ZE WIL EERST TIP VAN B< OOTZ Tv-reclame alleen toelaatbaar onder auspiciën van de N.T.S. Vele baders Nauwer Nederlands- verdronken Bleriot-race 'IS de lUCht van transpiratie Agenda Met een enkel woord MAANDAG 13 JULI 1959 AVRO-voorzitter, jhr. Roëll, meent: Naar de mening van de voorzitter van radio. Het was de stellige overtuiging de AVRO, jhr. Th. Roëll, is reclame in de televisie slechts dan toelaatbaar en verantwoord als zij onder auspiciën van de bestaande omroepverenigingen, c.q. de Nederlandse Televisiestichting, wordt uitgezonden. Dit standpunt formuleerde de heer Roëll zaterdag tydens de in Middelburg gehouden algemene vergade ring van de AVRO. Overigens verzeker de de heer Roëll, dat de AVRO zeker geen medewerking zal onthouden aan de door hem verwachte positieve uit spraak van de Kamer over het onlangs genomen principiële besluit van de re gering invoering van reclame in de tele visie toe te staan. Reeds studie De AVRO .heeft zich reeds bezonnen over de wijze, waarop een en ander zal moeten geschieden en in samenwerking met de andere omroepverenigingen zal de studie hierover worden voortgezet. Eerder in zijn rede had de heer Roëll de te ver gaande soberheid, in verrui ming van de televisiezendtijd gelaakt, daarbij herinnerend aan de prognoses over uitbreiding van de zendtijd, die door hem waren gemaakt voor de jaren 1958 en 1959, resp. 15 en 18 uur. Toekomst radio Intussen roept het probleem van de uitbreiding van de televisiezendtijd ook vragen op over de toekomst van de Rijke oogst! (Van onze t.v.-medewerker) Het AVRO-.programma van zaterdag avond vormde een drieluik, dat ons opschrift als titel zou mogen dragen, maar evengoed „De werkende mens". Daar was in de eerste plaats Perry Como, waarmee we vertrouwd raken, aan één kant een voordeel, maar aan de andere zyde het risico in zich dra gend, dat de spanning verslapt. Dat zat er zaterdag niet in, want behalve een geraffineerd gemonteerde ouverture, bood Como ons ook verder een verzorg de show met een bepaald verrassend komisch nummer van conferencier Dave Kihg. Zyn pantomime, waarin hij de belachelijkheid van de muzikale achter grond in het licht stelde, was een prachtvondst, een kostelijk gespeelde „farce". De waarschuwing van Como het afscheidswoord aan zijn publiek „Wandelaars opgepast" was ook naar ons hart! Hij kwam ertoe, omdat hij altijd per auto door een vriend wordt thuisgebracht, een man, „die de ge woonte heeft 40 kilometer in 25 kilome ter te rijden". Como's prestatie was weer een duidelijk bewijs van zijn stugge arbeid, zijn harde werk, niet om zichzelf keer op keer te overtreffen, maar om zijn vakgenoten op een pret tige manier voor het voetlicht te bren- Daarna werd het resultaat van de fotoprijsvraag „De werkende mens" zichtbaar gemaakt, waarbij onze stad genoot Jan Wolfslag niet alleen als gastheer, maar ook als prijsuitreiker, doch vooral als uitstekend inleider op trad. De AVRO had alles in het werk gesteld dit onderdeel zo sprekend moge lijk te maken door ook de werkende mensen, van wie de afbeeldingen be kroond werden in het zonnetje te zetten. Een goed idee, dat echter de resultaten van de fotografen teveel in de schaduw stelde. Er heerst in Bussum een soort bijgeloof (zouden we het willen noemen) dat stilstaande beelden vooral niet te lang in het beeld mogen blijven, maar de bekroningen zijn daarvan de dupe geworden. Zij werden veel te kort aan gehouden, waardoor een deel van het instructieve, maar ook van het artistieke element verloren ging. We hadden graag nog wat deskundig commentaar per plaatje gehoord, maar daar voor werd Wolfslag geen tijd gegeven. We misten dus om zo te zeggen, een inventarisatie van een rijke oogst. De derde en slotafdeling van de uit zending werd gevormd door „Nieuwe oogst", het resultaat van een uitermate vruohtlbare talentenjacht. Ook dat bleek een rijke oogst te zijn, een verzameling van jonge mensen, die hard hadden gewerkt om te slagen, om een droom te realiseren, de droom, het verlangen naar de beeldbuis. Mevrouw Francis van Rooy kan zin gen. heeft persoonlijkheid en lijkt geen zenuwen te hebben. Zij heeft ervaring, maar de camera was kennelijk wat verlegen met haar toilet. Het had wat weg van een zwempak en dat was jammer Broer en zuster Zuidema uit Tiel waren uitstekend. Zowel de zelfge maakte geestige tekst als het gehele optreden maakte dit duo tot een fris succes. Alle verdraagzaamheid ten spijt moet ons van het hart, dat we hopen de „Rinkin sensation boys", ook nadat de leider zijn haar zal hebben laten knip pen, nimmer meer zullen ontmoeten. Misschien zijn ze in hun soort goed, maar we houden niet van het genre. Al gunnen we graag ieder het zijne, maar deze opzweping achten we ver keerd. Jacques de Beer. al had hij leentje buur gespeeld bij De Mesquita en Man- ders. toonde toch een eigen gezicht. Dat hij de wisselbeker van de vlotte Lettie Kosterman had mogen overnemen, zal zeker ook wel te danken zijn aan con currentie-overwegingen: de AVRO kan deze aanvulling best gebruiken. Ria Valk zal er wel komen, want ze heeft een zeldzaam ontwikkeld gevoel voor show (met alle risico's daaraan verbonden, waartegen een goede mentor moge waken). Het toevallige tussenspel van KLM- piloot Van der Goot. was uitgekiend vakwerk. Nico Bohemen komt in de radio beter tot zijn alleszins verdiende recht. Floryth Polak gaat naar onze verwach ting een prachtige toekomst in Israël en ver daarbuiten tegemoet en voor Rob Touber is die toekomst reeds begonnen. Wij hadden hem de wisselbeker gegund, maar ook zonder die zal het hem goed gaan. van jhr. Roëll, dat de radio niet door de televisie zal worden verdrongen. Onge twijfeld kan de televisie bepaalde ge beurtenissen spreker dacht b.v. aan het prinselijk huwelijk in België en het staatsbezoek van Koning Boudewijn aan Nederland op de aantrekkelijkste wijze in de huiskamer brengen. Maar tot in een niet te voorspellen toekomst zal de radio beter in staat zijn tot wezen lijke actualiteit dan televisie. Daarnaast heeft de radio de charme van de spe cifieke beperktheid van het uitsluitend auditieve, waardoor fantasie en illusie van de luisteraar meer geprikkeld wor den. Jhr. Roëll achtte het onwaarschijn lijk en ook ongewenst d#t men in ons land ooit het punt zal bereiken, dat van 's morgens vroeg tot 's avonds laat Nordvision Gezien de plannen voor een televisie omroep in Noorwegen, waarmede in ok tober aanstaande een aanvang zou worden gemaakt, wordt verwacht dat „Eurovisie" zal worden aangevuld met „Nordvision", een Scandinavisch uitwis selingssysteem op eenzelfde voet als de Europese organisatie. Een verbindings schakel tussen Gothenburg en Oslo zal de Noorse televisie in rechtstreeks con tact met zowel de Zweedse als dq Deense brengen. Er zal begonnen worden met proef- uitwisselingen tussen de drie Scandina vische landen, waarna het tot stand komen van een geregelde uitwisseling van programma's verwacht kan worden. In de proefperiode zal ook moeten blij ken of de Scandinavische talen onder ling geen moeilijkheden opleveren. Programmawijziging televisie morgenavond Het filmprogramma, dat de AVRO- televisie morgenavond zou verzorgen, wordt vervangen door een filmprogram ma van de NTS, waarin een samenvat tende reportage van het bezoek van Koning Boudewyn en eën documentaire over de Berlijnse crisis de hoofdschotel zullen vormen. Tot deze wijziging is met instemming van de AVRO besloten om redenen van actualiteit. televisieprogramma's worden uitgezon den. Alleen uit dien hoofde al zal het voortbestaan van de radio gewaarborgd blijven. fL| /èj per hele fles f 6.15 In het Jan van Galenparkbad te Amsterdam is zaterdagmiddag onder omstandigheden, waarover de chef van dit zwembad zich niet wenste uit te laten, de 5-jarige Geert van den Ham verdronken. Het knaapje, dat niet zwemmen kon, verdween onder de ogen van het toezichthoudend per soneel in het diepe gedeelte van het bad. De Amsterdamse recherche deelt in dit verband mede, dat zij terstond met een diepgaand onderzoek is begonnen, aangezien er volgens haar aanwijzingen zijn, dat het jongetje door een circa 14- jarige belhamel met opzet in het diepe water is geduwd. Dat niemand het ge vaar tydig heeft bemerkt, het knaapje is nagedoken of althans alarm heeft ge slagen is des te opmerkelijker, aange zien het water in dit bad zo helder is, dat men duikende zwemmers goed kan volgen. Het lijkje van de kleine Geert werd later door een van de bezoekers op de bodem van het bad aangetroffen en naar boven gebracht. Uit vele plaatsen kwamen berichten van verdrinkingsgevallen binnen. De 36-jarige Willy Thyssens uit Limmel- Maastricht verdronk tydens het zwem men in het kanaal bij Mierlo (N.-Br.). Het stoffelijk overschot van de 34-jarige J. Golfsma uit Leeuwstuk-Brunssum, vader van twee kinderen, werd gister morgen levenloos uit een vyver op de Brunssumerheide gehaald. Zaterdagmid dag is soldaat F. B. Wichers, 21 jaar, uit Diepenveen, in het Ridderbad te Schalk haar verdronken. De 21-jarige dienst plichtige sergeant J. Bakker uit IJmui- den kwam bij het zwemmen in het Zuid- laardermeer om. Bij het pootje baden in de vijver in het wandelbos bij Tilburg is zaterdagmiddag de 10-jarige A. M. Claasens uit Tilburg in een dieper ge- Belgisch contact Ter gelegenheid van het welgeslaagde bezoek van Koning Boudewijn aan Ne derland hebben de minister-presiden ten en de ministers van Buitenlandse Zaken van België en van Nederland met elkander van gedachten gewisseld o.a. over de noodzakelijkheid van een voort gezette nauwe samenwerking tussen beide landen. Deze nauwe samenwer king werd wederom nadrukkelijk be vestigd. Zowel in het kader van de Benulux als ook in wijder Europees verband blijft het streven van beide landen ge richt op een toenemende integratie. Het voor deze samenwerking zo onmisbaar onderlinge begrip en vertrouwen werd door het vorstelijke bezoek in hoge mate versterkt, aldus een gemeenschappelijk Nederlands-Belgisch communiqué, dat ons door de Rijksvoorlichtingsdienst werd verstrekt. I Vervolg van pag. 1 Ook minister Luns in overleg betrokken Zijdelings werd gisteren ook onze mi nister Luns. die ter gelegenheid van de zitting van de Ecosoc (economische en sociale raad van de Verenigde Naties) in Genève vertoeft, in het vooroverleg betrokken. Minister Luns, die momen teel voorzitter van de NAVO-raad is. sprak meer dan een uur met minister Herter over de onderwerpen van de conferentie, over NAVO-problemen en Europese vraagstukken. De minister toonde zich zeer voldaan over het on derhoud en liet later door zijn woord voerder verklaren, dat .,het Nederlandse standpunt over de Geneefse conferentie zeer dicht bij het Amerikaanse ligt". Een verklaring die weinig verduidelijkt, aangezien zij impliceert, dat er vrij wat verschil zou zijn tussen dat Ameri kaanse en het Brit?e standpunt, iets dat door goedingelichte delegatiebron nen nu juist wordt bestreden. Onze mi nister was in tegenstelling tot zijn Ita liaanse collega Pella gisteravond niet op het Westelijke „strategische diner" bij Couve de Murville genood. De Brit ten, met wie Nederland het dsu niet helemaal eens schijnt te zijn, hebben hem echter voor een diner hedenavond ten huize van Lloyd geïnviterd, waar minister Luns met al zijn Westelijke collega's van gedachten zal kunnen wisselen. Vervolg van pag. 1 In totaal hebben de deelnemers 250 toestellen nodig voor hun race, vliegtui gen en helikopters tezamen. Vijftig ver schillende typen vliegtuigen zijn inge schreven. Er zijn bekende namen onder de deelnemers. De beroemde coureur Stirling Moss zou ook vanmorgen zijn krachten en snelheid beproeven, verder staan ingeschreven o.a. Collette Duval, mannequin en wereldkampioene para chutespringen, Chritianne Bleriot, nicht van de luchtvaartpionier, Billy Butlin, de Britse miljonair en William Yates, lid van het Engelse Lagerhuis. Onze landgenoot H. J. van Overvest was van plan hedenmorgen om negen uur in Parijs te starten. Hij zou de tocht naar het vliegveld per auto en raceboot maken. Hij heeft een licht vliegtuigje gekozen, dat hem van Southend, aan de Noordzeekust niet ver van de Theems- monding, zou brengen. En dan per auto tot de finish. De 63-jarige Jean Salis wilde vandaag met een toestelletje als waarin Bleriot zijn tocht maakte een poging wagen. Daar heeft men toch maar vanaf gezien. De wind was te sterk. Vandaag zouden er 26 deelnemers van start gaan. Vier zouden de tocht ook in omgekeerde richting maken, zodat er dertig racenummers waren. Een Neder landse ploeg onder leiding van 9e Am sterdamse journalist Frits Gonggrijp is vanochtend kort na zeven uur uit Lon den vertrokken in een Panhard van 1904. Zij hopen de reis binnen de drie uur te maken. De derde Nederlandse deelne mer, het team van J. Hugenholtz, zal zondag a.s. de tocht wagen. Eén deelnemer, luitenant William Boaks, vertrok van Marble Arch op rol schaatsen naar Millbank aan de Theems. Wanneer hij in Parijs dacht te zijn? Hij haalde de schouders op. Dat wist hij niet. Hij had nog geen vervoer over het Ka naal Favoriet voor de prijs van 50.000 gul den is het Koninklijke Korps van de Britse verbindingsdienst. Om geen seconde te verliezen heeft het een touw ladder van zeven meter neergelaten op de oever van de Theems in Chelsea, waar op de droge wal bij laag water een helikopter wacht om elke deelnemer van deze troep naar het vliegveld te brengen. Een team motorrijders zorgt voor de ver binding tussen Marble Arch en Chelsea, waarbij men, indien de verkeerslichten op rood springen, naar een andere klaar staande motorfiets zal rennen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.) VAR**.: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Rep. Tour de France. 18.30 Lichte muz. 18.50 Dingen van de dag. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerlngsuitz.: De B.B. van binnen en van buiten: Mr. L. Tielenius Kruythoff directevir v. d. Stichting Bevordering Be scherming Bevolking vraagt de aandacht v. d. Nederlandse noodwacht. 19.30 Dans- ork. 20.00 NWs. 20.05 Tour de France. 20.15 Amus. ork. 20.40 Lekko. klankb. over zee sleepvaart. 21.10 Residentle-ork. en solist (plm. 22.05—22.15 Voordr.). 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II (298 m.). NCRV.: 18.00 Orgelspel. 18.30 Friese uit zending. 18.45 Jazzmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Radio krant. 19.55 Gram. 20.00 Idem. 20.30 De onreine Profeet, hoorsp. 21.30 Gram. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Amus .muz. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. en S.O.S.- ber. 23.1524.00 Gram. Advertentie in enkele minuten verdwenen I Mcj. Jo Stael, Brink^rever- weg. Deventer, schrijft: 5 „Ik durfde gewoon niet meer uitgaan, wane ik urettend en dat is ook voor an- i erg hinderlijk. Ik heb toen maar eens geprobeerd of Arrid zou helpen en ja hoor, na enkele minuten hield de transpiratie op en was de lucht ook weg Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door „emotie" - opwin ding, spanning, angst, zenuwen. Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm, op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktief door Transtop. dubbel zacht door lanoline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wég transpiratie, wég lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur) Geen vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder alle omstandigheden. Complete Arridrol-topf 3.50, vullingf 2.- deelte terecht gekomen en verdronken. De 25-jarige G. Gerritsen uit Millingen kon niet goed zwemmen, maar waagde zich desondanks in de Rijn met nood lottig gevolg. Een 44-jarige Hagenaar geraakte by het baden in het Wantij te Dordrecht in moeilijkheden en ver dronk. Zaterdagavond werd uit het wa ter van de Noorder Buitenspaarne te Haarlem het stoffelijk overschot gehaald van de 16 jarige L. V. van Heuven van Staerland. Hij was woensdagmiddag tij dens het roeien met een broer en een vriend vermoedelijk onwel geworden en in het water gevallen. De 15-jarige Gerhard Höher uit Dus- seldorp, die met zijn ouders in Juliana- dorp (gemeente Den Helder) logeerde, is bij het baden in zee door trek afge dreven en verdronken. Zijn broertje en zusje konden door een badman gered worden, maar Gerhard was reeds te ver. MAANDAG. Pieterskerk: Avondmuziek. Organist Joop Brons. 8.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer). Diploma-uit reiking Mathesis Scientiarum Genltrlx, 8 uur nam. DINSDAG Gebouw Prediker: Evang. Joh. Maas- bach. 8 uur nam. Stadhuisplein: K. en O.-excursle naar de Deltawerken. 8 uur voorm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Binnenplein Universiteit: K. en O.- excursle naar de Hortus Botanicus. 2.30 uur nam. Pieterskerk koorAvondstilte. 7.30 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. BINNENLAND In een uitbundige feeststemming hebben zaterdagavond in Krasnapolsky in Amsterdam ongeveer 500 Surinamers de afschaffing van de slaverny in 1863 her dacht. De Algemene Vereniging „Ons Su riname" en de Surinaamse Culturele Ver eniging „Wie Eegie Sanie" herdachten ge zamenlijk de emancipatie. De Ned. Chr. Bond van Overheids personeel heeft zaterdagmiddag haar eerste bungalowpark op de Borkeld ln Holten in gebruik genomen. Op een bos rijk terrein z\jn daar onder architectuur van de heer A. Slpkes te 's-Gravenhage een zestal riante bungalows verrezen, ter wijl er nog een zestal bijgeplaatst zullen worden. Zaterdagmiddag Is een hevige bos brand uitgebroken ln de bossen in Noord- Limburg. bij de gemeente Swolgen. 300 ha. bos gingen in vuur op. De vlammen sloegen tot acht meter boven de boom toppen. Meer dan tien woningen, meren deels boerderijen moesten worden ont ruimd, doch zijn gespaard gebleven. Wel gingen enkele kleine schuren ln vlammen op. Met de lijndienst van „Aeroflot" is zaterdag de ambassadeur van de Sovjet unie in Nederland, de heer S. P Kirsanov, naar Moskou vertrokken, uitgeleide ge daan door talrijke leden van het diploma tieke corps ln Den Haag. De heer Kirsa nov is sinds 3 september 1953 als ambas sadeur van zijn land ln Den Haag geac crediteerd geweest. Zaterdag ls de uitslag bekend gewor den van de fotowedstrijd ..Richt uw lens op de werkende mens", georganiseerd door de Vereniging „Nederlands Fabri kaat". De eerste prijs werd toegekend aan de heer F. C. Ch. Bakkers, documentalist te Vlaardingen. De tweede prijs ging naar de heer R. van Volen, toneelkapper te Amsterdam en de derde prijs naar de heer J. Foppema, ambtenaar te Leeuwarden. Het Jeugd Zee-Verbond organiseert met medewerking van de Kon. Marine en de Koopvaardij, weer een zeekamp voor jongens en wel in kasteel Radboud te Medembllk van 24 Juli t/m 5 augustus. Donderdag 30 Juli zal de bevelhebber der zeestrijdkrachten, vlce-admiraal L. Brou wer het kamp komen inspecteren. BUITENLAND De sneltrein van Berlijn naar War schau is zaterdag bij Poznan ontspoord: twee passagiers zijn om het leven geko men en een tiental gewond. Van vier van hen is de toestand ernstig. De slachtoffers zfln Polen. Het ongeluk is te wijten aan uitzetting van de spoorstaven ten gevolge van de grote hitte. De 22-Jarlge Robert Cook, wie vorige maand moord op zeven van zijn familie leden ten laste werd gelegd, is in de nacht van vrijdag op zaterdag ontsnapt uit het provinciale krankzinnigengesticht te Ponoka, in de Canadese staat Alberta, waar hij ter observatie was opgenomen. Hi.i wist het gaas voor het raam van zijn kamer op de eerste verdieping te vernie len en door het gat het gebouw te ver laten. Later werd een ln Ponoka gestolen auto 45 km van de stad vernield terugge vonden. Armando Velasquez, een voormalig chef van de Hondurese legerstaf heeft gis teren voor de tweede maal gepoogd de macht in Honduras, vla 'n staatsgreep, in handen te krijgen. Zijn poging mislukte, evenals de eerste, in mei Jl.. toen hij met vijfhonderd man de in West-Honduras gelegen stad Gracias aanviel. Velasquez was na het mislukken van zijn eerste re volutiepoging naar Costa. Rica uitgewe ken. Ook thans zou hij voornemens zijn weer uit Honduras te vertrekken. Volgens de Hondurese radio-omroep werkt Velas quez met „Cubaanse communistische huurlingen". Bij een ontploffing in een ammo- nlakfabriek te Jamagoetsji in West-Japan zijn zaterdagavond twaalf personen om het leven gekomen en een dertigtal ge wond. De ontploffing deed zich voor toen brandweer en arbeiders doende waren met het blussen van een brand die door een kleine ammoniakgasontploffing ont staan was. De medische autoriteiten van Grave- dona ln Noord-Italië staan voor een raad- kiezen gekregen. Zij zelf schrijft het ver kiezen gekregen. Zijzelf schryft het ver schijnsel toe aan het eten van „sulfarlna dl monte". een zeer geurige plant die ln de omgeving groeit, maar tandartsen noemen het een gril van de natuur. Fransen en buitenlanders ln Frank rijk zullen van woensdag af scherp op hun Franse bankbiljetten moeten letten daarop die dag de eerste nieuwe biljet ten worden uitgegeven waarop één frank honderdmaal meer waard is dan op de oude. De eerste biljetten ziln oude met een opdruk. Op 1 januari i960 moet de overgang van ae oude frank op de nieu we zijn voltooid Van gezaghebbende zijde te Cludad Trujillo, de hoofdstad van de Domini caanse republiek, is zaterdag vernomen, dat het hoofd van de uit Cuba gekomen invallers, majoor Dello Gomez Ochoa, zich zaterdag in het gebied van Constan- za aan het Dominicaanse leger heeft overgegeven. Zuid-Vietnam heeft zaterdag bij de internationale controlecommissie voor Indo-China geprotesteerd naar aanlei ding van de dood van twee Amerikaanse militaire adviseurs, die enkele dagen ge leden bij een overval om het leven kwa men. De Zuidvletnamese regering ls van oordeel, dat agenten van het communis tisch Noord-Vietnam de hand in de over val hebben gehad. Vandaag is de wet op de amnestie ln Italië van kracht geworden. Dit betekent onder meer dat mensen die zijn veroor deeld voor politieke misdrijven, gepleegd tussen 25 Juli 1943 (de datum waarop het fascistische regime in Italië ineenstortte en Mussolini gevangen werd genomen) en 18 Juni 1946 (de datum waarop de repu bliek officieel werd afgekondigd) amnes tie zullen krijgen. Wegens het dan bereikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd zal de burgemeester van Zwolle. Jhr. mr. G. A. Strick van Llnschoten, met 1 Januari 1960 zijn ambt neerleggen. (over de 4de lijn van 1820 uur) I. Hector Berlioz uit ..Roméo et Juliet te" (dramatische symphonie, op. 17) Grande Fète chez Capulet (Andante ma- linconico e sostenuto-Larghetto espressivo - Allegro); Scène d'Amour (Adagio-Alle gro agitatl-Adagio) La Reine Mab. ou la fée des songes (Scherzo: Prestissimo). Ro méo au Tombeau des Capulets (Allegro Agitato e disperato con moto-Largo-Alle- gro vivace ed appassionato assai). Phll- harmonisch Orkest van Berlijn o.l.v. Lo- rin Maazel. II. Camille Salnt-Saëns. Concert voor cello en orkest no. 1 In a kl. t. op. 33. Mtislav Rostropovitch, cello. Philharmo- nia Orkest o.l.v. Sir Malcolm Sargent. III. Gustave Charpentier. „Impressions d'Italie" (symphonlsche suite); Sérénade (altviool-solo: Jacques Balout); A la Fon taine; A Mules; Sur les Cimes; Napoli (cello-solo: Robert Cordier). L'Orchestre de la Société des Concerts du Conserva toire de Paris o.l.v. Albert Wolff. TV Paul Dukas: „L'Apprentl Sorcier". L'Orchestre de la Société des Concerts du Conservatoire de Paris o.l.v. Ernest Anser- met. TELEVISIEPROGRAMMA. NCRV.: 17.00—17.30 V. d. kleuters. VOOR DINSDAG 14 JULI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.01" VPRÖ: 7.50 1 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. PRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Dronken joy-rider maakte woeste rit Reed brug in puin (Speciale berichtgeving) Een ingestorte brug, een omver ge reden kerkhofmuur, een vernielde woonwagen en vier zwaar beschadig de auto's, dat is de balans van een dolle rit, die een 25-jarige losarbeider uit Overschie. zaterdagavond met een weggenomen vrachtauto te Overschie maakte. De man, die bij de Melk inrichting-combinatie in Overschie werkt, kwam daar om negen uur 's avonds het terrein op. Hij stapte in een geparkeerde vrachtauto en hoe wel de nog aanwezige arbeiders trachtten de man, die kennelijk dronken was, tegen te houden, reed hij in volle vaart en op niets acht slaand de weg op. Dat was het be gin van een woeste rit. waarbij de man vernielend te werk ging. Eerst reed hij tegen de muur van de R-K. Begraafplaats in Overschie. De muur werd zwaar beschadigd. maar de man vervolgde zijn weg. Bü het pas seren ven de Zwetbrug raakte hij een draagbalk van de bascule. d<° achter hem naar beneden stortte. De brug werd zo zwaar beschadigd, dat het scheeovaairt- en autoverkeer ter plaat se voorionig aestremd is. maar de be zeten ."nan achter het. stuur reed door. In razende vaart ging het over de Rot terdamse weg. Tw^e geparkeerde au to's werden" geschampt, voordat de vrachtauto m£t een klap teen een onlegver tot stilstand kwam. De opleg ger schoot door. en kwam tegen een woonwagen terecht, die bijna geheel vernield werd. Geli>'kk<> was op dat r"om°".t niemand in de wagen aanwe zig. d;° laatste botsing kwam zo hard aan. dat do bestuurder eindelijk tot bezinning kwam. L'cht gewond rende hii het, weiland in. maar de politie, die inmiddels door personeel van de melk fabriek was cnewa.arcchuwd. wist hem snel te arresteren. D" men. die niet in het bezit, van een riibewiis was is vonrionig in het nolitiebureau in Rot terdam opgesloten. Gymnasium (Aula)Dliploma-uitrel- king Genootschap „Kennis is Macht". 7.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatiesamenkomst Chr. gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Warmond. (Jachthaven 't Fort): K. en O.-concert voor Jongeren door Dutch Swing College Band. 8 uur nam. Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W J. Robert. 2.30 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's getuigen. 7 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880 Werkd 10 uur voorm 5 uur nam zond 15 uur nam (tot 31 augustusi Museum voor Volkenkunde. Expositie Zuidzee (Dageltlks van 10 tot 4 uur: '8 zondags van 1 4 uur» tem 5 oktober RUksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amateurfotografen (t/m 15 augustus) DE BIOSCOPEN Lido Teenager melodie". A l. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondagen: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino „Twaalf uur angst*. 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4 45. 7 en 9.15 uur. Donder dagcyclus: „Die 3 Groschenoper". l.uxor „Hoe vertel ik het mijn doch ter?". 18 jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „De wet". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rcx „De zoon van de Kallef". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. DIENST DER APOTHEKEN Doezastraat 31. tel 21313 en apotheek „Haven", Haven 18, tel. 20085. By geen gehooi bij Uw huisarts ot specialist (of diens waarnemers) bel op dok.erstelefoon 22222. V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Een boek voor het Geestelijk leven. caus. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 V. d. zieken.. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regerlngsuitz.: Landbouwrubr.: Wat doet de Stichting Landbouwhuishoud- kundig Onderzoek te Wageningen. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Cox .hoorsp. 14.35 Strijkkwartet. 15.05 V. d. vrouw. 15.20 Gram. 15.45 Tour de France. 17.15 De dierenwereld en wij, caus. 17.25 V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Tour de France 18.30 BBC-Revue-ork. 19.00 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.45 Toneelbesch. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.50 Hoorsp. v. d. jeugd. 22.00 Lichte muz. 22.15 Journ. 22.30 Tenor en pianomuz. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.17 New York calling. 23.22 Orgel en zang. 23.45 24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.55 Hoog mis. 10.15 V. d. kleuters. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Metropole-ork., klein koor en solist. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Gram. 14.35 V. d. platte landsvrouwen. 14.45 Brabants Conservato riumorkest en soliste. 15.25 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngs uitz.: Uitwisselingsprogr. over Nigeria, ln samenwerking met Radio Nederland We reldomroep. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Rege rlngsuitz.: Actueel progr. 18.30 V. d. jeugd 18.45 Klein koor. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.00 Vakantie (wetens)- waardigheden. 20.30 Dialogues des Carme lites. opera. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Planovoordr. 23.5024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 12.1512.45 Eurovisie: Tour de France 1959. 16.00—16.45 Idem. 20.00 Jour naal en weeroverz. AVRO: 20.20 Film- progr. 20.3522.40 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Lichte muz. 13.40 Radioportret 13.55 Cricketuitsl. 14.00 Recital. 14.30 Cricket. 15.00 Hoorsp. 15.30 Lichte muz. 16.00 Her- sengym. 16.45 Caus. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Opera-muz. 19.30 Klankb. 20.30 Twintig vragen. 21.00 Nws. 21.45 Lichte muz. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06 23.36 Gevar. muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gram. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13,30 Nws. 13.45 V. d. kind. 14.00 V .d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Dansmuz. 15.30 Nws. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitslagen van races en orgelspel. 17.00 Verz.progr. 17.15 Piano spel. 17.30 Nws. en samenzang. 18.00 Muz. kaleidoscoop. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en Hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en onbekend. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Gevar. muz. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Pianospel. 17.45 Lichte muz 19.00 Nws. 19.20 Volksdansen. 19.45 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.45 Nws. 23.35 Ork. en plano. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.10 Solisten- conc. 14.40 Koorzang. 17.00 „Moineau", opera. 18.45 Gram. 19.16 Ork.conc. 20.00 Kamermuz. 21.50 en 22.45 Gram. 23.13 Gram. 23.52—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 en 14.00 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. (tussen 16.0017.00 Tour de France) 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 Lichte muz. 18.30 V .d. sold .19.00 Nws. 19.30 Reisbeleve nissen. 19.40 Gram. 19.50 Syndikale kron. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Koor en orkest. 21.40 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Pianospel. 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 18.20 en 14.00 Gram. 14.45 Ork.conc. 15.30. 16.05 en 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10, 17.20 en 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 20.50 Festival van Stockholm 1959: Ork.conc. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. WERKRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) o. a bit g d «4 78 9 «- V «J c Ol a m/s. max. giste min. 8 d CN Den Helder licht bew w 10 19 16 2 Ypenburg zw. bew. w 6 20 14 5 Vlissingen half bew.zzw 7 20 14 0.4 Eelde regenbui zzw 6 23 11 0 1 De Bilt licht bew zzw 4 21 12 1 Twen the zw. bew. zw 5 27 11 0 Eindhoven onbew. zw 5 23 12 0 Zd-Limburg onbew. zw 6 25 12 2 Helsinki licht bew windstil 21 11 4 Stockholm zw. bew. zzo 4 26 18 0 Oslo licht bew zzw 4 22 15 0 5 Kopenhagen half bew. wzw 4 23 16 0.1 Aberdeen zw. bew. wnw 10 16 9 11 Londen licht beww 4 20 12 0.1 Amsterdam licht bew wzw 6 20 13 3 Brussel onbew. zw 22 12 0 Luxemburg licht bew w 4 25 12 0 Parijs licht bew wzw 3 24 11 04 Bordeaux mist no 3 22 13 0 Grenoble zw. bew. windstil 29 15 0 Nice licht bew nnw 2 27 19 0 Berlijn onbew. wnw 3 30 19 16 Frankfort half bew. wzw 2 29 17 0 Munch en licht bewzw 2 30 17 0 Zurich geh. bew. o 1 30 14 2 Genève zw. bew. zw 4 30 18 2 Locarno onbew. o 1 28 15 0 Wenen onbew. nw 2 32 18 0 Innsbruck licht beww 3 31 13 03 Rome onbew. windstil 34 20 0 Ajaccio onbew. ono 3 29 16 0 Lissabon zw. bew. wzw 5 26 16 0 Madrid onbew. windstil 34 19 0 Maloroa half bew. windstil 31 18 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2