Assistent-boekhouder Veel lekke banden en valpartijen op tweede, zeer warme Laura-dag KIEKEN lekkere koSSIe... MODISTE-VERKOOPSTER Isle APPRETEUZE LEERLING VERKOOPSTER Overal zocht men verkoeling Middenstaiidsverbond heeft vele bezwaren tegen de regeringsnota Kamperen geknipt om te Bezorgdheid over een eventuele zandput in de Haarlemmermeer W&IH. VAM BCII HORST] 't Is goed thuiskomen bij een kop lekkere koffie ROOD MERK De kwaliteitskoffie bij uitstek. Pak van 250 g \J4 PAARS MERK Krachtig en voor delig. Pak van 230« 1.52 NNNO GEVRAAGD: ouder dan 20 jaar, event, gehuwd, zo mogelijk voor tijdelijk. DAMESHOEDENMAGAZIJN C. DE GROOT—VAN EGMOND HAARLEMMERSTRAAT 145—147 - LEIDEN DONDERDAG 9 JULI 1959 Ook op de tweede dag van het Alphense wielerfeest heeft de zon de Laurianen niet in de steek gelaten, hetgeen vanzelfsprekend door de een meer op prijs gesteld werd dan door de ander. De temperatuur was gisteren overal waar de wielrijders kwamen wel bijzonder hoog. Velen kwamen dan ook des middags weer (heerlijk?) bruin of rood gebrand bij het Nutsgebouw aan, waar men elkaar bij een koele dronk de ervaringen van deze tweede Lauradag vertelde. O.m. kwamen de verschillende valpartijen en het opvallend grote aantal lekke banden ter sprake, enkele groepen hadden er zelfs vijf of zes! Vooral ook het asfalt bleek hier en daar een grote vijand. Immers door de hitte bleek dit een zuigkracht op de banden gekregen te hebben. rp i langs de Westeinder, groepjes Lauria- locn een nine ciag: nen aantreffen die een verfrissend bad J namen. Zo warm was het! Wat de tegenwind betreft, ook op de tweede Laura-dag draaide deze steeds met de Laurianen mee. Des morgens was er noord-oostenwind en tegen het eind van de middag een westenwind. Des middags kon men overal, vooral Route vierde Lauradag Op de vierde Lauradag zullen de wielrijders langs Boskoop en Reeu- wijk naar Gouda en vandaar naar Goejanverwellesluis fietsen, waar de groepen zich weer splitsen. De A-rijders gaan naar Haastrecht en langs de Vliet naar Schoonhoven. Langs de Lek gaat het naar Krim pen aan de IJssel waar ook de B- rijders inmiddels zullen zijn aan gekomen. Gezamenlijk gaat het naar Kralingse Veer, waar in het Zalmhuis gestempeld wordt. Door het Kralingse Bos wordt naar Rot terdam gereden, waar men ken nis gaat maken met de beruchte Rotterdamse keien. Bij de stempel post Maaszicht kunnen de rijders genieten van de drukte op de Maas, dan gaat het naar Zevenhuizen en Waddinxveen, om vervolgens over Reeuwijk de Goudse Straatweg te bereiken, waarna in Bodegraven de stoet voor de intocht in Alphen wordt geformeerd. Deze intocht zal ook dit jaar weer langs de oude route gaan langs de Hoge Zijde en het gemeentehuis, waarna in het Nutsgebouw de slotbijeenkomst zal plaatsvinden. lillllllllUIIIM Flinke meisjes Na de vry ernstige valpartij van de Sassenheimse meisjes op de Kromme Ziende bij Zwammerdam des morgens moest Cok van Rijn al spoedig met haar hand in een doek rijden, maar volge houden heeft ze in ieder geval. De heer Bliemer, die met vakantie over is uit Nieuw Zeeland en vroeger lid was van het Haagse politiekorps, moest de strijd op doktersadvies staken, ter wijl ook een meisje van de Oranjeploeg het moest opgeven omdat zij in Wilnis bevangen werd door de warmte. Dank zij de aanwezigheid van een mobilofoon wagen kon het meisje in de kortst mo gelijke tijd naar haar woning in Alphen vervoerd worden. Het meisje, dat in Wilnis bij een vrij ernstige valpartij be trokken raakte en daarna pijn aan haar dijbeen had, reed de tocht echter uit. P. Groenhart en P. Koren die de route van gisteren hebben uitgezet ver dienen daarvoor alle hulde. Routewijziging De routewijziging Ges morgens xon bijtijds worden bekend gemaakt, zodat ieder Lauriaan wist dat niet door de Bodegraafse Meije naar Noorden gere den moest worden maar door Nieuw koop langs de Ziende. De reparatiewa gen bewees vooral op deze tweede dag zijn nut. Nadat men Ouderkerk aan de Amstel bereikt had, waar de A. en B. groepen zich splitsten, reden de A, groepen in de richting van Amsterdam om daarna door het Bosplan langs Schiphol in Aalsmeer weer bij de B. groepen te komen. Na een tocht door De drukte bij de start hedenmorgen voor het Nutsgebouw, waar men reeds vroeg gereed stond voor het vertrek in oostelijke richting. (Foto Leidsch Dagblad) Aalsmeer, Kudelstaart en Bilderdam arriveerde men in Langeraar. Van hier uit ging het over Ter Aar langs de West- kanaalweg weer naar Alphen. welke plaats men dit keer via de Raadhuis straat binnen kwam. Jammer was het dat op de grens van Ter Aar en Alphen iemand van de Leidse politie kwam te vallen. Gys van Delft, die bij het Nuts gebouw al op zijn collega's stond te wachten kon dus met de reparatie wagen weer terugkeren. Ontspanning Des avonds was er in verschillende delen der gemeente weer voor de no dige ontspanning gezorgd. Zo gaf de muziekvereniging Arti onder leiding van de heer Peet van Bruggen bij het Nuts gebouw een bijzonder gewaardeerd po pulair concert ten beste. De klaverjasclub van de v.v. .Alphen" organiseerde voor de liefhebbers in café Zomerzorg een klaverjaswedstrijd. In het Nutsgebouw speelden ..De Vrij buiters" en het ensemble .Six Rangers', terwjjl in Centraal ..De Notenkrakers" onder leiding van de heer H. Boet met veel animo speelden. Tweehonderd organisten nemen deel aan concours Onder auspiciën van het „Gesell- schaft der Orgelfreunde" te Stutt gart zal in ons land van 1723 augustus een internationaal orgel- congres worden gehouden, waaraan ongeveer 200 organisten uit vele lan den zullen deelnemen. Er is een uitgebreid programma sa mengesteld. dat de deelnemers gelegen heid geeft kennis te nemen van diverse zeer fraaie orgels, die ons land bezit. Zij zullen bespeeld worden door uitsluitend Nederlandse organisten, die klassieke, zowel als moderne orgelwerken ten ge hore brengen. In het kader van het congres zullen bovendien door een drie tal deskundigen lezingen worden ge houden. Het congres begint met een officiële ontvangst ten stadhuize van Utrecht op maandag 17 augustus. Het openingscon cert wordt gegeven in de Nicolaikerk te Utrecht door de organist Lambert Emé met medewerking van de Kan to- rei van de Nieuwe Kerk te Groningen onder leiding van Evert Westra. Franse gemeenschap keert zich scherp tegen inmenging De Franse gemeenschap zal maatre gelen nemen om „inmenging" door Gha na, Guinea en Marokko te voorkomen, zo is in Tanarive de hoofdstad van het eiland Madagascar meegedeeld. In een communiqué aan het slot van de tweedaagse bijeenkomst van de uit voerende raad van de gemeenschap op Madagascar worden de landen, die zich aan „inmenging" schuldig maken slechts aangeduid als „sommige buitenlandse staten", maar later werd in kringen van de omgeving van de raad meegedeeld welke landen bedoeld waren. Meer dan 30.000 mensen waren sa mengepakt in het sportstadion van Ta nanarive om president De Gaulle toe te juichen, die als voorzitter optrad op de zitting van de raad waaraan twaalf Afrikaanse premiers en zes Franse mi nisters deelnamen. De wens van de republiek Soedan en Senegal dat de gemeenschap zich moet ontwikkelen in de richting van een sta tenbond, werd nauwelijks aangeroerd. President De Gaulle zei dat deze vraagstukken zouden kunnen worden besproken door de Senaat van de ge meenschap - een adviserend orgaan van ongeveer driehonderd leden dat geves tigd is in Parijs. Deze zal op 15 juli voor het eerst bijeenkomen. Naar verluidt heeft de uitvoerende raad besloten tot de vervaardiging van een atoombom en het later nemen van ondergrondse kernproeven. Wat het eerste punt betreft verklaarde president Tsiranana van Madagascar na afloop van de conferentie tegenover de pers, dat de leden van de raad eenstem mig waren geweest. „Wij leden van de gemeenschap zijn van oordeel dat wij de atoombom moeten hebben om prestige redenen en om ons zo nodig te verdedi gen", aldus Tsiranana. Hij zei dat de raad zich niet had bezig gehouden met Selwyn Lloyd is nog steeds optimistisch (Van onze correspondent in Londen) Selwyn Lloyd, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, bevestigde gister avond in het Lagerhuis-debat over de conferentie van Genève zijn gematigd optimisme over de goede afloop daar van. Hij geloofde dat de hervatting van de besprekingen op maandag a.s. zou leiden tot een beperkte overeenkomst inzake Berlijn, welke waarschijnlijk in het topgesprek zijn definitieve vorm zou krijgen. Sinds februari was de atmosfeer in Genève gestadig verbeterd, zei Lloyd. Kroesjtsjefs rede van 10 juni, waarin hij weer de taal gebruikte van de 27ste de cember van vorig jaar, toen hij met eenzijdige stappen dreigde, leek op een kink in de kabel, maar de daarna door Gromyko uitdrukkelijk gegeven verzeke ringen waren volgens Lloyd geruststel lend. President Eisenhower heeft gisteren op zijn wekelijkse persconferentie gezegd dat Kroesjtsjefs opmerkingen tegen oud gouverneur Harriman van New York niet de manier waren om vreedzame op lossingen te krijgen. Hij geloofde niet dat personen op verantwoordelijke pos ten toe mogen geven aan iets wat ook maar in de verte als een ultimatum of bedreiging opgevat zou kunnen worden. Desgevraagd verklaarde Eisenhower niet te weten of Kroesjtsjefs bewering, aan gehaald in „Life", dat communistisch- China de Amerikaanse Zevende Vloot met raketten zou kunnen vernietigen, waarheid bevatte. een protest van Ghana tegen eventuele Franse kernproeven in de Sahara. President De Gaulle bracht vandaag een bliksembezoek aan Majoenga, op de Westkust van Madagascar, en aan de Comoro-eilanden en Reunion in de In dische Oceaan. Vrijdag keert het Franse staatshoofd naar Parijs terug, waar hij zaterdag wordt verwacht. Het heeft het bestuur van het Neder lands Verbond van Middenstandsvereni gingen, bij zijn beraad over de nota van de regering inzake enkele hoofdpunten van het sociaal-economische beleid in de naaste toekomst, getroffen dat het in het voornemen van de regering ligt de tijdelijke belastingverhogingen ook voor 1960 te handhaven. Het bestuur van het NVM constateert thans, dat de verwachtingen, die destijds op dit punt bij het bedrijfsleven werden gewekt, niet zullen worden geëffectueerd. Het bestuur van het NVM heeft verder vastgesteld, dat de voorgestelde maat regelen voor het midden- en kleinbe drijf een niet onbelangrijke verzwaring van lasten met zich zal brengen. De mid denstand zal, naar het inzicht van het bestuur van het NVM, namelijk als ge volg van deze maatregelen niet alleen te maken krijgen met kostenverhogende factoren voor zijn bedrijf, maar daar naast ook nog als consument. Het be stuur is dan ook van oordeel, dat het mede om die reden aanbeveling zou hebben verdiend de thans aanwezige ruimte in de economie in de eerste plaats te gebruiken voor het inhalen van de achterstand, die is ontstaan door de destijds noodzakelijk toegepaste bestedingsbeperkingsmaatregelen en tot verbetering van de reële inkomens, in- plaats van deze ruimte thans bij voor- rang te gebruiken voor verhoging van de huren en van de melkprijs. EENZIJDIG De voorrang die de regering aan laatstgenoemde maatregelen schenkt heeft, naar het oordeel van het bestuur van het NVM, een zeer eenzijdige ver deling van de welvaartsstijging tot ge volg die z.i. niet in het belang van de middenstand kan worden geacht. Ten aanzien van de voorgestelde huur verhoging is het bestuur van het NVM van oordeel dat de motieven die aan leiding zouden kunnen geven tot ver hoging van de huren van woningen niet. of in belangrijk mindere mate, gelden voor de huren van bedrijfsruimten. Het bestuur van het NVM, acht voorts de maatregel tot verhoging van de consumentenprijs voor melk uit sociale overwegingen niet verantwoord, omdat ieder verhoging van deze prijs in het verleden steeds tot vermindering van het melkverbruik heeft geleid. COMPENSATIE Wat de voorgestelde compensatie maatregelen betreft wijst het bestuur van het NVM erop, dat er juist in het midden- en kleinbedrijf bedrijfstakken zullen zijn, waar de geschatte ruimte om de uit de maatregelen van de regering voortvloeiende kosten op te vangen, niet aanwezig is. Het bestuur verwacht, dat voor die bedrijfstakken een doorbereke ning mogelijk zal moeten worden ge maakt. (ook in kleur) Nieuwe bemiddeling in het Britse drukkersgeschil Leiders van de tien vakbonden die betrokken zijn bij het Britse drukkers geschil zijn gisteren overeengekomen een onafhankelijke voorzitter te benoe men die een inleidende bespreking tus sen hen en de werkgeversgroep moeten leiden. Dit is medegedeeld na een bij eenkomst van drie-en- een -half uur. Verklaard werd dat deze onafhankelijke voorzitter „leiding en raad moet geven om tot hervatting van de onderhande lingen te komen" De vakbondsleiders zijn ervan overtuigd dat hierdoor „een bevredigende regeling van de moeilijk heden zou kunnen worden bereikt". Zij achtten Lord Mockton, oud-minister van Arbeid tijdens het conservatieve bewind een aanvaardbare figuur. KIND OVERLEDEN NA VAL UIT ZOLDERRAAM (Speciale berichtgeving) Aan de Jan van Avennesstraat te Rotterdam is gisteravond de 3-jarige José de Ruiter uit het zolderraam van de ouderlijke woning gevallen. Het meisje is met een schedelbasisfractuur naar het Westerziekenhuis gebracht. Daar is het kind in de loop van de nacht overleden. Tenslotte meent het bestuur van het NVM dat het voornemen van de rege ring om tot een vrijere loonpolitiek te komen hoe aantrekkelijk dit ook in principe moge zijn voor het midden- en kleinbedrijf onoverkomelijke moeilijk heden zal opleveren. (Speciale berichtgeving) In de te Hoofddorp geliouGen verga dering van de hoofdingelanden van de Haarlemniermeerpolder is het voorne men van de Rijkswaterstaat tot het gra ven van een zandput in de Haarlemmer meer ter sprake gekomen. Tenslotte werd met algemene stemmen een motie aangenomen van mr. J. W. de Jong Schouwenburg, waarin de hoofdingelan den hun ernstige bezorgdheid uitspreken over het voornemen. Zij hebben daarbij overwogen, dat uit correspondentie geenszins is gebleken, dat behalve vernietiging van zeer kost bare en onvervangbare cultuurgrond grote belangen zowel van de ingelanden als van het waterschap, in het bijzon der betreffende de waterhuishouding en verzilting, niet in ernstige mate zullen worden geschaad. Hoofdingelanden vre zen voorts dat het niet uitgesloten is, dat het bijkomend voornemen tot het ma ken van een schutsluis in de Ringdijk en van een aanvoerkanaal, nadelige gevol gen kan hebben, welke terdege nadere bestudering behoeven. Hoofdingelanden verzoeken in de motie het dagelijks be stuur van de Haarlemmermeerpolder dringend om ten spoedigste contact op te nemen met de besturen van het Hoogheemraadschap van Rijnland en het gemeentebestuur van Haarlemmer meer over deze aangelegenheid, onver wijld al dan niet in samenwerking met deze besturen tenminste twee onafhan kelijke deskundigen uit te nodigen advies uit te brengen omtrent alle vermoede lijke gevolgen, die uit de ontgronding kunnen voortvloeien, zowel voor de In gelanden als voor het waterschap, en van de Nederlandse land- en tuinbouw in het algemeen. Tenslotte verzoeken hoofdingelanden het bestuur te bevorde ren. dat hangende het onderzoek van deskundingen geen vergunningen of ontheffingen, die op enigerlei wijze op deze aangelegenheid van invloed zouden kunnen zijn, te verlenen zonder vooraf gaande raadpleging van de vergadering van hoofdingelanden. Op middelgroot fabriekskantoor te Leiden wordt gevraagd een ASSISTENT BOEKHOUDER, leeftijd plm. 22 jaar. Vereisten diploma's mulo en boekhouden. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten mogelijk. Aanvangsalaris f 4200. Eigenhandig geschreven sollicitaties met getuigschriften onder nummer 20561. EEN FOTO- OF SMALFILMREPORTAGE van Uw Huwelijk aoor ons vervaardigdblijft de meest waardevolle herinnering Aflevering desgewenst in speciale RECEPTIE- of HUWELUKSAlBUMS FOTOREPORTAGEBEDRIJt F O T O H A N DEL Lekkere koffiedat is Douwe Egberts Koffie, bekend als het fijnste van de plantagesDouwe Egberts Koffie wordt op een speciale manier voor u gebrand, en is (door de grote omzet) altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar!

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 11