Laatste nieuws AGENT/BEZORGER Kiiideroptocht in „Oosterkwartier" Fysiologisch laboratorium geopend VRIJDAG 3 JULI 1959 Nog zijn de feestelijkheden, die deze week ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de speeltuinvereniging „Oosterkwartier" in de Kooi worden ge houden, niet ten einde. Gisteravond bij voorbeeld trok een vrolijke kinderschare verkleed en wel door deze in het ooste lijk deel van onze stad gelegen wijk. Dat het aantal jongens en meisjes, dat aan deze gekostumeerde optocht deelnam niet zo groot was, vond men wel jammer. Het bestuur van de speeltuinvereniging had nl. op meer dan 46 deelnemers ge rekend. Zij die in de stoet meeliepen zagen er echter allergrappigst uit. Voor op marcheerde het Leidse Jeugdorkest „De Burcht", dat ook nu weer een kra nige indruk maakte. In de Sumatra- straat werd een show ten beste gegeven. De optocht trok vanzelfsprekend veel belangstelling. Na afloop kregen de kin deren een prijsje en een traktatie mee naar huis, terwijl de voorzitter van „Oosterkwartier", de heer W. Frank, woorden van dank richtte tot de jonge muzikanten. De uit drie dames bestaan de jury kwam tot het volgende resul taat: lste prijs, Ine de Graaf (Oosterkwar tier jurkje); 2de prijs Philip Trap (Turk)3de prys Monique Vreeburg, Ro nald en Tootje Stokkel; 4de prijs Anne ke Hendriks, Thea Grotenhuis; 5de prijs José Linderhof, Ilona Broeksema; 6de prijs Sietse Boer, Anneke de Zwijger; 7de prijs Liesbeth Nieuwenhoven, Ronny Waalmeyer; lste groepsprijs: Suze de Roode, Carin Jansen, Marion Daal- meyer (sterren op rolschaatsen); 2de groepsprijs: Janneke Sonsbeek, Marijke Beyer, Geertje Beyer (vader, moeder, kind). Vandaag en morgen wordt er een tuinfeest gegeven, die uiteraard veel geld op zal moeten brengen. Op de foto ziet men een groepje kinderen, dat meeliep in de kleur- en klankrijke optocht. (Foto LD/Van Vliet) Openingsrede van minister Cals Hedenmiddag heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals. het nieuwe fysiologisch laboratorium van de Leidse Universiteit geopend, waarover elders in dit Blad uitvoerig wordt geschreven. In zijn rede uitte de minister er zijn voldoening over, dat ondanks de beste dingsbeperking de uitgaven voor hoger onderwijs en wetenschappen in hun totaal de laatste jaren geregeld belang rijk gestegen zijn. Ter illustratie noemde de minister enkele cijfers, die betrekking hebben op de gewone diensten. In 1950: 35.5 miljoen, waarvan 4.9 miljoen voor de universiteit te Leiden. Deze cijfers waren voor 1957: 101 miljoen en 12.6 miljoen, voor 1958: 138 miljoen en 17.9 miljoen en voor 1959: 167 miljoen en 19.3 miljoen. Minister Cals ging ook in op de ont wikkelingshistorie van het nieuwe labo ratorium, dat ter vervanging dient van het oude, dat reeds tientallen jaren niet meer aan de eisen des tyds voldoet. Hij zei, dat de eerste „cri de coeur" van het college van curatoren om veibetering van het fysiologisch laboratorium reeds van 1949 dateert. Hij betreurde het, dat de tot standkoming van het nieuwe laboratorium tien jaar heeft gevergd, maar zeide, dat dit niet te wijten is aan de met de uitvoering van de bouw of de beoordeling van de plannen belaste in stanties, doch aan de onvolledigheid van de aan het bouwplan ten grondslag lig gende gegevens. ,.De aanpassing in vele details, zoals in de laatste maanden de voorzieningen voor de huisvesting van de afdeling voor electronenmicrcscopie, hebben telkens weer tot wijzigingen van meer of minder ingrijpende aard geleid, maar ik zie daarin toch in de eerste plaats een demonstratie van de veel omvattende werkzaamheden, die de bouw van dit laboratorium voor U met zich heeft meegebracht". Spr. besloot zijn rede met een welgemeende geluk wens aan prof. dr. W. J. Duyff, de direc teur van dit laboratorium en het college van curatoren. LEIDERDORP Naar hereniging? De raad van de Geref. Kerk alhier, heeft in zijn laatst gehouden kerkeraads- vergadering met algemene stemmen het besluit genomen dat deze zich van harte stelt achter de pogingen, die door ver scheidene kerken als Almelo, Baarn, 's-Gravenhage-West, Leiden e.a. worden gedaan om te komen tot hereniging met de vrijgemaakte broeders en zusters en in de tweede plaats, dat de raad by de Generale Synode er op aandringt alles te doen wat zij kan, om deze zaak te bevorderen en tenslotte dat de Generale Synode verzocht wordt de Vervangings formule terzijde te stellen. Met ingang van a.s. zondag 5 juli zullen de diensten der Geref. Kerk in het Zijlkwartier weer beginnen om half elf. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Albertus B. M. J., zn v. L. J. van Eisen en M. M. J. Meljers; Raymond M. zn v. J. A. Hankart en C. Bron: Abra ham B zn v. A. A. Breebaart en J. Terp stra; Jeroen, zn v. H. Los enG. Pet. Ondertrouwd: L. H. Wlerts, 27 Jaar en A. L. Tibbe. 22 Jaar; H. van den Bosch, 28 Jaar en W. F. van der Sleet. 23 jaar. Getrouwd: A. Q. van Rfjn. 31 Jaar en B. C. M. Zandvliet, 21 Jaar: Joh. M. A. Hartman. 38 Jaar en J. H. Oolln. 41 Jr; R. Mulder. 30 Jr en A. Boeré. 23 Jr; G. J. Vermeer. 29 Jr en E. Visser, 31 Jr. Overleden: J. Freese, wed. van J. van Tuyl; D. M. J. Coebergh. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Willem, zn v. C. L. Moofjekind en C. J. H. Brederode; Jacobus Hermanus, zn v. S?. J. van Vliet en L. Handgraaf; Maartje, dr v. J. Verdoes en M. van Beelen; Cor nells IJsbrand, zn v. C. IJ. Paauw en P. Jordaans; Anja, dr v. M. van den Berg en K. Flippo; Maria Allique. dr v. M. J. Gcudrfaan en G. Francken; Johanna Ma ria, dr. v. W. J. van Rijn en J. M. Borst. GETROUWD: H. P. de Goede en G. IJ. C. Heemskerk; A. J. Nagtegeller en G. Boxhoorn; J. C. Baak en A. Beerenfenger; T. M. H. Dor ren en M. A. A. Zandvliet; A. J. Lagen dijk en C. van Egmond; L. van Leeuwen en C. C van der Kwartel; W. J. M. E. v. Haasteren en J. JOubbelaar; J. Looye en D. J. H. van der Haven; W. F. Marcells en H P. M. Delfos; W. van Santen en M. E. Seller; J. Ouwerkerk en J. M. Vuurpijl. Overleden: E. F. van Zeiand, 5 Jr, zoon; M C. van der Ham. 48 Jr. echg. van K. tiiikker; A. Sieders, 72 Jaar, man. VOORSCHOTEN GOEDE UITSLAG VERKEERS- EX AMEN. Aan het verkeersexamen hebben dit jaar 277 leerlingen van de zesde klas sen van de lagere scholen in Voorscho ten deelgenomen. Vergeleken met vo rige jaren is het examen bijzonder goed verlopen. De samensteller van de route voor het praktisch verkeers examen. de heer C. Robbertsen, heeft zich zelfs afgevraagd of de route dit jaar misschien wat gemakkelijker is geweest, maar de examencommissie meende niet, dat dat het geval was. Van de 277 kandidaten heeft 44% het prak tisch exafnen geiheel zonder fouten af gelegd. In totaal wisten 14 leerl'n"en het ge hele examen (dus schriftelijk en prak tisch) zonder een enkele fout te maken af te leggen. Afgewezen werden sleohts 16 leerlin gen. Gezien het grote aantal kandidaten zullen de diploma's niet meer „centraal" uitgereikt worden, maar zullen ze op de scholen aan de leerlingen gegeven wor den. Ook zal aan de geslaagden. d:e 0 fouten maakten, geen cadeautje gege ven worden, omdat het aantal zo groot is, maar deze kinderen krijgen wel een kleine verrassing. Kruschen Salts - de kleine dagelijkse dosis, kan ook voor U wonderen doen. Duizenden werden verlost van bun rheumatische pijnen. Waarom zoudt U dan nog langer lijden. Néém Kruschen - hoe eerder hoe beter. De gunstige werking op Uw bloedzuive rende organen blijkt al gauw. Pijnen verdwijnen, naarmate Kruschen Uw bloed vrij maakt van de onzuiverheden, die nu Uw pijnen verwekken. Als U vandaag met Kruschen begint - iedere dag de kleine dosis - ondervindt U die weldadige verlossing al gauw. WARMOND Voor het vakexamen kleinhandel in tabak slaagde te Den Haag mej. A. Sikking. WASSENAAR Links afslaan bij het viaduct is nu verboden De NZH heeft gisteren van Rijkswa' terstaat bericht ontvangen, dat met in gang van vandaag het links afslaan bij het viaduct te Wassenaar wordt ver boden. In verband hiermede zullen de bussen in de richting Den Haag voor het via duct rechts afslaan en via het viaduct de route vervolgen. De uitstaphalte bij Marlot wordt verplaatst naar de boven zijde van het viaduct. INBRAKEN OPGEHELDERD Drie jongemannen uit Den Haag en Voorburg, in leeftijd variërend van 19 tot 25 jaar, die onlangs door de Haagse politie werden gearresteerd in verband met een reeks inbraken in Den Haag, blijken zich ook in Wassenaar aan in braken te hebben schuldig gemaakt. Er werd een bezoek gebracht aan een drietal clubgebouwen van voetbal- verenigingen. Uit het Blauw Zwart-ge- bouw werd een bandrecorder met ver sterker gestolen, uit twee tenten in de Censuur op Nieuw-Guinea? (Van onze Haagse redactie) In parlementaire kringen heeft men met meer dan gewone belangstelling kennis genomen van berichten uit Ned. Nieuw-Guinea over een onderzoek naar de gedragingen van 'n hoofdambtenaar. Zoals wy kort geleden meldden, is aan de fungerend advocaat-generaal by het Hof van Justitie te Hollandia, mr. W. C. van Beek, verlof verleend, hangende een op verzoek van gouverneur Platteel in te stellen onderzoek. By dit onderzoek zal ook worden nagegraan in hoeverre in het verleden censuur zou zyn uitgeoe fend op in- en uitgaande post. Het departement van Zaken Overzee kon ons geen enkele inlichting geven over deze kwestie. Naar verluidt, zou de de advocaat-generaal echter met verlof gezonden zijn, omdat hij een klacht had ingediend over het toepassen van on wettige censuur door het parket van de procureur-generaal in Nieuw-Guinea. De heer F. H. van de Wetering, lid der Tweede Kamer voor de CHU, zal de re gering ln schriftelijke vragen om nadere inlichtingen verzoeken. Hij was voorzit ter van de parlementaire missie, die in 1957 Nieuw-Guinea bezocht en wier rap port nog steeds door de Tweede Kamer behandeld moet worden. Over censuur op brieven wordt in het rapport der parlementaire missie niet gesproken, omdat zij ln de drie weken, dat zij op Nieuw-Guinea was, geen be wijzen hieromtrent in handen heeft ge kregen. Hardnekkige geruchten over het bestaan van censuur doen echter reeds jarenlang op Nieuw-Guinea de ronde. Nieuw type boerderij in Zeeland (Van onze Zeeuwse correspondent) Op een tentoonstelling in het Bouw centrum te Rotterdam, waar de nieuw ste ontwikkelingen in de landbouw wor den geëxposeerd, bestaat veel belang stelling voor een geheel nieuw type boer derij, dat sterk afwijkt van de sinds eeuwen traditionele bouw in deze sec tor. Het architectenbureau Steen en Tuinhof te Vlissingen heeft dit nieuwe type ontwikkeld, in samenwerking met de Rykslandbouwvoorlichtingsdienst in Zeeland. In Zeeland zyn thans drie van deze nieuwe boerderijen in aanbouw, nl. in Oudelande, Borssele en op het eiland Tholen. Inplaats van de hoge land- bouwschuren zoals ons land die kent, heeft de ontwerper het bij het nieuwe type in de vloeroppervlakte gezocht en is tot laagbouw overgegaan. Men ls van de gedachte uitgegaan, dat de ruimte in de hoogte in een landbouwschuur slechts voor een klein deel wordt benut. Deze eerste laagbouw-boerderijen in Zeeland worden gebouwd in het kader van de streekverbetering, die op de her verkaveling is gevolgd. De landbouwer D. Hoffius te Oudelande, die voor zijn 12 ha. bouwland en enkele stuks vee een riante woning en een grote schuurt laat bouwen voor f. 56.700,— zou voor een boerderij van het oude, hoge type f. 63.000— moeten betalen en dan zou de schuur 400 vierkante meter minder oppervlakte en de woning 75 kub. meter minder inhoud hebben. De N.V. LEIDSCH DAGBLAD te Leiden vraagt voor haar agent schap te LEIDERDORP (met flinke helper) wonende in Leiderdorp. Aanmelden bureau Leidsch Dagblad N.V., Witte Singel I, Leiden. omgeving van de Buurtweg een aantal consumptie-artikelen. BURGERLIJKE STAND Geboren; Maria A. W. C.. dr v. C. J. N. KniJnenburg en A. C. M. Seijsener; Rober- tus A. P. zn v. G. A. Gras en C. M. Braun. Ondertrouwd: W. J. Draisma (Gronin gen) en A. T. J. Mol. Getrouwd: P. G. Verboom en C. Kap- tein; C. G. J. Taal en M. Marbus; L. B. Vreeken en C. M. J. van der Llppe; D. P. Schuitemaker en A. T. Schouten; L. M. F. Maree en A. A. M. van Schalk; F. J. D. van Doorn en C. Buchanan; M. Sanders en E. Vonk; A. J. Engel en E. Cleton. Overleden: R. van Boven, 1 laar (Den Haag); A. J. H. van Ojen, 63 Jaar; J. J. Pothof (Den Haag). De gymnastiekafdeling van de Sport vereniging WIK zal morgenavond een grote demonstratie organiseren in het Kerxehout. Er zal om kwart voor 7 eerst e?n mars gemaakt worden door de buurtschap, waarna om 7 uur op het Wassenaar-terrein de demonstratie be gint, waaraan alle afdelingen van de vereniging zullen deelnemen. Blazers met grote wapens, bolhoe den. kan het nog Engelser? Toch zijn dit ras-Amsterdammers, twee leden van de Amsterdamse Studentenroeiver. „Neretts". Dat ze zich zo Engels voordoen, houdt verband met het feit, dat zij hier gefotografeerd zijn aan de over zijde van de Noordzee, waar zij de Royal Regatte bijwonen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 juli - Veemarkt: Er zijn aan- voerd 6 stieren, 32 melkkoeien, 250 vette koelen 50 vare koeien 10 pinken. 1 gras- kalf, 115 vette kalveren. 111 nuchtere kal veren 446 vette schapen. 1207 zuig- en weldelammeren. 25 varkens (zeugen), 335 schrammen, 601 biggen. 8 geiten, totaal 3197 stuks. Notering: melkkoeien 850 1050; vette koeien schoon gewicht 2.90 3.40; vare koelen 550850; vette kalve ren levend gew. 1.802.70: nuchtere kal veren levend gew. per kg 1.251.60; nuch tere kalveren levend gew. per stuk: 40 70; vette schapen 7085; zuiglammeren 60—75; weldelammeren 4660; drachtige zeugen 325425; schrammen 80110; biggen 5458 en tot 62. Handel voor melkkoeien willig, vette koelen goed, va re koelen rustig vette kalveren stroef, nuchtere kalveren matig vette schapen, zuiglammeren en weldelammeren vlug. zeugen schrammen en biggen goed. LEIDEN. 3 Juli Kaasmarkt: Er zfjn aangevoerd 31 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Notering Goudse ex tra kwal. tot 2.32; Goudse eerste kwal. 2 162.23; Goudse tweede kwal. 2.05 2.15 en Leidse eerste kwal. tot 2.44. Han del kalm. AALSMEER 2 Juli C.V. Centr Aalsm Velling G.A Snijbloemen: Per bo6: Esther Read 35—67; Iris 3572; Lathy rus 15—41; Colvllleï 45—90; Gladiolen 80 195; Ornithogalum 70185: Alstroeme- rla 50—76; Llatrls 75—115; Scablosa 60— 115; Chrysanten 125170: Dahlia gr. bl 80130: idem kl. bl. 3059; Clematis p. stuk: 15.29; Oalla 15—34; Gerbera 1538: Bouvardia 15-36; Violieren 917; Chry santen gr. bl. 5095; Idem kl. bl. 2038: Eremurus 30—55; per kelk: Amaryllis 10 —20; Lelies 8—20. Potplanten: Grote pot. kleine pot- Adrlanthum 4555Anthuiium 300 —700 150—200; Asplenlum 100—125, 30 —40; Aphelandra 250—370. 100—120; Be gonia Semp. 8090, 2555; ld. wlnterbl. 150—200. 25—115; Bladbegonia 120—180. 3040; Bougalnvlllea 400—720. 180—240; Cactussen en vetplanten 125250 1242; Coleus 5080. 1222; Crassula 150350. 80130; Campanula Isonhylla 150250. 70—100; Croton 100—350 90—135; Cy clamen 80155; Diefenbachla 300— 400, Euphorbia Splendens 100200. 3540; Ficus 250350 Gesnerla 6080; Gloxinia 150360 Gem. plan ten 6090: Hedera bont 150200. 30 50; Hortens'a 150250. Monstera 300—700 Nepholepls 300690 30—50; Primula Obconlca 80—120 20—65: Philo- dendron Scandens 5065: Sansevierla 200400 150—180: SteDhanotls 400—780. St.-Paulia 5070: SclndaDsls 50—75: Tradescantia 60—70 12—20; Va rens 30—42; Scindapsis bont 150 —210 HOOFDDORP. 2 Juli Graanbeursno- teringen: Zomergerst 24.5025.50; haver 2425.75: blauwmaanzaad 140150; kar- wljzaad 8290; tarwe 30.5031 50; kapu cijners 2835; groene erwten 2840, alles per kg. Zeven ministers bij het gontlen C.N.Y. Met een hartelijk applaus begroetten vanmorgen 5000 leden van de bij het CNV aangesloten organisaties de 7 mi nisters en staatssecretarissen, die teza men met vele vertegenwoordigers van officiële organisaties in de Utrechtse Margriethal aanwezig waren op de vie ring van het 50-jarig bestaan van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Dit gouden CNV-feest werd bijgewoond door de minister-president, prof. dr. J. de Quay, de ministers, de heer H. A. Kort hals van Verkeer en Waterstaat, prof. dr. J. Zijlstra van Financiën, de heer J. W. de Pous van Economische Zaken, mr. J. van Aartsen van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. dr. C. J. M. A. van Rooy van Sociale Zaken en Volksge zondheid en de staatssecretaris B. Rool- vink van Sociale Zaken en Volksgezond heid. Verder waren aanwezig prof. mr. A. M. Donner, president van het Hof van de Europese Gemeenschappen, mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer en de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburgh. Het Utrechtse gemeentebestuur was ver tegenwoordigd door burgemeester De Ranitz en de wethouders dr. J. de Nooy en A. P. G. van Koningsbruggen. In de middagzitting werd een aantal gouden jubilarissen gehuldigd en een spel opgevoerd, geschreven en geregis seerd door de heer D. Verel. De heer M. Ruppert, de voorzitter van het CNV, is door de Koningin benoemd tot Ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. Dat werd meegedeeld door de minister-president, prof. dr. De Quay. Eis van stakers in bouwnijverheid afgewezen De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in een kwestie, welke het bestuur van de Be drijfsvereniging voor de Bouwnijverheid aanhangig had gemaakt tegen elf werk nemers bij een bouwbedrijf te Amster dam. Deze werden in januari 1958 ont slagen toen de timmerlieden van een onderaannemer bij bedoeld bedrijf in staking gingen en het werk dusdanig stagneerde, dat de overige werknemers uitgeschakeld werden. De ontslagen werknemers meenden aanspraak te kunnen maken op wacht geld ingevolge de werkloosheidswet, maar zij ontvingen geen uitkering. Hiertegen gingen zij in beroep bij de Raad van Beroep te Amsterdam, die hen in het gelijk stelde. De Bedrijfsvereniging voor de Bouwnijverheid tekende tegen deze beslissingen beroep aan bij de Centrale Raad te Utrecht, die haar in het gelijk stelde. De eis van de stakers is dus af gewezen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 3 JULI Londen 10.60-10.60%. New York 3.78% —3-77% Montreal 396-3.96V4, Parijs 76.77 -76.87 Brussel 7.55%-7.56%, Frankfort 90.21-90.26, Stockholm 72.87% 72.92 >/2. Zurich 87.49 %-87.54 Milaan 60.74 "60.79 >/2. Kopenhagen 54.77%— 54 82Oslo 52.95%-53.00%, Wenen 14.57%-14.5 8%, Lissabon 13.21%-13.23, Ankara 3.763/4-3.77%. Daaadg. Een Roemeens^ student, Negreli ge heten, is gisteren met een oefenvliegtuig uit Roemenië naar Turkije gevlogen. Hij verklaarde, dat hij de druk, die op anti communisten in Roemenië wordt uit geoefend, niet langer kon verdragen. Hij zei, dat de Roemeense vliegtuigen maar voor één uur brandstof mogen tanken. Hij had echter in een onbewaakt ogen blik zijn tanks geheel gevuld. Bij Ancona in Midden-Italië is giste ren een Joegoslavisch tweemotorig mili tair vliegtuig geland. De piloot, een sergeant van de Joegoslavische lucht macht, die de enige inzittende was, heeft politiek asiel gevraagd. BEURSOVERZICHT Hogere koersen, weinig handel AMSTERDAM. 3 JULI Er waren enige omstandigheden waardoor de beurshandel vandaag werd geremd. In de eerste plaats was het vrijdag en dat betekent dat het pu bliek en de daghandel dan altijd voor zichtig optreden wegens de onzekerheid van het weekeind. In de tweede plaats is Wall Street vandaag gesloten omdat het morgen Onafhankelijkheidsdag is. Maandag moet Amsterdam het dus zonder de Amerikaanse koersen doen en de ervaring leert dat er dan meest al een afwachtende houding wordt aangenomen. In de derde plaats ont brak het de markt aan stimulerend nieuws. Het is opmerkelijk rustig, zo wel in de internationale politiek als in economische en financiële ontwikke ling.. Daar stond tegenover dat New York gisteren een vaste stemming heeft laten zien voor staal fondsen. Vandaar dat donderdagavond de koersen in Amsterdam in het telefo nische verkeer al omhoog gingen en deze prijzen werden vandaag gestabili seerd. Van de arbitrage ging weinig ac tiviteit uit en in het algemeen was de affaire uitermate rustig. Het ziet er (naar uit dat de tweede helft van het jaar voor de beurs kalmer zal verlopen dan de eerste helft die wegens de zeer grote omzetten bijzonder spectaculair is geweest, zoals de cijfers dat uitwijzen. Internationals boekten enige behoor lijke winsten zoals b.v. Philips die tien punten aantrok tot 646. Unilever liep op tot 588 (-f 11), maar wist dit niveau niet te handhaven en keerde terug naar 584. Aku kwam enige punten bo ven 350 uit. Kon. Olie liefc niets van zich merken en lag tegen de f 160 aan. Alleen in de Aku-hoek heerste feite lijk enige bedrijvigheid. Overigens was het stil. Ook Cultures lieten weinig af faire zien hoewel Deli vast gestemd was op 172 gulden. HVA trok zich niets aan van de gunstige sulkerproduktie in Ethiopië in de afgelopen campagne en was zelfs twee punten lager. Amster dam Rubber prijshoudend. De Scheepvaarthoek lag verlaten en boekte alleen voor KNSM enige koop orders. Ook in het verdere verloop bleef de markt bijzondr rustig. Nederlandse staatsfondsen prijshoudend. Beurs van Amsterdam Vrydag 3 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Ned '58 4% Ned '59 4% Ned '53 33/4 Grootboek obl. 3% Ned '47 3% (3) Ned '51 3% «Ted. '53 (3%) Ned. '56 3% Ned '48 3% Ned '59 4% Ned '54 3*4 Ned '55 I 3V4 Ned '55 II 3V4 Ned '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert 3 Ned 62-64 3 Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Ned. WJB 6% ACTIEVE A. Clt. Handl. en Ind. B Nat. Handelsbank Ned. HandelmiJ Amst. Rubber H.V.A Senembab A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Deli Mij.en (Ver.) Kon Pap v. Gelder Hoogovens cert Müller en Co. NJB Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Olie (f20.-) idem (50 f 20.—) Holl Amer lijn Java China Paket KLM Kon Ned Stmv MU Kon Paket MIJ Stoomvaart Mij Ned Nievelt Goudr eert v Ommeren eert Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 <3%> 3 93', 93% idem '48 <3%) 9338 93% I R dam '52-1 (4%) 98V* 99 Idem '37 I-III (3%) 94 94 Idem *38-1 (3%) 94 94 Vorige Slotkoers koers v. heden 100% 100% 100% 100% 93% 93%B 80% L 80 %L 9211GB 93 93% 93% 92% 92% 92% 92% 88% 97 (3B 97» 873/4 87% 873/4 87% 90% 90%GB 91 91 91% 91% 97 A 96»GB 98 A 98A 92 A 92 A 89%GB 111» 111» ANDELEN 41% 40% 145 142% 229GL 229% 93GB 94 153 152 %GB 190% 191% 349 355% 256GB 549 554GB 169-80 171.70 228 230GB 525GB 530GB 300 305 390GB 395GB 636% 646% 240 242GB 576 %GB 584% 200 199% 263% 263% 719 716 160.50 160.70 159.50 159.75 153% 155 147 146 124 126 151 %GB 151% 126 129 153 152% 126 123 247% 245% 135 134% 129 128V4 Bankwezen Bank N. G. '58 (5%) 104% 104% id N.WH. "52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng "51 97% 97% Premieleningen A'dam *53 3 99% A'dam '51 2% 86% 86% A'dam '56 I 2% 80% 89% A'dam'56 H 2% 95% 96 Eindhoven '54 2% 81 80% Enschede '54 2%.... 80 80 Den Haag '52 I 2% 89 89% Idem n 2% 92 L 89L R'dam '52 I 2% 88% 89 Idem II 2% 88% Idem '57 2% 97% 97% Utrecht '52 2% 89% Z.-Holl. 1957 2% 96 94% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 205 206.50 Amst. Bank 299 29914 HB.U. eert230 23254 Rott. Bank 248 260 Twentsche Bank 236 h 240 Industrie Ondernemingen Albert Heyn*01 4058 Borneo Sum. H. Mij. 64 65 Ned. G. en Sp. fabr 265 267% Kon. Ned. Grofsm 135 136 internatio130 132 Int. Kunststoffenind 49% 49% Leidse Wolspinnerij 360% 360 Rott. Droogdok MIJ 595 594% Sikkens Lakfabr. '53 535 540 Ned. Mij Walv.vrt. 115 113% Zaalberg 107% 108 Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 8% 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29A 29% Intern. Nickel97A 99% Anaconda 64 y4 64% Bethlehem Steel 56 57% Cities Service 55% 55% General Motors 51» 52 Kennecott103% 104 Republic Steel 77% 78% Shell Oil 7634 77% Union Pacific 34% 34A Un States Steel 100 102% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving V.K Aandelen 2/7 Edelmet. Kon AA 70GB 69 Pref. w.a idem 72 75B Electrolas B 288GB 300GB Holl Constructie 398GB 400GB Ing bur v Bouwnijv 225% Ver Touwfabrieken 248 250 Wernlnk's Betonm 118GB Van Wijk Textiel 78%

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5