In 1980 heeft Nederland dubbel aantal academici van thans nodig Boiidsstranddag in Noordwijk-Zee 2-T MOTOR OIL Niet in alle faculteiten is drastische expansie gewenst Kerkelijk Leven BRYLCREEM Velen trokken naar het strand om de demonstraties te zien Overgangsexamen R.K. Lyceum St. Bonaventura" te Leiden Opgericht 1 maart 1860 Maandag 6 juli 1959 Tweede blad no. 29787 Rapport met opmerkelijke prognoses Op grond van het aanbod wordt ver wacht dat het aantal theologen slechts vrij gering zal toenemen terwijl dat van de landbouwkundig ingenieurs zal ver dubbelen. Er zullen in 1980 ongeveer 100.000 academici in ons land nodig zijn, terwijl er in 1955 omstreeks 48.000 werkzaam waren. Het aantal studenten zal in 1975 tussen de 60 tot 66.000 bedragen, tegen ruim 12.000 in 1938 en bijna 30.000 in 1955. Tot deze ramingen komt het! rapport „De ontwikkeling van het aantal academici tot 1980", dat van daag verschenen is. Het rapport is opgesteld door de commissie voor statistiek van het interuniversitair contactorgaan, waarin onder meer het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Centraal Planbureau vertegenwoordigd zijn, onder voorzitterschap van prof. dr. J. J. J. Dal mulder. De ramingen, die in het rapport zijn samengevat, zijn gemaakt ondere andere ten behoeve van de commissies Spreiding Hoger Onder wijs, respectievelijk Spreiding Technisch Hoger Onderwijs. Het wordt, j wegens onzekerheidsmarges in de prognoses, nodig geacht geregeld j dergelijke studies te maken om fouten in de voorspellingen tijdig te corrigeren. Advertentie Wisselend beeld Een complex van factoren is verant woordelijk voor de toeneming van de behoefte aan academici-industrialisa tie. bestuurlijke en sociale maatregelen, toenemende gecompliceerdheid van de maatschappij en de voortschrijdende ontwikkeling van de wetenschap. Ver wacht wordt dat tot omstreeks 1970 niet geheel aan de behoefte aan afstuderen- den in totaal kan worden voldaan, doch dat ma dat tijdstip het aanbod in totaal de vraag enigszins zou gaan overtref fen. Per studierichting zftn er echter op merkelijke verschillen in de ontwik keling van de behoefte en de toe komstige arbeidsmarktsituatie te ver wachten. Geneeskunde Bij de geneeskunde wordt een be trekkelijk geringe toename van de be hoefte voorzien met het oog op het reeds thans aanwezige en in vergelij king met het buitenland relatief grote aantal artsen per duizend inwonenrs in Nederland. Indien de belangstelling voor deze studierichting zich naar het tegen woordige peil zou blqven ontwikkelen, zou met een overvulling in het art senberoep rekening moeten worden gehouden, aldus het rapport. Bij de tandheelkunde daarentegen wordt een sterke toename van de be hoefte verwacht zodat, inden het per centage studenten dat zich voor deze richting laat inschrijven zich niet ver dubbelt. een toenemend tekort aan tandartsen moet worden verwacht Wis- en natuurkunde Het aantal afgestudeerden in de fa culteit der wis- en natuurkunde zal eveneens sterk dienen toe te nemen. Gewezen wordt hierbij onder andere, op de snelle uitbreiding van de behoef te aan deze categorie afgestudeerden in de industrie, de research, de ontwik keling van de kernfysica enz. De be hoefte aan fysici en chemici neemt echter sneller toe dan die aan biologen en farmaceuten, zodat binnen deze fa culteit tekorten aan fysici en op den duur overschotten aan farmaceuten en biologen zouden kunnen ontstaan. Letteren en wijsbegeerte Ofschoon het aantai afgestudeerden in de lebteren en wijsbegeerte waar van het merendeel leraar bij het VHMO wordt in de eerstvolgende twintig jaar zeker zou moeten toene men, dient men toch, mede met het oog op de te verwachten stabilisering van het aantal VHMO-leerlingen (na het af ebben van de geboortegolf) reke ning ermee te houden dat de behoefte aan afgestudeerden in deze richting zich na 1965 niet sterk mee er zal uit breiden. Aan de andere kant zal het aanbod van afgestudeerden indien men uitgaat van de stijging van de be langstelling voor de faculteit der lette ren en wijsbegeerte in de achter ons liggende jaren na die tijd nog be langrijk groter zou worden, tenzij het door de dalende behoefte zou worden beïnvloed. Terwijl daarom voor 1965 over het algemeen nog tekorten aan (bevoeg de) leraren zullen blijven bestaan zouden reeds in 1970 in verschillende vakken zich belangrijke overschotten kunnen voordoen. Juristen, economen en sociologen Voor de afgestudeerden in de rechts geleerdheid, de economische resp. de MOEDIGE REDDING Zaterdagmiddag omstreeks half vier raakte een ongeveer 2-jarig jongetje in het. water van de Oude Rijn. Akela A. Bink van de Prinses Irenegroep, die het ongeluk zag gebeuren, sprong zonder zich te bedenken in het water en wist het jongetje, dat reeds onder water was verdwenen, te grijpen en op het droge te brengen. Op de Haarlemmerweg keek gister middag om even over half twee een 16-jarige bromfietser om, waarbij bij tegen de trottoirband aanreed. De jon geman kwam te vallen en liep een her senschudding op. Door de EHD is hij naar zijn woning aan de Korte Pieters- kerkkoorsteeg vervoerd. NED. HERV. KERK Beroepen te Vlaardingen (vac. W. Sie- rag) D. Noordmans te Ommelanderwijk- Zuldwending; te Breuningen (toez.) H J. de Ridder, voorheen zendingspredikant, wonend te Bussum; te Brummen (vac. S. Pennekamp) A. van der Veen te Joure. Bedankt voor Ee (Fr.) W. F. van der Staat te Blerum. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Almkerk-Werkendam J. M. Smelik, kand. te Groningen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-noord C. Wisse l and. te Tholen. sociale wetenschappen en ook de psy chologie geldt dat zij voor velerlei, meer algemeen leidinggevende functies in zekere zin gelijkelijk in aanmerking kunnen komen. De commissie meent dat de behoefte aan deze afgestudeerden in I totaal zal stijgen als gevolg van de toe- j nemende gecompliceerdheid der maat- i schappelijke structuur, van de toene mende aandacht voor problemen van menselijke verhoudingen, van regionale en sociale planning en van de groei van grotere industriële ondernemingen. In deze studierichtingen gezamenlijk zou zich mogelijkerwijs een evenwicht tussen aanbod en behoefte kunnen voordoen. Het aandeel van de eerstejaars in deze studierichtingen tezamen maakte in de jaren 1955/1958 ongeveer 31 pro cent uit van het totaal aantal eerste jaars. Volgens de behoefte-berekening zou hierin geen wijziging behoeven te komen. In verband met een te verwach ten relatief gering aanbod bij rechts geleerdheid en economische weten schappen zouden zich echter tekorten bij deze studierichtingen kunnen gaan voordoen, terwijl dan overschotten dreigen bij sociale wetenschappen en wellicht psychologie. Ingenieurs en theologen Het aantal Ingenieurs zou volgens de prognose in verband met de nood- zakelijke industrialisatie en de snelle I ontwikkeling van technische toepas singen van research dienen toe te nemen. In geval zulks niet gebeurt, worden tekorten voorzien in vrijwel alle technische studierichtingen. VOOR TWEETAKT MOTOREN vermengt zich vanzelf met de benzine in de tank. Esso 2-T Motor Oil bevat een speciale doop die bij tweetakt motoren veelvul dig voorkomende lagercor- rosie doeltreffend bestrijdt. Esso 2-T Motor Oil is de ideale motorolie voor alle typen tweetakt motoren, ook voor bromfietsen. Verkrijgbaar in bussen Van 'I' en 1 liter. Mulo-examens Voor het Mulo-examen (diploma B) zijn geslaagd mej. A. A. H. Siemons Leiden en de heren W. Zeilstra, Leiden; Boonstra. 's-Gravenhage; S. Dubbeldam, Leiden; C. D. Beijeman, Bodegraven; A. R. Verboon, Voorschoten; P. A. Verhaar, Voorschoten; C. Lourens, Leiden; B. v. d. Plas, Katwijk; W. de Wit,, Katwijk aan Zee; G. N. Boonekamp, Katwijk aan Zee; I. W. v. Duijn, Katwijk aan Zee; A. v. Duijvenbode, Katwijk aan Zee; J. Runia, Oegstgeest; R. F. Fillié. Voorschoten; voor diploma A: H. J. Bekker, Bodegraven; F. Bor, Hazers woude; A. Offrlnga, Katwijk en R. J. Spruit, Leiden. Afgewezen 5. Rijnlands Lyceum Wassenaar Geslaagd voor diploma M.M.S.: Bar bara van der Beek, Elly Buitenhuis, Inger Buitenhuis, Evelien Ferguson. Elsemaryke Gaastra, Ineke van Gent, Tineke de Graaff, Ammetje van der Haar, Joke de Jonge, Cornélie de Kan ter, Thea Lensvelt, Ineke Lubsen, Marijke Meijer, Abele de Ranitz, Betty Ros, Barbara Rueb, Ellen van der Schuur, Corry Smith, Anja Tinbergen, Tineke van Vilsteren, Marian Visser, Marjan Vogel. Geen kandidaten afgewezen. RIJNLANDS LYCEUM OEGSTGEEST Voor het toelatingsexamen slaagden als nog: Kathinka Cramwinckel, Adri v. d. Handel. Max Harteloh, Beppie 't Jong, Heieen Jongsma, Eddy Klein, Inga Knop- per, Elsemarie Locher, Ike Marijnis, Froukje Nagel, Piet Jan Oosthoek, Kees Parmentier, Jan Karei Querido, Fransje Smit, Luuk Wagter, Hanneke Wolters, Anneke van Zonneveld. Van de 81 kandidaten zijn er 20 afgewezen. EINDEXAMENS R.-K. LYCEUM Voor het eindexamen gymnasium (diploma A) van het R.-K. Lyceum St.-Bonaventura zijn alsnog geslaagd: Ad van Keulen te Wassenaar en Hans Tielemans te Leidschendam. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het prop. ex. godge leerdheid de heren R. Steensma (Lei den) en L. de Liefe (Alkmaar); Kand.ex. Engelse taal- en letterkunde de heer K. Schaap (Leiden). MOTOREN MET ELKAAR IN BOTSING Zaterdagmiddag omstreeks kwartover drie zijn op de Julianastraat twee mo toren met elkaar in botsing gekomen. Een van de motorrijders moest uitwij ken voor een daar geparkeerd staande auto en werd toen aangereden door een achter hem rijdende motorrijder. De i beide motorrijders kwamen te vallen. De 21-jarige A Lens uit de Tulpenstraat liep daarbij een hersenschudding op, de 27-jarige G. A. Janse, wonende aan de Langegracht, kreeg ontvellingen en schaafwonden aan het been. De motoren waren ontzet. OP HETERDAAD BETRAPT Zaterdagmiddag is in een Leidse mode magazijn een achttienjarige jongeman op heteraad betrapt, toen hij een porte- monnaie met f 180.ontvreemde uit een pantalon in een paskamer, terwijl de eigenaar van deze broek in de zaak stond om zich in een nieuw kostuum te bekijken. 'ooi haar bekoort Haar Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hairdressing Beecham (Nederland) N.V. Voor qngros Jacq. Mot N.V. Amsterdam Onder ideale weersomstandigheden hielden de kustbrigades van de Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen te Noordwyk hun bondsstranddag. Enkele duizenden toeschouwers zjjn er getuige van geweest hoe de gastvrouwe, de Noordwijkse Reddingsbrigade en haar zusterbrigades uit Bloemendaal, Katwijk, Wassenaar, Den Haag en Rotterdam waken voor de veiligheid van de talloze baders aan onze stranden. Onder pittige muziek van het kranige Jeugdkorps van „De Echo der Duinen" marcheerden de deelnemers het afgebakende demonstratieterrein binnen. Zeever kenners hesen de vlaggen der brigades. De voorzitter der contactcommissie voor de kustbrigades, de heer P. van der Mye, opende met een welkomstwoord, waarin hij zijn genoegen uitsprak over de grote belangstelling van de zijde van het publiek. De heer Van der Mije wees op het doel van het brigadewerk: het redden van de medemens van de verdrinkings dood. Hy riep allen op het werk van de Bond te steunen. De bondsvoorzitter, de heer J. P. Wey- burg, hield een korte toespraak, waarin hij er de aandacht op vestigde, dat jaar lijks nog 500 600 mensen de verdrin kingsdood sterven. In vele gevallen zou dit niet nodig zijn geweest, wanneer men slechts had kun nen beschikken over doelmatige midde len of het slachtoffer de zwemkunst machtig had geweest. Spreker wekte de ouders op hun kinderen te leren zwem men. De Ned. Bond tot het redden van drenkelingen heeft aller steun nodig. De heer Weyburg besloot met zijn dank uit te spreken aan de leden der brigades, die keer op keer hun hun tijd geven om te oefenen en hun leven veil hebben voor dat van hun naaste. DEMONSTRATIES Vervolgens traden de verschillende kustbrigades voor het voetlicht om te demonstreren met een onderdeel van het beschikbare reddingsmateriaal. De daar- by gegeven explicaties werden ten be hoeve van de Duitse gasten door de hoofdinspecteur van politie, de heer A. N. Merkelbach vertaald. I Een spectaculaire redding uit zee (Foto LD/Van Vliet) De Rotterdamse Reddingsbrigade voer de een redding uit met de haspellijn, de Brigade Wassenaar trad op met de vlet, Katwijk liet een redding zien met behulp van de zgn. tuigjes, de Haagse Reddings brigade demonstreerde met een red- dingsflotteur, die van Bloemendaal ver toonde de werking van het seinbord, ter wijl de gastvrouwe aan het publiek het gebruik leerde van verschillende strand- reddingsmiddelen. VLOOTSCHOUW De vlootschouw van deelnemende red- dingsvletten werd een indrukwekkende manifestatie van hetgeen vrijwilligers doen om het leven van de medemens te redden en te beschermen. Een oefentocht van de motorstrand- reddingboot „De Kurt Carlsen" van de K.N.Z.H.R.M. onder leiding van schip per C. van den Berg en zijn mannen, gaf een beeld van de paraatheid van deze ploeg en tevens van de uitstekende ver standhouding tussen de Maatschappij en de Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. De heer Van der Mije sprak een slot woord. waarin hy dank bracht aan al len, die aan het slagen van deze bonds- fctranddag hadden medegewerkt, in het bijzonder ook aan de politie, die hier voor uren in touw was geweest. Daarna verzamelden de leden der kustbrigades zich in De Zeeleeuw".1 95k HBS - afdeling A, bevorderd van 4de naar 5de klas Niek Brederode, Wim Bunnik, Loukie Danekes, Hein Dieben, Hans van Eisen, Flip Grimbergen, Leo Groenewegen, Pim dc Jong, Joop Kampert, Swinny Keiler huis, Ank Kemperman, Arie Kleijn, Wim Krone, Huub de Kruyf, Wil Laurs, Jule v. d. Maat. Jan Mol, Piet Moons, Ben Muussers, Ben Rotteveel, Leo Uljee, Ton van Wely, Bert van Zeist, Vera Willems, Miek Brand. HBS - afdeling B, bevorderd van 4de naar 5de klas: Peter v. d. Aart, Rob Barendsen, Jan Roelof de Bie, Antoon de Bruin, Kees Bruines, Joop Burgers, Hans Hartwijk, Leendert v. Hellemond, Kees Hoogduin, Johan Korver, Riet Odijk (met lof), Jo zef v. Oudenhoven, Leo Paridon, Henk Veraart, Frans Cortenbach, Ben van Beek, Jan de Groot, Rob van ft^in, Louis Nouwens, Hans de Rooy, Joop Singeling, Hans Stiekema, Jan v. d. Voort. HBS - afdeling A, bevorderd van 3de naar 4de klas: Wim Aadriaanse, Leo de Graaf, Hans Kagie, Peter v. Paassen, Louk Cuvelier, Ruby Loppé, Hans de Graaf, Gerie Kampert, Dick Smit, Kees Wagenaar. HBS - afdeling B, bevorderd van de 3de naar de 4de klas: Herman Balvert, Jos v. d. Bosch, Whie Liem Boen, Joost Rovers, Jos Runder kamp, Hans Scheerder, Kees Slingerland, Jan van Dijk, Jan Fase, Jan Grimber gen. Michaël Karsten, Jan Kleijs, Wim Lelieveld, Ko 'Rietbroek, Otto Sanders. Paul Stikvoort, Erik v. d. Stok. Ben Ver hoeven, Frans Willemse, Corrine Devi- lee, Gerard van Dijk (met lof), Paul v. d. Erve. Ivonne Kieft, Bert Klaverweij- den, Nitha Neuwahl, Paul Uppenkamp, Hans Verberg, Rob Winnubst, Jan v. Niekerk. HBS van de 2de naar 3de klas: Hans Aalbersberg, Henny v. d. Burg, Gerard Gordijn, Gerrit de Groot, Hans Jansen, Gé Kuyper (met lof), Ray Pe terson. Jan Remmerswaal, Leo Rijnbeek, JoSimmerman, Jan Smit, Louk v. Voort, Herman Breedt-Bruin, Jan Giezen, Ton Goddyn, Leo de Groot, San Hartwijk, Theo v. d. Klaauw, Frans Klein, Hans v. d. Linden, Barry Loppé, Jan de Rid der, Peter Rozestraten, Gerard Wael- poel, Kees Zandbergen, Chris v. d. Voort, Marie José Allart, Jan de Boer, Rob Bots. Aart v. d. Heijden, Dennis Hollan der, Rudie de Jong. Frans Koppers, Goof Roosen, Mark Rutges, Paul van Ryn, Riet van Niekerk, Henk Gravemaker, Adrie Langezaal. HBS - van de 1ste naar de 2de klas: Paul Beelen, Jan Blom, Hans van Ma meren, Siegfried Nuyen, John van Rui ten, Hans Saris, Gerard Spendel, Harry Stuivenwold. Louk Voorn, Atie de Bree, Erik Bus, Joop de Haas, Ton Hogenelst, Jos Kieft, Kees de Klerk, Johnny de Krijger, Patrik Raken, Miek Schermer- voest, Sjaak van Teeffelen, Willem Am- merlaan. Menno Arnoldus, Robert Boersema, Ad Burghoorn, Peter Deen, Jan Droogh, Wim de Groot, Nico v. d. Kleij, Jan v. d. Meer, Robert Neuwahl, Ben Ruygrok, Rien Schelvis, Rino Ver hoeven, Albert van Wieringen, Jan Bre derode, Fred Goddyn, Frank Gribnau, Jan Heijmans, Nico Klein, Frans Knyff, Ger Kraan, Sjaak van Leeuwen, Theo v. d. Meer, Rudie Michalides, Jaap Ouwerkerk, Wim de Roo, Theo Steine- bach. Joop Vervoort, Koos van Vliet, Jan Hein Walenkamp, Kimmy Winnubst, Vic ten Berge, Teter Detiners, Harry Vulpen, Bart Goddyn, Albert Hug, Frans Schuurmans, Frans Smit, Wim Stol. Ton Verbraken, Jos Visser, Berthy Vliet-Vlie- land, Jaap van Zaal, Rudie Rombouts. Gymnasium: afd. A van 5de naar 6de klas: Kees Berg, Kees v. d. Bosch, Henk Kortekaas, Piet v. d. Lans, Hans P^- nacker. Kees v. d. Zalm, Flits Meijer. Gymnasium afd. B van 5de naar 6de klas: Han Brands, Ton Brouwer, Leo Hoo- geveen, Kees Janson, Dick de Jong, Adri v. d. Meer, Har Meijer, Gerard Ragas, Klaas Haye de Ruyter icum laude), Koos Schrama, Simon Stolwijk, Fons Tonino, Frank Tonino, Ton Verlaan, Jan Vreeburg, Ton Goddijn. Gymnasium, afd. A. van 4de naar 5de klas: Rogier Chorus, Kees Frijters, Kees Roozen, Hein Jan Eibers, Wim Hartog, Eddy Heslenfeld, Roy Klerks, Jan Roo zen (cum laude». Gymnasium, afd. B van 4de naar 5de klas: Piet v. d. Aart, Wilbert Blom. Sjaak v. d. Krogt, Hans Michalides <cum lau de), Jos van Niekerk (cum laude), Kees Pleij, Luciano Spadon (cum laude), Aad van Ulden (cum laude), Willem Albert Beijer, Jan Brandt, Ton Duyvestein. Paul Manshande, Leo v. d. Poel, Piet Rotteveel, Frans Schrader, Frans Slobbe, Pim Walenkamp, Clemens Hoogerrc 6t. Gymnasium, van 3de naar 4de klas: Sjaak Beelen (cum laude), Joep v. d. Berg, Henk van Berkel (cum laude). Marcel v. d. Bosch, Bert van Brussel, Han Duindam, Paul Evers, Paul Gub- bens, Leo Hartog. Hans Hoogervorst, Henk Lohman, Niek Neuwahl, Jan Paul v. Oudenhoven, Frank Schinkel, Hans Smeets, Joop Sommeling, Cos van Teij- lingen, Henk Verhoeven, Kees Verweij, Jan van Winden, Niek Venne, Henk Grimbergen, Hans Hageman, Harry de Heij, Hans Juffermans (cum laude), Martien Manshande, Hans Peterse, Kees Röling (cum laude), Ben Sloothaak, Miel Stiekema, Rob Tonino, Albert Ulijn, Nico Verberg, Jules Verlaak, Sin- ne v. d. Weijden. Harry Wenting (cum laude), Dick v. d. Zon, Jan v. Leeuwen. Gymnasium, van 2de naar 3de klas: Hein Dingjan, Ate Flapper, Han Gies- ke icum laude), Herman Groothuis, Ton Hakkaart, Roy Haverkamp, Sandor Huy- bers, Lodewyk Kallenberg, (cum laude), Juust Kerckhoff, Hans v. d. KleU, Chris Meijer, Adrie Overgaag, Ben Ponsioen, Rob Scheerder, Ton van Velzen. Maar ten Weijers, Theo de Wit, Rutger Jan van Woerden. Piet Bik, Sjaak Broekhui zen, Kees d. Hollander, Henk v. d. Hulst, Tonny Konter (cum laude), Sjef v. d. Linden, Hugo v. d. Meer, Han Piëte, Jos Ragas, Harro Ruyzenaars, Harm Scholte, Jan Westgeest, Kees Westgeest icum laude), Peter Wurzer, Joop Zuydervliet. Gymnasium van 1ste naar 2de klas: Bert Burgers. Han v. d. Erve, Jan Jan sen, Kees Klein, Robbu Michalides, Bavo v. d. Poel, Lodewijk Tolenaar, Jan Vink, Benny Zonderop, Rob Fabrie, Joop Gil lissen, Hans v. d. Horst, Piet Jonkheer, Wim de Kier, Peter Otgaar, Paul Run derkamp, Hans Smittenaar, Martien v. d. Voort, Kees Kallenberg (cum laude), Robby Kramp. Top Mulders, Giel v. d. Poll, Ton Snelderwaard, Ton v. d. Geest, Dick Huigsloot, Artur Büch, Ted Evers, Ambro Gieske icum laude), Cap Kerck hoff, Han Wallaart, Kees Zoet, Plet Zuydwijk. Schip uit Zoeterwoude overvaren en gezonken Opvarenden uit Hazerswoude en Zoeterwoude gered Speciale berichtgeving Zaterdagmorgen is het 75 ton me tende tankertje Maaike op de Mer- wede overvaren door de 1701 ton me tende tanker Almandin. De twee op varenden van het scheepje konden uit het onmiddellijk in de diepte verdwij nende schip ontsnappen. De rivier die ter plaatse ongeveer 8 meter diep is, sloot zich boven het wrak, waarvan de juiste ligging tot nu toe niet kon worden bepaald. Met een snelheid van 12 km. per uur voer de Almandin, een tanker van de Zwitserse staatsmaatschappijzich met 800 ton benzine en 400 ton gasoline van Rotterdam naar Basel. Tussen de Baan- hoeksebrug en de ruïne van het huis Merwede wilde de tanker de Maaike voorbijlopen. Kapitein E. Hiss uit Kehl (Duitsland) trok daartoe de vereiste blauwe vlag bij. ..Ongeveer tien meter voor ons", ver telde de heer J .Kinters uit Rotterdam, die zich op de commandobrug van de Almandin bevond, trok de Maaike plot seling dwars over naar de andere zijde. Een aanvaring was onvermijdelijk. Wij raakten het bootje midscheeps, waarna het zijdeling onder water werd getrok ken. Tien meter van de kop verscheen het bootje weer aan de andere zijde van de Almandin om daarna snel te zinken. Er werden reddingboten gevierd die ech ter geen dienst hebben gedaan. De Almandin had een sleep, de Edelweiss 37. waarvan de bemanning redding boeien heeft uitgeworpen. Naar mijn mening zijn de drenkelingen minstens zes minuten onder water gebleven voor zij aan de oppervlakte verschenen. Tot zover het verhaal van de heer Kinters. De geredde opvarenden zfln opge nomen door de Edelweiss. De gered den ziin de 26-jarige kapitein J. G. van Goosen uit Hazerswoude en de 24-jarige G. Redegeld uit Zoeter woude. liet schip behoort aan de N.V. Latexfalt uit Zoeterwoude en vervoer- vloeibare teerstof.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3