Eddy Pauwels ontnam in een saaie wandeletappe Hoevenaers Gele trui De Tour in cijfers Wieger Mensonides stal de sliow met twee Nederlandse records Italiaan Bruni veroverde de etappewinst in St.-Etienne Niet veel zin K.N.V.B. TOTO POLOZEGE OP BELGEN HAD BITTER WEINIG WAARDE Prima prestaties van Corrie Schimmel en Cock Gastelaars MAANDAG 13 JULI 1959 Niemand maakte zich druk Het gebeurde allemaal pas in de laatste 20 km. Na twee vergeefse demarrages slaagde de Belg Eddy Pauwels, die in de eerste Pyreneeën- etappe één dag de gele trui had gedragen, er in dit helgekleurde kledingstuk van zijn landgenoot Jos Hoevenaers over te nemen. Het was geen verrassing. Jean Aerts had het na de tijdrit op de Puy de Dome reeds aangekondigd: „Pauwels is in een grotere vorm dan Hoevenaers, vooral in de bergen waar hij tot een beter resultaat in staat moet worden geacht en de leiding in het algemeen klassement beter kan verdedigen". Pauwels reed in gezelschap van Fredje de Bruyne, Gerard Saint en enkele anderen. Het peloton werd echter door Cazala op de vluchters gesleept. De tweede maal ging Pauwels alleen. Saint, Cazala, Van Geneugden, Darrigade, Rohrbach, Graf en Bruni voegden zich bij hem. Pauwels voelde zich nog niet zeker genoeg en daarom nam hij voor de derde maal de benen, met Bruni en Graf aan zijn wiel. De Belg slaagde. Want hoewel Bruni zijn tweede etappezege behaalde de eerste maal won de Italiaan in Rouaan en Graf de dertig seconden bonificatie voor de tweede plaats inslikte, had Pauwels aan de 46 seconden voorsprong op het grote peloton, waarin zich alle overgebleven leden van de Neluxploeg bevonden, genoeg om met een verschil van zes seconden Hoevenaers voorbij te streven. Dit was het enige opzienbarende resultaat van de zestiende etappe van de Ronde van Frankrijk. Na de zware tijdrit op de Puy de Dome en met het uitzicht op een vrije zondag in St.-Etienne, waarna de be slissende ritten door de Alpen zullen volgen, had de meute er niet veel zin in. Voor het eerst kregen de renners gelegenheid een blik te slaan od het schone, omringende landschap: de uit lopers van de hoogvlakte van Auverg- ne met twee cols van de derde cate gorie, de Cote des Margerides na 45 km en de „Les Pradaux", 90 km ver der. Niemand maakte zich druk. In een enorme stofwolk sukkelde de kara- ravaan voort, in een tempo, dat vaak beneden de dertig kilometer lag. Het tijdschema liep geheel in de war. In de plaatsen waar de tour passeerde, moest het verkeer steeds langer wor den vastgehouden Knechten werk De volgers reden tientallen kilome ters vooruit om ergens gcnoegelyk op een beschaduwd terrasje een koel glas te drinken. Er gebeurde immers toch niets. Het werd een van die welbekende wandeletappes uit het verleden. Alleen de knechten moesten zich in spannen. Dat brak af en toe de ver veling als by het passeren van een cafeetje of een kraampje met limo nade en bier langs de weg plotseling een aantal renners van de fiets stapte en de verbouwereerde eige naars wat drinkbaar was onder de neus wegkaapte. Beladen met flessen keerden de waterdragers dan weer terug in de grote groep, waar de ba zen al ongeduldig zaten om te kijken om gelaafd te worden. B ahamontes de favoriet Zonder geestdrift, zonder strijd lust, met alleen het verlangen naar de laatste rustdag vóór de grote fi nale in de Alpen heeft de renners meute, die de verschrikkingen van de Tour tot nu toe overleefde, zich naar St. Etienne gesleept. Het zal wel nooit duidelijk worden waarom de Tour organisatie deze ongezellige, lelijke en attractieloze stad heeft uitgezocht om er de renners en de volgers een lange warme zondag te laten doorbrengen. Maar goed, de volgers mogen dan wel eens verlan gen naar enige toeristische genoe gens, voor de renners gaat het alleen om de rust en die was ook in de ho tels in en om St. Etienne te vinden. Ruim 3000 km. zijn er gefietst. Twee bergketens, twee tijdritten en een tiental vlakke etappes liggen achter de karavaan, waarin het aan tal renners in de vaak ongelijke strijd tegen de elementen en de pech tot 77 is teruggebracht. Slechts zes ritten staan nog op het programma en nog altijd is de Tour niet echt be gonnen zeggen velen. Maar met de algemene rangschikking in de hand zal men met hetzelfde recht kunnen beweren, dat de Tour al gestreden is. In ieder geval wat de strijd tussen de grote favorieten betreft. Van al die keien is eigenlijk maar één man overgebleven, in wie men de a.s. winnaar kan zien. Het is Fre- derico Bahamontes. De Spanjaard heeft in de bergetappes laten zien, dat hij in ongenaakbare vorm is. En wanneer hij deze conditie kan hand haven zal hij de tien seconden ach terstand op de Belgen Pauwels en Hoevenaers in de Alpen niet alleen ruimschoots kunnen wegwerken, doch zal hij zijn voorsprong op de andere sterren nog met vele minuten vergroten. Van die sterren is Anque- til de best geplaatste man met 5 min. en 4 seconden achterstand op ,.Baha". Baldini's achterstand be draagt 7 min. 15 sec. en die van Ri- vière 7 min. en 24 sec. Het ligt voor dc hand, dat niemand meer gelooft in een volledig herstel van Charlie Gaul, want zelfs een Gaul in top vorm zal de ruim 23 minuten op deze Bahamontes nooit meer kunnen goedmaken. Behalve van de Belg Pauwels zal voor Bahamontes mis schien het grootste gevaar komen von Henri Anglade en dat betekent dat de Tour de France voor hen, die een grote veldslag tussen Gaul, Ba hamontes, Baldini en de Franse musketiers hadden verwacht, een volledige mislukking gaat worden. Privat in bezemwagen Leek het in de voorhoede stil. ach teraan gebeurde wel het een en an der. Bené Privat, die in Aurillac wegens uitputting op een brancard weggevoerd was en die desondanks weer op de fiets was gestapt de vol gende dag. kreeg bij de beklimming van de Cote des Margerides zijn peda len niet meer rond. En terwijl het ge hele peloton over de top ging, raakte Privat aan het einde van zijn krachten en hij stapte in de bezemwagen. Hij zou niet het enige slachtoffer blijven. Want bij een valpartij scheurde An- dré le Dissez winnaar van de etappe van Aurillac na Clemont Ferrand, een spiertje en werd door dokter Du mas tot opgeven gedwongen. Op de Col les Pradaux was alles nog steeds bij elkaar. Valentin Huot veroverde hier de drie punten voor het berg- klassement, gevolgd door Rivière, die de gehele dag in de voorste gelederen te vinden was. De Franse favoriet im mers, reed naar zijn woonplaats en wilde daar persé winnen. Die opzet ge lukte echter niet! Kokend heet Na het verlaten van het kalk steengebergte viel de karavaan in de kokend hete laagvlakte van de Loire, waar op de haast eindeloze we gen elke voorbereiding tot vluchten in de kiem werd gesmoord. Totdat Pau wels vlak voor St.-Etienne zijn slag sloeg. In de afdeling van de Col de la Croix de l'Homme Mort werd het tem po bovendien opgevoerd en liep de ka ravaan weer iets in op het tijdschema. Maar op de brede Cours Fauriel in St.-Etienne moest madame Rivière toch nog bijna een uur langer geduld hebben dan verwacht was. voordat zij haar Roger in de armen kon sluiten. De Belg Pauwels (links), die de gele trui veroverde en de Italiaan Bruni (rechts), die in St. Etienne de zestiende etappe won, samen op een plaatje. (Telefoto) De uitslag van de 16e etappe van Clermont Ferrand naar St. Etienne (210 km) luidt: 1. Bruni (It) 6.25.29 (met bonificatie 6.24.29)2. Graf (Zwits./Duitse pl.) 6.25.29 (met bonificatie 6.24.59) 3. Pau wels (Belg.) z.t.; 4. Van Geneugden (Belg.) 6.26.05; 5. Darrigade (Fr.) z.t.; 6. Thomin (West-Zuid-West) z.t.; 7. Saint (West-Zuid-West) z.t.; 8. Rohr bach (Centr. zd) z.t.; 9. Gismondi (It.) 6.26.15; 10. Lebuhotel (West-Zuid-West) z.t.; 39. Kersten (Nelux) z.t.; 44. Bolzan (Nelux) z.t.; 47. Damen (Nelux) z.t.; 56. Gaul (Nelux) z.t.; 58. Ernzer (Nelux) z.t. ALG. KLASSEMENT 1. Pauwels (Belg.) 83.47.40; 2. Hoeve naers (Belg.) 83.47.46 (op 6 sec.)3. Ba hamontes (Sp.) 83.47.50 (op 10 sec.)4. Anglade (Centr. Zuid) 83.48.29 (op 49 sec.); 5. Mahé (West - Zuid - West) 83.51.36 (op 3 min. 56 sec.); 6. Anque- til (Fr.) 83.52.54 (op 5 min. 14 sec.); 7. Adriaenssens (Belg.) 83.54.24 (op 6 min. 44 sec.); 8. Baldini (It.) 83.55.05 (op 7 min. 25 sec.); 9. Rivière (Fr.) 83.55.14 VJULMBeETAPPE 243 KM ST.VINJCENT-AOSTE i <S ITALIË *"TS_ S) U.'d GRENOBLt \B ®- 1\ql\ SÏMict^L ^iöddne HM' qrapl. ValtartK l59°m S COL DU (op 7 min. 34 sec.); 10 Vermeulin (Pa- rys Noordoost) 84.02.49; 11. Brankart (Belg.) 84.05.38; 12. Saint (West-Zuid- West) 84.05.53; 13. Manzaneque (Sp.) 84.09.07, 14. Bergaud (Centr. Zuid) 84.10.13; 15. Gaul (Nelux) 84.11.03 (op 23 min. 23 sec.); 16. Dotto (Centr. Zuid) 84.13.18; 17. Plankaert (Belg.) 84.19.52; 18. Desmet (Belg.) 94.19.54; 19. Bobet (Fr) 84.23.08; 20. Friedrich (Zwits/ Duitse pl.) 84.24.16; 36. Ernzer (Nelux) 84.46.01; 45. Bolzan (Nelux) 84.55.34; 66. Damen 85.12.28; 67. Kersten 85.13.06. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de 16e etappe luidt: 1. Italië 19.16.59; 2. Zwitsers/Duitse pl. 19.17.29; 3. België 19.17.49; 4. West- Zuid-West 19.18.25; 5. Ex aequo: Frank rijk en Centraal Zuid 19.18.35; 7. Ex aequo: Spanje, Nelux, Parijs Noordoost, Internationale ploeg 19.18.45. Het algemeen ploegenklassement luidt thans 1. België 251.29.50; 2. Frankrijk 252.11.16; 3. Centraal Zuid 252.12.00: 4. West- Zuid-West 252.23.32; 5. Spanje 252.36.41; 6. Italië 253.10.17; 7. Parijs Noordoost 253.32.28; 8. Nelux-ploeg 263.52.38; 9. Zwitsers/Duitse ploeg 254.18.09; 10. In ternationale ploeg 254.40.23. PUNTENKLASSEMENT 1. Darrigade (Fr.) 450 pnt.; 2. Anque- til (Fr.) 343 pnt.; 3. Saint (West-Zuid- West) 295 pnt.; 4. Graf. (Zwitsers/ Duitse pl.) 281 pnt. Na de 16e etappe luidt het bergklasse- ment: 1. Bahamontes (Sp.) 32 pnt.; 2. Saint (West-Zuid-West) 29 pnt.; 3. Gaul (Nelux) 21 pnt.; 4. Huot (Centr. Zuid) 20 pnt.; 5. Rivière (Fr.) 16 pnt. De premie voor de strijdlustigste ren ner werd deze etappe, waarin het ele ment stryd bijna geheel ontbrak, niet toegekend. De prijs voor de grootste pechvogel was voor Le Dissez van de Parijse Noordoost-ploeg, die op bevel van Tourarts Dumas de strijd moest staken. ZEILEN Canadees Windeyer wint Dragon Gold Cup De Canadees Walter Windeyer heeft met „Tip" de „Dragon Gold Cup", de internationale zeilwedstrijd voor Dra ken die zondag te Kopenhagen werd beëindigd, gewonnen. Hij vergaarde 7035 punten. De Nederlander Van Duyl, die hoog-geklasseerd stond, viel door min der goede resultaten op de laatste wed strijddagen terug tot de zesde plaats. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Windeyer (Can.) 7035 pnt.; 2. Birch (Den.) 7021 pnt.; 3. Palmquist (Zweden) 6571 pnt.; 4. Warrer (Den.) 6562 pnt.; 5. Berntsen (Den.) 6523 pnt.; 6. Van Duyl 6420 pnt. De minister van Justitie heeft weder om aan de KNVB toestemming verleend tot het organiseren van loterijen op de uitslagen van voetbalwedstrijden in de periode van 1 augustus 1959 tot 3 Januari 1960. De voorwaarden voor de deelnemers zijn ongewijzigd gehandhaafd, d.w.z. dat deelneming slechts is toegestaan aan senior-leden, senior-ondersteunende le den en persoonlijke leden, die als zo danig by de KNVB in de administratie zijn opgenomen. De inleg blijft maximaal 2 gulden per persoon en prijzen of pre mies mogen niet uit geld of geldswaardig papier of uit alcoholische dranken be staan. Wel is gewijzigd het aandeel voor de deelnemende verenigingen. De beschik king vermeldt hiervoor uitdrukkelijk dat ten hoogste 35 procent van de bruto- inleg aanstonds mag worden ingehou den door de aan de organisatie mede werkende sportverenigingen ter uit sluitende besteding voor de amateur sportbeoefening. Voorheen bedroeg dit percentage 40 pet. Opnieuw zullen elke week 15 wedstrij den in de voetbalpool worden opgeno men, hiervan moeten willen er prijzen mogen worden uitgekeerd er ten minste 10 zyn doorgegaan. Het ligt in de bedoeling op 23 augustus, dat is dus op de eerste competitiedag van het be taalde voetbal, de KNVB-pool te her vatten. Volleybaldemonstratie voor Ons Eiland-jeugd Hedenavond wordt in de speeltuin van Ons Eiland een volleybalwedstrijd ge speeld tussen de herenteams van Prof.- wyk en VVS. De dames van Prof.-wijk treden aan tegen die van Argos. Dit aardige toernooitje, dat om 7 uur aanvangt, is uitgeschreven met de be doeling de jeugd van Ons Eiland volleybal-minded te maken. Advertentie. Zie advertentie op pagina 4, 2e blad. Slecht spel in Apeldoorn „Het zilveren dingetje" is in Nederlandse handen. Dat was vrijwel het enige positieve wat er te vertellen viel van de jaarlijkse waterpolo- wedstrijd Nederland—België, die zondag in het prachtig gelegen „Apeldoornse bosbad werd gehouden. „Het zilveren dingetje", zo noe men de Belgen de wisselprijs, die de zwembond van hun land dit jaar beschikbaar heeft gesteld voor de derby der lage landen en die de nagedachtenis eert van de in de oorlog omgekomen Amsterdammer Gerard Blitz, de man die zoveel heeft gedaan voor het Nederlandse waterpolo. De schaal werd reeds vóór de wedstrijd wisten de Bel gen reeds hoe het duel zou aflopen? door de broer van de over ledene, het hoofdbestuurslid van de Belgische Zwembond, Maurice Blitz, aan de Nederlandse Zwembond overgedragen. Aan de dertien na de oorlog op de Belgen behaalde overwinningen werd er dus zondag één toegevoegd. En afgaan de op de cijfers: 40, na een 10 voor sprong by de rust, zou men wellicht denken, dat het nationale waterpolo- team na de nederlagen tegen Zuid-Sla- vië en West-Duitsland thans weer op weg is naar betere resultaten. Maar niets is minder waar. De zege werd behaald met slecht spel op een tegenstander, die wel zeer geringe waterpolo-capaciteiten bezat. Het Belgische zevental was na de nederlaag tegen Frankrijk drastisch ver jongd, maar met de vervanging van rou tiniers als Jo van der Steen, was het laatste restje stootkracht uit de ploeg verdwenen. Individueel gezien waren de Nederlan ders dan ook veruit de besten, maar zo dra het op samenspel aankwam, als het er om ging een verrassende aanval op te zetten, ging het, behoudens enkele korte perioden, slecht in de Nederlandse ploeg. Goede start Het Nederlandse zevental begon de gewoonte getrouw uitstekend. Met open aanvallen werd de Belgische verdediging uiteen getrokken en toen midvoor Du- mont na 1 minuut reeds het water moest verlaten, gebruikte Nederland de nume rieke meerderheid om een voorsprong te nemen. Na snel vryzwemmen scoorde Van der Tooren het eerste doelpunt (1—0). Het bleef nog even goed gaan, maar toen Dumont er ten tweede male werd uitgestuurd, zakte het spelpeil van de Nederlandse ploeg. Midvoor Cees van der Tooren en rechtsvoor Fred van Dorp zochten de statisch in het midden lig gende Hans Muller op en door die con centratie van spelers kon er van verras sende open aanvallen geen sprake meer zijn. De Belgische verdediging kon nu plotseling, zij het met behulp van een groot aantal overtredingen, de Neder landse aanval de baas. En toen Muller tenslotte ook naar de kant werd verwe zen, was het duidelijk dat er voor de rust geen doelpunten meer zouden vallen. Na de hervatting startte Nederland weer een korte periode met open spel, dat na een schot tegen de lat van Van der Zwan en enkele staaltjes van tech niek van Harro Ran, resulteerde in een treffer van Van Dorp (20). Zonder verrassing Maar opnieuw kluitte de voorhoede bijeen. En weer was het met het verras sende element in de Nederlandse ploeg gedaan. Aanval op aanval liep dood op het zich soms primitief verdedigende Belgische achtertrio, Smits, De Vis en De Wilde. Het werd weer anders toen Muller in zag dat zwemmen de enige kans op suc ces kon bieden. Hij trok van de twee meterlyn weg, zocht de ruimte op en was door die tactiek plotseling van veel meer nut voor zyn ploeg. Hy was het ook, die met een ver schot de bal voor de derde maal achter doelman De Hessele werkte. (3-0). De Belgen hielden de wedstrijd verder wel voor gespeeld en beperkten zich tot verdedigen, waarbij zy echter dergelijke overtredingen maakten, dat de streng leidende scheidsrechter Seitel aanleiding zag voor een strafworp. Fred van Dorp belastte zich met de uitvoering van het vonnis en bracht met een keihard schot de stand op 40. Selectiewedstrijden te Apeldoorn De Haagse schoolslagzwemmer Wieger Mensonides kan met een gerust hart de reis naar de Parijse zwemkampioenschappen aanvaar den. Aan zijn vorm zal het niet liggen als hij in de Franse hoofdstad geen successen behaalt. Dat bewees de sympathieke bescheiden ZIAN-zwemmer wel tijdens de tweedaagse selectie-wedstrijden in het prachtige Apeldoornse Bosbad. Mensonides maakte zaterdag en zondag tijden, die als Nederlandse records geboekstaafd zullen worden. Zaterdag kwam hij tot 2.41.7 op de 200 meter schoolslag en zondag maakte hij op de 100 meter school slag 1.14.5, waarmee hij onder de door limiettijd voor de 50 meterbaan van 1 min. 15 sec. bleef. Of het echter 1.14.5 zal blijven en niet 1.14.6 zal worden, is echter nog niet ze ker. De drie lydwaarnemers noteerden namelijk 1.14.5, 1.14.6 en 1.14.7, hetgeen een record van 1.14.6 zou betekenen. De baanjury drukte echter een tijd van 1.14.4 af en voorlopig werd dan ook het gemiddelde tussen de 1.14.6 en 1.14.4 aan gehouden, hetgeen betekent dat zonder tegenbericht het Nederlandse record op de 100 meter schoolslag op naam staat van Wieger Mensonides met een tijd van 1.14.5. Maar belangrijker dan de discussie over een tiende van een seconde was het stijlvolle zwemmen van de Hagenaar, die zonder enige tegenstand, hoog op het water liggend, zyn twee banen trok en de, indruk wekte nog sneller te kunnen. Stal Wieger Mensonides op beide da gen de show, minstens even belangrijk waren de prestaties van Corrie Schim mel en Cockie Gastelaars. De eerste bleef zaterdag voor de tweede keer op de 400 meter vrye slag onder de 5 min. 2 sec. en Cockie egaliseerde de dag er op De last van de roem. Wieger Mensonides, die twee nieuwe Ne derlandse records vestigde, heeft in Apeldoorn heel wat handtekeningen moeten weggeven. haar Europese en Nederlandse record op de 100 meter vrije slag met een tijd van 1 min. 3.7 sec. Vcimaaltte slag Met haar volmaakte, glijdende slag nam Cockie Gastelaars al dadelijk een voorsprong in de tweede serie van de 100 meter, waarin vrijwel alle promi nente Nederlandse vrije slag zwemsters startten. Bij het keerpunt lag zij reeds meer dan een lengte voor en onbedreigd tikte zy aan voor Sita Posthumus, die wel ruim een seconde ten achter bleef, maar met 1 min. 4.8 sec. toch de tweede Nederlandse zwemster werd, die beneden de grens van de 1.05.0 kwam. Corrie Schimmel eindigde met bijna 2 volle se conden achter Sita als derde. Greetje Kraan, uitkomend voor de KNZB, was voor het eerst sinds lange tijd weer van de partij. Het verwaarlozen van de trai ning, wreekte zich ook bij haar. Ze werd negende in 1 min. 9.7 sec. Felle strijd Ook in de nummers waarop geen top tijden werden gemaakt, was de strijd fel. Zo vochten Bert Sitters en Charles Rit- ton in de wedstrijden, die een selectie zijn voor de ontmoeting Nederland Engeland over veertien dagen in Waal wijk, een hevig duel uit op de vrye slag en de vlinderslag. Drie maal eindigde die stryd in een dead heat: op de 100 meter vrije slag, die in twee series werd gezwommen, op de 200 meter vrije slag, die beiden zwommen in 2.17.8 en op de 100 meter vlinderslag, waarop beiden tot 1.08.3 kwamen. Op dit laatste nummer klas seerde de jury van aankomst Ritton als eerste, maar voordien had Sitters reeds op de 200 meter schoolslag een overwin ning behaald, waarbij hij Ritton 0.6 sec. achter zich liet. Het slachtoffer van die onderlinge naijver werd Leo Verburgt, die ons land in Saarbrücken onder meer als tweede man op de 100 meter vrye slag vertegenwoordigde, maar nu vierde werd achter Hoogveld, Ritton en Sitters. Eenzelfde duel vochten Betty Heukels en Ada den Haan uit op de schoolslag dames. Betty Heukels won de 100 meter en Ada de 200 meter, nadat zij na het 2e keerpunt nog ruim een lengte achter stand had. De zwemwedstrijden werden voorafge gaan en gevolgd door een waterpolowed- stryd. NederlandBelgië junioren en op het einde van de middag Nederland— België senioren. Beide ontmoetingen werden door Nederland gewonnen. De eerste met 32, de tweede met 40. De doelpunten bij de jeugd werden gescoord door Hans Aalbers (10), Noenix (11), Lagaert (1—2), rust. Aalbers (2—2) en Wormgoors (32). De Nederlandse doelpuntenmakers waren met doelman De Mey tevens de uitblinkers van deze op laag peil staande strijd. Uitslagen Dames: 100 meter rugslag: 1. Ria van Velsen (Zian) 1.12.9; 2. Rini Dobber (HDZ) 1.13.9; 3. Lenie de Nys (KNZB) 1.15.4. 100 meter vlinderslag: 1. Tineke La- gerberg (Naarden) 1.14.3; 2. Aty Voorbij (KNZB) 1.15.1; 3. Corrie Schimmel ('t Gooi) 1.16.6. 100 meter schoolslag: 1. Betty Heukels (PSV) 1.25.2; 2. Ada den Haan (PSV) 1.25.3; 3. Loes de Jonge (ADZ) 1.26.2. 400 m. vrije slag: 1. Corrie Schimmel ('t Gooi) 5.00.7; 2. Judith de Nys (KNZB) 5.04.4; 3. Jans Koster ('t Gooi) 5.08.5. 200 meter schoolslag: 1. Ada den Haan (PSV) 2.58.7; 2. Betty Heukels (PSV) 2.59.0; 3. Loes de Jonge (HDZ) 3.05.2. 100 meter vrije slag: 1. Cockie Gaste laars (SZC) 1.03.7; 2. Sita Posthumus (LZC) 1.04.8; 3. Corrie Schimmel ('t Gooi) 1.06.7. Heren 200 meter vrye slag: 1. L. Verburgt (PSV) 2.12.8; 2. Th. Hoogveld (Neptunus Amersfoort) 2.17.4; 3/4. Ch. Ritton (DJK) en B. Sitters (IJ) 2.17.8. 200 meter schoolslag: 1. W. Mensoni des (Zian) 2.41.7 (nieuw Ned. record); 2 A. Kroonenburg (Het IJ) 2.50.8. 100 meter vrije slag: 1. Th. Hoogveld (,Nept. Amersfoort) 59,1; 2. en 3. Ch. Ritton (DJK) en B. Sitters (IJ) 59.4. 200 meter vlinderslag: 1. B. Sitters (IJ» 2.42.6; 2. Ch. Ritton (DJK) 2.43.2. 400 meter vrye slag: 1. L. Verburgt (PSV) 4.49.1; 2. K. de Jong (LZO) 4.53.0, 100 meter schoolslag: 1. W. Mensoni des (Zian) 1.14.5 (nieuw Ned. record); 2. L. Kostelijk (LZO) 1.17.8. 100 meter vlinderslag: 1. Ch. Ritton (DJK) 1.08.3; 2. Sitters (Het IJ) 1.08.3. 100 meter rugslag: 1. J. de Jong (LZO) 1.07.8; 2. J. Jiskoot (Merwede) 1.08.2.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6