Schoolagenda Enorme belangstelling bij feestelijke intocht PLASTI COLOR GENEVE II LAURA'S LAATSTE DAG 1 DEMMENI£j Met een enkel woord CONTROLE OP KERNPROEVEN Agenda li i! Is ZATERDAG 11 JULI 1959 HET oordeel, dat de voormalige Amerikaanse ambassadeur der Verenigde Staten in Moskou. Averell Harriman, na zijn recéhte reis door de Sovjet-Unie en zijn uitvoerige gesprekken met premier Kroesjtsjef over deze top- figuur geveld heeft, was bepaald niet mis. Op een persconferen tie beschreef hij de Russische leider als een „emotionele, zeer trotse, zeer opschepperige, brallende, arrogante persoonlijkheid". Erg vleiend was deze mening van de alleszins bekwame en bijzonder rustige Harriman niet, zij strookt trouwens met die van anderen, die met de rode diotator kennis hebben gemaakt. Men zou er dus niet eens zo veel aandacht aan behoeven te geven, ware het niet, dat Harriman tot een merkwaardige conclusie kwam. Op grond van bovenstaande uitspraak zou men zeggen, dat hij een tegenstander zou zijn van een topconferentie tussen de Westelijke leiders en deze opgebla zen man. Neen, zei Harriman, laat hem toch vooral naar Amerika komen, dan kan hij met eigen ogen zien. wat de Verenigde Staten nu eigenlijk beteke nen. Want en dat is een punt van groot belang in Harrimans opvatting Kroesjtsjef is slecht geinformeerd... EN daarmede logde Harriman ae vinger bij een niet alleen ernstig maar zelfs gevaarlijk tekort in het Kremlin: de leiders daar zijn niet op de hoogte, met uitzondering dan van Mlkojan, die onlangs in de Verenigde Staten vertoefde, en van Kozlof eveneens vice-premier die op het ogenblik door de States reist. Die twee kunnen misschien het oordeel van Kroesjtsjef beinvloeden en bepaalde vooroordelen wegnemen, wanneer zij tenminste iets van hun verblijf op Amerikaanse bodem hebben opgesto ken. Kozlof is dezer dagen krachtdadig op de vingers getikt, toen hij zich een historische blunder meende te kunnen veroorloven. Zonder blikken of blozen verweet hij de Amerikanen, dat zij be taling in goud gevraagd hadden voor de hulp. die zij een kwart eeuw gele den zonden ter leniging van de hon gersnood .waardoor de Sovjet-Unie toen geplaagd werd. Zowel vice-pre sident Nixon als de minister van Bui tenlandse Zaken Herter waren er ter stond bij om deze uitspraak als onwaar te kenmerken: Amerlka's hulp was zuiver charitatief, de „kapitalisten" vroegen er niets voor terug GEBREK aa nkennis, dat schijnt toch wel een van de voornaam ste oorzaken te zijn van de stug ge houding van Moskou in tal van kwesties, hetgeen overigens niet bete kent, dat de Westelijke informatie bronnen steeds feilloos werken. Maar wanneer premier Kroesjtsjef tegen Harriman zegt, dat het Amerikaanse volk naar zijn mening niet achter de regering staat, dan bewijèt dit ten eer ste, dat hij van het wezen der demo cratie geen tittel of jota heeft begre pen, ten tweede dat de geschillen tus sen partijen zich naar zijn ongefun deerde opvatting blijkbaar over alle punten moeten uitstrekken, terwijl ze in werkelijkheid alleen betrekking heb ben op binnenlandse aangelegenheden en ten derde, dat de topfiguur uit het Kremlin zioh bijzonder gevaarlijke misvattingen meent te kunnen veroor loven, die het typische kenmeik zijn van iemand, die nauwelijks meer voor verbeterde inzichten vatbaar is. Geen wonder, dat hij ertoe gekomen moet zijn Harriman heeft de berichten dienaangaande overigens niet willen be vestigen of tegenspreken tegen de Amerikaanse oud-ambassadeur te zeg gen. dat Rood-China raketten van Rusland heeft ontvangen, waarmee de Zevende Amerikaanse Vloot (in de wateren rond Formosa) vernietigd zou kunnen worden. HET verontrustende van KroesJ- tsjefs denkbeelden is, dat zij blijk baar een maniakaal niveau be reikt hebben .waarop voor herziening van volslagen verouderde opvattingen geen plaats meer is. Iets dergelijks vol trekt zioh ook in de geest van Hitier, toen hij eerst zijn aanval op het Wes ten deed en later tegen de Russen ten 6trijde trok. Het zijn dan niet langer de feiten desnoods de keiharde en zelfs onaangename feiten welke het laat ste woord hebben, maar het is een ingebeelde visie, welke spreken en handelen bepaalt. Iets bedenkelijkere dan dergelijke symptomen van be wustzijnsverenging kan men bij een politicus zioh moeilijk voorstellen. Ge let op deze uitingen kan er maar één conclusie zijn: haal die verwaten man zo spoedig mogelijk naar de Verenig de Staten .misschien breekt bij de toerist Kroesjtsjef het inzicht door wat aan de politicus kennelijk ontbreekt. Het ergste van al is, dat de Russische premier nu ook al sohijnt te denken, dat het machts evenwicht geheel in het voordeel van zij nland is doorgeslagen, zodat hij het Westen de wet kon voorschrijven. En dat is een misvatting, die hem. zoals de New York Times terecht schrijft, tot roekeloze avonturen kan leiden. DIT alles vormt een weinig bemoe digend voorteken voor het tweede gedeelte van de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken in Genève. Men weet het: Herter, Sel- wyn Lloyd, Couve de Murville en Gro- myko hebben zes weken lang in ze ventien plenaire en twaalf informele zittingen tevergeefs gezocht naar een akkoord, dat in het bijzonder aan Washington reden zou kunnen geven om te zeggen, dat daarmee een grond slag was gelegd voor top-overleg. In het Kremlin heeft Kroesjtsjef dezer dagen tegenover Harriman onomwon den laten merken hoe weinig waarde hij eigenlijk aan diit ministerieel ge sprek hecht. Als Grom.vko de man zat er nota bene bij, toen de Baas dit zei! niet precies zou doen, wat Mos kou hem beval, zou dat betekenen, dat hij onmiddellijk zou worden terugge roepen. zei Kroesjtsjef Met an dere woorden: mijn minister van Bui tenlandse Zaken is mijn loopjongen! En nu kan men wel zeggen, zoals sommigen doen, dat Kroesjtsjef een groot acteur is en dat hij precies weet wat hij zegt, maar het is toch hoogst twijfel ach tig of de Russische premier bovenstaande uitlating Inderdaad an ders bedoeld heeft. A Li zijn de vooruitzichten cNbi ook allerminst veelbelovend, dit is nog geen reden om alle moed te laten zakken. Misschien kan vice-pre sident Nixon iets bereiken, wanneer hij binnenkort zijn reeds emige tijd gele den aangekondigd bezoek aan de Sov- je-Unie gaat brengen. Nixon is een po liticus, die de laatste jaren een steeds krachtiger persoonlijkheid is gaan to nen. Kroesjtsjef moge een buitenge woon geslepen man zijn en zoals de Amerikaanse gouverneurs getuigden, die hem dezer dagen een bezoek brach ten een uitermate handig debater, er is reden om te veronderstellen, dat Nixon zijn mannetje zal weten te staan. In elk geval ls hij niet voor nemens een propagandistisch loopje met zich te laten nemen: als eis voor zijn ontmoetingen met Kroesjtsjef Na een natte start verscheen ook op de laatste dag van de Laura al spoedig het zonnetje. De zonnebrillen werden weer opgezocht en in vele gevallen wer den de benen maar met handdoeken en lange broeken bedekt. Bü wyze van voorzorg. Ze waren al pijnlijk genoeg van de vorige dagen. Het feest in Avifauna van de vorige avond zat velen nog zichtbaar in de be nen. Ze gingen wat later van start en hielden zich ook de verdere dag opval lend rustig. Voor de eerste maal in de Laura-his- torie werd op de laatste dag de Rotter- phen is weer een feest geworden. Voor deelnemer en toeschouwers. De laatsten hebben de eersten met juichkreten en bloemen overladen. Duizenden In de Van Mandersloostraat en bij het Nutsgebouw was er geen doorkomen aan. Duizenden hadden langs de route een plaatsje gevonden. In de Nutszaal gaf de voorzitter, de heer P. Stouthamer als kenmerk van deze 12de Laura de soms bijna ondraag lijke hitte. Gelukkig zijn geen ernstige ongelukken voorgekomen en stemde Ryan, Schenk, Tjeenk Willink, Schermer. ALLE SCHOOLARTIKELEN voor u.l.o. h.b.s. lyceum gymnasium ambachtsschool HAARLEMMERSTR. 167—171 damse route niet gevolgd, maar draaide men in tegenovergestelde richting. Gis teren werd eerst richting Boskoop. Gou da, Haastrecht, Schoonhoven en Lek- kerkerk gereden. In „Het Zalmhuis" te Capelle aan de IJssel moest bij mevr. Van Leeuwen en do heer Lam gestempeld worden. Haven in zicht De B-groep was intussen door het Kralingse Bos Rotterdam binnengere den. De beruchte .kinderhoofdjes" maak te dit gedeelte niet tot het prettigste, Maar wat hinderde het. Vermoeidheid, hitte en andere tegenstanders werden vergeten in het zicht van de vrolijke ha ven. Mede daardoor bleef het aantal uit vallers gisteren tot een enkele beperkt. Mej. Van Rijn, die de tweede dag lelijk was gevallen, moest de strijd op dokters advies wegens een gekneusde arm sta ken, terwijl een lid van de Leldse poli tie, de Alphenaar Van de Leij, eveneens op doktersadvies moest opgeven. Over het algemeen is er op deze laat ste dag niet snel gereden, alsof men het festijn zó lang mogelijk wilde laten du ren. Langdurige voorpret dus van het daverende slot. Want de intocht in Al- advertentie VRAAG KLEURAOVIES EN FOLDER BIJ PLASTICOLOR NEDERLAND N.V. Singel 514 - Amsterdam PLASTICOLOR: 'n kwaliteitsprodukt van PIETER SCHOEN - ZAANDAM iedereen in met het oordeel van de „Ko ningin van de Laura 1959", mevr. Bij de Vate, dat zo'n tocht eigenlijk acht da gen moest duren. De heer Stouthamer bedankte allen die aan het welslagen hebben medege werkt, zoals het gemeentebestuur en de Raad. De pioniers, die reeds 12 keer hebben meegereden wenste de voorzitter persoonlijk geluk. Hierna volgde de prijs uitreiking waarbij ieder, die de tocht volbracht had, zijn „plak" in ontvangst mocht nemen. In de Nutszaal was er des avonds een zeer genoeglijk afscheidsbal. Ook in Ho tel Centraal was de stemming uitste kend, zoals deze trouwens tijdens de gehele Laura goed is geweest. Met bloemen beladen kwamen de Lauriancn bij het Nutsgebouw aan, zoals de D.S.S.-groep van de heer Smit, van welke groep mej. Van Rijn na de 2de dag niet meer mocht rijden door haar val bij Zwammer- dam. (Foto Leldech Dagblad) Soekarno en Soebandrio weer tegen Nederland HET GEWONE STOKPAARDJE De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken. Soebandrio, heefi gisteren over westelijk Nieuw-Guinca gezegd: „Wij moeten de strijd om West-Irian niet met smeken voortzet ten, maar door binnenlandse groei en nationale consolidatie". De minister wees er op dat de niéuwe regering zich verzet tegen imperialis tische. economische en politieke over heersing. Het laatstgenoemde slaat op de Nederlanders die nog altijd het westelijk deel van Nieuw-Guinea in bezit houden. Zowel president Soekarno als minister Soebandrio verklaarden, dat de Indonesische buitenlandse poli tiek geen veranderingen zal ondergaan. Indonesië zal zyn neutralistische poli tiek voortzetten en geen banden met blokken aangaan. President Soekarno had eerder bij de beëdigingsplechtigheid van het nieuwe kabinet gezegd dat hy de minis ters had uitgezocht op grond van hun verdiensten. Er is alle reden voor dat Indonesië zich krachtig verzet tegen politieke en economische imperialistische overheer sing. daar een deel van zijn grondgebied, westelijk Nieuw-Guinea. nog onder bui tenlandse heerschappij staat, aldus Soe karno. BINNENLAND Aan de gevolgen van een ernstige ziekte is overleden de 62-Jarlgc dr. D. G. G. van Rlngelestein. gemeentelijk Inspec teur van het onderwys te 's-Gravenhage. Gisteren is de heer J. W. B. Harte- mlnk, aannemer te Loosduinen tijdens het uitvoeren van werkzaamheden voor de verbouwing van een sulkerwerkfabrlek in de derde Van der Kunststraat te Den Haag. door een losschietende balk aan het hoofd getroffen en op slag gedood. ZlITENLAND De gevangenen in de strafinrichting van Relasvllle ln de Amerikaanse staat Georgia, die donderdag ln hongerstaking waren gegaan, hebben hun actie gisteren reeds opgegeven. De gevangenen wilden met de hongerstaking wijzigingen ln de behandeling afdwingen. In de woning van een bescheiden levend oud echtpaar. Semjon en Agrlplna Stepanof. te Koelblsjef ln de Sovjet-Unie heeft men, volgens het Russische blad „Sovjetskaja Rossla" een hoeveelheid geld, juwelen, bont en weefsels ter waarde van eén miljoen gulden gevonden, voor het grootste deel daterend van vóór de Russische revolutie. In de onderwereld van Singapore krijgen Jongelui meer macht. De politie deelde mede dat de Jongeren in terreur elkaar de loef proberen af te steken in een wedijver naar de hoogste posities ln de onderwereld, nadat 273 bekende gang sters ingevolge de nieuwe wetgeving van vorig Jaar. zonder proces zijn gearresteerd. Dit jaar zijn in Singapore reeds 28 moor den gepleegd, waarvan 10 door gangsters. Ook bewapende roofovervallen nemen toe. heeft hij gesteld, dat ambassadeur Thompson de gesprekken zal bijwonen. En verder heeft hij te kennen gegeven, dat zijn rapporten zowel naar presi dent Eisenhower als naar de minister van Buitenlandse Zaken Herter zullen worden doorgegeven. Nixon wenst zich dus de niet de kaas van het brood te laten eten. Wie weet of Amerika's vi ce-president op deze gespreksbasis een kalmerende en tot redelijkheid stem mende invloed op Kroesjtsjef kan hebben! In Little Rock ls een hond begra ven die zijn dertien-Jarige meester overal was gevolgd. Vorige week was zijn baas bij een aanrijding gedood. De hond at en dronk niet meer en lag tot de begrafenis by de kist. Volgens de veearts stierf de hond aan „een gebroken hart". v Dr. Emilio Cordero Michel, eerste secretaris in de delegatie van de Domi nicaanse republiek by de V.N.( heeft zijn ont6lag aangeboden. Hij is van mening, dat zijn land door een „walgeiyke dicta tuur" wordt onderdrukt. Hy vroeg poli tiek asiel. Vyf Afrikanen die ter dood veroor deeld zijn wegens het plegen van verzet-s- daden, zyn vrydag te Bafoessam ln Frans-Kameroen fen aanschouwe van een grote menigte, terechtgesteld. Het zyn de eerste terechtstellingen in Frans-Kame roen. vyf Poolse marinemannen, beman ningsleden van twee torpedobootjagers, hebben Zich gisteravond by de politie va nde FFranse havenstad Brest gemeld en om politiek asiel verzocht. De twee Poolse oorlogsschepen waren gistermiddag uit Brest vertrokken na een beleefd heidsbezoek aan die Franse vibotbasls te hebben gebracht. De politie zei, dat vier andere marinemannen, onder wie een officier, zyn gedeserteerd. Uit Jeruzalem is een afschrift van het dagboek van de voormalige SS-offl- cler Felix Landau, bijgenaamd de „moor denaar op het witte paard", opgestuurd naar Sfuttgart, waar een onderzoek naar diens gedragingen tijdens de oorlog, voor- nameiyk ln de stad Drohowltz, is inge steld. Landau schreef ergens ln het dag boek: „Ik speel de rol van beul zowel als doodgraver. Wonderlyk dat ik zelf niets voel, geen medeiyden, geen erbarming, niets De Israëlische regering zal de Be- doëlnen ln de Negef-woestljn welde- en bouwgrond verpachten om hen er toe te brengen, zich blijvend te vestigen. Ook op andere wyze zal hun hulp worden ver leend. Gezien het verminderde optreden van t.b.c. in Israël zyn ziekenhuisruimten met accommodatie voor 1450 patiënten voor andere doeleinden, zoals rusthuizen ingericht, zoals o.a. het tbc-ziekenhuis „Koning Christiaan X" bij Jeruzalem, een geschenk van het Deense volk. Professoren van de Hebreeuwse Uni versiteit van Jeruzalem hebben ln de Negef-woestyn aardewerk en scherven uit de tyd van Salomon gevonden. Sommig vaatwerk vertoonde Indrukken van zaden, strohalmen e.d. Vorderingen in Genève De wetenschappelijke deskundigen van de drie-mogendhedenconferentie in Genève over een verbod van kern wapenproeven zijn ervan overtuigd dat men met behulp van vijf tot zes kunst manen op een hoogte van enige tien duizenden kilometers alle kernontplof fingen op grote hoogte zal kunnen ont dekken. Op geringere hoogte zijn veel meer kunstmanen nodig als men het gehele aardoppervlak zou willen bewaken. Voor het ontdekken van kernontploffingen achter de maan of de zon zou een stel sel van vier zonne-satellieten nodig zijn. De deskundigen hebben deze conclu sies neergelegd in een rapport van 3.000 woorden over methoden voor het ont dekken van kernontploffingen op zo grote hoogte dat de radio-actieve stra ling buiten de dampkring kan ontsnap pen. Het rapport zal aan de Amerikaan se. Britse en Russische regering worden gezonden, die moeten uitmaken of het op de conferentie zal worden besproken. Bij het stelsel van vijf tot zes satel lieten zouden hun banen op meer dan 30.000 km van de aarde moeten liggen en zou de onderlinge positie van de kunstmanen zodanig moeten zijn dat het gehele aardoppervlak en de ruimte buiten de dampkring wordt overzien. Zou men uit technische overwegingen of wegens de kosten satellieten op een minder grote afstand van de aarde willen gebruiken, dan is er een keus uit twee stelsels, die echter bepaalde ge bieden niet zouden bestrijken. Dag Hammarskjöld, de secretaris generaal van de Ver. Naties die giste ren een bijeenkomst van de drie-mo gendhedenconferentie in Genève heeft bijgewoond, feliciteerde de Amerikaanse. Britse en Russische vertegenwoordigers met het feit dat hun deskundigen erin zijn geslaagd een technisch uitvoerbaar stelsel voor het ontdekken van kern proeven op grote hoogte te ontwerpen. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft meegedeeld dat zy voornemens is verscheidene zeer explo sieve ladingen tot ontploffing te bren gen in een zoutmijn, teneinde de ont- dekkingsmiddelen voor ondergrondse ontploffingen te beproeven. Men wil ln de nazomer met deze proeven beginnen. Drankzucht in Sovjet-Unie De Prawda, het blad van de Sovjet- russische communistische partij, publi ceert een collectieve brief van moeders die eisen dat de regeringsmaatregelen ter bstrijding van het alcoholisme wor den verscherpt. Onder meer wordt voor gesteld dat alle drankzuchtigen in zie kenhuizen worden opgenomen en daar tot hun volledige genezing worden ver pleegd. Het zou tevens wenselyk zyn dat het loon niet aan drankzuchtigen zefl ter hand wordt gesteld want zij geven dikwyls al hun geld aan drinken uit en verkopen zelfs kleren en voor werpen die nodig zyn in de huishou ding, aldus de brief. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comim. 18.20 Lichte muz. 18.35 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO.: 19.30 Wie A zegt. moet B zeggen, caus. 19.40 Het Bijbels Paradijs- verhaal door de eeuwen, caus. 19.55 Deze week. caus. VARA.: 20.00 Nws. 20.05 Caus. en gram. 20.20 Promen. orkest en sol. 21.55 Soc. comm. 21.10 Hoorsp. 22.00 Sportnws. 22.30 In6tr. sextet. 23.00 Nws. 12.15—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO.: 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 De Springplank. 18.30 V. d. Jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Caus. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Tour de France. 19.55 Gram. 20.05 Tour de France. 20.15 Holland Festival 1959: Con- certgeb. en sol. 21.30 Jules en Harry. 22.00 De Knipperbol. pol. caus. 22.10 Gevar. muz. 22.35 Wy luiden de zondag in. Aan sluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 24.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA. AVRO.: 20.35 Perry Como Show. 21.15 Foto-wedstryd. 21.45 Gevar. progr. VOOR ZONDAG 12 JULI. Hilversum I (402 m.). VARA: 8.00 Nws. en po6tdulven<ber. 8.18 V. h. platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Gee6teiyk leven, caus. 10.00 Lichte muz. 10.30 Boekbespr. 10.40 Cabaret. 11.15 Gram. AVRO.: 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.36 Orgelspel. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestond ln de wereld, caus. 13.17 Medcd. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sodd. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr. Kamerork. en solist. 15.20 Weerzien v. h. Verre Oosten, caus. 15.35 Holland Festival 1959: Strijkkwartet 16.05 Dans- muz. 16.30 Sportrevue. VARA: Gram. 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nwb.. sportultsl. en sportJourn. VPRO: 18.30 Keiikd. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 Dc open deur, caus. AVRO.: 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival: Concertgeb.ork. en soliste. 20.50 Inspecteur Viymsoherp ondervraagt, hoor spel. 21.35 Lichte muss. 21.55 Oomme cl. com me 22.10 Ohansons. 22.20 Journ. 22.35 Plano-lmprovisatles. 23.00 Nws. 23.1524.00 Lichte muz. Hilversum II (298 m.) KRO.: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoog mis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Geestelyke liederen. Convent van Kerken: 10.00 Gereformeerde kerkd. NCRV.: 11.30 Gram. 13.00 Nws. 13.05 De hand nan de ploeg, caus. 13.10 Gram. 13.30 Llohte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Holland Festival 1959: Stryickwart. 14.35 De vliegende Hol lander. caus. 14.45 Gitaarspel. 15.05 Ka- mermuz. 15.30 Muzikale caus. 10.00 Gram. 16.10 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Ned. Herv. kenkd. 18.15 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld?, caus. 18.20 De kerk aan het wenk. rep. 18.40 Bybelvertelling NORV.19.00 Nws. uit de kerken. 19.0( Geestelijke liederen. 19.30 Het Evangelie van Johannes, caus. KRO.: 19.45 Nws. 20.00 Tour de France. 20.10 Gram. 20.4-5 Idem. 2120 U bent toch ook van de party?, caus. 21.30 Do werkers van het elfde uur .hoorsp. 22.15 Liohte muz. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Kamerork. Radio Bloemenilaal 9.30 xiur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal (uitzending van de dienst ter ingebruikneming van het nieuwe kerkgebouw): 12 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal (uitzending van de dienst voor belangstellenden, ge houden op 5-7-1959 om 7.30 uur n.m.); 3.30 uur ds. G. Toornvliet van Bloemen daal (H. Avondmaal en Dankzeglng). TELEVISIEPROGRAMMA. NCRV.: 20.00 Filmimpressie. 20.20 Do cumentaire film. 21.05 Idem. 21.45 Pauze. Gezamenlijk Progr. van AVRO., KRO., VARA. en VPRO.: 22.0022.30 Sport ln beeld. Engeland. BBC llonic Service (330 m.) 12.10 Kritieken. 12.65 Weerber. 13.00 Nws, 13.10 Rep. Bezoek H.M. Koningin Elisa beth aan Canada. 13.4o Caus. 14.00 Wen ken v. d. tuin. 14.30 Ork.conc. (om 15.23 caus.) 16.15 Radiloportr. 16 30 Muz. caus. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Journ. 18.45 Lichte muz. 19.30 Amerikaanse nieuwsbrief. 19.45 Godsd. klankb. 20.25 Liefdadigh.opr. 20.30 Hoor spel. 21.00 Nws. 21.15 Asking the world. 22.00 Liohte muz. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws. 23.0523.36 Koorzang. Engeland, BBC Light Programme, (1500 en 247 in.). 12.00 Verz.progr. 13.15 Gevar. progr. 13.45 Hoorsp. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Filmprogr. 15.30 Gevar. muz. 16.30 Hoor spel. 17.00 Klanitob. 18.00 PopulaLre lied jes. 18.30 Twintig vragen. 19.00 Hoorspel 19.30 Nws. 19.35 Verz..pro:gr. 20.30 Sa menzang. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Gevar. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uxir nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uxir nam. MAANDAG. Pieterskerk: Avondmuziek. Organist Joop Brons. 8.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer). Diploma-uit reiking Mathesis Scientiarum Genitrix, uur nam. DINSDAG Stadhuisplein: K. en O.-excursle naar de Deltawerken. 8 uur voorm. WOENSDAG Binnenplein Universiteit: K. en O.- excursle naar de Hortus Botanicus. 2.30 uur nam. Pieterskerk koorAvondstilte. 7.30— 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880 Werkd 10 uur voorm.5 uur nam.: zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.em 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- 8J® Nederland Op werkdagen van 1012 en 2—4 Zon- en feestdagen 2—4 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amatexirfotografen (t/m. 15 augustus). DE BIOSCOPEN Lldo Teenager melodie". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondagen: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Twaalf uur angst". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donder dagcyclus: „Die 3 Groschenoper". Luxor „Hoe vertel ik het myn doch ter? 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uxir. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „De wet". 18 Jaar. Werkdagen- 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4 30 7 en 9.15 uur. Hex „De zoon van de Kallef". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend Apotheek Doeza, Doezastraat 31. tel. 21313 en Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085. De zondagsdienst der huistartsen te Lel den wordt van hedenmiddag 1 uur tot maandagochtend 8 uur waargenomen door de doktoren 's Gravesande. Van Al phen, Stoffers, Den Haan, en Lahr. BU geen gehoor b(J Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222 muz. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.30 Lichte muz. 23.60 Avondgebeden. 23.55— 24.00 Nws. NordwestdeutM-her Rundfunk (309 m.). 12.00 Gevar. mxiz. 13.00 Nws. 13.10 Amus. muz. 14.30 Volksliederen en -dansen. 15.00 Opera- en conoerbfragm. 16.30 Dans- muz. Ork.conc. 19.00 Nws. 20.00 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Llohte muz. 23.15 Amius.muz. 24.00 Nws. 0.05 Ork.conc. 1.15 Gevar. muz. FrankrUk 3 (280 en 235 m.). 12.00 Nwb. 12.05 Ork.conc. 13.20 Gram. 13.35 Hoorsp. 15.45 La perloola, opera- buffa. 17.30 Gram. 17.45 Ork.conc. 19.40 Liohte mxiz. 20.10 Franse componisten. 21.15 Gevar. progr. 22.15 Vocaal progr. 22.45 Nwb. 22.50 Graan. 23.55—24.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.). 324 m.: 12,15 Amus:ork. 12.30 Weerber. 12.34 Amus.ork. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera-conc. 15.00 Gram. 15.15 Orkest en viool. 15.45. 16.00 en 17.00 Gram. 18.00 Pianospel. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Operette-anuz. 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 481 m.t 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.15 en 14.00 Verz.progr. 17.00 Nwb. 17.05 Verz. progr. 17.45 Gram. 19.30 Nwb. 20.00 Komi- sohe opera. 21.00 Ork.conc. en plano. 21.30 Gram. 22.00 Nwb. 22.55 Nws. 23.00 Jazz- muz. 23.55 Nwb. VOOR MAANDAG 13 JULI. Hilversum I (402 in.) Nws. 7.10 Gym. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. VPRO.: Gym. 720 Gram. 8.00 Nwb. 8.18 Gram. 9.05 G; 10.00 Morgenwijding. VARA.: 10.20 Gram. 10.40 Voordr. 11.00 Promenade ork. en solist. 11.40 Gram. 12.00 Llohte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.16 V. d. middenstand. 13.20 Plano-duo. 13.45 Oog voor de toekomst, caus. 14.00 Altviool en plano. 14.30 Hoorsp. Event, onderbreking R-eip. Tour de Franoe. 15.35 Orgelspel. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig Evtl, onderbreking Reip. Tour de France). 17.00 Oude liedles. 17.15 Vakantietlps. VARA.: 18.00 Nws. en comm. 1820 Rep. Tour de France. 18.30 Lichte muz. 18.50 Dingen van de dag. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerlngsultz.; De B.B. van binnen en vnu bulten: Mr. L. Tlelenlus Kruythoff directeur v. d. Stichting Bevordering Be scherming Bevolking vraagt de aandacht v. d. Nederlandse noodwaoht. 19.30 Dans- ork. 20.00 Nwb. 20.05 Tour de France. 20.15 Amus. ork. 20.40 Lekko, klankb. over zee sleepvaart. 21.10 Residentie-ark. en solist (plm. 22.0522.15 Voordr.). 23.00 Nws. 23.15—24.00 Oram. Hilversum II (298 m.). NORV.: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Ge- wydc muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nwb. 8.15 Sportultal. 8.25 Gram. 9.00 V. d. zieleen. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.20 Voordr. 11.40 Gram. 11.55 Viool en plano. 12.25 Voor boer en tuin der. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Musette-ens. 12.53 Gram. of aot. 13.00 Nws. 13.15 Llohte miuz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Geiyk oversteken. 15.35 Vocaal ens. 16.00 Bijbeloverdenklng. 16.30 Kamermxiz. 17.00 v. d. kleuters. 17.15 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsultz. Rijksdelen Overzee: Expeditie naar de Tafelberg ln Suriname, door dr. D. C. Geyskes. NCRV.: 16.00 Orgelspel. 18.30 Friese uit zending. 18.45 Jazzmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Radio krant. 19.55 Gram. 20.00 Idem. 20.30 De onreine Profeet, hoorsp. 21.30 Gram. 22.00 Parlementair oomm. 22.15 Amus.muz. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nwb. en S.O.S.- ber. 23,1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NCRV.: 17.00<17.30 V. d. kleuters. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 13.40 Autobiografie v. Margot Asquith. 13.55 CrioketultBl. 14.00 Mars- en walsmuz. 14.45 Voordr. 15.00 Hoorsp. 16.15 Harp en aang. 16.30 Cricket. 17.00 V .d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork.conc. en sol. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nwb. 21.16 Hoorsp. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nwb. 23.06 23.30 Cello en piano. Engeland, BBC Light Programme (1500 en 247 m.) 12.00 Documentaire. 12.30 Nwb. Daarna: gevar. muz. 13.00 Gevar. muz. (Om 13.30 Nws.) 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Gevar. muz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Liohte mxiz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en orgelspel. 18.00 Muz. kalel- doscoop. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nwb. en Hoorsp. 20.00 Ork. conc. 20.30 Nw6. en Gram. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. progr. (Om 23.30 Nwb.) 23.55—24.00 NWS. Nnrdwwtdeutflcher Rundfunk (309 m.) 12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Operette- muz. 14.15 Grom. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nwb. 19.35 Symf. ork. 21.45 Nws. 22.10 Jaramuz. 22.30 Lichte muz. 23.00 Gevar. muz. 24.00 Nwb. 0.10 Gevar. muziek. Frankrijk 3 (280 en 235 m.). 12.00 Nws. 12.50 Gram. 13.30. 13.50 en 14.25 Gram. 15.00 Ork.conc. 17.30 Gram. 18.05 Kamcrmuz 19.00 Meded. 20.00 Or- kestconc. 21.30. 21.40 en 22.25 Gram. 23.10 Sollstenconc. 23.25 Moderne Franse muz. en Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.). 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12 42 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Gevar. muz. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. (tussen 16.00'17.00 Tour de France). 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.35 en 17.45 Idem. 18.00 Marsmuz. 18.20 Godsd. uitz. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Kamer ork. en sol (Om 20.30 Gram.) 21.30 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Werken van Hëndel. 22.5523.00 Nwb. en v. d. zeelieden. 484 ni.: 12.00 Gram. 13.00 Nwb. 13.13 Gram. 14.00 Ork.conc. 15.00 Gram. 15.30 Idem. 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Or gelspel. 17.20 Viool en plano. 17.40 Gram. 18.40 Idem. 19.30 Nwb. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nwb. 22.10 Ork.conc. en hoorn. 22.55 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelüe De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Grenoble Nice Beriyn Frankfort Mtinchen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck 8elgrado Athens Rome Ajaccio Madrid Mallorca 5 5 H 1 S B 125 zw. bew. o 6 25 19 8 regenbul zo 4 19 17 3 regenbul O 4 25 18 3 regenbul ozo 6 24 18 3 half bew. O 3 21 14 0 licht bew. ozo 4 27 18 0 onbew. O 2 29 17 0 onbew. OZO 2 29 20 0 licht bew. zzo 4 31 18 0 onbew. wnw 6 26 11 0 onbew. windstil 25 9 0 onbew. ozo 2 26 13 0 onbew. no 4 22 15 0 zw. bew. z 1 18 12 0 half bew. ono 2 23 15 7 half bew. zzo 7 30 22 0 half bew. zzo 2 33 21 0 regen zw 6 32 20 0.1 onweer windstil 27 18 0.3 half bew. windstil 19 onbew. nnw 3 28 20 0 onbew. no 3 37 20 0 onbew. nno 2 37 20 0 onbew. wnldstll 31 16 0 zw. bew. ono 2 33 19 0 half bew. windstil 32 19 0 zw. bew. windstil 21 onbew. zzo 1 30 17 0 onbew. wzw 2 25 14 0 niet ontv. onbew. n 8 34 25 0 onbew. ono 2 32 19 0 licht bew. ono 3 27 16 0 half bew. nnw 7 30 16 0 onbew. windstil 20 onbew. n 8 18

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2