DKW Ik had alles lichaamsgeur C.N.V. begon jubileumviering met dankstond in Utrechtse Buurkerk Nachtelijke jaelit in Amsterdam Agenda Met een enkel woord VRIJDAG 3 JULI 1959 Bezoek van Koning Boiitlewijn op tv. De NTS zal in samenwerking met het NIR aan het bezoek van Koning Boude- wijn van België een aantal uitzendingen wijden. Zo op 8 juli reportages van de aankomst op Schiphol en het bezoek aan het Amsterdams stadhuis. Op 9 juli het bezoek aan Hr. Ms. Karei Doorman te Rotterdam en de ontmoe ting met redders op het stand te Noord- wijk. alsmede de galavoorstelling van Shakespeare's „Troilus en Cressida", en op zaterdag 11 Juli het bezoek aan Maas tricht. Voortst zullen op alle dagen extra NTS-journaals worden uitgezonden. Alle uitzendingen worden overgenomen door de Belgische televisie. heeft alles mee iiMiii his,.v v,v V erbroedering (Van onze t.v.-medewerker) „Een mens meer waard dan goud" was was de titel van een enigszins documen taire film, die bedoelde het gouden feest van het Christelijk Nationaal Vak verbond op te luisteren. Kees van Lan- geraad heeft hiermede, dunkt ons, boven zijn macht gegrepen, maar niettemin gepoogd een onmogelijke opgave (een halve eeuw ontwikkeling in de vakbewe ging in tien minuten tot aanvaardbare uitbeelding te brengen) uit te voeren. Hij haalde er de Franse revolutie bij. die schuld zou. hebben aan de overheersing van de kapitalisten in de 19de eeuw, waarna hij wees een belofte voor een ruime opvatting op het opkomend so cialisme als lichtpunt. Maar het accent op de klassestrijd met een serie afzichte lijke kapitalisten-koppen uit de karika- tuur-„kunst" trok het hele beeld zo scheef, dat er geen touw aan vast te knopen was. Toch laten we met overtui ging het begrip verbroedering ook voor dit onderdeel gelden, omdat felle tegen stellingen in de geest en in de materie in deze halve eeuw zoveel verzacht zijn. Wat wij het meest in de film misten, was dan ook de gedachte, dat ook voor de wederpartij der vakverenigingsman nen geldt, dat mensen meer waard zijn dan goud. Zoals Banning in zijn korte levensbeeld zo kernachtig aanduidde door een werkgever te laten zeggen: zouden jullie aan de andere kant van de tafel niet eens willen begrijpen, dat ook wij worstelen met de toepassing van het Evangelie in de praktijk van het dage lijks leven (wij citeren uit het hoofd en dus by benadering, omdat wij „Terug blik" niet onder ons bereik hebben). Ver broedering was ook het grondpatroon van de ondeugende en vlotte zeden- komedie van Thomas Dekker, land-, vak- en tijdgenoot van Shakespeare, waarin het alweer om de fiere opkomst van de arbeidsman ging, alleen met een vaart en m een tempo, die we in het begin be paald niet konden bijhouden. Maar Waarmee wij ons, naarmate het spel vor derde, graag lieten meevoeren, dank zij de bekwaamheid van schrijver, vertaler (David Koning) en spelers (van de Arn hemse groep „Theater"). Het geval deed denken aan Jan Steen, evengoed als aan Brederode en het was kostelijk voor ons, nette Nederlanders, eens heerlijk de on geremde vreugde en leut te ervaren, die in bepaalde kringen (aan de periferie der samenleving vooral) in het begin van de 17de eeuw opgeld deden. Be halve enige voortreffelijk bezette vrou wenrollen, moet met ere genoemd wor den de prestatie van Hans Tiemeyer, waarna onmiddellijk de naam, van Ber nard Droog moet volgen. Een gedurfde onderneming om dit stuk in alle huis kamers te brengen, want de tekst, die de schoenmaker jegens zyn vrouw in de mond werd gelegd, was lang niet voor de poes, maar rolde er toch met groot ge mak uit. Dat Koning behalve aan deze forse passages alle recht te doen, ook aandacht had gehad voor de fyne nuan ces, vol subtiele humor, is een bewijs te meer voor zijn ernst en bekwaamheid, waarmee hij bewerkingen van deze aard verricht. En dan tenslotte: over verbroedering gesproken, het Belgisch Prinsenhuwelijk. Daarbij doelen wij nu niet zozeer op nieuwe banden tussen Italië en België, maar meer op de nauwere band tussen vorstenhuis en volk, tevens op die tus sen de volkeren van Westeuropa, die met ongetelde miljoenen getuigen waren bij het geluk en de vreugde. Niet zonder schaamte hebben wij in de ochtend- verslaggeving de onbeschaamdheid van de televisie gadegeslagen, die niet schroomde de aandoening van een bruid, dft in overgave geknield lag voor de Onzienlijke, zo zichtbaar te maken voor velen. Hier had verbroedering, die in gemeenzaamheid ontaardde, halt moe ten houden. Advertentie Elke foto Geheime conferentie van atoomgeleerden bij Wenen In Baden bij Wenen is een particulier georganiseerde conferentie van vooraan staande atoomgeleerden uit de gehele wereld begonnen. Meer dan zeventig ge leerden uit het Westen en het Oosten, onder wie ook communistisch-Chinese vertegenwoordigers, nemen deel aan deze conferentie, die tot zondag a.s. duurt. Namen werden niet genoemd, maar ook de ..vader van de Sovjetrussi- sche Spoetnik" zou zich ter conferentie bevinden. Over het verloop van de besprekingen wordt de grootste geheimhouding in acht genomen. Volgens een voorlopige agenda, die was rondgezonden, zouden er algemene kwesties worden besproken als politieke, militaire en psychologische aspecten, en specifieke problemen zoals de controle op atoomproeven. het voor komen van verrassingsaanvallen, con trole op raketten en het gebruik van de ruimte en maatregelen in Europa. Tot de huidige conferentie werd be sloten op een dergelijke bijeenkomst, die vorig jaar in Kitzbühel werd gehouden. (Advertentie) geprobeerd tegen Mei- An. Boich. Pr. Hen- dnklian, Bloemendaal, Het was vreselijk ver velend voor iedereen op kantoor en thuis en vooral als ik uitging. Maar nu gebruik ik Arrid en met reuze resultaat. Nooit meer last van transpiratie en geen spoor van geur meer te be kennen. Fantastisch!" Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door ..emotie" - opwin ding. spanning, angst, zenuwen. Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm, op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktief door Transtop. dubbel zacht door l?.noline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wég transpiratie, wég lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder alle omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling f Z- Halve eeuw christelijke vakbeweging „Nu aandacht voor arbeid en onderneming,, VOOR HEDENAVOND Hilversum 1,402 m. VARA18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Herh. rep. Tour de Prance. 18.35 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. caus. 19.00 V d. jeugd. VPRO: 19.30 Het platteland nu. gesprek. 19.45 Op bezoek bij anderen. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Gram. 20 15 Theater krcm. 20.25 Koorzang. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Daar gaat een domi nee voorbfl, caus. VARA: 21.00 Tcrur de France. 21.10 Vrijdagavondretour. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23 00 Nws. 23.15 24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. NORV: 18.00 Accordeonmuz. 18.20 De Hangmat. 18.50 Regerinsuitz.: De werk gelegenheid in land. en industrie: Gelijk gerichte belangen. Gesprek met lr. A. J. de Wildt en drs W. A. van den Berg. con sulenten v. d. arbeidsvoorziening 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Rep. CNV-jubi- leum. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.10 Kunstrubr 20.30 Omr.ork. en sol. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.- ber. 23.15 Toneelfragm. 23.4524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 16.3018.30 Tennlsrep. Wimbledon. NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30 21.30 Het Feest van de Rhone, folklor. progr. verlovingsringen meeslerschol Vluchteling in vrachtauto na schietpartij gepakt (Van onze Amsterdamse redacteur) Zes politieauto's kwamen er aan te pas om na een nachtelijke achtervol ging te Amsterdam de bestuurder van een zware vrachtauto tot stoppen te dwingen. De man, die had gedronken, stopte eerst, nadat een van de agenten vanuit een rijdende surveillance-auto een band van zijn wagen had kapotge schoten. De aanleiding tot deze Wild-West- vertoning was een hooglopende ruzie geweest, die een 23-jarige kruier met zijn stiefvader had in diens woning in Amsterdam-Oost, en waarbij de oudere man met een zware bandenlichter als wapen werd bedreigd. POLITIE GEALARMEERD Het bleef echter bij woorden, maar verschrikte buren alarmeerden om streeks drie uur de politie. Toen deze arriveyde, verliet de jongeman juist de woning, trok zich niets van de agenten aan. stapte in zijn vrachtwagen, reed hiermee zo hevig tegen de politieauto, dat deze onberijdbaar werd. en vluchtte met gedoofde lichten in de richting van Diemen. De mobilofooninstallatie was bij de aanrijding niet defect geraakt en on middellijk konden de agenten het hoofdbureau om assistentie vragen. Die kwam in de vorm van vier met sirenes loeiende politiewagens, terwijl tevens Kroesjtsjef was grof tegenover Harrimaii De Sovjetrussische minister-president Kroesjtsjef heeft zich zeer ruw uitgela ten in een gesprek, dat hij vorige week dinsdag te Moskou met de vroegere gou verneur van de staat New York, Harri man heeft gehad, aldus schrijft de „New York Times". Van welingelichte zijde r werd vernomen, dat Kroesjtsjef bij het j de rijkspolitie in "omliegende""gemeen- onderhoud zei „vastbesloten te zijn ons 1 ten werd gewaarschuwd, uit Berlijn te krijgen en kennelijk denkt I dat hij dat kan doen omdat hij meent. SPOEDIG ONTDEKT dat het machtsevenwicht in de wereld te zijnen gunste is gewijzigd". e vrachtauto werd al spoedig ont- J 4 i dekt- Achtervolgd door de politieauto's Verder had Kroesjtsjef te verstaan joeg de kruier de Haarlemmermeer in. gegeven, dat hij de eerste^ plaatsver- Qp Haagweg moest een van de ach- vangende premier Kozlof, die thans in j tervolgende wagens wegens motorpech de Verenigde Staten is, beschouwt als jaCHt staken zijn opvolger als minister-president. Dit Nadat de kruier vele malen achtereen is, aldus het blad, in overeenstemming stoptekens negeerde, brachten enige j n godgerichte pistoolschoten van een agent van de Rijkspolitie de vracht wagen tot stilstand. Een der achter- (Van onze Utrechtse correspondent) Het CNV begon zijn gouden jubi leumviering gisteravond met een mu zikaal omlijste dankstond in de Buur kerk te Utrecht, waarin het woord werd gevoerd door ds. P. N. Kruys- wijk, praeses van de Synode der Ge reformeerde Kerken en ds. P. G. van don Hooff. assessor van de Synode der Nederlandse Hervormde Kerk. Voor deze dienst bestond een enorme belangstelling. Ónder de aanwezigen merkten wij o.a. op de voorzitters van de Tweede Kamerfracties van de A.R-P. en de C.H.U., de heren Bruins Slot en Tilanus. Ds. Kruyswijk betrok in zijn toe spraak de Calvijnherdenking. Hij wees erop, dat 400 jaar geleden de toen vijf tigjarige grote hervormer midden in „Snark" keerde terug op uitgangspunt De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren van de basis te Kaap Cana veral een intercontinentaal geleid pro jectiel van het type „Snark" afgescho ten, dat na een tocht van 1.600 km. over de Atlantische Oceaan, naar de basis werd teruggeleid, waar het vier en een half uur na de start landde. Der gelijke raketten zyn ook al met succes naar doelen nabij het eiland Ascension, op 8.000 km. van Kaap Canaveral, af geschoten. Kindermaaltijden in Nederlandse hotels? (Speciale berichtgeving) Als het plan daartoe bij de hotelhou ders voldoende aanslaat, zal men zeer binnenkort de invoering van kinder maaltijden in de Nederlandse hotellerie mogen verwachten. Op het ogenblik wordt door het bestuur van Horecaf, in samenwerking met het Nederlands Zui- velbureau getracht de leden voor dit plan te winnen. Deze kindermaaltyden zullen speciaal aan de kindermagen zyn aangepast, voedzame menu's met kostjes die ze lek ker vinden en waarbij ook de zuivel van zelfsprekend een voorname plaats in neemt. De hotelhouders zullen wat de prijsvaststelling voor deze kindermaal- tilden betreft, geheel worden vrij gela ten. al staat wel vast, dat zij goedkoper zullen uitvallen dan de menu's voor vol wassenen, waarop de kinderen tot dus verre doorgaans zijn aangewezen. zijn wereld stond en oog had ook voor de materiele zaken des levens. Zo ook de vijftigjarige van thans. Ds. Kruys wijk herinnerde verder aam de strijd, die de oprichters van het CNV hebben moeten voeren juist in protestantse kringen om het recht op een christelij ke vakbeweging erkend te krijgen. Thans is er alle reden met dankbaar heid, voorzichtigheid, maar ook met enthousiasme dit gouden feest te vie ren. Verantwoordelijkheid Ds. van den Hooff stelde vast, dat God de mens verlost door gerechtig heid; hieruit volgt dat de mens ook rechten in deze wereld heeft. Van God ook heeft de mens eer, waardigheid ontvangen, ook in deze wereld. Ten slotte is de mens medearbeider Gods en daardoor drager van verantwoorde lijkheid. Deze drie elementen vormen de basis van het denken en hamdelen van het CNV. Moge het het Verbond gegeven zijn haar arbeid tot zegen van het. gehele Nederlandse volk te ver richten .aldus besloot ds. Van den Hooff. Vanmorgen was de Margriethal van de Kon. Jaarbeurs te Utrecht tot de laatste plaats bezet, toen de voorzitter van het CNV, de heer M. Ruppert de buitengewone (feestelijke) algemene vergadering opende. „De taak, die het CNV in Nederland thans wacht, is meer aandacht te ge ven aan de arbeid, die de werkne mers in de bedrijven verrichten en aan de afzonderlijke onderneming", zo sprak de voorzitter van het gou den Verbond. In de laatste tientallen .jaren is de vakbeweging tot redelijke invloed gekomen, maar het CNV wordt ook bedreigd door het gevaar, dat men zou gaan denken, dat men er zo ongeveer is. Dan zou men ech ter de man en de vrouw zélf op het land, in de fabriek of op het kantoor vergeten. De sfeer van de afzonder lijke onderneming en van de plaats, waar de man en de vrouw de dage lijkse arbedd verrichten, is in deze tijd de hoofdzaak. mandersleot donkersteeg 14 Borneostraat: Tulnkermis Speeltuinver. Oosterk war tier. 7.30 uur nam. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtbijeenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. BorneostraatKermis Speel tuin ver. ..Oosterkwartier" 36 en 711 uur nam. Breestraat 1 gem. ..Ecclesia' De Doelen: Aandeelhoudersverg. Rie del Limcmadefabrieken NV. 4.30 uur nam. ZONDAG Breestraat 19: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 2.30 uur nam. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Vereniging naar „Duin en Kruidberg". 8.21 uur voorm. MAANDAG Evangelisatie Chrlsten- 8 uur nam. Vernieuwing Op grond van de overtuiging, dat de arbeider een volwaardig mens is en een volwaardig bedrijfsgenoot, streeft het CNV naar een vernieuwing van de maatschappij. In dit kader, aldus de heer Ruppert. pleiten wij voor meer bedrijfstaksgewijze loonvorming, naar mede-eigendom van de werknemer, naar herziening van de structuur en de rechtsvorm van de onderneming. Het CNV kan er in dit. verband geen vrede mee hebben, dat jaar in jaar uit door opvolgende kabinetten wordt medege deeld. dat een onderzoek naar het on dernemingsrecht wordt ingesteld, ter- wiil er in werkelijkheid niets gebeurt. Tevoren had de heer Ruppert eerst een blik teruggeslagen in het verleden, waarbij hij de belangrijke verdiensten eerde van de mannen, die de christe lijke vakorganisatie hebben gediend of bijgestaan. Een lange rij namen werd met ere genoemd. met eerder geuite veronderstellingen dat Kozlofs reis naar de Verenigde Staten een onderdeel is van een opleiding voor een grotere verantwoordelijkheid, in het bijzonder op het gebied van de buitenlandse politiek, waarmee de vijf tigjarige Kozlof totnutoe weinig be moeienis heeft gehad. Kroesjtsjef trekt van leer tegen de bureaucraten De Russische premier, Kroesjtsjef is in een gisteren te Moskou gepubli ceerde rede over landbouwkundige en industriële ontwikkeling, van leer ge trokken tegen „bureaucraten, die zich met hand en tand verzetten tegen mo dernere technische werkwijzen". De toe spraak dateert van maandag en werd landgenoten. Zelf geniet hij de voor uitgesproken op de voltallige vergade ring van het centrale comité der Sov jet-communistische partij. Kroesjtsjef betoogde, dat er bergen werk in de landbouw waren verzet, maar dat de nieuwe bronnen niet volledig gebruikt werden. De Russische premier uitte kri tiek op bepaalde fabrieken, die ver ouderde machines vervaardigen en noemde de behoefte aan een snelle her uitrusting van de Sovjetrussische in dustrie het centrale probleem van deze tijd. Hij deelde mee, dat het presidium van het centrale comité besloten heeft speciale controlecommissies in het leven te roepen voor alle partijcellen in fa brieken en handelsondernemingen om de controle op de partij en regerings machinerie te versterken. „Dorp aan de rivier" in Berlijn goed ontvangen Op het Berlijnse filmfestival is gis teren de Nederlandse film „Dorp aan de rivier" vertoond. De film werd door het publiek goed ontvangen en regisseur Fons Rademaker en Hugo Claus, die het draaiboek schreef, kregen aan het eind een hartelijk applaus. Advertentie banden was aan flarden geschoten. Onder de lopen van de op hem ge richte pistolen gaf de kruier zich ge willig aan de politie over. MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET BINNENLAND De voorzitter van de afdeling letter kunde der Kon. Ned. Akademle van We tenschappen. prof. dr. B. A. van Gronin- fen, heeft gisteren In het Amsterdamse trippenhuis, de sociaal-wetenschappelijke raad officieel geïnstalleerd., die onder aus piciën van de Nederlandse Akademle haar werkzaamheden zal verrichten. Na een verblijf van 2 weken ln Is raël. waar hij besprekingen heeft gevoerd voor de bouw van een grote werf in Hai fa. Is ir. J. W. Hupkes president-directeur van de Kon. Mij ..De Schelde" NV te Vlisslngen, op Schiphol teruggekeerd. Ir. Hupkes verklaarde dat hij een voorlopige overeenkomst had getekend met de Is raëlische autoriteiten voor de bouw van een werf ln de haven van Haifa. Binnen kort zal hij wederom naar Israel gaan teneinde een definitieve regeling te tref fen. Daarna zal zo spoedig mogelijk -met de bouw worden begonnen De onlangs uitgestelde conferentie van Benelux-ministers ter bespreking van agrarische kwesties als de invoer ln Bel gië van Nederlandse gecondenseerde melk en de voortgang van harmonisatie der landbouwpolitiek, ls nader vastgesteld op 27 en 28 juli as. en zal worden gehouden op ..De Hoge Veluwe" Van 17 Juli tot 30 augustus 1959 zal in het Aartsbisschoppelijk Museum te Utrecht, als grote zomertentoonstelllng. een expositie gehouden worden van 242 lkonen uit het bezit van t Ikonenmuseum te Recklinghausen. Gistermorgen is te Asten de 55-ja- rige landbouwer V/. Wijnen ln zijn schuur van de hooischelf gevallen en tengevolge daarvan overleden. Hij was gehuwd en va der van negen kinderen. BUITENLAND De Dominicaanse republiek heeft gisteren de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) officieel verzocht om steun volgens het lnter-Amerikaanse defensie pact ..wegens de ernstige toestand" die is ontstaan na twee Invasies op Dominicaans gebied. In een nota aan de OAS verklaart de Dominicaanse ambassadeur in Was hington, dat de Cubaanse en de Venezo laanse regering mede-verantwoordelijk zijn voor de Invallen van gewapende groe pen op 14 en 20 junl Jl. Ruim 1500 ketelmakers van een scheepswerf te Birkenhead (Engeland) die bijna tien weken in staking zijn ge weest. hebben gisteren het werk hervat. De ketelmakers legden het werk neer, nadat er een geschil was ontstaan met de bond van arbeiders ln de scheepsbouw over de vraag of ketelmakers en scheeps bouwers een bepaald werk moeten ver richten. De vakbondsleiders van de Newyorkse havenarbeiders hebben besloten de Ita liaanse schepen in de haven van New York te boycotten zolang de staking van Italiaanse zeelieden voortduurt. De ar beiders in andere Amerikaanse havens is verzocht eenzelfde maatregel te nemen. De staking der Italiaanse zeelieden duurt al drie weken. In Keulen is een bibliotheek over de geschiedenis van de Joden ln Duitsland geopend Met deze instelling die op parti culier initiatief tot stand kwam, wil men meer bekendheid geven aan de 2000 Jaren joods leven ln Duitsland en de vooroor delen uit het verleden uitwissen. Geref Kerk (Oude Vest)Geref. Kerk koor (m.m.v. solisten) 8 uur nam. Stadszaal (Kleine zaal): Inschrijving deelnemers 3-oktoberoptocht. Kinderen van 12>16 jaar te 7 uur nam.; volwasse nen vanaf 8.30 uur nam. DINSDAG Gulden Vlies; Aandeelhoudersverg. Textielfabrieken. Gebrs. Van Wijk en Co., NV. 3 uur nam. Pieterskerk: Holland Festival: Concert gebouworkest ol.v. Bernard Haitink. 8.15 uur nam. Oegstgeest: (Geverstr. 30): Jaar- verg. van aandeelhouders Kamsteeg's Automobielbedrijf NV 2 uur nam. WOENSDAG: Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Oude Vest 35: Tentoonstelling leerlin- genwerk Openb. School voor VGLO. 7-8.30 uur nam. Den Haag (Gemeentemuseum): K. en O.-excursie naar Tentoonstelling ..30 eeuwen Mexicaanse Kunst". 8 uur nam. Oegstgeest (Hof brouckerlaan 3 Aandeelhoudersverg. NV Rexim-Appenda- ges. 2 uur nam. DONDERDAG Oude Vest 35: Tentoonstelling leerlin gen werk Openb. School voor VGLO. 7-8.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: lëntoonstelling Het Neder landse portret sinds 1880. Werkd 10 uur voorm.5 uur nam.: zond 15 uur nam (tot 31 augustus) Museum voor Volkenkunde: Expositie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; *s zondags van 14 uur) t.em 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse amateurfotografen, (t/m. 15 augustus). Louis Armstrong is gisteren met zyn vrouw, Lucille, uit Rome naar New York vertrokken om zaterdag in Philadelphia zijn 59-ste verjaardag te vieren. Hij heeft drie dagen in de Italiaanse hoofdstad doorgebracht na de longaandoening waar door hij in Spoleto werd getroffen. Een boer die bij Santarem, ten noorden van Lissabon, op het veld werkte, is gisteren letterlijk onthoofd door een zeer laag vliegend militair toestel. Men sen die het ongeluk zagen gebeuren, ver klaarden dat het hoofd van de ongeluk kige op een afstand van veertig meter van het lichaam is teruggevonden. Algerijnse opstandelingen hebben bij een overval op een klooster bij Medea twee Cisterciënsermonniken ontvoerd, zo werd gisteren uit Franse leger kringen in Alge- rië vernomen. President De Gaulle is gisteren naar Djlboeti in Frans Somaliland vertrokken. Hij gaat een vliegreis van negen dagen De Zuidafrikaanse antropoloog dr. i maken langs de gebieden van de Franse Raymond Dart. die vorige week meedeel- gemeenschap aan de Indische Oceaan. Hij de tachtig kilometer ten noorden van Jo- zal vier dagen op Madagascar doorbren- hannesburg een menselijke schedel van gen. Zijn vrouw maakt de reis mee. een miljoen Jaar geleden te hebben ge vonden. heeft te Pletermaritzburg meege deeld dat benen gereedschappen die op dezelfde plaats zijn gevonden, van het zelfde type zijn als die van de Peking- Een Duitse toerist heelt donderdag mens uu het mMden van Pleistoceen. ln de bergen bij Innsbruck twee Engelse toeristen een man en een vrouw, aange troffen die beschoten waren. De man. de 29-jarlge Charles Murmoy. was door het hart geschoten en overleed kort nadat hij gevonden was. De vrouw, de 41-jarige Ly- dla Franklin, had een schotwond in de rug. Zij is onmiddellijk naar een zieken huis in Innsbruck overgebracht en ge opereerd. De sociaal-democratische premier van IJsland. Emil Jonsson, heeft in Reyk javik verklaard, dat zijn zakenkabinet aan het bewind zal bl(jven ondanks de ver liezen die zijn partij bij de verkiezingen van zondag Jl. heeft geleden. Uit de uit slag blijkt, zo zei hij. dat er nog steeds geenbasis bestaat waarmee een regering gebaseerd op een meerderheid ln het par lement kan werken De sociaal-democra ten hebben twee van hun acht zetels in het parlement verloren, doch de onafhan kelijkheidsparty. die de regering steunt, is van 10 op 20 zetels gekomen. Het gerechtshof van Rome heeft gis teren vastgesteld/, dat hiet in 1950 in Mexico gesloten huwelijk van de Zweedse filmactrice Ingrid Bergman en de Ita De Westduitse politie heeft gisteren in Neurenberg en het nabij gelegen Fürth negen mensen aangehouden die deel uit maakten van een ondergrondse commu nistische organisatie Voorts een hoeveel heid propagandamateriaal en een bedrag van 1300 mark in beslag genomen, zo is officieel in Neurenberg bekendgemaakt. Men verwacht dat in verband met deze liaanse filmregisseur Roberto Rosselini Schweinfurt en Würzburg geldig is Vorig jaar had een lagere recht- j ffii,* arrestaties zal worden ver- bank te Rome het in Mexico gesloten hu- ricni- - President De Gaulle heelt twee Al- man.8 die ln deeember van vo^g iMr m!t Sï. moordaanslag, op de Zweedse toneelregisseur Lars Schmidt Ls gehuwd, volgens het Italiaanse recht nog steeds de echtgenote van Rosselini is. man die in december van vorig jaar met v de Zweedse toneelregisseur Lars Schmidt begenadigd. De minister had zelf op cle- Volgens mededeling van de ..Parke- Bernet Galleries", een der grootste vei lingzalen voor kunstvoorwerpen en litera tuur heeft het afgelopen vellingselzoen en recordomzet te zien gegeven van ruim tien miljoen dollar. Deze bijzonder hoge opbrengst wordt voornamelijk toe geschreven aan de verkoop van rijke ver zamelingen moderne Franse kunst. Franse en antieke meubelen en kunstvoorwerpen. tigen werd indertijd tot levenslang veroor deeld. terwijl drie anderen een Jaar ge vangenisstraf kregen. Gistermorgen heeft president Tlto van Joegoslavië in zijn zomerpaleis de nieuwe Nederlandse ambassadeur in Joe- go-Slavië mr. S G. M. Baron van Voorst tot Voorst, ontvangen die er z(jn ge loofsbrieven overhandigde. De plechttg- JI Wcipclli lUUlüUi 1" cl] waaronder die van wijlen mevr. Byron C. I heid werd bijgewoond door hoge Joegö- Foy, bekend om haar prachtige collecties. Slavische en Nederlandse functionarissen. VOOR ZATERDAG 4 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 V. d. vrouw. 9.05 Gym 9.15 Gram. (Om 9.350.40 Wa- terst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgescha keld. caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Promenade ork. en sol. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Triomuz. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Jazzmuz. 13.40 Muz. revue. 14.05 V. d. jeugd. 14.40 Dllettantenkoor en ork. 15.05 Boekbespr. 15.25 Radlo-Ka- merork. en sol 16.15 van de wieg tot het graf, caus. 16.30 Meisjeskoor. 16.50 Vakan- tletlps. 17.30 Act. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gr. 18.45 Hammond-trio. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus 19.40 Het Paradijsverhaal. 19.55 De ze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gr. 20.35 Metropole ork. 21.15 Soc. comm. 21.30 Hits aan de spits. 22.00 Sportnws. 22.30 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Metropole ork. en soliste. (Om 12.30 12.33 Land- en tuinb.meded.)12 50 Act. 13.00 Nws. 13/15 Zonnewijzer. 13.20 Lich te muz. 13.45 V. d. Jeugd. 14.00 ld. 14.10 Gram. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 15.05 V. d. amateurs. 1540 Boekbespr. 15.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 16.20 V. d. Jeugd. 16.50 Gram 17.00 Lichte muz. 17.20 Strijkork. 17.40 Lichte muz. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 V. d. Jeugd. 18 45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. en rep. Wimbledon. 19.25 Het Lichtbaken, caus. 1940 Kamerork. en solist. 20.35 Lichte muz. 21.05 Tour de France. 21.15 Gevar. progr. 21.55 De knipperbol. pol. caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij lulden de zondag in. daarna avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.2224.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS. Eurovisie: 16.0018.00 Rep. inter nationale tenniskamp. Wimbledon. 20.00 Journ. en weerber. KRO: 20.20 Anno beelden uit 1914. 20.35 Gevar. progr. 21.30 De Maastreechter Staar. 24 45 Filmprogr. 22.10 Sportprogr. Daarna: Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Sportrep. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 1845 Gevar. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21 15 Hoorsp. 22.45 Litanie. 23 00 Nws. 23.0623.36 Gevar. muz. Engeland, BBC. Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Test match. 13.35 Gevar. muz. 13.35 Sportrep. 18.35 Jazz. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en dansmuz. 20.00 Festival v. Lichte muz. 20.40 Ork.conc. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Gev. muz. 23 00 Gram. (Om 23.30 Nws 23.55 —24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.30 Jazz. 14.00 Gevar. muz. 15.30 Volksmuz. 16.30 Gevar. progr. 17.30 Duitse schlagers. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.10 Ork.conc. 22.45 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0 05 Dansmuz. 1.00 Gev. muz. 2.155.30 Lichte muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.00 Ork. conc. 15.30 Gram. 17.30 Nieuwe gram. 18.00 Gewijde muz. 19.45 Operaconc. 23.05 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gr. 13.00 Nws. 13.11 Muz. kaleldoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeon-spel. 15.15 Volksliederen 15.45 Accordeon-spel. 16.00 Amus.muz. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper, en lit. kal. 17.20 Gram. 18.00 Orgelconc. 18 30 V. d. sold. 19 00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Omr.ork. 20.45 Gram. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws 22.15 Verzoekprogr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 m.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Vrile tijd. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10; 17.20: 18.38 en 19.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Disco-parade. 22.00 Nws. 22 10 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. Advertentie. dealer: GEBR. HUISMAN Hogewoerd 66—68, tel. 22963, Leiden BIOSCOPEN Casino: ,,De familie Moordslee" (Ces sa- crées vacances) a.l. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: ..Der Zarewitch", a.l. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: ..Hoe vertel ik het mfjn dochter?" (18 jaar). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonaag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: .De wet" (La lol). 18 Jaar. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: ..Olifantenjagers". 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Onteerde meisjes". AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden ls geopend Apotheek RelJst, Steenstraat 35. tel. 20136. Bij geen gehoor by Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers) bel op doklerstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De BUt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo regen regen regen wzw 8 20 15 wzw 11 18 16 w 8 21 16 zwaar bew. w 11 20 16 regen wzw 5 19 14 regen wzw 5 20 15 regen wzw 5 21 15 regen zw 4 21 15 n. bew. zzw 6 21 14 regen o 4 22 12 zwaar bew. nno 2 17 13 zwaar bew. w.stil 19 13 Kopenhagen zwaar bew. w 7 18 12 9 Londen zwaar bew. wzw 6 25 16 0 Brussel geh. bew. zw 6 22 15 0 Luxemburg geh. bew. w 5 20 13 0.4 Parijs half bew. w 4 26 13 0 Bordeaux onbewolkt o 1 28 14 0 Grenoble onbewolkt wstll 26 12 0 Nice onbewolkt nnw 3 27 17 0 Berlijn regen wzw 4 21 13 5 Frankfort half bew. zzw 5 22 14 0 München lioht bew. w 5 19 14 0 Zürlch zwaar bew. z 1 23 17 0 Genève onbewolkt w^til 24 0 Locarno zwaar bew. wstLl 27 12 0 Wenen zwaar bew. wnw 4 21 16 0.2 Innsbruck licht bew. w 1 22 10 0 Belgrado geh. bew. w 4 23 15 0 Athene zwaar bew. nw 1 29 18 3 Rome onbewolkt ono 2 30 Ajaccio onbewolkt ono 2 10 Madrid onbewolkt w.stll 32 14 0 Mallorca onbewolkt n 2 30 13 0 Lissabon onbewolkt nno 3 18

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2