(€sso) R. J. C. PULLE GROCK (79) OVERLEDEN BLERIOTRACE RECHTZAKEN 0LIEST00K IS ON OVERTREFBAAR Met een enkel woord Agenda DINSDAG 14 JTJLI 1959 Dc wereldberoemde Zwitserse clown Grock is vandaag op 79-ja- rige leeftijd te Imperia aan de Italiaanse Rivièra overleden. Zijn echte naam was Karl Adrian Wettach. Grock woonde te Imperia sedert 1954, het jaar tvaarin hij zyn carrière van 61 jaar afsloot. Meer dan 30 miljoen men sen hebben Grock als superieure clown gezien en bejubeld. Krans voor Dimitrof Communistische reclame of: Rode propaganda met een socialistische onhandigheid (Van onze correspondent te Bonn) In de Westoduitse sociaal-democra tische partij, de SPD. is opnieuw on rust ontstaan tengevolge van een de communisten welgevallige geste van enige onhandige SPD-ers. Bij een reis door communistisch Bulgarije hebben drie SPD-ers zich onlangs laten ver leiden het graf te bezoeken van de be kende Kominform-leider en Bulgaarse communistisohe minister-president. Di mitrof, die in de jaren '30 tijdens het proces Van der Lubbe naam verwierf door zijn moedig optreden tegen Goe- ring. Het drietal SPD-ers betoogde nader hand, dat zij met die krans niet de communist, maar de anti-nazi Dimi trof hadden willen huldigen. Maar alles wijst erop dat zij erin zijn gelopen en dat van communis tisohe zijde thans ijverig propaganda wordt gemaakt met het eren door SPD-ers van Dimitrof en met dit ,,verbroederings"-moment tussen socia listen en communisten. Deze bepaald ondiplomatieke daad der drie SPD-reizigers is koren op de molen van hen, die de laatste tijd, ge lijk de SPD-bondsdagfractie-secretaris Mommer ,te keer zijn gegaan tegen al lerlei SPD-vriendelijkheden tegenover communisten: de journalisten van SPD-bladen. die Kroesjtsjef „kame raad" noemden, Ollenhauers gesprek met Kroesjtsjef in Oost-Duitsland en wat dies meer zij. Mommer en anderen vrezen dat de afweerhouding van de SPD-leiding tegenover Adenauer en de CDU alsmede de SPD-neiging tot de Duitse eenheid tot bijna elke prijs er toe hebben geleid dat gewone SPD- leden en lagere functionarissen van de partij zijn gaan aanleunen tegen de Oostduitse communisten. Men zag in de lagere regionen de top wel vechten tegen Adenauer, maar niet tegen de communisten. Men hoorde wel venijni ge kritiek op Bonn, niet op Oost-Eer lijn en Moskou. En thans ziet men een SPD-krans op het graf van een beken- ae communist. Het gemiddelde lid van de SPD begint daardoor te geloven, zo zegt men te Bonn ,dat het met het communistische gevaar wel meevalt O Vervolg van pag. I De Nederlandse ploeg onder leiding van de Amsterdamse journalist Frits Gonggrijp, die in Londen in een meer dan een halve eeuw oud vehikel van start was gegaan, is na 4 uur 27 mi nuten en 14 seconden bij de Are de Triomph gearriveerd. Zij reed van het Parijse vliegveld Le Bourget naar de eindstreep op een vrachtauto. Keith Johnson, uit Harmondsworth. Middlesex, die gebruik maakte van een helikopter, een gewoon vliegtuig en een auto, arriveerde na een uur, drie minu ten en 59 seconden in Parijs. Hij werd gevolgd door de Fransman Pierre Pau- re.vs met een tijd van een uur, vier mi nuten en 33 seconden. De Britse cou reur Stirling Moss had voor de reis twee uur, 45 minuten en 56 seconden nodig. Hij reisde in een kleine auto van Londen naar Lydd in Kent. Vandaag vloog hij in een tostel van de Silvoi City Airways met auto en al naar Le Bourget bij Parijs. Geleende fiets Lord en Lady Montague ,uit Beau- lieu reden in ouderwetse kledij met een auto van vijftig jaar geleden en wer den met een vliegtuig over het Kanaal gezet. Janet Ferguson uit Higher Den- nam maakte gebruik van een fiets. In Beauvais kreeg zij een lekke band, waarna zij een fiets moest lenen. Jean Salis, de 63-jarige luchtvaart pionier en vriend van Bleriot, die gis teren wegens de wind zijn plan moest opgeven om de overtocht te maken met een model van het vliegtuigje, waar mee Bleriot destijds vloog, hoopt het vandaag te doen. Franse kansen De kansen van Frankrijk zijn ge daald, nadat bekendgemaakt werd, dat een straalbommenwerper, die 640 mijl per uur maakt, uit de strijd werd ge nomen. Colette Duval, mannequin en wereldkampioene van de vrouwelijke parachutisten en haar echtgenoot Gil les Del am ar, zeiden dat dit him kan sen had vernietigd. „Toch zal ik pogen de Britten te slaan", aldus Colette. „Ik zal alle moglijke strategie moeten ge bruiken en als ik geluk heb zal ik mis schien slagen". Zij zal op 21 juli haar poging wagen. Hij was niet alleen een clown van on gekend groot talent maar eveneens een goed musicus. Als muzikale clown trad hij op als een lachwekkende kale figuur met een rode neus en een witte kin en in ruime, flodderige kleren. Generaal Kassem wijzigt regering Generaal Kassem heeft gisteren, aan de vooravond van de eerste verjaardag van de Iraakse revolutie, zijn regering aanzienlijk gewijzigd. Er zijn zeven nieuwe ministeries bijgekomen. Voor het eerst heeft ook een vrouw haar intrede in de regering gedaan. Het is mej. Nazinah Diloeni, presidente van de Liga voor de verdediging van de rechten der vrouw een para-communistische orga nisatie, die kort na de revolutie werd opgericht. Zij is minister van de ge meenten geworden. Een der nieuwe ministeries is belast met het toezicht op de olie-industrie. Hoofd ervan is Ibrahim Koebba, die in de voorgaande regering minister van Economische Zaken was. Voorts zyn er nieuwe ministeries voor de Economische Plannen, Openbare Werken en Woningbouw, Landhervor ming, Handel en Industrie. De viering van de verjaardag der revolutie (14 juli) duurt een week. Van daag. op de eerste dag, zou generaal Kassem in Bagdad een grote militaire parade afnemen, gevolgd door een parade van burgerlijke organisaties, waaronder vredespartisanen en verzets strijders. Premier Kroesjtsjef heeft zyn Iraakse. ambtgenoot, generaal Kassem, een „per soonlijke vriendschappelijke" boodschap gezonden ter gelegenheid van het een jarig bestaan van de Iraakse republiek De boodschap werd overhandigd door de plaatsvervangende minister van Bui tenlandse Zaken Koeznetsof, die aan het hoofd staat van de Sovjet-delegatie welke voor de viering op 14 juli naar Bagdad is gekomen. Kroesjtsjef vandaag in Polen aangekomen De Sovjetrussische premier en party leider Nikita Kroesjtsjef werd vandaag in Warschau verwacht voor een officieel vriendschapsbezoek van tien dagen aan Polen, het enige Oosteuropese land dat hii sedert de Hongaarse opstand van 1956 nog niet heeft bezocht. Aan het eind van het bezoek valt de viering van de vijftiende verjaardag van de Poolse volksrepubliek, op 22 juli. Kroesjtsjef staat aan het hoofd van een delegatie van negen partij- en regeringsfunctiona rissen. Zyn laatste bezoek aan Polen was in de spannende dagen in oktober 1956, kort voor de Hongaarse opstand, toen de anti-Russische gevoelens in Polen een hoogtepunt bereikten en Gomoelka werd hersteld in zijn functie van eerste secre taris der Poolse communistisehe party. Aan het optreden van Gomoelka was het toen te danken dat Warschau het lot van Boedapest werd bespaard. Men verwacht dat Kroestsjef tijdens een bezoek aan Szczeczin(Stettin) een verklaring over de Duitse kwestie zal af leggen. Op 22 Juli, daags voor zyn ver trek naar Moskou, zal hy een militaire parade afnemen. Slachtoffers gelokt per advertentie (Van onze Haagse redactie) Een 35-jarige Haagse reclame-advi seur die vorig jaar tenminste 12 Hage naars elk voor f. 500.— heeft opgelicht, door hun voor te spiegelen nadat hij hen per advertentie „gelokt" had dat zij bij hem een goede positie konden krijgen als incasseerder, waartoe zij hem eerst f. 500.- .waarborgsom" moes ten betalen, is door het Haagse Ge rechtshof veroordeeld tot een gevange nisstraf van V/z jaar met aftrek en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering, met gedurende de drie jaar lange proeftijd toezicht van de re classering en psychiatrische behande ling. De procureur-generaal had beves tiging geëist van het vonnis van de Haagse Rechtbank, die dezelfde straf en onvoorwaardelijke terbeschikkingstel ling had opgelegd. R.A.I. -voorzitter Egon F. Eriksson (61 jaar) overleden Op 61-jarige leeftyd is zaterdag avond in Wassenaar overleden de al gemeen voorzitter van de R.A.I., de heer Egon F. Eriksson. De overlede ne, die in de gehele wegtransport- middelenbranche in binnen- en bui tenland grote bekendheid genoot, was in het dageiyks leven directeur van de afdeling wegtransportmiddelen van R.S. Stokvis en Zonen te Rotter dam, bfj wie hy in 1921 In dienst trad. Zijn loopbaan by de vereniging De Rijwiel- en Automobielindustrie R.A.I. begon hy reeds in 1933 door zyn ver kiezing tot voorzitter van de afdeling grossiers in automateriaal. Februari 1952 werd hy gekozen tot algemeen voorzitter van de R.A.I. In die kwaliteit leidde hy de besprekin gen met het gemeentebestuur van Am- serdam over de oprichting van het nieuwe R.A.I.-gebouw aan het Europa plein. Het was voor hem een grote voldoening, dat de viering van zyn 25- jarige hoofdbestuurslidmaatsohap in november van het vorig jaar samen viel met het slaan van de eerste paal van het tentoonstel l ings- en, congres gebouw in de hoofdstad. Bij die gelegenheid werd hem de hoogste onderscheiding aangeboden, die de R.A.I. kent: de gouden Leonard Langpenning .genoemd naar de stich ter van het huidige RAI-gebouw aan de Ferdinand Bolstraat. De waardering van officiële zyde voor zijn veelzijdige activiteiten kwam in 1953 tot uiting in zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau. Vandaag is het stoffelijk overschot volgens de uitdrukkelijke wens van de overledene in alle stilte ter aarde be steld. Eerste appels en bramen Vroeg door warm weer De eerste appels zyn weer aange voerd op de veilingen. In Zeeland is maandag het nieuwe seizoen voor de appels begonnen. Over het algemeen zyn de eerste appels dit jaar mooi van kleur en goed van kwaliteit. Het is dui delijk merkbaar dat ze veel zon heb ben gehad. Ook de smaak is hierdoor ln gunstige zin beïnvloed. De binnen landse handelaren toonden flinke be langstelling; verder was er behoorlijke vraag voor rekening van West-Duits- land en België. Verwacht wordt dat de aanvoeren van appels snel zullen toe nemen, want door het warme weer is het rijpingsproces de laatste tijd zeer vlug gegaan en op vele percelen zijn de Yellows plukrijp. Vorig jaar werden de eerste appels van dit ras tn Zeeland pas aangevoerd op 24 juli. De teelt van bramen voor verse con sumptie en voor de fabriek neemt op Zuid-Beveland in de omgeving van Ka- pelle-Biezelinge pen zeer voorname plaats in. De hoofdaanvoer van bramen op de veiling vindt altijd plaats in de maand augustus. Het warme weer is er de oorzaak van dat er nu al rijpe bra men zyn. Er waren er op de veiling in Kapelle-Biezelinge reeds vele telers die dit produkt hadden geoogst. „Kroonduif" vliegt op Australisch Nw-Guinea In het begin van deze maand is van het Sentanivliegveld te Hollandia op Ned. Nieuw-Guinea met gezagvoerder L. van Rijswijk achter de stuurknuppel, vertrokken voor de eerste „buitenland se" vlucht van de Nieuwguinese lucht- vaartmaatschappy „De Kroonduif" naar Lae, Australisch Nieuw-Guinea. Behal ve drie betalende passagiers vervoerde het toestel enkele leden van de staf van de ..Kroonduif" alsmede een aantal gouvernementsambtenaren, die door de luchtvaartmaatschappij waren uitgeno digd deze openingsvlucht mede te maken. De heer J. C. Baarspul, directeur van Binnenlandse Zaken, wees er in een toespraak op, dat het tot dusver alleen maar mogelijk was met de Quantas van en naar Australisch Nieuw-Guinea te komen. De opening van de nieuwe ,.Kroonduif"-iyn op Lae, aldus de heer Baarspul, betekent dus een verdubbeling van de huidige frequentie en derhalve een aanzienlijke verruiming van de reis gelegenheid, In een handomdraai uw huis behaaglijk warm stoken. Dit ideaal bereikt u met een cen trale verwarming met olie- stook. Deze methode van sto ken is uiterst efficiënt... want u kunt zelf van moment tot moment beslissen of u de ver warming aan of uit wilt heb ben. U verstookt niet meer dan strikt noodzakeliik. U ver liest geen extra brandstof voor het aan- en uitmaken van de verwarming. Nu is het degeschiktetijd om deze ide ale verwarming te laten aan leggen. Heeft u al centrale verwarming laat deze dan ombouwen voor oliestook. Vraag inlichtingen en advie zen bij de erkende installa teurs. Centrale verwarming Oliestookinstallatiebedryf G. A. A. NOUWENS Telefoon 22634 en 20338 Techn. Bureau v. Centrale Verwarming en oliestookinstallaties F. J. VOSSEN ZN.. GEVERSSTRAAT 31 - OEGSTGEEST Telefoon 23483 N.Y. „CETRA", OLIESTOOKSPECIALISTEN DE CARPENTIERSTR. 254, DEN HAAG Telefoon 070 no. 852280 - 852323 N.V. INSTALLATIE BUREAU ZWARTEWEG 8 - DEN HAAG TELEFOON 116617 en 185268 Specialisten ombouw op oliestook van c.v. installaties. Uitvaart slachtoffers drama te Putte Onder zeer grote belangstelling heeft gisteren te Bergen op Zoom de uit vaart, gevolgd door de begrafenis plaats gehad van de stoffelijke over schotten van de heer en mevrouw L. Testers-Leenaars, de twee slachtoffers van het nachtelijk revolverdrama, dat zich vorige week in de nacht van woensdag op donderdag in het grens- plaatsje Putte heeft afgespeeld. De kerk van Onze Lieve Vrouw van Lourdes, waar pastoor Kuipers met as sistentie van twee kapelaans de plech tige uitvaartdienst celebreerde, was ge heel gevuld. Ook op de R.-K. Begraafplaats, waar de stoffelijke overschotten werden byge- zet in de familiegrafkelder, was grote belangstelling. Hier werd het woord ge voerd door de heer M. Testers, een oom van het slachtoffer, die een dankwoord sprak voor de belangstelling en in felle bewoordingen de daad schilderde van de moordenaar, die daarmee het wapen der marechaussee, een keurkorps dat het predikaat „Koninklijk" had verkregen, naar zijn mening wel grote oneer heeft aangedaan. Hy dankte God dat de kin deren in de bewuste nacht niet naar be neden waren gekomen, waar de moor denaar, naar zyn overtuiging, alles zou hebben gedood wat voor hem kwam. BINNENLAND De luchtpostsluitingen voor de op varenden van de navolgende schepen zijn als volgt vastgesteld: HM Van Amstel: 13 juli te 13.00 uur; HM Bedum, Breskens, Brouwershaven, Brummen, Breukelen en HM Brielle: 15 Juli te 13 uur; 23 Juli te 8 uur. 29 Juli te 13 uur. 7 aug. te 8 uur; HM O 27: 16 juli te 13 uur. De brieven dienen ln alle gevallen geadresseerd te zijn p/a Amsterdam-CS Marine. Van 17 tot 23 Juli zal het Argentijns Marine opleidingsschip „Bahia Thetls" (5100 ton) een nlet-offlcieel bezoek bren gen aan Amsterdam. De bemanning be staat uit 21 officieren, 227 schepelingen en 90 adelborsten. BIJ K.b. is benoemd tot gewoon hoogleraar, met ingang van 1 juli 1959, ln de afdeling der algemene wetenschap- Êen aan de Technische Hogeschool te indhoven om onderwijs te geven in me ten en regelen: lr. O. Rademaker. Ongeveer 20 leden van belde Kamers der Staten Generaal hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan de tentoonstel ling van Monumentenzorg in het Stede lijk Museum het Prinsenhof te Delft. K.b. Is benoemd tot secretaris van curatoren aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen met ingang van 1 september as. mr. H. Addens. Mr. Addens. die in 1927 werd geboren en ln 1956 afstudeerde, was administratief hoofdambtenaar bij het bureau van curatoren, afdeling on derwijs- aangelegenheden, eveneens aan de Rijks universiteit te Groningen. Het tweejarige dochtertje van de fa milie Oosterveld uit de Ruysdaelstraat te Deventer geraakte gistermorgen bil het spelen ln een rioolputje. Het kind was spoedig uit de put gehaald doch was reeds overleden. Bij het zwemmen ln de rivier de Indre, een zijrivier van de Loire in Frank rijk. is zaterdagmiddag de 22-jarlge heer S. J. J. Bus uit Laren (N.-H.) verdron ken. De heer Bus bevond zich als leider ln een vakantiekamp voor de Jeugd ln het Franse plaatsje Azay-le-Rldeau. Zaterdag- dagmldaag gingen leiders en 53 jongens ln de Indre zwemmen. Nadat eerst de Jeugd had gezwommen, begaven de leiders zich nog enige tijd ln het water. Plotseling dreef de heer Bus af. Mogelijk is hy on wel geworden of meegesleurd door een sterke stroming. BUITENLAND Ten noorden van Warschau ls zon dag een vrachtauto, die door een dronken chauffeur werd bestuurd, ln botsing ge komen met een auto waarin een gezel schap terugkeerde van een zomerkamp. Zes mensen werden gedood en achttien ge wond. De dronken chauffeur liep lichte verwondingen op. Hy werd aangehouden. Op een drieluik, voorstellende Maria met het klndi, dat zich ln het museum van Dresden bevindt, zijn by een restau ratie de handtekening van Jan van Eyck en het jaartal 1437 voor de dag gekomen. Jan van Eyok leefde van 1390 tot 1441. De Franse vertegenwoordigers ln de beheerschapsraad heeft meegedeeld, dat de republiek Togo op 27 april 1960 onaf hankelijk zal worden en dat op die dag het beheer van de VN over dat gebied een einde zal nemen, overeenkomstig een voor stel van de regering van Togo dat door de VN ls aanvaard. De premier van Japan, Kisji, is gis terochtend voor een officieel bezoek van vier dagen ln Londen gearriveerd. Kisjl zal voorts bezoeken brengen aan West- Duitsland. Oostenrijk. Italië. Vaticaan stad. Frankrijk, Brazilië, Argentinië. Chili. Peru en Mexico. Gezien het feit dat hij reeds eerder in Birma, India, Pakistan, Ceylon en de Verenigde Staten heeft ver toefd. ls hij de meest bereisde premier ter wereld. Hij wordt op 12 augustus ln Tokio terugverwacht. De Cubaanse president Manuel Ur- rutia heeft gisteravond jl. in een gesprek voor een televisiezender te Havana onder meer verklaard dat de Cubaanse commu nistische partij „geen enkele kans bezit om in de regering door te dringen", waar aan hy toevoegde: ..En de Cubaanse re gering heeft niets met het communisme uit te staan" Vier bemanningsleden van een vlieg tuig der Cubaanse luchtmacht hebben maandag de piloot van het toestel ge dwongen naar Miami ln de Ver. Staten te vliegen en daar te landen. Het toestel was op weg van Havana naar Camagueney. De vier mannen hebben asiel gevraagd. De overige dertien inzittenden willen naar Cuba terug. Keizer Halle Selassie van Ethiopië is gisteren voor een officieel bezoek van vier dagen ln Praag aangekomen, waar voor hij door president Novotny was uit genodigd. De Keizer heeft pas een bezoek aan de Sovjet-Unie gebracht. Er staan nog bezoeken aan België en Portugal op het programma. De schaats-ster Sonja Henie heeft de Noorse autoriteiten meegedeeld dat zy niet de gastvrouw van de Russische pre mier en diens echtgenote wil zijn tijdens hun officieel bezoek aan Noorwegen vol gende maand. Sonja Henie die met haar echtgenoot haar vakantie doorbrengt in hun ruime villa op een eiland in de fjord ten zuiden van Oslo, zei dat haar gevraagd was of de Kroestsjefs het huis konden be trekken als zij weg was. zy had echter geantwoord dat zij de hele zomer op het eiland zou blijven. De raad van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) heeft gisteren op een vergadering ln Washington een stemming een resolutie aangenomen waar in gevraagd wordt om een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de 21 Amerikaanse republieken. De ministers zouden de gespannen verhoudingen in het Cairlbische gebied moeten bespreken. De Chileense afgevaardigde stelde voor de conferentie in Santiago te houden. Er is nog geen datum vastgesteld. Een gerechtshof te Potsdam heeft een 69-jarige schoorsteenveger tot drie jaar dwangarbeid veroordeeld wegens spionage voor de Amerikaanse geheime dienst, zo meldt de Oostduitse „Marklsche Volksstimme". Een tweede beklaagde kreeg viereneenhalf jaar dwangarbeid. Zij zouden inlichtingen over Russische troe pen hebben verzameld. Te Cottbus zijn drie studenten van 18 Jaar tot dwangar beid van een tot twee Jaar veroordeeld omdat zij een tegen de staat gerichte Ille gale groep hadden gevormd Volgens de „Brandenburgische Neueste Nachrlchten" hadden zij eigengemaakte pamfletten ver spreid. De Kenlase politie ls deze week tus senbeide gekomen om een einde te maken aan een gevecht tussen twee stammen ln het zuidwesten van het land. Toen echter krygslleden van belde partyen. uitgerust met pyi en boog, de politie ging aanval len, moest deze van haar vuurwapens ge bruik maken om zich de wildemannen van het lijf te houden. Verscheidene stamleden zyn gewond. De 50-Jarlge Westdultse overweg wachter Rudolf Merkle. die op 21 Juni dienst deed op de overweg te Lauffen by Hellbronn toen een autobus door een sneltrein werd gegrepen, waardoor 44 in zittenden van de bus om het leven kwa men. is uit voorarrest ontslagen aangezien het vooror. «rzoek is afgelopen. Er zal een aanklacht tegen hem worden Inge diend. omdat de bomen van de spoor wegovergang op het noodlottige tydstlp te laat geslote- werden. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Tour de France 18.30 BBC-Revue-ork. 19.00 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.45 Toneelbesch. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.50 Hoorsp. v. d. eugd. 22.00 Lichte muz. 22.15 Journ. J2.30 Tenor en planomuz. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.17 New York calling. 23.22 Orgel en zang. 23.45 24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Rege- ringsuitz.: Actueel progr. 18.30 V. d. Jeugd 18.45 Klein koor. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.00 Vakantie (wetens)- waardigheden. 20.30 Dialogues des Carme lites, opera. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 NWS. 23.15 Pianovoordr. 23.5024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 12.1512.45 Eurovisie: Tour de France 1959. 16.0016.45 Idem. 20.00 Jour naal en weeroverz. AVRO: 20.20 Film- progr. 20.3522.40 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 15 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. kind. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Nederl. sol. en waterst. VPRO: 10.00 Mijn kind heeft vakantie, caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 V. d. vrouw. 10.35 Gram. 11.00 RVU: „Vorm en kleur in de moderne kunst", door P. van 't Zelfde (eerste le zing). 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Musette-ork. en soliste. 13.00 Nws. 13.15 Politlekapel. 13.50 In de wol ken, rep. 14.00 Holl. strijkkwartet. 14.30 Jazzmuz. met comm. 15.00 V. d .jeugd. 16.15 Gram. 16.40 Radiokoor en orgel. 17.00 Vakantietlps. 17.50 Regeringsultz.: Emlgratierubr. Het emigratiepraatje v. H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Her haling rep. Tour de France .18.30 RVU: Kankerbestryding: derde lezing: De hui dige stand v. d. kankerbestrijding in Ne derland, door L. Melnsma. 19.00 V. d. Regisseur Dixon had succes in Engeland De Nederlandse televisieregisseur Jack Dixon heeft in Engeland met de regie van het t-v.-stuk „If you loved me" veel succes gehad. Televisiedirecteur domi nee J. A. van Nieuwenhuyzen, die gis termiddag op de luchthaven Rotterdam uit de Britse hoofdstad terugkeerde, vertelde, dat de vertoning van het stuk op zondagavond via de zender van de commerciële A.B.C.-maatschappij een groot succes is geworden. Dat lag be halve aan de capaciteiten van Dixon ook aan het tienmaal ruimere budget, dat de commerciële televisie in Enge land zich kan permitteren. De disci pline van het t.v.-personeel noemde ds. Van Nieuwenhuyzen fantastisch. Dixon had als buitenlander wel even moeite gehad om zich te doen gelden, maar met behulp van de meegebrachte para- pluie en bolhoed heeft hij het blijk baar geklaard. Het door Nixon geregis seerde stuk ging over een ouderpaar, dat na 18 jaar huwelijksleven eindelijk besloot om ook maar eens te trouwen. Ds. Van Nieuwenhuyzen meende, dat de pikante inhoud van dit spel de Brit ten had doen besluiten de regie aan „iemand van het vasteland" op te dra gen, omdat die ook al is hij geen Fransman in Britse ogen toch altijd meer verstand van dat soort zaken heeft. Het inlassen van de reclamebeelden in het televisiespel noemde de V.P.R.O.- programmaleider een artistieke ramp. In een uur tijd waren 16 verschillende artikelen aangeprezen. Dat is, naar zijn mening, ook voor voorstanders van commerciële televisie wel wat te veel van het goede. De dominee is naar Lon den gereisd om daar nieuwe films en telerecordings aan te kopen. De keus viel op een serie over het leven van de Bosjesmannen. DINSDAG Gebouw Prediker: Evaing. Joh. Maas- bach. 8 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursie naar de Deltawerken. 8 uur voorm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Binnenplein Universiteit: K. en O.- excursle naar de Hortus Botanicus. 2.30 uur nam. Pieterskerk koorAvondstilte. 7.30 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Gymnasium (Aula): Diploma-uitrei king Genootschap „Kennis ls Macht". 7.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatiesamenkomst Chr. gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Warmond. (Jachthaven 't Fort): K. en O.-concert voor Jongeren door Dutch Swing College Band. 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's getuigen. 7 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880 Werkd 10 uur voorm.5 uur nam.: zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dageiyks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m 5 oktober Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amateurfotografen, (t/m 15 augustus) DE BIOSCOPEN Lido Teenager melodie". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondagen: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino „Twaalf uur angst". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donder dagcyclus: „Die 3 Groschenoper". Luxor „Hoe vertel lk het myn doch ter?". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „De wet". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De zoon van de Kalief". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. DIENST DER APOTHEKEN In Lelden zijn geopend apotheek Doeza Doezastraat 31, tel 21313 en apotheek „Haven", Haven 18. tel. 20085. B(j geen gehoor by U» hulsarts ot specialist (of diens waarnemers) bel op dokierstelefoon 22222. kind. 19.10 Jazzfestival Loosdrecht. VP RO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Nabesch. Tour de France. 20.15 Promenade-ork. en sol. 20.55 Zoals U en ik. hoorsp. 21.45 Holland Festival 1959: II Tabarro, opera. 22.45 De weg naar vol wassenheid, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nws. ln Esperanto. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Ge wijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Orgelspel. 12.00 Pianoduo. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Kerkd. 15.00 Kamerork. en soliste. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Fanfare-ork. NCRV: 18.00 Gram. 18.15 Spectrum van het Chr. Organisatie- en verenigings leven. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muziekkorps. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Pianorecital 20.15 Groninger Orkestver. en soliste. 21.30 De kerk in de vakantie. 22.00 Gees telijke liederen. 22.30 Causerie. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.- ber. 23.15 Comm. 23.2524.00 Platen- nieuws. (over de 4de lijn van 1820 uur) Domino (Ferarl), Orkest Stanley Black: Mademoiselle de Paris (Durandi), Frank Bernardl; Why do you pass me by (Hess). Orkest Stanley Black; Sous les ponts de Paris (Scotto). Lucette Ralllat; Autumn leaves (Kosma), Orkest Stanley Black; Plgalle (Ulmer). Jacques Vérlères; C'est sl bon (Bettl). Orkest Stanley Black; Mon homme (Yvain), Danièle Dupré; Chez mol (Misraki), Orkest Stanley Black; Mes pa rents scmt venus me chercher (Pearly) Marcel Amont; Boom (Trenet), Orkest Stanley Black: Parlez-moi d'amour (Le noir), Paule Desjardins; Au reviolr (Oll- vlerl), Orkest Stanley Black; Volare (Mo- dugno). The Mc Gulre Sisters; Anema e core (d'Esposito)Orkest Roberto del Ga- do; Be my girl (A. Singer). The Kestrels; Say sl si (Lecuona) Orkest Pedro Lopez; My kind of love (Robblns) Pattl Page; Good time swing (Llghtfoot) Terry Light- foot's Jazzmen: Let me be the one (F. Perry), Frank Perry; Swinging down the lane (I. Jones). Pee Wee Hunt, Joe Fin gers Carr; Ich möchte mlt dir tr(lumen, (Scharfenberger), Peter Kraus, Micky Main: Milenberg joys Someday you'll be sorry Chicago. The Dixlelanders; Patricia (Prado) Jörg Maria Berg: Na voce, 'na chitarra (Rossi). Orkest Roberto del Gado: Ich denk' an dlch (Scharfenber ger). Peter Kraus: Mnmbo Jambo (Prado), Orkest Pedro Lonez; Moonglow (Hudson), The Mc Guire Sisters; Barnev google (B. Roose). Pee Wee Hunt Joe Fingers Carr; Bv the light of the silvery moon (Mad den). Jimmy Bowen: The camel rock (Kirkland), Alan Freed and hls Rock 'n Roll Band: Taking a chance on love (Mil ler), Patti Page: Rock around the clock (de Knight). Orkest Victor Silvester; Pity pitv (J. Erkgas) Paul Anka; When you and I were voung. Maggie (Butterfleld) Monty Sunshine; Bobby Shaftoe, Chris Barber's Jazz Band: Careless love: Ottille Patterson: Old rugged cross Monty Sun shine: Everybody loves mv babv (Palmer) Chris Barber's Jazz Band; Chimes blues (King Oliver): Fushabve (Sunshine) Montv Sunshine: Ugly child (C. Wll- l'ams) Ottille Patterson; Pound of blues (Lerov Lovett). Chris Barber's Jazz Band; Whistlin' Rufus (Mills) idem. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Rep. openluchtbad. 20.35 Spiegel der kunsten. 21.05 De Louis Blériotrace 1959. 21.15 Hun leven werd anders, documen tair progr. 21.45 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Landb.caus. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Caus. 13.55 Cricketultsl. 14.00 Pianospel. 14.30 Cricket. 15.00 Hoorsp. 15.30 Hoorsp. 16.00 Vespers. 16.45 Caus. 17.00 V. d. kinderen. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 18.40 Volksdansen. 19.00 In termezzo. 19.30 Quizprogr. 20.00 Ork.ccmc. 21.00 Nws. 21.15 Radioportret. 22.15 Caba ret. 22.45 Parl.overz. 23.00 Nws. 23.06 23 36 Planokwartet. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Varlété-ork. (Om 13.30 Nws.) 13.45 V d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws.) 15.00 Verz.progr (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Da le's dagboek. 16.45 Ultsl. races en gevar. muz. 17.00 Lichte muz. 17.30 Nws. en gev. muz. 18.00 Muz. kaleldoscoop. (Om 18.29 Nws). 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Soort. 19 30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. 22.40 Gev. progr. (Om 23.30 Nws.). 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk. 309 m 12.00 Muz. v. blaasinstrumenten13.00 Nws. 13.15 Opera-aria's. 14.15 Ork.conc. 16 00 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.20 Amus. muz. 20.15 Ork. en zang. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Klass. muz 23.15 Lichte muz. 23.30 Lichte muz. 24 00 Nws. 0.10 Gevar. muz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 en 13.25 Gram. 14.20 Sollstenconc. 15.05 Lichte muz. 15.55 Solistenconc. 21.46 Gram. 22.45 Idem. 23.10 Lichte muz. 23.30 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Ope- rettemuz. 14.55 Koersen. 15 40 Gram. 16.00 Koersen (tussen 16.0017.00 Tour de France). 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Ba zuin en plano (Om 17.20 Gram.). 17.50 De boekenmarkt. 18.00 Gram. 18.10 Le- kenmoraal en -filosofie. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Vlaamse liederen. 20 00 Hoorsp. 20.50 Gram. 21.30 Omr.ork. 22.00 Nws. 22 15 Gram. 22.25 Indiaanse muz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 en 14.00 Gram. 14.15 Belgische muz. 15.15 Omr. koren. 15 30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws 17.10 1720 en 17.40 Gram. 18 30 Jazzmuz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.00 HoorsD. 21.25 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a al d s cS O i Oei Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven onbew. zw. bew. zw. bew. onbew. mist onbew. onbew. wnw 7 windstil nnw 4 wzw 2 19 18 14 0 20 12 0 19 14 0 Zuid -Limburg licht bew. Helsinki onbew. Stockholm licht bew. Oslo niet ontv. Kopenhagen half bew. Aberdeen zw. bew. Londen licht bew. Amsterdam zw. bew. Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Munchen Zurich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbew. half bew. zw. bew. geh. bew. regên half bew. onbew. licht bew onbew. onbew. onbew. licht bew zw. bew. half bew. zw. bew. onbew. onbew. onbew zw. bew. geh. bew. licht bew, zzw 2 windstil windstil wzw 9 nw 6 windstil windstil windstil no 2 windstil n 1 windstil nw 3 nnw 3 o 1 nw 2 nw 2 windstil o 2 nw 4 wnw 1 zw nnw 20 8 0 22 11 0 23 9 0 22 10 0 26 15 0 26 14 4 21 14 1 15 9 0.1 20 9 0 19 11 0 22 10 0 21 11 0 24 12 0 25 16 0 28 18 0.1 26 13 0 26 13 0 22 10 0 26 15 0 25 15 0 28 14 0 29 17 0 32 21 0 31 16 6 26 18 2 30 21 0 24 19 0 27 15 0 31 18 4 32 19 0 24 17 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2