AGENT/BEZORGER Mej. D. M. J. Coebergh overleden S"*— Met hechte banden aan Leiden verbonden Padvinders E.H. B. O. - wedstr ij den P.V. en Leiden K.V. '1 y Daverend drumbandconcours in Noordwijkerhout werd succes MAANDAG 29 JUNI 1959 gearresteerd In de hoge ouderdom van 86 jaar is zaterdag overleden mej. D. M. J. Coebergh. Hoewel geen Leidse burgeres meer in de strikte zin van het woord zjj woonde reeds tientallen jaren in Oegstgeest zjjn de banden, welke haar aan de Sleutelstad bonden, zo vele en zo hecht, dat wy haar als geboren en getogen Leidse niet anders dan als een stadgenote kunnen beschouwen. De grote verdiensten van mej. Coe bergh lagen in het sociaal-maatschap pelijke vlak. Op 10 december 1910 be noemd tot lid van de Voogdijraad, heeft zü deze functie met grote ere bekleed tot 1 februari 1948, toen haar bü Kon. Besluit eervol ontslag werd verleend on der dankbetuiging voor de gedurende vele jaren bewezen diensten. dragen. Door haar onbaatzuchtig werk in dienst van stad en burgerij heeft zy talloos velen aan zich verplicht. Haar nagedachtenis verdient grote dank. Na een H.-Mis van Requiem, woens dagochtend om half elf in de St.-Willi- brorduskerk te Oegstgeest, vindt de ter aardebestelling van het stoffelijk over schot plaats om half een op het R.-K. kerkhof aan de Zijlpoort. Tien inbraken in Santpoort (gemeente Velsen) zün gisterochtend opgehelderd door de arrestatie van een by de politie berucht recidivist uit een dorp in de nabüheid van Leeuwarden. In de nacht van vrüdag op zaterdag werden in Sant poort in enige villa's vier inbraken ge pleegd. Een bedrag van f. f00,werd vermist. De Velsense recherche was reeds geruime tijd op het spoor van een man die regelmatig inbraken in Sant poort pleegde. Zaterdagavond kon men tot arrestatie overgaan toen de man ïn zyn woning werd opgewacht en het in Santpoort gestolene op hem werd aan getroffen. De man heeft 10 inbraken in Santpoort bekend. In andere gemeenten blükt men echter ook grote belangstel ling voor hem te hebben. District Rijnland N Mej. D. M. J. Coebergh, zoals velen haar hebben gekend. Haar uitnemende kennis van de maat schappelijke toestanden in Leiden maakte haar ook tot een zeer gewaar deerd bestuurslid van de Sint-Elizabeth- vereniging en een toegewüd medewerk ster van de toenmalige Ver. tot Maat schappelijk Hulpbetoon. De regering gaf indertijd van haar grote waardering jegens mej. Coebergh, die ook draagster was van het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice", blyk door haar te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Het is typerend voor haar grote ken nis van Leidse toestanden, dat thans wylen burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, bij de uitreiking van deze onderscheiding al is dit al weer ruim 25 jaar geleden o.m. opmerkte, dat wanneer bü een onverhoopte tweede stadhuisbrand de registers van de Bur gerlijke Stand andermaal verloren zou den gaan, hU als burgemeester mej. Coebergh zou benoemen in een Commis sie van Drie de mede-commissieleden zouden dan mr. P. E. Briët en thans wylen de heer P. A. Couvee zyn. Red. wier taak het zou zyn de gehele bevol kingsadministratie van Leiden uit het hoofd te reconstrueren! Een uitspraak, welke een grote kern van waarheid bevat, want op tal van plaatsen en wy- zen heeft mej. Coebergh getoond Leiden te kennen als weinig anderen en de stad een uitermate goed hart toe te BOUW „ZONNEHUISJE" ENIGE TIJD VERTRAAGD Het plan van het door Nijmeegse spoor- mensen gevormde actiecomité, om het „Zonnehuisje" op 27 Juni over te dragen, kan niet doorgaan. Zoals men weet wordt dit zomerhuisje langs de spoor- lyn NmegenGeldermalsen gebouwd. Het is bestemd voor twee invalide kin deren, van wie de Jongste, Alie op op 27 juni haar derde verjaardag viert. De overdracht op 27 Juni kan niet door gaan omdat er een vertraging in de bouw is ontstaan. Deze vertraging is weer ontstaan, omdat de stalen dakcon structie niet op tyd kon worden afge leverd. De datum van overdracht is nu ver schoven naar 15 augustus. Intussen gaan de spoormensen en rei zigers van de „Betuwelijn" trouw door met het zwaaien naar de twee door een ,zeldzame ziekte getroffen kinderen (de kinderen Rjden aan osteopaetrosis (een zeldzame aandoening in het beenderen stelsel). En de kinderen zwaaien steeds terug naar „Oom Spoortje" en de vriendelijke mensen achter de ramen. Vooral Alie is de laatste dagen zeer in haar schik. Zij heeft ter glegenheid van haar verjaardag vele geschenken, brieven en briefkaarten uit alle delen van het land ontvangen. Hij vroeg om een lift Gisteravond is een 31-jarige man uit Amsterdam, die met zijn broer onder Ba am een „ldft" trachtte te krygen naar Amsterdam, aangereden door een auto en op slag gedood. De broers had den de T.T. bezocht en pech gekregen met hun motor. Zij lieten de motor in Meppel achter en werden als lifters meegenomen tot in de omgeving van de samenvloeiing van de wegen Hoevela- Daar probeerden zy een lift te krijgen kenBaarn en Amersfoort—Amsterdam, naar Amsterdam. De broer van het slachtoffer liep door het gebeurde een shook op. zodat hij in een ziekenhuis te Baam moest worden opgenomen. Vandaar is hij naar Am sterdam overgebracht. Record aantal passagiers op Schiphol Zaterdag is een record aantal in komende en uitgaande passagiers op Schiphol geteld. Op 5 juli van het vorig jaar werd het record verbeterd en ge bracht op 4480 luchtreizigers, maar zaterdag 27 juni wezen de resultaten uit, dat niet minder dan 4676 passagiers de controleposten op de Amsterdamse luchthaven zün gepasseerd. Van dit aantal werden er 4518 personen door de KLM vervoerd of door de KLM afge handeld ten behoeve van andere lucht vaar tmaatschappüen, zoals de SAS, de Sabena, BEA, Canadian Pacific enz. VOORZITTERSCHAP „OOST EN WEST" Prof. mr. A. L. de Block heeft te ken nen gegeven als algemeen voorzitter van „Oost en West" te willen aftreden. Het bestuur heeft hem in zijn afscheidsver- gadering dank gebracht voor de wyze waarop hij de vereniging in zeer moei- ïyke jaren heeft geleid. In afwachting van de verkiezing van een nieuwe alge meen voorzitter wordt het voorzitter schap tijdelijk waargenomen door dr. J. van Baal, oud-gouverneur van Ned. Nieuw-Guinea. De jaarlijkse districts EHBO-wed- I strijden zijn sinds 1946 tot één van de meest spectaculaire evenementen 1 in de padvindersbeweging van het district Rijnland van de NPV en Lei den van de KV gaan behoren. Toen oubaas G. W. Buytendorp, groepslei- j der van de Ewout Joppenszgroep, in 1946 met zyn groep voor de eerste I maal deze wedstrijden organiseerde, bleek uit het enthousiasme waarmede 1 de EHBO-ploegen om de eer van hun groep streden, alsmede uit het goede EHBO-inzicht, dat vele ploegen de monstreerden, al zeer spoedig, dat deze wedstrijden een jaarlijks terug kerend evenement zouden worden. Zaterdag organiseerde de Ewout Jop penszgroep, sinds vorig jaar o.l.v. hop man W. J. Buytendorp, als opvolger van zijn vader, voor de dertiende maal deze wedstrijden en was het Springveld te Oegstgeest de plaats des onheils", waar achtereenvolgens 16 EHBO-ploegen aan enige slachtoffers de nodige eerste hulp moesten ver lenen. Namens de districtscommissaris van de K.V. heette commissaris J. Bost al len welkom en richtte zich in het bij zonder tot dokter G. J. Bazuin, de al gemeen leider van de wedstrijden, de leden van de EHBO-Raad-Leiden, die ieder jaar de jury's vormen, oubaas A. Beekes, distr. comm. van de NPV en oubaas J. Comelisse, die van hun be langstelling blyk gaven door tot het einde toe de wedstrijden bij te wonen. Spreker dankte hopman Buvtendijk en zijn groep voor de organisatie. Toen de EHBO-ploegen het terrein betraden bleek bij opruimingswerk zaamheden een springlading ontydig tot explosie te zijn gekomen waardoor enige slachtoffers waren gevallen en directe EHBO-hulpverlening met ver voer naar elders dringend noodzakelyk was. Vanzelfsprekend haperde er hier en daar nog wel wat aan de gewenste hulpverlening. Er werden echter ook goede prestaties geleverd en al spoedig bleek, dat de strijd om de eerste plaat sen zou gaan tussen ploeg 1 van de .Dauwtrappers" (leider F. v. d. Beig), de ploeg van de „St-Hubertus"-groep (leider J. Zwartjes) en de Waingunga- ploeg (leider W. Minnaardt),. die vorig jaar voor de derde achtereenvolgende maal als no. 1 was geëindigd en toen de wisselbeker definitief in eigendom had gekregen. Toen dokter Bazuin de uit slagen bekend maakte, bleek de ploeg van de „Dauwtrappers" dit jaar als no 1 geëindigd te zijn en de ploegen van „St-Hubertus" en „Waingunga" resp. de tweede en derde plaats hadden ingeno men. Na afloop van de prijsuitreiking, er waren in totaal weer zes pryzen (zilve ren medailles) uitgeloofd, terwijl iedere ploeg een certificaat ontving, trad de voorzitter van de EHBO-Raad de heer L. H. Piek naar voren voor een korte toespraak. De EHBO-Raad en in het bijzonder de jury's hebben grote waardering voor deze wedstrijden .aldus spreker, hetgeen wel blijkt uit het ent housiasme, waarmede zij ieder jaar weer hun bijdrage tot het welslagen van de wedstrijden leveren. Als blijk van waardering en als dank voor het gulle onthaal, dat de jury leden nu al zovele jaren te beurt valt, overhandigde spreker, hopman Buyten dorp een nieuwe, door de EHBO-Raad beschikbaar gestelde, wisselbeker met inscriptie. Hij sprak daarbij de wens uit, dat deze beker ertoe zal mogen bij dragen om de ploegen tot nog betere prestaties te stimuleren. Hierna mocht de leider van de „Dauwtrappers" uit handen van dokter Bazuin de fraaie beker in ontvangst nemen. Hopman Buytendorp dankte de EHBO-Raad voor dit onverwacht geschenk. Na het strij ken van de vlag werd in het troephuis van de Schawano's de gemeenschappe lijke broodmaaltyd gebruikt en besprak dokter Bazuin de geleverde prestaties. Tot slot dankte de districtscommissa ris van het NPV, oubaas A. Beekes, al len, die aan het welslagen van deze der tiende EHBO-middag hadden medege werkt en maakte bekend, dat er plan nen bestaan om volgend jaar de wed strijden belangrijk uit te breiden. De uitslagen waren als volgt: Wissel beker en 1ste prijs (medaille) „Dauw trappers" (leider F. v. d. Berg), 2de pr.s „St. Hubertus" (leider J. Zwartjes), 3de prijs: „Waingunga" (leider W. Min naardt), 4de prijs: „Abel Tasman II" (leider J. van Wellen) 5de pr.: „Ewout Joppensz" (leider J. Kiel), 6de prijs: ,.St. Leonardus" (leider L. Kortekaas) alle een medaille. Buiten de prijzen vielen in volgorde van plaatsing: „Abel Tasman I" (leider P. Ketting) ..Scha wano's" (leider H. keegstra). „Prinses Irene (leider L. du Prie), „Mamix II" (leider H. Kruse), „Jan van Hoof (lei der H. den Outer), „Prinses Irene I" (leider, B. Blonk), „Dauwtrappers II" (leider G. Kromhout, „Kaninafaten" (leider J. Grimmen) „Jan van Galen" (leider M. v. d. Waals), „Mamix I" (leider H. Pynacken). Advertentie Wat een schatje van een zonnepakje! Maar.... voorzichtig ermee, het is erg besmettelijk. Was het zorgvuldig met for better washing no-iron, nylon, orlon. dacron. Speciaal voor Uw vacaniic Thans ook verkrijgbaar in handige reisverpakking 6 sachets in plastic etui f 1.25 bij: drogisterijen, parfumerieën lingerie-, dames- en herenmode- ^SpF V zaken Een muziekkapel bestaande uit meer dan honderd Italiaanse cara binieri, heeft gistermiddag een con cert gegeven op de Dam. Kolonel dr. C. L. Walther Boer, een van de oud-dirigenten van de Kon. Mili taire Kapel, bekeek met belang stelling de uniformen en instru menten van het korps. gaat natuurlijk mee VAN IIEUC'S BISCUITS- El TOFFtlFABRIEUN N V. Accountants over huil" wetsontwerp 99J De Nederlandse Associatie van Ac countants heeft zaterdag te Amersfoort haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring gehouden. Uiteraard hield men zich bezig met de problematiek rond het zo juist ingediende wetsontwerp tot rege ling van het accountantsberoep. De Ne derlandse Associatie van Accountants heeft destyds reeds haar standpunt be treffende dit wetsontwerp neergelegd in een memorandum aan de staatssecreta ris van Economische Zaken. Zy neemt het standpunt in, dat een wettelijke re geling van het accountantsberoep nuttig kan zyn, mits de regeling integraal zy en niet zal inhouden, dat slechts aan een kleine groep accountants privileges worden toegekend, die aan het meren deel van de reeds jarenlang gevestigde accountants, die hun goede trouw en vakbekwaamheid in de praktijk hebben bewezen, zouden worden onthouden. Het ontbreken van duidelijke normen in zake de overgangsregeling werpt volgens de associatie vele vragen op. Het zal no dig zijn garanties te scheppen om te voorkomen dat niet aan historisch ver kregen rechten zal worden getornd. De associatie acht de vraag gewettigd, of de volksvertegenwoordiging tegenover dit ontwerp, dat dezelfde strekking heeft als het in 1939 ingediende wetsontwerp, niet hetzelfde afwyzende standpunt zal inne men. Een der voornaamste overwegin gen was toen, dat niet-inschrijving in het register een sterk discriminerende werking zou hebben ten aanzien van een groot deel der bona fide accoun tants. Overleg over deze zaak met de zusterorganisaties is gaande. In de vergadering hield dr. A. M. Groot uit Zeist een inleiding over .Voorraadonderzoek en voorraadbeheer- sing". Zeer grote belangstelling voor begrafenis Lou Bandy Onder zeer grote belangstelling is zaterdag het stoffelijk overschot van de artiest Lou Bandy in Doom ter aarde besteld op De Oude Begraaf plaats. Tallozen uit de kringen van revue- en theaterwereld waren gekomen om hem de laatste eer te bewijzen. Onder hen waren zowel theaterdirecteuren en -agenten ?.ls artiesten, o.w. Hen- riette Davids, Jan de Cler. Toon Hermans en vele anderen. De AVRO was vertegenwoordigd door Karei Prior. Het woord werd gevoerd door de directeur van de Nationale Revue uit Den Haag, de heer Bos/wmkel. die een tiental jaren met Lou Bandy revues ge bracht heeft en hem, zoals hij zei, daar bij heeft leren kennen als een welis waar lastig, maar van zichzelf zeer veel eisend mens. die mede daardoor bereikt heeft, dat zijn liedjes nog heden ten dage voortbestaan en leven. Lou was voor de jongeren een voorbeeld en het publiek zal hem niet vergeten, aldus spreker. De lieer Frans Dumé sprak namens de familie en als vriend en collega. Hij verontschuldigde eerst veler lachte zo merkled y by deze begrafenis, maar zei hij. men draagt deze, omdat deze het meest in Lou's lyn l-igt. Hij had een hekel aan zwart. Weer een lid van de oude garde is heengegaan aldus spreker, en het valt moeilijk te zeggen, wat Nederland in deze grote artiest in zün genre verliest. Nieuwe C.A.O. in Grafische industrie Arbeidsverkorting tot 45 uur (Van onze Haagse redactie) Er is in de grafische industrie over eenstemming bereikt over een nieuwe arbeidsovereenkomst, waarin o.m. een verkorting van de arbeidstijd van 48 tot 45 uur per week, verspreid over een periode van 3 jaar, is opgenomen. Voorts is overeenstemming bereikt over een diensttijd-toeslag van 2 cent per uur voor werknemers, die minstens 12% jaar bij een werkgever hebben ge werkt, van 4 cent als het dienstverband 25 jaar heeft geduurd. Voor arbeiders, die meer dan 25 jaar en 40 Jaar bü een patroon hebben gewerkt, is een bepaling inzake extra-vakantiedagen opgenomen. Over loonsverhoging is geen beslissing genomen. BRAND OP ENGELS SCHIP Op ongeveer 100 mül ten westen van IJmuiden is brand uitgebroken op het met stro geladen Britse schip „Sta mel" (628 ton). De Staniel, die een ho ge deklading heeft, probeert op eigen kracht Lowestoft te bereiken De kapitein van de „Staniel" heeft meegedeeld, dat het voorschip in lich terlaaie staat. De Engelse sleepboot „Turmoil" is de „Staniel" op korte af stand genaderd en ls door de kapitein voor de hulpverlening geaccepteerd. Louis Armstrong uit het ziekenhuis De Amerikaanse jazztrompettist Louis „Satchmo" Armstrong is hedenmorgen uit het ziekenhuis van Spoleto in Italië ontslagen. Armstrong werd vorige week dinsdag in het ziekenhuis opgenomen met een longaandoening, die o.m. veroorzaakt is door 45 jaar hot jazz blazen. Armstrong en zün vrouw spraken er zaterdag over naar Ghana te gaan voor een vakantie. De Armstrongs bezitten daar land. Norstad vertrouwt op een kernwapenakkoord in Europa Generaal Norstad, de opperbevelheb ber van de NAVO-strijdkrachten in Europa, heeft verklaard er op te ver trouwen, dat de meningsverschillen over het opslaan van kernwapens in Europa uit de weg zullen worden geruimd. In een vraaggesprek met de Democratische afgevaardigde Leonard Wolf, waarvan de inhoud zondag werd bekend gemaakt, zei de generaal dat er met de Franse re gering nog wordt onderhandeld over de kwestie. Gevraagd om commentaar op persbe richten, als zouden ongeveer 200 jacht vliegtuigen van Franse bases worden teruggetrokken, antwoordde Norstad, dat het „tameiyk ongelukkig" was, dat aan een eventueel overbrengen van enige Amerikaanse vliegtuigen zoveel rucht baarheid was gegeven. Hü noemde de berichten echter „grotendeels specu latie". Ongelukken op overwegen in West-Duitsland Twee auto's zün zaterdagavond op overwegen in de Duitse Bondsrepubliek door een trein gegrepen waarbij zes mensen zün omgekomen. Een van de auto's reed nabij Keulen met grote snel heid onder de voor een derde gesloten bomen van een overweg door en werd door een trein gegrepen, aldus de lezing van de overwegwachter. Vier mensen, onder wie een Amerikaanse militair, vonden hierby de dood. De overweg- wachter is in hechtenis genomen. De andere auto slipte bü de gesloten bomen van een overweg bij Neustadt am Rübenberge en botste tegen een goede rentrein. Twee personen kwamen omen een werd zwaar gewond. Volgens de po litie heeft de bestuurder van de auto te laat gezien dat de bomen gesloten waren. Eersfe „Friendship" op Hawai aangekomen D« eerste F. 27 „Friendship", gebouwd door Fairschild Hagerstown in licentie, is aan Aloha Airline, een van de twee luchtvaartmaatschappyen van de 50e staat van de V.S., afgeleverd na een oceaanviucht van San Francisco naar Honoloeloe, een afstand van 3800 km welke in 11 uur 15 minuten werden afgelegd. De president van Aloha Airline ver klaarde, dat met de komst van dit eerste turbineschroefvliegtulg het tüdpenk van „paard en wagen" op de Hawali-ellan- den voorgoed voorbij was. Want Aloha beschikte tonutoe alleen over 8 DC-3's en de F. 27 zal nu deze toestellen vervangen. Aloha, die verbindingen onderhoudt met 5 andere eilanden van Hawaii, krijgt binnenkort nog enkele F. 27 toe stellen. Daroel Islam deed aanval op Lembang Een bende van ongeveer 100 man, be horende tot de fanatiek-islamitische „Daroel Islam" beweging heeft gisteren een aanval gedaan op Lembang, een vakantie-oord in de bergen, ongeveer 15 kilometer ten noorden van Bandoeng. De aanvallers maakten gebruik van mortieren, zware machinegeweren en andere automatische wapens. Yyf bur gers werden gedood. Zonder tussenlanding De Russische eerste plaatsvervangen de minister-president Kozlof is zondag per vliegtuig te New York aangekomen. Zyn vliegtuig, een Toe-115 legde de af stand Moskou-New York zonder tus senlandingen af. Kozlof zal in New York een Russische tentoonstelling openen en besprekingen voeren met president Eisenhower en diens minister van Buitenlandse Zaken Herter. De Rus legde een verklaring af waar in hij sprak over een indrukwekkende vliegreis van elf uur zonder tussenlan ding. Hij sprak de hoop uit dat zün be zoek zal leiden tot verbetering van het begrip tussen het Sovjetrussische en het Aemerikaanse volk en dat de ten toonstelling zal bijdragen tot een beter berip bij de Amerikanen van de levens- wüze en de prestaties van het Sovjet russische volk. ONDERSCHEIDING VOOR Dr. PAUL CRONHEIM De wethouder voor Kunstzaken van Amsterdam mr. A. de Roos, heeft tü- dens de in Leeuwarden gehouden 125e vergadering van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst aan dr. Paul Cronheim ter gelegenheid van diens 40-jarig jubileum als secretaris dezer maatschappij de zilveren ere medaille der stad Amsterdam uitgereikt als erkenning van zyn verdiensten voor het culturele leven van de hoofdstad. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 27 Juni OV Centr. Aalsm. Velling GA. Clematis 1581; Ger- bera 1024; Bouvardla 818; Vlolieren 6 10; Chrysanten gr. bl. 4060; Amaryllis 813: Lelies 1522; Esther Read 20—42; Iris 3058; Lathyrus 2056; Ccrlvllleï 50 80; Gladiolen 90140; Omlthogalum 70115; Alstroemerla 3552; Liatus 70 120; Scabiosa 5085; Anjers: Rood 414; roze 415; wit 519; Orchid. Beauty 8 28. Rozen: Better Times 28: Rosalandia 26; Edlth Helen 4il4; Parel v. Aals meer 415: Geh. Duisburg 414; Pecht- old 27; Verschuren 27; Towny Geld 39; Mad. Ofmann 314; Stokman 28; Baccarat 1543: Montezuma 616. Pc- lyantharozenSweetheart 412; Nympf 1532; Lucia 7—18. RIJNSBURG. 27 Juni Bloemenvei ling Flora: Segetum 1825: Godetla rood 5502; idem zalm 63; Idem Azalia 60 65: Brodla 1214; Flox (Dramundii) 30 35: Flox wit 31; Engelse Irissen 5568 per bos. Anjers 120160; Wirral Suprème 320400; Alstroemerla 550600; Esther Read 140200; Campanula Pyr. wit 650 8001000; idem blauw 600900: Gladio len: White Herald 750800: Early Queen 8001000; Fleming 1400: Strauss 1000 1200: Gladiolen Nanus: Nvmpf 550650; Amanda 430480; Clska 620; Rose Marie 350; Charme blauw 400460: idem roze 480600 alles per 100; Lelie Tlgrium 18 22 per tak. TER AAR. 27 juni Groenteveiling: Kassnijbloemen B 6085 per kg; tuinbo nen 1.301,70 per 10 kg; augurken: bas terd 36: grof. A 33; grof 1 37; CD 28; E 34; E geel 12 alles per kg. De N.V. LEIDSCH DAGBLAD te Leiden vraagt voor haar agent schap te LEIDERDORP (met flinke helper) wonende in Leiderdorp. Aanmelden bureau Leidsch Dagblad N.V., Witte Singel I, Leiden. Onderhandelingen met Australië over luchtvaart De luchtvaartonderhandelingen tus sen Nederland en Australië zullen 27 juli in Den Haag beginnen en waar schijnlijk op 1 augustus kunnen wor den beëindigd. Deze onderhandelingen worden gevoerd met de bedoeling de bestaande mogelijkheden te verrui men, zulks In verband met de groei van het luchtverkeer. De Australische delegatie wordt geleid door de directeur-generaal van de bur gerluchtvaart. de heer D. Anderson. De Nederlandse delegatie, waarin de RÜksluchtvaartdiienst, het ministerie van Buitenlandse Zaken en Zaken Over zee en de K.L.M. vertegenwoordigd zul len zijn. staat onder leiding van de heer J. W. F. Backer, directeur-gene raal van de Rijksluchtvaartdienst. Tussen Australië en Nederland is in 1051 een luchtvaartverdrag gesloten dat o a. voorziet in een lijn van de K.L.M. tussen Amsterdam en Sydney en tus sen Nederlands en Australisch Nieuw- Guinea. De verbinding tussen Amsterdam en Sydney wordt door de K.L.M. éénmaal per week onderhouden. Gistermiddag is het grote federatieve bondsconcours van de R.-K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland, dat op 14 juni in Hillegom begon en op 21 juni aldaar werd voortgezet, op het terrein van VVSB in Noordwijker- hout door de drumbands besloten. Het is in de volle zin des woords een daverend slot geworden, want daarvoor waren het tenslotte drumbands, die zich aan de jury presenteerden. Die jury werd gevormd door de heren M. Schnei der en Th. Jansen, beiden lid van de Kon. Militaire Kapel. De pittige drumband van Excelsior uit Noordwük met zün jeugdige vrouweiyke tamboer-majoor moest de vorig jaar met 191 punten behaalde wisselbeker nu afstaan aan de drumband van Adest Musica uit Sassenheim, die de 215 door Excelsior behaalde punten nog wist te overtreffen. Adest Musica kreeg 219 punten van de jury en daarmede het hoogste aantal van het gehele concours. Het gezelschap kon dus naar Sassenheim terugkeren met een eerste prijs met lof en de wisselbeker. Maar daar bleef het niet bij, want na met bazuinblazers in de le afdeling uitgekomen te zün. ver scheen de band zonder de blazers nog een keer in de afdeling uitmuntendheid en met 204 punten werd ook in deze afdeling een eerste prijs behaald. In de afdeling uitmuntendheid be haalde ook de in fleurige blauwwitte uniformen gestoken drumband van St.- Laurentius Voorschoten een eerste prijs met ruim voldoende punten, n.l. 207. Kindervreugd uit Den Haag kwam net iets te kort voor een eerste prijs, maar dank zü de 198 behaalde punten werd het toch een royale tweede prijs. In de eerste afdeling leverde Adest Musica uit Sassenheim de hierboven vermelde prestatie, welke de beste van het gehele concours bleek, maar ook Plus X in de originele bruine uniform met gele uitmonstering had met 201 punten ruim voldoende voor een eerste prijs. D.S.S. uit Aarlanderveen bleef bij de beide andere bands in de le afdeling iets ach ter, maar verdiende toch royaal een 2e prijs. De 2e afdeling telde de meeste deel nemers. Aanvankelyk zouden er 15 drumbands in die afdeling uitkomen, maar 4 daarvan lieten te elfder ure ver stek gaan. Excelsior uit Noordwyk bleek in de 2e afdeling de beste met 215 punten. De prachtige showband van MCC uit Laren, gekleed in donkerblauwe uniformen met witte enkelstukken, had bü het publiek wel het meeste succes en o.i. terecht, maar ja de jury kijkt niet alleen, maar luistert ook zeer kritisch en hoe gunstig het oordeel ook was, de jury sloeg Excel sior hoger aan. M.C.C. bracht het tot 207% punt, dus toch een eerste prüs. Verder werden eerste pryzen in de 2e afdeling behaald door: St.-Matthias uit Warmond met 192 punten, St.-Caecilia Uit Schipluiden met 193%, de St.-Jans band uit Zoeterwoude met 195. St.-Gre- gorius uit Kwintsheul met 199%, St.- Jeanne D'Arc uit Noordwykerhout met 193%. Godsdienst en Kunstain met 204 en Canite Tuba uit Lisse met 202% punt. Eensgezind uit Nieuwkoop en De Phoenix uit Wateringen kregen een derde prüs. Dank zij de byzondere medewerking van de St.-BavostichMng ls deze dag niet alleen daverend maar ook een waardig slot geworden. Namens de korpsen uit de Bollenstreek, die de orga nisatie in handen hadden, sprak de heer Jeukens hartelüke dankwoorden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 4