HET SPROOKJESHUWELIJK IN BRUSSEL Hartveroverende charme in een luisterrijke entourage Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 3 juli 1959 Derde blad no. 29785 Enkele beelden van het sprook jesachtige huwelijk, dat gisteren in Brussel werd voltrokken tussen Prins Albert van België en Prinses Paolo Ruffio di Calabria, de stralen de bruid die de harten niet alleen van de Prins maar van alle Belgen heeft veroverd in de korte tijd, dat onze zuiderburen haar kennen. Links boven het jonge paar in de auto na de voltrekking van het burgerlijk huwelijk op weg naar de St.-Goedelekerk, waar het huwelijk kerkelijk werd ingezegend. Deze rit in een open auto werd een triomf tocht door de dichtopeengepakte rijen Belgen langs de gehele route. Midden boven een overzicht van de schitterende kerk tijdens de hu welijksplechtigheid. Rechts boven Prinses Paola, die tijdens de plechtigheid in de kerk even een traan van ontroering moest wegvegen. Prins Albert moest haar een zakdoek aanreiken, toen de emoties haar een ogenblik de baas werden. Links midden de officiële staat siefoto, welke gisteren na afloop van de plechtigheden van het Prinselijk paar werd gemaakt, waarop duidelijk de enorme lengte te zien is van de sleep van het bruidsgewaad van Prinses Paola. Daarnaast in het midden van de pagina een belangrijk moment in beeld gebrachtburgemeester Cooremans van Brussel reikt Prin ses Paola het trouwboekje uit, na haar en de Prins te hebben geluk gewenst. Rechts in het midden van de pa gina de aankomst van het paar in de St.-Goedele kathedraal in Brus sel. Achter de breed uitwaaierende sleep, de charmante bruidsmeisjes, die deze dag een zware taak had den te volbrengen. Links onder het verlaten van de kerk, waar talloze vorsten, diplo maten en andere hoogwaardig heidsbekleders de indrukwekkende plechtigheid bijwoonden in een bijzonder schilderachtige entou rage. Rechts onder een beeld van de enorme drukte langs de route, dte de auto met het Prinselijk paar volgde op weg naar de kerk. Zo verliep dan de dag, waarnaar heel België geruime tijd heeft uit gezien, en die feestelijker werd dan zij zich hadden durven dromen: een stralende Prinses en een jonge knappe Prins zorgen voor een on vergetelijk festijn en verstevigden daarmee op ongekende wijze de banden tussen volk en Vorstenhuis.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9