Eerst na verlenging: Lisse derde klasser SHODD NEDERLANDSE ZEGE IN DE EQUIPE - LANDENWEDSTRIJD Verrassende zege van X Henny D in de Derby-proef MAANDAG 13 JULI 1959 Spanning ten top in Wassenaar Lisse is weer derde klasser. Eindelijk! Zes zeer zware promotiewedstrijden, een zenuwslopende beslissingswedstrijd en een bijna ondraaglijke verlenging waren er voor nodig. In de zesde minuut van die verlenging scoorde Lisse zaterdag avond op het Blauw Zwartterrein te Wassenaar tegen het Haagse Spoorwijk het tweede en beslissende doelpunt. De gelukkigste had gewonnen, want beide ploegen waren van gelijke kracht. Trouwens, nog enkele minuten tevoren had de lat getrild boven de Lissese doel man onder het geweld van een daverend Haags schot. Het was dus een kwestie van centimeters. Gelukkigste won Spoorwijk verscheen volledig, Lisse tel de twee invallers, maar bij iedereen za ten de zenuwen hoog. Spoorwijk kon zich het eerst van deze druk vrijmaken en de oranjezwarte defensie kreeg werk aan de winksl. Invaller-doelman Hoo- gendoorn en de zijnen konden echter voorlopig goed stand houden. Maar na 20 minuten kwam het eerste Haagse suc ces. Een te zacht afgegeven bal in de Lissese defensie werd noodlottig. Met een hard schot sloeg de Spoorwyk-rechts- half Joop Knoeps de bollenstreek-goalie (01) Lisse zette daarna alles op alles om het verloren terrein te heroveren, maar verder dan een stortvloed van aanval len op het Haagse doel en een wegens buitenspel geannuleerd doelpunt kwam men niet, zodat de duizend Lissenaren, die naar Wassenaar getrokken waren, zich niet zo prettig voelden, toen hun favorieten met een achterstand gingen rusten. Temeer, daar zij na de thee tegen een harde wind moesten optornen. Handje geholpen Maar gelukkig, een Hagenaar wilde wel helpen. Na een kwartier in de twee de helft stompte hij bij een corner op het Spoorwyk-doel de bal volkomen on nodig weg. Penalty. Ton Boon bleek over voldoende beheersing te beschikken om deze unieke kans te kunnen benut ten. Enthousiast, maar sportief werd ge streden voor de winst, maar de verdedi gingen bleven de baas. Tien minuten voor het einde moest The Castien het veld verlaten. Joop van Kesteren kwam erin, zorgde voor wat nieuw leven in de brouwerij, maar kon toch ook geen be slissing forceren. De eindstand was 11 en dus verlen ging. De spanning in en om het veld steeg met de minuut. Lisse leek over de meeste adem te beschikken, maar Spoor wijk kreeg de eerste goede kans. Links binnen Verburg maakte zich handig vry en loste een knallend schot, dat te gen de lat ketste en door de gevaarlijke midvoor Klugt weer werd opgevangen. Maar in zyn zenuwen benutte deze de fraaie kans niet. Hoogendoorn kon red ding brengen en toen hy kort daarop een gloeiende schuiver schitterend on schadelijk maakte, verwierf hij zich de eeuwige dankbaarheid van alle Lisse en thousias ten De minuten verstreken, de spanning steeg naar het toppunt. Toen kwam voor Hsse de climax. Zes minuten had die tergende verlenging geduurd, toen Joop van Kesteren een fraaie pass naar El- fering zond. Deze loste een hard schot, dat de Haagse doelman tegen de lat tikte. Maar hij kon niet voorkomen, dat de toestormende Arie Bon de bal feil loos in de touwen kopte, 21 en dus het derdeklasserschap voor Lisse, Dolle taferelen De Lissenaren tussen en buiten de lijnen voerden dolle dansen uit. Honder den supporters renden het veld op om hun dolgelukkige favorieten van het veld te dragen. Jammer voor Spoorwijk. De gelukkigste had gewonnen. Maar de voor zitter en alle spelers van de Haagse ploeg waren de eersten om hun Juichen de tegenstanders geluk te wensen. De ZWEMMEN Zwemploeg tegen Engeland De Nederlandse zwemploeg (dames en heren), die op zaterdag 25 en zondag 26 juli te Waalwijk tegen Engeland uit komt, is als volgt samengesteld: Dames: 100 m. vrije slag: Cockie Gas telaars (SZC) en Sita Posthumus ,LZC). 400 m. vrije slag: Corrie Schimmel (Gooi) en Judith de Nijs (KNZB). 100 m. vlinderslag: Tineke Lagerberg (Gooi) en Atie Voorbij (KNZB). 100 m. rugslag: Ria van Velzen (Zian) en Rini Dobber (HDZ) 200 m. schoolslag: Ada den Haan (PSV) en Bettie Heukels (PSV). 4 x 100 m. vrije slag: Cockie Gaste laars, Corrie Schimmel. Sita Posthumus, Hennie van der Velde (Robben) en Astrid Ording (Gooi). 4 x 100 m. wisselslag estafette: Ria v. Velzen, Bettie Heukels, Tineke Lager berg en Cockie Gastelaars. Heren: 100 m. vrije slag: Hoogveld (Neptunus, A.) en Verburgt (PSV). 400 m. vrije slag: Verburgt (PSV) en E. de Jong (LZO). 1500 m. vrije slag: Hermsen (Robben) en 200 m. vlinderslag: Sitters (Y) en Ritton (DJK). 100 m. rugslag: J. de Jong (LZO) en Jiskoot (Merwede). 200 m. schoolslag: Mensonides (Zian) en Kroonenburg (Y). 4 x 200 m. vrije slag: Hoogveld, Van Spingelen (HZ en PC), Ritton, Sitters en De Jong. 4 x 100 m. wisselslag estafette: J. de Jong, Mensonides, Sitters en Hoogveld. Waterpoloploeg: De Mey, Vriend, Van Dorp, Van Spingelen, Van der Tooren, Kniest, De Boer, Ran, Van der Zwan en Muller. Tal van nieuwe zwemrecords De 18-jarige Mike Troy heeft zaterdag te Los Altos Hills, tijdens de Amerikaanse zwemkampioenschappen, zijn wereld record op de 200 meter vlinderslag aan zienlijk scherper gesteld. HU won de finale van dit nummer in 2 min. 16.4 seconde en bleef daardoor maar liefst 2.2 seconde onder de tüd. waarmee hij op 21 juni j.l. te Louisville het wereld record op de 200 meter schoolslag vestig de. waardoor de FINA een limiettijd van 2 min. 19 sec. had vastgesteld. De Japanse zwemster Satoko Tonaka heeft te Tokio, tydens de Japanse zwem kampioenschappen, het wereldrecord op de 200 meter rugslag verbeterd en ge bracht op 2 min. 37.1 6ec, Hel oud© voorzitter van het gastvrüe Blauw Zwart liet zün felicitaties vergezeld gaan van een grote bos bloemen, die hy in de armen van aanvoerder Piet Wassenaar drukte. Daarna volgden nog gelukwen sen van de afdeling West II van de K.N.VB. en de N.K.S. Tegen tien uur 's avonds kwam de ge promoveerde ploeg in het KA.B.-ge- bouw te Lisse aan, waar zij door honder den belangstellenden met ovaties werd begroet. Er heerste een uitgelaten feest stemming. Trainer Tonny Kantebeen werd uiteraard in de huldiging betrok ken, waarna „Canite Tuba" er om elf uur nog een muzikaal schepje bovenop kwam gooien. Op een nader te bepalen datum zal de promotie nog met een extra feestavond gevierd worden. een sensatie f Zie advertentie o-p pagina 4, 2e blad. V oetbaluitslagen AMATEURS Promomtie naar 3e-klasse: Lisse- Spoorwyk 21 (na verlenging) Lisse promoveert. ZATERDAG VOETBAL KNVB-beker (kwartfinale)Spaken- burg-Genemuiden 12. Promotie naar KNVB: Be Fair-Al phen 3—1. Be Fair en Loosduinen pro moveren. Schaaknederlaag tegen Duitsers Duitsland heeft te Amersfoort de schaaklandenwedstrijd tegen Neder land met 11 tegen 8% gewonnen. Op de eerste dag hadden de Duitsers reeds een 64 voorsprong genomen en ook op de tweede dag kwamen zij tot een 5%4% overwinning. De uitslagen waren: Donner (Ned.) Unzicker (Did.) 01; Prins (N.) Schmid (D.) Yz', Bouwmeester (N.) Darga (D.) 01; Cortlever <N.) Niephaus (D.) VzVan Scheltinga (N.i—Pfeiffer (D.) Kramer (N.) Tscher (D.) YzVan der Berg (N.)—Wolk (D.) 1—0; Spanjaard <N.>— Biales (D.) YzYz', Orbaan (N.) Scherpl (D.) 1—0; Van Donk (N.)— Joppe (D.) 01. De tweede partU tussen de dames Fenny Heemskerk (N.) en Friedl Rinder (D.) eindigde, evenals op de eerste dag, in een overwinning voor Mevr. Rinder. Het te Den Haag gehouden landen- jeugdschaaktoernooi is gewonnen door West-Duitsland. De uitslagen van de zevende en laatste ronde waren: EngelandDenemarken 2 Yz1 NoorwegenOostemijk 1 Yz 2Yz', West-DuitslandBelgië 40; Zwit serlandNederland Yz3 Yz De eindstand luidt: 1. West-Duitsland 22Yz pnt.; 2. Nederland 19% pnt.; 3. Engeland 15% pnt.; 4. Denemarken 14 pnt.; 5. Noorwegen 13% pnt.; 6. Oosten rijk 12 pnt.; 7. Zwitserland 10% pnt.; 8. België 4% pnt. Concours Hippiqne te Enschede Prins Bernhard won zware dressuur om Prix Saint Georges Gisteren, op de derde en laatste dag van het C.H.I, te Enschede waren er vijfduizend toeschouwers, die hebben kunnen genieten van prachtige pres taties. Prins Bernhard, die 's ochtends met Arquebuse de eerste prijs had gewonnen in de zware dressuur om de Prix Saint Georges bevond zich des middags, vergezeld van Prinses Beatrix onder de toeschouwers. Het spannendste nummer was de landenwedstrijd met equipes van Neder land, Engeland en Duitsland en een gemengde Duifcs-Oostenrykse ploeg. Het Nederlandse team bestaande uit Harry Wouters van den Oudenweyer met Hubertus, Tjeerd Velstra met Kabilla en Willie Scheeren met Bene- nice won de wedstrijd, vooral dankzy het voortreffelijke rijden van de com binatie ScheerenBerenice, die twee maal een foutloos parcours maakte in de snelle tijden van resp. 90.6 sec. en 88.6 sec. PERSOONLIJKE PRIJS De vier ruiters, die in dit nummer tweemaal zonder strafpunten bleven, reden nog een barrage om uit te maken, wie de prys voor de beste persoonlijke prestatie kreeg. Lady Sarah Fitzallen— Howard met Oorskeit, de Engelse ama zone. die op dit concours eert byzonder goede indruk heeft gemaakt, won deze barrage, voor Lanckohr (Did, Scheeren en Harry Wouters. Ook in het laatste springnummer het jachtspringconcours om de prijs van de stad Almelo toonde Sarah Fitzallen haar goede vorm. Zy reed een foutloos parcours in 74.4 sec. Er waren 12 hin dernissen, niet hoger dan 1.30 meter in een parcours van 740 meter lengte. De fouten op de hindernissen werden om gezet in strafseconden (7 voor iedere fout). De jonge Groninger Tjeerd Velstra met Ferner was de beste Neder lander. Hy werd tweede. ZATERDAG Zaterdag was een internationaal springnummer om de grote prys van de stad Enschede gehouden. Winnaar werd toen de Duitser Lanckohr, die ook in de barrage zijn paard Titan zonder fouten en in de snelle tijd van 46.6 sec. over de tien verhoogde hindernissen (maximaal 1.70 m.) bracht. Onze landgenoot Harry Wouters van den Oudenweyer kwam met Hubertus in 49.4 sec. op de tweede plaats. Negentien combinaties bleven in het eerste parcours foutloos. Toen stonden er vyftien hindernissen van maximaal 1.40 m., in een parcours van 680 meter lengte, dat met een minimum tempo van 350 meter per minuut binnen 117 seconden gereden moest worden. Haagse jeugd won op Duinhorst Liet het weer zich zaterdagmiddag by de aanvang van de stedeontmoeting tussen de jeugdploegen van Leiden en Den Haag op Duinhorst somber en triest aanzien, ook de gezichten van de Leidse deelnemers gingen aanzienlyk minder vrolyk staan, toen bleek dat verschillende prominenten, zoals Frans Beker en Peen, niet aanwezig waren. Temeer, omdat Den Haag, dat ook nog de beschikking had over atleten uit Delft, een vrij sterk team op de been had gebracht. De Leidse jeugd gaf echter uitste kend partij, waarbij vooral de meisjes op de voorgrond traden. Grootse pres taties vielen er niet te noteren. Dat was ook een onmogelykheid in verband met de met plassen overdekte en zwaar te belopen Duinhorst-baan. Den Haag won de ontmoeting, dank zij vooral een betere bezetting van de technische nummers, terwyl ook het merendeel van de estafettes voor de Hofstad was. Henny Pauw, het pittige sprintstertje van Sportief, bewees op de 60 meter, dat haar tijd van 8 seconden van enige weken geleden geen toeval was geweest. Nu wist zij met lichte wind tegen en op een zware baan een ruime zege te boe ken in 8.2. Ook het Wassenaarse meisje Truus Cruiming (WIK) de 80 meter in 10.3 en Ria Westgeest (S en L) 100 yards in 12.4 konden op een goed gelopen race terugzien. Bij de jongens gingen sprintnummers verloren. Op de midden- en lange af stand vielen echter successsen te note ren. Op de 600 meter B waren Duive- steyn en Hoope heer en meester. Duive- steyn werd eerste. Een tweede plaats voor Jan Brandt op de 800 meter A en een zege van Van Leeuwen op de 3000 meter hielden de balans op de loopnum mers vry aardig in evenwicht. Maar daarna kwamen de technische num mers en daarin waren de Hagenaars on betwist sterker. De uitslag van de ontmoeting was: 1. Den Haag 279 pnt; 2. Leiden 231 pnt. In de Nederlandse atletiekploeg, die zaterdag en zondag a.s. te Duisburg uit komt in de zeslandenwedstryd is onze stadgenoot Frans Beker (A.V. Holland) aangewezen voor de 4 x 100 meter estafette. WIELRENNEN Piet van der Lans won omnium te Wageningen Te Wageningen zijn wielerwedstrijden voor profs en amateurs gehouden. Een wedstrijd voor profs achter motoren (2 ritten van 15 km) eindigde in een zege voor Wout Wagtmans. De gedetailleerde resultaten waren: le rit: 1. Wierstra (Amsterdam) 17 min. 7 sec.; 2. Wagtmans (Breda); 3. Koch (Utrecht); 4. Post (Amstelveen). 2e rit: 1. Wagtmans 17 min. 49.2 sec; 2. Post; 3. Wierstra; 4. Koch. Eindklassement: 1. Wagtmans 3 pnt; 2. Wierstra 4 pnt; 3. Post 6 pnt; 4. Koch 7 pnt. Een tweede wedstryd voor profs ach ter motoren over 30 km eindigde in een overwinning voor Koch. Het resultaat was: 1. Koch 33 min. 45 sec; 2. Wierstra; 3. Post; 4. Wagtmans. Van der Lans uit Sassenheim won een omnium voor amateurs, welke be stond uit een afvalwedstrijd een klasse- mentswedstryd over 5 km en een wed strijd over 10 km. Het eindklassement luidde: 1. Van der Lans; 2. Paul (Den Haag); 3. Gerritsen (Den Haag); 4. Van der Touw (Den Haag). HENGELSPORT KNG organiseerde een wedstrijd in de Ringvaart te Aalsmeer. De uitslag luidt: 1. J. Wassing, 14 st. 1145 gr., tevens winnaar van 2 wlsselpryzen; 2. D. Hoogstraten 10 st., 860 gr.; 3. P. v. Egmond 10 st., 835 gr.; 4. F. Flippo, 6 st., 760 gr., tevens winnaar wisselprys z.v.; 5. N. v. d. Linden, 7 st., 570 gr.; 6. H. v. d. Kaaij. 4 st., 505 gr.; 7. J. Ver mond. 6 st., 490 gr.; 8. I. Boom, 7 st., 395 gr.; 9. J. Roman, 7 st., 395 gr.; 10. A. Flippo, 6 st., 310 gr. R.M.M. hield zyn openingswedstryd in de Lee. De vangst was matig. Uitslag: I. A. v. Rossem; 2. T. Vodegel jr.; 3. J. Koreman; 4. K. Lefeber; 5. J. Bey; 6. W. Marijt; 7. M. Boelee; 8. J. Petit; 9. B. Gerrits; 10. Th. Vodegel sr. Visvereniging 't Hof hield haar eerste wedstryd te Nieuwe Wetering. De vangst was matig.. Uitslag: 1. J. v. Went jr., 25 st.; 2. A. Monteba, 7 st.; 3. W. v. Huis, 17 st.; 4. I. Monteba, 8 st.; 5. J. Volkers, 7 st..; 6. W. v. Reijn, 6 st.; 7. T. Zwart, 5 st.; 8. B. Ouwerkerk. 2 st.; 9. T. Hal- vermaan, 2 st.; 10 J. Goudkuil 0 st. (Advertentie) record stond op naam van de jeugdige Amerikaanse Chris van Saltza, die op 1 augustus 1958 in Topeka (Kansas) een tijd van 2 min. 37.4 seconde maakte. De Franse zwemmer Robert Christophe heeft te Parijs zijn eigen Europese record op de 100 meter rugslag heren, dat hij op 14 juni van het vorige jaar te Blackpool vestigde met 1 min. 2.9 sec., verbeterd en gebracht op 1 min. 2.2 sec. Het wereldrecord staat met 1.01.5 sec. op naam van de Australiër Monckton. Op de eerste dag van de wedstrijden om de Grand Prix de Nation in het zwem- stadion Georges Vallerey sneuvelde nog een tweede Europees record, namelyk dat op de 100 meter vlinderslag heren, waarvan de Hongaar Tumpek reeds sinds 1953 houder is. Toen de records werden „bevroren" was zijn scherpste tijd 1 min. 1.8 sec. en deze tijd is nu terug op de recordlyst. Het'was de Italiaan Frede- rico Dennerlein, die te Parys 1.01.8 voor zich liet afdrukken en daarmee Tumpek onttroonde. Het Europese record van Tumpek stond sinds 8 juni 1958, gevestigd te Boedapest, op 1 min. 2.2 sec. Delimiet- tyd bedroeg indertijd 1.05.8. DUIVENSPORT Zaterdagvliegers vlogen op St.-Denis Wedvlucht vanuit St.-Denis op 27 juni met in concours 243 vogels. 1 J. G. R. Langhout 2, 11 H. v. d. Vecht; 3, 20 M. de Vreugd; 4 A. de Wit; 5 J. Smits; 6 B. G. J. ter Beek; 7 Gebr. Baartman; 8 J. Jungerius; 9 C. Vonk; 10 v. d. Plas; 12, 15 J. Roest; 13. 19 L. de Ridder; 14 Langeveld 16, 24 K. v. d. Berg; 17 S. Schoeman; 18 v. d. Hulst; 21 L. Drost; 22 P. Baartman; 23 Kraayenoord; 25 K. Schaap, Koersen te Duindigt Marialva II eerste in de Diana-prijs (Van onze medewerker) Bü de aanvang van de gisteren op Duindigt gehouden koersen herdacht de heer Heidoorn in gevoelvolle woorden de vorige week door een motorongeluk om het leven gekomen trainer-pikeur Nico Bloemsaat en werd een minuut stilte in acht genomen. De paarden van het entrainement waren teruggetrokken. De Derby-proef voor 3-jarigen gaf een zeer verrassende uitslag door het falen van de favoriet Xema S. X Henny D (Lageweg) nam de kop en voor de tribune volgden X Hanover (Kooyman), Xetra en Xema S. X Henny hield stevig de leiding en sloeg de verwoede aanvallen van Kooyman steeds af om in 1.29.- km.-tijd de zege in de wacht te slepen. Jaap Zuyderduin behaalde met Xylophoon, een mooie derde plaats vóór de uitgelopen Xema S (Geersen). In de door 16 paarden betwiste ope ningsdraverij werd de leidende Xanthos Narciso na een baanronde uitgescha keld Wanda (J. de Vlieger) scheen nu regeirecht op de zege af te stevenen, maar in het rechte eind spurtte Winny Cliff (Klarenbeek) fel en deze won ver rassend (w. f. 16.40) met Welti op de derde plaats. In de eerste afdeling van de gesplit ste draverij voor 2-jarigen nam Wage naar met Ylite Rose direct zulk een grote voorsprong, dat deze voordeia- voriet Y Norton niet meer te bereiken was. In de tweede afdelmg haalde Jan van Dooyeweerd met Y Nellie eenzelfde Kunststukje uit; hier moest de favoriet Yvonne Hollandia (Geersen) met de tweede plaats genoegen nemen. Op af stand werd Yeasty Hanover derde. De favoriet Vainqueur werd in de Sterntje-prijs, na meerdere galoppades uitgeschakeld. Winston Hanover (Leeu wenkamp) duelleerde lang met Volann Erebus om de leidende positie. Geersen, die met Walter Hollandia 60 meter had moeten geven, hield de niet gemakke lijke Walter in het rechte spoor en deze klopte ten leste Winston in 1.25.8 km- t-ijd. Waluna Norton verdrong Volann Erebus van de derde plaats. De internationale draverij, over 2500 nieter ,gaf een mooie strijd te zien. Thea Cornelia (Knijnenburg) sloeg alle aanvallen van zijn zes tegenstanders af, doch moest tenslotte voor de machtige eindsprint van Sammy Mars (De Vlie ger) met een neusje verschil het hoofd buigen. Sandra (Wagenaar) hield Que- rie Hanover op de vierde plaats. Ook de amatrices gaven elkaar goed partij. Van de start af had Nel Wage naar met Son ja Zora in snel tempo steeds de kop. Het leek voor de door mej. Van Rijswijk gestuurde Theo Messidor, die 80 meter aan Son ja moest geven, een bijna onmogelijke taak deze afstand te overbruggen. En toch gelukte dit; in een opwindende nek- aan-nek race besliste Theo deze strijd (op foto) in 1.22.2 km.-tijd in zijn voor deel. De zeer snelle, buiten wedden schappen lopende, Souveraine Maire werd derde vóór Tarzan Hollandia G. die zijn kans door meerdere foutjes verspeelde. De ren om de Diana-prijs werd een dubbele zege voor Stal Portocarrero. Van der Kraats gaf met Carmen steeds de pace aan, met Missouri als tweede en Marialva II als derde. In het rechte eind kwam Marialva (Kammerzelt) on weerstaanbaar naar voren en won met 3 lengten. Op vele lengten werd Mis- sour derde. Bij de tweejarige volbloeds profi teerde de favoriet Crusader (H. Pije) van een zeer voordelige start en deze was op de streep 3 lengten voor de zeer goede debutant Dynamo (Burrell), die op zijn beurt een halve lengte voor Mystic Boy bleef. Óndanks het topgewicht van 80 kg. won mevr. DekkersCoebergh met He raut bij de amatrices de Gouden Speld. De Engelse mej. Cue gaf haar met East Wyn uitstekend partij doch kwam lengte tekort. Op 3% lengte volgde Wurftaube. Sabrina, die bij een eerste startpoging haar berydster de Belgi- UVS-linksback Jacques van Leeu wen heeft hedenmorgen een con- j tract voor het leven getekend. De blauwwitte verdediger trad in het huwelijk met mej. Nelly van Kan. Junioren van UVS vormden bij het i verlaten van het stadhuis een ere haag. (Foto LD/Van Vliet) Tanende belangstelling De gecombineerde races, die de KNAC en de KNMV reeds enkele jaren op het circuit van Zandvoort hebben gehouden en nu voor zondag 2 augustus op de agenda stonden, zijn in verband met de tanende belangstelling van de zyde van het publiek afgelast. Sportsplinters Te Cali (Columbia) heeft Real Madrid met 52 gewonnen van een Columfoiaans selectie-elftal. By de rust leidden de Madrilenen met 21. De grote man by de Spanjaarden was midvoor Di Stefano, die vier van de vyf doelpunten voor zijn rekening nam. De sportcommissie van de KNWU deelt mede, dat Gerrit Schulte, die zich in goede conditie voelt, zic!h kandidaat heeft gesteld voor het wereldkampioen schap op de weg. Deze kandidatuur is door de sport commissie geaccepteerd, zodat Schulte in de voorlopige selectieploeg is opge nomen. De Daviscup tennismatch tussen! Spanje en Engeland voor de halve fina- les van de Europese zone. te Barcelona gespeeld, is geëindigd in een 3—2 zege voor de Spanjaarden. In de finale ontmoet Spanje de Italiaanse ploeg, die te San Remo met 4—1 van Frankrijk won. Onze landgenoot Bertie Uytendaal is zondag op het internationale con cours hippique te Oostende tweede ge worden in een internationaal spring concours om de „Prix des Habits Rou ges". De Bredanaar reed met het paard Source Bleue. De eerste plaats was voor de Belg Vernalsteens met Aherglaube. Bas Maliepaard uit Willemstad heeft in de eindsprint, waaraan zevenl man deelnamen, de Omloop van de Kempen, een wegwedstrijd voor ama teurs over 192 km, gewonnen in 4 uur 41 min. 20 sec. 2. A. van der Sleen (Etten), z.t.; 3. Dick Enthoven (Groti IJpoLder) z.t.; 4. Frits Knoops (Konings bosch) z.t.; 5. E. Verstraete (Eede) z.t.) 6. J. Hugens (Hoensbroek) z/t.; 7. A van Egmond (Den Haag) z.t. Directe handel voor de Buitengewesten Aan de Indonesische Buitengewes ten zal spoedig toestemming worden verleend directe handel te drijven mei het buitenland, aldus heeft de com»! mandant van Noord-Sumatra, kolonel Djamin Gintings in Medan op Noord*] i Sumatra bekend gemaakt. fc Bij zyn terugkeer van de conferentie van regionale commandanten met chef; staf generaal Nasoetion verklaarde Gin tings, dat de Buitengewesten de im- 2 port zullen betalen uit de opbrengsten die verkregen zijn uit de uitvoer van plaatselyke produkten. 11 sche mej. Cliquennois had afgeworpen,) gelukkig zonder ernstige gevolgen, werd laatste. De uitslagen luiden: Sylvia Scott-prijs: 1. Winny Cliff Th. Klarenbeek) (1.29.2); 2. Wanda; 3 Welti. Toto win. f. 16.10; pl. f. 5.30, 1.90. 2.80; gek. f. 8.60; cov. f.6.20. Sperwerprijs le afdeling: 1. Ylite Roa (J. Wagenaar) (1.34.9); 2. Y. Norton; 3 Yvonne Heny. Toto win. 3.30; pl. l.f 1.20; 1.30; gek. 5.—; cov. 3.60. Sterntjeprljs; 1. Walter Hollandia V> H. Geersen) (1.25.8); 2. Winston Hanover, 3. Waluna Norton. Toto win. 4.20; pl. 2.40 2.40; gek. 12.70; cov. 4.10. Derby-proef-prijs: 1. X Henny D (G Lageweg) (129); 2. X Hanover; 3. Xylo phoon. Toto win. 16.60; pl. 3.10, 2.1.90 gek. 31.10; cov. 5. Sorella Frances-prijs1. Sammy Mar-; (J. P. de Vlieger) (1.24.3); 2. Thea Cor nelia; 3. Sandra. Toto win. 1.80; pl. 1.50 I.90; gek. 4.10; cov. 5.60. Sperwer-prijs 2e afdeling: 1. Y Nelli' (J. v. Dooyeweerd) (1.33.7); 2. Yvonm Hollandia; 3. Yeasty Hanover. Toto win 2.90; pl. 1.30, 1.30; gek. 2.60; cov. 3 60. Rozenprijs: 1. Theo Messidor (me|. A JL. v. Rijswijk» (1.22.2); 2. Sonja Zor& Souveraine Maire (buiten weddensch.); Tarzan Hollandia G. Toto win. 1.90. pl. 1.40, 1.60; gek. 3.cov. 3.40. Toto omzet f. 130.125.50. De rennen; Noordwesterprijs1. Crusader «H. Plje' 2. Dynamo; 3. Mystic Boy. Toto win. 2. pl. 1.10, 1.60. 1.30; gek. 7.30; cov. 8.—. Dlanaprijs: 1. Marialva II (A. Kammer zelt); 2. Carmen; 3. Missouri. Toto win 1.30 (stal); pl. 1.20; 3.10; gek. 5 90; cffi 5.50. Gouden Speld-prjjs (voor amatrices) Heraut (mevr. F. A. C. DekkersCoe bergh); 2. East Wyn; 3. Wurftaube. Toto win. 3.40; pl. 1.80, 1.90; gek. 5.90; co! 4.20.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10