f.655.- DDD Magazi j nbediende Werkgeversorganen zijn redelijk enthousiast over regeringsnota ha 6/hhêh t/w bereik/ vanaf Firma J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN KAMPEER- ARTIKELEN JEUK ERVAREN ABONNEMENTEN COLPORTEURS Waar komt de „HOUTHOEK' MAANDAG 6 JULI 1959 Zelfstandig en doortastend Geringe ruimte voor vrijere loonvorming „Het is een stuk geworden, opmer kelijk in de naoorlogse geschiedenis, waarin geen overbodige beschouwin gen worden gehouden en waarin de maatregelen waartoe besloten is op duidelijke wijze worden uiteengezet en gemotiveerd. De genomen beslissingen getuigen van zelfstandigheid en door tastendheid", aldus formuleert het orgaan van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond .De onderneming' fün mening over de kortgeleden ver schenen regeringsnota over het so ciaal-economisch beleid in de naaste toekomst. Het is voorts de schrijver van het ar tikel opgevallen, dat de toon van de nota uitgesproken positief is. Dit doet de vraag rijzen of het stuk gezien moet worden als een nota, waarin bepaalde beslissingen worden medegedeeld of dat hierover nog discussie mogelijk is. Dis cussie is stellig nog mogelijk bij de be handeling van desbetreffende wetsont werpen. maar hoe gaat dit met de aan gekondigde loonmaatregelen? .Wij kun nen een krachtig regeringsbeleid toe juichen, maar dit gaat ons te ver. De hoogte en de vorm van looncompensatie zijn toch bepaald wel zaken, waar het georganiseerde bedrijfsleven een me ning over heeft". RUIMTE? „Een andere algemene vraag is de beoordeling van de ruimte, die voor de gedifferentieerde loonvorming beschik baar is", aldus „De Onderneming". „De door de regering aangekondigde maatregelen zullen op zichzelf een be langrijk deel van deze ruimte voor zich opeisen. Bij een loon van honderd gul den per week bedraagt de compensatie van vier gulden per week reeds vier procent. Hierbij komt een procent ver hoging van de premie voor de kinder bijslag. Voorts dringt de regering er op aan tegelijk met het invoeren van de differentiatie de huurbijslag van 1957 in de lonen te verwerken. Hiermede kan nogmaals ongeveer twee procent ge moeid zijn. In totaal dus reeds zeven procent, terwijl een verdere huurver hoging nog in de loop van de huidige parlementaire periode in uitzicht wordt gesteld. Het lijkt ons zeer de vraag of onder die omstandigheden de beschikbare „ruimte" meer dan een minimale loon- differentiatie zal toestaan". KORDAAT Ook „De Katholieke Werkgever", het officieel orgaan van de Algemeen Ka tholieke Werkgevers Vereniging en het Katholiek Verbond van Werkgevers- vakverenigingen, meent, dat de rege ringsnota „een kordate indruk" maakt. „Maar het lijdt geen twijfel, dat er krachtige stemmen zullen opgaan om wijziging in het programma te krijgen". Belgisch-Nederlandse week in de radio begonnen De Belgisch-Nederlandse week in de radio, die ter gelegenheid van het staatsiebezoek van Koning Boudewijn in deze week uitdrukking zal geven aan de verbondenheid tussen ëederland en België is gisteravond begonnen met Door het S.E.R. op weinig punten let terlijk te volgen heeft de regering ge tuigenis afgelegd te zullen regeren op grond van haar eigen verantwoordelijk heid. „De Katholieke Werkgever" con stateert, dat van ruime overcompen satie sprake is. „Men zou geneigd zijn dit voor de werknemers gunstig te noe men. Dat is het in zekere zin ook wel, maar er zijn echter een paar minder prettige aspecten". VERWERKING In de eerste plaats in daardoor de ruimte voor een boven de compensatie uitgaande gedifferentieerde loonvor ming slechts klein. Daarnaast is door het kiezen van zo hoge minima het ver werkingsvraagstuk straks bepaald moei lijker. Door niets te zeggen over even tuele verwerking van de nieuwe bijslag rijst bovendien nog de vraag of men daaruit mag afleiden, dat men b.v. op 2 januari in het kader van de vrijere loonvorming deze bijslag reeds in de basisionen kan verwerken. „Een uit spraak hierover lijkt ons gewenst". Voorts laat het orgaan een dringende waarschuwing horen tegen een her nieuwd uitstel van het ongedaan maken van de belastingverhogingen. Maar ten slotte concludeert het toch: „Er zullen van alle kanten wel minder tevreden geluiden opklinken, maar toch, een programma, dat tot werkelijke sanering van onze economie leidt, zal weinig anders kunnen luiden". een over beide zenders van Hilversum uitgezonden uitwisselingsconcert. De eerste van de ruim veertig uitzendingen, die in samenwerking tussen de Neder landse Radio Unie en de Belgische NIR tot stand zullen komen omvatte het op treden van het NIR-omroeporkest onder leiding van Ferdinand Terby en het Promenade-orkest onder leiding van Hugo de Groot. Deze uitzending werd ingeleid door de ambassadeur van Bel gië in Nederland, baron F. X. van der Straten Waillet en door de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. Vereniging „Hendrick de Keyser" NIET ROOSKLEURIG Te Schoonhoven is de jaarvergadering gehouden van de Vereniging „Hen drick de Keyser", die het behoud van belangrijke oude gebouwen bevorde ren wil, onder leiding van de waar nemend voorzitter, mr. H. Wester mans. Volgens het jaarverslag van mr. Mil- laard helt het besluit meer en meer over naar de mening, dat niet langer gezocht dient te worden naar volledige restauratie van oude gebouwen hoe zeer op zichzelf ook vaak gewenst doch dat meer de richting uitgegaan moet worden van behouden en conser veren van bestaande toestanden. Hier door worden de kosten minder hoog dan het geval zou zijn bij volledige restauraties. In deze tijd met de gestegen bouw kosten zijn restauratiebedragen van f 50-000,of f 100.000,geen uitzonde ring meer. Daarvan komt 20% ten laste van de vereniging, een zeer zware druk. Het huizenbezit van de vereniging als geheel, verkeert in een niet al te roos kleurige toestand. Dit is mede oorzaak door uitstel van noodzakelijke restaura ties. DE EVANGELISCHE KERK IN HET VERDEELDE DUITSLAND De Evangelische Kerk van Beriijn- Brandenburg heeft tot een reorganisatie besloten, welke van kracht wordt indien de kerk door politieke gebeurtenissen zou worden verdeeld. De kerk van Berlijn-Brandenburg heeft tweederde van haar leden in Oost-Duitsland en Oost-Berlijn en een derde in West-Berlijn. De bevoegdheden van de provinciale synode zullen aan regionale synoden worden overgedragen indien het niet meer mogelijk is, dat alle leden van de provinciale synode op één plaats bijeen komen. Elke regionale synode mag een eigen leiding voor haar gebied vormen en een plaatsvervanger van de bisschop benoe men indien deze laatste zijn bevoegd heden niet meer kan uitoefenen. De geestelijke eenheid van de kerk blijft door het besluit onaangetast, aldus kerkelijke functionarissen. Het ledental van de vereniging be draagt thans 1346. De vereniging heeft in 1958, het jaar dat ook voor „Hendrick de Keyser" stond in het teken van de bestedings beperking slechts f 56.446-78 kunnen be steden aan restauraties tegen 267.277,96 gulden in 1957. Vele restauraties zijn daardoor naar een later tijdstip ver schoven. De vereniging bezit thans 108 huizen met een boekwaarde van f 659.702.73. De penningmeester, jhr. A. van Len- nep te Amsterdam, bracht voor de 25ste maal zijn jaarverslag uit; hij werd met dit jubileum gecomplimenteerd. In het algemeen bestuur werden in plaats van aftredende leden, die niet herkiesbaar waren, benoemd: prof. dr. M. D. Osinga te Utrecht, W. Voorbeytel Cannenburg te Amsterdam, mr. B. H. A. van Kreel Amsterdam, H. P. Rahu- sen. jhr. mr- C. J. A. den Tex te Velp en G. van Tienhoven te Aerdenhout. Dodelijke vechtpartij in Lange Kerkstraat te Goes Gisteravond omstreeks half twaalf is in een cafetaria in de Lange Kerk straat te Goes ruzie onstaan tussen een bezoeker van een cafetaria en een 50-jarige cafetaria houder. De ruzie ontaarde al spoedig in een formele vechtpartij, waarbij stoelen en asbak ken als wapens werden gebruikt. Nadat de bezoeker, een 22-jarige betonwerker uit Goes naar buiten was gewerkt, zette het gevecht zich in de Lange Kerkstraat voort. De beton werker wist een stoel te pakken te krijgen en sloeg daarmee de cafetaria- houder op het hoofd. De man viel daarna op straat neer en overleed en kele minuten later. De politie heeft de betonwerker opge sloten. Deze is vandaag voor de officier van Justitie geleid. Mohammed Abdoel thans op weg naar huis (Speciale berichtgeving) Mohammde Abdoel, de 17-jarige dren keling, die weken geleden in een bootje midden in de Indische Oceaan werd aangetroffen en na een lange tocht in Rotterdam aankwam, is op weg naar huis. De jongen, die in ons land voor het eerst duidelijk kon maken, dat hij op de Malediven-eilanden thuishoorde, is gis teravond met een politie-inspecteur uit Rotterdam naar Bremen vertrokken. Daar stapt hij op een Engelse boot, die hem naar huis brengt. De agente van de Engelse rederij, de firma P. A. van Es en Co in Rotterdam, heeft de kosten van dit transport uit meeleven met zijn lot op zich genomen. DE ENIGE OFFICIËLE DEALER: De Electro Speciaalzaak Aalmarkt 4 - Tel. 32176 Prettige betalingscondities. HARMONIKABEDDEN VELDBEDDEN DUBBELBEDDEN KAMPEERDEKENS PLAIDS STROZAKKEN, enz. LEIDS MATRASSENHUIS C. JEUSTER Zn., BREESTRAAT 138 - LEIDEN MIDZA Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal- 1 meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot j diep in de huidporiën, f 1.20 per flacon. geneest uw huid i VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP Gevraagd 2 k 3 pk. buitenboordmotor, staartlengte min. 55 cm. Tel. 0 1730—25562 Gevraagd door de N.V. LETOSCH DAGBLAD Schriftelijke sollicitaties met opgaaf van leeftijd, opleiding, waar gewerkt, politieke en godsdienstige groepering, liefhebberijen enz., aan de directie van de N.V. LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. Ril Blllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin? Begrafenisonderneming EENVOUD W. VAN INGEN SCHENAU EN ZOON Kantoor en rouwkamer: Hogewoerd 84 - Leiden - Tel. 20975(0 1710) voor diverse magazijn- en expeditiewerk zaamheden gevraagd; ervaring in soortge lijke werkkring opgedaan, strekt tot aanbe veling. Leeftijd van 20 jaar af. Aanmelden: Nieuwstraat 2 van 9-12.30 en 2-5.30 u. Hier is schoonheid, die voordelig uitkomt: Ah.... zon Coppers' „beauty"-bra! Slechts f. 7.95 U slaat er een goed. figuur mee Coppers brengt niet louter het allerchicste in beha's (dus de prijzen óók „chic" maar eveneens de verrukke lijkste modern-populaire bra's, tegen populaire prijzen Zie deze vlotte „Beauty"-bra, in stevige poplin, met 'n pas vorm beeldig Steungevende „padded" cups in lieftallige bloemblad-vorm, met ajournaad (die niet „door drukt") en leuk geborduurde nylon-rand. Vormhoudend Pas vandaag nog zo'n „Beauty" en ontdek hoe goed Coppers het meent met uw figuur enuw beurs Den Haag Rotterdam Groningen Arnhem Leiden Dordrecht Leiden - Maarsmansteeg 23.- Tel. 20577 Delft SLEUTELTJES GEVRAAGD B Meisjes, bomt bU ons werken de mangelkamer. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27 A. Leiderdorp. WH betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's, stofzuigers, pickups, grammotoren, elektr. moto ren, meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van VUet. Janvossensteeg 34. Mevrouw de Meyere, Mors singel 4. vraagt nette hulp. pg„ voor enige ochtenden per week. Leidster van de gezinsver zorging zoekt ln de omgeving van het internaat, een zlt- slaapkamer, liefst met centrale verwarming. Brieven Rijns- burgerweg 86, Lelden. (Telef. 25771). Nette kostganger gevr. geen beroepskosthuls, ln klein ge zin. Brieven bur. van dit blad onder no. 1929 k. Wegens verhuizing zoekt onze hulp prettig gezin, in Lel den om te helpen, tijden te re gelen, pinma voor huis, kin deren. Referenties mevr. v. d. Meer. v. Trigtstraat 80. Den Haag. tel. K 70 - 115298. H Weduwnaar op middelbare leeftijd te Hillegom zoekt net te huishoudster, voor hele da gen. extern wonende. Brieven bur. van dit blad no. 158562 k (9 Verlofgangers zoeken van 15 Juli tot eind aug. ln Oegst- geest werkster voor 4 ocht. p. w. (10 tot 2 uur) lncl. warme maaltijd. Brieven bur. van dit blad onder no. 2014 k. Autobekleder (halfwas), in bezit van rijbewijs. Brieven bur. van dit blad no. 15858 k. Verkoopsters gevraagd voor de buffetten. Melden dagelijks ln Ruteck's Lunchroom .Sta tionsweg 1117, Leiden. Serveersters gevraagd. Mel den dagelijks in Ruteck's Lunchroom, Stationsweg 11-17, Leiden. Knecht ln algemene dienst gevraagd. Melden dagelijks in Ruteck's Lunchroom, Sta tionsweg 1117, Leiden. 13 Te koop gevraagd ijzeren roeiboot, moet in goede staat zijn. J. Rietkerken Greven- straat 8, Leiden. Twee jongedames, meerja rige cursus volgend, zoeken kamer (s) te Leiden. Lang weekeind afwezig. Brieven bur. van dit blad no. 1937 k. Kamer(s) gezocht op goede stand, zonder pension, door heer. m. 1. Gestoffeerd of ge meubileerd. Brieven bur. van dit blad onder no.. 1945 k. Jongeman, 30 J., vraagt een of twee geheel vrije kamers, zolderetage, mag ook woon boot zijn. Brieven bur. van dit blad onder no. 1958 k. Artistieke jongeman zou gaarne privéles nemen bij kunstschilder of reclame-teke naar. Brieven bur. van dit blad onder no. 1994 k. B De Coöp. Vereniging voor Uitvaartverz. U.A. Leiden en Omstreken vraagt wegens uit breiding van haar bedrijf een aantal dragers. Zich. te melden tussen 7 en 8 uur nam. Mid delweg 36. Bijverdienste. Wij vragen voor enkele dagen per week bekwaam chauffeur voor luxe auto. Brieven bur. van dit blad onder no. 2021 k. Nette Jongeman zoekt slaap kamer wegens werkzaamheden in de stad. Brieven bur. van dit blad no. 2019 k. Welke lieve dame in Lelden of Oegstgeest heeft etage of 2 kamers met keuken voor Jonge mensen, die willen gaan trou wen? Brieven bur. van dit blad onder no. 2024 k. Gevr. jongensfiets, leeftijd circa 6 tot 7 jaar, moet ln goede staat zijn. Aanbiedingen: Lage Rijndijk 97 A of telef. 24102. H Kapster gevraagd, kunnende permanenten en leerling-kap ster. Jac. Ramak. dameskapsa lon, Haven 10, tel. 26353. g| Montessorl kleuterleidster, 19 jaar, zoekt per 1 september kamer, met kookgelegenheid en verwarm., omgev. Oegstgeest. Aanb. Nell Hallle, Kruisstraat 42. Haarlem. Gevr. wegens huweiyk der tegenwoordige, meisje voor huishouding in bungalow te Noordwijk aan Zee (geen sei zoen) of werkster voor meer dere dagen p. w. Wantveld 7, tel. 01719 - 2106. Oudere danie vraagt onge- stoff. of gestoff. zlt-slaapkamer zonzijde met keuken of etage, ln rustige omg. Brieven bur. van dit blad no. 1909 k. Werkster voor de dagdienst gevraagd. Melden dagelijks ln Ruteck's Lunchroom, Sta tionsweg 1117, Leiden. AANGEBODEN D.K.W. (R.T., 98 cc.). Mo tor in goede staat, f 80. Maredijk 173. Aangeboden modern slaap kamerameublement. be6t. uit toogledikant. 2 nachtk., spiraal, gr. leghangkast, tafeltje, 2 stoe len. Lammenschansweg 156. Geen opkopers. B Wegens vertrek Engelse da mesfiets met handremmen, niet beneden f 135, Fridor slee- stofzuiger, 125 V., als nieuw, f 45. Collaro p.up met saffier en 3 snelheden f35. Kleine Telefunken radio f 25. Leven daal 125 A. Biedt zlclt aan nette jonge werkster, voor di„ wo.- en donderdagmorgen. Brieven bur. van dit blad no. 2011 k. Skoda 1952 te koop, ook genegen voor motor of brom mer te ruilen. Vondellaan 23. (Bij de Lage Morsweg). Als nieuw klein gasfornuis, firima eiken laag model llts- umeaux met Auplng spiralen. Solide brandkast met zware deur. ronde hoeken, fraai la- denkastje met beslag, rokstoel- tle. bankstel, lederen clubs. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t/o. V. en D. .tel. 23261. H Opel Rekord te huur, allrtsk verzekerd, ook buitenland, f20 p. d. Van 11—18 juli nog vrij. Hoogl. Kerkgr. 42. Aangeb. Singer handnaai- maohine f 85.Lewenstein handnmach. f 65. Machines prima werkend. Verkoop met garantie. Naaimachinehome: Haagweg 172 A, Lelden. Gryze roodstaart papegaal. prima jonge vogel met 1 jaar schriftelijke garantie voor het spreken. R. Karei. Steenstraat 21. telef. 20629. Te koop aangeboden baby box, zo goed als nieuw. Heeft gekost f 42. kan weg voor f 15. Zijlsingel 71. Leiden. Prima vakantie-auto Che vrolet '57 aangeboden, voor elk aannem. bod Bevr.: Zeeman laan 12 A. Lelden. Pracht auto-radio merk „Mopar" aangeboden, druk knop .bill, prijs. Bevr.Zee- manlaan 12 A, Leiden. Goed merk baard (bunker systeem voor industrie IV an traciet) aangeboden, tegen elk aannemelijk bod. Te zien: Hoge Rijndijk 97 A. Winkler PrLns encyclopedie 6e druk, compleet met supple ment aangeboden. in goede staat. Te bevr. bur. van dit blad onder no. 2027 k. Hoover stofzuiger (slede model) te koop aangeb., in pri ma staat, tegen elk aann. bod. Br. bur. v. d. blad no. 2029 k. Net meisje b. z. a. voor win kel, 15 Jr. Tel. 01718 - 3018. Mooie gem. zlt-sl.kamcr aangeb., v. a. g. v., voor heer, intell., student. Na telef. af spraak 21218. Snelwasmachine ter overna me aangeb., z. g. a. n. f 95 en 3-zits bank f 25. Te bevr.: Har- testeeg 2 a (ond. bel). Prima Austin A 40, bj. 1950 met schuifdak, verwarming enz. Prijs uiterst billijk. Hya- ciwthstraat 1, Voorschoten, tel. K1717 - 2178. Te huur, 1 aug., gestoff. ka mer (met balkon) voor dame. b. b. h .h. Adres: Emmalaan 15. Oegstgeest, tel. 20910. Occasion. Aangeboden be- stel-Volkswagen 1955, kleur blauw, in prima staat. Te be vragen: tel. 20716. Wegens bijz. omstandighe den te koop aangeb. een in aanbouw zijnde woning in de Professorenwijk Lelden. Br. bur. v. d. blad no. 1965 k. Grote moderne driezlts bankstellen f 195.- met zuiver wollen epinglé, geheel verend. Haast U. Tijdig bestellen. Ge makkelijke betaling. Jacob v. d. Doesstraat 106. Den Haag. telef. 322675. Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. reparatie-inrichting, tel. 30534. Alle motoronderdelen heeft H Iedereen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50 .tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor, Spui 214, Den Haag, telef. K1700 11.34.91, b.g.g. 11.53.96. Nachtelijke tobberyen. Calma dragees brengen over spannen zenuwen tot rust. f2.bij elke drogist. Iedereen zonder borg kre dieten f 500 t/m. f 4000.- voor aankoop meubelen, woning textiel, rechtstreeks v. fabriek. Enorme besparing. Uiterst soe pele betaling, onder strikte geheimhouding. Vraagt vrijblij vend Inlichtingen: Postbus 1083. Rotterdam. Doe het zelf. Hard-, zacht-, geplast, gaatjes-, watervast, brandvrij- en tegelboard. Kastplanken, latten, lijsten, triplex, plasticplaten, deurpla ten. lijm, karton enz. Troost, Haven 17 (naast Roelofs). Telef. 24734. Overhemden reparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no Iron. „Smits" overhemden en kousenreparatiebedrijf. Nieuwe Rijn 94. tel. 25391. 0 Te koop Riley ly. 1. 1951, 4-pers. Sedan met s'chuifdak, in pr. st„ ook genegen open wagen of scooter in te ruilen, v. d. Hoeven, Prins Bernhard- laan 66, Oegstgeest, tel. K 1710 24160. by de Wilt U van kwaliteit en ser vice verzekerd zijn. Koopt dan Uw naaimachine by: Van Steyn. Nwe Rijn 46 B. telef. 24809. Paraplureparatie (ook voor opvouwbarewandelstokken, invalidestokken, rubberdoppen Paraplumagazijn Van Oerle. Haarlemmerstraat 95, Vrouwensteeg. Vertrouw Uw vakantiefilms alleen aan deskundigen toe. Geen massawenk. 24 u. dienst. Persoonlijke aandacht. Foto- ha/mdel A. G. Ober, Nieuwe Rijn 18. Zlindapp motor, 200 cc., prima staat, oersterk. Geschikt voor zijspan, f 500.Modder mansstraat 102. Lelden. Biedt zich aan net persoon voor lichte werkzaamheden. Br. bur. v. d. blad no. 1905 k Handnaaimachine met kap, naait prima, prijs f 35.Na 7 uur. Nieuwe Ryn 79 A. Prima racefiets te koop, merk „Joco". Tevens een Spaanse gitaar. P. v. d. Zwet, Lisbloemstraat 9, Llsse. Jong katje, dol op Felix, af te halen. Dr. de Bruynestraat 1, Leiderdorp. Te koop aangeboden ln zeer goede staat zijnde Jawa mo tor, 250 cc. Uiterste prijs f 400. Te bevragen: Nieuwe Brugsteeg 12 A. Na 5 uur. Autobox tc huur, gelegen begin Korevaarstraat. Te bevr. Hogewoerd 27. Zomerhuisje te huur, Noord- wykerhout, by bos en strand. Maand Juli. 4-5 pers. Brieven bur. van dit blad no. 19403 k. Rullen Volkswagen voor C.V. V.W. .geheel gaaf. nieuwe ban den en prima motor in ruil voor de C.V. Citroen, event, bijbetaling geen bezwaar. Brie ven bur. v. d. blad no. 15861 k Typen. Aanv. dageiyks. Ook juli en aug. Scholleren spec, tarief. Kon. Erk. Pltmanschool Plantsoen 65. tel. 26558. B. z. a. aank. Instrument maker. koperslager, met alle metaalbewerkingsmachines be kend. Biedt tevens te koop aan een elektr. dubbelarm hawalian gitaar, z. g. a. n. Ook even tueel te rullen voor slaggitaar. Br. te richten aan W. B. Kraak, Koolstrastraat 27 te Nieuw- veen. Aangeb. N.S.U. Super Luxe, 200 cc., 14.000 km. gelopen. Prijs f750. Berinl M21. prijs f 175, beide in pr. st. Schaart, Warmonderweg 24. Oegstgeest. Aangeb. gest. vrüe beneden- etage met keuken. Centrum stad. voor 1 of 2 dames. b. b. h. h. Brieven bur. van dit blad onder no. 15877 k. Heinkel scooter, bouwjaar '56 ,km.stand 22.000, tegen elk aannemelijk bod. Te bevr. tussen 57 uur. De Ruyter straat 22, Leiden. Herexamen? Taak? Bijles sen LatijnGrieks door drs. th. Brieven bur. van dit blad onder no. 1968 k. Dames, tot donderdag kun nen wij Uw hoed aannemen om te vervormen. Wordt voor onze vakantie afgeleverd. Strohoe den f 3.50, vilt f 3. Dinsdag en zaterdag na 1 uur niet thuis. Nieuwstraat 18. Een prachtkeukentafel voor f 17.50. Met hardplastlc f 22.50. H. Janse, Haarlemmerstraat 129. Leiden. Tel. 21808-30553. Scooter, Lanibretta. 125 cc., 1955 .4000 km. gereden. Hoover wasmachine. 30 ltr.. wringer, nieuwe motor. 110 Volt. buta- gasstel, 2 pitten. Boortol met dlv. accessoires. 1800 omw./ min., onbel. 110 Volt. Z.g.a.n. kinderwagen. Na 7 uur telef. K 2534 - 374. Voor een ieder zonder borg, kredieten tm. f3000 voor aan koop meubelen en woningtex tiel, direct van fabriek, enorme keuze en besparing. Prettige betaling. Vraagt vrijbiyvend inlichtingen. Geheimhouding verzekerd. Postbus 538, Den Haag. Koopt U contant? wy geven 10% korting op alle meubelen in iedere prijsklasse. Tevens woningtextiel direct van fa briek. Wij halen en brengen U thuis zonder verplichting. Postbus 538. Den Haag. Aangeboden een gebruikte eiken piano, tegen elk aanne- Ulk bod. J. Seis, Noordelnde 53 DIVERSEN Ei Jongeman, 22 jaar, zoekt kennismaking met net meisje of Jonge vrouw. Brieven met foto, op erewoord retour, bur. van dit blad no. 2007 k. Opgelet. Er lopen schoor steenvegers langs de deur te vertellen, dat het schoorsteen vegen gesaneerd is. Dit berust niet op waarheid. Erkend sehoorsteenveegbedrijf W. J. v. d. Graaff, Aalmarkt 5. telef. 21494. Dagelijkse rondvaart Kager- en Braassemermeer met be zoek Avifauna. Afvaart ca. 11.10 uur Roomburgerweg b. d. Wilhelminabr. (einde stads tram). Volw. f2.60, kinderen fl.50, inolus. Avifauna. Inl.: Rederij Neuteboom, tel. 30339, b. g. g. 21102. B Wilt U dansen by kaars licht? Bezoekt dan Dancing „Shall we Dance". Elke zater dag van 812 uur in café- rest. „Royal". Doezastraat. Koopt U contant? Vraag dan deelnemerskaart reohtge- vend op 10 korting. Ook verenigingen kunnen zich op geven. Leidse Inkoopcombina tie Postbus 158, Leiden. 10% korting ln 40 winkels op woninginrichting, keuken- uitzetten, babyuitzetten, lin- nenultzetten, elektr. artikelen, kleding, schoeisel. Vraag deel nemerskaart. Leidse Inkoop combinatie. Postbus 158, Lei den. B Heer, 70 jaar, niet onbe middeld, kerngezond, zoekt kennismaking met dito vrouw, liefst eigen home om samen de laatste levensjaren door te brengen. Brieven bur. van dit blad onder no. 2009 k. B Jongeman, arb„ 33 Jaar, zoekt kennismaking met meisje of Jonge vrouw, niet kerkelijk. Brieven met foto, op erewoord retour, bur. van dit blad no. 2008 k. B Nette jongeman, 28 jaar, Ryiksambtenaar. zoekt kennis making met net meisje of Jonge vrouw. Een kind geen bezw. Foto op erewoord retour. Br. bur. v. d. blad no. 1925 k. B Dame 38 J„ beschaafd uiter lijk en goede omgangsvormen, niet alleenstaand, zoekt se rieuze vriend. Persoon kan te vens in pension komen wonen. Br. bur. v. d. blad no. 1928 k. B Nette man, met eigen wo ning, zoekt kennismaking met nette juffrouw, p.g., leeft. 35 45 Jr. Doel huwelijk. Brieven bur. van dit blad no. 15875 k.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 10