Gd Prins reikte zilveren anjers uit Beperktemogelijklieden voor ruimere besteding Produktiviteit bepaalt verbetering van lonen ISO F. BONNET Aan mej. Van Dugteren, prof. Van den Bergh en mr. Staring -oo,"NEUROTONIC Waken tegen overspanning Geen prijsverhoging mag volgen f48r Dertig hectaren natuurschoon op Vel uwe door felle brand verwoest Opgevicht 1 maart 1860 Vrijdag 26 juni 1959 Derde blad no. 297/9 Culturele lamp wordt brandend gehouden Prins Bernhard heeft vanochtend als regent van het zyn naam dragende fonds op de jaarlijkse bijeenkomst aan de vooravond van zjjn verjaardag in het gebouw van de Ned. Handelmaatschappij te Amsterdam aan drie personen, die zich voor het Nederlandse culturele leven bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt door onverplicht verrichte arbeid, de onderscheiding van de zilveren anjer uitgereikt. Het waren mej. Ida Maria van Dugteren (Rotterdam), prof. mr. dr. G. van den Bergh (Amsterdam) en mr. Adolph Staring (Vorden). Het was de negende keer dat zilveren anjers werden uitgereikt. De Prins zei o.a. „Het ziet er naar uit, dat in de naaste toekomst ook in ons land een zekere verkorting van de arbeidstijd een realiteit zal kunnen worden. Op zichzelf is het verlangen naar verkorting van de arbeidstijd logisch en begrijpelijk", aldus de prins. Het is een zegen als door de vrucht van het men selijk intellect, die in de voortschrij dende techniek ligt besloten, de arbeid niet alleen minder zwaar, maar ook in kwantiteit minder nodig is. Hierdoor worden steeds groter groepen in staat gesteld zich in vrije tijd als vrije men sen te ontplooien. Aan deze op zichzelf toe te juichen ontwikkeling zitten ech ter ook kanten .die het probleem inge wikkelder maken dan het op het eerste gezicht is. Een bekende complicatie is de vraag wat de mens nu wel meft zijn vrije tijd gaat dioem, hoe hij die tijd gaat besteden". Arbeid: vloek en zegen! Vervolgens sprak de Prins over de groep, die juist in tegenstelling tot ver korting van de arbeidstijd een over maat van arbeid krijgt toegewezen of vrijwillig op zich heeft genomen. „Het is niet zo, dat arbeid een vloek en vrije tijd een zegen is. We moeten het zo zo zien, aldus de Prins dat arbeid een vloek, maar ook een zegen kan zijn, en dat geldt ook trouwens voor de vrije tijd. Scherp tegenover elkaar ge steld kan men zeggen, dat er levens- vullende arbeid is en arbeid, die het leven leeg maakt. Het is deze laatste arbeid, die door technische hulpmidde len zo kort mogelijk en zo min moge lijk afstotend moet worden gemaakt." „Gelukkig is hij, die het gegeven is levensvullende arbeid toegewezen te krijgen, ook al zal die taak misschien heel zwaar drukken. Maar deze wer kers vragen geen ontheffing of ver korting van die taak. Zij vragen al leen om meer kracht. Deze figuren nu zijn het, die in wezen de norm voor elke arbeid vormen. De wijze waarop zij hun arbeid vervullen, dient voor ons de norm te zijn, waar naar wij ons bij het volvoeren van onze taak richten- Elke arbeid, hoe eenvoudig ook, kan iets van dat le vensvullende in zich hebben" aldus Prins Bernhard. Vast geloof in de cultuur Vervolgens trad mej. van Dugteren naar voren. De algemeen-secretaris van het Prins Bernhard Fonds las de gronden voor waarop aan haar de onderschei ding is verleend. Een leven, gewijd aan het brengen van cultuur aan zeer brede groepen van post als secretaresse van h aar eigenJ ij ke post als secrtaresse van de Volksuniver siteit te Rotterdam was zij het vooral, die, naast het tot grote bloei brengen van deze afdeling, door haar functie in de bond van Nederlandse Volksuniver siteiten, waarvan zij medeoprichtster was, sinds 1918 het werk van de Volks universiteit op tal van plaatsen over ons gehele land verspreid tot leven heeft gewekt en tot grote bloei heeft gestimuleerd door haar onblusbare energie, haar grote bekwaamheid en haar vast geloof in het cultuurideaal. Zich tot mej, Van Dugteren richtend zeide Prins Bernhard: „naast uw ar beid van stimuleren en instrueren trad u onbevangen de dikwijls zo ge vreesde massificatie-instrumenten (film en radio) tegemoet. Door een goed gebruik hiervan boog u ze om van een gevaar tot een goed instru ment." De uitdaging van het jongste massa-medium, de televisie, treedt gy al even onbevreesd tegemoet en wie weet wat u en de uwen hier nog voor zegenrijk initiatief zullen ontplooien". Constructieve fantasie Daarna trad prof. Vaai den Bergh (hoogleraar Nederlands Staatsrecht aan de Amsterdamse gemeente universiteit) naar voren. De gronden waarop aan prof. Van den Bergh de zilveren anjer is verleend luiden: De belangrijke en van „constructieve fantasie" getuigende prestaties geleverd op terreinen ver liggende buiten zijn vakstudie, waarin hij reeds excelleert. In de sterrekunde een figuur, ver uit stekende boven het peil van een intel ligente amateur, op het terrein van de tijdrekening in de vorm van de Euro- klok en man van originele denkbeelden, op het terrein van de grafische tech nieken de uitvinder van een zeer oor spronkelijke, frappante wijze van boek druk. Dit alles naast het met grote activi teit vervulde ambt van hoogleraar in het Staatsrecht, waardoor hy waar maakt, dat een waarlijk cultureel mens niet alleen bjj zijn gespeciali seerde vak kan leven. Algemeen belang gediend Als laatste trad draana mr. Staring naar voren. De gronden waarop aan mr- Staring de zilveren anjer is toegekend luiden: „Een leven, gewijd aan de studie en het behoud van monumenten van kunst Van Nelle bestellen Advertentie. PRIJS VOOR DOCUMENTAIRE „RIJNVAART" Op de Duitse binnenscheepvaartdagen die thans te Stuttgart worden gehouden, heeft een Nederlandse film de eerste prijs gekregen voor de beste documen taire op het gebied van de binnenvaart. Het is de film „Rijnvaart", vervaardigd door de Stichting Nederlands Onderwys- film in opdracht van de NV Nederlandse Rij nvaartvereniging Er waren zeven inzendingen uit Frank- rijk, Duitsland, Zwitserland en ons land. en cultuur. Naast zijn studie en zijn omvangrijke publicistische arbeid van groot wetenschappelijk belang vooral op het terrein van de kunstgeschiede nis der 18e eeuw, dat van het portret miniatuur, de beeldhouwkunst en de iconografie van het Huis van Oranje, zijn artistiek en kunsthistorisch zeer belangrijke verzameling tekeningen van de 18e eeuw, dient zijn zeer grote en bijzonder waardevolle activiteit ge noemd te worden op organisatorisch gebied: directeur der Hollandse Maat schappij van Wetenschappen, directeur van de Nederlandse Kastelenstichting, onder-voorzitter van de voorlopige Mo- numentenraad, lid van het algemeen bestuur der Vereniging Rembrandt, be stuurslid van verschillende plaatselijke en regionale culturele instellingen als „Vrienden der Gelderse Kastelen"; voorzitter van de museum commissie Zutphen, bestuurslid der vereniging „Gelre" enz. Hersteller en zorgzaam behoeder ten slotte van het opnieuw verworven his torische, voorvaderlijke landgoed „De Wildemborch" te Vorden, dat hij voor het nageslacht naar vermogen veilig heeft willen stellen. Het schijnt een eigenschap van het geslacht Staring te zijn om een zelfge kozen taak met grote vasthoudendheid te volbrengen en daarmede tevens het algemeen belang te dienen. Dat hebt gij gedaan", aldus de Prins. Tenslotte zei Prins Bernhard „elke keer opnieuw treft het mij, dat er nog zovelen zijn, die gedreven door een grote liefde voor de cultuur hun leven wijden aan het brandend hou den van de culturele lamp. Daarbij tellen zij de uren niet. Zolang deze mensen er zullen zijn, blijft onze zo geraffineerde technische beschaving in wezen gezond en de naam cultuur waardig!" Advertentie overwon ikl Voorzichtigheid blijft geboden Wanneer zich thans de vraag opdringt, welke eisen dienen te worden gesteld aan het sociaal-economische beleid in de naaste toekomst, dan moet daarbij voor opstaan, dat de noodzakelijke groei van het nationale inkomen in een aanvaard bare inkomensverdeling, wordt verwe zenlijkt met handhaving van het even wicht tussen inkomsten en bestedingen. Vooral verstoringen in de richting van inflatie leveren een gevaar op voor dit evenwicht. Bij de huidige en de te ver wachten zelfstandige ontwikkeling der bestedingen, moeten de mogelijkheden tot doelbewuste verruiming daarvan wezenlijk beperkter worden geacht dan zou blijken uit het advies van de S.ER. Reeds nu moet erop worden toegezien, dat niet opnieuw een toestand van eco nomische overspanning optreedt, die zou dwingen tot een nieuwe bestedingsbe perking. Aldus de nota van de regering aan de Tweede Kamer over lonen, hu ren en subsidies. Werkgelegenheid Tekenend voor de ontwikkeling noemt de regering het verloop van de werkge legenheid. Er doen zich op de arbeids markt, en met name in bepaalde secto ren daarvan, reeds spanningsverschijn- selen voor. Het gevaar, dat deze in de naaste toekomst nog groter worden, moet zeer reëel worden geacht. Er is in de huidige toestand een aan tal zelfstandige factoren werkzaam, die de neiging vertonen de bestedingsruimte automatisch te verkleinen. Het is op vallend hoe de ontwikkeling zich in dit opzicht versnelt. Hiertoe dragen zowel Nelle bestellen 1 Advertentie de investeringen (waaronder de voor raden) als de consumptie by. De ont wikkeling weerspiegelt zich in het ver loop van het betalingsbalanssaldo. Het is zeer waarschijnlijk dat dit saldo over 1960 zal liggen beneden het bedrag, dat hiervoor veelal als normaal wordt be schouwd. Betalingsbalans De verwachte ontwikkeling van de be talingsbalans, aldus de regeringsnota, geeft dan ook maar beperkte mogelijk heden tot een verdere verruiming van de nationale bestedingen. De ontwikke ling van de arbeidsmarkt wijst in dezelf de richting. Dit geldt evenzeer voor de geld- en kapitaalmarkt. In de ontwikkeling van de arbeids markt, de betalingsbalans en de kapi taalmarkt, ligt derhalve een zwaarwe gende motivering besloten om bij een zekere bestedingsverruiming en daarmee ook bij de nominale inkomensontwikke ling van zelfstandigen en loontrekken- den, een grote mate van voorzichtigheid in acht te nemen. Deze voorzichtigheid is temeer geboden in verband met het vraagstuk van de vergeten groepen, de concurrentiepositie van het Nederlandse bedrijfsleven op de internationale markt, als ook met het oog op het verkrijgen van de noodzakelijke besparingen voor uitbreiding en modernisering van de industrie. Waakzaam Tegen de achtergrond van deze situatie acht de regering het haar plicht met de haar ter beschikking staande middelen te waken tegen een nieuwe overspan ning. Het zijn ook de bovenstaande over wegingen, die het toekomstige regerings beleid hebben bepaald, dat in de nota aan de Tweede Kamer is uitgestippeld. Gelet op het .beperkte karakter van de nota zijn enkele belangrijke beleids vraagstukken zoals maatregelen ten be hoeve van de ontwikkelingsgebieden en het landbouwbeleid .buiten beschouwing gebleven JAARVERGADERING NED. JURISTENVERENIGING De Ned, Juristenvereniging houdt vandaag en morgen haar algemene ver gadering te Haarlem. De voorzitter, jhr. mr. J. H. de Brauw uit Den Haag hield de openingsrede. Hij wees op de zedelijke invloed, wel ke de Nederlandse Juristenvereniging kan uitoefenen op de herziening van de Nederlandse wetgeving. Spreker trad vervolgens in een diepgaande beschou wing over wat hij noemde de ficties in de onteigeningswet, welke hij onaan vaardbaar achtte. Vervolgens had een beraadslaging plaats over het onderwerp: „Voordeels- aftrek bij schadevergoeding", waarbij pre-adviseurs waren prof. mr. P. J. Ver dam en mr. K. K. Koester. Vandaag bracht het gezelschap een bezoek aan Zand voort. Vanavond wor den de deelnemers ontvangen door het College van B, en W. van Haarlem. Minister Van den Bergh bezocht Kon. Luchtmacht De minister van Defensie heeft gis teren z(jn eerste officiële bezoek aan installaties van de Kon. Luchtmacht gebracht. In een door de chef Luchtmachtstaf, luitenant-generaal H. Schaper, bestuur de Dakota begaf de minister zich van Ypenburg naar de vliegbasis Volkel in Noord-Brabant, waar hij door de com mandant en diens staf uitvoerig werd ingelicht over de taak van deze Navo- basis in het kader van de geallieerde tactische luchtstrijdkrachten in Cen traal Europa. Voorts bezocht hij o.m. een operationeel squadron en een straal- motorenwerkplaa ts. In de middag begaf de minister zich naar een depot voor vliegtuigmaterieel nabij de basis Gilze Rijen, waar hij zich ojn. liet voorlichten over het bevoor radingssysteem van de luchtmacht. Daarna vertrok hij per vliegtuig naar Den Haag. Vrijere loonvorming op korte termijn Dc regering zegt in de aan de Tweede Kamer toegezonden nota» dat zij op de korst mogelijke ter mijn wenst te komen tot een stelsel van vrijere loonvorming, ook wel genoemd: meer gedifferentiëerde loonvorming, waarvoor de verant woordelijkheid in de eerste plaats 'n droomscooter MOTORHANDEL LEVENDAAL 132 - TELEF. 20G24 Armstrongs toestand ergstig De lijfarts van Louis Armstrong heeft gisteravond nadat de patiënt door de Italiaanse prof. Cassano uit Rome was onderzocht, verklaard, dat Armstrong lijdt aan een acute long kwaal. Bovendien lijdt hij aan chroni sche emphysema, een verzwakking van het longweefsel als gevolg van het trompetspelenVan een hartaanval was volgens de lijfarts geen sprake. Ook was de patient niet buiten kennis ge weest. Prof. Cassano noemide de toestand van Armstrong ernstig. Van Nelle bestellen Advertentie. Oppervlakte groenteteelt nam in mei af Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft de voorlopige uitkomsten be kend gemaakt van de landbouwtelling mei 1959 met betrekking tot de opper vlakten, beteeld met groenten in de open grond en onder glas. De oppervlakte groenten in de open grond onderging in totaal, in vergelij king met 1958, een vrij sterke daling, nl. met ruim 2.400 ha (-4.9 Deze daling werd voor een groot deel veroorzaakt door de teruggang in de teelt van zaai- uien met bijna 1.500 ha (-22,2 Voorts daalde de oppervlakte augurken met 248 ha. (-18,6 De totale teelt van aardbeien toont in vergelijking met 1958 een daling van 228 ha (-4.1 Toch ligt deze teelt nog al tijd hoger dan die in de jaren voor 1958. De teelt van asperges nam met 113 ha 3.5 toe. Ook de teelt van kool soorten (inclusief sluitkool) vertoont over het algemeen een kleine toeneming. Hetzelfde geldt voor de witlofwortel. Verdrinkingsgevallen Een 80-jarige inwoner van het Her vormd rusthuis in Dordrecht, de heer D. J. Minnik is in zijn woonplaats te water geraakt en korte tijd later aan de gevolgen daarvan overleden. De man zou op bezoek gaan bij zijn dochter. Hij moet zich in de weg hebben vergist, want toen hij bij de Wijnhaven kwam liep hij regelrecht het water in. Om standers zagen kans hem op het droge De teelt van groenten onder glas nam t.o.v. 1958 in totaal toe van 3560 tot 3695 ha. 3.8 7c). Deze toeneming betekent een voortzetting van de ontwikkeling in de laatste jaren. Van de tomaten onder glas nam de oppervlakte in totaal toe met 162 ha 7,2 Deze toeneming betreft zowel het verwarmde als het koude glas. Bij de komkommers, waarvan de teelt in het geheel iets terugliep, valt een ver schuiving van platglas naar staand glas waar te nemen. De meloenenteelt nam met 41 ha. (+29.3 toe, In België zijn demonstraties ge geven met de Sikorski S-62, een amfibie-helikopter, die zeer ge schikt is voor het redden van dren kelingen. te brengen. Er scheen niets ernstigs met hem aan de hand te zijn, maar in het ziekenhuis aangekomen bleek hij te zijn overleden. Te Eernewoude is de 2-jarige Berend Boonstra bij het spelen te water geraakt en verdronken. Het jongetje speelde met een zusje op een woonark en viel over boord. Toen het meisje zonder haar broertje thuis kwam, ging de moeder zoeken. Zy zag haar zoontje in het wa ter drijven. Het kind was toen reeds overleden. De 11-jarige Pieter Kromkamp uit Drachstercompagnie is verdronken, toen hij na schooltijd met enige vriendjes in de Elijen bij Rottevalle ging zwemmen. De jongen was de zwemkunst niet mees ter en is vermoedelijk in een diep ge deelte terecht gekomen. Zijn lijkje werd enkele uren later gevonden. wordt gelegd bij het bedrijfsleven (werkgevers en arbeiders, die be- drijfstaksgewijs of ondernemings gewijs kunnen onderhandelen over loonsverhoging Maatstaf voor de mogelijkheden tot verbetering van lonen en arbeidsvoor waarden zal zijn de ontwikkeling van de produktiviteit (grotere winst by naar verhouding gelijk gebleven kosten). De belangrijkste voorwaarde waaronder deze verbeteringen kunnen worden goed gekeurd, is dat daaruit geen prijsverho ging voortvloeit. De regering meent niet te mogen na laten erop te wijzen, dat de berichten, die haar hebben bereikt over de hoogte van overeengekomen loonsverhogingen, haar met zorg vervullen. Zij wijdt daar aan in de nota een uitvoerige beschou wing. Vóór 1 juli 1960 De verbetering van de lonen en ar beidsvoorwaarden kan ingaan bij afloop van een collectieve arbeidsovereenkomst, maar in elk geval mag vóór 1 juli 1960 tot deze verbetering worden besloten. Als geschenk een prachtig, schokvrij JUNGHANS horloge met datum en hoger Hoewel de regering voorkeur heeft voor het verwerken van de huurbyslag- 1957 op de afloopdatum van de collec tieve arbeidscontracten, wil zij niet uit sluiten dat ook in de gevallen, waarin de CAO na 1 januari 1960 aflopen, deze verwerking tot stand wordt gebracht. De verwerking kan dan samenvallen met de overige compensatiemaatregelen, die ge troffen zullen worden met ingang van 1 januari 1960. Aan de Sociaal-Economische Raad is advies gevraagd over de wenselijkheid en de mogelijkheid van een wettelijke rege ling van een minimumloon. Niet te sterk Het College van Rijksbemiddelaars zal een CAO niet goedkeuren indien een voorgestelde loonstijging in een bepaal de bedrijfstak de gemiddelde nationale produktiviteitsstijging te zeer overtreft. Voor een evenwichtig algemeen prijs peil zijn ook mogelijke prijsdalingen van belang. Differentiatie per onderneming acht de regering voorshands het meest wenselijk op het gebied van de secun daire arbeidsvoorwaarden. Zij denkt daarbij in het bijzonder aan winstde- lingsregelingen en gepremiëerde spaar regelingen. Wat de loonvorming van het over heidspersoneel betreft, meent de rege ring dat deze de algemene lijn van de loonverhogingen zal moeten volgen, zo als dit ook zal dienen te geschieden in andere sectoren van het maatschappe lijk leven, waar de gewone maatstaven van produktiviteit en rentabiliteit niet kunnen worden gehanteerd. Van Nelle bestellen Advertentie. Weer vlammen op vele plaatsen Over een enkele honderden meters breed front baande een loeiende vlammenzee zich gistermiddag een weg door een bosgebied ten noorden van de weg ZwolleApeldoorn, in de nabijheid van Wapenveld. Anderhalf uur duurde haar overmacht. Toen moest het vuur het afleggen tegen een machtig leger van brandweerlie den en militairen. Naar schatting dertig hectaren natuurschoon werden een prooi van deze bosbrand, een van de grootste die in dit vlammenrijke jaar totnutoe op de Veluwe woedde. Om ongeveer kwart over een ontdekte de waarnemer op de uitkijktoren in het Zwolse Bos, dat eigendom is van Staats bosbeheer, een rookpluim. Direct sloeg hij groot alarm. Weinige minuten later begaven de eerste brandweerauto's zich op weg. Ook de bosbrandweergroepen in de omgeving kwamen in actie, terwijl op het vliegveld Deelen een Piper Cub opsteeg om by de bestrijding aanwijzin gen te geven. In de kazernes te Wezep werd eveneens groot alarm geslagen. Tussen de 700 en 800 militairen werden bij de blussing ingeschakeld. De brand liet zich ernstig aanzien, 5K>dat de brandweer van Heerde de assistentie inriep van de korpsen van Apeldoorn, Epe. Zwolle, Hat tern, Hatte- merbroek en Oldebroek. Wind daaide Het vuur, dat ontstond in het dennebos Groot Stokkert bedreigde in het Zwolse Bos twee woningen en een gereed- schapsschuur van Staatsbosbeheer. De wind draaide echter, zodat de brand in tegenovergestelde richting verder ging, een deel van een ander particulier bos vermeiend. Bovendien werden de vlam men gestuit door beukebomen en sleu ven, die met zwaar materiaal werden gegraven door de Genie uit Wezep. Om kwart over twee was men de brand meester. De felle wind maakte echter de grootste paraatheid noodzake lijk. Ook vannacht bleven 200 militairen en groepen van de bosbrandweer waak zaam. opdat men onmiddellijk zou kun nen ingrijpen als het vuur weer zou oplaaien. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Hier en daar wordt verondersteld, dat kwaad willigheid in het spel is. ook al omdat de avond tevoren op dezelfde plek een brandje uitbrak. Ook elders Ook elders in ons land ging er bos door brand verloren. Op het terrein van het klooster St.-Joseph en Wellerlooi te Limburg zyn 3^ hectare dennen in vlammen opgegaan. Om kwart voor vier gistermiddag werd het vuur ontdekt. Een 250-tal personen, zowel studenten van het Juvenaat, dat in het klooster is gevestigd, als militairen namen aan het blussingswerk deel. Omstreeks half zes was men de vlammen meester. Nabij het Limburgse dorpje Maasbree langs de weg Eindhoven—Venlo zijn gisteren zes of zeven branden ontstaan, 50 tot 200 meter van elkaar, over een afstand van twee drie kilometer in totaal. Daarbij zijn naar schatting twee drie hectaren gras. vliegdennen en kleine dennen langs de weg verloren gegaan. Door het optreden van de brandweren konden de aangrenzende hogere bossen behouden blijven Men vermoedt, dat hier van opzet sprake is. Het verkeer over de weg was lange tijd door rook gestremd. Harskamp weer Gisteren is ook in het infanterie- schietkamp „De Harskamp" het vuur weer opgelaaid, dat een dag tevoren ongeveer vijftien hectaren bos vernielde en dat men meende bedwongen te heb ben. Gisteren werden ongeveer 15 hecta ren heide een prooi van het vuur. De brand weer geblust door de in het kamp gelegerde militairen. De Zandvoortse brandweer moest gis teren in het geweer komen voor een grote brand in het duingebied van de Amsterdamse waterleiding. Het vuur ontstond langs het rijwielpad Noord- wijkZandvoort ter hoogte van het Tilanuspad en werd aangewakkerd door de sterke oostenwind. Binnen enkele minuten stonden drie duintop pen van de zeereep in lichter laaie. De vlammen die soms vier meter hoog oplaaiden vonden gretig voedsel in bomen en struikgewas. Eerst na 2 unr gelukte het de brandweer, bijgestaan door de vele vrijwilligers, het vuur te blussen. Van Nelle bestellen Advertentie Opschudding in Israël door wapenleverantie aan Bonn Een wapen transactie waarbij Israël aan West-Duitsland 250.000 anti-tank wapens zal leveren, heeft in Israël een politieke storm verwekt. De leider van de uiterst-rechtse He- roet* vrijheids) partij, Menachem Beigin, verklaarde gisteren ervan overtuigd te zyn, dat het parlement de regering zou dwingen „deze schandelijke transactie met een leger, welks bevelhebbers de or ders van de duivel uitvoerden en waar van de jonge soldaten leden van de Hit- ler-jeugd waren geweest", teniet te doen. De commissie voor Buitenlandse Za ken en Staatsveiligheid van de Israëli sche volksvertegenwoordiging zal deze aangelegenheid dinsdag a.s. bespreken. Een woordvoerder van de in de rege ring vertegenwoordigde linkse Adoet Avoda heeft verklaard dat de ministers dezer partij op de eerstvolgende kabi netsvergadering de eis zullen stellen dat er geen Israëlisch-Westduitse wapen transacties zullen worden afgesloten. Van Nelle bestellen Advertentie Arrestatie van aanrander (Speciale berichtgeving) De Rotterdamse politie heeft een 17- jarige fabrieksarbeider gearresteerd, die er van wordt verdacht meerdere aan randingen te hebben gepleegd. Na een aanranding, die maandagavond op de buitendijk bij Ridderkerk plaats vond, verspreidde de politie het signalement van de dader zoals dat door zyn slacht offer. een 21-jarige gehuwde vrouw was opgegeven. De duidelijke beschrijving van 's mans uiterlijk en de verwondingen die de vrouw hem aan zyn gezicht had kunnen toebrengen, maakten zijn aan houding voor de politie betrekkelijk eenvoudig. Uit de tips die men verder heeft ontvangen blijkt, dat de jongen rer*s meerdere aanrandingen op zijn geweten heeft.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9