BOSCH Krachtig herstel op de beurzen kerkdiensten Leiden en omgeving r Opgaande conjunctuur schept hans echter nieuive problemen !<r zij n weer gevaren voor overspanning een „felle" vonk Zondag 5 juli ivi Leids Academie gebouw exposevew 5 Haagse kunstenaars ipgericht 1 maart 1860 Zaterdag 4 Juli 1959 Vijfde blad no. 29786 (Van onze financiële medewerker) Men is het er algemeen over eens dat de scherpe koersval, welke omstreeks lt midden van de vorige maand op de aandelenmarkt heeft plaats gehad, met i conjunctuurontwikkeling in de V.S. en in Europa niet het minste verband eld. De markt heeft zich trouwens, zowel in New York als in Amsterdam reeds heel of grotendeels van de geleden verliezen hersteld. Het indexcijfer voor dustrials te New York viel van 643.51 op 1 juni tot 627.17 op 10 juni terug, maar rwyl wy dit schryven is het alweer tot 643.60 gestegen, waarmee het nog slechts en beneden de hoogste stand van het eerste halfjaar blyft. In Amsterdam lalde het algemeen indexcijfer voor de aandelen van 307.03 op 1 juni tot 278.92 i 17 juni, waarop een herstel tot boven 290 is gevolgd. Hier is dus nog een hterstand, met name voor de internationale fondsen, welke thans nog 25 a 35 inten beneden de hoogste stand van juni en het gehele eerste halfjaar van 59 noteren. Maar in verhouding tot het hoge niveau, waarop deze fondsen zich wegen, is dit verschil toch niet groot, met uitzondering van dat voor de aan- Jen AKU, die in zes weken tijds ook wel een reuzensprong hadden gemaakt 54-382 Het is dus duidelijk, dat de krachtige economische opleving, welke niet alleen voor de V.S., maar ook voor ge heel West-Europa kan worden waar genomen, reeds nu weer gevaren voor overspanning oproept en dat de door dr. Holtrop bedoelde aanpassingspro blemen dagelijks aan de orde zijn. In de VB. is de dreigende staking bij de staalondememingen daarvan een sprekend voorbeeld, omdat het hierbij, gelijk trouwens ook in ons werelddeel en in ons land. gaat om de grote vraag of nieuwe loonsverhogingen zullen kunnen worden opgevangen door een verhoogde arbeidsproductiviteit bij de ondernemin gen, zodat inflatoire prijsstijgingen kun nen worden voorkomen. Hierdoor im mers zouden we na korte tijd weer voor dezelfde moeilijkheden staan als die, welke tijdens de recessie werden over wonnen. len zou de koersdaling van juni dan een min of meer technische reactie inen noemen, mede veroorzaakt door- de grote aankopen, welke sinds ge tijd voor rekening van het buiten- el hebben plaats gehad, sterk werden mlnderd. dan wel geheel uitbleven, irmee dan het bewijs is geleverd, dat Amsterdamse beurs voor haar koers- wikkeling in sterke mate van het tenland afhankelijk is geworden, lit is een omstandigheid, welke niet en voor de Amsterdamse fondsen- rkt een element van onzekerheid be ent, maar ook de grondslag voor het nwicht van de nationale huishouding •dt er door beïnvloed. Want de bui- landse aankopen op de beurs van sterdam gaan gepaard met een toe- )ming van kapitaal naar ons land en iluieren min of meer de normale ótaalbeweging ten aanzien van het lenland, welke in de betalingsbalans uitdrukking komt. Het gunstige altaat daarvan kan licht tot verkeerde iclusies leiden en zoals de Presi- it van de Nederlandsche Bank in zijn gste verslag heeft doen opmerken wegvallen van die bron (de buiten- dse effectenaankopen) kan straks »liyke aanpassingsproblemen opwer- let is ongetwijfeld een gelukkige om- ndigheid, dat, gelijk wij schreven, de rsdaling in juni met de ontwikkeling I de conjunctuur in de V.S. en in ons d geen verband hield, maar dat de ipassingsproblemen, door dr. Holtrop bedoeld, zich reeds aandienen is zeker. Dit geldt niet alleen voor ons land, maar ook voor de V.S., waar men zeer zeker ook thans nog algemeen zijn conjunc- tuuroptimisme handhaaft, maar gecon fronteerd wordt met de gevolgen van de economische opgang, welke in de resul taten van hett bedrijfsleven gedurende het eerste halfjaar zijn zichtbaar gewor den. Men heeft in de V.S., sinds het economisch herstel begon, reeds vier discontoverhogingen achter de rug en de Amerikaanse regering wil het rentepla fond voor staatsobligaties tot boven 41/4% verhogen om daardoor de toe vloed van kapitaal naar de aandelen markt en de industriële investeringen, mogelijk ook die in het buitenland, enigszins af te remmen. De President van de Morgan Guaranty Trust Cy. te New York is van mening, dat het geld in de V.S. nog steeds duurder zal worden in verband met de verdere expansie van de Amerikaanse economie, een verschijnsel, dat zich in een periode van toenemende bedrijfs activiteit trouwens doorgaans voordoet. Hij acht hogere rentetarieven het zachtste anti-inflatiemedicijn en ziet als gevolg daarvan een grotere vraag naar obligaties, met name naar in aandelen converteerbare obligaties, waarmee dan uiteraard een geringere vraag naar aandelen zal gepaard gaan. Ook de nog steeds voortdurende af vloeiing van goud naar het buitenland zou daardoor tot staan kunnen komen, hetgeen dan ook de aandrang tot ver hoging van de goudprijs (devaluatie van de dollar) zou verzwakken. In verband met de grote betekenis van de internationale handel voor ons land en de toestroming van buitenlands kapi taal, waaraan voor een deel de verrui ming van onze kapitaalmarkt is te dan ken, verdient de gang van zaken in het buitenland ook onze voortdurende aan dacht. Een feit is, dat zowel uit Enge land, als uit Duitsland, Zwitserland, België en Frankrijk dagelijks berichten inkomen over een toenemende indus triële bedrijvigheid, welke niet alleen de werkloosheid zienderogen doet vermin deren, maar ook op de ontwikkeling van de geld- en kapitaalmarkt niet zonder invloed blijft. Treedt in Zwitserland, Duitsland en elders een stijging van de rentestand in, dan betekent dat een verminderde neiging om kapitaal in het buitenland te beleggen en ook de rente stand in ons land zal daarvoor dan niet ongevoelig kunnen blijven. Het is mogelijk mede met het oog daarop, dat het aantal nieuwe emissies de laatste tijd niet onbelangrijk toe neemt met de bedoeling de nieuwe in vesteringen, waartoe men thans weer in sterkere mate overgaat, nog zo goedkoop mogelijk te financieren Van een verdere daling van de rentestand is thans in ons land dan ook geen sprake. De nieuwe 4 1/4% Staatslening, a 98 1/4% uitgege ven, blijft tot dusver beneden 98 noteren. De 2%% N.W.S., een perpetuele lening, waarvan de koersontwikkeling het scherpst de ontwikkeling van de rente stand weergeeft, is sinds het einde van mei van 63 tot 59 gedaald en over de gehele linie van de obligatiemarkt zijn de noteringen lager dan toen. Hoewel vermoedelijk nog niet in sterke mate, wordt ook de aandelenmarkt door deze gang van zaken beïnvloed, zij het ook, dat het gemiddeld aande- lenrendament hier te lande nog be duidend hoger ligt dan dat in de BOUGIES voor iedere motor Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475, Amsterdam Tel. 185222 (10 lijnen) Telex 12282 meeste andere landen. Zo is het b.v. in de V.S. tot beneden 3% gedaald. Het moge dan waar zyn, dat het rende ment bij de waardering van aandelen een minder grote rol speelt dan enige jaren geleden en men meer naar de groeimogelijkheden ziet, als hier en in het buitenland de rentekoersen gaan stijgen, gaat dat ook aan de aandelen markt voorby. Zoals bekend treedt ook in ons land het probleem van de verhouding tussen loonsverhoging en arbeidsproductiviteit sterker aan de dag, nu de regering voor afschaffing van subsidies en voor een nieuwe huurverhoging looncompensaties heeft voorgesteld, welke laatste naar het oordeel van sommigen meer dan een compensatie betekenen, maar volgens anderen onvoldoende zyn om de werk nemers van him rechtmatig aandeel in de stijging van het nationaal inkomen te verzekeren. Terwijl bijv. de werkge vers in de metaalindustrie een verho ging van 3%. incl. de huurcompensatie voorstellen, vraagt de werknemersorga nisatie een verhoging van 7.3 incl. de huurcompensatie en aangezien van te voren nooit is te zeggen in hoeverre de ontwikkeling van de arbeidsproductiviteit daarmee gelijke tred zal kunnen houden, wordt op deze wijze voor de te wachten resultaten van het bedrijfsleven weer een nieuw element van onzekerheid ge schapen. Dat de beurs vooreerst niet zo hard van stal loopt, mag daarom wys worden genoemd. elden. Herv. Gem. Pieterskerk: 10 ds. J. de Wit (Heilig Avondmaal); 7 ds. H. Bouter. iooglandse Kerk: 8.30 uur dr. P. L. loonhelm; 10.30 uur ds. P. Kloek, losterkerk: 10 uur ds. J. Groot (H.A.). larekerk: 10.30 uur ds. W. H. Walvaart Bassenheim. looikapel: 10 uur ds. M. Ottevanger. laranathakerk; 10.30 uur dr. G. P. H. iher te Oegstgeest. lerv. School. Boshuizerkade: 10 uur ds. Bouter. lerv. Muloschool, Asserstraat: 10 uur Ohr. J. Gall te Den Haag; 7 uur ds. D. fossers (H.A.). [ul a School Marnixstraat: 10 uur dr. L. Schoonheim. 'er. Vrljz. Herv. (Leidse Volkshuls) 10 uur dr. A. van Biemen te Bentveld. I|llse Wallonne: 10.30 uur ds. Ch. Ca- .cademlsch Ziekenhuis: 10 uur dhr. J. G. Slerat. Haconessenhuls: 10.30 uur ds. D. J. Vos- 1. eugdkerk (Aula Gymnasium)10 uur J. W. van Daalen. leref. Kerk, Zulderkerk: 10 uur dr. Wes- Ink; 5 uur ds. de Boer. Ichool Timorstraat: 10 uur ds. de Boer; lur dr. Westerink. )ude Vest: 10 uur dr. von Meyenfeldt; lur dr. Dronkert; 7 uur ds. Heule. laranathakerk9 uur ds. Heule; 5 uur von B Ichool t; 5 uur ds. Heule. fhr. Geref. Kerk: 10 uur (ond. Geheel ge zielverkwlkklng) en 5 uur (ond. bloed, dat alleen arme zondaars rei lt) ds. C. v. d. Weele. Jeref. Kerk (vrijgem.)10 en 5 uur ds. G. de Vries. ïeref. Gem.: 10 en 5 uur ds. C. Mole- W. tem. Gemeente: 10.30 uur ds. J. Th. ckenzle. !vang. Luth. Gem.: 1040 uur ds. C. Pel Amsterdam. Joopsgez. Gem.; 10 uur ds. J. K. Leen- 'ts te Hoog Soeren. )ud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 r Hoogmis (woensdag 9 uur v.m. H. I). frlje Kath. Kerk (Vreewljkstr. 19) 80 uur gezongen H. Mis). Jhrlstlan Science (Steenschuur 4): Kuur dienst, ptlstengem.: 10 uur dhr. H. Schou- I Ir; 5.30 uur dhr. M. v. d. Berg Jr. 1|dag 8 uur bidstond), tvang. Chr. Gemeenschap (Mlddelste- icht 3): 10 en 5 uur evangelist C. v. d. b te Vlaardlngen, (dinsdag 8 uur bid- md). ^eger des Hells: 10 uur Heillglngssa- mkomst. 12 uur zondagschool; 6.45 uur inluchtbljeenkomst Gangetje; 7.30 uur ffekklngssamenkomst o.l.v. eema te Amsterdam. envoy R. larlamlerveen Herv. Gem: 10 en 6.30 T ds. E. G. Boesenkool. Geref. Kerk: 10 6.30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Ger. ïk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Abbenes Herv. Gem.: 9.30 uur onbe- nd. Alphen aan flen Rijn Herv. Gem. Ju- nastraat: 9.30 uur ds. J. H. Bogers (H. I: 6.30 uur ds P. A. Lefeber (H.A. en Jikzegglng): Gebouw Jonathan: 10 uur M. Hanemaaijer (H.A.): Kapel Gouw- lis: 10 uur ds. P. A. Lefeber (H.A.); Ka- 1 Hoofstraat: 9 30 en 6.30 uur ds. A. J. rissen; Oudshoornseweg: 9 u. ds. G. Ca- e. Jeugddienst; 10 uur ds. G. Cadée; Irtha-Stlchtlng: 10.30 en 9 uur (H.A.) J. Th. Meijer. Geref. Kerk. Zulderkerk: uur ds. W. Wijma; 6.30 uur ds. W. C. d. Brink te Den Haag; Noorderkerk: ■45 uur C. A. Wlelemaker te Brulnisse; 'O uur ds. W. Tom. Aula Chr. Lyceum: uur ds. W. C. v. d. Brink; 640 uur ds. C. A. Wlelemaker: Hoofstraat: 10 uur ds. W. Tom; 6.30 uur ds. W. Wijma. Geref. Kerk (Vrijgem.). Gebouw Concordia: 10 uur leesdienst; 5 uur ds. H. Scholte. Chr. Geref. Kerk. Noorderkerk. Grijpensteln- straat: 8.45 en 4.15 uur ds M. S. Roos. Oud Geref. Gem., van Manderloostraat: 9.30 en 4 uur leesdienst. Rem. Geref. Gem. van Mandersloostraat: geen dienst. Ev. IJsbaangebouw10 uur eredienst; 6.30 u. dhr L. de Graaf. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. Bosch: 6.30 uur ds. Kooien te Reeu- wijk; (Nieuwerbrug)6.30 uur ds. Bosch; Geref. Kerk: 10 en C. v. d. 30 uur: ds. Kersten te Utrecht; (Nieuwerbrug): 9.30 en 6.30 uur ds. H. van Aller te Geersdijk; Herv. Evang.: 4.30 en 7 uur: ds De Vey Mesdagh te Den Haag; Geref. Kerk (vrij gem.) 9.30 en 3 uur ds. Scholte Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Ev. Luth. Kerk: 10.30 uur ds. Vermeulen te Amster dam. Vrije Evang. Kring: 10 uur eredienst; 7 uur ds. Leenhouts te Amsterdam. Boskoop Herv. Gem: 9 en 10.30 uur kand. W. Kalkman te Capelle a.d. IJssel; 6.30 uur ds. J. Pronk. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. Gijsb. Leene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Brujjn. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Ver. Vryz. Herv.: 10 uur ds. A. Kalis. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. P. J. Steenbeek. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. A. Heuzeveldt. Hooginade Herv. Gem.: 10 uur ds. de Vree (H.A.). Katwijk aan den Rijn Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. Makkenze (H.D.); 6 uur ds. A Makkenze; (Nieuwe Duinweg): 9 30 uur ds. F Offringa te Katwijk aan Zee. Geref. Kerk. 9.30 en 5 uur ds. H. de Valk; Interk. dienst (gymnastieklokaal Narcis straat) 10.30 uur ds D. K. Wielenga, ger. em. pred te Wassenaar. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieu we Kerk: 8.30 uur ds. G. Blok te Munten dam (baddlenst); 10 uur ds. G. Blok te Muntendam; 6 uur ds. C. v. d. Bosch te Bodegraven Oude Kerk: 8 uur ds. v. d. Kaetzke te 's-Gravenhage (Duitse dienst); 10 uur ds J. van Sliedregt te Putten; 5.45 gem. zingen; 6 uur ds. W. A. B. Ha gen (jeugddienst). Kapel: 10 uur ds. W. A. B Hagen; 5 uur ds W. G. v. d. Ree te Amersfoort. Zeehospitium6 45 uur ds. W. G. Krijkamp (em.) Geref. Kerk: 8.30 en 10.30 uur ds. F. Pijlman; 4 30 en 6 uur ds. B. A. Boa. legerpred. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Bakker van Hulzen; Geref. Kerk (vrijgem.): 9.30 uur ds. R. Brunlng te Rijnsburg; 5 uur ds. Breen. Ger. Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur leesdienst; Ger. Gem. in Ned.. Casa Cara; 10 en 5 uur lees dienst. Koudekerk Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. G. Koerselman. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. G. Fesseur te Rokanje. Leiderdorp Herv .Gem.: 10 uur ds. J. P. Honnef; 6 30 uur ds. J. den Draak te Arnhem (Jeugddienst); Zljlkwartier: 6.30 uur ds. de Vree te Hoogmade Geref. Kerk; 10 uur ds. Banga; 6.30 uur ds. Dijk. Zijlkwartier: 10.30 uur ds. Dijk; 5 uur ds. Banga. Vrijz. Herv. (geb. Lindelaan 12a): 10.30 uur ds. P. N. Kruyswijk te Haarlem. Leimulden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. H. Gijsbers. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. H J. Koffrle. LIsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. F. Brouwer te Hillegom: 7 uur ds. P. A. Elderenbroek te Amersfoort (Jeugddienst). De Gereformeerde Kerk te Hazerswoude. (Foto LD/Van Vliet) Afscheidsreceptie voor ambassadeur Kirsanof Ter gelegenheid van het komende af scheid van de ambassadeur van de Sov jet-Unie in Nederland, de heer Kirsanof, deken van het diplomatieke korps, is gisteravond in de ambassade van Polen een receptie gehouden. De hoofden van de diplomatieke missies in Nederland hebben hier afscheid genomen van de heer Kirsanof en zijn echtgenote De ambassadeur van Polen in Nederland, de heer J. Balicki, hield een afscheidstoe spraak, waarna de heer Kirsanof zyn ambtgenoten dankte voor het hem en zijn echtgenote aangeboden geschenk, bestaande uit een porseleinen blauw Delfts bord, een reproduktie van een zelfportret van Rembrandt en een por seleinen vaas met bloemen. Vreemde zaak Een commissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar het beschieten van twee Britse toeristen by Innsbruck, heeft meegedeeld, dat gebleken is. dat de schoten op afstand waren gelost. De politie sloot zelfmoord uit. De commissie kan niet met zekerheid zeegen of de schoten waardoor Charles Marmoy werd gedood en mevr. Lydia Franklyn werd gewond met een geweer of met een pistool waren gelost. Wel is vastgesteld, dat het een wapen van buitenlandse makelij was. De zaak werd nog mysterieuzer toen onthuld werd, dat op de plaats van de moordaanslag een gouden damesarm bandhorloge en een zonnebril waren gevonden. De commissie van onderzoek deelde mee, dat een man. waarschynlijk een Oostenryker, die waanzinnig was of door haat gedreven werd. op een aan- zienlyke afstand schoten had gelost. Mevr. Franklyn heeft verklaard, dat zij en Marmoy door „een vreemdeling" waren beschoten en van een hoogte ge vallen waren. De vreemdeling had daar na een steen naar haar gegooid. Gaat romantiek van Schotse huwelijken verdwijnen? Een Schots vrouweiyk lid van het Britse parlement, mevr. Jean Mann (Labour), heeft bij de staatssecretaris voor Schotse aangelegenheden een plan aanhangig gemaakt om de regering te verzoeken de wetten op de huwelijks sluiting in Schotland te herzien, zodat weggelopen minderjarige paartjes hun toevlucht niet meer in Schotland kun nen zoeken. Als bekend hebben ook vele Nederlanders van de weinig omslachtige huweiyksformaliteiten in Schotland ge bruik gemaakt. Mevr. Mann wil het onmogelijk maken, dat niet-volwassenen wier verblijfplaats normaliter niet in Schotland is, daar kunnen trouwen. Tot nogtoe kunnen minder jarigen boven de 16 jaar zonder toestemming van ouders of kantonrechter er in de echt worden verbonden. Engeland zelf eist daarvoor een leeftyd van 21 jaar. Arrestaties op Cuba De Cubaanse geheime politie heeft te Havanna naar haar eigen verkla ring talryke arrestaties verricht en wapens- en uniform voorraden in beslag genomen. Dit geschiedde naar aanlei ding van de ontdekking van een „ter roristische samenzwering" van oud militairen en burgers, aanhangers van de gevluchte politici Masferrer en Eleuterio, die in het buitenland tegen- revolutionaire activiteiten zouden be drijven. In de Sierra de Los Organos op West-Cuba achtervolgen 1500 regerings soldaten commando's van de „tegen- rebellen". Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. D. Middel koop te Workum. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur ds. D. H. Blesma; Geref. Gem. 10 en 4 uur ds. H. van Gllst; Geref. Kerk (vrijgem.): 10 en 4.30 ds. J. J. Verleur (H.A.)Oud Geref. Gem: 9.30 en 3 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Koole te Tjerkwerd; 6.30 uur ds. Joh. Stehouwer te Alphen. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. W. J. van Bleek te Wmibrugge. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. H. C. van der Ent te Rotterdam- West. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. Bloe- mendaal. Nteuwveen Herv. Gem 9.30 uur ds. G. Huls te Gouda (bed. HD.); 11.15 uur ds. Cadée te Oudshoorn; 6 30 uur dhr J. v. d. Hoek. Ger. Kerk; 9.30 en 6.30 uur ds. Snel. Nieuw-Vennep. Herv. Gem.: 9. en 10.30 uur (H.A.) en 6.30 u. ds. J. C. J. Bronsgeest. Bethelkapel: 10 uur ds. G. A. Abma te Amsterdam. Ger. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. C. W. Th(js. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. N'oordwykerhout Herv. Gem.: 10 uur ds. A. H. Smits. Doopdienst. Oegstgeest Herv. Gem.; Groene Kerk: 10.30 uur ds. G. F .Callenbach (HD.); Pauluskerk: 10 en 7 uur ds. B. C. Visser; Hoge Mors: 10 uur ds. H. Perdok. Vrljz. Herv (W. de Zwijgerkerk)10.30 uur dr. W. Chr. Smits te Edam. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. W. v. d. Linden te Den Haag (H.A.)Geref. Kerk (vrijgem.): 8.30 en 3 uur ds. R. Brandes. Oude AVetering Herv. Gem.: 9.30 en 7 uur ds. A. M. Knottnerus. Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur ds. A. G. Kornet; Rem. Geref. Gem.: 10.15 uur ds P. H. van Lent. Rijnsaterwoude Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. C. J. Baart. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur prof. L. H. van der Meiden te Den Haag. Sassenhelm Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Hoekstra te Noordwljk aan Zee; 5 uur ds. Walvaart. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. v. d Berg; 5 uur ds. Kuiper. Chr. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. den Boer. Ned. Prot. Bond: 10 uur: dhr Hulsbos. Ter Aar Herv. Gem.; 9.30 en 6.30 uur ds. Lindenburg. Geref. Kerk: 10 uur ds. Snel te Nieuwveen; 6.30 ds. Heyner. Voorschoten Herv. Gem (Dorp)10 u. ds. E. Saraber; 7 u. ds. W. G. Metering; (Ryndijk): 10 uur ds. W. G. MeUerlng. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. M. den Boer (H.A.). Geref. Kerk art 31: 10 en 5 uur ds. A. Duits, Emmererfscheldenveen. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur J. R. Cuperus; 6.30 uur dhr. A. Kruithof te Memster. Wijkgebouw Esdoornlaan: 9.30 u. ds v. Dijk. Nieuwerkerk a.d. IJssel; 6 30 uur dhr. J. Kattenberg te Den Helder. Ver.geb. Stationsstr.: 9.30 en 7 uur ds. E. H. Kalkman (HA Geref. Kerk: 9. 10.30 en 6.30 uur ds. N. W. van der Hout te Hazerswoude. Remonstr. Ger. Kerk: 10 u. da. van 't HoffVisser. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 6 uur ds. A. P. Verloop. Wassenaar Herv. Gem.: 10 uur ds. J. G Hooyer. em.-pred.; 7 uur dr. G. J. Stree- der te 's-Gravenhage; Klevletkerk: 10 uur ds. J. T. Wiersma (H.A.); Deylerhuls; 10.15 en 7 uur ds. H. Beker (H.A.). Geref. Kerk Blomcamplaan; 10 en 5 uur ds. E. van Es te Rotterdam; Zyilaan: 10 uur ds. M. P. Feringal; 5 uur ds. K. Welbedacht te Den Haag. Ned. Prot. Bond. Lange Kerkdam: 10.35 uur ds. J. Spijker Den Haag. Soefi beweging. Wald Pyrmcmtlaan 6: 11 uur universele eredienst Herv. Evang.. Dorps huis: 10 en 5 uur ds C. J. van der Graaf te Nljkerk. Woubrugge Herv. Gem 9 30 en 6.30 uur ds. G. F Overgaauw. Ger. Kerk: 9.30 en 6 30 uur G. W. J. van Bleek. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. Verweij: De Hoef: 7 uur ds. W. Verwelj. Geref. Kerk; 9.30 en 6.30 uur ds. J. W Genuit. Zoeterwoude Herv. Gem 10 uur dhr Grelve. kandidaat te Voorschoten. Zwanimerdani Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur: ds. C. L. v. d. Broeck. Geref. Kerk: 10 uur ds. J. Wagenaar. 6.30 uur ds. P. A. E. Slllevls Smltt te Rotterdam. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. ALT. dere week kreeg Leiden weer eerste van seWe wykcowcerfcew VOO» GlROCT ENkLElN h Lelde w kad specl- tóviver. Ooster Kwar ten <jroot ^eest cv— K+ö maakt eevi excursie naar de 164 hoogsieklassers uit leiderdorp maakten Heerlijke bustocht. Voorschoten kreeq er E.H.B.Q. gecfipib- meerdevtby..Hoera

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7