Twee titels voor Hans Smit, Kees Koch, Delnoye en Joke Bijleveld Zweedse suprematie in Licliteiivoordevolkomen Slopend duel op 800 m. tussen Henk Heida en Essajas Terrein in bar slechte eonditie PRACHTIGE STRIJD IN ALLE KLASSEN OP BRAASSEM Bakker en Rentmeester snelsten in de double sculls te Luzern MAANDAG 13 JULI 1959 Nederlandse atletiekkampioenschappen De Nederlandse atletiekkampioenschappen, gisteren op de Nenyto- sintelbaan te Rotterdam gehouden, hebben naast twee recordverbete ringen, bij het kogelstoten door Corrie van den Bosch en bij het ciscuswerpen door Loes Boling (een jeugdrecord), tal van goede prestaties opgeleverd. Weliswaar werden de sprinttijden door de wind voordelig beïnvloed, maar op de langere afstanden en de technische nummers was diezelfde wind vaak een hinderlijke handicap. Trouwens, de weergoden hebben op deze dag niet meegewerkt en wij hebben ons dan ook tijdens de wedstrijden meermalen afgevraagd, wie er het hardst om de voorrang streed, de atleten op de sintels of de regen, zon en wind, die zich evenmin onbetuigd lieten. Drie atleten en één atlete legden beslag op twee titels, namelijk de Haagse sprinter Hans Smit op de 100 en 200 meter, Kees Koch op discus en kogel, Joep Delnoye op de 1500 en 5000 meter, terwijl Joke Bijleveld de sterkste was op de 100 meter en het verspringen. Corrie van den Bosch uit Oisterwijk had o.i. evenveel jecht op een tweede titel. Zij kwam namelijk met haar laatste poging bij het kogelstoten tot een nieuw Nederlands record van 14.38 meter. Het oude stond met 13.99 meter op naam van Dini Hobers en zij versloeg met miniem verschil haar rivale Willy Cysouw-Bakker op de 80 meter horden. Helaas, de jury van aankomst besliste anders en plaatste Willy Cysouw-Bakker als eerste. Zoals gezegd verbeterde de 18-jarige Loes Boling het Nederlands discus jeugdrecord met een worp van 44.67 nieter en deze prestatie bleek tevens voldoende voor de titel. De Groningse Hagenaar, Hans Smit, heeft getoond zijn verkiezing voor de zeslandenwedstrüd. die zaterdag a.s. en zondag te Duisburg wordt gehou den, waardig te zijn, al ondervond de gebruinde V- en L-er op de 200 meter meer tegenstand van zijn clubgenoot Marius Bos, dan hem lief zal zijn geweest. De tijden 21.3 sec en 21.4 sec spreken voor zich. Op de 100 meter won hij onbedreigd in 10.6 sec vóór junior Frans Beker uit Leiden, die 10.7 sec deed noteren. De Maastrichtse wever Joep Delnoye momenteel in uitstekende vorm, heeft zijn kunnen getoond op de 1500 meter de Trekvogel Meindert Blankenstein en de Nederlandse kampioen van het vorige jaar, Harry Janssen. In hoog tempo, met zijn typische kleine pas lopend, dicteerde hij het verloop van de strijd en hoe heftig het gevecht ook aohter hem woedde, geen moment heeft hij twijfel laten bestaan wie de sterkste was. Zijn tweede titel op de 5000 meter is een presentje geweest, want de nagenoeg ongetrainde Henk Viset en de Leidenaar De Haas heb ben hem geen moment kunnen bedrei gen. De tijden waren er dan ook naar. Kees Koch prolongeerde zijn titel op kogel en discus met resp. 15.52 en 51.58 meter. Breed grijnslachend stapte de Rotterdamse reus op het ere-schavotje en tot tweemaal toe kneep hij de rechterhand van voor zitter Ad Paulen bijna tot moes, het geen de toeschouwers op de tribunes de kreet ontlokte van „Kees, niet zo hard hoor". Nerveus raspaardje De enige dame, die twee Nederland se kampioenschappen mee naar huis nam, was de Celebes-atlete Joke Bij leveld. Als een nerveus raspaardje ver trok zij op de 100 meter zo snel, dat Nannie Haase, Hannie Bloemhof, Ine Terlaak Spijk en Ria van Kuyk geen hans zagen dichter bij haar te komen. Bij het verspringen kwam zij. na en kele minder goed gelukte sprongen, tot 592 m. Wemmy Spierenburg Scholt- meyer. die met haar laatste poging 591 nieter bereikte en ongetwijfeld onze beste verspringster is bleef enige decimeters verwijderd van haar beste prestatie (6.20) in Maastricht. Spannende race De ongetwijfeld spannendste race hebben de toeschouwers gezien op de £00 meter. Direct na de start scheid den zich de sterkeren van de zwakke ren en lagen Henk Heida, Siegfried Essajas. de 24-jarige atleet uit Surina me. en Henk Haus op kop. Na 400 m. m 55 sec had de Eindhovenaar Haus de leiding overgenomen met Essajas en Heida op zijn hielen. Toen kwam de verwachte inzinking van Haus en de sprong van Essajas op 300 meter voor de finish, die onmiddellijk werd be antwoord door Heida. Een spannend duel ontwikkelde zich op de laatste 200 meter. Schouder aan schouder gingen heiden door de bocht, elkaar geen duimbreed toegevend. Centimeter na centimeter schoof Heida naar voren en totaal leeggelopen stortten de lopers zich door de finish. Henk Heida „de eeuwige tweede" (in 1957 werd hij tweede achter Blankenstein en in 1958 tweede achter Henk Haus). had voor de eerste maal in zijn atletiek- carriere een Nederlandse titel ver overd. Geheel vrijuit ging Heida echter niet. In de laatste bocht raakte hij per ongeluk overigens enige malen de arm van Essajas. die hierdoor uit balans geraakte. Van invloed op de prestatie was het echter niet want de fysieke kracht van Essajas was niet voldoende om de laatste aanval van de Amsterdammer te beantwoorden. De tijden waren geen afspiegeling van het kleine verschil tussen beide atleten. Henk Haus werd in de slotfase ge passeerd door van Dorst, Spierenburg en Van der Broek. Goede tijd van Gerda Kraan Op de overige nummers werden die atleten kampioen, die gedurende dit seizoen reeds de beste prestaties had den geleverd. Bij de dames waren dat Nel Zwier, die na haar Engels kam pioenschap ook de Nederlandse titel op het nummer hoogspringen verwierf. Ine Terlaak Spijk op de 400 meter en een tweede plaats achter Nannie Haa se op de 200 meter, de adspirant-poli- tie-agente Gerda Kraan (Leiden) die op de 800 nieter de goede tijd van 2 min 12.9 sec liet afdrukken en Nan nie Haase met een goed gelopen 200 meter in 24.4 sec. Teleurstellingen wa ren er voor Dini Hobers. die reeds eni ge tijd met een blessure sukkelt en de door ziekte ongetrainde Hannie Bloem hof. De finish van de 100 meier, met grote voorsprong gewonnen door Hans Smit. De Leidse junior Frans Beker (AV Holland) legde beslag op de tweede plaats. Uitslagen Kogelslingeren heren: 1. J. Romani (V en L) 50.44. 2. P. Hamer (V. en L.) 48.87. 400 meter horden heren: 1. J. Parle- vliet (V en L) 55.3, 2. E. Boere (Min.) 55.7. Hoogspringen dames: 1. N. Zwier 1.60 2. D. Hobers (GAC) 1.60. Speerwerpen dames: 1. W. van Mont- foort (Oss) 40.66, 2. A. Kok (Holl.) 38.28. Hinkstapspringen heren: 1. H. Fisch- buc-h (Min) 13.63. 2. A. de Jong 13.61% 100 meter heren: 1. H. Smit (V en L) 10.6. 2. F. Beker (Holl.) 10.7. 100 meter dames: 1. J. Bijleveld (Cel) 11.9, 2. N. Haase (LDA) 12.-. 1500 meter heren: 1. J. Delnoye (Kimbria) 3.52.3, 2. M. Blan-kensteyn (Trekv.) 3.53.8. Discuswerpen heren: 1. C. Koch (PP) 51.58. 2. E. Kamerbeek (PSV) 45.71. Kogelstoten dames: 1. C. v. d. Bosch (Tax) 14.38 (Ned. ree.), 2. C. van Wijk iDem) 13.34. 400 meter heren: 1. F. Moerman (PP) 49.-. 2. A. Karenbelt (Peg) 49.5. 400 meter dames: 1. I. ter Laak i'RKEAV) 58.1, 2. A. Merison (Amstel) 61. 110 meter harden heren: 1. E. Ka merbeek (PSV) 14.6, 2. P. Nederland (ALO) 14.7. 5000 meter heren: 1. J. Delnoye Kimbria) 15.20.4. 2. H. Viset (Cialfo) 15.37.2, 3. T. de Haas (Holl.) 16.125. 800 meter dames: 1. G. Kraan (Bat.) 2.12.9, 2. E. Nieuwpoort (HAV) 2.14.5. 800 meter heren: 1. H. Heida (AV '23) 1.54.2, 2. F. Essajas (AAC) 1.54.7. Verspringen heren: 1. G. Weisscher (Est) 6.93. 2. H. Klaassens (Quick Nijm.) 6.86. Kogelstoten heren: 1. C. Koch (PP) 15.52, 2. C. van Wees (AAC) 14.70. Discuswerpen dames: 1. L. Boling (Sagitta) 44.67, 2. C. van den Bosch (Tax.) 44.43. Verspringen dames: 1. J. Bijleveld (Cel.) 5.92, 2. J. Spierenburg (Memp.) 5 91. Hoogspringen heren: 1. J. Nummer dor (Ol.) 1.80. 2. B. van Yperen (Min.) 1.75. 10.000 m heren: 1. F. Kunen (Sprint) 31.20.8. 2. J. Keesom (AV '23) 31.38.8. 200 m dames: 1. N. Haase (LDA) 24 4.4, 2. I. ter Laak Spijk (RKEAV) 24.6. 200 m. heren: 1. H. Smit (V en L) 21.3. 2. M. Bos (V en L) 21.4, 3. F. Beker (Holl.) 21.8. Polsstokhoogspringen heren: 1. C. Gelens (K -en K) 3.61 m. 2. H. Heath (V en L) 3.41 m. Speerwerpen heren: 1. J. Fikkert (AAC) 60.88 m, 2. E. Kamerbeek (PSV) 58.90. 80 meter horden dames: 1. W. Bak- ker-Cysouw (Marathon) 11.3, 2. C. v. den Bosch (Taxandria) 11.4. AJAX 2VCC 3 Het tweede team van Ajax steekt in resultaten wel sterk af bij de „grote broers" van het eerste! Ook de uitwed strijd tegen Voorburg, een wedstrijd die op papier moest worden gewonnen, heeft een negatief gevolg gehad: met 11 runs gingen de Leidenaars ten onder (61-50). VCC zag de toekomst somber in, toen zij voor 61 aan de kant zat. Dit lage to taal was voornamelijk het gevolg van het uitstekende bowlen van A. de Goederen (7 voor 33!). Dat Ajax tegenover dit totaal niet meer dan 50 runs kon produceren lag zeker niet aan De Goederen die met 19 runs not out bleef, maar aan de Voor- burgse bowler Hogendoorn die met 5 voor 16 wel de grootste schrik zaaide in de, door vele nederlagen wel wat gede moraliseerde, gelederen van de Leide naars. Vooral het fielden van de Voor burgers stond op hoog peil, waarmee weer eens werd bewezen hoe belangrijk dit onderdeel van de cricketsport is Met een achterstand van 11 runs en nog ruim twee uur speeltijd leek er nog van alles in te zitten. Ajax probeerde het dan ook nog eens in een tweede in nings. Toen echter na ruim een uur spe len er nog pas drie wickets van VCC ge sneuveld waren en er al 71 runs op het scoringbord genoteerd stonden, zag Ajax er geen brood meer in en stelde zich welwillend beschikbaar voor de aanval op het Voorburgse bier. Zie advertentie op pagina 4, 2e blad. Stoffige motorterreinraces De Zweedse suprematie was vol komen. Rolf Tibblin en Sven Rickard- son, de Husquarna-rijders uit Zweden, hebben te Lichtenvoorde de motorter- reinrace in de 250cc-klasse, geldend voor de competitie om de „Coupe d'Europe", volledig beheerst. Zowel in de eerste als in de tweede manche ging de zege naar de 19-jarige me taalbewerker Tibblin, beide malen ook was de tweede plaats voor Ri- ckardson. Hoe sterk de Zweedse supprematie wel was blijkt nog duidelijker uit de eindrangschikking. De eerste vijf plaat sen zijn alle voor vertegenwoordigers van Scandinavië (Tibblin, Rickardson, Dahlen. Hallman, Eriksson). Pas op de zesde plaats komt de eerste niet-Zweed, nl. de Nederlander Rudi Boom. De uitzonderlijk slechte terrein-con dities hebben de wedstrijd veel van zijn glans ontnomen. Het door-en-door droge circuit „De Schans" had meer weg van een woestijn. De rijders werden zwaar op de proef gesteld. En het uit vallers-percentage lag dan ook onwaar schijnlijk hoog. Ondanks harde wind (Van onze zeilmedewerker) Hard woei het op eerste dag van de gisteren begonnen Interna tionale Braassemweek. Zo nu en dan, in de buien, wakkerde de wind zelfs tot stormkracht aan, hetgeen gepaard ging met hevige regen. Desondanks hebben wij in alle klassen een prachtige strijd gezien, waaraan het feit, dat de baan uitstekend gekozen was in belangrijke mate heeft toe bijge dragen. Een bijzonder mooie wedstrijd zagen wij in de Regenboogklasse, waarin, op enige afstand voor de rest van het veld, John Hofland en ir. G. A. Bakker een langdurig, fel duel uitvochten in het kruisrak. Kort onder de bovenwal maak ten zij steeds weer korte slagen en lieten elkaar niet los. In de ruime rak ken evenwel liep Hofland weg en be haalde een verdiende zege. Ir. Bakker werd tweede voor J. C. v. d. Velde, Cor Kist en J. H. C. Sieverts. In het grote veld van de Vrijheids- klasse had Bouw van Wijk slechts even moeite om zich te ontdoen van W. B. A Kempkes en S. H. de Jong. Planerend ging hij daarna zo hard, dat hij al spoe dig volstrekt onbereikbaar was. De volgorde van aankomst was: 1. B. v. Wijk; 2. W. B. A. Kempkes; 3. S. H. de Jong; 4. J. R. de Vries; 5. Gebr. Kors- wagen. In het eerste kruisrak van de wed strijd in de Pampusklasse kreeg Henk de Ruyter moeilijkheden met zijn genuaschoot. Hij kwam hierdoor in vierde positie, maar G. Biesot. J. B. Reeder en C. Saur moesten zich in het lange kruisrak toch gewonnen geven en De Ruyter, nam daarna een enorme voorsprong. Biesot werd later op protest van Reeder uitgesloten, maar het wed strijdcomité had tevens geconstateerd, dat. Reeder een merkteken geraakt had, zodat ook deze zeiler uitgesloten werd. C. Saur schoof hierdoor op naar de tweede plaats vóór dr. M. J. Kingma, G. Timmer en E. A. Labrouchere. Juist toen hij in het ruimschootse rak de leiding had in de Finnjollen, sloeg Leo Gerhards om en toen was de weg naar de zege voor Koos de Jong open. Hy won vóór W. Maarse. Jaap de Boer, Hans Willems en J. J. Huurman. STOFWOLKEN Maar niet alleen de rijders hadden het moeilijk, ook de 20.000 toeschouwers kregen het zwaar te verduren, toen de motoren het stof tientallen meters de lucht in bliezen. De race in de 500 cc-klasse had een wel heel merkwaardig verloop, en de Zweed Osterberg, die na veel gereken na drie manches winnaar bleek te zijn, was daar hogelijk verbaasd over. De eerste man che begon met een valpartij. Piet van den Oever won de rit. Toen de tweede manche ook al met een foutieve start begon, raakte Leslie Archer zó ver stoord, dat hij niet meer wenste te rij den. Na één ronde zocht hij het ren nerskwartier weer op. Nu won Jan' Clynk de race, Piet van den Oever werd een goede tweede. VERBAZING Toch zou de eindzege niet naar een Nederlander gaan. Wel verdedigde Clynk zich in de derde en laatste man che vijf ronden lang met succes tegen Leslie Archer, doch toen zijn ketting brak was zelfs de geweldenaar uit Hel mond machteloos. Archer kon daarna zonder veel moeite al zijn tegenstanders voor blijven. Helaas moest Piet van den Oever, die nog maar enkele punten no dig had om algeheel winnaar te worden, ook al voortijdig het circuit verlaten. En zodoende behaalde de Zweed Os terberg toch nog de eerste plaats in de eindrangschikking. Dat gebeurde tot ieders verbazing, niet in het minst tot die van Osterberg zelf Finnjollen in actie op de Braassem. Internationale Rotsee-regatta CORRIE v. d. BOSCH Bij de heren was Jan Parlevlaet on genaakbaar op de 400 meter horden. Een raadsel blijft het waarom hij nog geen kwartier later in de serie van de 400 meter uitkwam en later op de middag met een matige derde plaats achter Fred Moerman en Karenbela in de finale van de 400 meter uit de baan stapte. Waarom niet één nummer ge lopen en dan een goede tijd gemaakt9 Eef Kamerbeek was de snelste man op de 110 meter horden in 14.6 sec en Pe ter Nederhand finishte slechts 0.1 sec achter hem. Zaterdag begon te Luzern de interna tionale Rotsee-Regatta. Op de eerste dag - er waren ruim vijfduizend toeschou wers - wonnen Duitse ploegen drie nummers. Het weer was niet best. Eerst drukkend, toen een onweer, en daarna viel de regen in stromen neer. De finale van de twee zonder stuur man werd gewonnen door de R.C. Ger- mania uit Dusseldorp in 7 min. 23.8 sec., voor Donau Linz (7.13.4) en de Seeclub Luzern (7.23.9). Het tear.; van Aegir uit Groningen - IJzeren en Parlevliet - dat in zijn derde serie vierde was geworden, kwam in de finale als achtste aan in 7.39.29. Nereus deed het in de series vier met stuurman beter. Achter Germania Dus seldorp (6.50.8) bezetten de Amster damse studenten de tweede plaats in 6.52.5. Gisteren in de finale was de volg orde van binnenkomst hetzelfde. In de finale van het skiffnummer op de tweede dag bezette Redele een zeer eervolle tweede plaats achter de Euro pese en Olympische kampioen Stuart Mackenzie. De Australiër zegevierde in 8 min. 0.29 sec., de tijd van de Amster dammer was 8 min. 1.30 sec. De Pool Kocerka moest met de derde plaats ge noegen nemen. Hij had meer dan zes seconden achterstand op Redele. Van Weezenbeek werd vier in deze eindstrijd (8.08.46). De finale van de double sculls eindig de in een Nederlandse zege. Bakker en Rentmeester van Hollandia uit Amster dam bereikten het eerst, de finish in de tijd van 6 min. 46.9 sec. Ex aequo op de tweede plaats werden de Birmingham Rowing Club en de Ariel Rowing Club geklasseerd. Beide ploegen noteerden 6 min. 54.6 sec. Bij de Achten won de ploeg van Wies- baden-Biebrich-Neus-Ulm/Donau in 6 min. 8.9 sec. voor het Italiaanse team Corazzieri Roma, dat 6 min. 9.8 sec. no teerde. Aegir uit Groningen bracht het niet verder dan tot de vierde plaats. De tijd bedroeg 6.22.2. De sabelwedstrijden tussen de A- en B-teams van België en Nederland, die zondag te Brussel zijn gehouden, hebben succes voor de Belgen opgele verd. De Belgen behaalden in totaal 33 overwinningen tegen de Nederlanders 31. De jaarlijkse tenniswedstrijd tus sen de gemengde ploegen van Neder land en Duitsland, welke was vastge steld op 22 en 23 augustus, zal te Noordwijk worden gehouden. In het veld van de Olympiajollen hadden de Duitse deelnemers de eerste dag nog weinig in te brengen. B. Tour nier zeilde hier bijzonder sterk en won verdiend voor Sj. Haaksma, C. A. A. Visser. Tj. de Vries en H. J. de Jong. Jacques Kraan won de wedstrijd in de Flying Dutchman zoals hij wilde. Ed Frech werd tweede en H. J. Schipper derde. Jan van Staveren nam geen risico met de Duitse concurrentie in de 12 M2 sharpies en had van start af de leiding. Jost Münster van de Segelverein Altona kwam na veel strijd o.a. met Bart Kraan, op de tweede plaats. G. Vroege eindigde achter Van Staveren en Mün ster als derde en Bart Kraan werd vierde. Egon Rolf v. d. Ba urnen deed zijn zwaarweerzeilersreputatie weer alle eer aan en won de race in de Valken. Dick 't Hooft zeilde een voortreffelijke wed strijd en werkte zich vele plaatsen naar voren tot de tweede plaats. D. Kraan, ir. H. F. Zuiderbaan en A. L. J. v. d. Veer gingen daarna door de lijn van aankomst. Nadat A. A. Taselaar als eerste ge finisht was in de 16 M2 klasse kreeg Joop Bodegraven op de lyn nog W. Barzilay in de tang en werd daardoor met een minimaal verschil tweede. Ton Amons bleek nog steeds de sterk, ste Sternzeiler te zjjn en won voor I. v. d. Waal, E. Hofkes. J. Verkade en D. Gorter. In de Jeugdklasse A won de goed zeilende mej. A. Vunderink vóór Arne Kerkhoven, H. v. Reeuwijk, J. v. Hel lemond en H. Ozinga. In het harde weer was J. W. van Weel in de 12 voetsjollen iets sneller dan mej H. F Hageman. J. Hulsker bezette de derde plaats voor E J Haverkorn. Van Rijswijk en H. van Weel. CRICKET Ajax (L.) aan kop van 2e-klasse E De met spanning door Ajax (L.) te gemoet geziene wedstrijd tegen BMHC is in een grote overwinning voor de Leidenaren geëindigd, waardoor Aiax tbans de leiding van de 2e-klasse E heeft veroverd. Zondag as. volgt de wedstrijd tegen Hermes DVS, die zeer belangrijk gaat worden voor het kam pioenschap. In de prachtige omgeving, tegen de zeer prettige Bloemendaalse tegen standers, is wel gebleken, dat Ajax (L.) over een zeer goed bowling- en fiel ding-team beschikt. De 2 catches ach ter het wicket door P. Gans en door P. A. L. O. van Oven op silly mid off getuigen van een goede vooruitgang in dit onderdeel van het spel. BMHC zat mede daardoor voor 93 aan de kant. B. Spiering 128 C Bouman 436, R. Veldhuizen 16 en P. Hagenaar 2—11. Dit totaal bleek voor J. J. de Jongh en B. Spiering toch wel iets te laag óm moeilijkheden op te leveren. B. Spie ring 50 not out en J. J. de Jongh 40 not out. passeerden het BMHC to taal, waardoor BMHC geslagen werd met 9 wickets. LCC behaalde op 41 Grn Hook eerste zege 41 Gm. Hook, dat de toss won, stuur de LCC naar de wickets. Na een weinig hoopvol begin, 3 voor 18, wisten P. Kantebeen en A. J. Kantebeen, met resp. 48 en 95 runs de score in vlot tempo tot 150 op te voeren. Bij de thee sloot LCC de innings met een totaal van 169 runs. Sharpe 254; Biggs 325; Schrafton 253. Tegen de levendige aanval van LCC waren alleen captain Benbow met 28 not out en Schrafton met 12 runs, op gewassen. Toch kreeg de wedstrijd nog een aantrekkelijk karakter, doordat de tijd ook een rol ging meespelen. Met nog tien minuten te spelen moesten nog twee wickets genomen worden. Groot was de vreugde, toen N. den Hoek twee minuten voor tijd de zege tot een feit maakte. Zo verdiende LCC in een spannende en goed gespeelde wedstrijd de eerste punten. Totaal 41 Gm. Hook 81 runs. G. Wondergem 5—29; N- den Hoek 4—27. Flamingo's versloegen studentenelftal Het Flamingo elftal heeft zaterdag op het HCC-terrein in Den Haag een krap pe zege behaald op het Nederlandse stu denten cricket-team. De Flamingo's scoorden, mede door het matige fielden van de studenten, die enkele kansen misten, 118 runs. Het Nederlandse stu denten elftal was all out voor 82 runs. Pas in de voorlaatste over viel het laat ste wicket van het studenten-team. De gedetailleerde uitslag was: Battingcijfers Flamingo's: Stolk 13, Bouwman 13. E W. C. Vriens 39, Colt- hoff 12, Dries 10, P. Maas 18 n.o. Bowlingcijfers Nederlands studenten elftal: Van Staay 1 voor 13. Kloppen burg 1 voor 35, Van Meurs 1 voor 27, Wijkhuizen 3 voor 17, Van den Bosch 4 voor 23. Battingcijfers Nederlands studenten elftal: Kooistra 15, Van Staay 27, Hon- nebier 10. Bowlingcijfers Flamingo's: M Maas 0 voor 2, Terwiel 1 voor 15. E. W. C. Vriens 6 voor 15, Dries 3 voor 32 en P. Maas 0 voor 10. Cricket-uitslagen le-klasse A: Rood en witHCC 2, draw; HCC 1—AAC. gew. door HCC 1 met 73 runs (ACC 93. HCC 1 166 voor 6); Quick (Hg.)VOC. gew. door Quick (Hg.) met 1 run (VOC 133, Quick 134 voor 8); Hermes DVS—VRA. gew. door HDVS met 6 wickets (VRA 99. HDVS 108 voor 4). le-klasse B: PWExcelsior gew. door PW met 45 runs (PW 190 voor 9, Ex celsior 145), VVVSparta, gew. door Sparta met 2 wickets (VVV 107. Sparta 109 voor 8), Quick (N.)Haarlem, gew. door Haarlem met 52 runs (Quick 102, Haarlem 154). 2e-klasse C: KrekelsGroen Geel, gew. door Krekels met 64 runs (Krekels 119 voor 9, Groen Geel 55), LCC11 Gm. Hook, gew. door LCC met 93 runs (LCC 170 voor 8; 41 Gm. Hook 77). Sparta 2—HCC 4. gew. door Sparta 2 met 2 wickets (HCC 4 130. Sparta 2 132 voor 8). 2e klasse E: BMHCAjax (L.) gew. door Ajax (L.) met 9 wickets 'BMHC 93, Ajax 9<t voor èèn). Rood en Wit 4— HBS 2, gew door HBS 2 met 36 runs (R. en W. 96. HBS 132) Concordia— Excelsior 2, gew door Concordia met 1 wicket (Excelsior 2 73, Concordia 74 voor 9).

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9