Dl15 Veel is opgehelderd maar niet opgelost DKW VOORZIENING IN LEEMTEN VAN DE WET OP CREMATIE Agenda Volgende iveek gesprek te Genève Met een enkel woord 18 jaar en WOENSDAG 8 JULI 1959 Ministerieel overleg te Bonn (Van onze correspondent te Bonn) Tijdens het gisteren in de Westduitse hoofdstad gevoerde Neder lands-Duitse ministeriële overleg is opnieuw vooruitgang geboekt. Maar men is niet tot een oplossing voor alle hangende kwesties kunnen komen. Men hoopt evenwel in 2 a 3 maanden gereed te komen met de onderhandelingen. Dit deelden gisteravond aan het slot van het gesprek de Neder landse minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns, zijn collega van Financiën, prof. dr. J. Zijlstra, en de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Heinrich von Brentano, aan een drietal Nederlandse journalisten te Bonn mede. Het officiële communique over de ge sprekken tussen de ministers Von Bren tano. Etzel, Luns en Zijlstra zegt dat zij met genoegdoening kennis hebben genomen van de intussen bereikte re sultaten. Zij hebben de heren Lahr en Van Houten directieve gegeven voor verdere onderhandelingen. Uitdrukke lijk wordt voorts gezegd dat de bespre kingen tussen de heren Von Brentano en Luns over de nog niet opgeloste pro blemen een wezenlijke naderbij komen van de wederzijdse standpunten heb ben gegeven. Het is te hopen, zo zegt het communique tenslotte, dat daar mede tot een oplossing brengen van de tussen beide landen bestaande nog niet opgeloste kwestie middels een vergade ring zo dicht mogelijk benaderd wordt. De heren Von Brentano, Luns en Zijlstra verklaarden na het overleg in een kort gesprek met drie Nederlandse journalisten op de stoep van de witte ambtswoning van de Westduitse mi nister het volgende, waarbij zij elkaar Advertentie heeft alles mee Een „Gouden Beer" voor „Prijs de zee" „Prijs de zee", de documentaire van de Nederlandse cineast Herman van der Horst heeft na het Filmfes tival te Arnhem nu ook in Berlijn succes geoogst. Deze Nederlandse produktie werd gisteravond tijdens de prijsuitreiking van het Filmfesti val in deze veel omstreden Duitse stad onderscheiden met een „Gou den Beer". Het was de beloning voor de beste culturele film. De hoofdprijs van dit Berlijnse film festival „De Gouden Beer" ging naar Frankrijk. Volgens de jury had regis seur Claude Chabrol met zijn film „Les Cousins de beste prestatie op het ge bied der speelfilms geleverd. Tot het einde toe werd echter in Duitsland ge fluisterd, dat een wat verbeterde in gekorte en van extra commentaar voor ziene editie van Fons Rademakers „Dorp aan de rivier" een goede kans maakte. Door de restauratie had het verhaal meer vaart gekregen en door de toelichting kreeg de geschiedenis een grotere eenheid. Duitse critici waren enthousiast, maar de voorkeur van de Jury bleek tenslotte toch uit te gaan naar de Franse film. Er was nog een tweede prijs voor Frankrijk: Jean Gabin veroverde met zijn rol in „Archimede, de clochard" een Zilveren Beer. De beste vrouwelijke rol werd volgens de uitslag geleverd door Shirmely MacLaine in de Ameri kaanse vrolijke produktie „As any girl". Een speciale prijs kreeg de kleine En gelse Nayley Mills voor haar rol in „Ti ger Bay". Zij is daarin het elfjarige meisje, dat de enige getuige is van een moord en dan door de moordenaar op sleeptouw wordt genomen om te voor komen, dat ze hem verraadt. Haar na tuurlijk spel voorkomt, dat deze Rank- produktie onder de gewone detective verhaaltjes gerangschikt had moeten worden. Voor de beste regie was de Japanner Kira Kurosawa verantwoordelijk, die „Verborgen Veste" maakte. Deze film werd trouwens onderscheiden met de prijs van de internationale filmrecen senten. Walt Disneys „De witte woestijn" uit zijn serie „Real Adventures" kreeg de prijs voor de beste avondvullende do cumentaire. Denemarken won met „Paard op vakantie" een Zilveren Beer, evenals Duitsland met „Knalleidoskop" en India met „De Radja en Krisjna". Nog een Nederlandse documentaire Bert Haanstra's kleurenfilm „En de zee was niet meer" heeft furore gemaakt in het buitenland. In de ca tegorie „Nationale documentaires" heeft deze Nederlandse produktie de zilveren medaille der Europese ge meenschap op het Europese filmfes tival te Duinkerken gewonnen. Klein meisje bij ongeluk in Waddinxveen gedood Dinsdagmiddag omstreeks half zes heeft zich in Waddinxveen een ernstig ongeval voorgedaan, dat aan een drie jarige kleuter het leven heeft gekost. Een zware vrachtauto van de Bouw- materialenhandel N.V.T. de Waardt uit Waddinxveen reed in de richting van de oprit naar de Hefbrug, nadat de wagen door de bestuurder ter hoogte van het Gemeentehuis gekeerd was. Vanaf de Zuidkade naderde eveneens langs de oprit de elfjarige Nelly Appel uit de Burg. Trooststraat, die haar drie jarig zusje H. B. Appel achterop haar fiets had. Het meisje slingerde wel wat met haar fiets, doch toen de vracht wagen haar passeerde moet het meisje met haar fiets gevallen zijn. Daarbij is de achteropzittende kleuter onder het achterwiel van de wagen terechtgeko men. De chauffeur stopte onmiddellijk. Op het gegil van het oudere zusje snel den enkele leden van het secretarie- personeel onmiddellijk toe. De inmid dels gewaarschuwde artsen Helleman en v. d. Linde konden slechts de dood constateren.. Het stoffelijk overschot van de kleuter werd in het Raadhuis binnengebracht. De Rijkspolitie stelt naar de juiste toedracht van het onge val een onderzoek in. aanvulden: „Ik kan zeggen dat er to taal gezien bepaald vooruitgang is ge boekt. maar er zijn verscheidene zaken, die nog in Nederland en hier in Duits land op kabinetsniveau moeten worden behandeld". Minister Zijlstra viel hier in met de woorden: „Er is inderdaad wel opge klaard, maar niet opgelost". Minister Luns: „Ik hoop de heer Von Brentano aan het einde van de vol gende week te Genève opnieuw te ontmoeten en daar verder met hem over de hangende kwesties te spreken". Minister Von Brentano bevestigde daarop de vooruitgang die was gemaakt evenals het feit dat nog niet alles was opgeklaard." Maar terwijl minister Luns zeide dat het niet uitgesloten is dat in de loop van dit jaar een Duits-Nederlands ver drag over de dan opgeloste problemen ondertekend zou kunnen worden, zeide de Westduitse minister héél wat posi tiever, dat men mogelijk in de komen de acht weken zo ver kan komen dat het verdrag dan klaar voor onderteke ning zal zijn Men kan aannemen dat in het bij zonder nog altijd geen oplossing is gevonden voor de kwestie van het bedrag, dat van Nederlandse zijde voor de schadeloosstelling van nazi slachtoffers. de Auslandsbonds e.d. wordt geëist, alsmede voor de Duitse eis om alle gecorrigeerde grensgebie den terug te krijgen. Minister Luns loofde gisteravond te- gemover ons voorts de vriendschap pelijke geest waarin men heeft on derhandeld, hetgeen door minister Von Brentano onderstreept werd door de woorden in de vriend schappelijke geest van de uitsteken de persoonlijke betrekkingen tussen de heer Luns en mij. Nieuw mysterie in Tirol Op ongeveer zes kilometer afstand van de plaats in Tirol, waar vorige week twee Britse toeristen werden beschoten, is gisteren het lijk van een man gevon den. De politie meent, dat het pas ge vonden lijk daar al enige tijd heeft gelegen, misschien al enkele weken. Zij betwijfelt of er verband bestaat met de aanslag op de Britten Marmoy en mevr. Franklin, van wie de eerste werd ge dood. Het zoeken naar de dader van de aanslag op de twee toeristen werd ook dinsdag nog voortgezet. In het bijzonder wordt gezocht in een gebied aan de Italiaanse grens. Vervolg van pag. 1 Kozlof in Detroit Frol Kozlof, de Sovjetrussische vice- premier, die op het ogenblik een bezoek aan de Ver. Staten brengt, is gisteren door de kopstukken van de Amerikaan se auto-industrie in Detroit hartelijk ontvangen. Burgemeester Miriani die Kozlofs bezoek afkeurt liet echter ver stek gaan. Kozlof heeft de Fordfabrieken be zocht, waar hy werd rondgeleid door Henry Ford II. Deze verklaarde aan het slot van de ontvangst, dat men er ver standig aan deed besprekingen te voe ren, waarop Kozlof aanvulde: „Alle kwesties kunnen door onderhandelingen worden opgelost". De Sovjetrussische gast toonde veel belangstelling voor een proefmodel van een auto, die zich zonder wielen voort beweegt op een kussen van samenge perste lucht. Hij vroeg Ford hem direct op de hoogte te brengen als deze auto in produktie komt. Die wagen „zou ons in Rusland veel geld kunnen besparen, omdat we dan geen wegen behoeven aan te leggen", zei hij. De Sovjetrussische premier en partij leider Kroesjtsjef heeft gisteren in het Kremlin in Moskou een groep gouver neurs van Amerikaanse staten ontvan gen, die op het ogenblik een bezoek aan de Sovjet-Unie brengen. De groep staat onder leiding van gouverneur Leroy Collins van Florida Kroesjtsjef zei tot de zeven gouver neurs. dat het heel prettig zou zijn als president Eisenhower een bezoek aan de Sovjet-Unie zou willen brengen. Het gesprek met Kroesjtsjef heeft bijna vier uur geduurd. Man onder zandtrechter gekomen en gedood Gistermiddag is op een terrein aan de Pakkerskil te Krimpen a.d. Lek een ongeluk gebeurd, waarvan de 44- jarige H. K. Muilwijk uit Alblasser- dam het slachtoffer is geworden. Op dit terrein is door de firma Van der Kamp uit Zwolle een zandtrechter opgesteld. Tijdens een bezoek, dat het slachtoffer in gezelschap van zijn vier jarig zoontje aan zijn vader bracht, die belast is met het bedienen van de trechter, bezweek het stalen gevaarte op een moment dat het met ongeveer 60 kubieke meter zand gevuld was. De heer Muilwijk en zijn vierjarig zoontje Alex werden door de trechter en het neerstortende zand bedolven, waarbij de heer Muilwijk op slag werd gedood. Toen het gevaarte was opgevijzeld, bleek de jongen een ernstige verwon ding aan de voet te hebben opgelopen. Driemaal de Tour op het beeldscherm De televisiekijkers zullen volgende week dinsdag (14 juli) getuige kunnen zijn van de beklimming van de 2.770 meter hoge Col de l'Iseran, die opgeno men is in de achttiende etappe van de Tour de France. De reportage, die ver zorgd zal worden door de Franse tele visie, zal van 12.15 uur tot 12.45 uur warden uitgezonden. Van de aankomst in St.-Vincent Aosta omstreeks 16.00 uur zal op die dag eveneens een directe reportage worden gegeven. Deze repor tage zal verzorgd worden door de Italiaanse televisie. Op zaterdag 18 juli zal een directe reportage van de aan komst in het Pare des Princes te Parijs door de N.T.S. worden overgenomen. Deze uitzending zal om ongeveer 16.15 uur plaatsvinden. Verdediging door liberaal minister Hetcompromis van1955 blijft gehandhaafd (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gister- avond zonder hoofdelijke stem ming het wetsontwerp aangenomen ter voorziening in enkele leemten in de wet, die de crematie regelt. De wijzigingen zijn niet van prin cipiële betekenis, want uitgangs punt blijft dat begraven regel is en dat men de wil om gecremeerd te worden, kenbaar moet maken. Voor de heer Scheps (PvdA) was de behandeling van het wetsontwerp aan leiding er aan te herinneren, dat in 1955 de VVD zich tegen de toen voor gestelde wettelijke regeling van de cre matie had verzet. Daarom had hij ver- MAN TEGEN TREIN Ongeveer een kilometer buiten het stationsemplacement te Zwolle is gis termiddag omstreeks vijf uur een man in botsing gekomen met een trein, die om twee minuten over vijf uit Zwolle vertrok. Het slachtoffer is in dienst van de Rijkswaterstaat. Hij moest werk zaamheden verrichten op verboden ter rein. Om nu snel na de arbeid de open bare weg weer te bereiken, stak hij op dat verboden terrein waar de treinen nimmer hard rijden met zijn fiets het baanvak over. Steppend op zijn rijwiel wilde hij de overkant bereiken. Hoewel de trein slechts dertig kilome ter per uur reed, zag de wagenvoerder geen kans meer het gevaarte tot stil stand te krijgen. De man werd gegre pen. Zijn fiets bleef na de aanrijding aan de trein hangen. Het slachtoffer werd voor nader onderzoek naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Hij bleek vrij ernstig ge wond te zijn, een hoofdwond, en waar schijnlijk een schedelbasisfractuur. Volle lading traangas voor gevangenisrebellen Gewapende bewakers hebben zoals wü gisteren in een deel van onze oplage reeds mededeelden gisterochtend in de vroegte een traangasaanval gedaan op de vier rebellerende jonge gevange nen in het tuchthuis van Monroe (Washington), die sedert maandag avond dertig gijzelaars in hun cel vast hielden. Zij hadden gedreigd de gijze laars onder wie vrouwen en kinderen met slagersmessen te zullen vermin ken als men hun geen auto om naar Canada te vluchten verschafte. Bij het aanbreken van de dag kroop een bewaker op het dak en riep boven het celraam de naam van twee der rebellen. Toen zij naderbij kwamen schoot hij hen een volle lading traan gas in het gezicht. Tegelijkertijd for ceerden anderen de deur en ontzetten de gijzelaars wie de tranen over de wangen biggelden. Allen waren onge deerd. Landhervorming in Tibet Het communistische persbureau „Nieuw China" heeft bekend gemaakt, dat de landhervormingen in Tibet, die in het bestek van de „democratische hervor mingen" van het land zullen worden uitgevoerd, in twee stadia zullen ge schieden. In het eerste stadium zal aan de niet-betaalde arbeid een eind worden gemaakt. De lijfeigenen zullen hun vrij heid herkrijgen en de gronden van eigenaars, die deelnemen aan de op stand zullen in beslag worden genomen. De schulden die de boeren bij deze eigenaars hebben zullen geannuleerd worden. De grondeigenaars die loyaal zijn ge bleven zullen pacht blijven innen hoe wel deze aanzienlijk verlaagd wordt. Zij zullen ook één procent rente van de schulden, die boeren bij hen hebben, kunnen innen. In het tweede stadium zullen de niet- geconfiskeerde gronden door de Chinese regering worden teruggekocht. Een dergelijke politiek waarbij onder scheid wordt gemaakt tussen loyale en de andere bezitters, zal ook toegepast worden inzake veepacht en de land eigendommen van de kloosters. BINNENLAND De algemene vergadering van de Vereniging van Leraren aan Rijks Hogere Burgerscholen zal op 26 en 27 augustus in het conferentieoord de Pietersberg te Oosterbeek worden gehouden. Te Maarn ls Jarige leeftijd overlei Ferdinand de Beaufort, laatstelijk mede directeur van de Nederlandsche Bank en directeur van de Rubbercultuur Maat schappij Amsterdam, waarvan hf] ten slotte president-commissaris was. Het Concertgebouworkest, Neder landse draaiorgels, de Koninklijke Mili taire Kapel en bloemenmeisjes uit Haar lem. zullen deelnemen aan manifestaties in Stuttgart, waar van 19 tot 24 oktober een week gewijd zal zijn aan de ontwik keling van de Nederlands-Westduitse han del en de culturele betrekkingen. Deze week. getiteld „Nederland bezoekt Stutt- §art", wordt georganiseerd door de Ne- erlands-Westaultse Kamer van Koop handel. BUITENLAND De Duitse ex-generaal Otto-Ernst Remer, die beschouwd wordt- als één der mannen, die de opstand tegen Hitler op 20 Juli 1944 hebben doen mislukken, ls vervallen verklaard van al zijn rechten als oud-officier, met inbegrip van zijn pensioen. Het Westduitse federale disci plinaire hof kwam tot deze uitspraak naar aanleiding van beledigingen, die Remer aan het adres van de deelnemers aan het verzet tegen Hitier heeft gericht en waarvoor hij vijf maanden gevange nisstraf heeft uitgezeten. Volgens een door de Unesco inge steld onderzoek verschijnen er jaarlijks in de wereld vyf miljard boeken, waar van de helft voor het onderwijs ls be stemd. De Verenigde Staten hebben het personeel van de Hongaarse legatie in Washington verboden zich meer dan 40 km. van de hoofdstad te verwijderen, zo heeft het „State Department" bekend gemaakt. Deze maatregel is genomen we gens de beperking van de bewegingsvrij heid der Amerikaanse diplomaten in Hon garije. Acht van de negen bierhuizen ln Durban, die voor inheemsen bestemd zijn, zijn gisteren gesloten als gevolg van een boycot, die de inheemsen onlangs zijn begonnen. T<? Verulam ten noorden van Durban heaft gisteren een groepje in heemse vrouwen een bierhuis bestormd en de aanwezige mannen aangevallen. De politie meest er aan te pas komen om de orde te herstellen. wacht, dat de liberale minister Toxopeus met een radicale herziening van de wet zou zijn gekomen, overeenkomstig het urgentieprogram van de VVD, dat in de verkiezingstijd is verspreid. Mogen we van een liberale minister dan niet ver wachten, vroeg de heer Scheps, dat hij crematie en begraven gelijkstelt? Daartegenover herinnerde prof. Oud (VVD) er aan, dat in 1955 de principiële beslissing is gevallen. Toen heeft de PvdA het beginsel van gelijkheid, dat in feite heerste, prijsgegeven voor een wettelijke regeling, die de crematie ach terstelt. Het is wel erg. dat de heer Scheps nu verlangt, dat deze minister herstelt, wat de PvdA destijds fout heeft gedaan. Van het compromis van 1955 kan men zich thans niet losmaken. Gebonden Minister Toxopeus maakte er even eens op attent, dat men thans gebon den is aan het compromis van 1955 vol gens hetwelk begraven normaal is en crematie uitzondering. De situatie is nu dus anders dan in 1955. Iemand, die minister wordt, kan niet de eis stellen, dat eerst alles ongedaan moet worden gemaakt, waarmee hij het in het ver leden niet eens is geweest. Het compro mis van 1955 is een feit geworden en uitgaande van dat compromis zijn nu verbeteringen voorgesteld. Volgens de wet van 1955 kan het lijk van een per soon worden verbrand, indien hij bij uiterste wil, dan wel bij een verklaring als bedoeld in artikel 982 van het Bur gerlijk Wetboek (Codicil) daartoe de wens te kennen heeft gegeven. Om een dergelijke beschikking te kunnen maken moet men volgens artikel 942 van het B.W. zijn verstandelijke vermogens be zitten en bovendien ingevolge artikel 500 van het B.W. niet wegens onnozel heid, krankzinnigheid, razernij of zwak heid van vermogens onder curatele zijn gesteld. Derhalve is de verbranding van het lijk van een persoon, bij wie een dezer gronden van onbekwaamheid zich voordoet, niet mogelijk, hetgeen als een ernstige leemte is gevoeld. Oplossing Volgens het gisteren aangenomen wetsontwerp is de oplossing gevonden, dat niet meer wordt gesproken van een uiterste wil en van een verklaring als bedoeld in artikel 982 van het B.W., maar dat de wens tot crematie kan blijken uit een notariële akte. hetzij uit een eigenhandig geschreven, gedag tekende en ondertekende verklaring. De wens kan te kennen worden gegeven door een persoon, die meerderjarig is of de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt, ongeacht of hij bekwaam is een uiterste wil te maken. Het aangenomen wetsontwerp bevat voorts nog enkele kleine wijzigingen, die in andere gebleken leemten voor zien. Ook is de mogelijkheid geopend, dat de kantonrechter in twijfelgevallen de overtuiging kan uitspreken, dat iemand gecremeerd had willen worden. Er is thans een crematorium in Vel- sen en één in Dieren, terwijl toestem ming is verleend voor het oprichten van een crematorium in Den Haag en in Groningen. Alleen de heer Van Dis (SGP) ver zocht aantekening, dat hij geacht wilde worden tegen het wetsontwerp te heb ben gestemd. Ollenliauer ziet af van kanseliersehap (Van onze correspondent ln Bonn) In de Westduitse hoofdstad eindigde gisteren een driedaagse zitting van de leiding van de socialistische partij, de SPD. De voorzitter, Erich Ollenhauer, maakte daarna bekend dat hij niet in aanmerking wens te komen voor welk regeringsambt in de toekomst ook. Dit komt erop neer dat Ollenhauer, bij een mogelijke SPD-zoge bij de Bondsdag verkiezingen in 1961, geen Bondskanse lier als opvolger van Adenauer zal worden. Volgens het communiqué van de par tij zelf, zou het het beste voor de SPD zijn als Ollenhauer op de plaats waar hij thans staat, zich verder dienstbaar zal maken aan de idealen van de West duitse sociaal-democraten. De als poli ticus noch in de Bondsdag, noch an derszins bijzonder opvallende Ollen hauer had men al lang geen geschikte figuur voor de opvolging van Adenauer geacht. Men heeft thans blijkbaar de gelegenheid waargenomen hem van de plaats te verwijderen, waarop hij in 1954 en in 1957 tegen de huidige Bondskanselier slechts nederlagen kon incasseren. Te verwachten is dat Ollenhauer met tertijd ook als voorzitter zal aftreden. Of het daarna 'n man als de populaire, maar bepaald niet linkse Brandt zal gelukken tegen de Wehner-stroom in, de top te bereiken, is nog steeds zeer onzeker. Fleet Street tot het weekeinde „gered" (Van onze Londense correspondent) Fleet Street het Londense kranten centrum zal in elk geval tot het einde van deze week normaal kunnen blijven werken. Of er daarna geen krant meer zal uitkomen, valt nog niet te zeg gen. De reserve-voorraden drukinkt, welke thans hier en daar in het land opduiken, kunnen de Londense persen nog enkele dagen gaande houden, al komen de kranten met verdunde edities uit. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Tour de France 18.30 RVU: Kankerbestrijding, tweede lezing. Wat ls kanker? door H. H. C. Stapert. 19.00 V. d. kind. 19.10 Hoorsp. VPRO: 19.30 New York. ritme van een wereldstad, klankb. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Reportage. 20.15 Conc. 20.30 Rep. 21.00 Vragenbeantw. 21.45 Lichte muz. 22.10 Gram. 22.45 De weg naar volwassen heid, caus. 23.00 Nws. 23.15 Fllmkroniek. 23.35 Orgelspel. 23.5024.00 Soc. nws. ln Esperanto. Hilversum II, 298 m. NORV: 18.00 Gram. 18.15 Spectrum v. h. Christelijk Organisatie- en Verenigings leven. rep. 18.30 Leger des Heils. 18.45 (Advertentie) geen vriendenl lichaamsgeur' bedierf alles Mejuff. In» Schollenbcrj, W. van Ouchoornstraat, Den Haag, schrijft: „Ik had zo'n last van transpiratie dat de mensen op kantoor gewoon niet meer naar me toe kwamen. Op feestjes bleef ik vaak alleen. Arrid bracht de oplossing. Een moordmiddel! Transpi ratie weg. geur weg, gcan plekken meer in de jurken, altijd zeker van mezelf." Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door „emotie" - opwin ding. spanning, angst, zenuwen. Dat kan ledereen overkomen, of het koud is of warm. op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktief door Transtop. dubbel zacht door lanoline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wég transpiratie, wég lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder alle omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50. vulling f2.- Vragen over Scheveningse Pier Het Tweede Kamerlid mej. Lemaire heeft aan de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid de volgen de vragen gesteld: Op grond van welke beweegreden is Rijksgoedkeuring verleend voor de bouw van een Pier te Scheveningen? Is dit een project van dusdanige ur gentie. dat daaraan prioriteit moet worden verleend, hoewel, zoals de rege ring heeft geconstateerd, op de bouw markt overspanning merkbaar is. zeker in het westen van het land, en tekor ten aan bouwvakarbeiders zich in ver schillende delen van het land steeds dreigender doen gevoelen? Welke maatstaven worden aangelegd bij de keuze van de objecten, waarvoor Rijksgoedkeuring wordt verleend, en naar welke normen wordt bepaald aan de uitvoering van welke objecten prio riteit wordt gegeven? DRIEDAAGS GOOCHELCONGRES Onder auspiciën van de Nederlandse Magische Unie zal op 17, 18 en 19 juli in de Twentse Schouwburg in Ensche de een nationaal congres voor de goochelkunst worden gehouden. Ter ge legenheid van dit congres zullen in de Twentse Schouwburg speciale goochel- voorstellingen worden gegeven. Twee voor ouderen en een voor de jeugd. Aan het congres zal worden deelge nomen door 400 goochelaars uit Neder land, België, Frankrijk, Engeland, Zwit serland. West- en Oost-Duitsland, Zweden, Denemarken, Finland, Noor wegen. en Canada. Aan het concours, dat tijdens het congres zal worden ge houden, wordt deelgenomen door onge veer 50 goochelaars. WOENSDAG: Oude Vest 35: Tentoonstelling leerlln- genwerk Openb. School voor VGLO. 7-8.3" uur nam. Trompstraat: Openluchtsamenkomst Baptisten 8 uur nam. Den Haag (Gemeentemuseum): K, en O.-excursie naar Tentoonstelling „30 eeuwen Mexicaanse Kunst". 8 uur nam. DONDERDAG Oude Vest 35: Tentoonstelling leerlln- genwerk Openb School voor VGLO. 7-8.30 uur nam VRIJDAG Ambachtsschool: Uitreiking van diplo ma's. 3.30 uur nam. Boerhaavelaan 44: Uitreiking diploma's leerlingen Don Bosco-dagschool. 8 u. nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar „Nieuw Leeu wenhorst". 2 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. MAANDAG. Stadsgehoorzaal (foyer). Diploma-uit reiking Mathesis Scientlarum Genltrlx, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880 Werkd 10 uur voorm.— 5 uur nam zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dagelllks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.ejn 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werf park 1Tentoonstelling geoïo- fle van Nederland Op werkdagen van 012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Relnhold en Brusselse amateurfotografen, (t/m 15 augustus) BIOSCOPEN Casino: „De familie Moordslee" (Ces sa- crées vacances) a.l Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur Lldo: ..Der Zarewltch". a.l. Werkd 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Hoe vertel lk het mijn dochter?" (18 Jaar). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: ..De wet" (La lol), 18 jaar. Werk dagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15 4.30 7 en 9 15 uur. Re\: ..Olifantenjagers" 14 jaar. Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Onteerde meisjes". AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406. By geen gehoor by Uw buisarts of specialist (of diens waarnemers) bel op doklerstelefoon 22222. Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.55 Volks liederen. 20 15 Holland Festival 1959: Intern Orgelconcours te Haarlem. 21.00 Muz. quiz 21.30 Klankb. 22.10 Gram. 22.15 Belaardconcours. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Pla- tennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 9.55—11.30 Rep. bezoek ZM Ko ning Boudewijn. 15.15 Rep. bezoek ZM Koning Boudewijn aan Rijksmuseum en rondvaart. NCRV: NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Expeditie Ster rengebergte», filmrep. 20.30 Rep. 21.00 Beestachtigheden, Koppie Krauw. 21.30 Pas geperst. NTS: Journ. bezoek ZM Ko ning Boudewijn. VOOR DONDERDAG 9 JULI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 3.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9 35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Sopr. en piano. 11.35 Gram. 12.00 Piano en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven,, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Klavecimbel. 14.30 Gram. 15.00 Logboek 1937. 15.40 Gr. en Tour de France. 17.15 V. d. Jeugd. 17.45 Rep. bez. ZM Koning Boudewijn v. België. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Gram. 18.45 Tour de France. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Hammondorgel. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1959: Resldentle-ork. en sol. (om 20.45 en 21.15 Humoreske, caus). 22.30 Journ. 22.45 Gram. 22.50 Tour de France. 23.15 Beursber. v. New York. 23.25 24.00 Discotaria. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 V. d. kind. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.25 V. h. platteland. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Amus. muz. 13.40 Gram. 13.50 Rep. Bezoek Z. M. Koning Boudewijn. NCRV: 14.00 Ork.conc. 14.30 Koorzang en sol. 15.00 Filharm. ork. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gewijde muz. 17.00 V. d. leugd. 17.30 Orkest en plano. 17.40 Beurs berichten. NCRV: 17.45 Lichte muz. 18.15 Idem. 18.50 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Negro-spirituals. 19.30 Radiokrant. 19.50 CHU: pol. caus. 20.00 Lichte muz. 20.20 Reportage. 20.35 Gelijk oversteken, radioverkeersspel. 21.30 Holland Festival 1959: Intern. Orgelconcours te Haarlem. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Gram. 23.20—24.00 Haydn- kwartet. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 13.25—14.25 Rep. bezoek Z.M. Ko ning Boudewijn. VARA: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.2023.30 Holland Festival 1959: Trolus en Cresslda v. Shakespeare ln Stadsschouwburg te Amsterdam. Tij dens de pauze: Extra NTS-journ. van be zoek Z.M. Koning Boudewijn. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.50 Med. caus. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Quizprogr. 13.40 Intermezzo. 13.55 Cricketultsl. 14.00 Pia no-recital. 14.15 Hoorsp. 15.00 Lichte muz. 15.45 Gevar. progr. 16.15 Krlt. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Quizprogr. 19.30 Caus. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 22.00 Lichte muz. 22.30 Caus. 22.45 Parl.overz. 23.00 Nws. 23.0623.36 Plano- spel. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Orgelspel. 12.30 Nws. en progr. v .d. arb. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws.. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw 14.30 Nws. 15.00 Lichte muz. 15.30 Nws. 15.45 Mil. ork. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek .16.45 Ultsl. v. races en gevar .muz. 17.30 Nws. en Intern, mu ziekfestival Llangollen. 18.00» muz. ka- leidoscoop. 18.29 Weerber. en act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengymn. 20.00 Lichte muz. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en Gevar. muz. 22.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws. en pianospel. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 ni. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Ork.conc. 16.00 Filmmuz. 16.25 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Klass. muz. 19.00 Nws. 20.00 Opera-conc. 21.45 Nws. 23.30 Strijkkwartet. 24.00 Nws. 0.10—1.00 Dansmuz. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk 3. 235 en 280 m. 12.00 Nws. 14.05 Kamermuz. 16.40 Idem. 17.10 Gram. 17.15 Orgelspel. 18.50 Gram. 19.55 Idem. 20.00 Ork.conc. 22.25 Gram. 23.35 Idem 23..52—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 en 14.00 Gram. 14.45 Idem. 15.45 Idem. 16.00 Koer sen. (16.0017.00 Tour de France). 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Muz. uit Roemenië. 18.00 Vlaamse liederen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Pianospel. 20.00 Gewijde muz. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.5523.00 Nws 484 in.: 11.55 Gram. 12.30 Orgel en piano. 13.00 Nws. 14.30 Kamerork. en koor. 15.30 en 16.35 Gram. 17.00 Nws. 17.10, 17.20. 17.40 en 18.30 Gram. 19.30 Nws. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. Advertentie. j GEBR. HUISMAN I Hogewoerd 6668, tel. 22962, Leiden WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d d w» 1 M weer S 1 P h 2 1 Ce Amsterdam onbewolkt zo 4 23 15 0 Den Helder onbewolkt ZO 4 21 17 0 Ypenburg onbewolkt ozo 2 24 14 0 Vlisslngen onbewolkt zo 3 25 18 0 Eelde onbewolkt OZO 4 '23 12 0 De Bilt onbewolkt OZO 4 25 14 0 Twente onbewolkt zo 2 26 15 0 Eindhoven licht bew. ZO 2 26 14 0 Z.-Limburg onbewolkt o 4 26 13 0 Helsinki licht bew. nnw 6 25 12 0 Stockholm onbewolkt w 4 26 16 0 Oslo zwaar bew. w.stll 26 15 0 Kopenhagen licht bew. w 4 22 14 0 Aberdeen half bew. w.stil 24 13 0 Londen onbewolkt w.stll 29 14 0 Brussel onbewolkt OZO 1 27 16 0 Luxemburg onbewolkt ono 2 26 14 0 Parys onbewolkt ozo 2 30 17 0 Bordeaux onbewolkt wstil 31 14 0 Grenoble onbewolkt W.StLl 29 18 0 Nice onbewolkt wstil 29 23 0 Berlijn onbewolkt zzo 2 25 15 0 Frankfort onbewolkt no 3 27 15 0 Mlinchen onbewolkt o 2 25 12 0 Zürlch onbewolkt nw 2 26 14 0 Genève onbewolkt wstil 28 15 0 Locarno zwaar bew. wstil 30 17 0 Wenen onbewolkt nw 2 25 14 4 Innsbruck onbewolkt w.stll 28 11 0 Belgrado licht bew. zw 2 27 17 1 Athene onbewolkt nno 5 31 Aiaccio onbewolkt ono 1 30 23 0 Madrid onbewolkt n 2 39 20 0 Mallorca onbewolkt w.stll 32 15 0 Lissabon zwaar bew. z 6 36 19 0

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2