vrcvw Aanvallen op Gaul resulteerden in nederlaag van Frans nationalen De Tour in cijfers Olmedo zette kroon op nog prille carrière Nederlanders in de lappenmand Gaul en Bahamontes de relatieve winnaars van het eerste deel ZATERDAG 4 JULI 1959 Belg Eddy Pauwels in gele trui In het zicht van de Pyreneeën leden de Franse nationalen een nederlaag op drie fronten. De grote aanval op Charly Gaul werd door de Luxemburgse coureur grandioos afgeslagen. Bo vendien raakten de tricolores hun winstgevende gele trui kwijt aan de Belg Eddy Pauwels en tenslotte offerden zij Graczyk, de enige vertegen woordiger in de kopgroep, op het altaar, opge richt voor de groene trui van André Darrigade. Het resultaat van deze misgreep was dat de Fran sen de gele leiderspetten van het algemeen ploe- genklassement verspeelden aan de Belgen, die met Charly Gaul de grote overwinnaars van deze etappe waren. Een schrale troost voor de Franse nationalen was het behoud van de groene trui van Darrigade. Dat Marcel Queheille, die als winnaar alleen op de wielerbaan van het zich in de zon badende Bayonne aankwam, was in deze moor dende rit langs de rand van de verschroeide Tweemaal hebben de tricolores in de rit van Bordeaux naar Bayonne geprobeerd Charly Gaul, die zij in de bergen het meest vrezen, nog voor de Pyreneeën op een achterstand te zetten. De eerste poging deden Anquetil, Riviere, Bobet en de niet af te schudden Baldini. Na 30 km. al, meteen na de start, hadden zeven renners, onder wie de drager van de groene trui, een bruggehoofd geslagen. Dit was het sein voor een algemene uittocht uit het peloton. Diverse groepjes zetten zich op het spoor van de koplopers, die op de onbeschaduwde verlaten wegen een voor sprong van meer dan een minuut opbouwden. De Franse nationalen zagen hun kans en maakten van het onbewaakte ogenblik gebruik om de verraste Gaul hun hielen te laten zien. Er werd groot alarm geslagen. Gaul vond links en rechts avonturiers genoeg om een sterke macht te vormen, die achter de twaalf aanging. Knarssetandend zagen de nationalen de spurtzege op de hem overbekende, vlakten van „Les Landes" het door de uitge strekte dennenbossen met de penetrante geur van de afgetapte hars alleen van belang voor de regio naal zelf en zijn enthousiaste streekgenoten op de tribunes. De Nederlanders zaten in deze negende etappe in de lappenmand. Geen van de oranjetruien kon Gaul bijstaan in zijn strijd, toen Anquetil en Louison Bobet, na 156 km., voor de tweede maal het offensief tegen de Luxemburger openden. Gaul moest het alleen doen, want de Nederlanders, van wie Martin van den Borgh het te kwaad had met een onwillige maag, hadden op Daan de Groot na allemaal achterin gehangen op het belangrijkste moment van de dag. Zij kwamen binnen met het grote peloton, bijna 9 minuten achter winnaar Queheille en zes minuten na de groep met alle favorieten. in de verte de strijdmacht Gaul naderen. En toen de tengere coureur op hen neer streek gaven zij zich gewonnen. Inmid dels waren zij zo dicht achter Darrigade en zijn kornuiten gekomen, dat de rust van het peloton prevaleerde. Veel rust was er overigens niec. Want de zon brandde onbarmhartig op de soms door koolbladeren beschutte, maar meestal onbeschermde nekken van de renners. De waterdragers kregen het druk. De schaarse cafeetjes langs de weg werden bestormd als het peloton langs ging. Hier en daar zorgden ent housiaste bewoners met hun tuinslan gen voor een verfrissende douche, maar dit gebeurde in het begin veel te weinig omdat er bijna geen boerderij te be kennen was. Temidden van deze hel na 48 kin. bij Le Muret kwamen drie renners ten val. De Deen Jonsson bleef in het smeltende teer van het weg dek liggen. Kreunend wentelde hij zich van de ene zijde op de andere. Het Tour-avontuuf was voor hem af gelopen met een gebroken sleutel been maakte hij de reis naar Bayonne verder in de ambulance-wagen. Bad Het peloton sukkelde verder. In Es- cource (82 km.) zagen de bewoners de renners langer dan zij gedacht hadden. De rustieke fontein op het dorpsplein werd bestormd door de uitgedroogde meute die zich zonder een moment te aarzelen in het water stortte. Dit ver frissende bad miste, zijn uitwerking niet. Dertig kilometer verder hadden eerst Menzaneque en Fabri en vervolgens ook Graczyk, Padovan en Queheille de vlucht genomen. Bij de ravitaillering te Leon (127 km.) lagen zij al twee minuten voor. Toen sprong Darrigade achter de koplopers aan. De man uit Dac wilde zich in zijn geboortestreek niet alleen in zijn glanzende groene trui vertonen, maar had ook het oog laten vallen op vlakke betonnen baan in het velodrome van Bayonne. Grove fout Marcel Bidot maakte een grove fout door Graczyk de opdracht te ge ven zich terug te laten vallen om Darrigade op te halen. Want de Franse ploegleider had er niet op ge rekend, dat het ontbreken van de tri colores in de voorste gelederen voor de anderen een extra stimulans zou zyn. In het heetst van het gevecht had niemand aandacht voor de lok kende koele meertjes bij Soustons (150 km.) .Want Darrigade en Craczyk spanden zich tot het uiterste in om de achterstand van 1 min. 40 sec. op de koplopers te overbruggen. Het lukte niet en Darrigade was de eerste, die stelde. 5JULI-10eETAPPE-235KM DE PYRENEEËN het hopeloze van zjjn plan inzag. Graczyk gaf het zo gauw niet op. Hij reed nog een tijd lang alleen door, maar kwam steeds meer achter. Na 156 km., even voor het plaatsje Tosse, waar we de hel van Les Landes achter ons lieten en door verkoelende beschaduwde lanen de tocht voortzetten, kwam de ontknoping. Marcel Janssens was de eerste, die uit het op 3% minuut rijdende peloton wegsprong, achter hem gingen Van Aerde, Dotto, Baffi, Hoe- venaers en Friedrich. Anquetil, Bobet en Adrieaenssens leidden vervolgens de tweede aanval op Gaul in. Zonder suc ces, want de volgende vlucht, waarvan Rivière en Baldini de animators waren, ontsnapten ditmaal niet aan de aan dacht van Gaul, ook al ondervond hij geen enkele steun van zijn ploegmak- kers. In de voorste gelederen gebeurde er intussen ook het een en ander. Queheille demarreerde op het hem bekende ter reinen in de bochtige afdalingen naar de voet van de Pyreneeën won hij steeds meer terrein. Hij sprak zijn laatste re serves aan om de triomf van een etappe zege aan zijn streek te kunnen schen ken. Een minuut 27 sec. voor Manzane- que en Fabri maakte Queheille zijn laat ste ronde over de wielerbaan en zakte toen, vlak na de eindstreep, van uit putting in elkaar. Padovan, die had moeten lossen, kwam met de tweede groep binnen, waarin Charly Gaul zich met een der laatste plaatsen tevreden De negende etappe van de Ronde van Frankrijk van Bordeaux naar Bayonne over een afstand van 207 km is gewon nen door de Franse regionaal Queheille (West-Zuid-West) in 5 uur 19 min. en 17 seconden (met bonificatie 5 uur 18 min. 17 sec.) De verdere uitslag luidt: 2. Manzaneque (Spanje) 5.20.44 (met bonificatie 5.20.14)3. Fabbri (Italië) 5.20.44; 4. Hoevenaers (België) 5.22; 5. Craczyk (Frankrijk (nationaal) z.t.; 6. Anglade (Centraal Midden Frankrijk) z.t.; 7. Anquetil (Frankrijk) z.t.; 8. Van Aerde (België) z.t.; 9. ex aequo Bleneau (West Zuid West), Padovan (Italië); Janssens (België)Adriaenssens (België) Plankaert (België), Pauwels (België), Bono (Italië), Gaul (Nelux), Baldini (Italië), Bobet (Frankrijk Nationaal), Pavard (Parijs noord-oost), Friedrich (Zwits.-Dujtse ploeg), Faliarini (Italië), Baffi (Italië, Rivière (Frankrijk natio naal), Bahamontes (Spanje) Bergaud (centraal midden Frankrijk), Dotto (cen traal midden Frankrijk), en Branckaert (België) allen in dezelfde tijd als Hoe venaers 5 uur en 22 min.; 28 Van Ge- neugden (België) 5 uur 24 min. 3 sec.; 32. Bolzan (Nelux) 5.26.10; 42. Darrigade (Frankrijk nationaal) 5.28.09; 44. Kool (Nelux) 5 uur 28 min. 9 sec.; 55. Kersten (Nelux) z.t.; 58. Ernzer (Nelux) z.t.; 68. Voorting (Nelux) z.t.; 69. De Groot (Ne lux) z.t.; 72. De Jongh (Nelux) z.t.; 74. Ca- zala (Fr. nat.) z.t.; 77. Damen (Nelux) z.t.; 86. Piet van Est (Nelux) z.t.; 94. Van den Borgh (Nelux) z.t.; 95. Robic (Parijs n.o.) z.t.; 101. Schmitz (Nelux) z.t.; 105. Gauthier (centr. midden Frank rijk) z.t.; 107. Geminiani (Frankrijk na tionaal) 5.33.27. ALG. KLASSEMENT 1. Pauwels (België) 48 uur 45 min. en 27 sec.; 2. Cazala (Frankrijk nationaal) 48.50.13; 3. Anglade (centraal midden Frankrijk) 48.50.49; 4. Gauthier (cen traal midd. Frankrijk) 48.51.40; 5. Adri aenssens (België) 48.51.49; 6. Hoevenaers (België) 48.51.59; 7. Rivière (Frankrijk nationaal) 48.52.05; 8. Annaert (Parijs noord-oost) 48.52.24; 9.Vermeulin (Parijs noord-oost) 48.52.25; 10. Baffi (Italië) 48.52.48; 11. Baldini (Italië) 48.52.56; 12. Desmet (België) 48.53.42; 13. Anquetil (Frankrijk nationaal) 48.54.03; 14. Schel- lemberg (Zwitsers-Duitse ploeg) 48.54.15; 15. Craczyk (Fr. nationaal) 48.54.1916. Manzaneque (Spanje) 48M£2f 17, Ba hamontes (Spanje) 48.54.34; 18. Picot (west-zuid-west) 48.54.36; 19. Gaul (Ne lux) 48.54.41; 20. Van Geneugden (Bel gië) 48.55.13; 24. Queheille (w.-z.-w.) 48.56.54; 25. Bobet (Fr. nationaal) 48.57.01; 41. ex aequo: Darrigade (Fr. nationaal) en Kersten (Nelux) beiden 49.00.42; 44. Piet v. Est (Nelux) 49.01.11; 46. Voorting (Nelux) 49.01.47; 47. De Groot (Nelux) 49.01.54; 51. ex aequo: De- jouhannet (centr. midden Frankrijk) en Ernzer (Nelux) beiden 49.02.38; 57. Bol zan (Nelux) 49.02.53; 60. De Jongh (Ne lux) 49.03.22; 67. Van den Borgh (Nelux) 49.04.13; 68. Damen (Nelux) 49.04.17; 73. Schmitz (Nelux) 49.04.46; 79. Kool (Ne lux) 49.05.42; 90. Robic (Parijs n.-o.) 49.09.35; 91. Geminiani (Fr. nationaal) 49.10.29. Er zijn nog 111 renners in de strijd. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de negen de etappe luidt: 1. Italië (16 uur 4 min. en 44 sec.; 2. ex aequo: België 16.06.00, Frankrijk na tionaal en Centraal zuid-Frankrijk) z.t.; .4 west-zuid-west 16.06.45; 6. Spanje 16.09.38; 7. Zwitserl.-Duitsland 16.15.04; 8. Nelux-ploeg 16.16.19; 9. Parijs noord oost 16.19.14; 10. Internationale ploeg 16.19.30. Het algemeen ploegenklassement na de negende etappe luidt: 1. België 146.32.15; 2. Frankrijk natio naal 146.36.21; 3. Centraal zuid 146.39.43; 4. Italië 146.42.53; 5. Parijs noord-oost 146.43.02; 6. Spanje 146.49.05; 7. Zwit sers-Duitse ploeg 146.49.13; 8. west-zuid- west 146.51.08; 9. Nelux-ploeg 146.56.34; 10. Internationale ploeg 146.58.10. PUNTENKLASSEMENT 1. Darrigade (Frankrijk nationaal) 244 pnt; 2. Dejouhannet (centraal midden Frankrijk) 216 pnt.; 3. Favero (Italië) 192 p.; 4. Graczyk (Frankrijknationaal) 182 pnt.; 5. Hoevenaers (België) 174 pnt. De premie voor de strijdlustigste ren ner ging in de negende etappe naar Queheille van de west-zuid-west-ploeg. Het klassement voor de strijdlustigste renners wordt nog steeds aangevoerd door onze landgenoot Piet van Est met 73 punten vóór de internationaal Elliott met 72 punten en Queheille met 69 pnt. De premie voor de grootste pechvogel Voetbal - programma AMATEURS Promotie naar 2e klasse: TYBB—Overmaas; HION—Excelsior "20. Promotie naar 3e klasse: 'sGravezandeBodegraven; Spoorwijk Lisse. ZATERDAGVOETBAL Promotie naar KNVB: LoosduinenAlphen. Sportagenda Amstelveen (Bosbaan)Nationale r oeikampioenschappen Lisse (Gem. Sportpark)Concours hippique (NederlandBelgië) Zandvoort (circuit)Sportwagenraces (Nederland—Engeland) Roei wedstrijden op Bosbaan begonnen Op de Bosbaan bij Amsterdam zjjn gisteravond de driedaagse roeiwedstrij- den van de Koninklijke Nederlandse Zeil- en Roeivereniging en van de Hol landbeker Wedstrijdvereniging begon nen. In verband met een gecomprimeerd roeiprogramma voor 1959 heeft men moeten besluiten aan dit weekeinde de wedstrijden om de Nederlandse kampi oenschappen toe te voegen, iets wat niet gebruikelijk is en waarvan men volgend jaar zal afstappen. In de twee voorwedstrijden van het nummer Jonge Acht B leverde Nereus de meest opvallende prestatie door zo wel de favoriete Aegir-ploeg als Proteus in de eerste voorwedstrijd te verslaan. Uitslagen: Jonge Acht B le heat: 1. Nereus 6 min. 08.8 sec.; 2. Aegir 6 min. 10.2 sec.; 3. Proteus. 2e heat: 1. Laga 6 min. 09.- sec.; 2. Njord 6 min. 13.8 sec.; 3. DDS. Overnaadse Twee finale: 1. Njord 8 min. 18 sec.; 2. Poseidon 8 min. 27.8 sec.; 3. Phocas; 4. Amstel. Dames Oude Dubbel Twee: le heat: 1. Deutsche Hochschule 3 min. 45.4 sec.: 2. De Hunze 3 min. 52.6 sec.; 3. Het Spaarne. 2e heat: 1. Deutsche Hochschule 2, 3 min. 54.4 sec.; 2. De Hoop 4 min. 02.6 sec Van de Jonge Acht B worden in de finale geplaatst Nereus, Aegir, Laga en Njord. Van de dames Dubbel Twee zullen de beide ploegen van de Deutsche Hoch schule de strijd aanbinden met De Hunze. ATLETIEK Hans Smit liep 200 meter in 21.3 sec. In het Rhein-stadion te Dusseldorp zjjn gisteravond voor ruim 12.000 toe schouwers internationale atletiekwed strijden gehouden waaraan ook enkele Nederlandse atleten hebben deelgeno men. De Gronings-Haagse Vlug en Le nig atleet Hans Smit zorgde voor de beste prestatie. Hij liep de 200 meter in 21.3 sec., een tjjd die slechts 0.2 sec. bo ven het Nederlands record op deze af stand ligt. Smit werd hiermee derde. De race werd gewonnen door de Ame rikaanse wereldrecordhouder Bill Wood- house in 21 sec. precies. In dezelfde tijd als Smit kwam de Griek Georgopoulos op de tweede plaats. De 100 meter was eveneens Voor Wood- house, zjj het na een nek aan nek race met de Duitser Manfred Germar. Voor beiden werd 10.3 sec. afgedrukt. Hans Smit eindigde als vierde achter Mahlen- dorf (Did). Ook zij hadden gelijke tijd: 10.6 sec. Kees Koch uit Rotterdam behaalde met een worp van 52.38 m een derde plaats bij het discuswerpen, achter de Amerikaan Rink Babka (54.49 m.) en Kounadis (Griekenland) die 53.38 meter wierp. Wimbledon-kampioenschappen De 23-jarige Olmedo heeft te Wimbledon de kroon op zijn nog prille carrière gezet, waarin hij als een meteoor omhoog is geschoten. Immers, toen hij vorig jaar decem ber voor Amerika de Davis Cup hielp terugwinnen op Australië en bovendien het internationale kam pioenschap van Australië op zijn naam schreef, vestigde de Peruaan eerst zijn reputatie in de interna tionale tenniswereld. Hij plaatste zich bovendien als eerste op de wereldtennisranglijst en dat hij Goddet: de Tour gaat koken Snakkend naar water, snakkend naar schaduw, snakkend naar de eerste rustdag. Zo heeft de gehele Tourkaravaan de negende etappe over ruim tweehonderd verschrik kelijke, schroeiende kilometers ge reden, Jacques Goddet had het bij de start in Bordeaux, waar het 's mor gens om half negen al nauwelijks in de zon was uit te houden, ge zegd: „Mijne heren, de Tour gaat koken. Van de 4355 km, die in Mulhouse op het programma van de „helden der weg" stonden, zjjn er thans ruim 1850 afge legd. En nog steeds is de situatie, in Nantes na de tijdrit ontstaan, geconso lideerd gebleven. Dat Cazala zijn gele trui kwijtraakte aan Pauwels is alleen maar belangrijk voor de Franse nationa len en de Belgen; dat de regionaal Queheille, geheel alleen op stap, uit het kopgroepje een etappe mocht winnen, nadat de andere regionaal Dejouhannet in Bordeaux was begonnen met de rebellie tegen de tricolores en de Italia nen. zal maar weinigen vreugde brengen of een zorg zijn. Om de grote heren Het gaat allemaal nog steeds om de grote heren, op welke plaatsen deze ten opzichte van de leiders in de algemene rangschikking ook mogen staan. Natuur lijk, het gevaar is nog altijd aanwezig, dat in het totnutoe wat aarzelende en angstig gevoerde gevecht van de grote honden een ander er met het been vandoor gaat, maar hoe riskant het ook is met de gedachte aan die mogelijkheid te spelen, in de grond van zijn hart houdt niemand rekening met een der gelijke huzarenstukje, al wordt er bij het analiseren van de kansen der favo rieten toch altfjd een schuin oogje ge houden op mensen als Cazala en Anglade, die per slot van rekening in het voor seizoen (Ronde van Champagne en Dauphine Libere) hebben laten zien, dat zij tot grote dingen in staat zijn. Riviere heeft de winst, die hij :n de tijdrit van Blain naar Nantes i-'d be haald, niet kunnen vergroten. Anquetil zag elke aanval verijdeld en Louison Bobet heeft evenmin kan* gezien er tus senuit ito trekken, zonder dat de rest van het sterrenveld niet onmiddellijk aan zijn wiel zat. Voorlopige balans De slotsom van deze voorlopige balans der vedetten? Welnu, men kan veilig stellen, dat zowel Charly Gaul als Frederico Bahamontes de relatieve winnaars zün van het eerste deel van deze tour, de lange vlakke aanloop voor de hink-stap-sprong over de berg- massieven. Er zijn in de volgerskaravaan gewich tige theoriën opgebouwd over de tactiek van deze beide klimspecialis- ten. Het is moeilijk te beoordelen of, en zo ja, hoe de Spaanse ploeg voor Bahamontes heeft gereden, maar wel staat als een paal boven water, dat de Nelux-ploeg er zijn tactiek op heeft gericht te voorkomen dat Gaul verder op zijn gevaarlijkste rivalen achter geraakte. In hotel Moderne in het gezellige Bayonne, was de stemming gisteravond niet bijzonder juichend. Buchly maakte zijn mannen duidelijk, dat je van veel drinken heus niet beter gaat fietsen en Goldschmidt liep te foeteren, dat Charly Gaul als enige van de équipe in de groep van Rivière, Baldini en Anquetil heeft moeten rijden, zonder steun dus voor het geval deze heren eens géén angst voor elkaar zouden hebben gehad. Maar dit was dan ook de eerste keer waarbij het in het oranje-twaalftal niet liep zoals het de bedoeling was. Want al zijn de individuele resultaten totnutoe inder daad nogal teleurstellend, als ploeg heeft Nelux tot Bordeaux voortreffelijk gereden en in elk gesprek, in elk inter view met een der favorieten of hun ploegleiders, komt er een zekere angst voor deze taaie, sterke, Nederlands- Luxemburgse alliantie tot uiting. Eigen lijk zonder veel moeite heeft Gaul op deze manier alle aanvallen, die vooral door Baldini, maar ook door Anquetil, en Rivière werden opgezet, kunnen pareren. Noch Gaul noch Bahamontes zouden een week geleden nog hebben durven dromen, dat de concurrentie zo vrien delijk zou zjjn of zo bang voor elkaar om hen als het waren naar de bergen mee te voeren. Want de achterstand van de beide specialisten is verrassend klein. Over enkele dagen zullen we weten wat Baldini en Rivière in de berg etappes var de tour de France waard zjjn en wanneer we dat weten, weten we al erg veel.... Alex Olmedo, de nieuwe Wimbledon-kampioen. deze plaats waardig is, heeft hij in het toernooi te Wimbledon ge toond. Slechts twee sets heeft hij In het enkelspel moeten afstaan, één aan Krishnan, die hem zo verrassend op Queens Club versloeg, en één aan Ayala. In de finale was hij onaantast baar voor de 19-jarige Australiër Rod Laver, die na 1 uur en 12 minuten moest kapituleren. Het was een eind strijd zonder bepaald briljant tennis, maar toch wel boeiend .vooral door het taaie verzet van Laver, wiens spel ech ter leed onder de druk, die de belang rijkheid van de strijd erop legde. Lavers spel was aanmerkelijk minder vast dan in de halve eindstrijd tegen Mackay en reeds spoedig was duidelijk, dat hij in zijn opzet om als eerste ongeplaatste speler Wimbledon te winnen ,niet zou slagen. ALS EEN PANTER Olmedo, de eerste Zuidamerikaanse Wimbledonkampioen, speelde als een panter, razendsnel en slim. Het zeer gevarieerde spel van Olmedo impo neerde de jonge Australiër dermate, dat hjj met 15 achter kwam te staan. Weliswaar slaagde Laver er daarna in door Olmedo's service te breken de enige keer in de hele partij en zich enigszins te herstel len, maar met een love game schreef de Peruaan de eerste set op zijn naam: 64. Ook bij hét begin van de tweede set stond Lavers service sterk onder druk, maar niettemin slaagde de Australiër erin met 42 voor te komen. Olmedo brak echter door in de zevende game, voornamelijk op Lavers foute volleys en de Australiër verloor zijn service we derom in de negende game, toen een dubbel-fout hem in moeilijkheden bracht. Het was eveneens een dubbel-fout zijn vijfde in de partij die ertoe leidde, dat Laver de enige doorbraak van zijn service in de derde set moest toestaan. Het gebeurde in de tiende game, nadat hij tot 45 de strijd goed in evenwicht had weten te houden. Dit was fataal en Lavers nederlaag was een feit. Olmedo was kampioen, weliswaar geen kampioen van het formaat Kramer of Sedgman, maar ongetwijfeld op dit moment 's werelds sterkste amateur tennisspeler. Niettemin boekte Laver deze dag een succes. Met Darlene Hard zegevierde hij in de halve finale van het gemengd dubbelspel met 6—2, 57, 62 over de Engels-Mexicaanse combinatie Knight- Ramirez. In de finale komen Laver en Hard uit tegen Fraser en Maria Esther Bueno, die met 6—3 6—2 Mark-Arth uitschakelden. Drie Amerikanen en één Engelse zul len strijden om de titel in het dames dubbelspel. Aan de ene kant Darlene Hard en Jane Arth, aan de andere de Amerikaanse Fleitz en de Engelse Christine Truman. De mogelijkheid op een Engels succesje blijft dus bestaan. CRICKET Cricket-competitie Eersteklasse A: VRA—ACC (4/7); HCC II—Quick Hg.; Hermes/DVS— HCC I; VRA—Rood en Wit; VOC— ACC. Eersteklasse B: SpartaPW (4/7); Haarlem—VVV; HBS—PW. Tweedeklasse C: HCC IVHermes/ DVS II; Krekels—CCG; LCC—Groen Geel. Tweedeklasse E: Ajax LCVHW; Ex celsior IIHaarlem II; Hermes/DVS II —HBS II. Derdeklasse D: Quick HI—VPC H; Sparta IH—VCC Hl.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5