Corrie Schimmel zwemt 2 nieuwe Europese records op vrije slag Derde nederlaag in successie van onze atleten tegen de Belgen Nationale records voor Ria van Velsen en Wieger Mensonides Teleurstellende nederlaag van Nederlandse poloploeg Jonkers verbeterde nationaal record 3000 meter steeple MAANDAG 29 JUNI 1959 Kleine swemnederlaag in Saarbrücken Een 20-jarig meisje uit het Gooi, Corrie Schim mel, heeft de stad Saarbrücken een prachtig cadeau aangeboden voor het unieke, hoog in de heuvels gelegen Schwarzenberg-bad, dat werd aangelegd met gelden uit de sporttoto en drie weken geleden aan het stadsbestuur werd over gedragen. Het cadeau bestond uit twee nieuwe Europese records, namelijk op de 200 en de 400 meter vrije slag. Daarbij gevoegd de egalisatie van het Euro pese record op de 4 X 100 meter vrije slag dames door het Nederlandse kwartet, Judith de Nijs, Astrid Ording, Sita Posthumus en Cockie Gaste laars, alsmede de verbetering van het Duitse record op de 1500 meter heren door Hans Joa chim Klein, dan is het niet vreemd dat men in Saarbrücken zaterdagavond met blijde gezichten liep. Want bovendien leidde Duitsland na de eerste dag met 58—56 punten. De ideale omstandigheden en het door de natuur geschapen decor konden niet anders dan inspirerend werken op de prestaties en reeds op het eerste num mer de 4x100 meter vrije slag dames kwam dit aan het licht. De donkere wolken, die over het bad gleden en de zwarte rook, die uit het mijngebied op stijgt en Saarbrücken constant in een nevel hult. ten spijt, Judith de Nijs en Hertha Haase gaven elkaar heel weinig toe, maar met Astrid Ording begon de Nederlandse triomf op de 4x100 meter vrije slag zich af te tekenen. Twee me ter liep zij weg van Wilt rad Urselmann, en toen Sita Posthumus het overnam, breidde zij de voorsprong uit tot 4 me ter. En op deze basis bouwde Cockie Gastelaars de zeer goede tijd van 4-22.9, waarmee de prestatie die op naam staat van Corrie Schimmel, Tineke Lagerberg, Greetje Kraan en Cockie Gaste laars en geboekt staat als Europees record, was geëvenaard. De tussentijden waren: De Nijs 1.07.6: Ording 1.06.2. Posthumus 1.05.6; Gastelaars 1.03 4, Successen Het tweede Nederlandse succes kwam van Theo Hoogveld die er op de twee de baan van de 100 meter vrije slag niet alleen in slaagde om zjjn achter stand op Baumann weg te werken, maar hem tevens te overvleugelen en als eerste aan te tikken in 58.2 sec. Verburgt en Link brachten een zelfde tijd op de klokken: 59.0 sec. maar de jury van aankomst kende de Duitser de derde plaats toe, zoals zij ook later Miersch als derde klasseerde op de 100 meter rugslag, terwijl Lindeman dezelf de tijd had doen noteren. Overigens ook op dit nummer, een Nederlandse zege, namelijk voor Jaap de Jong, die een ti tanenstrijd streed met Klein, maar in de laatste meters de meeste reserves bleek te hebben. Een dubbele Duitse zege op de 200 meter vlinderslag heren, hetgeen zich naderhand herhaalde op de 1500 meter, mocht de balans weer in evenwicht brengen (19-19), met een eerste plaats voor Tineke Lagerberg op de 100 meter vlinderslag in de knappe tijd van 1.12.8 en een tweede plaats van Aty Voorbij de Duitse meisjes fun geerden slechts als figuranten werd Duitsland weer achteruit gezet: (27-22). Bloemen voor Corrie Schimmel (links) en Jans Koster. Corrie Schimmel vestigde twee nieuwe Europese records op de vrije slag. alleen al betekende een Duitse winst van 10 punten. Volgens verwachting le verden ook de 4x200 meter vrije slag estafette en de 400 meter vrije slag he ren, op welke laatste nummer Verburgt lange tijd goed tegenstand bood om tenslotte te finshen in 4 min 44 8 sec, slechts 0.8 sec. boven de limiettijd voor het Nederlandse record, de Duitsers de volle winst op. Vreugde Maar niettemin was er vreugde in het Nederlandse kamp. Van zelfsprekend om het nieuwe Nederlandse record van Ria van Velsen op de 100 meter rug- slag met een tijd van 1.12.0, maar meer nog om de prestaties van Wieger Men sonides en Ada den Haan. Beiden op de 200 meter schoolslag. Het waren bei de onvergetelijke nummers door de ti tanenstrijd die hierop werd uitgevoch ten en die beide keren door Nederland werd gewonnen. Mensonides steekt in een prima vorm hetgeen hij kortgeleden bevestigde Prachtige strijd Maar deze Nederlandse successen verbleekten toch alle bij de prachtige strijd die Corrie Schimmel op de 400 meter vrije slag leverde. Een strijd, die in de eerste plaats ging tegen de klok. want reeds na 100 meter moest Jans Koster zich gewonnen geven. Verbeten zocht Corrie Schimmel haar weg door het heldere water, waarbij het feit dat zij telkens na het keer punt scheef trok en vlak langs het touw zwom, haar niet scheen te hin deren. Op de 200 meter kwam haar eerste glorie toen zij op deze afstand het Europese record verbeterde. On wetend hiervan trok zij echter haar banen verder, met sterke slag en zien derogen terreinwinnend, op haar te genstandsters en op de wijzers van de chronometers. Zij slaagde, en hoe Het was een grootse race en de hulde daarvoor werd haar niet onthouden. De voorsprong van 44-38, die Neder land na dit nummer had, ging echter door nederlagen op de 4x100 meter vrije slag heren en van onze waterpolo-ploeg geheel verloren. Duitsland won de wed strijd met 5-4 en daardoor werd de eer ste dag afgesloten met een 58-56 voor sprong voor de gastheren. Tweede dag Deze twee punten achterstand heb ben onze landgenoten, ondanks ver scheidene voortreffelijke prestaties, die hun afspiegeling vonden in o.a- 2 nieuwe nationale records, op de twee de dag niet meer kunnen goedmaken. Toen de cindbalans werd opgemaakt, was het saldo 113-110 in het voordeel van Duitsland. De revanche die het waterpolozevental op Duitsland nam (3-2), was slechts een schrale troost. Bij een analyse van de mogelijke kan sen op een Nederlandse zege. aan de hand van de zondag te verwerken num mers was er slechts één conclusie mo gelijk: de nederlaag was niet meer te ontlopen. Immers de nummers schoon- springen zouden zowel bij de dames als bij de heren een volledige Duit-se triomf worden .hetgeen ook geschiedde. En dit met zjjn nieuwe nationale record van 2.42.2. Maar niettemin kwam het als bijzonder prettige verrassing dat hy nu niet alleen de sterke Duitsers Troeger en Fluegel de baas bleef, maar bovendien 0,1 sec. van zjjn re cord afknabbelde. Nog op 150 meter had Troeger de lei ding, doch met een grote verbetenheid trok Mensonides zich aan tegenstander op om hem op 175 meter voorbij te gaan. Er volgde een hevig gevecht om elke centimeter, waarin ook de tweede Duitser, Pluegel zioh mengde. Mensoni des was echter de sterkste en tikte on betwist als eerste aan. Een nieuwe re cord was geboren, een prachtige zege bevochten! Groots duel Identiek hieraan was de overwinning van Ada den Haan op de Duitse Wil- trud Urselmann. die reeds op de eer ste 50 meter een voorsprong nam, die na 100 meter zo'n drie meter bedroeg. Maar Ada was niet verslagen en met de sterke wil om te winnen, zette zij op de derde baan haar tegenoffensief in. Tot uit haar tenen haalde zy haar reserves en millimeter voor millime ter won zij terrein. Op het laatste keerpunt kon de voorsprong van de Duitse nog slechts in decimeters wor den uitgedrukt. En toen kwam die eindsprint meedogenloos voor zichzelf kliefde het tweetal het glas heldere water en de spanning op de tribunes werd onhoudbaar- Wie zou dit grootse duel winnen? Het werd Ada den Haan, met handslag. „Ik kan niet meer", was haar eerste verzuch ting. maar het was één van haar mooiste overwinningen uit haar car rière. Ongetwijfeld. Bet/ty Heukels bereikte eveneens uit een achterstand, een derde plaats. Van niet minder allure, maar door de supe rioriteit weinig spectaculair, waren de dubbele Nederlandse overwinningen op de 100 meter vrije slag dames, waarop Cockie Gastelaars tot een voortreffelij ke tijd kwam van 1.04.0 en de 100 meter rugslag dames waarop Ria van Velsen van meet af de toon aangaf om tenslot te in een nieuwe recordtijd (1.12.0) te finshen, slechts 0,1 boven Judy Grin- ham's wereldrecord. Rini Dobber lag lange tijd achter op Helga Schmidt en slaagde er eerst in de laatste 20 meter in haar rivale voor te komen. Vanzelfsprekend bracht ook de 4x100 meter estafette wisselslag dames winst aan de Nederlanders, die weliswaar een kleine nederlaag leden maar niettemin met lauweren beladen en twee nieuwe Europese records, die eveneens natio naal zijn en twee nieuwe Nederlandse records het bad verlieten. Het was een groots zwemfestijn daar hoog in het Schwarzenbergbad, een ideaal oord voor topprestaties. Meer spanning clan fraai spel bij Lisse's-Gravenzande De return-promotiewedstrijd tussen Lisse en 's-Gravenzande heeft een grote dosis spanning opgeleverd. Tot in de laatste minuut was het eind resultaat onzeker. Het was een stryd rijk aan spannende momenten, maar het spel van beide ploegen was matig. De eerste aanval was voor 's-Graven- zande, maar spoedig werkte Lisse zich los en volgden verschillende goede scho ten van Bon en Boon. Nadat een corner op het Lisse-doel was afgeslagen, kreeg de invaller-midvoor Edeling van korte afstand een goede kans, welke het eerste doelpunt voor de bezoekers opleverde. Na een kwartier spelen dus 01 voor 's-Gravenzande. Maar nog in dezelfde minuut plaatste Ton Boon naar Elfering die met een fraaie kopbal keeper Poort- iman kansloos passeerde: 11. I Lisse bleef hierna druk op het doel jder bezoekers uitoefenen, maar verder j dan een buitenspel-doelpunt en enige corners brachten de gasten het niet. I De laatste minuten voor rust waren sensationeel, daar rechtbuiten Piet Bos voor de tweede maal zijn club de leiding bezorgde en nauwelijks afgetrapt was het Castien, die het leder in het uiter ste hoekje schoot! 22. In de tweede helft zette Lisse welis waar een krachtig offensief in, maar de aanvallen waren te doorzichtig. Na een half uur ontsnapte het 's-Gravenzandse doel ternauwernood aan een doorboring, daar tot veler teleurstelling Bon vlak voor doel een juweel van een kans miste. I Verschillende tegenaanvallen van de be zoekers vergden de grootste oplettend heid van de Lisse-defensie en zo heerste er zowel in- als buiten het veld een ge weldige spanning, totdat 7 minuten voor het einde A. Bon, na fraai solospel, via de uitgelopen doelman, het zozeer be geerde winnende doelpunt scoorde. De laatste minuten waren zenuwslo pend, maar de stand onderging geen verandering meer. Deze kleine zege had den de Lissenaren verdiend en daarmee blijft de kans voor promotie bestaan. Boele bracht gang in Bodegraventeam (Van onze correspondent) Het weer meespelen van midvoor A. Boele in de promotiewedstrijd tegen Spoorwjjk bleek voor Bodegraven een belangrijke versterking. Er zat vaart In de roodzwarte voorhoede, die vier doelpunten produceerde, terwijl de achterhoede de zaak achter goed ge sloten wist te houden en de nul op het bord bleef. Met deze 40 zege namen de Bodegravers revanche voor de in Den Haag geleden 60 nederlaag. Met de wetenschap, dat de verliezer wel heel slechte kansen op de derde klasse kreeg, betraden beide ploegen het veld. Spoedig bleek evenwel, dat de wil bij de gasten groter was dan de kennis en daar Bodegraven beter uit de bus kwam dan vorige week tegen Lisse, moesten de gasten spoedig alle aandacht besteden aan de verdediging. De doel man maakte na een kwartier de fout bij een schot van A. Boele geen rekening te houden met de levendige bal, waardoor het leer over hem heen in het net sprong: 10. Bodegraven behield ook hierna het beste van het spel en wist menig gevaarlijke aanval op te bouwen. Aan de andere kant wist doelman Voor- douw wel raad met de pogingen van de gasten. Het werd kort voor de pauze 20 door linksbuiten T. de Wit, die, snel naar binnen komende een voorzet van rechts keurig inknalde. Na de thee probeerde Spoorwijk met enkele snelle aanvallen de achterstand weg te werken, maar Beijeman cs. gaven niet thuis. Toen T. de Wit de Haagse defensie kort na dit offensief opnieuw te vlug af was en de drie op het bord kwam. was dit voor de gasten te veel. Bodegraven was overtuigend sterker en speelde een gewonnen wedstrijd. Na een half uur maakte Boele aan alle onzeker heid een einde, toen hij, na de gehele Spoorwijk-defensie te zijn gepasseerd, rustig de stand op 4—0 bracht. Zondag a.s. gaat Bodegraven op be zoek bij 's-Gravenzande. 30JUNÏWÉE8W TJDRiï Blain-Nantea 45KM ZEILEN Joppe uit Hoek van Holland het snelst in Den Helder De als onderdeel van de jubileum wed strijden van de Kon. Marine Jachtclub door de Noordzeeclub georganiseerde aanbrengrace Hoek van Holland-Den Helder werd begunstigd door goede ste vige wind, die aan het einde van de race stormachtig werd. Voor het door zetten waren alle jachten binnen, waar door een zeer snelle overtocht werd be reikt. De uitslag was: 1. Hawk (A. W. Joppe) met een bere kende tijd van 6 uur 10 min; 2. Zwerver (W. N. H. van der Vorm en ir. O. J. van der Vorm) 6 uur 20 min; 3. Fortuyn 2 (KMJC luitenant ter zee H. M. Juta) 6 uur 32 min. Olivier van Noort (A. W. Goudriaan) 6 uur 34 min; 5. Zilve ren Kruis (KMJC kapitein ter zee J. F. Drijfhout van Hooff) 6 uur 48 min; 6. Astrea 2 (KJMC J. W. Oosterbaan) 6 u. 49 min; 7. De Bries (J. B. Olifiers) 6 u. 50 min. In Beerschot-stadion te Antwerpen Toen Duitsers er ..de borstel over baalden Het heeft er ongetwijfeld ingezeten, de revanche voor de nederlaag, die de Nederlandse waterpoloploeg vorig jaar juli te Nijmegen tegen Duitsland leed, maar hij is geen realiteit geworden. Dit min of meer ten schande van ons zeven tal. Want, heus, deze Duitse „Mannschaft" was geen wonderploeg en toen al spoedig na het begin onze landgenoten een voorsprong van 2—0 opbouwden, was dit geenszins geflatteerd. De Nederlandse heren atletiekploeg heeft gisteren in het knusse Beerschot-stadion te Antwerpen met 200 tegen 218 punten verloren van België en dat betekende tevens de derde nederlaag in successie in de afgelopen jaren. Geen revanche dus, maar ook geen al te grote nederlaag, zoals een jaar geleden te Maastricht, toen de Belgen met 224 tegen 192 punten hun superioriteit toonden. Niet minder dan twaalf maal stapte een Belg zegevierend uit baan, ring of springbak. Viermaal zelfs leden de Nederlanders een dubbele nederlaag en één keer, op de 10.000 meter, eindigden de Belgen Vandendriessche, Vandewattyne en Van der Velde op de eerste drie plaatsen. De Nederlanders hadden het spel in handen door een hoger tempo en beter positiespel. Het goud, dat er toen blonk, bleek echter slechts een heel dun laagje, want toen de Duitsers er enkele malen fors „de borstel over haalden" kwam de grondlaag boven en deze bleek van aan zienlek minder kwaliteit. Nog voor de rust kwamen de Duitsers gelijk (22) en in de tweede helft namen zij weder om uit een achterstand (23) de winst: 54. De hulde die hun landgenoten hen brachten was verdiend. Door hun gro tere agressiviteit en doorzettingsvermo gen hadden zü recht op de zege. Vooral aan dit laatste ontbrak het de Nederlanders en het meest kwam dit in de eindfase aan het licht. Toen name lijk, terwijl zjj een numerieke meerder heid hadden van 7 tegen 6 en bij een achterstand van 5—4 ze hadden dus niet meer te verliezen durfde de een voor de ander niet te schieten. Passief gooide men elkaar letterlijk en fi guurlik het balletje toe. Boze blik Trainer Frans Kuyper, die met luide stem zijn discipelen de weg naar de over winning had trachten aan te geven, had alle reden tot een boze blik. Het leek immers zo simpel en zij begrepen het maar niet. De teleurstelling was moei lijk te verwerken en kort na die voor treffelijke start, waarin weliswaar bij de eerste de beste Duitse aanval doelman Kniest al zijn talenten moest aanspreken om een schot van Honig te keren, maar waarop het antwoord bestond uit een doelpunt van Dorp. kort daarop gevolgd door een voltreffer van Muller: 02. Doelpunten, die beide van hoog gehalte waren. De Duitsers, die vooral in het begin nogal onzuiver plaatsten, waren echter geenszins door deze achterstand gedesillusioneerd en kwamen verschei dene malen gevaarlijk opzetten en tot hun eerste doelpunt, toen Ran aan de kant zat. Honig profiteerde hiervan (21), zoals hij voor de rust nog een tweede maal gebruik zou maken van een numerieke meerderheid, nu doordat De Boer wegens een overtreding tegen Os- selman uit het water was gestuurd. Met een voortreffelijke doorslagbal uit tangeven van Rademacher bracht Honig de stand op gelijke voet: 2—2. En dank zij Kniest bleef het zo. Ook het begin van de tweede helft bood Nederland weer volop perspectieven. De Nederlan ders hielden het spel en de bal prachtig in handen en deze superioriteit drukte Ran uit in een derde doelpunt. Deceptie Hoe snel loste dit overwicht echter op en werd het een grote deceptie, want Nagy bracht voor Duitsland de stand op 33 terwijl Nederland met 6 en Duitsland met 5 man in het water lagSteeds strakker moest scheids rechter Bauwens de touwtjes "aanhalen, want bet aantal overtredingen nam snel toe. En dit harde spel, waarin onze land genoten een eerste stem hadden, leidde de Nederlandse nederlaag in, toen de Duitsers een strafworp kregen toege wezen. Osselman voltrok het vonnis feil loos: 34. Nog even kwam er hoop in de Nederlandse harten toen Muller we derom met 6 tegen 5, in het voordeel van Nederland voor 44 zorgde, maar ook deze hoop bleek tenslotte ijdel. Met Ran aan de kant bracht Schneider het win nende Duitse doelpunt op het scorebord: 54. Het vonnis was getekend. Revanche Zondag namen de Nederlanders by wie Van Dorp vervangen was door Van der Tooren, revanche. Zij wonnen nu met 32 uit een voorsprong van 21 bij de rust. Het Nederlandse spel kenmerkte zich nu door een grotere rust en het positiespel vooral was beter verzorgd. Onze landgenoten namen door Muller en Van der Tooren de leiding, waarna Sche pers en Nagy de stand op gelijke hoogte brachten: 22. Muller zorgde tenslotte voor het verdiende winnende doelpunt: 3—2. Rohda landskampioen Door een 57 zege op HKV is Rohda korfbalkampioen van Nederland gewor den De voor de Christelijke Korfbalbcnci vastgestelde competitiewedstrijd Veloci- tas 2—DES 4 is niet doorgegaan. De nederlaag op zichzelf was geen schande, maar zij toonde wel dat de nationale ploeg de grootste verliezen leed op de midden- en lange afstanden, verleden jaar nog het sterkste gedeelte van het team, terwijl door afwezigheid van de in Amerika studerende Henk Visser en de naar Scandinavië vertrok ken Albert Hofstede het verspringen en het hinkstapspringen voor de onzen ver loren gingen. Ondanks deze omstandigheden, die volgens de Belgen een stevige Neder landse nederlaag waarschijnlijk maak ten, heeft de Nederlandse ploeg de aan wezigen lang in het onzekere gehouden over de einduitslag want pas op de laatste 4 nummers konden de Belgen hun overwinning tot een feit maken. Lichtpunten heeft deze interland voor onze atleten toch wel opgeleverd. In de eerste plaats verbeterde Anton Jonkers die verleden week in Rotterdam het na tionale kampioenschap behaalde, het Ne derlandse record op de 3000 meter steeple tot 9 min 21.2 sec, hoewel hij de jonge Roelants, die met ruime voor sprong als eerste eindigde, vóór moest laten gaan. Ook de Maastrichtenaar Gerard Wij- sen verdient een pluim. Met een lichte blessure kwam hij bij het polstokhooc- springen in het selecte gezelschap van de Belgen Van Dyck en Coppejans tot Hier ligt Heida nog aan de kop, gevolgd door Roger Moens en Essajas. Het zou anders worden 3.90 meter en met deze prestatie bleef hij slechts tot op zeven centimeter van het nationale record van Cor Lamoree. Van Dijck en Coppejans sprongen beiden 4.25 meter. Ongenaakbaar Onze beste sprinter Hans Smit was ongenaakbaar. Hij won de 100 meter in 10.7 sec en de 200 meter in 21,7 met ver bluffend gemak, terwijl hij in de zege op de 4 x 100 meter van de estafetteploeg een groot aandeel had. Achteraf had hy zich niet zo behoeven in te spannen want de Belgen lieten het stokje vallen en eindigden met grote achterstand. De hordenummers werden prachtige overwinningen voor Nederland. Op de 110 meter leverden Kamerbeek, Neder- hand en Boere een onderlinge stryd, die in het voordeel van Tienkamper Eef Kamerbeek eindigde. Zij het dat zowel de Eindhovenaar als Peter Nederland dezelfde tijd f 14.6lieten afdrukken. Jan Parlevliet groeide weer naar zijn oude vorm op de 400 meter horden. Hij won dit nummer zoals hij wilde en kwam met zijn prestatie van 53.4 sec, op 0,3 sec na aan zijn nationale record. Kees Koch Kees Koch, de 22 jarige Rotterdam mer zorgde voor de meeste punten door zijn eerste plaatsen bij het kogelstoten (15.62 meter) en het discus werpen. Bij het kogelstoten werd het een zege met zeer klein verschil op de Belgische re cordhouder Szostak, terwijl hij, de links handige, met de discus de meeste last had van de schuin over de baan staande wind. Eenmaal slechts kwam de ronde schijf er goed uit, maar toen was het ook meteen raak: 52.94 meter. Voor de Belgische kogelslingeraar Haest moet het ongetwijfeld een teleur stelling zijn geweest dat de Haagse schil der Jan Romani hem in het afgelopen jaar heeft overvleugeld. Met enige prachtige, zeer constante worpen bleef Romani voor de Belg. Zijn 53.36 meter was voldoende voor de hoogste plaats op het ere-schavotje en een medaille die hem deze zege later nog eens in herin nering zal brengen. Waardering ook, had het Belgische pu bliek voor de strijdvaardige Fred Moer man. De als favoriet gestarte Belg De- clerck had op de 400 meter alle moeite om de man van Pro Patria van zich af te houden. Teleurstelling Zowel Henk Haus op de 800 meter, als Mijndert Blankenstein op de 1500 meter en Joep Delnoye op de 5000 meter hebben teleurgesteld. By Haus en Blankenstein was dat zeker niet omdat zij tegen Roger Moens en Roger Verheuen geen overwinning behaalden, maar hoofdzakelyk omdat zowel Haus als Blankenstein, en dat geldt ook in zekere mate voor Delnoye, door een te afwachtende houding de Belgen volkomen in de kaart hebben gespeeld. Op de 800 meter bü voorbeeld trokken Henk Heida en de Westindiër Wim Essajas er snel aan. Zo snel dat de Bel gen Leva en Vereist het tempo te mach tig werd. Op 300 meter voor de finish moesten zij en Haus, die het gevaar te laat bemerkte, een gat laten vallen. En een ieder bereidde zich al voor op een eindsprint tussen Moens, Essajas en Heida. Maar Henk Haus met de Belgen op zijn hielen, sprintend zo hard hij kon, trok de opening weer dicht, en op het laatste rechte einde waren zowel Essajas als Heida aan het einde hun ner krachten. Moens passeerde hen en ook Leva, die zijn landgenoot Vereist en Henk Haus had laten trekken, overbrugde de afstand tussen hem en de beide Neder landers en eindigde op de tweede plaats. De Nederlandse kampioen Haus was door zijn eigen tactiek verslagen en werd zesde. Hetzelfde gebeurde op de 1500 meter. Een zeer snelle start van Jansen en Blankenstein. De Amsterdammer ging in hoog tempo door, de eerste ronde in 56.- sec lopend, maar Blankenstein verge noegde zich met een plaats in zesde po sitie. Wederom liet men het komen tot een eindsprint en wederom kostte het de Nederlanders punten, waarbij tevens de tyden 'werden gedrukt. Eenzelfde beeld op de 5000 meter. De „hangende" Delnoye in derde positie die nog geen moment de kop had genomen achter Allonsius en Herman, terwijl Leenaert de vierde plaats innam. Zo bleef Delnoye doordraaien tot 300 meter voor de finish, toen demarreerde hij, werd weer ingelopen, vertrok voor de tweede maal, maar had buiten nog een beter sprinter, in casu Leenaert, gere kend. Ook hier waren de tyden 'matig. De 4 x 400 meter estafette werd tegen de verwachting in een spannend duel. Onze landgenoten Karebeld, Parlevliet en Moerman zorgden dat Haus als laatste loper het stokje met een voor sprong van een meter op Moens in handen kreeg. Fel vechtend maakte Haus iets van zijn teleurstelling op de 800 meter goed. maar toen Moens op de laatste honderd meter zijn werkelijke klasse toonde, was de Belgische zege en de eindoverwinning een feit.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 6