Laatste nieuws Twee nieuwe Leidse lectoren: dr. Murre en dr. Beenakker Loop der bevolldng te Leiden DINSDAG 7 JULI 1959 Wiskunde en experimentele natuurkunde Bij K.b. zijn benoemd tot lector aan de Leidse Universiteit dr. J. P. Murre en dr. J. J. M. Beenakker, beiden in de faculteit der wis- en natuurkunde. Dr. Murre, die onderwijs zal geven in de wiskunde, is thans weten schappelijk ambtenaar eersteklasse, tevens belast met het geven van onderwijs aan de Leidse Universiteit in de analyse en de analytische meetkunde. Dr. Beenakker is thans wetenschappelijk ambtenaar eersteklasse, tevens belast met het geven van onderwijs aan de Leidse Universiteit in de experimentele natuurkunde. Dr. J. P. Murre Dr. J. P. Murre werd op 18 september 1929 in Baarland (Zeeland) geboren. Hij doorliep de h.b.s. te Goes en studeerde In de jaren 1947 en 1948 aan de Tech nische Hogeschool te Delft. In 1948 be gon hij met de studie in de wiskunde aan de Universiteit in Leiden, waar hij in 1952 het doctoraal examen aflegde. Van 1951 tot 1954 was hij assistent van prof. dr. H. D. Kloosterman, bij wie hij op l mei 1957 cum laude promo veerde op een proefschrift getiteld Over muttipl'ioitedten van maximaal samenhangende bossen". Inmiddels had hij zijn studies in de jaren 1954 tot 1956 voortgezet aan de Universiteit te Chicago (V.S.) bij prof. A. Weil. In 1956 werd hij benoemd tot weten schappelijk ambtenaar eerste klas aan het Mathematisch Instituut van de Leidse Universiteit .waar hij tevens met ingang van 1 oktober van dat jaar een onderwijsopdracht kreeg voor de ana lyse en de analytische meetkunde. Dr. Murre bekleedt thans een nieuw lectoraat. Waterpolonieuws LZC had een gelukkige jnhaaldag". De reeks begon met een wedstrijd van het derde, dat in De Zijl tegen De Zijl 4 te water moest. In beide ploegen do mineerden de veteranen, waardoor het een stevige, aardige wedstrijd werd met langzaam, maar handige, polo, welke met een 1-1 stand eindigde. Het tweede zevental van de Leidse Zwemclub moest te water tegen GZC 5. Ook hier een spannende ontmoeting, maar heel wat sneller door het grote leeftijdsverschil met de spelers uit de vorige ontmoeting. Dat gold met uit zondering van één man, namelijk ve teraan Henk Versluis, die. naar Poel meer gevlogen, hier wederom scoorde, ditmaal driemaal. Daar GZC hiertegen over slechts twee doelpunten stelde, werd het een Leidse overwinning. Dat was ook het resultaat van de derde ontmoeting, waarin de LZC te water moest tegen De Vest uit Naarden. Het werd een bijzonder boeiende ontmoe ting waarin vooral in het begin, beide partijen aan elkaar gewaagd waren. Langzamerhand werd LZC sterker, maar alle aanvallen strandden (door onnauwkeurig richten) op paal en lat of op de uitstekende keeper. Aan de andere kant was Jan Heek uit En geland teruggekeerd weer ouderwets op dreef en het was dan ook zeker niet zijn schuld, dat De Vest bij een uitval, toen de Leidse ploeg te ver was opge drongen. de score kon openen (0-1). Dat was na rust en eerst toen kon den Dick Timmermans en zijn tegen stander, die voor rust het water hadden moeten verlaten, weer aan het spel deelnemen. Het werd direct weer le vendiger, maar het leek wel of het er niet in mocht zitten voor de LZC'ers. Bij het doel gekomen ging alles fout. Tot vlak voor het einde. Siem Ouwer- kerk zijn zoveelste vrije worp te nemen kreeg, naar de bij hem liggende Dick Timmermans plaatste die de bal gelijk door het doel in sloeg. De Leidse aanhang rekende al op een gelijk spel, maar de beloning voor het zwoegen en het overwicht zou toch nog komen. Luttele seconden voor het einde kreeg Rien Slooter een vrije worp te nemen, plaatste, op dezelfde wijze als daarvoor Siem Ouwerkerk, op Dick Timmer mans; eenzelfde armbeweging van de laatste en LZC had de punten hard nodig in deze competitie toch nog binnen. Dit weekeinde nam Wim Bergman van De Zijl deel aan enkele kilometer wedstrijden. Zaterdag aan de drie kilo meter te Waddinxveen, waar hij be halve André Hermsen alle concurren ten achter zich liet in 41.50.6. Zondag deed hij het nog beter, hield André ook beter bij en liet te Zaandam in de haven op de twee kilometer 28.01.5 noteren. Gezien het feit, dat hij nu in diverse kilometerwedstrijden ge renommeerde baanzwemmers achter zich gelaten heeft, zien wij met span ning zijn resultaten op de 1500 meter tegemoet. Mogelijk zit hier een me dailleplaats op de a.s. kampioenschap pen in. Gistermiddag is de 13-jarige Wil- helmien Gijsman uit de 3de Gortestraat op het Rapenburg met haar fiets geval len. Het meisje schoot met haar voet van de trapper, verloor daardoor het evenwicht en brak haar linkeronderbeen. Een vriendinnetje bracht haar op de fiets naar de Brandweerkazerne, van waar zij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Huibertje, dr. van A. Ouwehand en G. Maagdelljn; Marianne, dr. van A. W. BlankensttIn en E. L. Aanen; Edward, zn. van W. Stavleu en G. van Kampen; Aga tha. dr. van P. Hoek en A. van den Oever; Elize Barbara, dr. van A. de Blools en H E Dessauvagie; Dina Roelfien, dr. van W. Hlllebrand en M. Nieland; Johan nes Franctscus, zn. van J. Kuijer en W. Stouten; Johan, zn. van F. H. van der Linden én W. C. M. van der Haagen; Ca roline Clazina, dr. van C. T. A. Plomp en J. A. Weber; Marcel Raymond, zn. van C. Brandt en M. J. Boon; Yvonne Anne, dr. van G. Middelkoop en E. S. Filippo; Hendrik, zn. van N. van der Stelt en M. L. Spuij; Helena, dr. van J. Louwrier en ;E. Mulder; Ronald Nicolaas Maria, zn. Svan G. A. van den Oord en M. A. J. Vlas veld; Rosa Geertrulda Hennie, dr. van J. J. Wanslnk en W. J. Teunissen; Albertus, zn. van P. Busohgens en E. A. van Eijgen; Paula Alida Maria, dr. van G. J. Koek en P .A. Boon; Barnadette Louise, dr. van A. B. Muller en L. J. J. M. Hafketmeijer; Andries Johannes, zn. van J. G. Voor- douw en C. H. Baak; Johannes Andries. zn. van J. G. Voordouw en C. H. Baak; Anthonius Wilhelmus Ludovlcus, zn. van L. J. A. Simons en H. M. Kooman. GETROUWD. B. J. Brouwer en W. Gesink; L. J. van Es en M. S. Mlnnema. OVERLEDEN. P .van Egmond, 61 Jaar, man. 1 Dr. J. J. M. Beenakker Dr. J. J. M. Beenakker werd op 1 februari 1926 te Koog aan de Zaan ge boren. Hij studeerde wis- en natuur kunde in Leiden, waar hij in 1947 het kandidaatsexamen aflegde en op 9 oktober 1949 het doctoraal examen. Op 12 mei 1954 promoveerde hij bij prof. dr. K. W. Taconis op een proefschrift geti teld ..Vloeibare mengsels van helium- isotopen". Dr. J. J. Al. BEENAKKER (Foto LD/Van Vliet) In april 1952 was hij inmiddels in dienst getreden bij de Stichting Fun damenteel Onderzoek der Materie (F.O.M.). Op 1 januari 1958 werd dr. Beenakker wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse aan de Leidse Universiteit, ver bonden aan het Kamerlingh Onnes Laboratorium. In september 1958 ont ving hij een leeropdracht voor de expe rimentele natuurkunde. Op zijn naam staan reeds zeer vele publikaties in wetenschappelijke tijd schriften. Dr. Beenakker is als lector opvolger van dr. M. J. Steenland, die enige tijd na de oprichting van de Technische Hogeschool te Eindhoven aldaar tot hoogleraar werd benoemd. OEGSTGEEST Voor het examen kinderverzorgster in koloniehuizen, uitgaande van de Centrale Raad voor Kinderuitzending, slaagde te Leiden onze plaatsgenote Ditje Noort. Aan de Hogere Polytechnische School „Technicum" te Rotterdam slaag de in de afdeling werktuigbouw onze plaatsgenoot G. C. Gaillard voor het eindexamen constructeur. LEIDERDORP Zwemwedstrijden ulo Deze week staat in het teken van de schoolsport-demonstraties. Zo werden gisteravond schoolwedstrijden gehouden door de leerlingen van de Chr. ULO Bij het begin der wedstrijden dankte de heer van Dalen, de sportleraar, het be stuur van de Zwemveren. „De Does" voor het beschikbaar stellen van het zwembad. De zwemvereniging had een wisselbeker en twee medailles beschik baar gesteld. Eerst werd er 50 meter schoolslag gezwommen door de meisjes van la en lb. Eerstgenoemden wonnen deze wedstrijd. De 50 meter schoolslag wedstrijd voor de jongens tussen la en lb werd gewonen door la. zodat klasse la dus in het bezit van de wisselbeker kwam. De leerlingen uit klasse 2a en 2b hebben 50 meter rugslag gezwommen. De meisjes van 2a wonnen evenals de jon gens van 2b deze wedstrijd. Vervolgens zwommen de derde- en vierdeklassers 50 meter vrijeslag. De meisjes van klasse 3 wonnen na loting en de Jongens van klasse 4 wonnen eveneens. Het volgende programmapunt vermeldde 50 meter estafette. Winnaars waren leerlingen van klasse la. 2e en 4. De vierdeklassers hadden aan de derdeklassers 15 sec voor sprong gegeven. Tot slot werd er nog een polo-wedstrijd gespeeld. Het hlnderniszwemmen, d.w.z. eerst uitkleden en dan de kleren droog over zwemmen naar de andere kant werd een succes voor Riet Munnik en Pim v. d. Wijngaard. Het hoofd der Chr. ULO, de heer D. Groeneveld, dankte na afloop van dit gezellige zwemfestijn het bestuur van de Does voor de beschikbaar gestel de prijzen en de heren v. d. Rheyden en v. d. Lans voor de verleende medewer king. SCHOOLSPORTDAG Donderdag a.s. wordt er een school sportdag gehouden voor het afnemen van schoolvaardigheidsproeven lichame lijke geoefendheid en spel voor de leer lingen van alle scholen. Indien het weer donderdag te slecht is, wordt de sportdag vrijdag 10 juli gehouden. Is het weer die dag opnieuw slecht, dan gaan de wed strijden niet door. De sportdag wordt gehouden op het Gemeentelijke Sport terrein aan de Hoogmadeseweg. P.V. „HET OOSTEN" Zaterdag hield de P.V. „Het Oosten" een wedvlucht vanaf Orleans. Niet min der dan 64 duiven werden om 8 uur met westenwind gelost. De afstand der hok ken bedroeg 507512 km. De eerste duif bereikte haar hok om 4.30.59 uur en maakte een snelheid van 1002.95 meter per min., de laatste prijswinnaar om 6.53.36 uur en maakte een snelheid van 775.70 meter per minuut. Uitslagen: 1. 8 B. ter Beek; 2, 3 K. v. d. Berg: 4 S. Filippo; 5 Ch. Selier; 6 H. v. d. Vecht; 7, 9 J. Roest; 10 W. de Haas. VOORSCHOTEN Wedvlucht met oude duiven op 5 juli J.I., vanaf Ruffec, afstand ongeveer 746.821 km. De duiven werden zaterdag 4 juli om 6 uur in vrijheid gesteld. Óp zaterdag kwamen slechts 3 duiven door, de rest van de prijzen werd zondag behaald. Aankomst eerste prijsduif 19.50.55 uur, snelheid 898.80 meter per min. Aan komst laatste prijsduif 9.30.26 uur, snel heid 601.20 meter per minuut. Uitslagen: M. Paardekooper 1; D. Brouwer 2; G. L. Schrijvers 3; P. N. van Wissen 4, 7; J. P. v. d. Assem 5, 8, 9; A. de Graaf 6; P. d'Haens 10. RAADSAGENDA De gemeenteraad van Voorschoten zal vrijdagavond om 8 uur vergaderen. De agenda vermeldt o.m.: Verhoging van de contributie van de Vereniging „Oud Leiden"; het verlenen van medewerking tot het stichten van een Chr. Kleuterschool; vermindering van het tekort op de begroting voor de algemene dienst voor 1958; wijziging sub sidieregeling kraamcentra; verlenen van medewerking voor de stichting van een R.-K. Ulo; benoeming van een hoofd leidster en leidster aan de openbare kleuterschool; vaststelling nieuwe veror dening vermakelijkheidsbelasting; voor stel tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling inzake een re gionaal woonwagenkamp; garantie con certen in het seizoen 1959-1960; voorstel inzake stichting Prot. Chr. Bejaarden centrum; voorstel tot het treffen van voorzieningen in de houten „Vliet- In de week van 25 juni t.m. 1 juli 1959 GEVESTIGD G. Steenge en lam., watersch. ambte naar, Churchilllaan 25; J. D. van Maanen en fam., werkt.bouwk. constr.. Ed. v. Bei- numstr. 55; G. Eindhoven geb. Hoek en fam., Churchilllaan 9; T. G. Schoof en fam., radartechnicus. Morslaan 44; D. Roemele en fam., kantoorbediende. Hof- laan 209; J. W. van Venrooy en fam., typograaf. Ed. v. Belnumstr. 47; J. Groe neveld, 11. verpleegster. Mezenstr. 2; J. Nijmeler, textielarbeider. Drie Octoberstr. 45a; A. W. Walvaart. Boerhaavelaan 29; J. M. van der Veen geb. Net, Leeuwerlk- str. 18; H. P. van der Maat. Plantsoen 95; G. de Vries geb. Toren. v. Riebeeckhof 16; M. J. van Kesteren geb. Langeveld, kan toorbediende. Churchilllaan 26; J. T. de Groot, chauffeur. Beestenmarkt 3; P. A. M. E. van der Weijden. Kagerstr. 20; A. H. Scholte. Lammenschansweg 6; S. M. Ball, secretaresse, Gerecht 10; H. J. Nuijens. techn. tekenaar, Heemskerkstr. 82; L. H. J. Wolterman .11. monteur. Bea- trlxstr. 26; K. A. Wolthuis. Vollenhoven- plein 41; A. van der Ster, Jan v. Goijen- kade 18; G. A. van der Spek. Haarlem merstraat 4. VERTROKKEN P. W. Woittiez en fam.,. Hooigracht 51 nr. Australië; J. Schellekens en fam.. Stille Rijn 10. nr. Waddinxveen, Pr. Margriet- str. 34; D. Groeneveld en fam., Borneo- str. 17, nr. Waddinxveen, Pr. Margriet- str. 36; W. F. Selier en fam., Heemskerk str. 60 nr. Australië; J. B. J. Hogenboom en fam., a/b. t.o. Zijlsingel 75 nr. 's-Gra- venhage. Denneweg 53; F. Walter en fam., Witte Singel 106 nr. Leldschendam, Beethovenln. 34; C. B. Zirkzee en fam.. Rijndijkstr. 61 nr. Australië; R. F. G. van Deursen en fam.. Levendaal 130a, nr. Lei derdorp, Hoogmadenseweg 50; M. G. C. van Vuuren en fam., Levendaal 33 nr. Nieuw-Zeeland; F. W. J. van den Bos en fam., Drulvenstr. 51. nr 's-Gravenhage, Rhododendonstr. 90; G. L. van den Berg en fam., Zoeterw.slngel 77 nr. Leldschen dam. Plaspoelstr. 40; E. Sterk geb. Hout huls en fam., Hoflaan 5. nr. Amsterdam, J. v. Galenstr. 257 II; A. B. Court en fam. Bruggravenln. 221, nr. Voorburg. Jan Mulderstr. 189; R. G. van Dam en fam., Irenestr. 14, nr. Zoeterwoude. Hoge Rijn dijk 89; W. L. L. Hulsman en fam.. Ak kerhof 47 nr. 's-Gravenhage, Duguerrestr. 97; C. M. van Bemmelen en fam.. Witte Singel 93 nr. Haarlem. We6terhoutstr. 24; H. J. van Dalen en fam., Stadhoudersin. 32 nr. Leiderdorp. Berkenkade 23: R. W. Wanner, Hartmanstr. 2b nr. 's-Graven hage. Celebesstr. 121; A. Pieters geb. Fasseur. Nlc. Beetsstr. 16 nr. Rotterdam. W. Buijtenwegstr. 140c; J. G. Planier. ten Katestr 3 nr. 's-Gravenhage. Herderslaan 91; C. P. D. Hollman, Rljnsburgerweg 10 nr. Dordrecht, Sweelinckstr. 25; M. M. Mourik, Rflnsbirrgerweg io nr. Dordrecht Hoge Bakstr. 6; M. F. B. van Steenber- fen. Rijnsb.weg 10 nr. Verenigde Sta- en v. N.-Amerika; G. J. P. Augustijn, Roodborststr. 42 nr. 's-Gravenhage, Ln. v. Nw Oost-Indië 197a; G. Burgemeester, Maredtjk 92 nr. Amersfoort. Arnhemse- weg 67; S. M. van Egmond geb. Schlag- wein. L. Zandstr. 21 nr. Rynsburg, Burg. Meljboomstr. 28; J. M. Ootes, Roodborst str. 49 nr. Delft, Westplantsoen 46; E. E. Brink. Boshuizerlaan 9 nr. Rotterdam. A. v. d. Doeslaan 11; T. J. Beyen, W. de Zwijgerln. 5a nr. Zandvoort, v. Speyk- str. 20; P. E. T. Alkemade geb. Gotten- bos. Zijlsingel 72 nr. Oss. Rud v. Baarle- str. 8; E. H. Meijer. Rljnsburgerweg 10 nr. Oegstgeest. Piet Heinlaan 3; E. M. Ka merling. Rijnsburgerweg 10 nr. Amster dam, Donarstr. 71; R. R. Kossmann, Rijnsburgerweg 77 nr. Rotterdam. Sta tionssingel 99c; A. Schuring, Morslaan 20 nr. Valkenburg-Houthem. Stationsplein 8; L. J. Sommer. Utr. Veer 4 nr. Austra lië; G. van Dorth geb. Kwakkel, Middel weg 38 nr. Utrecht, de Gasperllaan 18; P. Zwanenburg, Oude Rijn 75 nr. Gouda, Oosthaven 34; J. F. Graadt van Roggen, Rijnsb.weg 75a nr. Brits Oost-Afrlka; G. B. Snow. P. Paaltjenspad 6 nr. Oegst geest. Rhijngeesterstraatweg 159; G. J. Voorwinden. R. en Schlekade 134 nr. Noordwijkerhout. Westeinde 11; M. F. T. de Haas. De Sitterln. 63 nr. Oegstgeest, Hoge Morsweg 45h; J. B. M. de Haas geb. Van Leeuwen. Herenstr. 83 nr. Oegstgeest, Hoge Morsweg 45h; J. H. J. V. Terwen geb. Berntrop. Noordeindeplein 2b nr. 's-Gravenhage. Campanulastr. 6; S. M. Schot, Rapenburg 131 nr. Oegstgeest, Rhijng.straatweg 82; J. Mendlik. Witte Singel 8 nr. Hilversum. 's-Gravelandse- weg 142; W. C. van Manen, P. Paaltjens pad 6 nr. Wassenaar. Hertenlaan 7; I. Miedema, Rijnsb.weg 10 nr. Oegstgeest, Fred. Hendrikln. 18: P. Moor. Rijnsb.weg 10 nr. Oegstgeest, Fred. Hendrikln. 18; C. van der Jagt. Lammermarkt 64 nr. Hilversum. Noodweg 37; H. van Rosse. Herengrt. 126 nr. 's-Gravenhage. Grote Marktstr. 31; P. J. van der Zanden. Burg- §ravenlaan 143 nr. Amsterdam, Roerstr. 8; C. de Kruiff, A. Paulownastr. 26 nr. Alphen a/d. Rijn, Raadhuisstr. 112; A. Kooien. Waardgrt. 151 nr. 's-Gravenhage. Netscherstr. 93II; J. W. Geluk, Leeuwe- rikstr. 9 nr. Leidschendam,, Westvlietweg 94; W. H. Manger, v. Slingerlandtln. 4 nr. Delft. Soendastr. 12; J. C. Brillenburg Wurth, Houtlaan 6 nr. Rotterdam. Meck- lenburgln. 53; M. de Vogel, Boerhaave laan 30 nr. Voorburg, Hoekweg 49; W. H. Holtrop. Boerhaavelaan 47 nr. Bloemen- daal. Hoge Duin en Daalseweg 20; G. N. Landschoot. Rijnsburgerweg 50 nr.Oegst- geest, Rijnzlchtweg 17; A. J. van Leeu wen. Rijnsb.weg 2 nr. Utrecht, Lange Nleuwstr. 52; W. van der Laan, J. v. Goyenkade 44 nr. Bloemendaal. Essen- laan 23; J. de Klerck, Beljerlnckln. 30 nr. Den Helder. Buitenhaven 5; M, C. H. Heming. de Laat de Kanterstr. 26 nr. 's-Gravenhage. Brueghelstr. 232; J. A. van Oldenburgh. Xernstr. 7 nr. Heem stede, Adriaan Paauwln. 17; C. F. van Mill, Noordelnde 2a, nr. Rhenen (Geld.), Valkhofstr. 10. school"; wijziging gratificatieregeling bij ambtsjubilea; verkoop bouwgronden in „Adegeest"; voorstel tot overneming van een perceeltje grond voor verbreding Prins Bernhardlaan. De aanleg van de verbindingsweg tussen de VlietwUk en de Krimkade is gegund aan de firma J. Stam te Voor schoten. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de leidsters, die thans aan de Neutrale Kleuterschool verbonden zijn met ingang van de overname van deze school door de gemeente te benoemen aan de nieuwe openbare Kleuterschool. Zij stellen derhalve voor mej. G. G. de Vries te benoemen tot hoofdleidster en mej. M. H. Turion tot leidster. Schoolsportdag De schoolsportdag, die donderdag wegens regen afgelast moest worden, is gisteren onder ideale weersomstandig heden doorgegaan. Ruim 1200 jongens en meisjes hebben hun prestaties op het gebied van hardlopen, balwerpen en verspringen en in een behendigheids wedstrijd moeten tonen, om te laten be palen of zij voor een diploma a, b, c, d of e in aanmerking kunnen komen. 's Ochtends waren het de leerlingen van de derde- en vierdeklassen van de lagere scholen, 's middags die van de 5e- en 6e-klassen. Daarvoor waren op de vier sportvelden van het gemeentelijk sportpark de banen uitgezet. De organisatie bleek uitstekend te kloppen, een compliment daarvoor verdienen de organisatoren, de heren Jongkind, Wassink en Geerts. De kinderen, die niet aan de beurt voor de oefeningen waren, maakten een wandelmars door het Burg. Berkhout park en door enkele straten van het dorp, 's morgens ruim 7 km, 's middags 5 km. Na afloop van de prestatie-oefeningen reikte wethouder G. Schrama, in aan wezigheid van de heer De Haan, consu lent voor de lichamelijke oefening in Leiden en de gemeentesecretaris de prtfzen uit voor de beste wandelpresta ties. Bij de hoogste klassen ging de eerste prijs naar de R.-K. Meisjesschool en de tweede prys naar de Openbare Park school. De R.-K. Meisjesschool wist bovendien de prijzen voor de 3e- en 4e- klassen te veroveren. De diploma's konden nog niet uitge reikt worden, omdat nog nader bepaald moest worden, voor welk diploma iedere leerling in aanmerking komt. De dipla- ma's worden op de scholen uitgereikt. De juiste verdeling van de diverse diploma's is dus ook nog niet bekend. Wel werd geschat, dat van de 1200 deel nemers zeker 1000 kinderen een diploma zullen kunnen krijgen. De overigen heb ben (nog) niet aan de gestelde eisen voldaan. Het ligt in de bedoeling het volgend Jaar weer zo'n sportdag te houden. Dan kunnen dus de prestaties verbeterd worden. WARMOND Jaarvergadering St. Matthias In hotel „De Zon" hield de R.-K. Harmonie-, Zang- en Toneelvereniging „St.-Matthias" haar jaarvergadering^ De voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, herdacht allereerst het in het afgelopen jaar ontvallen zeer actieve lid, de heer Q. v. d. Kerkhof, waarna hij een over zicht gaf van het verenigingsleven in het voorbije jaar met als hoogtepunt het 40-jarig jubileum. Voorts somde hij de muzikale successen van de vereniging op. Het verslag van de penningmeester gaf een nadelig saldo van f528.40. Dit bedrag was door jubilea en concoursen ongunstig beïnvloed. De heer Van Elburg, voorzitter van de afdeling toneel, deelde naar aanleiding hiervan mede dat ook de toneelvereni ging het komende jaar voor extra uit gaven zal komen te staan i.v.m. oplei ding van nieuwe krachten. Vier goede krachten zijn door diverse omstandig heden uit de afdeling toneel getreden. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Weyers, liet het laatste jaar nog eens de revue passeren, waarbij hij wees op de grote publieke belangstelling, waai-in „St.-Matthias" zich mag koes teren. Het volgend punt was het uitreiken van het erediploma aan de oud-voorzit ter der vereniging, de heer M. P. Weyers, die in de na-oorlogse jaren de vereni ging weer op de been hielp. De oor konde was een knap stukje werk van de jeugdige heer P. v. d. Kerkhof. Daarna werd de schijnwerper gericht op de heer H. de Winter, die gedurende 25 jaar zijn beste krachten aan de ver eniging heeft gegeven. Hij kreeg de zil veren erepenning der vereniging. De af tredende bestuursleden, de heren Th. R. de Vroomen en Th. A. Duynhoven, wer den herkozen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Juli Vette varkensmarkt Aanvoer 154 stuks. Notering per kg. le vend gewicht: zware varkens geen note ring, lichte varkens f 1.751.78, slagers varkens fl.791.81, zeugen f 1.511.55. Handel vlot. Enkele prima's boven note ring. LEIDEN. 7 juli Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling: per 100 kg.: pruimen 102158. zwarte hessen 160180, andij vie 1521, doperwten 79, peulen 4595, snijbonen 58148, stambonen 30194. tuinbonen 1018. kroten 1440. rode kool 730. spitskool 4148. postelein 1931. rabarber 1732, spinazie 734. tomaten A 3568, idem B 3871, idem C 21—47. Idem CC 10—27, uien 8—36, waspeen 18. Per 100 stuks: Meloenen 52 97. perziken 365. bloemkool A 1035. Idem B 1116, komkommers A 1838. idem B 14—32. idem C 9—22; Sla A 2.10 14.30. Per 100 bos: Bospeen 1232, pe terselie 2.90—8.70, selderij 8.10—12.70. AALSMEER. 6 Juni C.V. Centrale Aalsm. Veiling G.A.: Clematis 1429, Calla 15—35, Gerbera 1026, Bouvardla 1020, Violieren 814, Chrysanten gr.bl. 4065. Eremurus 3064. per stuk. Ama ryllis 817. Lelies 2570 per kelk. Es ther Read 1038. Lathyrus 1530, Col- villei van 20 4090. Gladiolen 60130, Ornithogalum 80115, Alstroemeria 30 58, Liatrls 4080, Scablosa 6085, Dah lia gr.bl. 5070. Idem kl.b. 3047. per bos. Chrysanten kl.bl. 2541 per stuk. Anjers: rood 311. roze 313. wit 316 Orchid Beauty 834, per stuk. Rozen: Better Times 29. Roselandla 27. Edith Helen 314. Parel van Aalsmeer 212, Geh. Dulsberg 212, Pechtold 27 Ver schuren 28. Towny Gold 28, Mad. Ofman 210, Stokman 28, Baccarat 12 37. Montezuma 1035, pe rstuk. Baby rozen: Sweetheart 311. Moulin Rouge 415. Nympf 725. Dorus Rykers 4 14, Lucia 312 per stuk. BODEGRAVEN. 7 juli Kaasmarkt: Aanvoer 104 partyen. eerste soort 2.17 2.26. 2e srt. 2.07—2.16, extra 2.36. Handel kalm. ROTTERDAM. 7 juli Veemarkt: Aan voer in totaal 2876. Weektotaal 4626. Vette koeien en ossen 250, gebruiksvee 570, vette kalveren 550, graskalveren 152, nuchtere kalveren 457, varkens 28. biggen 16. paarden 65, veulens 16, schapen of lammeren 747. bokken en gelten 25. No tering: vette koelen le kw. 305338, 2e kw. 285—305. 3e kw. 270—285, vette kal veren 290—310. 270—290. 240—260 per kg. Graskalveren 425. 375, 275, nuchtere kal veren 80. 70, 50 per stuk .Slachtpaarden 240. 210. 190 per kg. Schapen 90. 70. 50. lammeren 70. 60. 40. kalfkoelen 1175, 1000. 850. melkkoeien 1175, 1000. 850, vare koelen 875, 800. 675. vaarzen 900, 800, 600, pinken 600, 500, 400 per stuk. Défilé voor Prinses Irene (Speciale berichtgeving) Ter gelegenheid van het 130-jarig be staan van de Garderegimenten Grena diers en Jagers hebben de bataljons Gre nadiers en Jagers, behorende tot de elf de gevechtsgroep, gedefileerd voor Prin ses Irene. Dit défilé vond plaats op de Johan de Wittlaan te Arnhem en vorm de 'n onderdeel van verschillende feeste lijkheden, die in Vught. Schaarsbergen en Arnhem ter gelegenheid van dit ju bileum zijn gehouden. Vergezeld van de commandant der elfde gevechtsgroep, kolonel F. C. G. von Lindheim, en verder door luitenant-kolo nel mr. W. J. baron van Lynden, ka merheer van H. M. de Koningin, begal de Prinses zich naar de ere-tribune. Bij de aanvang van het défilé voegde lui tenant-kolonel L. van Marinan, de pa rade-commandant, zich bij het gezel schap. In het défilé dat werd opgeluis terd door marsmuziek van de KMK, marcheerden de gardebataljons compag- nies-gewijze voorbij. Gemotoriseerde on dersteuningseenheden vormden het slot van de plechtigheid. Truman voor Kozlof het zwarte schaap Frol Kozlof, -een van de plaatsver vangende premiers van Rusland, liet gisteren voor een ogenblik het glim lachende masker van de toerist zakken en verweet oud-president Truman „de betrekkingen tussen Rusland en de Ver. Staten te bederven" Kozlof. die. sedert hij in San Fran cisco aankwam, geweigerd had in de politiek betrokken te worden, kwam vrijdag in Noord-Californië aan en ver toonde de klaar-liggende glimlach, de hartelijke lach en het gezicht van de internationale goede kameraadschap, toen hij hier civiele en zaken-leiders ontmoette. Maar gedurende een rustige wande ling, voordat hij naar zyn hotel terug keerde, schoof hij Truman de koude oorlog in de schoenen. De journalisten, die de derde man van het Kremlin op zijn wandeling ver gezelden, wezen er op, dat hy dezelfde weg aflegde als Truman gewoonlijk neemt, wanneer hy in San Francisco is. De Sovjet-ambassadeur in de Ver. Sta ten. Mensjikof, die Kozlof vergezelde, grinnikte en zei: „Ja, dezelfde weg, maar niet dezelfde route" Kozlof knikte instemmend. Truman was verantwoordelijk voor het bederven van de goede betrekkin gen tussen onze landen", zei hij. „Roo sevelt. was een groot man. die goede be trekkingen met ons aanknoopte. In ons land werd hij zeer geëerd". Meer wilden de beide Russen niet meer over deze aangelegenheid zeggen. De „New York Times" schrijft in een hoofdartikel dat de Amerikanen zich niet door de vriendelijkheden van Koz lof mogen laten overrompelen. WU jui chen met bijna pathetische graagte el ke vriendelijkheid toe die Kozlof zegt en wy zijn bly dat een representatieve Russische functionaris naar ons toe is gekomen en onze kinderen op de wang tikt, aldus het blad, maar wij kunnen niet genist zijn voor wij zekerheid heb ben dat deze keer het zingen van de vo gels, dat dit voorbijgaan van de winter niet slechts een tijdelijk verschijnsel is om ons te overrompelen, zo voegt de „New York Times" hieraan toe. Gijzelaars in gevangenis van Everett zijn bevrijd j In de vroege ochtenduren van heden hebben de bewakers van het opvoe- i dingsgesticht nabij Everett in de Ame rikaanse staat Washington met goed gevolg een aanval met traangas onder namen op de 4 jonge gevangenen, die een groot aantal bezoekers als gijzelaars hadden genomen. Alle gijzelaars kon den worden bevrijd. Paratyfus ts Amsterdem In Amsterdam zijn thans ongeveer 30 gevallen van para-tyfus bekend. Dat is ruim zevenmaal zoveel als normaal. De oorzaak moet worden gezocht in het gemeentelijk abattoir, waar men de besmettingshaard ge vonden meent te hebben in de bor stels van een machine, waarmee var kens worden gereinigd. De G.G.D. heeft de huisartsen ver zocht onmiddellijk te melden, wanneer zij gevallen van paratyfus onder hun patiënten aantreffen. Het hoogste cij fer, nl. 40. werd medio vorige week be reikt. Op het abattoir zijn een aantal maat regelen genomen, waardoor is voor komen, dat besmet vlees het bedrijf verlaat. Besprekingen te Bonn De Nederlandse ministers van Buiten landse Zaken en Financiën, de heren Luns en Zijlstra, arriveerden in gezel schap van de thesaurier-generaal, de heer Van Lennep, vanmorgen met een lynvliegtuig uit Genève op het vliegveld Wahn bij Bonn. Zij werden afgehaald door de Westduitse minister van Buiten landse Zaken Von Brentano, met wie zij in diens ambtswoning op de Venusberg by Bonn vervolgens met hem besprekin gen begonnen. Dit overleg zal ook vanmiddag nog voortduren, waarna de Nederlandse mi nisters waarschijnlijk vanavond naar ons land zullen terugkeren. De heer Van Elburg deelde tijdens de rondvraag mede, dat voor de eerste uit voering in het komende seizoen wordt ingestudeerd het stuk „De jongens van de Koopvaardij". Voor de kerstuitvoe ring is het stuk „De gekke Dokter" ge kozen. BEURSOVERZICHT Iets lagere markt AMSTERDAM, 7 JULI Met de handel ter beurze wilde het vandaag niet bijster vlotten. De affaire was zeer gering; de koersen van de in ternationale fondsen waren wat lager. Wall Street was gisteren weliswaar weer vast gestemd, met als resultaat dat het Dow Jones gemiddelde op een nieuw hoogtepunt in de historie is ge komen. maar vraag naar Nederlandse fondsen was er vrijwel niet. Daarbij kwam dat de Duitse kooplust vandaag van kleine omvang was, althans wat de stond ervan genoemde zijde weer be stand ervan genoemde zijde weer be langstelling voor de goede locale fond sen, waaronder met name ook weer de bankaandelen. Deze laatste waren dan ook wederom vast gestemd. Aandelen autobanden fabriek Vrede- stein werden ca. 6 punten hoger ver nomen in verband met het te verwach ten omwisselingsaanbod van de Rub berfabriek Vredestein. Aandelen Koninklijke, die gisteren ln Amerika zijn gedaald, kwamen in Am sterdam f2 onder de vorige prijs. Phi lips is ca drie punten gedaald, Unilever kwam twee punten lager. Aku kwam met een openingskoers van 360 als eni ge van de internationale fondsen wat hoger uit de bus, maar later liep het fonds terug tot ongeveer het vorige ni veau. De Scheepvaartafdeling was we derom iets beter bij kalme handel. Hol- land-Amerika Lijn kwam drie punten boven het slot van gisteren uit. De cul tuuraandelen waren licht verdeeld. Deli Mij boekte een goede avans en Amsterdam Rubber kon iets verbeteren, maar HVA was niet meer dan nauwe lijks prijshoudend. De Staatsfondsen- markt was vrijwel onveranderd. WISSELKOERSEN Londen 10.59%-10.60%, New York 3.76%-3.77%, Montreal 3.95A-3.95H, Pa rijs 76.82ft-76.92ft. Brussel 7.55Y4-7.55% Frankfort 90-19 ft-90.24 ft, Stockholm 72.86ft-72.91ft. Zurich 87.48-87.53, Mi laan 60.73ft-60.78ft, Kopenhagen 54.77ft 54.82ft. Oslo 52.96ft-53.01 ft, Wenen 14.58 ft-14.59 ft. Lissabon 13.21 ft-13.23, Ankara 3.76%-3.77ft. Beurs van Amsterdam Dinsdag 7 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4 ft 100ft 100,V Ned. '59 4ft 100ft 100 .V Ned. '53 3% 93 93 ft Grootboek obl. 3ft 80ft 80% Ned. '47 3ft (3) 93 92% Ned '51 3 ft 93 ft 93 ft B •Jed. '53 (3ft) 92% 92% Ned. '56 3 ft 92% 92 ft Ned '48 3ft 88% Ned '59 4ft 98 98AGL Ned '54 3ft 88 ft 88 ft Ned '55 I 3ft 88V8GB 88ft Ned. '55 n 3ft 91GB 91 Ned. '37 3 91ft Dollarlng '47 3 92GL 91ft Investeringscert. 3 97,10GB 96%GB Ned. 62-64 3 98iV 98GB Indië '37 A 3 92 ft 92 ft Grootboek '46 3 89ft Ned W.B 6% 112 112 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 40 40 Nat. Handelsbank 145GB 148GB Ned. Handelmy230 231GL Amst. Rubber 94 9414 H-v-A 153 ft 152 ft Senembah 192 b 194GB AKU 358ft 360GB Berkels Patent (v.) 261GB 260GB Calvé Delft cert. 559^ 564 Deli My .en (Ver.) 172.8O 175GL Kon. Pap v. Gelder 230 229 Hoogovens cert538GB 540GB Muller en Co. N.B. 305ftGB 309 Ned Kabelfabr398GB 398GB Ps 649ftGB 645ftGB Philips pref245GB 244% Ï2m!evei_ 586ft 583ft Wilton Feyenoord 200ft 203ft BiUton 2de r "264GB 263 ft Dordtse Olie gew. 715 7111/ Kon Olie (f20.ici 159.60 50 20—) 160.10 158 Holl Amer lijn 15o 155 Java China Paket 147a; 1473/ K-L.M. I25.50 125.50 Efnü nfu JSly}? Mu 153GB 153GB Kon Paket My iQiiiriB i?9% Stoomvaart Mij Ned 154 153 Nievelt Goudr eert 105% 193%GL v Ommeren eert 248% "*>49GB Kon. Rott. Lloyd Jg* f369GB Ned. Scheepv. Unie 128ft 129% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 <3ft) 3.. 93ft idem '48 <3ft) 93% R'dam '52-1 (4ft) 99 98ft Idem 37 I-III <3ft) 94 Idem 38-1 (3%) 91 Bankwezen Bank N. Q. *58 (5ft) 104% 104% id. N.W3. '52 (4 ft) 99 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97iV 97% Premieleningen A'dam '53 3 99% 100 L A'dam *51 2 ft 86 ft 86 ft A'dam '56 I 2ft 80ft 80% A'dam'56 n 2ft 96 95% Eindhoven '54 2 ft 81 Enschede '54 2 ft80 81 Den Haag '52 I 2ft 89ft 89% Idem II 2ft 87 ft 87% R'dam *52 I 2ft 89 Idem n 2ft 88ft 90 Idem '57 2ft 99 Utrecht '52 2 ft 0934 Z.-Holl. 1957 2 ft 95 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 207.50 208 Amst. Bank307 319ft HJ3.U. eert237 ft 239 ft Rott. Bank 269% 272 ft Twentsche Bank 245 Industrie Ondernemingen Albert Heyn408 B 407 Borneo Sum. H My 65% 66% Ned G. en Sp. fabr. 267% 265 Kon Ned. Grofsm 136 137 Lnternatio133 133 Int. Kunststoffenind 50 51 Leidse Wolspinnery 358 358 L Rott Droogdok My 590ft 590 Sikkens LakJr-br '53 555 554 Ned. My Walv.vrt. 112 110 Zaalberg 108 109 Spoorwegen Deli Spoorweg My. 8ft Am er ik. fondsen Canadian Pacific R. 2911 29ft Intern Nickel 99 ft 100ft Anaconda 64 ft 64% Bethlehem Steel 57ft 58% Cities Service 55 ft 54 General Motors 53ft 56 Kennecott104% B 103% Republic Steel 78% 79ft Shell OU 77 ft 78 Union Pacific 341"* 34% Un. States Steel 102% 104ft Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen VK.. 6/7 Edelmet. Kon AA 69 69 Pref. w.a. idem 75B 76ft Electrolas B 300GB Holl. Constructie 402GB 405GB Ing bur. v. Bouwnyv 228 229% Ver. Touwfabrleken 250 250 Wemlnk's Betonm. 120ftGB 121 Van wyk Textiel 76 76

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5