Kunt u me ook zeggen waar we zijn geland Jong zeeman dreef alleen op zee Domburg wordt elk jaar „duitser" Franse en Ethiopische belangen in Afrika lopen geheel parallel WOENSDAG 22 JULI 1959 Anderhalf uur „onder water „Ik zwem tvel effe naar de Naardl^nder" (Speciale berichtgeving) „Ik trok mijn schoenen en mijn bovenbroek uit en dacht „ik zwem wel effe naar het lichtschip". Ik sloeg uit alle macht, maar toen ik wat later opkeek zag ik, dat ik een stuk verder van de Noordhinder was geraakt. Zwemmen was geen doen, je gleed vanzelf weg op de stroom. Toen kreeg ik wel even een raar gevoel.... maar ze zagen me en haalden rpe er uit. Dat is eigenlijk alles. Zaterdag vertrekken we weer. Dat is het nuchtere verhaal van Ton- nie Hogendoorn uit de Assendelftstraat in Rotterdam. Zeventien jaar en al twee jaar zeeman. Op de Vreedenburgh, een kustvaarder van de N.V. W. M. H. Mül- ler en Co. Zy waren op weg van Le Havre naar huis. Het schip was leeg, het lag hoog op het water, kliefde met een gangetje van een dikke acht mijl op Rotterdam aan. 't Was een heerlijke morgen, zon, een gladde zee. krap bries je. Een mijl of veertig uit de kust bij Vlissingen is het toen gebeurd. Ton Ho gendoorn was aan dek bezig. Hij leunde over de verschansing, een hekje schoot los, de jonge matroos sloeg over boord. Een buiteling van een meter of vier vijf naar beneden. Vóór hij goed en wel wist wat er gebeurd was, voor hy zijn hoofd boven water had gestoken, was zijn schip al een eindje van hem van daan. Hij probeerde nog te roepen en te fluiten. Maar niemand van ae andere zeven opvarenden was aan dek en nie mand kon hem dus horen. De Vreeden burgh verdween snel achter de horizon, anderhalf uur later zouden ze hem mis sen. Tonnie Hogendoorn lag ergens mid den in zee. Geen angst Maar denk niet, dat hy stevig in angst heeft gezeten. Hu lacht maar wat als hy zUn verhaal vertelt, vindt het eigenlyk niets om er zoveel drukte over te maken. „Nee, écht bang ben ik niet geweest, want zie je, ik zag al was het nog een flink eind weg (ik kon de naam vaag zien) het lichtschip Noordhinder liggen en dacht eigenlijk niet anders dan ik zwem er effe heen". Schoenen en broek gingen ifit. Ton zwom met forse slag in de richting van het schip". Als het niet onder deze om standigheden was geweest, zou het lek ker water geweest zijn", zegt hij nuchter. Maar dat zwemmen ging niet zo hard. „Ik dreef by wijze van spreken vlugger naar Le Havre terug dan dat ik naar de Noordhinder opschoot. En dat was nu echt niet zo plezierig. Maar toen ik daar een kwartiertje had rondgespar- teld zag ik een vlet je naar me toe ko men. Vijf man zaten er in. Nou, toen was ik er zo uit, al hebben ze stevig aan de riemen moeten trekken om me door de stroming heen te bereiken. Aan boord kreeg ik droge kleren en ben op ver haal gekomen.... Hij had geluk Dat is inderdaad Tons geluk geweest. Van Vlissingen uit was de tonnenlegger Zierikzee naar de Noordhinder gevaren om het van water en proviand te voor zien. De mannen zagen de Vreedenburgh voorbijvaren als zoveel andere schepen op dit drukke hoekje van de Noordzee. Maar iemand zag toen plotseling ergens in de verte Ton drijven. Het uitzetten van een vlet was zo gebeurd en binnen een minuut of vijf waren de mannen bij hem. Overlegd werd daarna wat te doen. De Frans Naerebout, een tender, die in deze wateren opereert, nam Ton Hogen doorn over en zou hem naar Vlissingen Amerika moedigt studie van vreemde talen aan De minister van Gezondheid, Onder wijs en Welzijn, Arthur S. Flemming, heeft een nieuw onderwijsprogramma bekend gemaakt, dat in het komende najaar in het gehele land zal worden ingevoerd en dat het onderwijs in de taal en cultuur van andere landen be oogt. Hij deelde mede, dat aan dit plan een bedrag van 3 miljoen dollar ten koste wordt gelegd ter bestrijding van de kosten, die met de oprichting van leercentra, het geven van studietoela gen en het verrichten van onderzoekin gen gepaard gaan. Volgens de minister zijn regelingen getroffen voor de oprichting van 19 on derwijsinrichtingen, waar de talen en de economische en culturele aspecten van de volken van het Nabije Oosten, Oost-Europa en het Verre Oosten zullen worden behandeld. Deze inrichtingen vormen een onderdeel van universitei ten in verschillende delen van de V.S. Er zal onderricht worden gegeven in talen, die niet algemeen op het leerplan van de universiteiten voorkomen. Aller eerst wordt hierbij gedacht aan Ara bisch, Chinees, Hindoestani, Japans, Portugees en Russisch. Later zal ook aandacht worden besteed aan een groot aantal andere talen. Reeds aan meer dan 200 studenten, die het kandidaats examen achter de rug hebben, zijn stu diebeurzen uitgereikt voor een voortzet ting van hun studie. De meeste van deze studenten bestuderen de Russische taal- en letterkunde. Binnenkort ook aandacht worden besteed aan de opstelling en verspreiding van moderne leermiddelen voor Frans, Duits, Spaans en Russisch ten behoeve van de middel bare scholen. Laten Oost en West samen tegen kanker vechten De Amerikaanse Senator Humphrey heeft vandaag voorgesteld een geza menlijke „oorlog" van Oost en West te gen kanker te beginnen. In een rapport over de omvang van deze ziekte ver klaarde Humphrey: „een totale, inter nationale en onophoudelijke aanval op kanker zou misschien vele van 500-000 levens kunnen redden, die elk jaar al leen al in de V.S. en de Sovjet-Unie door deze gevreesde ziekte verloren gaan. De kosten van deze wereldomvat tende strijd zou door alle landen ge zamenlijk gedragen moeten worden". Volgens het rapport zijn in 1958 twee miljoen mensen over de gehele wereld aan kanker gestorven. „Dit aantal is byna gelyk aan het aantal inwoners van Berlijn, de stad, waarover de V-S. en Rusland op het ogenblik in Genève onderhandelen. Als de grote mogendheden het politiek niet eens kunnen worden over Berlijn, la ten hun leiders het er dan tenminste over eens worden, gezamenlijk te trach ten elk jaar zoveel levens te redden als er mensen in Berlijn wonen". brengen, vanwaar hy met de trein naar Rotterdam zou kunnen gaan. Dat kon best, want de drenkeling had totaal geen letsel van zijn avontuur overge houden en de schrik was hij ook al erg vlug te boven. Vlissingen werd op de hoogte gesteld en er ging later ook een seintje naar Scheveningen Radio. Ze wisten van niets... Daar kwam ook het alarm van kapi tein Schuur van de Vreedenburgh. Man vermist. Anderhalf uur naar het ge beurde. werd bemerkt, dat Ton ontbrak. Het hele schip werd afgezocht. Hij bleef „onder water". Dan moet hy over boord zijn geslagen was de conclusie. Scheve ningen Radio werd bericht, kapitein Schuur wendde de steven en koerste te rug om Ton te zoeken. Op weg naar de Noordhinder is, toen Ton al terecht was gemeld, de Vreedenburgh de Frans Naerebout tegengekomen. De drenkeling is meteen overboord gestapt om mee naar Rotterdam te varen. Aan boord trok hy zijn eigen plunje weer aan, hij deed zijn verhaal en hielp gisteravond even na acht uur zijn schip afmeren in de Jobshaven te Rotterdam. Toen is hij het ze thuis gaan vertellen, want daar wisten ze nog van niets. Moe der was met vakantie naar Woerden, va der werkt in de Merwehaven. „Maar zo veel bijzonders is het toch eigenlyk óók niet", vond de jongeman, die zijn hart aan de zee heeft verpand. Alsof hjj niet moederziel alleen bijna een half uur ver loren in zee had rondgedreven.... Onrust over faciliteiten buitenlands graanbedrijf (Van onze Haagse redactie) De door de gemeente Amsterdam ge creëerde voorkeurspositie voor Tradax (Panama), een dochteronderneming van Cargill, Minneapolis, de grootste graanexporteur van Noord-Amerika, heeft in kringen van belanghbbenden in de Nederlandse graanhandel onrust verwekt, zo is in Den Haag tijdens een persbijeenkomst te verstaan gegeven. Men denkt in het bijzonder aan on zuivere concurrentie van de nieuwe vennootschap, een mate van concur rentie waartoe deze maatschappij in staat wordt geacht met behulp van overheidsgeld. De opmerking werd uitgesproken, dat de desbetreffende overheid, in dit geval de gemeente Amsterdam, zich heeft la ten leiden door belangrijke locale be langen, doch door deze te dienen een ander, nationaal belang zou dreigen te schaden. Beurs en Stedelijk Museum scheuren 1300.000.— VOOR VERDER HERSTEL (Van onze Amsterdamse redacteur) „De beurs van Berlage scheurt en het Stedelijk Museum van Amsterdam scheurt. De beurs heeft echter archi tectonische waarde en het Stedelyk Museum niet. Waarom dan 2 mil joen gulden steken in het herstel van dat museum, dat toch maar oplapperij wordt, terwijl voor een paar miljoen meer een nieuw, modern gebouw kan worden neergezet?" aldus de P. v. d. A.-fractievoorzitter in de Amster damse gemeenteraad, die in deze zienswyze werd gesteund door de heer L. Seegers van de CPN. Al een kwart eeuw geleden werd er over scheuren in het museum gespro ken, aldus deze laatste spreker. Na ja ren van onderzoek heeft de raad een kwart miljoen gulden beschikbaar ge steld. Nu komteer drie ton bij en straks groeit het uit tot 2% miljoen, waarby het nog maar zeer de vraag is of het gebouw daarmee is gered. Het wordt een geknoei! „In hemelsnaam geen nieuw gebouw", riep de heer R. Th. J. le Cavelier (VVD) uit. Nieuwbouw betekent jaren praten. Wij praten al 13 jaar over een opera gebouw en het staat er nóg niet. Als wij nu nog eens 13 jaar gaan praten over een nieuw museum is het huidige ge bouw al ingestort. Laten we de scheu ren maar dichtsmeren". Dat vond de heer G. Brinkgreve <KVP) ook. Het Stedelijk Museum voldoet nog aan alle eisen, die men aan een modern museum kan stellen. Daarop ging de raad ak koord met het besteden van f300.000.— voor de voortgang van het herstel. Vijfdaagse werkweek voor ambtenaren te Doornspijk B. en W. van Doornspijk hebben be sloten om met ingang van maandag 27 juli een vijfdaagse werkweek in te voe ren voor het administratief werkzame gemeente - personeel van Doornspijk. Deze regeling houdt niet in dat het aantal werkuren per week verminderd wordt, doch slechts een zodanige schik king van de dagelijkse arbeidstijd, dat de zaterdag vrije dag gaat worden. Multi-miljonair ontevreden De multi-miljonair John Jacob Astor heeft bij de rechtbank een zaak aan hangig gemaakt om het testament van zijn overleden halfbroer, Vincent Astor, ongedaan te maken. Hij zegt dat deze halfbroer „seniel en zwakzinnig" was en derhalve niet in staat was een testa ment te maken. Vincent Astor die in februari over leed, liet zijn bezit dat geschat wordt op ruim honderd miljoen dollars (bijna 400 miljoen gulden) na aan zyn weduwe en een liefdadige instelling. John kreeg geen cent. De halfbroers hadden elk ongeveer zeventig miljoen dollars geërfd van hun vader, kolonel John Jacob Astor, die by de ramp met de „Titanic" was omge komen. John Jacob zegt verder o.a. dat het testament niet het laatste testament was en dat het niet in vrije wil tot stand was gekomen. De weduwe zou in vloed op zijn halfbroer hebben uitge oefend. De prijzen vliegen omhoog.... Het is alles Duits wat de klok slaat! (Van onze Zeeuwse correspondent) De Duitse toeristeninvasies op het eiland Walcheren worden steeds omvang rijker. Vooral Domburg wordt overstroomd. Er zyn nu reeds meer Duitse gasten dan de badplaats aan inwoners (1425) telt. „Elk jaar boeken we anderhalf maal het aantal gasten van het vorige jaar", aldus jhr. ir. H. L. Boogaert, secretaris van de VVV Domburg, „dat is nu al drie jaar zo". Vorig jaar bezochten 3000 Duitsers Domburg. Men rekent, nu afgaande op de reeds geboekte cijfers en besprekingen, op een totaal van zeker 4500 a 5000. De vorige week is de grote Duitse in vasie weer begonnen. In juli zijn name lijk de meeste vakanties in Duitsland en de top zal dit jaar aan de Walcherse kust dan ook eerder worden bereikt dan vorige jaren. Niet augustus, maar juli belooft de topmaand te worden. Het is alles Duits wat in Domburg de klok slaat. Overal wordt Duits gesproken, er wordt in marken gerekend, en ook langs de stranden waait een overwegend „oos telijke wind". Thans zijn er 1500 Duit sers in pensions en huisjes en nog een 300 op de kampeerterreinen. Het aantal Nederlanders, Belgen en Engelsen is sterk teruggelopen tot onder de 600 in totaal. Domburg wordt elk jaar „Duit ser". Er zijn nu van elke vier badgasten drie afkomstig uit het land van Ade nauer. Als de ontwikkeling van de laat ste jaren doorgaat, zal het volgend jaar zeker 80 tot 85% van het totaal zijn! Sinds de Duitse invasie drie jaar ge leden begon, zijn de prijzen met spron gen gestegen. Voor een heel gewoon ge meubileerd woonhuis zonder pension wordt gemiddeld f. 700.per maand gevraagd en dat loopt dan tot over de f. 1200.per maand. Ook de badhokjes zjjn in prijs verhoogd van f. 55.tot f. 70.per maand en voor vlees en groenten betaalt men aanmerkelijk meer dan byv. in de Zeeuwse steden. Er doen allerlei verhalen de ronde. Over het opjagen van de verhuurprijzen, over het wegkopen van huizen en over steekpenningen. Algemeen bekend is het verhaal van een dominee, die schrok van een huurprys van f.500.voor een kamertje en een piepklein slaapver trekje. Hij wilde nog even verder in het dorp kijken en de verhuurder beloofde de kamers nog een uurtje vast te hou den. Intussen kwam een Duitser langs die spontaan f.600.bood en toen de huurbaas weifelde tot f. 700.ging. Toen de predikant terugkwam omdat hij ner gens goedkoper terecht kon, had de Duit ser zich al breeduit geïnstalleerd. „Ja dominee", zei de verhuurder glim lachend. „zaken zijn zaken en zo'n bui tenkansje kan ik toch niet voor een af spraakje laten schieten". Beide naties moeten het hoofd bieden aan de pressie van Moskou en Pan-Arabisme Verwante zorgen (Van onze Parijse correspondent) Generaal Charles de Gaulle was maandag in zijn staatsie-uniform persoonlijk aanwezig om op het Parijse vliegveld Orly de Keizer van Ethiopië Haile Selassie te be groeten, die 's morgens uit Brussel vertrokken was. ,,De Koning der Koningen" was in gezelschap van zijn allerliefste kleindochtertje. Prinses Aida Desta, en een gevolg van een tiental andere personen, onder wie de vice-premier Akhi Loe Apte Wold, die de titel voert van ..minister van de pen", omdat hij de keizerlijke decreten pleegt te redigeren. De beide staatshoofden, die elkaar na de oorlog in hun weder zijdse landen aï eerder hadden ontmoet, begaven zich onmiddel lijk naar het Elysée, het ambts paleis van de president van de Franse republiek, dat zich met groot ceremonieel al op de ont vangst van de Keizer had voor bereid. Aan het bezoek, dat voor Haile Se lassie een etappe vormt van een grote internationale rondreis, die al twee maanden duurt, wordt in Parijs een vrij groot politiek gewicht gehecht. Nu De Gaulle de zware taak op zich heeft genomen de vroegere Franse koloniën in Afrika in een gelijk berechtigde ge meenschap met Frankrijk op te nemen, een gemeensohap echter, die zijn groei stuipen nog lang niet overwonnen heeft, De neerstortende Hunter-straal- jager, waarover wij gisteren reeds uitvoerig schreven, heeft in Nieuw koop heel wat schade veroorzaakt. Van de boerderij, die onmiddellijk vlam vatte, doordat brandende kerosine erop terecht kwam, bleef niet veel over, zoals op de foto duidelijk te zien is. Bij deze brand werden dertig varkens gedood. De bewoners waren verzekerd. Luite nant-vlieger T. de Jager is in het ziekenhuis te Woerden opgenomen' daar zijn arm uit de kom was ge schoten. De sergeant-vlieger ten Have, die geen leerling-vlieger was zoals aanvankelijk werd bericht, doch tijdens deze vlucht wel les kreeg in instrumentvliegen, werd zoals gemeld, niet gewond. (Foto LD/Laros, Alphen) zou misschien de morele en ook wel actieve steun van het onafhankelijke Abessinië voor Parijs nog wel eens een niet te verwaarlozen troef kunnen wor den. Ethiopië, dat een christelijke na tie is, heeft thans het hoofd te bieden aan een dubbele pressie van commu nisme en Pan-Arabisme en met die zelfde gevaren heeft, zij het in andere vorm. Frankrijk in Afrika nu ook voortdurend rekening te houden. Haile Selassie had tijdens de reis, die hij nu onderneemt, ook Moskou evenals Cairo al bezocht en van de Russische regering heeft hij een lening van 400 miljoen roebels voor de in dustrialisering van zijn land aanvaard, een geschenk, dat in de Westelijke hoofdsteden niet met algemeen enthou siasme werd begroet. Ook de politieke voorwaarden van deze lening zullen nu in Parijs wel uit de doeken zijn ge daan. Ook gisteren hebben De Gaulle en de Keizer, tussen bezoeken aan een mili tair kamp en het nieuwe paleis van de Unesco, evenals maandag, verschei dene besprekingen over hun verwante Afrikaanse zorgen gevoerd. In Zandvoort werden gisteren de jaarlijkse zandbouwwedstrijden gehouden. Dit Duitse meisje maak te deze bijzonder fraaie, met schel pen versierde giraffes. Miljoenen voor de kunst in Amsterdam Niet dan na een uitvoerig debat, waar in vele principiële kwesties ter sprake zyn gekomen, heeft de Amsterdamse ge meenteraad gistermiddag een subsidie van een miljoen gulden verleend aan de Stichting „Nederlandse Opera, gevestigd te Amsterdam" voor het seizoen 1959/60. Deze subsidie is f. 50.000.hoger dan die van het afgelopen seizoen. De Stichting die het Concertgebouw orkest beheert kreeg een subsidie van f. 715.000.voor het seizoen 1959/60, waarin het tekort is geraamd op ruim 1.2 miljoen gulden. Met ingang van 1 september as. zal de Stichting de abon nementsprijzen opnieuw verhogen, ten einde op deze wijze dekking te vinden voor de sterk gestegen kosten van gast- dirigenten en solisten. De Stichting Amsterdams toneelgezel schap „Nederlandse Comedie" werd een subsidie van f. 366.000.— verleend (v. j. f. 324.000.en de Stichting „Kunst- maand Orkest" 'n subsidie van f. 162.500. Voor de verbouwing en uitbreiding van de Amsterdamse Stadsschouwburg heeft de Amsterdamse gemeenteraad tenslotte een krediet beschikbaar gesteld van f. 2.325.000. Na deze verbouwing, die men in de tweede helft van het volgend jaar hoopt te kunnen uitvoeren, zal de ac commodatie voor de artiesten in belang rijke mate zyn verbeterd (nieuwe kleed- kamers, douches, liften, repetitieruimte, I enz.). Franse eer (nog) niet gered Colette Duval op een verkeerd vliegveld (Van onze Londense correspondent) Morgen is de laatste dag in de Blériotluchtrace tussen Londen en Parijs en riog steeds is Eric Rylands met zijn 41 minuten 41 seconden de snelste. Ondanks de heldenstukjes, die gis teren zijn uitgehaald. Parachutisten vielen bijna in de armen van de toe schouwers, een piloot vloog van de Franse hoofdstad naar de Britse met een gebroken arm in een Me- teor-straaljager en zijn passagier, BOAC-piloot Brian Neely, sprong uit een helikopter op een aan de Hun- gerford-brug gebouwd platform. Maar geenvan deze lieden kon concurreren tegen de Jeanne d'Arc van de twintigste eeuw, de 28-jarige Franse mannequin-parachutiste Co- lette Duval. De Franse luchtmacht zei, dat zij wel een heel eskader Vautour-supersonische straalbom- menwerpers voor haar beschikbaar wilde stellen, als zij de race maar won. Wel, Colette, met die weelde van don kerbruin haar en die charme, welke een Brit altyd in een Frangaise veronder stelt, kwam in een Vautour, zag Marble- Arch, maar overwon niet, hoewel dat laatste alleen maar 'n vliegveld scheelde. Colette, met de kreten van opgewon den Parijs nog in de oren, was in 25 mi nuten boven Engeland en latere bereke ningen toonden aan, dat zij, als alles goed was gegaan, in 39 minuten van de Are de Triomphe bij Marble Arch zou zijn geweest. Toen kwam de ramp. Haar piloot, de Franse kapitein-vlieger Iribane, miste het vliegveld Biggin Hill, waar de heli kopter op Colette stond te wachten en kwam 10 kilometer verder aan de grond op het RAF-vliegveld Kenley, waar in 5 jaar al geen vliegtuig was geland, laat staan een supersonische straalbommen- werper en dan nog met een passagiere als Colette Door een heg De RAF-mensen geloofden hun ogen niet, zij begonnen, toen zij de Vautour naar beneden zagen komen, naar brand weerauto's en reddingsapparaten te ren nen. Maar het was niet nodig. Irebane remde, de Vautour sloeg aan het einde van de nog geen 300 meter lange start baan door een heg en bleef nog geen 60 meter voor een scherpe helling met een vernielde band staan. Het was een knap stukje vliegwerk, zij het dan een minder knap stukje navigatie. De RAF-soldaten gaapten naar Colette en vrijwel onmiddellijk kwam een vracht wagen aandenderen met de officieren, die gezien hun rang, meer recht op de Frangaise meenden te hebben. Colette zei: „Het spijt mij, kunt u mij ook zeg gen waar wij zijn geland?" De officie ren verwelkomden haar, vertelden haar waar ze was en reden haar toen naar de mess, gaven haar koffie en gelegen heid zich op te knappen. Tenslotte bel den zy Biggin Hill op voor de helikopter, die haar even later kwam oph^Jen. Bij het afscheid zei de commandant: „Dank u zeer, madame, dat u ons leven heeft opgevrolijkt door even aan te wip pen". Colette lachte terug: „U bent alle maal zo vriendelijk geweest. Ik ben blij, dat ik u heb ontmoet. Het spyt mij voor alle moeilijkheden, die ik heb veroor zaakt". Teleurgesteld Later, by Marble Arch, vertelde zij dat zij geen moment bang was geweest, maar alleen teleurgesteld, omdat haar record poging was mislukt. De piloot Iribane, die toen zijn vliegtuig stil stond, tegen Colette zei: „Excuseer mij, mevrouw, maar dit is niet Biggin Hill", "Zei dat hy niet de goede radio-frequentie had ge bruikt. „Ik hoopte lichtsignalen te krij gen, maar miste op de een of andere manier het vliegveld", zei hij spijtig. Colette ging gisteravond weer terug met een andere Vautour, die de Fransen snel naar Engeland hadden gestuurd. Nu de Franse luchtmacht eenmaal de eer op het spel heeft gezet, wordt het in de laatste dagen nog een dramatische race om Rylands' record te breken. En de Fransen maken een hele goede kans! De Frangaise deed de terugtocht in 44 minuten, 40 seconden en werd in Parijs door duizenden enthousiaste Fransen opgewacht. By haar aankomst was zij zo uitgeput door de doorstane emoties, dat zy byna in elkaar zakte. Maar het is de vraag, of haar tyd erkend wordt, want zy had opgegeven, dat zy een motorboot zou gebruiken en deed dit niet. De bepalingen van de race zijn evenwel, dat de opgegeven vervoersmid delen ook moeten worden gebruikt, ten zij deze een technisch mankement heb ben of op andere wyze onbruikbaar zyn. Maar de toeschouwers by de Are de Triomphe trokken zich daar weinig van aan. Colette werd bedolven onder de bloemen en de kurken knalden van de champagneflessen. Frankryk hoopte op de parachutiste, die bescheiden zei: „Ik ben nu Frankryk". Als zy vandaag niet meer gaat, kan de eer nog worden gered door de Frans man Le Bailly, die ook een Vautour krijgt. Gisteren werden de volgende tijden gemaakt: Colette Duval: 44 minuten, 40 seconden en de Brit Neely: 57 minuten 28 seconden. Baconprijs 3 cent omhoog Het Produktschap voor Vee en Vlees heeft op zyn vanmorgen te Utrecht gehouden vergadering beslo ten de baconprijs met 3 cent per kg. te verhogen. Mocht de binnenlandse markt nog meer aantrekken en op f. 2.30 per kg. komen, dan zal het bestuur de bacon prijs nog eens met 2 cent verhogen en op f. 2.28 per kg. vaststellen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4