Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 11 juli 1959 Derde blad no. 29792 BE naar de camera bewondert, die hem namens de Nederlandse Fotojournalisten werd aangeboden. Daarnaast in het midden van de pagina Koning Boudewijn (geheel rechts op de foto) die als gastheer tijdens de ont vangst in de Belgische ambassade goedkeurend toeziet hoe zoontjes van zijn Nederlandse ambassadeur bloemen aan bieden aan de Koningin, naar welk tafereeltje de juist binnen komende Prinsessen Beatrix en Irene lachend toezien. Rechts boven aan de pagina begroet Koning Boudewijn zijn vroegere gouvernante mevr. Koperberg tijdens de receptie in het kasteel Oud Wassenaar. Onder deze foto rechts in het midden van de pagina een beeld van de ontvangst in Den Haag na het bezoek aan Eindhoven. De Belgische Koning dankt de commandant van de erewacht voor het Huis ten Bosch nadat hij diens troepen had geïnspecteerd. Links onder aan de pagina een charmant beeld van de ontmoeting, die de Belgische Koning had met het bedrijf, waar zovele van zijn landgenoten werken. Philips in Eind hoven. Het Belgische arbeidstertje Charlotte Dijkman bood de Koning namens haar Philips-landgenoten een televisie toestel aan. Midden onder een andere alleraardigste opname. Tijdens het bezoek van Koning Boudewijn aan het oude stadhuis van Den Haag werd hem door burgemeester mr. H. A. M. T. van Kolfschoten een antieke tabakspot aangeboden. Koningin Juliana was kennelijk even nieuwsgierig als Koning Boude wijn, of hierin prima tabak verscholen ging. die nu niet meer, evenmin als de thee, via ons land verhandeld wordt. Geheel rechts onder tenslotte nog een opname uit het zuiden: Koning Boudewijn in gesprek met een van de arbei ders van de Philipsfabrieken, waarvoor hij grote belangstel ling aan de dag legde. VORSTELIJ Op deze pagina vinden onze lezers nogmaals een serie foto's van het bezoek van Koning Bou dewijn van België aan ons land, een glorieus en zonnig bezoek, dat vandaag wordt afgesloten met een hernieuwde kennisma king met het zuiden, de Ne derlandse grensprovincies van België. Links boven een blijkbaar diep gaand gesprek tussen Koning Boudewijn en Koningin Juliana tijdens het noenmaal, dat aan de leden van de Koningshuizen werd aangeboden door de Minister raad in de Trèveszaal in Den Haag. Onder deze foto een aardige portretopname van de Belgische Koning terwijl hij tijdens de receptie in Kasteel Oud Wasse-

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11