Ook in Canada is de visserij van zeer grote betekenis ZATERDAG 18 JULI 1959 Aantal vissers bedraagt rond 64.000! Evenals in andere landen is ook in Canada de visserij van grote betekenis. Men onderscheidt hier zeevisserij, die zowel aan de oost' als aan de westkust wordt uitgeoefend, en de binnenvisserij op de Canadese meren. Gebieden die van grote betekenis zijn voor de visserij zijn New Foundland, Nova Scotia, Quebec aan de oostkust en Brits Columbia aan de westkust, waar veel zalm wordt gevangen. Waarde van vloot wordt op 110 miljoen dollar geschat Bij Newfoundland is de haringvisserij van grote betekenis. Er zijn dorpen aan de Oostkust waar de visserij de voornaamste bron van inkomsten vormt. De totale omzet van alle Ca nadese visserij produkten wordt op 400 a 450 miljoen dollar geschat. In Newfoundland, dat sinds 1949 bij Canada behoort, komt de visserij op de derde plaats van de middelen van be staan. Naar de waarde van opbrengst nummer één is daar de houtwjnning en als nummer twee komt de mijnindus trie. Dooh indien men rekening houdt met het aantal personen, dat direct of indirect we denken hier aan de vis- verwerkende industrieën, scheepsbouw, reparatiebedrijven, touwfabrieken e.d. bij de visserij is betrokken komt deze bron van inkomsten op de eerste plaats. De visserij heeft de laatste jaren ook grote bedragen opgeëist als investering in schepen en vistuig. Door de ver door gevoerde mechanisatie zowel op de vloot als op de bedrijven, aan de wal valt er een vermindering te constateren van personen, die bij het visserijbedrijf werkzaam zijn. Volgens de laatste gege vens wordt de waarde van de vloot en vistuig in geheel Canada op ca. 110 miljoen dollar geschat, hiervan 49 mil joen dollar aan de Westkust. 38 miljoen dollar in de zeeprovincies en Quebec en voor een waarde van 12 miljoen dol lar in de binnenvisserij op de Canade se Meren. Sinds Newfoundland een deel van Canada is, bedraagt de totale aan voer van vis in Canada circa 1.8 biljoen kg met een opbrengst van ongeveer 95 miljoen dollar. Het aantal vissers in Canada bedraagt 64.000. Aan oostkust kabeljauw Aan de Atlantisohe kust (Oostkust) wordt ongeveer tweederde van de to tale vangst aangevoerd, de rest hoofd zakelijk van de Westkust (Pacific) en een klein gedeelte van de meren. De hoofdzaak van de vangst van de Oost kust is kabeljauw, ongeveer 75%. De treilers oefenen hier de visserij uit op de Newfoundland Banken. Behalve de treil wordt hier ook veel de beugvisse rij uitgeoefend. Na de kabeljauw is ook de schelvis een veel voorkomende vis. Aangevoerd op de markt worden deze vissoorten gekocht door de visverwer- kende industrieën, die deze produkten verwerken tot visfilets, voor de binnen landse markt en voor export naar de Verenigde Staten, of er gezouten vis van maken voor de gebieden rond de Caraibische Zee. De vangst van deze vissoorten bedraagt circa 55 miljoen dollar jaarlijks. De drijfnetvisserij op haring, ma kreel levert produkten voor de zouterij- en, die het als gezouten haring versche pen naar gebieden zoals West-Indie en de Verenigde Staten. De kleine haring wordt verwerkt in de conservenfabrie ken. De produkten van dit soort visse rij geeft een jaarlijkse opbrengst van 16 miljoen dollar. De visserij op kreeft is niet van zo danige omvang als de kabeljauw. Jaar lijks wordt ongeveer 22 miljoen kg kreeft aangevoerd tegen ca 250 miljoen kg kabeljauw. Daartegenover staat dat de kreeft veel meer waarde vertegen woordigt per gewichtseenheid dan de kabeljauw. Daarom is de kreeftvisserij aan de Oostkust ook wel van belang. Het merendeel van dit artikel gaat naar Amerika, de jaarlijkse omzet naar dit land vertegenwoordigt een waarde van 20 miljoen dollar. Haring aan westkust Aan de Pacific kust (Westkust) zijn de haring, zalm en heilbot de \oor- naaniste vissoorten, we'.ke worden aangevoerd. De haring wordt hoofd zakelijk met het ringnet gevangen en gaat voor het grootste gedeelte naar de vismeelfabrieken, die het verwer ken tot vismeel en visolie. De jaar lijkse uitvoer van deze artikelen be draagt ongeveer 10 miljoen dollar. De vismeel wordt naar de Verenigde Staten geëxporteerd en de haringolie hoofdzakelijk naar West-Duitsland. Zalmvisserij De zalmvisserij levert bijna uitslui tend aan de conservenfabrieken, die het in de bekende blikjes naar alle delen van de wereld exporteren. De grootste afnemers zijn evenwel Engeland en Amerika. Gemiddeld wordt per jaar een bedrag van 45 miljoen dollar aan zalm, zowel in blik als vers omgezet. Vangst van heilbot De heilbot wordt met lijnen waaraan haken, gevangen. Meestal wordt deze vis aan boord gelijktijdig ingevroren. Dit produkt is bestemd voor de binnenland se markt en Amerika. De jaaromzet be draagt ruim 5 miljoen dollar K. er kei ijk Leven NED. HERV. KERK: Beroepen te Ooeterwolde (Geld.) J. T. Gazander, kand. te Gameren. Aangeno men naar Zweeloo (toez.) Jac. v. d. werlf te Hem-Venhuizen. Toegelaten tot de Evangeliebediening de heren J. T. Ga- zander te Gameren. D. Dubbeldam te La- ge-Zwaluwe, P. v. Dijk te Nieuwerkerk a. d. IJssel, J. v. Glnkel te Utrecht, J. C Crelve te Voorschoten. P. J. G. Helder te Groningen, G. C. S. v. Hoogstraten te Stadskanaal, W. K. J. Jansen te Loenen a.d. Vecht. J. de Jong te Utrecht, Joh. Langenbach te Amersfoort, dr. L. J. v. d. Lof te Amersfoort, Th. M. Loran te Drie bergen, J. MoolJ te Utrecht, H. G. Oostln- ga te Groningen. G. P. Post te Eindhoven, H. M. Stam te 's-Gravenhage, H. B. v. d. Veen te Utrecht, J. J. Tigchelaar te St.- Anthonlepolder, J. H. Veldkamp te 's- Gravenhage. E. F. Verbaas te Groningen. G. W. Verpleeg te Utrecht en H. L. v. d. Wijk te Groningen. Beroepbaar gesteld de heren J. T. Cazander te Gameren. H. v Glnkel te Utrecht, K. Jansen te Loenen a.d. Vecht. W. Kalkman te Capelle a.d. IJ6sel. H. G. Oostlnga te Groningen. S. W. Verploeg te Utrecht. J. Vroegindewey te Barneveld, P. L. J. Wapenaar te Utrecht GEREF. KERKEN: Aangenomen naar Noordwljk-BInnen W. Dekker te Ulst. naar Aardenburg J. D. de Vries kand. en hulppred. te Oostzaan die bedankte voor Genderen en Wormer. Op de Meren Op de meren vangt men drie hoofd soorten vis: in de eerste plaats snoek, dan komt de gewone platvissoorten Bunche jr. wordt geen lid van exclusieve tennisclub De vijftienjarige zoon van de onder secretaris van de V.N., dr. Ralph Bun che. heeft een uitnodiging om lid te worden van de exclusieve West Side Tennisclub in Forest Hills, New York, van de hand gewezen en hij is in plaats daarvan voor zijn leven lid geworden van de Nationale Organisatie ter Bevor dering van de Belangen der Gekleurden. De vorige week stak een storm van piotesten op toen dr. Bunche bekend maakte dat hem het lidmaatschap van dc club wegens zijn huidskleur was ge weigerd. Hij is een neger. Maar deze week werd hem door de club meegedeeld dat hij en zijn zoon welkom waren. Deze uitnodiging volgde op het aftreden van de voorzitter van de club. zoals schol, en in de derde plaats flo- rel. De laatste 10 jaren is deze visse rijwei in betekenis toegenomen. De meren, waarop gevist wordt zijn zeer uitgestrekt en het kan er soms ge ducht spoken. Deze vis wordt verhan deld als verse vis, of in bevroren toe stand en als visfilets. Behalve in het eigen land, vinden deze produkten ook een goede afzet, naar het aangren zende Amerika. Jaarlijks levert deze binnenvisserij 20 miljoen dollar op. De jaarlijkse export van alle vispro- dukten bedraagt gemiddeld over de af gelopen 5 jaar ruim 130 miljoen dollar. Van dit bedrag neemt de Verenigde Staten 3/4 gedeelte voor haar rekening, 1/8 gedeelte gaat naar de gebieden in de Caraibische Zee en het resterende 1/8 deel gaat als gezouten vis naar Zuid-Europa en Engeland, dat hoofd zakelijk conserven betrekt, en andere gebieden verspreid over de gehele wereld. Rondom de veemarkt Prijzen beter in de hand (Van onze deskundige medewerker) De toestand op de rundveemarkten is in de afgelopen week tamelijk bevre digend verlopen. De aanvoeren worden momenteel zo wel voor het gebruiks als voor het slaohtvee vooral niet opgevoerd. Het vee zit zowel bij de boer als bij de han delaren duur in handen en nu er weer wat meer gras in de weiden is. heeft men de veeprijzen ook weer wat beter in de hand. De vraagprijzen zijn dan ook in het algemeen wat steviger dan voor enkele weken het geval was. maar van een vlotte kooplust kan beslist nog niet worden gesproken. Men is erg kieskeu rig op de kwaliteit, want in hoofdzaak wordt gezocht naar een beste fok- of melkkoe van niet te hoge leeftijd en met beste papieren. Hiervoor wordt dan ook graag tot f 1200.of nog wat meer betaald. Vooral voor export zoekt men ook nog wel naar een dergelijk type, al is de uitvoer in deze (nogal warme) zomermaanden niet van grote beteke nis. Onze globale noteringen voor het kalf en melkvee lagen in hoofdzaak tussen f 800.- en f 1200.- per stuk. Guste koeien voor de naweiden of voor de fokkerij, in de geschikte kwa liteiten tussen f 800 - en f 900.- oude na- weiders f 650,- f750, per stuk. Klam- vaarzen f800.- f1000.- pinken f450.- f650.- graskalveren f275,- f400.- per stuk. Op de slachtveeafdelingen was de bezetting ook niet bovenmatig en is het aanbod in totaal redelijk goed geplaatst kunnen worden. De fijne jonge beesten rond f 3.30 per kg geslacht gewicht en een enkele extra beste met zeer veel iijn vlees aan de bout kon wel wat meer opbrengen. Tussenkwaliteiten f3.- tot f3.20 en de 3de soorten van f 2.70 tot f 2.80. Slacht- stieren f3.- tot f3.30 per kg in de goe de tot de allerbeste kwaliteit De vette kalveren, waarvan weer een flink aantal werd aangeboden stonden weer goed in de belangstelling van de exporteurs, zodat alles tot vaste prijzen werd opgenomen. Ook voor het binnen land werd een groot kwantum bestemd. Speciaal onze badplaatsen vragen voor de hotels en pensions zeer veel fijn rund- en kalfsvlees. Nuchtere kalveren werden niet veel aangeboden en veelal voor de mesterij aangekocht. Prijzen eveneens stijf zo hoog als de week tevoren. In de wolveesector was ook een redelijk goede vraag naar jonge slachtschapen en zuiglammeren voor export en de prijzen toonden in het algemeen een vastere tendens. Voor de weidelamme- ren die nog werden aangeboden was de kooplust echter bijzonder kalm. De slachtvarkens werden bij matige aanvoeren in het gehele land goed op genomen, terwijl het fijne vleesgoed tot een geslacht gewicht van 100 kg bij de kopers verre de voorkeur had en even boven f 1.80 kon noteren. Zwaardere soorten tussen f 1.72 tot f 1.76. Zouters f 1.70 tot f 1.75 slacht- zeugen f 1.50 tot f 1.60, per kg levend gewicht. Mestvarkens van f2.- tot f2.25, big gen rond f 3,- per kg levend gewicht. De paardenmarkt verliep voor goede jonge paarden en luxe-exemplaren wil lig. doch oudere paarden en slachters werden moeilijk en niet geheel prijs houdend verkooht. Dit bleef er over van een auto, toen die bij Amerongen op een door knipperlichten beveiligde spoor overweg door een trein werd ge grepen. De bestuurder uit Scher- penzeel werd ernstig gewond. Overigens had de treinbestuurder niets van het ongeval gemerkt. Hij werd pas bij het volgende station opmerkzaam gemaakt op wat er was gebeurd! Bloemen en planten uit de Bijbel Op de volgend jaar - van 25 maart tot 25 september - te houden interna tionale tuinbouwtentoonstelling te Rot terdam zal een hoek van de expositie in geruimd worden voor een tentoonstel ling van bloemen en planten die in de bijbel genoemd worden. Het terrein dat hiervoor gereserveerd is, is 3000 vier- Bijzonderheden over nieuwe Par ij se mode Enkele bijzonderheden zijn uitge lekt over de nieuwe wintermode die de Parijse couturiers voorbereiden collecties van 26 juli). Deze betreffen een langer silhouet roklengte enkele centimeters langer taille op de normale plaats, gemar keerd maar nooit ingesnoerdkleu ren kastanjebruin en fuchsia. De mantels hebben enorme kragen maar laten de hals vrij. Lichte hoe den voor overdag. Zeer overdadige avondkleding van effen zijde of lamé broche, dikwijls naar oosterse motieven. kante meter groot en ligt in het park naast het gebouw van het openlucht theater. Voor deze tentoonstelling is special© medewerking toegezegd van de betrok ken instanties in Israël. Er zullen pas siebloemen, ceders, olijfbomen, mosterd bomen, wonderbomen, linzen en bloe men uit de Hof van Gethsemane geplant worden. Er komen ook enkele voorbeel den van bijbelse kunst. SLEUTELTJES GEVRAAGD Meisjes, komt b(| ons werken in de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A, Leiderdorp. Flinke, ervaren r.-k. klnder- uffrouw, v.g.g.v. in gezin 6 kleine kinderen, wegens huwe lijk der tegenwoordige. Meer dere hulp aanwezig. Liefst in het bezit van rijbewijs. Mevr. BrennlnkmeijerPessers, Ri chard Wagnerstraat 36, Am sterdam. Gevraagd: Damesrljbroek, maat 40; rijschoenen, maat 39 en eventueel jasje. Br. met prijsopgave bur. van dit blad no. 3291 k. Opvouwbaar tweeling-wan delwagentje gevraagd. Kamer- Ungh Onneslaan 31, Lelden. Te huur voor echtpaar zon der kind., een gezellig gemeubi leerd zomerhuis, bevattende 2 kamers, keuken, douche, w.c., zolder, van 15 september tot 1 mei '60. Brieven bureau van dit blad no. 3293 k. Werkster gevr. voor 2 halve agen p .week, vanaf begin aug., door mevr. Vos. Hazen- boschlaan 11, Oegstgeest, telef. 21502. Wegens verandering van beroep der tegenw. hulp. Pret tige behandeling, modern huls. Gevr. gerout. houtbewerker voor onze zagerij. Emballage fabriek C. Guldemond. Valken- burgseweg 19 a, Katwijk a/d. Rijn, tel. 01718 - 2843. Jong echtpaar zoekt kamers met keuken, douchecel. Brieven bur. v. d. blad no. 16265 k. B Thuiswerk gevraagd, e.v. ook klein wlkkelwerk. Brieven bu reau v. d. blad no. 2947 k. B Juffr., zoekt zit-slaapk. met kost. Geen beroeps. Werkt buitenshuls. Br. met prijsop gave bur. v. d. blad no. 3317 k B Te koop gevr.: Voor zelfb. met vrije vest., klein huis met tuintje, 3 of 4 k. Lelden of omstr., max. f 14.000 contant. Br bur. v. d. blad no. 2639 k. B A.s. echtpaar zoekt woon ruimte op goede stand. Wie helpt ons?? Brieven bur. van dit blad no. 2405 k. B Vrl. technicus, bezigh. bui tenshuis, zoekt gest. kamer met kookgel. Brieven bur. van dit blad no. 2921 k. B Motorboot te huur gevr. 822 aug., 2 k 3 personen. Brieven Molenaar, Leeuwerik- str. 43. Leiden. B Gevr. in klein gezin flinke nette werkster, 3 ocht. p. w. Mevr. Van Denderen, Terwee- weg 1 A, Oegstgeest. tel. 26058. B Werkster gevr. voor 1 of 2 ocht. p. w. f 1.25 p. u. Aanm.: Louise de Collgnylaan 16, Oegstgeest. B Kraanuentrum Noordwijk vraagt flinke meisjes voor op leiding tot kraamverzorgster. Aanvang nieuwe cursus begin september. Verdere inlichtin gen bij de leidster-docente: Nieuwe Zeeweg 82, Noordwijk aan Zee. S| Meisje gevr. voor 2 ocht. in e week, in klein gezin. Tel. 26383, Oegstgeest. B Kamers gevraagd door Jong, gehuwd paar, met douche en kookgelegenheid, verwarmings mogelijkheid etc. Voll. omschr. met prijsopgave aan no. 16273 k bur. van dit blad. B Ouderejaars studente zoekt gest. kamer ln Lelden. Br. met prijsopgave bur. van dit blad no. 3287 k. B Gevraagd in gezin, 2 kind., net meisje of werkster van 9- 5 uur. Prettige werkkring. Goed loon. Zaterdagmiddag vrij. Mevr. Saarloos, Papeweg 9, tel. 4640, Wassenaar. B Een le en 2e kapster ge vraagd. Goed kunnende perma nenten, v.g.g.v. Malson Kreeft, Wilhelminapark 1, Oegstgeest. B Dame, in bezit schrijfma chine. wonende randgemeente, vraagt kantoor- of typewerk thuis. Prima ref., keurig werk, stipte aflevering. Brieven bur. van dit blad no. 16272 k. B Engels meisje, werkzaam voor Intern, organisatie, zoekt voor zo sp. mog. gemeub. zit- sl.k. met gebruik van keuken en badk. Brieven bur. van dit blad no. 16270 k. AANGEBODEN Filatelisten! Thans kunt U weer profiteren van onze Jaarlijkse opruiming. Vele koopjes o.a. oud-Nederland ln prachtkwaliteit met 40% kor ting op de catalogusprUs. Leid- sche Postzegelhandel, H. Lans- daal, Vrouwensteeg 3. telef. 23233. m Kredieten t/m f 3000 (ieder een zonder borg) voor aankoop van meubelen en woningtex tiel, direct van fabriek, enorme keuze en besparing. Zeer pret tige betaling en onder strikte geheimhouding. Vraagt vrlj- lijvend inlichtingen: Postbus 538, Den Haag Bergkasten, boekenkasten, wandmeubelen, alles ln pakket Nieuw soort tegelboard voor lambrlzerlng in de speciaal zaak „De Morspoort". Mors- straat 58. B Gratis weg te halen: puin- en tuingrond bij Blase, Brou werstraat 43, Rijnsburg. telef. 2513. B Particulier heeft nog ti|d ter beschikking voor het schoonhouden van scholen, kantoren, enz. Brieven bureau van dit blad no. 3223 k. B Een bandrecorder aangebo den met 6 banden. E. v. Strlen Willem de Zwijgerlaan 179, Lelden. B Dames- en mcisjesrijwiel, 8 tot 12 jaa r.aangeb., ln z.g. a.n. staat f 57.50 p. st. Tevens laag model heren- of Jongens- rijwlel. in g.st. f 35.Alle geheel compleet. Hogewoerd 51 a, naast Casino. B 2-persoons Auping ledikant aangeb. wegens vertrek. Mevr. Lancel, Madoerastr. 21, Lelden. B Groenewegen ruimt op: BI. werkbroeken f 6.50, werkjasjes v.af f9.50. prima kostuums v.af f22.50. gabardine regen- Jassen, als nieuw f 32.50, sport jasjes v.af f 7.50, zwarte broe ken f9.50. Tel. 23759. Hoge woerd 127. B Alt op de Mare 112. Kam- peeraanhanger f 35.Heren- sport B.S.A. knijpremmen, ver snellingen f 125.Idem Paris trommelremmen, versnellingen f 165. Zware transportfiets f 45. Solex f 135.Berinlfietsen f85—, f125.—, M 19 f95.— losse Berinlmotor f70. B Garage te huur, Hoge Morsweg 45 K (voorbij Wer- nlnk) Oegstgeest. Thuis tussen 1819 uur. B Van part. Flat 500 Luxe, b.J. '58. ln zeer goede st., tegen redelijke prijs. Event, inruil scooter, o.i.d. mog. Merelstr. 6 beneden. B Bromfiets aangeb.. merk Kreisler, t.e.a.b. Transvaal- kade 1 A. B Een Opel Olympia 1949 te koop aangeboden, in goede staat, zeer geschikt voor va kantie. Prijs f 475. Langestraat 61 A, Leiden. B Groenekoolplanten te koop aangeb. (holkruln). C. v. d. Sleet, Smidstraat 10, Rijnsburg B Damessportflets. nog niet be reden, Engels model met ka- belremmen. Heeft gekost f215, thans f 135. Oranjegracht 113. B Goedkope vakantieauto's: Skoda 1950, Morris Oxford 1953 inruil, financieren mogelijk. Oosterstraat 2 c. B Stalling aangeboden voor luxe auto. Oosterstraat 2 c. B Guzzi scooter, in zeer goede staat f600.—. Te bevr.: Tel. 33718. B Aangeb.: Zo goed als nieuwe 2-persoons bedsplraal f 10. Tevens ga6bakoven met blikken f 12.50. Bronkhorststr. 11. tel. 23071. B Zeilboot aangeboden, vergr. B.M., geheel zeilklaar, met lig- laats voor dit seizoen. Te evr.: Houtlaan 46, tel. 26847. Na 18 uur. B Wringer met bok te koop x13.Brieven bureau van dit blad no. 3312 k. B Koopjes! Twee moderne ubfauteuils met vier stoelen f 95. Dressoir f 45. ultschulf- tafels f 15, vier clxibfauteulls f 59, linnenkast f 35, plano, twee armstoelen met vier stoe len f45, hanglegkast. Nieuwen- burg. Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). R Grote en kleine rijwielen 5. Twee-persoons kapokbed- stellen f 35, één-pers. f 19, ledi kanten f 7.50, driewielerfietsjes f 5. Linnenkast, f 9, vloerkleden, opklapbedden, keukljtafels, ba bytafelstoel, weckflessen, on derschuifledikanten. Nieuwen- burg, Hooigracht 55 (Geen winkelhuls) Overgangsleeftijd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpulst- ies? Verstopping? Vetzucht? Jattermann's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak fl.85 bij elke drogist. B Prijzen der schoenreparaties. Herenzolen en -hakken 4.50. Herenzolen 3.50. Herenhakken f 1.Uitgevoerd in de beste kwaliteiten leder en rubber. De Concurrent, Noordelnde 2 B B Autoverhuur zonder chauf feur. Consuls '59 en Ford Tau- nus. Autorijschool „Securit", Tomatenstraat 10, v/h Breestr. Tel. 25915, Lelden. B Juiste voorlichting hoe O het voordeligst stookt, de juis te soort en afmeting voor Uw haard of kachel, geeft U brandstoffenhandel Fa. Sas burg, De Wetstraat 37, Stiel tjesstraat 10, tel. 21523 -25089. B Gratis verkrijgbaar het boekje gezellige menserr stoken kolen. Antraciet 20/30 f 9.85 per hl. (groep IV). Fa. Sasburg De Wetstraat 37 bij de Mors weg. Stieltjesstraat 10, (Prof.- wijk). Tel. 21523 - 25089). S| Petroleum, haardolle, huls- randolle, butaangas, propaan- gas. Caltex olieservicedlenst. Fa. Sasburg, De Wetstraat 37, tel. 21523, Stieltjesstraat 10, tel. 25089 .Speciale slangenwa gen. Geijkte teller. U kunt zelf aflezen bezorgde hoeveelheid olie. B Verbrede B.M. te koop Pas geschilderd en opgeknapt. Prima tuig. Bevr-: Roombur- gerweg 18 A. R Caltex Olie-servlcedlenst. i. Sasburg, De Wetstraat 37, telef. 21523, Stieltjesstraat 10, telef. 25089. Speciale tankwa gen met de nieuwste en mo dernste apparatuur. Speciaal aangepast aan de bezorgdienst ln de huisbrandsector. B Iedereen zonder borg kre- uieten f 500 t/m. f 4000.- voor aankoop meubelen, woning textiel, rechtstreeks v. fabriek. Enorme besparing: Uiterst soe pele betaling, onder strikte geheimhouding. Vraagt vrijblij vend Inlichtingen: Postbus 1083, Rotterdam. B Ondanks de stijging van de ledermarkt blijven wij onze zo laag gestelde prijzen handha ven Zie advertenties. „De Con current". Noordelnde 2 B. B Alle reparaties in een dag gereed. De Concurrent, Noord elnde 2 B. B Berlnl M 21 aangeb., in goede staat. Zijlsingel 30. 's Avonds na 7 uur. B Aangeboden: Het schoon maken en repareren van gei sers, fornuizen, stads- butaan gas. Brieven bureau van dit blad no. 3163 k. B Aangeboden: Mercedes Bcnz 170 v., Sport Cabriolet met radio. In zeer goede staat van onderhoud f 1500.Bevr.: Rhijngeesterstraatweg 16 B. Oegstgeest, t.o. Van Assendelft- straat. B Postzegelverzamelaars. Wij hebben enige opruimings partijtjes postzegels, die wij voor zeer lage prijs verkopen. O.a. series, pakketten, albums, enz. Van Leeuwen's Postzegel- handel, Lokhorststraat 27. B In huur aangeboden: prima Duitse kruissn. piano, luxe uit voering, f 10.p. m., ook even tueel koop. Brieven bureau van dit blad no. 2946 k. B Volksivagenbusje, zonder chauffeur. Te bevr.: G. Ver- steegen. Weipoortweg 65, Zoe- terwoude. tel. 01715-212. B Aangeboden per 1 sept. a.s. een grote, zonnige, gestoffeerde kamer. (geen student). Br. bur. v. d. blad no. 3264 k. B Zit-slaapkamer per aug. sept. te huur. Dicht bij Sta tion. 50 gld. p. mnd., verwar ming Inbegrepen. Brieven bu reau v. d. Dlad no. 3263 k. B Aangeboden: Solide, goed onderhouden ameublement, be staande uit: dressoir, tafel. 4 stoelen. 2 fauteuils en kloos tertafel. Gerrit Doustraat 2 A, Lelden. B l'w vakantiefoto's binnen 24 uur klaar. Fotohandel A. G. Ober. Nieuwe Rijn 18 (by Koornbeurs), Leiden. B Als specialist leveren w(| batterijen voor auto's, motoren schepen en verlichting, maar ook alle aanverwante artikelen zoals massastrips, startkabel, poolklemmen. ged. water. Accu-Service Groenen. Nieuwe Rijn 106, Lelden, tel. 23140. B 'n Messerschmitt Is sneller! 3-pers., verw., 100 km., verbr. 2530 km. p. 1.. laarbel. f 30.-, motor- of autorljbewys! Vraag folder „Wat kost Messerschmitt rijden per km." aan bij: Valk, H. Schouw, Voorschoten, telef. 25191 - K. 1710. B wist U dat wil liet he-re adres zijn voor het huren van Uw trouwkostuum met grijze of zwarte hoed. Ook bruids japonnen compleet en zeer voordelig. Alleen bij: Fa. Chr. Wyiing, Hoogl. Kerkst. 1012. B Koopjes kunt U halen hy het vanouds bekende adres: pantalons f 12.95, sportjasjes f 22.50, kostuums en regenjas sen, alles ln de bekende kwa liteit en tegen spotprijzen. Fa. Chr. wyilng, Hoogl. Kerkst. 10 Volkswagen te koop, bouw jaar 1950. Anna v. Buren- 6traat 3. Leiderdorp. B Half Engelse kinderwagen te koop aangeboden. Waard- gracht 171. B Aangeboden: Super Telefun- ken radiotoestel. Dacapo. nieuw 4 golfbereiken, 3 luidsprekers, plck-up, extra luidspreker en magnatofon-aansluitlng, enz. Van Duyn, p/a. Lagendyk, Voorschoterweg 28 a. Valken burg. By Haagsche Schouw. B Twee duiven te koop voor twee gulden. Oud.e Rijn 46. Na zes uur. Voor spUkerloze reparatie zolen „De Concurrent", Noord elnde 2 B. 3 Woonscheepje of weekeind- boot te koop. geschikt voor klein gezin. Alles ln goede staat. Adres: Pol. w/s. Corry, Herengracht. Lelden. B Morris, kleine bestelauto 1950, in prima staat f 400. Te vens filmprojector f 150, merk Victor. Leidseweg 422, Voor schoten. B Te huur 200 roe land, ge- kabeld voor tulpen. Gebr. Ver haar (telef. 22125), Valken- burgseweg 64, Voorschoten. B Oldsmobiel '48 te koop of te rullen. Bakkersteeg 13 (2 x bellen). B Moet U op medisch advies zwemmen, de Alg. Ned. Invall- denbond stelt U niervoor ln de gelegenheid, elke woensdag avond half negen, ln de „Overdekte". B Wegens emigratie nieuwe elektr. zlg-zag naaimachines van f500.- voor f325.-, met garantie. Br. onder letter A no. 16284 k bur. v. d. blad. B Een konlngstygerhuld te koop. vraagprijs f 200. L. P. K. Koorst^eg 12. B Wegens omstandigheden te koop eenstalen tjalk, 40 ton, opbouw keuken, kamer .slaap kamer. Prijs f2000. Adres: Haarlemmertrekvaart t/o. ste- nenwerf. B Vergrote B.M. te koop, met nieuw tuig, aanhangmotor, bulskap en dekzeil. Aioelaan 41 tel. 26403, Lelden. B Scooter Lambretta, 150 cc., in prima conditie .slechts 10.000 km. gelopen. Prys f 875.Hoflaan 45. B Kinderwagen aangeboden, praktisch nieuw. Tegen elk aannemelijk bod te aanvaar den. Stuw'straat5 (Morskwart.) B Bromfiets, in goede staat, rijdt goed, merk Mobylette. Prys f 55. Mauritsslngel 5, Leiderdorp. S Overhemdenreparatie. Boor- :n en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no iron. „Smits" overhemden en kousenreparatiebedrijf Nieuwe Rijn 94. tel. 25391. S| Financiering van l'w auto, romfiets .scooter en motorry- wiel. Alle verzekeringen. Ass. kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11, Lelden, telef. 26785. B „Kosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en Ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. te lefoon 26854. B RooUackers en naaimachi nes een begrip. Prima kwaliteit voordelige, vlotte service! Vraag bezoek aan huls en U bent overtuigd. Naaimachine handel Rooijackers. Leemans straat 31 .Leiden, telef. 31324. B Wy kunnen weer werk aan nemen. Witten f 0.35 p. m2. Afwasbaar fl.50. Behangen onder garantie. Stouten, L. Raamsteeg 3. B L'w gezondheid is gauw goede vrienden met Ton's 2- granen Volkorenbrood. De Naturist. Gerecht 14, Lei den en broodbakken) „De Leldse Standaard, Maredijk 46- 48. tel. 22507. B Kwak's Verkeersinstituut, onder leiding van oud-exami nator. Erkend door K.N.A.C. en F.N.O.P. Lessen ln Volks wagens, Opel en N.S.U. scoo ter. Iedere woensdagavond 8 u. verkeersles voor alle weggebrui kers. Leiden Zoeterwoudse Singel 104, tel. K 1710 - 22803 B Autoverhuur zonder chauf feur, pr. auto tegen laag ta- trlef Stlpdonk's autobedryf, Rijndijk 114 (by H. Schouw). Voorschoten ,tel. Lelden 31713. Ter kennismaking geven wij voor de eerste maal f3 korting op de huurprys. S3 Wasmachines zo van fabriek vanaf f 98, langzaamwassers vanaf f 199. Weka. Vianden- straat 53, Den Haag, tel. 397462 B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke- ïyke betaling. Vryblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor. Spul 214, Den Haag. telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. B Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-Inrichting tel. 30534. Wilt U van kwaliteit en ser vice verzekerd zyn. Koopt dan Uw naaimachine bijVan Steyn, Nwe Ryn 46 B telef. 24809. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, te lefoon 11.45.01. B Rolfllm of flltslampje ver- ?eten? Geen bezwaar, toch otograferen, dank zy de rol fllm- en flitslampjesautomaat van Fotohandel N. v. d. Horst, Doezastraat 39, tel. 34702. B "'e hands dames-, heren- en kinderrijwielen, alles gemof feld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Diibbele Buurt 11a, Rijnsburg, telef. K 1718 - 2967. B Nieuw gelakte babyboxen - -stoelen 8.75 per 10 mnd. Hettema's Verhuurbedrijven. Groningen, telef. 05900-29206. verhuurt praktisch alles. In Lelden ook via exp. v. d. Meer. Hoge Ryndljk 4, tel. 26782. B Kindje bU|: zegt ta. ta, ta. 't Heeft een plasticbroekje S.G.A. B Autohoezen, -kappen, -py jama's. complete bekledingen, sponsrubber zittingen, asbak jes. spiegels. Jashaken. bloem- vaasjes, armsteunen, zonne- kleppen. rubbermatjes, vloer matten, kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. van Kuijk, autobekleder. Morsstraat 46. telef.-30552. Lelden. B Herenhoeden stomen, mo del persen, nieuw lint, nieuw leer. eventueel vergroten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. Hoedenkliniek, Don- kersteeg 3. B Auto-, motor- en scnoter- ryschool. Volledige opleiding rljbewys, verkeersles inbegre pen door gedipl. erkend in structeur. Nieuw materiaal. Gevestigd sedert 1931. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstr. 60 a. tel. 26584 B Lambretta scooter te koop, 150 cc, ln- en uitwendig a. n„ met acc. Prys f 700. Tevens A.E.G. bandrecorder te koop, van f1195.voor f400. Rijns- burgerslngel 38, Lelden. B Goud is het waard, brood van de Standaard. Maredyk 48, telef. 22507. B Gitaar, accordeon, plano, mandoline, banjo, blokfluit, haw.-gitaar, slagwerkcursussen. Instrumenten in bruikleen. Gratis prospectus .Nieuwe spe ciale lesmethode. Muziek school Zwaag, Korevaarstraat no. 5. S| Met een horloge van Van er Togt bent U nooit be kocht. Uurwerkhandel, Bree- straat 5. B L'w kunstgebit stuk? Repa raties ln één uur gereed. Ook maandag-, woensdag- en vry- dagavond. P. J. Olivier. Gerrit Doustraat 19. tel. 30307. B Wasmachines vanaf f 119. Langzaamwassers vanaf f 189. Ook op termijn. Vraagt folder. Van Eersel's Verkoop Centrale Welmarstraat 166, Den Haag, telef. 323800. B Conversatie moderne talen. Voor beginners en gevorderden aanvang sept. voor Engels da- geiyks. Kon. Erk. Pitman- school, Plantsoen 65, tel. 22558. B Te koop: Metaaldraaibank, draallengte 1 m., centerhoogte 160 mm., doorlaat 35 m.. langs- en dwarsvoeding ,drie en vier- klauwplaat, wlsselwielen, vaste en losse bril, verdere toebeho ren. Billyke prijs C. Teske, Slboldstr. 55. B Te koop: Evinrude aan- nangmotor, ln prima staat. Te bevr.: le Groenesteeg no 17. Na één uur. B Bureaus, gasf., oliestook- haard enz. Prachtbureaus. gas stellen, gasfornuizen, bran dend te zien, linnenkasten, vloerkleden, haarden, laden- kastjes. antieke dekenkisten, gespijkerd kleed, dressors, fau teuils. kolenhaarden, tafels enz. Nieuwe Rijn 60. tegenover Ad- vocaatfabr.. Telef. 22150. B Te koop aangeboden wegens omstandigheden, in goede staat zijnde Berlnl M21 met duo. Van 79 uur n.m. Hooglandse Kerkkoorsteeg 2, hoek Middel weg. B Aangeboden per 1 aug. ge meubileerde kamers met keu ken. Zoeterwoudse Singel 87. B Marco motorrijwiel, spot koopje. Marlënpoelstraat 1 a, Lelden. Na 7 uur n.m. B KUbewUs? Bomlsrijschool Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen ln de nieuwste Daupliine. Maresin- gel 37. tel. 33623. H Particulier heeft nog t(Jd ter beschikking voor het schoonhouden van scholen, kantoren, enz. Brieven bureau van dit blad no. 3223 k. H Pryzen der schoenreparaties. Dameszolen en -hakken 3.50. Dameszolen 3.00. Dameshakken 50, 75, 1.00 .Ook nylonhakken voor bovenstaande prijzen. „De Concurrent" Noordelnde 2 B. B Te koop aangeb. wegens emigratiemooi teakhouten dressoir. Tel. 01717 - 3484. DIVERSEN 99 Kaagweek 1959. Warmon- ders, wij handhaven onze oude traditie. Wij komen weer zon dag a.s. met onze grote salon boot „Succes". Afvaarten Ge meente Haven 1224 uur. Red. Gebr. Harland, tel. 23633. B Verhuur Kano's. 1 en 2-pers. kano's. Jachthaven De Trek vaart, H. Geysman. Maredyk 149 a, Leiden, tel. 21144. B Opleidingsschool voor schoonheidsspecialiste. (Opl. voor vakgr.alpl.)Manicure, pedicure (algeh. voetverz.) Inlichtingen en lnschr. elke ochtend van 910 uur. Oude Ryn 2 a, tel. 24208. B 10% korting in 40 winkels op woninginrichting, keuken- uitzetten, babyultzetten, lln- nenultzetten, elektr. artikelen, kleding, schoeisel. Vraag deel nemerskaart. Leldse Inkoop combinatie. Postbus 158, Lel den. B Engels Examenoplelding L.O. hoofdcorrespondent, han delscorrespondentie, spreek vaardigheid, Cambridge. Emi grantenclubs. Dagelijks In schrijving. W. Verboog. Leraar Engels, beëdigd Tolk/Vertaler, Prof. Cert. Cambridge Univer sity, Steenschuur 18, Lelden, telefoon 25335. B Fa. Sasburg. Gedurende de zomermaanden zaterdags ge sloten. Gas afhalen: De Wet straat 33. B Fa. Sasburg wegens vakan tie gesloten van 18 t/'m. 25 juli en van 5 t/m 8 aug. Gas afhalen: De Wetstraat 33. B Met ingang van de 544ste Staatsloterij is inplaats van mevr. L. J. v. HamMlede- ma. benoemd tot collectrlce mevr. P. G. M. Monod de Frol- deville Sandmann, De Mey van Streefkerkstr. 10. tel. 26882, Lelden. B Opgelet. Er lopen schoor steenvegers langs de deur te vertellen, dat het schoorsteen vegen gesaneerd ls. Dit berust niet op waarheid. Erkend schoorsteenveegbedryf J. M. Stouten, sinds 1875, Schelpen kade 23, tel. 21751. B Wuweiyk .Wendt U voor ser. bemiddeling t. d. 10 samen werk. bemldd.kan toren. «Uitsl. vr. medewerkers. Dankbet. ter Inzage. Nederlands Bemldd.- centrum. Hoofdadm. Postbus 60.37. Amsterdam. Kantoor: 's-Gravenhage, Pahudstraat 64 Zat., zond. 28 uur. B Huwelijk. Verlangt U naar 'n gelukkig huweiyk? Vraag dan vryblyvend Inlichtingen of kom eens met ons praten, ook voor U hebben wij de Juiste levenspartner. JAGO, Petunia- straat 17d. Vlaardlngen, telef. 01898 - 5108. B De Morspedicure. Med. gedipl. voetkundige gaat van 11 tot 25 Juli met vaKantie. A. J. Swerlnga van Steenber gen, Tesselschadestraat 33 A. tel. 25693. B Kamerruil. Student zoekt kamer ln Leiden voor ruil ka mer Den Haag. Frambozenstr. 34. telef. 33.88.94. B Adres, voor een goede voet verzorging. Mevr. Jasper-Lou- rense, med. gedipl. voetkun dige, De Genestetstraat 80 a, Tel. 33395. B Goede beloning! Vermist, sinds vier weken, zwarte kater met witte voeten .waarvan een voorpoot geheel wit, witte borst en neus. roepnaam Pietje. Het Nieuwe Modehuls. Haarl.str. 122—122 a. B Will Zirkzee, med. gedipl. pedicure, Drulvenstraat 9. Af wezig tot 28 juli. B Koopt U contant? Vraag dan deelnemerskaart rechtge- vend op 10% korting. Ook verenigingen kunnen zich op geven. Leidse Inkoopcombina tie Postbus 158, Lelden. Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (OA drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven. doch zonder meer vernietigd.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10