 cm lang, 450 gram zwaar, versterkt met een extra houten richel, een pun tige pook, een brede, leren broekriem met een venijnige gesp. In het dossier zaten foto's van het ventje, gemaakt kort nadat de politie zioh over hem had ontfermd. De vader, een man van klein postuur, raakte even van zijn stuk, toen hij het kereltje, dat niet uit dit huwelijk geboren was maar bij het huwelijk wel zijn familienaam had ge kregen, moest herkennen. De vrouw, ook klein, donkere ogen in een bleek gelaat, keek er onbewogen naar. De tenlastelegging luidde tegen bei den gelijk: samen hadden zij vele malen, gedurende een lange periode het kind zwaar lichamelijk letsel toege bracht. Het jongetje was tegen het hoofdje gestompt, met zware werk schoenen was het tegen het onderli chaam geschopt, het was op armpjes en beentjes geslagen, op het borstje ge ranseld. De linkerarm had een bloed uitstorting tot op het bot, op de rug was een grote oppervlakte van de huid tot de onderlaag losgerukt. Röntgen foto's wezen uit, dat nog niet zo lang geleden het linker armpje en linker been gebroken waren geweest- De politiearts, dr. G. F. K. W. Mey- boom, bevestigde als getuige wat hij in zijn rapport had geschreven. Het oor vertoonde scheurtjes alsof er hard aan getrokken was. Wimpie leed aan ern stige bloedarmoede, waarschijnlijk door het vele bloedverlies. Het was voor het eerst in de loopbaan van de politiearts dat ouders hun kind zulk lichamelijk letsel hadden toegebracht. De breaken in arm en been moesten zijn toege bracht met wat de vrouw „het stokje" noemde. Het kind moet ontzettende pijn hebben geleden, wanneer het op de gebroken plaatsen steeds opnieuw werd geslagen. In het Bergwegzieken huis te Rotterdam is Wimpie vertroe teld en al vlug genezen. Hij vond het eten lekker, was lief en aanhankelijk voor iedereen. Maar nog nimmer heeft hij naar zijn ouders gevraagd. Onzin delijkheid verweten de ouders het vent je en daarom gaven zij hem steeds slaag. Reeds de avond, dat zijn groot ouders de politie waarschuwden en Wimpie onder veilige hoede werd geno men. bleek er van onzindelijkheid geen sprake te zijn, evenmin als later in het ziekenhuis en het kinderhuis. Zes weken is het echtpaar in obser vatie geweest in de psychiatrische in richting Hulp en Heil. Dr. Joh. H. Plok- ker uit Leidsohendam lichtte zijn rap port toe, waarin hij zowel man als vrouw volledig toerekeningsvatbaar acht. Dr. Plokker kwam in zijn rapport tot de conclusie, dat de man een infan tiele weinig volwassen persoonlijkheid is, maar dat er geen sprake is van enige psychose of neurose of een psy chische afwijking. Huichelachtig „Wie hebben deze misdaden begaan"? zo vroeg de officier. De man heeft een wispelturig arbeidsverleden, hij is grof in zijn uitlatingen. Hij heeft een bij zondere voorkeur voor gooi-, en smijt en schietfilms. Hij heeft een zekere be vrediging er in gehad het kind te slaan. Hij is onbeheerst, driftig en wil be handeld worden als de pasja in huis. Hij is leugenachtig, kan straks mis schien met krokodillentranen komen, maar mist elk werkelijk berouw. De vrouw heeft een moeilijke jeugd gehad en werd in verwarrende oorlogs- iaren opgevoed in een pleeggezin. Lang an zij zich beheersen, maar ineens komt een agressieve, sadistische instel ling boven. Zij is berekenend, kil. on betrouwbaar en heeft dezelfde hang naar griezelfilms. Wanneer ik een kleine nuance in de strafmaat vraag, dan is dat omdat ik een opzet tot min der vergaande mishandeling aanwezig acht. Verdachten zullen nu zeggen, dat het allemaal niet zo gemeend is en de man schrijft zijn vrouw een brief over „spoedig weer allemaal bij el kaar zyn en een gezinnetje vormen". Maar dit is de opperste huichelach tigheid, zo besloot de officier zijn requisitoir. Spijt De raadslieden, mr. H. M M. v d. Pas voor de vrouw en mr. Osinga voor de man, hielden een uitvoerig pleidooi waarin zij clementie bepleitten „Ik heb er werkelijk spijt van", sprak de man in zijn laatste woord. ..Ook ik heb ontzettende spijt", zeide de vrouw. De rechtbank zal over 14 dagen von nis wijzen. Westerse inslag van zijn muziek werd hem kwalijk genomen (Van onze correspondent in Bonn) Meer nog dan de vlucht van tiental len hoogleraren, artsen en andere in tellectuelen spreekt thans tot de com munistische machthebbers in Oost- Duitsland de vlucht van Kurt Henkels, de populairste dansorkest-dixigent van deze Sovjetstaat. Henkels verliet het afgelopen weekeind Oost-Berlijn en meldde zich in Münohen bij de West- duitse autoriteiten, bij wie hij om asiel vroeg. De Oostduitse radio heeft in middels de dirigent zijn dubbele salaris aangeboden, wanneer hij wil terug keren... De 48-jarige Kurt Henkels is op het gebied van de amusementsmuziek be paald niet de eerste de beste. Hij richtte in 1947 het radio-dansorkest Leipzig op, dat hij in de loop der jaren ontwikkelde tot het beste amusements orkest van geheel Oost-Duitsland. Daar bij deinsde hij er niet voor terug om een Westelijke stijl te gebruiken. In West-Dutisland erkende men hem al gauw als een arrangeur van naam, zo zelfs dat ook in het Westen zijn Duke Ellington-arrangemen ten graag ge speeld worden. In Oost-Duitsland zijn niet minder dan 200 versohillende gram mofoonplaten in omloop van door hem en zijn orkest gespeelde melodieën. Het zijn juist deze opnamen op plaat en band. die op amusementsterrein in Oost-Duitsland de grootst mogelijke el lende hebben veroorzaakt. Alle radio programma's met muziek van Henkels en gespeeld door zijn orkest moeten thans gesohrapt worden of door de radio-omroepers wat de naam Henkels aangaat „worden gecorrigeerd". Het zal zeker geruime tijd duren voor men radio, platenwinkels, café's en derge lijke „gezuiverd" zal hebben. De ö:n- gent genoot een enorme populariteit: waar hij en zijn orkest in Oost-Duits land speelden, daar waren uitverkochte zalen. De laatste jaren kreeg Henkels even wel last van een hardere houding van de partij, die hem ondermeer verbod in West-Beriyn op te treden, hetgeen hy daarvoor met veel succes twee beer had gedaan. Ook Henkels successen in andere Oosteuropese landen, byv. te Fraag en te Warschau, waar men bij zonder gecharmeerd was van zyn mu ziek met Westerse inslag, deden hem geen goed. Vanwege de party werd lel geprotesteerd tegen Henkel's muzikale opvatting. Daarby weigerde hij zoge naamde socialistische, in de grond van de zaak erg vervelende dansmuziek op voldoende wyze (te weten 60To) in zyn programma's op te nemen. Henkels paste er vorige week tenslot te voor. Hij verliet met zijn gezin Leipzig, ging naar Oost-Berlijn, nam daar de tram naar West-Berlijn. kocht een vliegtuigkaartje en meldde zich pas in West-Duitsland als vluchteling. Te Münohen deelde hy mee, dat hij vorige week door partijfunctionarissen was ge waarschuwd en dat men hem ronduit had verboden met zijn orkest in andere Oosteuropese landen te gaan spelen. De Oostduitse radio bood in het begin van deze week Henkels evenwel een maandsalaris van 4000 mark, tweemaal zoveel als tot dusver, als hij zou terug keren. Niemand minder dan de muzi kale leider van dit radio-station, die hem steeds weer om zijn Westerse stijl had gekritiseerd, was Henkels achterna gereisd en had geprobeerd met geld en goede woorden "de dirigent terug te krijgen. Henkels blijft evenwel in de Bondsrepubliek. Voorlopig in München, waar hij wil pogen een nieuw orkest op te richten. SLEUTELTJES GEVRAAGD Gevr. gerout houtbewerker voor onze zagerij. Emballage- labrlek C. Guldemond, Valken- burgseweg 19 a, Katwijk a/d. Rijn. tel. 01718 - 2843. 's Avonds tel. 3587. Meisjes, komt bij ons werken n de mangelkamer Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A, Leiderdorp. Enkele meisjes gevr. vanaf 15 jaar. Verhage en v. d. Meulen, Uiterstegracht 144, Leiden. Flinke zelfstandige dagliulp Sevr. Storm van Schravensan- eweg 80, tel 4214, Wassenaar. Onderwijzer vraagt m.l.v. 1 oktober, gemeub. zlt-slaap- kamer, met gebruik van warme maaltijd. Weekeinden afwezig. Brieven met prijsopgave bur. van dit blad no. 16433 k. Een net meisje gevr. in Frans Zwitserland, in dokters- Sezin met 3 kinderen. Brieven ur. van dit blad no. 3756 k. BBuitenl. fam. m. twee kl nd., wenst gem. huls of apartement .omgeving Lelden/ Oegstgeest. C.v. en bad wen selijk. Brieven bureau van dit blad no. 3752 k. B Burgerwonnliub te koop gevr. met tuin. huis ter ruiling aanwezig. Evt. Inwonende oude dame of heer genegen nlgeh. verzorging op zich te nemen. Br. bur. v. d. blad no. 3775 k. B Leerling verkoopster ge vraagd, leeftijd plm. 16 Jaar, ln zaak van huishoudelijke artikelen. Mag. I.V.A., Haar lemmerstraat 48, Leiden Aan melden van 1012 en 36 u bij: Nova, Noórdelnde 43. Lei den. B Jongeman, 23 jr.. in bezit van middenstandsdiploma en studerend voor dpi. elektro- winkelier, met jarenlange er varing in elektrobranche. zoekt een hem passende werkkring. Br. bur v. d. blad no. 3787 k. Poecleltje, Boxer. Spaniel of ander rashondje gevraagd, v. d. Wateringenlaan 154, Voor burg, tel. 070 - 725793. B Gevraagd te Katwijk aan Zee, voor spoedige indienst treding, vriendelijke kinderver zorgster. v.g.g.v., liefst niet be neden 20 jaar, voor de gehele dag of d.e.n. Hoog loon. Br. bur. van dit blad no. 3773 k. 9 Boot met buitenboord-motor of klein motorbootje voor één of meerdere dagen te huur gevr. Dhr. Wulkow, p/a. Vonk, de Kempenaerstr. 103, Oegst- geest. B Meisjesfiets, step en of an der bruikbaar speelgoed te koop gevraagd. Brieven Dureau van dit blad no. 3821 k. B Jongeman, leeftUd 18 jaar, wil wat bijverdienen, van 3 9 uur. Liefst expeditie. Br. bur. v. d. blad no. 3826 k. S Citroen 2 C.V. v V.W. 1950- 54, te koop gevraagd. Irissenstraat 15, Rijnsburg. B Zomerhuisje te Noordwljker- hout gevraagd per 15 aug. of later. Br. Jac v. d. Waals. v. Aerssenstraat 4. Zwaramerdam of tel. 01726 - 2927. 9 Werkster gevraagd voor hele halve dagen. Melden dage lijks in Ruteck's Lunchroom, Stationsweg 1117. Leiden. B Serveerster gevr. Melden dagelijks in Ruteck's Lunch room, Stationsweg 1117, Lei den. Mrs. Meskes en Kalkman, advocaten, Rapenburg 11, tele foon 25362, zoeken voor spoe dig een aankomende vrouwe lijke kantoorbediende. B Kantinemeisje gevraagd. Plm. 1617 jaar. Brieven bur. van dit blad no. 3833 k. AANGEBODEN B Konljnenvoerbakken, extra zwaar, kunnen niet omvallen, f 1.10, konijnenvoer f 0.50 p. kg. gezonde dieren met Santolina L 9, vanaf f 0.95 p. flesje. Den Holder, Janvossenst. 75/77, bij de Hema. B Aquarium tropische vissen en planten. Erkoso luchtpom pen vanaf f 12.50, hevels, vangklokken, thermometers, fllternorit, glaswatten, algen- schrappers, Brustmann visvoe- ders en pj-eparaten. Den Hol der, Janvossensteeg 75/77, bij de Hema. f| Kippe- en duivenvoeders. rlma gemengde granen, och- tendvoer voor kippen. Voor duiven: Geco en T.E.K. arti kelen. roodsteen, krachtgrlt, bodemwit. wandwit. Reiger en Aviol, broedschotels en ta baksstelen. Den Holder. Jan vossensteeg 75/77. B Heeft U een feestje? WIJ verhuren serviesgoed, glaswerk, tafelgerei enz. Natuurlijk Het Emaillehuis, Haarlemmerstraat 160—165 B. B Is Uw bed dun en versle ten? Dan dit adres niet ver geten. Van ouds bekend: Jan Vonk, Haarl.straat 81, telef. 22580. Tevens het adres voor meubelstoffering. B Voor de keuken. Tafels, stoelen, moderne keukenplan ken, ronde tafels, ladenkast- ies. hangkastjes, strijkplanken, :rukjes, trappen, stoeltrappen, alle maten plasticdoppen, alles voor vllegenhorren, latten, gaas De Timmerman, Hoolgr. 92 A, tel. 33090. B Na uw vakantie-uitstapje naar Sam. voor een Ijsje, pa tat. nasi, bami, frikadel, kar bonade, salade, hele uitsmij ter met koffie f 1.20. Vrouwen- kerkkoorstraat 7. Lelden, tel. 33009. Geopend tot 24 uur. Dinsdags gesloten. H Autoverhuur f 20.p. d., 300 km .vrij. Inl.: Coornhert- str. 61—63, tel. 28113. B Gasf., bureaus, faut., hoe- kenk., gasfornuizen brandend te zien, oliestookhaarden, alle soorten bureaus, fauteuils, ta fels. divanbedden met matras, vloerkleden, linnenkasten, an tieke kisten, schrijfmachines, elektr. café-koffieketel. Nieuwe Rijn 60. telef. 22150, tegenover Advocaatfabrlek. S| Bromfiets, merk Kap. Mo- ylette f 75 -. Pieterskerkhof 5. B He werkschoenspecialist heeft steeds voorradig militaire werkschoenen vanaf 6 50 p.p. Nieuwe werkschoenen 14.50. Extra zwaar 15.50. Extrazwaar dubb. led. zolen, gegarandeerd waterdicht 18.50. Zie de vele voordelen en kwaliteit en U koopt bij H. J. Kramers, Ko- revaarstraat 17. B Vauxhall Wyvern aangeb., van automonteur, f 975. nieuwe banden, accu, veren en gereviseerde motor. Uitgerust met radio, kachel, rolhoes, rui tensproeier etc. Te zien: Voor straat 27, Katwijk a/Zee, tel. 2293. 9 1 paar z.g.a.n. laarsjes (mo tor) en een motorhelm. Tevens aangeb. een accordeon, 80 bas sen. merk Hohner. W. B. Bink, Hoge Rijndijk 282. BS Prima hennen. Gekrulsd wit leghorn en Reds, 3'/2 maand. Franko thuis Waardhuizen, Valk Boumanweg 18, Leider dorp, telef. 30837. 81 Aangekocht prachtinboedel. riezitsbankstellen, clubstellen dressoirs, linnenkasten, pracht- wasmachine, oliestookkachel, gaskachel, haarden, babycom modes, vloerkleden, complete keukengerei, gang-traplopers, ronde- en kloostertafels, pla no's, rijwielen, enz. Alles spot prijzen. Nieuwenburg, Hooi gracht 55. (Geen winkelhuis). B Morgen op de markt. Gezel lig en voordelig. Een greep uit onze vele koopjes: Prachtpyja- ma's van 8.75 nu 6.95. Brei- wol 0.98. Nylons vanaf 1.25. De Goedkope Wolkraam. B Opruiming! Bureau f19. opbergkastjes f 7.50, opklap- bedden, divanbedden, ledikan ten, pianokrukjes f 5.Ku- persbusch gasfornuis. B Morgen op de markt. Een greep uit onze vele koopjes: Herensokken v.af 69. Ruime sortering dames-, kinder- en herenondergoed, v.af f 0.49 Bij de Goedkope Wolkraam, H. v .d. Bosch. B Philips radio, in goede staat met nieuwe lampen f 125.of rullen voor Solex. Voor 12 uur. Boerhaavelaan 26 a, 2 x bellen. B Af te lialen Will, de Z\vl|- ferlaan 29, Jong katje, dol óp 'elix. B Bromfiets met voor- en achtertelescoop. sportmodel. Prima Solexrijwiel. Batavus Bilonette met voortelescoop en Gründlg draagbare radio. Nieuwe Rijn 60. B Prachtlitsjumeaux met olr- ?inele Auping spiralen, pr. gas- ornuls, brandend te zien. A.n. bad en geiser, Franse fauteuil tjes. gasradlator. Voordelige kolenhaarden, piano, orgel, kas ten. W. F. Kooreman, Nwe B Hillman minx, bouwjaar 1930 1. pr. staat, benz. 1 13. Prijs f 875.Haagweg 172 A, Lelden B Kano, 1-pers. te koop aan geb., ln goede staat, t.e.a.b. Marijkestraat 1. B Zaterdagmarkt. Charmeuse onderjurken 1.98. Leuke dames nylon petticoats 9.98. Leuke kinder nylon petticoats. Mooi soepel damesondergoed, ook grote maten, van 2.98 nu 1.98. Koornbrugsteeg, over Muziek handel Servaas. Japie. B Zaterdagmarkt. Mooi super- wit geribd heren- en jongens- sportgoed, spotprijzen. Lange herenpantalons met band van 5.98 nu 3 98. Gekleurde dames slips 98. Herenflanellen 2.98. Koornbrugsteeg ,over Muziek handel Servaas. Japle. B Kredieten t/m f 3000 (ieder een zonder borg) voor aankoop meubelen en woningtextiel, direct van fabriek. Enorme keuze en besparing, zeer pret tige betaling en onder strikte geheimhouding. Vraagt vrij blijvend Inlichtingen. Postbus 538, Den Haag B Op onze beddenafdeling de grootste keuze in divan- bedaen. ledikanten, tulmel- bedden enz., in alle prijzen, 1-pers. vanaf f 25 50. 2-pers. vanaf f 43.De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. ïgensoverhemd verlaagde prijzen, tuurlijk de bekende kwaliteit die U gewend bent van de Overhemdenkraam op de markt Niet zoeken, U ziet het direct aan de collectie. B Te koop: 1 auto Austin 1200; 1 bromfiets Berinl, eitje, overcompleet, f 30. Potgieterlaan 1. B Zindelijk poedeltje te koop aangeb., 2 m. oud. K. Hoef- straat 62, Lelden. B Woningruil aangeboden: Bo venwoning, bev. 4 kamers, zol der, omgeving Herensingel, huur f 6.05; voor omgeving Haagweg of Morsweg, moet Ha zjjn van Woningbouw. Brieven bur van dit blad no. 3766 k. B Zo goed als nieuwe Salon- wieg f 17.50. Legewerfsteeg 5 A. S| Geboorte-, verlovings- en uwelijkskaarten. Keuze uit verschillende lettertypen. Visi tekaartjes per 50 stuks f 3.75, bedrukt met naam en adres. Uw adres voor al uw druk werk. A. A. Verhoog en Zonen, Haarlemmerstraat 29 tel. 22197 en 25374. Motorpak te koop aangebo den. spotgoedkoop. Ook ge schikt voor bromfiets Te bevr.: Rijndijkstr. 93 tussen 18.00 en 19.00 uur. B Bankstel en 1-persoons spi raal aangeboden olj Koudys, Spaargarenstr. 3 a, Oegstgeest. B Radiotoestellen. Opruiming van enige goedspelende, ge bruikte radiotoestellen, v.af f 25.—. Salonkasten met ln- geb Philips platenwlsselaars. van f 235, nu f 155.-, met ga rantie. Radio Wira, Haarlemmerstr. 91. tel. 22456. Naaimachine Home, Haagweg 172 A, Lelden. Motor- en bromfietsonder- elen zoals: bougies, condensa tors, contactpunten, zuigerve ren, kettingwielen, kettingen, kogellagers, kabels, pakking, olie, banden, enz. Het van ouds bekende adres: T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8, telef. 22026. B Motorrijwiel N.S.U. te koop aangeboden, 250 cc. 1955. Even tueel rullen voor lichtere mo tor of snelbrommer. Caland- straat 32. B Te koop of te ruil voor 200 t/m. 250 cc Zündapp of Puch mijn Triumph Tunderblrd, 6 T., 650 cc. Twin. Na 7 uur. Haagweg 3. 2 x bellen. B Keurige, kleine, comforta bele kamer met prima pension aangeboden. Prijs f 130.per maand. Bad en telef Brieven bur. v. d. blad no. 3749 k. S| Z.g.a.n. pickup aangeb., e.a.b., 3 snelne. Calandstr. 53. B Mechelse kast en 6 Mechelse stoelen te koop, ln ultst. staat. Brieven onder no. 3755 k bur. va ndit blad. B Accordeon te koon, plano klavier, 80 bassen, nieuw. Potgieterlaan 29. Kousenreparaties ln 1 dag gereed. Novelty. Haarlemmer straat 16. n Aangeboden: Mercedes Benz 0 v.. Sport Cabriolet met radio. In zeer goede staat van onderhoud 11500.met ver zekering. Bevr.: Rhljngeester- straatweg 16 B. Oegstgeest, t.o. Van Assendelftstraat. B Harley Davidson Sport. 750 cc. te koop aangeboden, l.g.st. Charbonlaan 9, Sassenhelm. B Prima babybox 116.50. box eed f 7.95, metalen kinder stoel f 38.45. Alles onder voll. garantie. Fa. „de Morspoort", Morsstraat 59, tel. 26874. B °pel Rekord 1959 en luxe Volkswagen 1968 met radio te koop aangeboden. Calex Auto bedrijf N.V.. Lelden. Kort Gal gewater 1416. tel. 33355. B Motorfiets aangeb., merk Sparta, 125 cc. 's Avonds na 7 uur. Jul. v. Stolberghof 63, Lelden. B Gratis een televisietoestel ijgt U nergens, maar voor kwaliteitsmerken, echte ser vice en betere betalingsrege ling naar Eurolectra. Belt U vrijblijvend. Ook 's avonds, tel. 26739 en wij komen U volledig Inlichten. Ook, of nee, juist een over hemd verraadt uw beschaving, uw smaak. Hebt U hoge eisen? Stel die ru6tig aan de Over hemdenkraam op de markt op de Hoogstraat DIVERSEN KWllt U dansen bU kaars- :ht? Bezoekt dan Dancing „Shall we Dance". Elke zater dag van 812 uur ln café- rest. „Royal", Doezastraat. B Opgelet. Er lopen schoor steenvegers langs de deux te vertellen, dat het schoorsteen vegen gesaneerd ls. Dit berust niet op waarheid. Erkend schoorsteenveegbedrijf W. J. v. d. Graaff, Aalmarkt 5, telef. 21494. Koopt U contant? Vraag an deelnemerskaart rechtge- vend op 10% korting. Ook verenigingen kunnen zich op- feven. Leidse Inkoopcomblna- le. Postbus 158, Lelden. B 10% korting ln 40 winkels op woninginrichting, keuken- uitzetten. babyultzetten. ltn- nenultzetten, e.jktr. artikelen, kleding, schoeisel Vraag deel nemerskaart Leidse Inkoop combinatie. Postbus 158, Lel den. RWoningruil: LeidenAlmelo ngeb.: Almelo: 1ste etage 8-kamerflat, nieuwbouw, alle comfort, pracht uitzicht, f 9.90 p. w. Voor besli6t nette 3 of 4 k.-wonlng Lelden of omstre ken. tot f 60 p. m. J. W. Leef- tlnk, Goolkatenweg 116, En schede. Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren to a drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven. doch zonder meer vernietigd.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7