VORSTELIJK BEZOEK IN BEELD Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 10 juli 1959 Derde blad no. 29791 Zeven van de duizenden beelden, die gisteren gemaakt zijn van de tweede dag van het bezoek van Koning Boudewijn. Een dag die zijn aandacht vroeg voor Rotterdam als havenstad, voor de Deltawerken, voor de herinneringen aan zijn jeugd in Noordwijk aan Zee en voor het toneelleven in de hoofdstad. Links boven de Belgische Koning op de duinen bij het Zuiderbad in Noordwijk, waar hij in zijn jeugd dikwijls speelde, in gesprek met burgemeester mr. Van Berckel van de bloemenbadplaats (Foto L.D.-Van Vliet). Rechts boven groet Koning Boudewijn met joviaal armgebaar in gezelschap van mevr. S. Brandt-v. d. Mortel de duizenden Noordwijkers en badgasten bij zijn aankomst bij het Zuiderbad. Tussen deze foto's in de Prinsessen Beatrix en Irene bij het verlaten van het Paleis op de Dam vanwaar zij zich begaven naar de Stadsschouwburg, waar gisteravond een galavoorstelling gegeven werd van Troilus en Cressida van Shakespeare. Op de onderste helft van de pagina enkele opnamen van het begin en het einde van de dag. Links boven op deze onderste helft de aan komst van Koning Boudewijn, Koningin Juliana en Prins Bernhard bij de Roei- en Zeilvereniging De Maas te Rotterdam, waar zij zich inscheepten voor de rondvaart door de havens. De Koning werd hier begroet door burgemeester mr. Van Walsum van de Maasstad. Rechts boven op de onderste helft van de pagina de Belgische Koning in gezelschap van het Nederlandse Koninklijke Paar en burgemeester v. Walsum tijdens de rondvaart door de uitgestrekte havengebieden. Geheel links onder Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman" bij het voorbijvaren van de rondvaartboot Erasmus met de Koninklijke gasten. De bemanning stond aangetreden om het traditionele eer betoon te brengen. Geheel rechts onder een opname, gemaakt tijdens de pauze in de galauitvoering van Troilus en Cressida van Shake speare in de Stadsschouwburg te Amsterdam. Koning Boudewijn liet enkele spelers aan zich voorstellen. Van links naar rechts Koning Boudewijn, Koningin Juliana, Prins Bernhard, Prinses Beatrix, Prinses Irene en Joh. Schmit.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5