Israël op zoek naar oplossing van probleem Arabische vluchtelingen Nog altijd een miljoen Duitse soldaten zoek Velen hebben het hoofd gebogen voor realiteit en accepteerden steun van de joodse overheid Lezers schrijven EEN LEGER VERDWEEN Lugubere bibliotheek van Rode Kruis: 85 delen met gemiddeld een tienduizend namen ZATERDAG 11 JULI W59 (Van onze correspondente in Israël) Het door de secretaris-generaal der Verenigde Naties op 19 juni uitgebrachte rapport betreffende het ruim tien jaar bestaande Arabische vluchtelingen-probleem is in Israëlische politieke kringen niet ongunstig ontvangen; behalve de aanbevelingen voor een voortzetting van het algemene programma van hulpverlening, meent men alhier in verschei dene nieuwe suggesties van Dag Hammarskjöld, de mogelijkheden tot een definitieve oplossing van het Arabische vluchtelingen-probleem te zien. Een der punten, welke men in Israëlische politieke kringen met instemming en belangstelling volgt, is de aanbeveling om die voorwaar den te verschaffen, welke tot een economische inpassing der vluchte lingen in hun huidige woongebied kunnen leiden. Dag Hammarskjöld gaf in bovenvermeld rapport toe, dat velen niet vrijwillig elke vorm van integratie zullen aanvaarden aangezien dit hun kansen op terug keer naar hun voormalige, zich in Israël bevindende woonplaats aanzienlijk zal verkleinen. d - Arabische minderheid belangrijk gestegen „Economische integratie van de Ara bische emigrant bevordert psycholo gische aanpassing aan zijn omgeving en indien een nieuwe vorm van hulpverle ning deze economische aanpassing be vordert, dan is het mogelijk, dat veie politieke problemen en een gevaarlijk groot centrum van spanningen in het nabije oosten langzamerhand zullen gaan verdwijnen", aldus de Israëlische zienswijze. Het nieuwe rapport vestigt opnieuw de aandacht op de problemen in Israël zelf ten aanzien van de Arabische be volking in het algemeen en de Ara bische vluchtelingen in het bijzonder. Na beëindiging der Arabisch - Israëlische oorlog in 1948 bedroeg de Arabische be volking in Israël ruim 103.000 zielen. Ruim 35.000 vluchtelingen uit Arabische nabuurstaten hebben zich sedertdien met instemming der Israëlische auto riteiten met hun familieleden in Israël verenigd. Door deze gezinshereniging en een grote natuurlijke aanwas, steeg de „Arabische minderheid" gedurende het laatste decennium tot ruim 220.000 Zie len!! De Israëlische aanduiding „Arabische minderheid" is wel de meest directe vingerwijzing naar de aard van de pro blematiek welke deze bevolkingsgroep door haar aanwezigheid opleverde. Im mers, de Arabieren hadden evenals de joden eeuwenlang gehunkerd naar een periode van nationale eenheid en poli tieke zelfstandigheid. Zij hebben in het Nabije Oosten onder verscheidene vreemde heersers deze droom niet op gegeven. Zij waren echter, ondanks on derdrukking, nimmer een minderheid en werden dit voor het eerst in een periode waarin Israël en de met Israël in oorlog zijnde Arabische staten, tege lijkertijd staatkundige zelfstandigheid verkregen. Er is nauwelijks één Arabisch gezin, dat geen familie-leden in het „vijan dige" buitenland bezit. „De Arabieren in Israël zijn allen fel-nationalistisch en dit is volkomen begrijpelijk" geeft iedere Israëliër grif toe, die door zijn Middenstandsbond over regeringsnota Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond heeft zich beraden over de jongste regerings nota over het te volgen sociaal econo mische beleid. Het bestuur was verheugd dat de regering in haar beleid t.a.v. de lonen in het algemeen aansluit bij de opvattingen, die van de zijde van de KNMB bij herhaling in de organen van het bedrijfsleven zijn geuit. Het ziet in de uitgestippelde beleidslijnen een waar borg, dat tegen inflatoire tendenzen zo veel mogelijk zal worden gewaakt, ter wijl met belangstelling kennis is geno men van het feit, dat de vrijere loon vorming in nader overleg met het be drijfsleven gestalte zal gaan krijgen. De optredende lastenverzwaring die zal ont staan, als gevolg van de door de rege ring voorgestelde maatregelen heeft de bijzondere aandacht van het hoofdbe stuur. Faris Hamdan, Israëlisch parle mentslid bespreekt met ouderlingen het oprichten van een Joods-Arabi sche coöperatie. functie in dagelijks contact met de Arabisch-Israëlische bevolking staat. De Arabische Israëliër had een grote keuze. Zijn nationalistische leider kon kolonel Nasser van Egypte, Koning Hoessein in Jordanië, de heerser in Syrië of in Irak zijn. Het was in ieder geval begrijpelijk, dat hij zich niet met de symbolen van de nieuwe joodse staat kon identificeren. Voldongen feit aanvaard Een stemming van haat en achter docht heeft in de afgelopen twee jaren, Wijls de vreugde om de verkregen eco nomische vooruitgang. Het overgrote deel der Arabische bevolking bevindt zich in een soort van politiek luchtledig. Het militaire gouvernement, in de grens gebieden met een overheersende Ara bische bevolking, is een dagelijks weer kerende ergernis voor de Arabier in Is raël. De militaire gouverneur verstrekt de pasjes waarmee de Arabische bur gers naar de joodse centra kunnen gaan voor vakantie, inkopen of werk. De Is raëlische regering heeft het niet ge waagd deze vorm van controle op te heffen, aangezien zy in de Arabische grensbevolking een mogelijke vijfde co lonne ziet. Dagelijks voorkomende ge vallen van niet opzettelijke, maar bij zonder hinderlijke bureaucratie maakt het militaire gouvernement tot een pijnlijke, vaak gehate realiteit. Teruggang der communisten Aanzienlijk geoompliceerder voo'r zichzelf en voor de Israëlische regering ligt het geval der Arabische vluchtelin gen in Israël. Zij verlieten uit angst voor represailles of op aandringen van hun leiders hun dorpen voordat de Is raëlische troepen deze in de Arabisch- Israëlische oorlog bezetten. In hun meestal in de grensgebieden gelegen dorpen kwamen Joodse Immigranten en uit veiligheidsoverwegingen weigert de Israëlische regering hen te repatriëren zolang er geen vrede met de Arabische nabuurstaten is. Een voorbeeld van deze problematiek zijn de ruim zesduizend vluchtelingen, die in Nazareth in over bevolkte hutjes of lemen huisjes wonen. Zij hebben constant iedere vorm van compensatie of integratie geweigerd omdat zy enkel en alleen naar hun oude woonplaats terugwilden. In feite dezelfde toestand als die welke in de overbevolkte Arabische vluchtelingen kampen in de kuststrook van Gaza of in Jordanië heerst. De in 1948 in Israël opgerichte com munistische partij, welke vier en een halve procent van het totale kiezersaan tal kreeg, heeft in Nazareth een groot arbeidsterrein gehad. Een jaar geleden nog, behoorde de helft van de gemeen teraad in Nazareth tot de communis tische partij. Zjj oefende zware politieke druk op de vluchtelingen uit om in hun eisen van repatriëring te volharden. Naar positieve toekomst De Arabische communisten in Israël kozen deze partij, welke pro-Nasser was, als de enige officiële toegestane vorm van protest tegen de gehate joodse overheid. Sedert de onderlinge twisten tussen Nasser en Kassem liep het com munistische ledental in Nazareth tot een te verwaarlozen aantal terug. De onderlinge onenigheid in de Arabische wereld ontmoedigde hen. Teleurgesteld wendde men zich af van de communis tische partijen liep een politiek va cuum tegemoet. Het directe gevolg van deze politieke ommezwaai was dat een aanzienlijk aan tal Arabische vluchtelingen in Israël de compensatie en nieuwbouwwoningen der Israëlische autoriteiten hebben ge accepteerd. Een vorm van samenwer king ontstond reeds in verscheidene dorpen en in Nazareth tussen vluchte lingen en regeringsinstanties. De Israëlische regeringsinstanties zullen in de nabije toekomst met bij zonder veel tact deze ontmoedigden vooral in de gebieden met een overwe-van een politiek isolement naar een N Officiële publikaties VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei- den brengen ter openbare kennis, dat zy in verband met de uitvoering van at werkzaamheden aan de Uiterstegracht en de Hooigracht hebben besloten de vol- gende verkeersmaatregelen voor de duur i van die werkzaamheden op te heffen: a. de geslotenverklaring van de Oude I Rijn, noordzijde, voorzover gelegen tussen de Pelikaanstraat en het Havenplein, voor alle voertuigen, rU- en trekdieren en vee. in de richting Havenplein; b. de gesloten/verklaring van de Oude Rijn. zuidzijde, voorzover gelegen tussen de Mlddelstegraoht en de Herengracht, I voor alle voertuigen, rb- en trekdieren en vee, ln de richting Mldelstegracht. gende Arabische plattelandsbevolking, plaats gemaakt voor het accepteren van een voldongen feit: de existentie van de joodse staat als een blijkbaar niet uit te roeien minderheid temidden van een Arabische nationalistische wereld. Toen men het hoofd boog voor deze realiteit, aanvaardde men ook leningen, agrarische hulp etc., niet meer als een vorm van colloboratie met de vijand maar als verstandige coöperatie met de (voorlopige) heersende autoriteiten. Zij kwamen allen op de Arabische zwarte lijst te stgan. Want: juist tegen deze feitelijke erkenning van Israël verzet ten zich Israëls Arabische vijanden. Het levenspeil der Arabische boeren steeg aanzienlijk door irrigatie, mecha nisatie en agrarische coöperatieven. De afstand tussen hen en hun familieleden aan de andere kant van de grens werd hierdoor groter en een gevoel van po litieke vereenzaming overschaduwt dik- Waterpolo-nieuws Het scheidsrechterskorps omvat enkele honderden scheidsrechters, maar om duistere redenen had de competitielei ding gemeend van de algemene gedrags lijn: geen plaatselijke scheidsrechter bij enige ontmoeting, zeker niet in deze woelige en belangrijke competitie, te moeten afwijken. Met het risico, dat. indien er iets scheef zou lopen de oor zaak onmiddellijk bij de scheidsrechter gezocht zou worden. Welnu, men kan zich de stemming van de LZC-suppor- ters voorstellen, toen de scheidsrechter in de ontmoeting LZCDAW bij een gelijke stand 45 seconden voor tijd DAW een strafworp toekende, daarmede de wedstrijd ten gunste van de Alkmaar - ders beslissend. Het was een leuke wedstrijd geweest tot dan toe. DAW bleek een goede homo gene ploeg te hebben met spelers, die in snelle uitvallen hun heil zochten. Waar nu de Leidse Zwemclub eveneens in goede conditie stak, werd er op boeiende wijze een sportief rondje geknokt om de Joodse landbouw-instructeur en Arabische boer. positief gerichte toekomst dienen te leiden. Het is begrijpelijk, dat men op het ogenblik in Jeruzalem het uiterst delicate politieke probleem der Arabi sche vluchtlingen in het buitenland met grote belangstelling volgt. punten. De DWA'ers moesten het heb' ben van het opbrengen van de bal naar de gevaarlijk speler de oud-jeugd-zeven- tal speler Van Bekkum, bij LZC zat het meer in de speerpunten rond Rien Sloo- ter. DAW viel onmiddellijk fel aan en in de eerste minuut reeds ontsnapte het Leidse doel 'n paar maal op miraculeuze wijze aan doorboring. Maar de Leidse achterhoede kreeg vat op de tegenstan der en het eerste succes was dan ook voor LZC. Rien Slooter kreeg de bal vrij en maakte geen fout. Maar al heel gauw was het gelijk, toen een ontsnapte spe ler niet goed werd overgenomen, waar door een andere DAW'er vrij kwam en geen fout maakte. En toen kwam het boeiende gevecht, dat een groot deel van de eerste helft en praktisch de gehele tweede helft zou duren. Beurtelings kwamen beide doe len in gevaar, maar steeds wisten de keepers het gevaar te bezweren. Tot het fatale moment vlak voor het eind, toen de scheidsrechter, die tot dan toe de faire wedstrijd zeer coulant gefloten had, meende een strafschop te moeten geven. Dat werd fa teal, want wat er in de korte spanne tijds ook nog gepro beerd werd aan Leidse zijde, méér straf- worpen of andere giften zaten er voor hun niet in en dus besliste één scheids- rechtelijke uitval de wedstrijd, en daar mede de puntenverdeling. Nogmaals, zeer jammer, gezien het totaal van scheidsrechterlijke beslissingen in deze wedstrijd. Het tweede zevental speelde een ge makkelijke wedstrijd tegen Swift 2 en won met 31. De doelpunten werden hier alle gesooord door Henk Versluis. Medischs Dienst Leiderdorp Dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. K 1710 - 22208. Oegstgeest Dokter H. A. Reterink. Joh. Evertsenlaan 14, tel. 20394. Voorschoten Dokter Th. v. Schaik, Juliana v. Stolbergkazeme 62, tel. 3344. Wijkverpleegster Gezondheidscentrum, tel. 2177. Wassenaar Dokter J. C. de Neef, Wilhelminaplein 1, tel. 8303 en dokter A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005. Van zaterdagavond tot de volgende week zaterdag wordt de apothekers- dienst na sluitingstijd waargenomen door de Wassenaarse Apotheek, Schouw weg 32 tel. 2402. STADSNIEUWS Café „De Sleutelstad" aan de Steenstraat heeft deze maand een hoofdprijs gewonnen in de gouden- kroontjesactie van de bierbrouwerij d Oranjeboom. De prijs, een televisietoe stel, is gistermiddag door de chef van de afdeling reclame van het Rotter damse bedrijf, de heer J. van der Steen, overhandigd aan de exploitanten van „De Sleutelstad", de heer en mevrouw N. van Lierop. De heer J. H. Drewes, alhier, is benoemd tot lid van de subexamencom missie Duits M O. Open riool Voor de bewoners van het laatste ge deelte van de Rijndijkstraat schept een open riool, waarop 111 w.c.'s lozen, een onhoudbare toestand. Vooral in deze warme dagen is de stank soms ondraag lijk. Het is onbegrijpelijk, dat deze toe stand in een tijd, waarin men zo veel doet voor de volksgezondheid, nog ge handhaafd blijft. Het riool is een lust oord voor de ratten! Kan hier nu niet eens op korte termijn iets aan worden gedaan? Enige slachtoffers WASSENAAR Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen is geslaagd voor het doctoraal exa men godgeleerdheid onze plaatsgenoot P. A. Zeven. (Van ome correspondent in Bonn) Sedert het einde van de oorlog weet men nog altijd niets over het lot van 1.113.000 Duitse soldaten en van 118.000 Duitse krijgsgevan genen. Ze zijn spoorloos verdwenen: gesneuveld, ergens snel zonder meer begraven, misschien werkzaam in een of ander Russische kamp. Of onder andere naam verder levend in een vreemd land of.in West-Duitsland zelf! Hoop op terugkeer van deze 1.230.000 Duitsers koestert men niet meer. Tragische taferelen in Keulse jaarbeurs De Westduitse Bondspresident prof. Heuss heeft dezer dagen op een bijeen komst te Keulen van de bond van „Heimkehrer" (soldaten die uit krijgs gevangenschap zijn teruggekeerd) nog- eens laten blijken wat het president schap inhoudt. Met nadruk zei hij: „Ik ben hier niet gekomen om me te laten bezichtigen en dan weer snel te ver dwijnen. Mijn bezoek hier betekent een politieke en menselijke erkenning van de staatsburgerlijke gezindheid waarmee de teruggekeerde soldaten hun opname in de nieuwe Duitse staat hebben ver kregen". Daarmee duidde Heuss onge twijfeld aan, dat de gemiddelde Duitse soldaat uit de voormalige „Wehrmacht" direct teruggekeerd is in de normale ■maatschappij en niet zoals na 1919 via vrijscharen de voorbode werd voor een nieuw extremisme. Op de Keulse bijeenkomst der ..Heim kehrer" was dan ook geen sprake van politiek, wel van de mogelijkheid om nog iets te doen voor de 1.230.000 ver dwenen soldaten al was het maar om hun familieleden zekerheid te geven. In de Keulse jaarbeurshal zag men hon derden mannen en vrouwen, veelal bo ven de zestig, die rondliepen met schil den en borden, waarop foto's en namen waren geplakt of geschreven van solda ten over wier lot zij niets wisten. Men las dan op zo'n schild „Wie zagof „Wie kan inlichtingen geven over....?" of „Weet iemand iets over De tienduizend ex-soldaten, die aan de bijeenkomst deelnamen, schuifelden langs de schilden en borden, de foto's en namen. Langs oude mannen en vrou wen, die nog altijd hoop hebben dat hun zoon waarschijnlijk al veertien of vijftien jaar geleden ergens in Rusland of Frankrijk gesneuveld nog leeft Een stuk barv erleden dook daarmee te midden van het welvarende Keulen plotseling weer op, temidden ook van mensen op wier gezichten niets meer valt te lezen van de ellende van een oorlog, waarvoor hun land totaal ver antwoordelijk was. Gevonden, zij het dood Het Duitse Rode Kruis beschikt thans over een bibliotheek van 85 de- Vorstelijk gezelschap naar Limburg vertrokken Nadat Koning Boudewijn, Koningin Juliana en Prins Bernhard vanmorgen in het Huis ten Bosch afscheid hadden genomen van de burgemeester van 's-Gravenhage, de gouverneur der resi dentie en de leden der hofhouding die niet deelnemen aan de tocht naar Lim burg, vertrokken zij naar de vliegbasis Ypcnburg. Vervolgens stapte het hoge gezelschap in de regerings-Dakota. Om 10.25 uur precies vertrok het toestel, bestuurd door Prins Bernhard, in de richting van het vliegveld Beek (Limburg) voor het bezoek aan Maastricht. len met gemiddeld 10.000 namen en 7000 foto's per deel van verdwenen mi litairen. Uiterst systematisch geordend, met financiële steun van de regering te Bonn (7V2 miljoen mark), kon men op deze wijze een poging ondernemen om „het verdwenen leger" te zoeken. Er was op de Heimkehrer-bijeenkomst een man uit Essen, die, bladerend dooi de dikke boeken, plotseling een gezicht tegenkwam, dat hij kende. Onder ede verklaarde hij tenslotte dat de man op de foto in het dikke boek een sergeant van een parachutistenregiment was, die hij op 29 augustus 1944 dood te Rouen in Frankrijk had gezien. Ach ter de naam van de dode werd een tekentje gezet: gevonden, zij het dood. De meeste Duitse militairen zijn in Rusland verdwenen. Het Duitse en het Russische Rode Kruis werken al enige tijd intiem samen op zoek naar deze verdwenen Duitsers. Men heeft daarbij Vastgesteld, dat er tenminste een half- miljoen Duitsers in de Sovjet-Unie moe ten zijn verdwenen. In Moskou werken thans meer dan honderd Russische Ro de Kruis-beambten uitsluitend met het doel het lot van Duitse vermisten op te helderen. Tot dusver heeft men te Mos kou 87 vermisten kunnen terugvinden. Maar waarschijnlijk zal het lot van de meer dan een miljoen verdwenen Duit sers nooit worden opgehelderd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 juli Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling: Per 100 kg.: Pruimen 99150, andijvie 722, augurken 2134, doperwten 4170. snijbonen 65125, stambonen 55114, tuinbonen 9, kroten 1140. postelein 16, rabarber 1928. spinazie 7—20, Tomaten A 7494. idem B 76—98, idem C 50—60, idem CC 27—44, uien 519, waspeen 1116, zilverulen 2942. Per 100 stuks: perziken 936, bloemkool A 1344. komkommers A 31— 52, idem B 21—38, idem C 24—28, sla A 531. Per 100 bos: bospeen 1737, peter selie 3.40—10, selderij 12—15.20. AALSMEER. 10 Juli C. V. Centrale Aalsm. Veiling G A.: Clematis 47%. Berbera 1023, Bouvardia 510, Violie ren 38 ,V2Chrysanten gr.bl. 2039, id. kl.bl. 2547 per stuk. Amaryllis 513. Lelies 2560 per kelk. Ssther Read 10— 25. Lathyrus 6—12. Colvillei 50—72, Gla diolen 4570. Ornithogalum 50100. Lia- tris 3055, Scabiosa 2545, Dahlia gr.bl. 3050, idem kl.bl. 15—*25 per bos. Anjers: rood 29y2roze 28, wit 28, Orchid Beauty 619 per stuk. Rozen: Better Times 28. Rosalandia 24. Edith Helen 210, Parel van Aalsmeer 210. Geh. Duisberg 29. Pechfold 25, Verschuren 2—5, Towny Gold 27, Mad. Ofman 2 10, Stokman 26, Baccarat 1532. Mon tezuma 412 per stuk. Pollantharozen: Sweetheart 37, Nympf 822 per stuk. KATWIJK AAN DE NRIJN, 10 juli Groenteveiling: bloemkool 1 (per 100 st.) 32.00-57.00, bloemkool 2 (per 100 st.) 16.00-38.00, bospeen (per 100 bos) 23.00- 30.00, waspeen A export (per kist) 2.10- 3.70, waspeen B export (per kist) 3.50- 4.40, waspeen binnenland (per kist) 2.20 —4.00, sla 1 (per 100 st.) 20.00-27.00. sla 2 (per 100 st.) 12.00-21 00. rabarber 14.00-23.00, doperwten 69.00-76.00. kom kommers (per 100 et.) 24.00-35.00, tuin bonen 8.00-20., prinsessenbonen (per kg) 1.19-1.26. blauwe schokkers 58.00-73.00, selderij (per 100 bos) 1.7.00-18.00, peter selie (per 100 bos9.00-12.00. tomaten 49.00-89.00. kroten (per 100 bos), andij vie 23.00-27.00. uien (per kist) 3.30-3.90. kroten (per 100 kg.) 6.805.90, stoofsla 13.00-14,00. aardappelen (per kist): gro te 4.40-4.70, drielingen 2.50-2.70. Aanvoeren rwaspeen 27.000 kg, waar van 10.000 kg voor export werd verkocht bospeen 5.000 bos; bloemkool 27.000 st. Vriendelijk lachend wandelde Koning Boudewijn gistermiddag in de tuinen van het Kasteel Oud- Wassenaar tussen de opdringende leden van de Belgische kolonie door. RIJNSBURG. 10 juli Groenteveiling: Eerstelingen 2425. drielingen 1416, tuinbonen 1014, blauwe schokkers 70— 75, doperwten 6570, pootuien 2022, waspeen A 2023, Idem B 2225, alles per kg. Selderij 1216, peterselie 1015, bospeen 2530. radijs 78. boskroten 13 16, alles per bos. Bloemkool A 3040, idem B 1525 per stuk. Sla 12—26 per krop. TER AAR, 10 Juli Groenteveiling: Kassnljbonen 951.30, Idem B 7590, id. stek 2556, snijbonen natuur 1.101.20, Idem stek 5561, stamsnljbonen 60, stam- prlnsessenbonen 1.00.25, stokprinses- senbonen 1.101.30, kapdoppers 46. peu len 66, blauwschokkers 36, witte pronkers 30 per kg. Tuinbonen 801.35 per 10 kg. Tomaten A 661.09, idem B 821.04, ia. C 5152, idem CC 27. idem bonken 36, rabarber 17, aardappelen 1316, idem kriel 27, postelein 1920, waspeen 12 15. uien 2526, komkommers stek 1520, zilverulen 2627, spitskool 35. rode kool 20. zuring 19. alles per kg. Sla I 1831. idem H 6, bloemkool A 3054, Idem B 21—28 .idem C 14—22. idem stek 10—11, komkomrers 1449, alles per stuk. Sel derij 915, bospeen 1016, bo6kroten 7 11, bosuien 13, alles per bos. Augurken ongesorteerd 27 per kg. Kruisbessen 1.80 per slof. Zwarte bessen 2.202.30 per kg. BOSKOOP, 10 Juli „De Boskoopsche Veiling": gr.bl. rozen: Duisburg 130, But terfly 70—130, gemengd 4458—90. Bou- che 14070. Pechtold 150. Newyorker 90, Vierlanden 200170, Parel v. Aalsmeer 150—110, Hadley 70—60, Better Times 130 80, Baccara 400340. Babyrozen: Else Poulsen 5036, Ellen Poulsen 5037, Ju- weetje 50, Nympf 230—310, White Sweet heart 65. Sweetheart 593765, Ollsson 90—58, Aria 95—85. Fire King 100—80, Moulin Rouge 130100, Sweetheart (bui ten) 10080. Allerlei: Margrieten enkel 10, Liatris 48—34—62, Statice 37—39, Le lie auratum 28. idem wit 22 per kelk. Zinnia 3028, Vuurpijlen 47. In pot: Croton 110, Nephrolepis 120, Klimplanten 37. Hangplantjes 3842, Colens 109, Cyclamen 10080. ROELOF A RENDS VEEN10 Juli. Bloemenveiling: Ornithogalum 22-55, Wirrals Supreme 8-42, Liatrix 18-44, Ane monen 3-8, Gladiolen 10-25, Korenbloe men 14-17, Leeuwenbekken 8-17, Spirea 12-23, Phvsostegla 18-31. Colvlllies 17-32 Flox 15-28, Segetum 6-14, Dahlia 30-50, Lathyrus 8-14. Babyrozen 55-1.55. Zin nia 10-17, Allum 13-16 per bos; Lelies 10 12, Am. Anjers 2-8, Gerbera 7-8 per per stuk. ROELOF ARENOö VEEN, 10 juli. Groenten veiling: Aardbeien 74-91 per 24 ons doosje, tomaten 73,00-97.00, kropsla 10.00-27.00. breekpeen 10.00-18 00. bce- peen 12 00-22.00, bloemkool 10.00-35.00, Aardaopelen 14.00-17.00, komkommers 20.00-29.00 .kroten 37.00. tuinbonen 8.00- 12.00, peulen 40.00, blauwschokkers 53.00 65.00, capucljners 51.00-57.00, snijbonen 1 105.00-140.00, idem 2 70.00-110.00, ld. stek 35.00-75.00, dubb. stambonen 85.00- 105.00 per 100 kg. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9