Arbeiderstekort in liet Westen Laafsfe nieuws Schoolsportdag in Leiderdorp Nog iverkloosheid in het Noorden HET GAAT BIJZONDER SNEL METLONDENSWEDEROPBOUW VRIJDAG 10 JULI 1959 Het departement van Sociale Zaken heeft er in het begin van deze maand op attent gemaakt, dat in sommige delen van ons land de arbeidsmarkt zich thans beweegt in de richting van een overspannen situatie en dat reeds in verschillende gevallen gevoelige tekorten aan arbeidskrachten zijn geconstateerd. Minister Zijlstra heeft zaterdag gewaarschuwd tegen een nieuwe overbesteding. waarvan opnieuw bestedingsbeperking het gevolg zou moeten zijn. Maar terwijl men in sommige delen van het land het werk niet aan kan, heerst er in de noordelijke provincies naar verhouding nog een grote werkloosheid, die in Drente 8.5 c/o bedraagt, in de provincie Groningen 5.8 en in Friesland 5 Bijna een derde deel van het aantal werklozen in ons land woont in de drie noordelijke provincies. Vele arbeiders heb ben daar bovendien alleen in de zomer werk. Er zit iets scheef in onze economie. Werklozen uit Noorden inschakelen In Zuid-Holland en Utrecht bedroeg aan het begin van deze maand de werkloosheid 1.3%, in Noord-Holland 1.5%, in Limburg 1.2%, terwijl 2 a 3% als normaal wordt beschouwd. Met zulke percentages (plaatselijke tekor ten) van de werkloosheid in het Wes ten, ontstaat al gauw de neiging tot een grotere stijging van de lonen, dan economisch verantwoord is. en ook tot stijging van de prijzen (inflatie). Een gebleken tekort aan arbeids krachten toont aan, dat er afzetmoge lijkheid zou zijn voor een grotere produktie. De algemene welvaart zou dus groter kunnen zijn indien ook de OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Nienke R., dr .van T H. Boon stra en Ch. M. van Roolten; Sophia J. M., dr .van G. van Dijk en A. van der Kraan; Paul W.. zn. van P. W. F. J. Boogh en A. den Besten; Maria, dr. van J. C. van den Hoonaard en M. van der Vijver; Leo F., zn. van J. Peppelenbos en J. van der MeiJ. Ondertrouwd: H. Bakker. 25 Jr. en W. Kraaij, 24 Ir. N. J. Oudshoorn, 23 Jr. en J. L. Werkhoven, 26 Jr. Getrouwd: H. de Waal, 29 Jr. en J. Pulleman, 22 jr.; E. Commander, 41 jr. en J. M. van Beukelaar. 30 Jr.; H. R. Zand bergen. 27 jr. en G. H. Ott, 23 jr.; H. P. oede, 23 Jr. en G. H. C. Heemskerk, 22 Jr. Overleden: C. Koordes; G. C. Blonk.. RAADSVERGADERING De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad wordt gehouden op 5 augustus as. VOORSCHOTEN BAZAAR „NIEUW-VOORDORP" Vanavond van 7 tot 10.30 uur en morgen van 1.30 tot 5.30 uur en van 7 tot 10.30 uur zal er in de kerkzaal en tuin van het kinderhuis „Nieuw-Voor- dorp" een bezaar worden gehouden. De jelden. die binnenkomen, zullen ge bruikt worden voor de vakantie van ongeveer 150 jongens en meisjes tot 18 jaar. WASSENAAR Geslaagde meisjes Nijverheidsschool Diploma Primaire opleiding: Antinet Dompeling, Elly van Driel, Elly van Echten, Willy van der Gugten, Annie Hilgeman, Bep Jongste, Ineke Kiderlen, Heieen Korff, Willy van Leeuwen. Els Marbus, Willy Nell, Vera van der Oord, Ans Tijben, Bertha Tijben, Marga de Vreugd, Mary Jane Wernink, Renée Kei ler, Berna Benschop, Coby Buitelaar, Jopie Nell, Nora Overdevest, Marian Poesiat, Agnes Radsma, Tineke Renke- ma, Laura Rietveld, Anneke Thouten- hoofd, Nellie van Veen, Mies Wester huis, Tineke van Zetten. Diploma Huishoud-assistente: Nettie Breiding, Ineke Cornelis, Ellie Gusse- kloo, Tineke Hayes, Ria Koelewijn, An neke Tipker, Hannie Versteeg, Kiek Benschop, Pietie Wegman, Hannie van Welie, Willie Wesselo, Anneke van der Wouden, Ineke van der Wouden, Joke Zwart. Diploma Naaister: Greet van Veen. NIEUWE BESTUURSLEDEN WASSENAARSE SCHOOLVER. Op de ledenvergadering van de Was- tenaarse Schoolvereniging (Kieviet- hooi) hebben drie bestuursleden af- :heid genomen: de voorzitter, mr. J. A. |Fruin, de secretaris mr. M. E. J. Hij- ans en mevrouw J. Eyken Sluyters- jTresling. Het bestuur is thans als volgt samen- lesteld: jhr. J. G. Reuchlin, voorzitter, E. J. Rosen Jacobson, NassaulaanS, icretaris, de heer J. D. Backer, pen- ingmeester, mevr. H. van Panhuys- ionder en mevrouw W. Kerkhoven- |Both. erv. pastorie wordt niet gerestaureerd Het college van Kerkvoogden en de Raad van Kerkvoogden van de Her vormde Gemeente te Wassenaar hebben Jesloten, niet over te gaan tot de res- auratie en de modernisering van de lastorie aan het Plein, zoals aanvanke- Uk het plan was. Het bedrag van de aanvankelijk gemaakte kostenbegroting ou aanmerkelijk worden overschreden. )e gedachte dat vooral de wijkgemeente )orp een grote ideële waarde zou toe- lennen aan het behoud van de pastorie 'erd niet bewaarheid, aldus de Kerk voogden, getuige het geringe enthou- iiasme dat werd opgebracht om aan de iltvoering van de werkzaamheden finan cieel bü te dragen. Vervolgens is de grote pastorie niet ieschikt voor een gezin als dat van de )u beroepen predikant, ds. Franck, dat mmers slechts uit drie personen be- itaat. Over de uiteindelijke bestemming van ie pastorie zullen de Kerkvoogden zich log nader beraden. De 34-jarlge, agent van de Rotter damse politie A. S. Geubbels, die in Wassenaar woont, is gistermorgen toen lij waarschijnlijk door de zon werd ver end, op de Rijksweg Den HaagRot terdam nabjj de Doenkade met zijn motorfiets tegen de afbakening gereden. Met schaafwonden aan gezicht en han den en een hersenschudding is de Politieman in een ziekenhuis opgeno men. Voor het examen inspecteur van jemeentepolitie en officier der Rijks politie is geslaagd onze plaatsgenoot L. G. Visser. werklozen in de Noordelijke provincies kunnen worden ingeschakeld. Er zou dan aan de behoeften door de grotere welvaart, kunnen worden voldaan zonder dat de druk op de prijzen zo direct voelbaar zou zijn. De welvaarts- golf, zou, wat de arbeidsmarkt betreft, langer kunnen doorlopen. In het Westen, waar de werkgelegen heid het grootst is, zijn er niet voldoen de woningen om de sterke groei van de eigen bevolking en bovendien om ar beidskrachten uit het noorden op te vangen. Daardoor ontstaat nu weer de kans, dat de fabrieken noodgedwongen naar de arbeiders in het noorden komen. Het begint onder deze omstandigheden de hoogste tijd te worden, dat de rege ring beslissingen neemt omtrent de industriële ontwikkeling van de Noor delijke provincies, die ditmaal de aan sluiting op de welvaartsgolf niet mogen missen. De uitdijende Nederlandse in dustrie moet zich ergens vestigen. Als er in het Westen geen woningen zijn voor de arbeiders, moeten er eventueel toe leveringsbedrijven in het Noorden wor den gevestigd, hetgeen goede verbinden den gevestigd, hetgeen goede verbindin gen eist. De nieuwe minister van Economische Zaken, de heer J. W. de Pous, heeft nog geen tijd gehad zich in het pro bleem van de ontwikkeling van de Noordelijke provincies te verdiepen, maar het heeft zijn grote belangstel ling. De commissarissen der Koningin zjjn al bjj hem geweest. Zij zitten er achterheen. Welvaart verlengen De welvaartsgolf, die in 1953 inzette, heeft ongeveer vier jaar geduurd. Maar het is helemaal niet zeker, dat er nu weer vier welvarende jaren voor de boeg liggen. De spanningen lijken nu reeds groter. De algemene finan- cieel-economische situatie, heeft mi nister Zijlstra gezegd, houdt naast beloften ook gevaren in. De overbesteding die in 1957 nood zaakte tot bestedingsbeperking, was toen ook begonnen met spanningen op de arbeidsmarkt, een geleidelijk toenemend tekort aan arbeidskrach ten, dat vooral eind 1956 sterk merk baar werd. Door de volledige werk gelegenheid en de (te sterk) gestegen lonen, namen de binnenlandse beste dingen toe, waardoor de export ver minderde en integendeel de invoer groter werd om aan de vraag, ook naar luxe, te kunnen voldoen. Daar door ontstonden toenemende tekorten op de betalingsbalans. De waarde van de gulden kwam in gevaar. Door de gunstige afzetmogelijkheden van de produktie groeide de vraag naar geld en kapitaal om nieuwe onderne mingen op te zetten. De gemeenten moesten zich daarbij aanpassen met verkeers- en energievoorzieningen en woningbouw enz. Op grote schaal moes ten ook de gemeenten lenen. De rente liep op van 4 tot 6%. De kapitaalmarkt raakte uitgeput. De zaak liep vast. Be stedingsbeperking werd noodzakelijk. De welvaartsgolf ebde af. Vooral in de noordelijke provincies, die de welvaarts golf nauwelijks had bereikt, steeg de werkloosheid in de winter tot pijnlijke hoogte (Emmen 24%). De nare omstandigheid deed zich in 1957 voor, dat voor het Westen de welvaartsgolf moest worden afgeremd, terwijl hij voor de werkgelegenheid in het Noorden nog had moeten aanhou den. Aan die onevenwichtigheid in onze economie is nog onvoldoende aandacht besteed.. Het zal echter zaak zijn te leren van de ervaring in het verleden nu een nieuwe welvaartsgolf over ons land beweegt. Geen extra-investering Er zit nu iets scheefs in onze economie (Van onze parlementaire redacteur) Als er nieuwe fabrieken in het Westen worden opgericht, moet er ook worden gezorgd voor nieuwe woningen, scholen, riolering, leidingen, enz. voor de van elders aan te trekken arbeiders. Dat is een extra investering. In het Noorden zijn de beschikbare arbeiders reeds ge huisvest. De industrie-terreinen liggen gereed. Ter voorkoming van overbeste ding heeft industrievestiging op het gebied van de investeringen dus voor delen omdat voor de totale investering minder kapitaal wordt vereist, zodat bij aanhouden van de welvaartsgolf de geldschaarste iets later optreedt. De welvaartsgolf kan dan iets langer door trekken, waardoor een hoger niveau is bereikt wanneer tenslotte de algemene overspanning tot tijdelijke stilstand van de economische opgang noopt. Wanneer de arbeidsreserve in de Noordelijke provincies kan worden ingeschakeld ter vergroting van de industriële produktie, kunnen allerlei spanningen worden gematigd of naar een iets later tijdstip worden ver schoven, waardoor de algemene wel vaartsgolf langer kan aanhouden. Het is misschien interessant In de huidige tijdsomstandigheden tegenover het probleem van de werkloosheid in de Noordelijke provincies niet uit te gaan van de vraag: „hoe kunnen we het noorden helpen?" maar: .,hoe kunnen we in het algemeen belang van de arbeidsreserve in het noorden profiteren? 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Centraal N.V.V.-gebouw in Den Haag Van onze Haagse redactie) Het Ned. Verbond van Vakverenigin gen te Amsterdam overweegt de moge lijkheid om een groot gebouw te Den Haag te stichten, waar de werkzaamhe den van het Verbond en de andere NVV-bonden kunnen worden gecentra liseerd. Het betreft slechts een voornemen. De plannen voor dit gebouw zullen op het congres van het NVV in oktober worden bekendgemaakt. Enthousiasme op Binnenhof Men kreeg zijn zin: Koning voor het raam! (Van onze Haagse redactie) Het publiek, dat ruim een kwartier lang uitgelaten-enthousiast in spreek, koor had geroepen „Boudewyn, voor het raam" heeft zijn zin gekregen. Vanmiddag, voor de aanvang van het diner in de Trèveszaal verschenen Koningin Juliana, Koning Boudewjjn en Prins Bernhard en bescheiden op de achtergrond Prinses Beatrix, voor een der ramen van het gebouw aan het Binnenhof. Men dankte de vorstelijke personen met een ovatio neel gejuich! Tevoren hadden vele honderden, die zich op het Binnenhof een plaatsje veroverd hadden, een vreselijke stortbui over zich heen laten gaan, om vooral maar niets van de aankomst van het Koninklijk gezelschap te missen. Om vijf over een arriveerden de Prinsessen Beatrix en Irene. Zij werden welkom geheten door minister-presi dent prof. dr. J. E. de Quay en minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns. Het publiek riep bij aankomst der vorstelijke gasten de leden van de Belgische kolonie stonden tegenover de ingang van het gebouw opgesteld uitzinnig van enthousiasme voortdu rend „Leve de Koning" en ,.Vive le roi", welk huldebetoon door Koning Boudewijn met een beminnelijke lach en vriende lijk groetende gebaren in ontvangst werd genomen. PAARDESPORT H. de Leyer naar CHI te Enschede De 31-jarlge, uit St. Oedenrode af komstige en vijf jaar geleden naar Amerika geëmigreerde H. de Leyer heeft alsnog ingeschreven voor het in ternationale concours hippique, dat op 10, 11 en 12 juli te Enschede wordt ge houden. Hij zal uitkomen met het paard Snowman, waarmee hij in no vember 1958 het springkampioenschap van New York voor professionals won. De heer De Leyer heeft in Amerika een boerderij annex een rijstal met 31 paar den. waarvan hij er drie meegenomen heeft naar Europa. De heer De Leyer is voornemens, behalve te Enschede, ook nog op andere concoursen hippique in Europa uit te komen. De stad krijgt zelfs Neivyorkse allures (Van onze Londense correspondent) De hertogin van Kent heeft dezer dagen een stukje supermodern Lon den officieel ingewijd. Het bevindt zich in het hart van de aloude City, achter St.-Paul's en de Engelse Bank. Daar be vond zich tot voor kort een kale vlakte, resultaat van de Blitz". Thans verrijst hier een tweede „Rotterdam". Het is de zogenaamde route num mer 11. een brede rijweg, welke het vastgelopen verkeer in de nauwe bin nenstad zal moeten ont lasten. Aan weerskanten verheffen zich enorme kantoorpaleizen, sommi ge van 18 etages! Er komt ook een winkelcen trum op een terras boven de straat. En een onder grondse parkeerruimte voor 250 auto's. In de City wonen nu alleen nog maar enkele duizenden concierges. In het nieuwe stadsdeel. Barbican ge heten, komen ook flats, speciaal ten behoeve van zakenlieden, die thans vaak dagelijks vele uren moeten reizen. Het duurde lang voor dat Londen met z'n we deropbouw begon, maar thans gaat het hard. Overal groeien wolken krabbers op, zodat de stad hier en'-daar New- yorkse allures krijgt! Over een aantal jaren zal ook het Intieme ver trouwde beeld van Picca dilly Circus verdwijnen! Ook daar zullen de lijnen worden verstrakt. Er ko men torengebouwen met een promenade op een hoog terras, begrensd door winkels en restau rants. Het geheel zal door het verkeer als een wilde zee worden om spoeld, een zee welke echter op veilige afstand zal worden gehouden. Voor de leerlingen van de 5e en 6e klassen der lagere scholen en le en 2e klassen der ULO was er gisteren een sportdag georganiseerd op de sport velden langs de Hoogmadeseweg te Leiderdorp. Alle leerlingen legden de schoolvaardigheidsproeven af, maar de aangekondigde trefbalwedstrijden zijn in verband met de grote warmte niet doorgegaan. Het hoofd van de Chr. Nat. School de heer v. Houwelingen opende de dag en heette in het bijzonder welkom de inspecteur van het lager onderwijs dis trict Alphen. de heer Schipper. De be haalde diploma's werden vanmorgen op de scholen uitgereikt. De foto toont en kele jongens op en rond de evcnwichts- balk. (Foto LD/Van Vliet) Tien gewonden bij busongeval bij Sneek Bij IJsbrecht bij Sneek zijn vanmor gen een bus van het Leeuwarder Auto busbedrijf en een vrachtauto door de gladheid van de weg met elkaar in bot sing gekomen. De bus schoot na de bot sing voorover in de sloot en werd van binnen gedeeltelijk vernield. Tien passa giers liepen verwondingen, meest arm en beenbreuken, op en werden per am bulance naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. De vrachtauto kwam ln het voortuintje van een woning terecht. Florence Nightingale medaille voor zuster Engelberts net internationale comité van het Roode Kruis heeft de Florence Night ingale-medaille toegekend aan de Ne derlandse verpleegster zuster A. E. W. Chr. Engelberts, oud-directrice van het Havenziekenhuis te Rotter dam. Deze medaille is de hoogste Roode Kruis onderscheiding- In 1939 werd zuster Engelberts be noemd tot directrice van het Koningin- Emma-ziekenhuis Tjinkini te Batavia, dat toen geheel door haar werd gereor ganiseerd. Ondanks de Japanse bezetting en on danks het feit. dat haar gehele per soneel werd vervangen door vreemden in veel gevallen geen zusters is zuster Engelberts erin geslaagd haar zieken in Tjikini te blijven verplegen, tot ze in 1943 zelf in het kramatkamp werd geinterneerd. Daar heeft ze on danks nood en tegenwerkende factoren het noodziekenhuis geleid en vele pa- jienten hebben aan haar zorgen te danken dat ze die tijd vam ellende zijn doorgekomen. Regering Soekarno beëdigd President Soekarno heeft aangekon digd, dat hjj 5 jaar minister-presi dent zal blijven. In een toespraak na de beëdiging van de leden van de nieuwe regering zeide hij, dat tijdens zijn ambtsperiode de samenstelling van het kabinet zou kunnen worden gewijzigd. Als een van de belangrijkste punten van de strijd tegen het economische en politieke imperalisme noemde Soekarno ,,de terugkeer" van Westelijk Nieuw- Guinea bij Indonesië. De minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio, deelde na de plechtigheid mede, dat Indonesië er niet. aan denkt geweld te gebruiken om dit vraagstuk op te lossen. „Maar wij trachten ons op alle ge bieden economisch en politiek te versterken, opdat wij Nederland op ge lijk niveau tegemoet kunnen treden", aldus Soebandrio. Meisje vond kledingstukken op het strand te Katwijk Een Leids meisje, dat zich gisteren tegen het vallen van de avond in gezel schap van oun. haar broer en verloofde op het strand te Katwijk bevond, vond ongeveer vijfhonderd meter ten noorden van de uitwatering enkele kledingstuk ken. die waarschijnlijk een jongeman toebehoren. Zij bracht deze gevonden voorwerpen naar het politiebureau aan de Voor straat. De politie te Katwijk wilde van middag over deze kwestie nog geen in lichtingen verstrekken. Hiltons Europees hoofdkwartier Den Haag? (Van onze Haagse redactie) Conrad Hilton, de Amerikaanse hotel magnaat met z(jn keten van hotels over dc hele wereld, doet stappen om een Europees hoofdkwartier in Den Haag te vestigen. Daar de Europese hotels aan andere eisen moeten voldoen dan de Ameri kaanse, wil hij de leiding hiervan in Den Haag centraliseren. Er zou thans sprake van zijn, dat ae gemeente Den Haag hem een van de voormalige politiepan- den aan de Burgemeester Van Karne- beeklaan wil aanbieden. STADSNIEUWS CONCERT VAN DER WERFPARK Hedenavond geeft de Harmonie-kapel „Trouw en Durf" o.l.v. de heer J. F. J. Boelhouwer een concert in het Van der Werfpark. Voor de pauze is het programma als volgt: Ouverture-Joyeuse, arr. M. J. H. Kessels; Partita Piccola. Gerard Boe- dijn; Bloeiende Lente, Albert Meijns; Denise, A. Rulland en Fête au Village van Plet Stalmeier. Na de pauze volgt er marsmuziek met medewerking van de drumband o.l.v. de heer H. Seijn. Verdachte in zaak Garijp krijgt acht jaar m.a. De rechtbank te Leeuwarden heeft vanmorgen uitspraak gedaan in het dra ma „Garijp". Een 37-jarige ongehuwde veehouder, die ervan werd verdacht in de nacht van 16 op 17 november j.l. de 21-jarige vertegenwoordiger Jouke Kloosterman met een auto opzettelijk te hebben aangereden, waardoor deze in een sloot terecht kwam en verdronk, werd veroordeeld tot 8 Jaar gevangenis straf m.a. Hem werd ten laste gelegd zware mis handeling. de dood tengevolge hebbende en bovendien een drietal zedendelicten met minderjarigen. De officier van Justitie had 10 jaar m.a. en terbeschikkingstelling van de re gering geëist. BEURSOVERZICHT Iels lagere markt AMSTERDAM, 10 JULI Wall Street is gisteren onregelma tig geweest en de Duitse beurzen waren vandaag in reactie. Dit betekende voor het Damrak, bijna automatisch lagere koersen. De beroepshandel bepaalde zich hoofdzakelijk tot het afwikkelen van lopende posities. Het gebrek aan belangstelling leidde tot een tamelijk lage inzet van de koersen van de inter nationale -fondsen. De markt was echter uitermate dun en een vleugje vraag op het lagere koerspeil was reeds voldoen de om een verhoudingsgewijs behoor lijk herstel te bewerken. Niettemin konden de openingsverliezen daarmede niet geheel worden uitgewist. Aku bracht het er met een verlies van 2 punten nog het beste af. Philips was 6 punten lager en Unilever 4 éi 5 punten. Kon. Olie noteerde bijna f 1 lager dan gisteren. Het berloht dat de Dell Mij. een belang in een Kongolese cultuur maatschappij heeft verworven oefende geen bijzonciere invloed uit. Het fonds opende ongeveer f 2. beneden het vorige slot, maar later werd het grootste deel van dit verlies weer ingehaald. Senem- bah voegde aan de forse koerswinst van gisteren nog een puntje toe. HVA en Amsterdam Rubber waren ook wat be ter. In de scheepvaartafdeling bestond opnieuw goede vraag naar aandelen KNSM. Vredestein Rubber werd hoger geadviseerd. De Staatsfondsenmarkt was wat vaster voor de kortlopende le ningen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 10 JULI Londen 10.60%-10.60?%, New York 3.77ft-3.77ft, Montreal 3.93H-394ft. Parijs 76.77,/a-76.87I/2. Brussel 7.55y4- 7 55%, Frankfort 90.20-90.25, Stockholm 72.87-72.92. Zurich 87.48%-87.53%, Mi laan 60.74-60.79Kopenhagen 54.77- 54.82. Oslo 52.98-53.03, Wenen 14.60%- 14-61%. Lissabon 13.21 %-13.23, Ankara 376%-3.77, Praag 52.84-52.94. Beurs van Amsterdam Vrijdag 10 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100%GL 100A Ned. '59 4% 100%GL 100A Ned. '53 3% 92% GB 92 y4 Grootboek obl. 3% 80% 80% Ned. '47 3% (3) 92%GB 92||L Ned. '51 3% 93 %B 93y4B ^ed. '53 (3%) 92% Ned. '56 3% 92% 92y4 Ned. '48 3% 88% Ned. '59 4% 97% 97H Ned. '54 3% 88is« 88L Ned. '55 I 3% 88ft 87% Ned. '55 II 3% 90 89% Ned. '37 3 901J Dollarlng '47 3 91% 90ft Investerlngscert. 3 9618 97ftGB Ned. 62-64 3 98GB 98V8GL Indië '37 A 3 92% 92ft Grootboek '46 3 89% 89% Ned. W.B. 6% 111% 111?% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40 40% Nat. Handelsbank 145 144 Ned. Handelmij237 237 Amst. Rubber 93 94 H.V.A150 151 y4 Senembah 201 202 %GB A.K.U362% 360GB Berkel's Patent (v.) 259 257 Calvé Delft cert. 556% 545% Deli My .en (Ver.) 180 180.50 Kon. Pap v. Gelder 223 226GB Hoogovens cert538 540 Miiller en Co. NJ3. 306 305% Ned. Kabelfabr396 398 %GB Ph'J'PS 642V, 635y, Philips pref246 248 Unilever 578GB 57414 Wilton Feyenoord 202 207B Biliton 2de r260 259% Dordtse Olie gew. 700% 698% Kon. Olie (f 20.-) 157.80 157.90 idem (50 a f.20.—156.80 156 H°U. Amer. Mln 168 158 Java China Paket 149 1481'. KX.M. 125.80 125" Kon. Ned. Stmv Mu 1551408 156y4OB Kon. Paket Mui30 l28'2 Nieve t Goudr. cert ,5,GL 153 Nievelt Goudr cert p47/ m^GB v. Ommeren cert 248 Kon Rott. Lloyd jog j3g Ned. Scheepv. Unie 131GB 13iaB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3.. 93% 94% idem '48 (3%) 93% 93% R'dam '52-1 (4%) 98% idem '37 I-III (3%) 94% 93% idem '38-1 (3%) 34% 94% Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 104% 104% id. N.WJ3. '52 (4%) 99 99% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97% 97ft Premieleningen A'dam '53 3 100 101% A'dam '51 2% 86% 86 A'dam '56 12% 80% 80% A'dam'56 II 2% 95j| 96 Eindhoven '54 2% 80% 80% Enschede '54 2%.... 81% Den Haag '52 I 2% 3914 98% Idem II 2% 88 88 R'dam '52 I 2% 39 88% Idem II 2% 90 90L Idem '57 2% 98ti 99 y4 Utrecht '52 2% 99 395' Z.-Holl. 1957 2% 9514 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 208.50 208 Amst. Bank 312 315 H.B.U. cert240 238 Rott. Bank 270 270 Twentsche Bank 246 248 Industrie Ondernemingen Albert Heyn401 406 Borneo Sum. H. MU. 65 66 Ned. G. en Sp. fabr. 266% 268 Kon. Ned. Grofsm. 138% 138 Internatio130 L 129% Int. Kunststoffenind. 49 49 Leidse Wolspinnery 358 351 Rott. Droogdok My. 592 592 Sikkens Lakfabr. '53 549 549 Ned. Mu Walv.vrt. 110% 111% Zaalberg 109%B 110 Spoorwegen Deli Spoorweg MU. 9% 9% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 30% 39% Intern. Nickel99% 48% Anaconda 62% 62% Bethlehem Steel 56% 56% Cities Service 54% 54% General Motors 5611 56ft Kennecott103% 103% Republic Steel 78% 77% Shell OH 78 Vi 79 Union Pacific 35% 35% Un. States Steel 101% 101 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet. Kon. AA Pref. w.a. idem Holl. Constructie Ing bur. v. Bouwnyv Ver. Touwfabrleken Wernink's Betonm. Van WUk Textiel V.K. 9/7 70GB 71%GE 76% 302 305 407 407 229% 2500 2500 124GB 128GB 80GL 81%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11