OPRUIMING Belgische bewondering voor Koning Boudewijns succes Kabinet bijeen voor Kamerdebat Keurslager v. d. MEER MAANDAG 13 JULI 1959 Volgend jaar tegenbezoek Het onthaal overtrof alle verwachtingen! (Van onze Brusselse correspondent) Het bezoek van Koning Boudewijn aan Nederland is in de Belgische pers dagen lang het hoofdfeit geweest, dat de conferentie van Genève in de schaduw stelde. Men heeft met onverholen genoegen en bewondering het persoonlijk succes van Koning Boudewyn in Nederland gevolgd en is het er algemeen over eens, dat het bezoek tevens de Belgisch-Nederlandse banden in de eerstkomende jaren nauwer zal toehalen dan totnutoe het geval is geweest. Wie de foto's heeft gezien van het vriendelijke en hartelijke gesprek van de Koning met zijn oude vrienden van het strand te Noordwijk zal direct hebben gevoeld, hoe groot de sympathie van het Nederlandse volk is voor de jonge Belgische Koning, die in een uiterst snel tempo de harten wist te veroveren! De datum van het tegenbezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan België staat nog niet vast, maar men neemt hier algemeen aan, dat het tegenbezoek reeds volgend jaar zal plaats vinden. Bovendien verwacht men dat Koning Boudewijn thans meer privé- bezoeken aan Nederland zal brengen en dat de contacten tussen het Belgische en het Nederlandse hof veelvuldiger zullen worden dan in het verleden. „In ieder geval", aldus zeide ons een dignitaris uit de omgeving van Koning Boudewijn, „heeft het onthaal van het Nederlandse volk alle verwachtingen overtroffen, voornamelijk te Den Haag. Van de drie staatsbezoeken van Koning Boudewijn in det V S., het Groothertogdom Luxem burg en Nederland, is het laatste wel het meest vruchtbare geweest!" Hervatting der besprekingen Op regeringsniveau worden de bespre- I kingen tussen de Benelux-landen bin- I nenkort hervat. Nu de Belgische Tweede Kamer en de Senaat met vakantie gin- i gen, zullen de Belgische ministers meer tijd hebben om drie belangrijke punten, welke met de Nederlandse regering moe- Jacht gezonken voor Cadzand Opvarenden gered Tijdens een vijfdaagse tocht van Duin kerken naar Antwerpen is het Franse zeilbootje „Triton II DK 302" van de waterscouts uit Duinkerken voor Cad zand door een windstoot gekapseisd en gezonken. De opvarenden, Christiaan Walter uit Duinkerken, 16 jaar, Jean Claude Pierre van der Haeghe, 17 jaar uit Saint Pol 6ur mer en Yes Zicgler uit Duinkerken, 14 jaar, sloegen met de reddingsgordels aan over boord. Christiaan Walter zag kans zwemmend door de branding het strand te bereiken en werd uitgeput in hotel Noordzee gebracht. De twee andere opvarenden werden door de reddings boot „Zeeuws Vlaanderen" opgepikt en naar het strandhotel gebracht, waar ze met cognac werden versterkt. De 14- jarige Yves was een verstijving nabij en werd door een badgaste met een bad handdoek warm gewreven. Zijn horloge was stil blyven staan om 2.40 uur. Om 3.20 uur werden ze in de boot gehesen. Een lid van de jachtclub Zeebrugge, waar de jongens te gast waren en die met de auto te Cadzand aanwezig was, ontfermde zich over de schipbreukelin gen. Honderden badgasten sloegen in grote spanning de redding gade. K.V.P. neemt deel aan Antilliaanse regering Gouverneur Speekenbrink van de Ned. Antillen heeft aan het Staten college medegedeeld, dat de Antilaan- se KVP bereid is, aan de regering deel te nemen en dat het op grond daar van in het voornemen van de regering ligt, de raad van ministers tot zeven leden uit te breiden en mr. I. C. Debrot een nader te bepalen porte feuille in beheer te geven. Gezien de verhoudingen in de staten mag worden aangenomen, dat hiertegen geen bezwaren zullen bestaan bij de meerderheid, zodat dus binnenkort mr. Debrot in het Fort Amsterdam zal ze telen. Zijn plaats als lid van de Staten zal nu vermoedelijk worden ingenomen door de heer Morkos, die zijn post als gedeputeerde van het eilandgebied Cura sao bij de verkiezingen voor Gedepu teerden verloor. Door het samengaan van de KVP met de regering beschikt deze thans over 13 van de 22 zetels in <ie Staten, waardoor de machtige positie, die de vertegenwoordigers van Bonaire en de Bovenwindse Eilanden die eveneens de zijde van de regering kozen, maar „op de wip zaten" is verminderd. Im mers, ook zonder de steun van een van beiden beschikt de regering toch nog over een kleine meerderheid. Ge zien het feit, dat met name op de Bo venwindse Eilanden onder regeringsge zinde politici ernstige onenigheid is ont staan en de vertegenwoordiger van de Bovenwinden in de Staten niet langer het vertrouwen geniet van de Eilands raad aldaar js mogelijk deze „veilig heidsmarge" geen overbodige luxe. Felle brand in Amsterdams grachtenhuis (Van onze Amsterdamse redacteur) De bemanningen van vier motorspui ten, twee ladderwagens en enige ma teriaalwagens van de brandweer heb ben zaterdagavond V/i uur lang met 12 slangen en twee waterkanonnen een vuurzee bevochten, die door een harde Noordooster werd aangewak kerd in het eeuwenoude pand „Ko ning van Zweden" aan de Keizers gracht 147 te Amsterdam. Aan de overzijde van de gracht ston den vele honderden Jordaners te kijken, hoe de' vlammen vraten aan de goederen van het gelijknamige af- betalin gsmagaz Ij n. De derde verdieping van het achter huis en de derde en vierde verdieping van het voorhuis, alsmede de vliering, zijn geheel uitgebrand. Er lagen hier voornamelijk schuimrubber, meubilair, en kokosmatten opgeslagen. De lagere verdiepingen, waar o.m. televisietoe stellen en bromfietsen stonden, kregen aanzienlijke waterschade. De Wester toren wees precies kwart over zeven aan. toen men de brand meester was. Even later werden met emmertjes fles jes Cola naar het dak gehesen voor de dorstige brandweerlieden. Want zo zijn de Jordaners! Een brandweerman werd licht ge wond, toen hij bij het inslaan van een troffen. Per ambulance werd hij naar een ziekenhuis vervoerd om te worden verbonden. Vermoedelijk is het vuur ontstaan door het wegwerpen van een peukje sigaret. ten worden besproken, voor te bereiden: 1. Men verwacht een contact tussen minister Luns en zijn Belgische collega van Buitenlandse Zaken Wigny over de gemeenschappelijke politiek van de Beneluxlanden inzake de conferentie van Genève. Algemeen wordt toegege ven, dat Brussel en Den Haag meer contact hadden dienen te hebben over het Belgisch verzoek om de NAVO- raad bij elkaar te roepen voor de twee de fase van de conferentie te Genève begon. Het is nog niet geheel duidelijk waarom de ministers Wigny en Luns de boot misten, daar een gemeenschap pelijk optreden van de Benelux te Genève zeker hetzelfde succes zou hebben gehad als de stappen van de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, de heer Pella; 2. Het is waar schijnlijk dat de Benelux-ministers- conferentie van de Hoge Veluwe, die eind juli wordt georganiseerd, aan de Benelux-ambtenaren de opdracht zal geven om nieuwe maatregelen voor te stellen in verband met de landbouw- harmonisatie; 3. De onderhandelingen over het Moerdijkkanaal zullen bin nenkort worden hervat, nadat over het kanaal en de sluis van Terneuzen en over de Stop van Ternaayen, zoals be kend, Belgisch-Nederlandse overeen komsten konden worden getekend. (Van onze Haagse correspondent) Het kabinet-De Quay kwam vandaag in een extra ministerraad bijeen in ver band met het komende Kamerdebat over de lonen, de huren en de melkprijs. Aan genomen wordt dat de regering haar beleid heeft willen bepalen tegenover de storm van kritiek, waaraan zij on getwijfeld morgen, woensdag en donder dag in de Tweede Kamer zal blootstaan. Het gemeenschappelijk standpunt dat drie grote vakcentrales „op de valreep" formuleerden, heeft de positie der rege ring niet gemakkelijker gemaakt. Het katholieke dagblad „De Volkskrant" dat goede relaties heeft met prof. Romme schrijft naar aanleiding van dit adres, dat „het jonge kabinet-De Quay concessies zal moeten doen, wil het levend te voorschijn komen uit het debat". Het blad verwacht, dat de ka tholieke en protestantse partijen min stens zullen proberen te bereiken, dat de huurverhoging van 20 procent, die vol gens het kabinet op 1 januari een feit zou moeten zijn, enige maanden wordt uitgesteld tot 1 april of 1 juli 1960. Alle Kamerfracties vergaderen mor genochtend om hun beleid te bepalen voor het debat ,dat morgenmiddag om één uur begint en vermoedelijk drie mid dagen en drie avonden in beslag zal nemen. Hagelstenen als cluiveeieren Een verschrikkelijk noodweer, zoals men de laatste jaren niet heeft gekend, ontlastte zich zaterdag na een broeierige middag boven het oosten en het noor den van ons land. Er vielen op sommige plaatsen hagelstenen ter dikte van duiveëieren. die veel glas vernielden. In Middelbert bij Groningen werden een boerderij en een kapschuur, die op 500 meter van elkaar stonden, tegen de grond gedrukt. In de directe omgeving van de stad Groningen was het trou wens zo bar, dat de mensen in de hui zen angstig in een hoekje kropen, terwijl de wind en de hagel de ruiten verniel den. Ook in Assen vluchtten de mensen van de straat af. Er werd bijzonder veel groen van de bomen geslagen en zelfs kwamen jonge vruchten op de straat terecht. In de Drentse hoofdstad duurde dit hevige onweer een minuut of acht. Toen kwamen er tal van telefoontjes binnen bij de politie, over gebroken ruiten en gesprongen dakpannen. Ook op de velden is veel schade dan de ge wassen aangericht. In de Groningse gemeente Noorddijk, waar het werkelijk verschrikkelijk was, vragen de boeren en tuinders zich angstig af. wat er van de oogst terecht zal komen. Over de verkeersweg GasselternijveenGasselte lagen een twintig bomen dwars over de weg, toen het hevige onweer, gepaard gaande met een windhoos, er overheen was getrokken. Het verkeer moest uren lang worden omgelegd. Ook vele huizen in de buurt waren beschadigd. Maria Cailas kwam toch! ZIJ LEGDEN DE EERSTE STEEN. De directie van een verkoopmaat schappij van grammofoonplaten te Heemstede heeft dit weekeinde in spanning gezeten. Aan die spanning kwam een einde, toen Maria Callas gistermiddag in Heemstede aankwam om een herdenkingssteen in een in aanbouw zijnde opnametudio te met selen. Er was afgesproken dat de zan geres zaterdagmorgen de steen zou inmetselen. Alles was om en by de studio in gereedheid gebracht. Haar antwoord was om beurten geweest: „Ik kom wel", „ik kom niet". Zaterdagmorgen wachtte men tussen tien en twaalf uur tevergeefs. Toen kwam het bericht, dat Maria Callas haar bezoek uitstelde tot zondagmorgen we gens een repetitie. De loper werd inge- haald en de bloemen verdwenen. Gister morgen om kwart over twaalf zou Maria Callas komen. Toen men per telefoon in haar hotel informeerde, bleek dat de zangeres nog niet was vertrokken. Er heerste een nerveuze stemming in Heemstede. Later kwam er bericht dat Maria Callas onderweg was en inder daad kwam ze om kwart over één in Heemstede aan. Er waren verse bloemen en de loper werd opnieuw uitgelegd. Maria Callas, die vergezeld was van haar echtgenoot, metselde de steen in de nieuwe studio. In de steen staat echter gebeiteld dat de zangeres dit heeft ge daan op 11 juli 1959. Koninklijke telegramwisseling Ter gelegenheid van het staatsbe zoek van Z.M. Koning Boudewijn aan Nederland zijn tussen de Belgische vorst en H.M. de Koningin telegram men gewisseld. Het telegram van Ko ning Boudewijn luidt: „Alvorens naar België weer te ke ren, na dit onvergetelijk verblijf in Nederland, wens ik Uwe Majesteit en Z.K.H. de Prins der Nederlanden mijn oprechte dank te betuigen voor het warm en hartelijk onthaal, dat mij hier te beurt viel. Het is mij opgeval len. welk een buitengewone ontwikke ling Uw land kent. maar wat mij meest van al heeft getroffen is de sympathie en de vriendschap die de Nederlandse bevolking door mij tot al mijn landgenoten heeft gericht. Ik ben gelukkig vast stellen, dat de vriend schapsbanden tussen onze landen steeds hechter worden en ik wens de Koninklijke familie en de Nederlandse Natie alle heil en voorspoed. „Boudewijn" Het telegram van H.M. de Koningin luidt: „Voor Uwer Majesteits bijzonder vriendelijk telegram danken mijn man en ik u hartelijk. Wij Nederlanders waren gelukkig u deze sympathie en vriendschap te kunnen betuigen en dankbaar voor de wijze waarop u dit" mogelijk maakte. Wij waren blij ons vertrouwen te uiten in de Benelux en in onze toenemende eendrachtige sa menwerking in reëel begrip voor el kander. Ik herhaal mijn beste wensen voor het welzijn van Uwe Majesteit. Uw familie en 't gehele Belgische volk. „Juliana" Meisje door militaire trekker op slag gedood (Speciale berichtgeving) Vanmorgen om half acht is het 8-jarige meisje Hendrika Brouwer uit Soest onder de wielen van een militaire trekker met oplegger geraakt en op slag gedood. Het meisje fietste op de zeer drukke Steenhoffstraat te Soest op de ryweg, hoewel er een rijwielpad is. Zy werd achterop gereden door de trekker, de bestuurder zag in zyn spie gel toen hij het meisje passeerde, hoe zij naast de auto omviel en onder de wielen raakte. Russische financiële hulp aan Ethiopië In een gisteravond te Moskou uitge geven bekendmaking wordt medegedeeld dat de Sovjet-Unie Ethiopië een lang lopende lening van bijna 380 miljoen gulden (vierhonderd miljoen roebel), met een lage rentevoet, heeft toegestaan. In het communiqué, dat werd uitge- gegeven aan het slot van het officiële bezoek, dat Keizer Haile Selassie aan de Sovjet-Unie heeft gebracht, wordt voorts gezegd dat de Keizer en de Russische premier Kroesjtsjef de beginselen van gemeenschappelijke veiligheid, niet-in- menging in binnenlandse aangelegen heden en het vreedzaam naast elkander bestaan van staten met verschillende maatschappelijke instellingen onder schrijven. Er zijn ook besprekingen gehouden over het sluiten van een handels- en een economisch verdrag tussen de Sov jet-Unie en Ethiopië. Tenslotte wordt in de bekendmaking medegedeeld dat premier Kroesjtsjef ei president Worosjilof „met dankbaar heid" een uitnodiging hebben aanvaard om Ethiopië op een nader te bepalen datum te bezoeken. Keizer Haile Selassie van Ethiopië is vanochtend per vliegtuig uit Moskou naar Praag vertrokken. Hij heeft een officieel bezoek van twee weken aan de Sovjet-Unie gebracht. De Keizer brengt vervolgens nog een bezoek aan Tsjecho- Slowakye, België en Portugal. Zonne-opnamen van 25 km hoogte Zaterdag is op het vliegveld van St.- Paul in Minnesota (V.S.) een onbehan- de ballon met een telescoopcamera op gelaten om opnamen van de zon te maken. Toen de ballon tot ongeveer 25 km. was gestegen kon een sterrenkundige van de Princeton Universiteit, dr. Mar tin Schwarzschold, de teruggezonden opnamen bestuderen. Gatsoisiides met vingerhoedje benzine verslagen Maus Gatsonides is in de Europese Mobil Economy Run 1959, die ae aige- lopen week verreden werd, met een vin gerhoedje benzine verslagen door de Fransman Gustave Mangin. Beiden na men aan de zuinigheidsnt deel met een Citroën ID 19. Gatsonides gebruikte over de totale afstand van 2201.5 km. 133.50 liter benzine, Mangin 133.58 liter. Een verschil dus van twee centiliter. Maus werd daardoor tweede in zyn klasse en derde in het algemeen klasse ment. uoic twee andere Nederlandse deelne mers kwamen tot een goed resultaat: M. Bylsma uit Zandvoort, die met een Wol- seiey 1500 deelnam, kon zondagmiddag de prys voor de overwinning in de cilindennhoudsklasse van 13001600 cc. in ontvangst nemen. H. Haenen jr. uit Heerlen, aie met een Opel Kapitan in de slag was, eindigde als tweede in de klasse van 2000—2600 cc. Overdracht van kieine bedrijven in Indonesië De Indonesische coöperatieve raad heett bekend gemaakt dat hy al het mogeiyke zal doen om de 25.000 kleine plattelandsbedryvcn, die eigendom zyn van buitenlanders, na 1 januari 1960 te kunnen overnemen. De regering te Djakarta heeft de eige naars voor de keuze gesteld hun win kels of bedryfjes over te dragen aan Indonesische coöperaties of zakenlieden of hun zaken te sluiten m.i.v. 1 januari 1960. Het grootste deel van deze kleine ondernemingen is eigendom van chi nezen. Volgens berichten uit de provincies dragen vele Chinezen hun zaken over aan hun zonen of familieleden, die in Indonesië zijn geboren, om zo hun be- draven te redden. Vluchtelingenorganisaties tegen plan-Hammarskjöld Vertegenwoordigers van negen organi saties van Palestijnse vluchtelingen hebben gisteren in Beiroet de aanbeve ling van de secretaris-generaal der Ver. Naties. Dag Hammerskjöld verwor pen, dat de vluchtelingen moeten wor den opgenomen in het economische leven van het Midden-Oosten, waar onder dat van Israël. De vluchtelingen, die voornamelijk vertoeven in kampen in Jordanë en de streek Gaza, eisen opheffing van de staat Israël en terugkeer voor de vluch telingen naar Palestina. Kerkelijk Leven Verloofden mogen niet gearmd lopen! De Spaanse primaat en aartsbis schop van Toledo, kardinaal Pla y Deniel, geeft verloofden de raad donkere en eenzame plaatsen te mijden om geen doodzonde te ple gen. Deze raad is vervat in instructies voor preken aan de kerken in zijn aartsbisdom. Kardinaal Pla y Denie zegt dat voor verloofden arm in arm lopen niet toelaatbaar is: elkander bij de hals, schouders of middel vasthou den is een schandalige en onfatsoen lijke daad. Verder beveelt de primaat aan dat verlovingen niet te lang duren. Tenslotte keert de prelaat zich in zijn instructies tegen de moderne dansen die volgens hem „een groot gevaar voor de christelijke moraal" zijn en tegen de openbare baden. Men dient de gemengde baden te vermijden die bijna altijd tot zonde en schandalen leiden, aldus kardi naal Pla y Deniel, die de gelovigen verder vermaande zich niet in hemdsmouwen of diep uitgesneden japon op straat te bevinden. Geestelijke verzorging op passagiersschepen Kort geleden is tot stand gekomen de interkerkelijke commissie voor de gees telijke verzorging op passagiersschepen. De Hervormde Emigratie Commissie te Den Haag kreeg van de directie van de Holland Amerika Lijn het verzoek, aan boord van haar schepen kerkdien sten te willen organiseren, die een inter kerkelijk karakter zouden dragen. Het was gebleken dat verscheidene passagiers, in het bijzonder Amerikaanse het op prijs zouden stellen dat aan boord van de schepen van de Holland FESTIVITEITEN IN LA COURTINE Gisteren zijn in La Courtine verschei dene feestelijkheden gehouden ter on derstreping van de Frans-Nederlandse vriendschap. Er waren recepties en een parade van Nederlandse en Franse troe pen, opgeluisterd met muziek van mili taire korpsen. Er werden souvenirs en heildronken uitgewisseld. In een park zijn ballet- en volksdansen uitgevoerd. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 11 Juli - C.V. Centr. Aalsm. Veiling G. A. Per stuk: Clematis 47; Gerbera 1021; Bouvardia 613; Violie ren 36; Chrysanten gr. bl. 2540; Ama ryllis per kelk 48; Lelies 2050; Esther Read per bos 1023; Lathyrus 813; Col- villeï 4573; Gladiolen 5070; Ornitho- galum 5085; Liatris 3067; Scablosa 25—53; Dahlia gr. bl. 30—55; Dahlia kl. bl. 1020; Alstroemeria 1536. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 Juli Groenteveiling: waspeen A export 2.20 3.60; idem B 3.204.80; waspeen binnen land 2.103.70 per kist; bospeen 2830 per 100 bos; bloemkool I 3053; Idem II 1024 per 100 st.; kroten 14 per 100 bos: sla 89 per 100 st.; andijvie 26; prln- sessenbonen 1.07 p. kg. Aanvoeren: bloem kool 11.000 stuks; waspeen 28 000 kg; waarvan 10.000 kg voor export werd ver kocht; bospeen 1000 bos. LISSE. 11 Juni Bloembollen veiling. Onder enorme belangstelling werd in oe veillngzaal van de Coöperatieve Bloem bollenveiling HBG de eerste droge bloem bollenveiling gehouden. Er was geen plaatsje onbezet. Na een kort openings woord van de heer P. Oosterveer begon de veilingklok te draaien. De aanvoer was begrijpelijkerwijs nog klein, de catalogus omvatte 295 colli's. De noteringen waren: Tulipa Fost. Princeps z. 12 16.10; idem z. 11 15.50; idem z. 10 11.90; Tulipa Pres- taens z. 8 10; Tulpen: Red Matedor z. 11 6.15; Apeldoorn z. 12 10; Golden Age z. 12 6 20: idem z. 11 5.50; Rijnland z. 12 4.05: Adyance z. 12 5.Oranje Nassau z. 12 12 40; idem z. 11 11.80; Idem z. 10 8.20; Weber z. 12 4.Desiree z. 12 5.50: Bron- ze Beauty z. 12 5.10; Zwanenburg z. 12 7.50: idem z. 11 6.20: idem z. 10 3.60; Ibis z. 12 6idem z. 10 5 50; Heraut 3. 11 4.55; Breezand z. 14 5.30; idem z. 4.80; Proefvaart1 treiler Antje De voor de redery Kennemerlaijd te Katwijk aan Zee op de scheepswerf De Dageraad te Woubrugge gebouwde trei ler Antje (KW 49) zal op zaterdag 18 juli de officile proefvaart maken op de Nieuwe Waterweg. Vertrek uit de Wil- helminahaven te Vlaardingen 10 uur. 's Avonds brengt schipper Cor Bal deze nieuwe aanwinst buitengaats naar IJmuiden. De hoofdafmetingen bedra gen 43.96x7.30x3.80 meter, de voort stuwing geschiedtt door een 1000 pk Deutz motor. Amerika Lijn protestantse kerkdiensten zouden werden gehouden. De Hervormde Emigratie Commissie heeft daarop overleg gepleegd met ver tegenwoordigers van de Gereformeerde Kerken, de Evangelisch Lutherse Kerk, de Doopsgezinde Broederschap, de Re monstrantse Broederschap en de N.-H. Kerk. Hieruit is de genoemde commissie voortgekomen. In de toekomst zal nu geregeld een predikant van een der genoemde kerk genootschappen de reis aan boord van een der passagiersschepen van de HAL meemaken en daar als geestelyk verzor ger de dagsluitingen en de kerkdiensten op zondag leiden. Deze diensten zullen zowel in het Nederlands als in het Engels gehouden worden. Voor de Ne derlandse diensten wordt gebruik ge maakt van de liederenbundel „De kerk zingt", voor de Engelse diensten van de bundel „Cantate Domino". Op 17 juni j.l. is ds. J. Veen, voorma lig scheepvaartpredikant vanwege de N.-H. te Singapore, voor de eerste maal met een HAL-schip naar Amerika ver trokken. De ■Rotterdam"het nieuwe vlag- geschip van de Holland Amerika Lijn, heeft een korte technische proefvaart gemaakt. Het trotse schip gistermiddag gefotografeerd bij zijn terugkeer bij Hoek van Holland. Golden Harvest z. 12 4; Idem z. 11 4; Coxa z. 11 4 50. Krokussen: Remembrance z. 10 3.95; ld. zift 9 2.80; Idem zift 8 2.15; Idem zift 7 1.45; King of the Striped z. 9 3.95; z 8 2.85; Idem z. 7 1.90; Zonatus z. 8 1.50; idem z. 7 85; Idem z. 6 30; Frittllarla Cr. Imperialis p. st. 1.94; Colchlcum Aut. Ma jor 2448 per 100; Idem 20 2447; Scllla Spring Beauty z. 10 2.30; Idem z. 9 1.75; idem z. 8 1.15. ossen 1008; varkens 651. Prys ln cents per kg: Vette koelen 350—338 le kw.; 285— 305 2e kw.; 270285 3e kw.; varkens (lev. gew.) 180; 178; 175. RLTNSBURG, 11 juli Bloemen veiling Flora Statlce gemengd 34 35; Gips 75: Segetum 1218; Flox 20 per bos; Scabio6a 230320; Campanula Pyr. 560; Dahlia Pompon gem. 290—300; Idem Kochelsee 280; Centaurea 150180; Or- nithogalum 160-^400; Achellia 260—350; Alstroemeria 300400; Colvllleï 210—280; Charme 300360; Gladiolen: Happy End 360: Sneeuwprinses 280300; Acca 340; Memorial Day 470; Early Queen 360; Whi te Herald 260 per bos. TER AAR. 11 Juli Groenteveiling: Augurken fijn 64; fijnbasterd 48; basterd 42; grof A 24—26; grof 1 28—29; CD 19— 20; E 1320; idem geel 3. alles per kg. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. is terug van vakantie en biedt U deze week voordelig aan: 500 gr. vet rookspek 0.68 500 gr. verse worst 1.28 VERSE VARKENSLEVER om te bakken of te koken, per 100 gram f 0.35 LAMSVLEES, per 500 gram vanaff 1.50 VLEESWARENRECLAME 350 gram ROOKWORSTf 0.68 150 gram HAM i 0.68 KOREVAARSTRAAT 4 ONZE HALF JAARLIJKSE BEGINT WOENSDAG 15 JULI COLB. KOSTUUMS SPORTCOLBERTS PANTALONS REGENJASSEN 1IUMD— DEMI SAISONS tegen zeer lage prijzen. Ook in Herenmode zeer voordelige aanbiedingen. Op alle confectie buiten de opruiming 10% korting. BREESTRAAT 150 TEL. 21865

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11