Prachtig weer maakte start van de Kaagweek tot feestelijk geheel Opmerkelijke zege van Van Schie in de Valkenklasse op vakantie... Door overwinning op LAC De Zijl definitief veilig MAANDAG 20 JULI 1959 Het regende protesten (Van onze zeilmedewerker) Prachtig weer maakte het begin van de 39ste Kaagweek tot een wel zeer feestelijk geheel. De zeilers, die zaterdag de strijd aanbonden in de onderlingen wedstrijden, die ook nu weer traditioneel op het pro gramma stonden, troffen wel zeer licht weer. Toch werd er in de eenmans- en dames wedstrijden zeer fanatiek gevaren. Het bleek, dat de Friezen een over de gehele linie sterke afvaardiging gestuurd hebben. De fanatieke start van de Kaagweek in de onderlinge wedstrijden was ook tekenend voor de eerste van de vier open nationale wedstrijden. Het regende op zondag protesten voornamelijk over stuurboord-bakboordkwesties en ruimte geven bij merktekens van de baan. Draken-klasse: 1. J. Hofkes (De Kaag); 2. J. Bier (KNZ/RV). Regenboogklasse eerste afdeling: 1. E. K. Hoekstra (Sneeker Zeilclub)2. J. Al- berda (Sneek). Tweede afdeling: 1. J. Hofland (De Kaag); 2. C. W. Kist (De Kaag) N.N. 22 vierkante meterklasse: 1, ir. A. Bonnema (Noord Ned Watersportbond). 2. A. Wolters (Noord Ned. Watersport- bond) 16 vierkante meter streepklasse A: 1. M. de Jonge (Alg. Ver. Groot Amster dam); 2. J. A. de Haas Mzn (Het Witte Huis). Finnjollenklasse: 1. J. de Jong (De Kaag); 2. R. Koopmans (De Kaag). Olympia-jollenklasse A: 1. Sj. Haaks- ma (De Kaag) 2. Jac. F. Stap (De Kaag). Sternklasse: 1. H. Coops (De Kaag) 2. H. v. d. Rest (Te Werve). 12 voetsjollenklasse A: 1. A. W. Reyers (De Kaag); 2. F. L. Plantenga (De Kaag) onder protest. Indiase caddy won open kampioenschap Na een zeer spannende laatste ronde heeft de Indiase caddy S. Sewgolum van de Beachwood Golf Club te Durban, Z. Afrika, het internationale open golf- kampioenschap van Nederland gewon nen op de baan van de Haagsche Golf en Country Club te Wassenaar. Na de derde ronde leidde Sewgolum met een totaal van 210,- twee slagen beter dan de Nederlandse open kampioen Gerard de Wit. Na 9 holes van de laatste ronde was De Wit 1 slag voor. Maar hij haalde zijn drive om op de tiende fair way en bereikte met zijn approach de green niet. Hij verloor die ene slag dus. Op de korte twaalfde hole miste hij een explooie slag uit een banker en op de dertiende miste hij nogmaals zijn ap proach. Sewgolum was toen weer twee slagen voor om tenslotte met 1 slag ver schil te winnen. Zijn totaal was 283 (67-69-74-73). De Wit kwam tot 284 (69- 90-73-72). Derde werd de jonge Belgische prof Donald Swaelens met 287 (72-68-73-74). Op de vierde en vijfde plaats eindig den ex aequo Dru Montagu van de Biar ritz Golf Club (beste amateur) met 295 (76-73-71-75) en Arthur Devulder, Bel gië, 295 (73-72-73-76). Zesde werd de Braziliaanse prof. J. J. Querelos, 296 (70-76-76-74). Verder werd B. van Mook ex aequo 13/14 met 300 (77-72-76- 75), Kees Cramer 18e met 303 (75-74-75- 79), Joop Ruehl 19e met 305 (73-75-75- 82), Piet Witte 21e met 306 (76-81-71-78) en de amateur W. P. Smit uit Hattem 22e met 309 (81-75-74-79). I I Regenbogen tijdens het ronden van een boei. Er is voor de Kaagweek een grote in schrijving in de Regenboogklasse, zodat deze gesplitst gevaren wordt. Het type rende was, dat in beide afdelingen de velden zich sterk verkleinden, doordat een aantal deelnemers, hetzij door regle mentaire overtredingen hetzij door ave rij de wedstrijd moest staken. Zo zagen wij een aanvaring van J. C. v. d. Velde met A. Landman, en kort daarop bracht F. P. Bos over bakboord varend zowel Landman als ir. G. A. Bakker in een voor protest vatbare situatie, waaruit dan ook de consequenties getrokken wer den Weer even later kreeg echter Bos een aanvaring met een toerboot en dit kostte hem zijn mast, waardoor de wed strijd een ontijdig einde nam. In de eer ste groep Regenbogen was vooral de finish adembenemend spannend. Iets voor het veld uit voeren E. K. Hoekstra en J. Alberda boord aan boord naar de lijn. Beide Friezen gaven elkaar niets toe. Hoekstra met spinnaker bij was echter enkele seconden sneller en won. In de andere groep ging de zege naar de Rotterdammer John Hofland, na een duel met zijn stadgenoot Cor Kist. Bijzonder interessant was voorts ook de wedstrijd in de Valken. Aanvankelijk zagen wij een felle strijd om de leiding tussen Egon Rolf v. d. Baumen en H. Kirkenier en afwisselend bezetten zij de kop. Hardnekkig bleef evenwel C. van Schie met zijn rode Valk Annemieke in derde positie, loerend op zijn kans om van het kopduel te profiteren. En deze kans kwam in de 2e ronde bU het merk teken op het Norremeer. Boven Rolf v. de Baumen langs nam Van Schie de leiding over en hij wist deze eerste po- MOTORSPORT Kampioenschappen te Beek beslist Motorraces op het vliegvefld to Beek (Zd.-Limburg), de laatste wedstrijden, die meetelden voor het Nederlands kampioenschap op de weg, hebben nauwelijks 3000 toeschouwers naar het circuit kunnen lokken. Dat was jammer, want er viel veel te genieten, mede door het ideale weer. De spannendste duels werden uitge vochten in de 350 cc-klasse, waarvoor een groot aantal buitenlanders had in geschreven. De zege ging uiteindelijk naar de 34-jarige Duitse elektricien Karl Hoppe, die in een prachtige stijl reed en geen moment de eerste plaats afstond. De beste Nederlander was Vis. die hierdoor tevens kampioen van Ne derland werd. Niet minder interessant was de race van êe halve liters. De Zweed Fager- strom op Matchless beheerste de strijd, hoewel hij aanvankelijk enkele ver woede aanvallen moest afslaan van de Duitser Hoppe en de Oostenrijker Richter (2e bij de 350 cc). De Utrech ter Anton Elbersen werd de beste Ne derlander. Hij werd kampioen van Ne derland. De races In de 250 cc-klasse en de 125 cc-klasse verloren veel aan hun aantrek kei ij ikheid door het geringe aantal deelnemers. Bij de kwartliters verzekerde Leen Hoppezak zich direct van de leidersplaats. Wel maakte de Rijswijker Welp in de tweede helft nog veel van zijn achterstand goed, doch de Nederlandse kampioen kon hij niet meer bedreigen. Swart toonde zich heer en meester bij de „lilliputters Hij reed onbedreigd naar de zege en het kampioenschap. Voor het Nederlandse kampioen schap golden de wedstrijden te Assen, Zandvoort, Tubbergen, Etten en Beek (li.). sitie te handhaven, hetgeen een opmer kelijk succes voor deze zeiler te noemen is. Erg spy tig was het voorts, dat ln de Finnjollen Hans Sleeswijk duidelijk te vroeg was bij de start en na het terug roepen voor een enorme achterstand stond. Koos de Jong had een goede voor sprong en bleef ook eerste voor Rinze Koopmans en Jaap de Boer. Sleeswijk werkte zich met goede tactiek in de ruimschootse rakken op naar een vierde positie. In de Draken behaalde ir. J. C. P. Hofkes de zege met achter zich Jan Bier. Ook hier waren protesten. Wim Klomp die als derde binnenkwam werd op protest van ir. J. J. de Jongh uitge sloten, zodat de derde prijs aan Cor Groot verviel. Ir. A. Bonnema boekte de eerste zege in de N.N. 22 m2 en in de 16 m2 was de winnaar J. Nederveen. Weliswaar was Jan Bol eerder het fi- nishschip gepasseerd, doch deze zeiler was te vroeg gestart en niet terugge keerd. S. Haaksma hield in de Olympiajollen Jac Stap achter zijn spiegel en in de Sternklasse ging Hein Coops jr. voor H. v. d. Rest door de finishvlaggen. In de Pampusklasse won Henk de Ruy- ter voor zijn geduchte rivaal Henk van Essen en G. Timmer. Hoewel het eentonig wordt moeten wij weer vermelden, dat Jacques Kraan met een grote voorsprong zonder enige moei te de Flying Dutchmanwedstrijd won. Zijn broer Bart deed hetzelfde in de 12 m2 Sharpies. Tweede was hier C. Gul- demond en derde N. Boschma. Ook in de 12 voetsjollen waren protesten. A. W. Reyers kwam met een geringe voor sprong vóór F. L. Plantenga, W. van 't Hoogerhuys, H. W. Reyers en F. Daniels binnen, maar ook hier zal de juiste prij- zenverdeling zijn beslag vinden bij het protestcomité. Lex van Tienhoven won na een bij zonder spannende finish de strijd in de Jeugdklasse en wel voor Th. van Weel, J. Oerlemans, R. Albers en G. L. Woort- man. De teamwedstrijd Curasao—De Kaag eindigde in een Kaag-puntenvoorsprong in de eerste ontmoeting. De Kaag kreeg 23.1 punten tegen Curasao 13. Uitslagen Vrijheidsklasse A eerste afdeling: 1. De Vries (De Kaag); 2. H. Repko (Sneek); Tweede afdeling; 1. W. Elhorst (De Kaag)2. B. van Wijk (Braassemer- meer). Pampusklasse: 1. H. J. de Ruyter (Nieuwe Meer); 2. H. van Essen (Loos- drecht). Vliegende Hollander-klasse: 1. J. Kraan (Braassemermeer)2. P. Frech (De Maas). 12 vierkante meter Sharpies: 1. B. Kraan jr. (Braassemermeer); 2. C. Gul- demond (De Kaag). Valkenklasse A: 1. C. van Schie (Het Witte Huis); 2. E. Rolf van den Baumen (De Kaag). VVS verloor bij Quick Boys Met de schotvaardigheid is het nog steeds niet best gesteld (Van onze Katwijkse correspondent) Als de uitslag van een voetbalwedstrijd af zou hangen van de kwaliteit van het vertoonde spel, dan zou UVS zaterdag op Nieuw-Zuid zeker niet van Quick Boys hebben verloren. De semi-profs borduurden op de prachtige grasmat van het sportpark soms prachtige en ingewikkelde figuren.maar dat is ook alles wat er van het Leidse spel te vertellen viel. En omdat het in een voetbalwedstrijd nog altijd om de „knikkers", dus doelpunten gaat, en omdat juist dit allerbelang rijkste onderdeel van het spel door UVS niet werd beheerst (althans daarvan zaterdag geen blijk gaf), daarom verloor UVS de wedstrijd met 3—1, waaraan we nog kunnen toevoegen dat de Leidenaars met deze uitslag er nog genadig afkwamen. WIELRENNEN Ronde van de Markthallen Bij de centrale markthallen te Am sterdam zijn zondag wegwedstrijden ge houden voor nieuwelingen en amateurs. De nieuwelingen reden 45 km en de ama teurs moesten 100 km afleggen. De uit slagen luiden: Nieuwelingen 45 km: 1. Krielaars (Den Haag) 1.02.12; 2. Kooyman (Rijns burg); 3. Leunis (A'dam). Amateurs 100 km: 1. Theo Sythof (IJsselmonde) 2.41.08; 2. Piers (Haar lem); 3. De Jong (A'dam). In een voorwedstrijd voor het Olympisch voetbaltoernooi van I960 won Rusland zondag te Moskou met 2—0 van Roemenië. De techniek, de balbehandeling en ook de opbouw van de Leidse aanval len waren wel goed, maar het duurde allemaal zo hopeloos lang, dat de ver dedigende partij ruimschoots de ge legenheid kreeg de juiste posities in te nemen, waardoor alle dreiging verlo ren ging. Noch midvoor Coen Rijshou- wer voor de rust, noch Van der Zeeuw na de rust, vermocht het doelman Den Hollander erg lastig te maken, omdat Aandewiel in het centrum van de Quick Boys verdediging de zaak stevig in handen had. Quick Boys mocht dan in de reeds genoemde onderdelen wat minder vaardig zijn, als het op het af werken van de aanvallen aankwam, was de thuisclub zeer zeker sterker. Het aantal doelrijpe kansen, dat Quick Boys kreeg, was veel groter dan van UVS en had men aan Katwijkse zijde wat meer beheersing getoond dan had den er nog meer doelpunten gekomen. Als men in de Leidse ploeg een speler kon vinden, een echte „vechter", zoals b.v. een Floor van Duin, zou ongetwij feld de ploeg met sprongen vooruit gaan. Hilgerman opende na tien minuten de score voor Q. Boys, en na een half uur gelijk op spelen, maakte Devile, na één van de weinige, flitsende aanvallen van UVS met een fraaie kopbal gelijk. Maar toen De Haas vlak voor de rust een fout maakte kwam de zwoegende Floor van Duin in het bezit van de bal en hoewel Van Putten het onheil zag aankomen, kon hij een treffer niet voorkomen: 21. Na de rust was Rijs- houwer vervangen door Van der Zeeuw en doelman Van Putten door v. Duijl. Ook nu stierven de Leidse aanvallen KNWU ontving inschrijvingen uit 23 landen Voor de wereldkampioenschappen wiel rennen, die dit jaar in Nederland wor den gehouden, heeft de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie inschrijvingen uit 23 landen ontvangen. De volgende landen zullen vertegenwoordigd zijn: Argentinië, Australië, België, Denemar ken, West-Duitsland, Oost-Duitsland, Engeland, Finland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Japan, Zuid-Slavië, Luxemburg, Oostenrijk, Polen, Rusland, Spanje, Tsjecho-Slowakjje, Verenigde Staten, Zweden, Zwitserland en uiteraard Nederland. De wedstrijden op de baan worden van 8 tot 13 augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam verwerkt, de strijd op de weg wordt op zaterdag 15 (amateurs) en 16 augustus (profs) op met verlengde circuit van Zandvoort be slist. in schoonheid, al kregen v. d. Zeeuw en Devile prachtige kansen. Ook v. d. Oever en Van Duijn (driemaal) kregen kansen, maar uit eindelijk was het v. Duijn, die na een goede aanval vrij voor v. Duyl kwam, die de stand op 31 bracht. Hoewel de temperatuur voor voet bal erg hoog was, hebben beide partij en zich ten volle gegeven, wat door het zeer talrijke publiek werd gewaardeerd. We wensen de samenstellers van de Leidse ploeg voor het a.s. seizoen veel wijsheid toe, want er zal nogal wat aan het team geschaafd moeten worden. Beide ploegen hadden twee invallers. AUTOSPORT Brabham wint Grote Prijs van Engeland De Australische coureur Jack Brab ham heeft met een Cooper Climax de Grote Prys van Engeland gewonnen, die meetelde voor het wereldkampioen cou reurs. Brabham legde de 75 ronden (362 km) af in 2 uur 30 min 11.6 sec, hetgeen een gemiddelde snelheid bete kent van 144.647 km per uur. Brabham heeft van de start af de leiding gehad. De Engelsman Stirling Moss met BRM werd na een heftig duel met de Nieuw- zeelander Bruce McLaren, die eveneens met een Cooper Climax reed, tweede Door deze overwinning heeft Brabham zijn laidende positie in het klassement voor het wereldkampioenschap aanzien lijk versterkt. Stirling Moss, was in de morgenuren ternauwernood aan de dood ontsnapt. In een sportwagenrace, die voorafging aan de wedstrijd om de Grote Prijs van Engeland voor formule 1- wagens was hij kort na de start in bot sing gekomen met de Lotus-Climax van Ted Greehall. De Londenaar verspeelde daardoor kostbare seconden, doch hij zette onvervaard de achtervolging in. Driemaal verbeterde hij het ronderecord, maar de 13e ronde werd Moss bijna noodlottig. Plotseling schoot zijn wagen in brand en de coureur had alle moeite om zich uit zijn brandende auto te bevrijden. De Engelsman Graham Hill, die aan het stuur zat van een Lotus- Climax, won deze race over 80 km. Hij legde de 17 ronden af in 36 min 33,4 sec, wat neerkomt op een gemiddelde van 134.1 km/u. CRICKET C.C.G L.C-C. TWEEDE LEIDSE OVERWINNING Deze aan belde kanten slecht ge speelde wedstrijd ie geëindigd met een overwinning voor het Leidse team, dat daarop ook de meeste aanspraak maakte. Want was het batten zowel van CCG als van LCC slecht te noemen, de LCC bowlers hadden beslist hun dag en dit gaf uiteindelijk de doorslag. LCC begon met silechts 55 runs te scoren, waarvan Kantebeen 10, v. d. Nagel 13 not out en Wondergem 11. Slow bowler Breuning 511 had nogal succes bij de slecht battende Leidenaars. Wat niemand had ver wacht, gebeurde. Toen CCG slechts 16 runs gescoord had waren reeds 7 bats- men naar het paviljoen verwezen. Gelukkig voor CCG scoorde de Bruin daarna 19 runs, zodat het totaal nog opliep tot 42. Deze overwinning is in de eerste plaats het gevolg van het uitstekende bowlen van het duo Den Hoed 210 en Wondergem 7—26. Waterpolonieuws is (Van onze polo-medewerker) Deze week zijn twee verenigingen ge lukkig geweest en één ongelukkig. Om met de gelukkige te beginnen: De Zijl was buiten kijf het gelukkigst, want de overwinning op AC uit Rotterdam be tekende tegelijk dat de Kooi-club defi nitief veilig is, niet behoeft te degrade ren en de laatste wedstrijden, waaron der één tegen DWR, de koploper, als een aardige strijd kan beschouwen om als nog kampioen van de afdeling te worden dan wel om als tweede de competitie te beëindigen. De Leidse Zwemclub was wel gelukkig met haar overwinning op DWT uit Haarlem, maar toch nog niet zo geluk kig als De Zijl. In haar afdeling beteke nen twee nederlagen, tegen de koploper DAW namelijk, dat nog van alles moge lijk is. Reeds enige weken neemt de Leidse vereniging op de ranglijst de „vei lige" tweede plaats in, maar dat komt voornamelijk door het doelgemiddelde. Drie verenigingen: DWT, De Vest en LZC zijn even sterk, DAW is een haartje sterker en daardoor veilig. Deze week zal in deze afdeling de beslissing kunnen vallen, want eerst speelt DWT tegen De Vest en daarna de LZC tegen De Vest. Wint LZC dan is ze veilig. Bij verlies is ze niet kansloos, maar blijft de strijd open. De ongelukkige vereniging tenslotte was de Leidse Watervrienden, die een beetje van slag lijkt. Na de nederlaag tegen Haarlem is zij eigenlijk niet meer de oude vechtploeg geweest. Eerst ging men kansloos ten onder tegen AZC en nu werd zelfs van BZPC verloren. Merk waardig daar andere Jaren deze ploeg juist in de zomer-competitie tot zulke goede daden kon komen, vaak zelfs run- ner-up voor een kampioenschap was. Nu is de ploeg kansloos, want in deze klasse is de kans op behoud nog kleiner dan in de tweede klasse (waarin de overige Leidse verenigingen spelen) daar slechts één vereniging in de klasse blijft! Nog iets over de wedstrijden. De Zijl speelde dus tegen LAC, waarvan men thuis gemakkelijk gewonnen had. Of het daaraan lag, weet natuurlijk niemand, maar best ging het niet in Rotterdam. Joop de Haas scoorde voor de rust, maar verder kwam men niet. Na de rust werd het gauw 30 door Wim Bergman en Loek van Kampen, maar ook de Rotter dammers scoorden eenmaal. Ondanks de geringe marge een belangrijke overwin ning voor de Leidenaars. LZC ontving thuis DWT, waarvan „uit" gemakkelijk gewonnen was. Maar nu ging het om een ploeg die zich eveneens bewust was van het naderende degra datiegevaar en dus bereid haar huid duur te verkopen. Met een schutter als Rozenkrans lukt dat ook meestal wel. Deze midvoor opende de score, maar Rien Slooter scoorde nog net voor rust tegen. Na rust een spannende strijd, waarin aanvankelijk DWT de leiding nam. Na eindeloze moeite kon LZC ge lijk komen door Timmermans. Daarna ging het plotseling van een leien dakje (zij het aanvankelijk metéén man meer) want uit een numerieke meerderheid werd het eerst 32 door Hans Slooter en toen 42 door Siem Ouwerkerk Maar DWT had haar midvoor nog en dus even snel 43 en 4—4. Rien Sloot er i brak de spanning door met een achter- I waarts schot de punten naar zich toe te halen. CRICKET COMPETITIE-UITSLAGEN lste klasse A: AAC (187)—RW '143 voor 8), tijd: draw; HCC II <225)— HDVS (150); Quick H (157 voor 7)— VRA (151); VOC (126)—HCC I (105). lste klasse B: Haarlem (196)HBS (211 voor 7 gesloten); Excelsior (75 en 91 voor 6)Sparta (79 en 62 voor 2): gew. door Sparta met 4 runs. 2de klasse C: CCG (42)—LCC (55); HDVS II (231 voor 9 gesl.) Groen Geel (155); Krekels <55)—41 Grn Hook <178), 2de klasse E: AJax (47)—HDVS III (67); CVHW (54)Concordia (149 voor 8 gesl.); HBS II (176 voor 7, gesl)—Ex celsior II (45); RW IV (87)—BMHO (177 voor 9, gesl). WANDELSPORT Record aantal deelnemers aan Apeldoornse Vierdaagse Voor de zesde Apeldoornse Vierdaagse, die dinsdag begint, hebben zich 1076 wandelaars en wandelaarsters aange meld, zodat de organisator, de Neder landse Wandelsportbond, voor de vijfde maal in successie van een record-in schrijving kan spreken. Het vorig jaar waren er 1019 deelnemers. HENGELSPORT Viscollege de Voorn hield zijn eerste wedstrijd in de Ringvaart bij Burger veen. Er werd in totaal 31 pond vis gevangen. Uitslag: 1. J. J. v. Oosten; 2. H. Bink; 3. J. v. Dam; 4. J. Spierenburg; 5. C. v. d. Laan; 6. J. A. Lambooy; 7. J. A. Lambooy Jx; 8. M. Keereweer; 9. C. v. Tongeren; 10. F. Poelgeest. Sportsplinters Elinkwijk heeft de eerste wed strijd in de West tegen het elftal van Suriname met 31 gewonnen, nadat de rust met een 01 achterstand was ingegaan. Verscheidene spelers van de bezoekende club hadden last van darmstoornissen, zodat de ploeg tij dens de wedstrijd herhaaldelijk werd gewijzigd. In het toernooi om het wereld kampioenschap 6ohaken jeugd heeft onze landgenoot Kuypers gewonnen van de Luxemburger Biever. Het toer nooi wordt te Münohenstein gehouden. Zondagmiddag zijn in de Maas bij Dinant internationale roeiwedstrijden gehouden. Het nummer double scull dames leverde een overwinning op voor De Hoop uit Amsterdam (de da mes Blaisse en Brandts). De Amster damse skiffeuse mevr. Zeegers zege vierde in het skiff-nummer. Drie Duitse internationals, Erich Juskowiak, Horst Symandak en Gerd Harpers zijn voor de periode van 19 juli tot 15 september geschorst, omdat zij hadden deelgenomen aan voetbal wedstrijden die niet waren goedge keurd door de Duitse voetbalbond. Bo vendien kreeg elk van hen een boete van 500 mark. Het Engelse paard Alcide heeft zaterdag op Ascot de King George 6 and Queen Elisabeth Stakes gewonnen, een klassieker over anderhalve mijl. De Zweed Rolf Tibblin heeft zon dag niet een Husqvarna te Reading (Engeland) een internationale motor cross voor motoren tot 250 cc gewon nen. Het was de elfde wedstrijd in de competitie om de „Coupe d'Europe" het officieuze kampioenschap van Europa. Met nog twee races te rijden heeft Tib blin de leiding in het klassement met 35 punten. Zijn beide naaste concur renten zijn de Brit Brian Stonebridge en de Tsjech Jaromir Cizek, die ver leden jaar de beker won. Beide rijders hebben 34 punten. De Nederlander Martin Wieretra heeft zondag in Wuppertal een inter nationale stayerewedstrijd over twee manches van elk 40 Ion. gewonnen. Noppie Koch, die de eerste manche op zijn naam had gebracht, staakte in de tweede rit de strijd. De einduitslag was: 1. Wierstra (Ned.); 2. Marsell (Did.), op 3050 meter; 2. Tueller (Did.) op 4020 meter. Een nationale vijf kampselectie te Eindhoven is gewonnen door Nel Zwier van Olympia, Wieringerwaard. Haar to taal voor twee dagen was 4295 punten. De uitslag luidt: 1. Nel Zwier (Olym pia, Wieringerwaard) 4259 p.; 2. Corrie van den Bosch (Taxandira, Oisterwijk) 4219 p.; 3. Toos Nutter (Memphis. En schede) 4134 p.; 4. Mieke Schenk (Olympia, Wieringerwaard) 4048 p.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6