Bedrijfsruimte gevraagd DDD .Vierde deel van de Amsterdamse binnenstad bestaat uit krotten 2 CV Citroën DE BANDRECORDERSPECIALIST RADIO WIRA Philips' bandrecorders DINSDAG 21 JULI 1959 Zal er in 1965 een woningoverschot zijn? (Van onze Amsterdamse redacteur) De Amsterdamse binnenstad telt ongeveer 100.000 woningen. Hiervan zijn er ruim 25.000 „krotten" te noemen. Dit ontstellende cijfer hebben B. en \V. van de hoofdstad gepubliceerd als resultaat van een diepgaand onderzoek, waarbü enqueteurs ieder huis in de „city" hebben bezocht. In de nota, die over het krottenprobleem is verschenen, wordt voorts gewezen op de woningnood. Hoewel er door het Centraal Bureau voor Huisvesting ruim 20.000 namen op de urgentielyst staan, bedraagt het werkelijke woningtekort circa 17.000. Hierbjj komt, dat er nog 8000 jonggehuwden zijn geregistreerd, die eerst na twee jaar huwelijk worden ingeschreven. B. en W. hebben een optimistische prognose gegeven over de woningbouw in de naaste toekomst. Uitgaande van een bruto-produktie van 4000 per jaar, zal, zo meent men, in 1965 geen wo ningnood meer in Amsterdam bestaan, maar zal er zelfs een woningoverschot van 1600 huizen zijn. Met dit vooruitzicht acht het college van B. en W. het verantwoord reeds thans, zij het op bescheiden schaal, te beginnen met de krotopruiming. Wat is een krot? Het massale on derzoek, dat in Amsterdam heeft plaats gehad, kon uiteraard niet door technisch-deskundigen binnen de ge stelde termijn worden uitgevoerd. De enqueteurs zochten dan ook naar ba sisgebreken: vervallen toestand, vloer oppervlak van minder dan 25 vier kante meter, plafonds van minder dan twee meter hoogte, onvoldoende lichtoppervlak en onvoldoende pri vaat. De privatenkwestie is overigens een hoofdstuk apart want gebleken is dat bijv. alleen al in de veelbezongen Jor- daan niet minder dan 45.000 woningen een w.c. hebben, die sledhts uit kamer of keuken te bereiken is. In de binnen stad beschikten 20.000 woningen over een w.c., die niet volwaardig kon wor den genoemd. Het onderzoek heeft zich voorts uit gestrekt tot de woningbehoefte wat be treft de soort en de huurwaarde. B- en W. zeggen hierover: .doordat de inge schrevenen uit de laagste inkomens groep de huren van de nieuw gebouwde woningen niet kunnen betalen kunnen zij moeilijk worden geholpen. Zij moe ten wachten tot er goedkope woningen vrij komen. Deze gezinnen gaan een soort ..ijzeren voorraad" vormen". En: „de cijfers van de huren der woningen en de inkomensgroepen bevestigen onze mening, dat de huren der te bouwen arbeiderswoningen voor een belangrijk deel niet hoger mogen zijn dan f. 16.— per week". „Kapitalisme" in Praag In Tsjeoho-Slowakije schijnt men thans ook te zijn overgegaan op het „kapitalistische" systeem van de uit verkoop. Radio-Praag heeft onthuld, dat alle schoenwinkels in Praag, die onder toezicht van de staat zijn, hun oude voorraden tegen gereducerde prij zen mogen aanbieden. De uitverkoop, die gisteren begon, zal twee weken duren. Het is voor het eerst sinds het com munisme in Tsjeoho-Slowakije aan de macht kwam, dat een uitverkoop wordt gehouden. Verleden jaar adopteerde het regime reeds een andere „kapitalistische" ver koopmethode, namelijk die van afbeta ling. „Koop nu en betaal later" werd de klant onder de neus geduwd. Uiter aard is het afbetalingssysteem alleen van toepassing op personen, die van hun fabrieksraad een verklaring over him betrouwbaarheid hebben gekregen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK: Beroepen te Kamperveen J. Vroeginde- wey kand. te Barneveld. GEREF. KERKEN: Benoemd tot leenpred. te Curapao J Wilschut te Zeist; tot hulppred. te Zeist ds. J. v. Henten, em. pred. aldaar. Ds. G. van Ginkel 25 jaar predikant Woensdag 29 juli a.s. zal het vijfen twintig jaar geleden zijn dat ds. Bart- hold van Ginkel uit Amsterdam werd bevestigd als predikant in de Neder landse Hervormde Kerk Ds. Barthold van Ginkel werd op 2 februari 1911 te Moerkapelle geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium te Zeist en studeerde daarna verder nog aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat ds. Van Ginkel in 1934 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Nederlandse Hervormde Kerk, werd hij op 29 juli van datzelfö, jaar (1934) door zijn neef ds. B. va: Ginkel uit Utrecht, toen nog predikan te Gouda, te Renswoude in de class) Doorn in het ambt bevestigd. Op 10 ot tober 1937 verwisselde de jubilaris dea gemeente met die van Wezep in classis Harderwijk, vanwaar hij op oktober 1943 naar die van Katwijk aao Zee vertrok. Daarna stond ds. Vaj Ginkel nog bijna drieeneenha] jaar te Amsterdam-Sloterdijk (thaa Amsterdam-West). Sinds 10 april 194i dient hij de hervormde gemeente va: Amsterdam-Centrum, waar hij wen bevestigd door zijn vriend prof. dr. C. van Niftrik. Ds. Van Ginkel is Amsterdam-Centrum werkzaam in „Bachzaal" wijkgemeente. een woe® wijk van intellectuelen en zakenmen sen rond de Apollolaan. Toen hij daai in april 1949 intree deed was dat no een nieuwe wijkgemeente zonder enig outillage. Alles moest daar nog van d grond af aan worden opgebouwd Thans is het dan na ruim tien jaar zo ver. dat er plannen zijn om een nieu* kerk te bouwen. De bekende architec Symons vervaardigde reeds een ma quette voor een kerk ,die tevens eei complex omvat voor de arbeid van apostolaire commissie „Groot-Zuid" SLEUTELTJES GEVRAAGD B Meisjes, komt bU ons werken de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A, Leiderdorp. Wie kan Jong echtpaar zonder kinderen helpen aan wat woonruimte? Brieven bur. van dit blad no. 16340 k. Particuliere wasvrouw gevr. voor gezin van 6 personen. Eventueel strijken inbegrepen. Was kan gehaald en gebracht worden. Anna van Saksen straat 14, tel. 33801. Jong meisje zoekt een net kosthuis, eventueel met huise lijk verkeer. N.h. Brieven bur. van dit blad no. 16334 k. Goed tehuis gezocht voor langharige hond. (lief v. k.) en 2 Jonge hondjes (gladha- rige). Tevens cypers katertje. Br. bur. v. d. blad no. 3445 k. 2 rustige, oudere, buitenl. studenten (1 bezig met proef schrift), zoeken per 1 sept. 2 3 kamers, met keuken en B Café-rest. het Schuttershof vraagt een meisje voor het buffet en een werkmeisje of werkster, voor iedere dag. Aan melden: Steenstraat 2, Leiden. B Gevr. gerout. houtbewerker voor onze zagerij. Emballage fabriek C. Guldemond, Valken- burgseweg 19 a, Katwijk a/d. Rijn, tel. 01718 - 2843. B Nette dames en heren ge vraagd voor bezorging reclame folders te Leiden of Oegstgeest. Br. bur. v. d. blad no. 3493 k. B Door jong echtpaar met spoed f 1800 te leen gevraagd, vlotte terugbetaling. Brieven bur. v. d. blad no. 3510 k. BOudejaars studente zoekt imer met kookgelegenheid, liefst centrum Brieven bur. v. d. bla dno. 3490 k B Buitenboordmotor te koop gevraagd, tot 5 PK, moet goed zijn. Tel. 32335. B Kinderbedje gevraagd, ult- neembaar. Brieven bureau van dit blad no. 3465 k. B Onderw. zoekt kamer (voll. pens.) in Oegstgeest, z.m. omg. Wijtenbachweg. Weekeinden afwezig. Brieven bur. van dit blad no. 3463 k. B Voor leerling lyceum wordt plaatsing gezocht in beschaafd millieu, met volledig pension, Br. bur .v. d .blad no. 16306 k. B Mevr. Reynders, Koningin Wilhelmlnastr. 1, Katwijk aan Zee, tel. 2012, vraagt een nette hulp in de huish. Liefst dag en nacht. Albert Heyn vraagt een linke verkoopster (1825 iaar). Liefst met het vak be- :end. Hoog loon, witte Jassen gratis. Reisgeld wordt vergoed. Persoonlijk aanmelden filiaal Hoofdstraat 77 A, Noordwijk. B Te koop gevr. een 2e hands scooter. Brieven bureau van dit blad no. 3372 k. B Nette Jongevrouw, zoekt huishoudelijk werk, waar ze haar zoontje mee mag nemen. Br. bur. v. d. blad no. 3367 k. voor een lederwarenindustrle feldlening tot f 5000.Weke- ijkse aflossing en aandeel in de winst. Brieven bureau van dit blad no. 3362 k. BGevraagd: Bankschroef, Lock Acacialaan 11, Leiderdorp. B Nette vrouw, 50 jaar, N.h., zoekt flinke kamer m. kook- gel.. in bezit eigen meubelen en bed. wil tegen vergoeding lichte huishoudelijke bezighe den verrichten, geen huwelijk. Br. bur. v. d. blad no. 3415 k. B Echtpaar zonder kinderen, bJi.h„ zoekt voor plm. l>/2 2 Jr. woonruimte. Brieven bur. v. d .blad no. 3434 k. Gevr. wegens vertrek bul- enland der tegenw., net dag meisje per 1 sept. Mevr. v. d. Schilden, de Gyselaarstr. 11. B Net meisje gevraagd van 8 tot 5 uur. Mevr. Harteveld, St. Aagtenstraat 2. S Werkster gevr. voor 2 halve igen per week. Prinses Irene- laan 7, Oegstgeest (by Mare- laan), tel. 21857. B Kamers gevraagd met was gelegenheid, douche en keu ken, voor echtpaar. Brieven bur. v. d. blad no. 16312 k. B Gevr. een nette, betrouw bare werkster, voor de donder dagmorgen. Mevr. v. Neer, Pa pengracht 5, Lelden. ÏGevr. een kinderledlkantje. evens motor, Jawa Jr. aan- feb., 21.000 km. gelopen. Br. ur. van dit blad no. 3537 k. B Poedeltje, Boxer. Spaniel of ander rashondje gevraagd, v. d. Wateringenlaan 154, Voorburg. Tel. 070 - 725793. B Grammofoonplaten 45 en 33 toeren gevraagd. Tevens kopen wij pickups, radio's, koffer- grammof., gitaren, enz. W. Grönloh, Burgsteeg 9, Lel den, Muziekhandel. B Nette heer zoekt ongenieu- blleerde zit-slaapkamer met kost. Brieven met i bur. v. d. blad no. TE HUUR OF TE KOOP. Vloeroppervlakte 1000 tot 2000 m2. Bij voorkeur centrum Leiden. Brieven te richten onder nummer 21421 aan het bureau van dit blad. Wegens vertrek naar buitenland aangeboden bouwjaar 1954, goede staat. Brieven aan het bureau v. d. blad onder no. 21407. Eerstdaags uit voorraad leverbaar de NIEUWSTE van f378.—, f398.— en f625.—. Vraag demonstratie thuis. Eigen reparatie-inrichting. Solide betalingsvoorwaarden. Haarlemmerstraat 91 - Telefoon 22456 fJEUKs Niet krabben. De helder j vloeibare D.D.D. kal- meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek- tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. f 1.20 per flacon. geneest uw huid VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP B Gevr. voor onze brood- en banketwinkel, een leerling-wln- kelmeisje. Coöp. Ons Doel, v. d. Werfstr. 25, Lelden. B Net, jong meisje zoekt werkzaamheden. Brieven bur. van dit blad no. 3511 k. AANGEBODEN B Johnson aangeb., 2 cilinder. Prij6 f 165.Te bevr.: Ma ry kestraat 24. B Wegens emgiratie nieuwe elektr. naaimachine, compleet met koffer van f 350.- voor f 215.-. met garantie. Br. onder letter B. no. 16302 k bur. van dit blad. B Woensdagmarkt! Geen sen satie. maar waarheid. Kinder ondergoed en truien en dames slips. Dit allemaal 49 cent per stuk. maar drie stuks een gulden. Herensokken 98. Daaag Hoek Stadhuisplein. Japie. B Woensdagmarkt! Oprui- mingsprijzen. Charmeuse da mesonderjurken 1.98. Mooi damesondergoed. Alleen 44 en 46, van 2.98 nu 1.25. Dames- slips 50 en 52, van 1.98 nu 1.25. Hoek Stadhuisplein. Japie B Te koop: Vauvhall '49, niet kachel en schuifdak, in prima staat f 500. P. Hakkenbrak, Dijk 15, Benthuizen, telef. K 01790 - 3790. B Hillman Minx aangeboden, bouwjaar 1950. Prima vakan tiewagen. Genegen motor of bromfiets in te ruilen. Haag- weg 172 A, Lelden. B Woensdagmarkt! Mooi su- perwit geribd heren- en jon- genssportgoed tegen spotpry- zen. Nylon damespetticoats 4.98. Prachtige baddoeken tegen lage prijzen. Gekleurde dames- slips 98. Hoek Stadhuisplein. Japie. B Ford Customline '49 te koop, 6 cil. Prijs f 450.Mer cedes 170 V. '49. Prijs f850.—. Te bez. tot 's avonds 9 uur. Rijksstr.weg achter 312, Was senaar. B Herensportfiets met drie- versnellingsnaaf en handrem men, merk Union, in st. v. nieuw f 125. Tevens nieuwe damessportfiets, heeft gekost f215, thans f135. Oranjegracht 113. B Aangeb.: Een zo goed nieuwe Transister radio, zak formaat. Tegen elk aann. bod. De Ruyterstr. 11. Na 6 uur. B Singer handnaaimachine aangeb. In luxekoffer f 90. on der nieuwpr.. Lewenstein hand- n.mach. f 65..Naaimachine Home, Haagweg 172 A, Leiden. B Te koop: Losse tuinders- spoorrails (60 m.), 4 wielen compleet. Voldersgracht 24, Lelden. Het. Karpettenhuis ruimt op! Enkele luxe Sterkokos kamer matten, alle maten voor i halve prijs. Herensingel 10. „Kano". Aangeb. In goed staat zijnde. 2-pers. kano, voc matige prijs. Te zien: Waa gracht 54 A. BTe koop aangeb.: Zo goed nieuwe wasmachine, Miele, t er uilen voor modern bani stel. Te bevr.: tussen 18.30- 19.30 uur. Veerstraat 33, Leidt B Snelbrommer te koop, nier Zündap, moet gerepareerd wor den. Prys f 30.E. Boekei Vliet zz 44, Rynsburg. B 4-pits en 2-pits gasfnrno zen, een pr. orgel, een gro gasradiator, pr. haard, litsji meaux met spiralen, grote nu honlekast, fraaie ladenkastji a.n. bad en geiser, mode dressoir. W. F. Koorema Nieuwe Rijn 9, t/o. V. en Tel. 23261. B Te koop: Een zo g< nieuwe bromfiets, merk HM1 Zeer goed voor vakantietri Prijs f 175.Adres: Uiterst gracht 5A, Leiden. B Te koop aangeb.: Zo g« als nieuw tennisracket m spanner. Koopprijs f 35. voor f20.Levendaal 21. B Te koop: Een oldfinl ultschuiftafel f 20.een oli finish theemeubel f 15. stoelen f 10.Levendaal 21, B Bandrecorder aangebodt merk Amroh ,met 2 band t.e.a.b. Na 5 u. Hansenstr. 1! B Kinderwagen aangebodt J. v .d. Mey, Langevaaxt Rijnsburg. B Te koop aangeb.: 3 Boi pups, goede afstamming, v. Speyckstr. 10 A, Leiden. B N.S.U. Quickly te koop aa geb., in pr. st. Te bevr.: E penburg 51. B B.z.a. dame, 48 jaar, hulshoudster bij weduwnaar heer alleen. Spoedig. Brievi bur. v. d .blad no. 3432 k. B Aquarlumplanten te kot div. soorten. Croptocorinen. Verl. Nassaustr. 10 Lelden, Herensingel B MotorrHwiel N.S.U. 1956 te koop aangebode Deskundig onderzoek toeg staan. F. A. Zwartjes, - Waalsstraat 19, Leiden. B Een Siraca 1948 aangt ln goede staat. Te bevr.: 7 31994. B Kinderwagen, uitneembi te koop aangeb., t.e.a.b. ringarstraat 35. B Motorfiets aangeb., n« Puch, met voor- en achten ring. Eventueel ruilen v< bromfiets. Verlengde Nassa str. no. 10, Lelden. B Te koop v. particulier Fo desk. onderz. toegestaan, bevr. Trompstr. 61, Lelden. B Aangeboden: Bromflt merk Kaptein Mobylette, pi f110.kinderbox f5.l felstoel f 12.wandelwag f 45.D. v. d. Kwaak, P b Heinstraat 36, Rynsburg. B Woonboot te huur, ligplai Kagerplassen le week van ai 4 a 5-pers. Brieven bur. t dit blad no. 3523 k. B V.W. '56 te koop aangeb. st. v. nieuw, 70.000 km. gé pen. Prys f3.750.—. Rijl straatweg, achter 312, Waa naar. DIVERSEN B Verloren: geel damesn gaande van Rijnsburg m Oegstgeest. Tegen beloning rug te bezorgen: Rynsbi weg 121, Rynsburg (bij sing). B Eenvoudige dame, 49 Ja zoekt serieuze kennismakl liefst met zakenman. Brlei bur. v. d. blad no. 3525 k. B Opgelet. Er lopen scho steenvegers langs de deur vertellen, dat het schoorst» vegen gesaneerd is. Dit ber niet op waarheid. Erki schoorsteenveegbedryf J. Stouten, sinds 1875, Schelp) kade 23, tel. 21751. B Woningrail. Moderne eenj zinswoning. Den Helder, r~ st„ grote woonkamer, kei 3 slaapk., badkamer, voor achtertuin met schuur ,hi f 13.50 p. w„ voor woning Wassenaar, Leiden, Leiderdi of Voorschoten. Brieven b van dit blad Ho. 3436 k. B Weggelopen, woensdaj J.I., zwarte poes, witte witte bek met zwart streep Tegen goede beloning tei bezorgen: Fagelstr. 46, Leid tel. 24703. B Jongedame, 46 jr., S zoekt kennism. metheer, 4f 48 Jr., ook N.h. Br. met fo op erewoord ret., ook als be houdster, bur. van dit 1 no. 3464 k. B Dames! Het Kappers staat bovenaan met zyn manent. Vraagt onze 1 permanent, een groot sue Bespreekt vroegtijdig, werken met eigen kracht. I ren bezoekt de kapper w lastig haar. Het Kappersbi Apotnekersdijk 8, telef. 26i B Woningruil: LeidenAlm" Aangeb.: Almelo: 1ste efi 3-kamerflat, nieuwbouw, comfort, pracht uitzicht, f5 p.w. Voor beslist nette 3 4 k.-woning Leiden of om£ ken. tot f 60 p. m. J. W. I* tink, Goolkatenweg 116, schede. B Woningruil :Aangeb.: 3 mer benedenhuis, goede sta) Gevr.: huis iets groter, bevr. tussen 18.3019.30 Veerstraat 33, Leiden. B Vriendin. Meisje, 1' zoekt leuke, sportieve vrieo 1820 Jr., zo spoedig mogelj Br. bur. v. d. blad no. 3323 B Viswedstrijd. „Vlsd Vrouwenweg" houdt haar wedstryd voor de ouden dagen op zaterdag 25 's middags om 3 uur .Aanffl den by A. v. d. Hoeven, Vtf wenweg 51 en zaterdagmloj 25 Juli tot 3 uur in café 0 nesteln. Inleggeld XI.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 8